Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Γειά σας φουσκίτσες!!!!!!!!!!!!

Τί κάνετε??????????? Γεμίζουμε σελίδες βλέπω ε???????

Εγώ από χθές δεν μπορούσα να σηκώσω κεφάλι με την σκατούλα μου........χτύπησε το μεγάλο δάχτυλο του ποδιού της (από τις φρονιμάδες φυσικά) και ούρλιαζε για ώρες, πονούσε πολύ το καλό μου.....αναγκάστηκα στο τέλος να της δώσω παυσίπονο γιατί δεν ησύχαζε ούτε στον ύπνο η γλυκούλα μου!!!!! Μου έδειχνε το ποδαράκι της και μου έλεγε "πονάω"........το νυχάκι μαύρισε και μάλλον θα πέσει κιόλας....στεναχωρήθηκα πολύ ρε γμτ!!!!!!!! Η καημένη έριξε ποοοοοοολύ κλάμα και τελικά το βράδυ αποκοιμήθηκε αγκαλιά με το χέρι μου!!! Πριν λίγο την πήγαμε πάλι στην μαμά μου.....δεν ξέρω πόσο θα αντέξει εκεί,προβλέπω ότι θα μου την φέρουν πάλι πίσω το βράδυ!!!!! Από βδομάδα θα την κρατάει και η πεθερά μου τα απογεύματα (ελπίζω δηλαδή) κι έτσι το παιδί θα είναι τις περισσότερες ώρες μαζί μου!!!!!!!!

Σήμερα παρέλαβα και το mei tai μου από το Αστεράκι.....κορίτσια το έχω ερωτευτεί!!!!!!!!!! Είναι πάρα πολύ όμορφο........θα προσπαθήσω μετά να σας βάλω φωτο να το δείτε!!!!!!!!!

Κι εμένα η μπέμπα μου κάνει τρελά πάρτυ τις τελευταίες μέρες αλλά υπάρχουν μέρες που με το ζόρι την καταλαβαίνω.........βαριέται φαίνεται!!!! Αααα τελικά Παρασκευή θα πάω για αιματολογικές....τα νεύρα μου.....γι'αυτό δεν θέλω να κανονίζω τίποτα με τον άντρα μου, γιατί μου αλλάζει κάθε μέρα το πρόγραμμα!!!! Το μετάνιωσα που δεν πήγα με την αδερφή μου την Δευτέρα....έχω κι εγώ αγωνία αν γύρισε η μπεμπίκα και να κάνω και υπέρηχο στον γιατρό μου γιατί τελευταία έχω αρκετά πονάκια χαμηλά σαν σουβλιές!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωχ, Νάσια, πάλι τα κατάφερε η ταλιμπανίτσα βλέπω...

Για παιδίατρο που λέτε, εγώ δεν έχω αποφασίσει... Ρώτησα διάφορους, αλλά δεν ξέρω πού θα καταλήξω... Θα ρωτήσω τον γυναικολόγο ποιον/αν προτείνει αυτός. Τώρα που πήγα στο μαγαζί μας και μιλούσα με την υπάλληλο που έχει δύο αγοράκια, μου είπε ότι πήγαινε σε ένα, πολύ γνωστό, ο οποίος ήταν και πανάκριβος και με το παραμικρό έγραφε αντιβίωση, και μετά φύγανε απ' αυτόν. Τα εμβόλια πάντως θα πηγαίνουμε στο νοσοκομείο να τα κάνει, γιατί είναι και δωρεάν τα περισσότερα και δε βάζεις το μωρό μέσα στο νοσοκομείο, υπάρχει ανεξάρτητη κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι, ασε, τους ξερω αυτους τους τυπους..το εχω ξαναπει,ειναι παρα πολυ δυσκολο να πετυχεις καλο γιατρο...ειναι πλλα τα διλληματα.. Πχ, να διαλεξεις καποιον παλιο γιατρο γιατι λες αυτος εχει δει πολλα, ειναι εμπειρος η καποιον που εναι νεος αλλα πιο κοντα στην συγχρονη ιατρικη?

Ειναι κι αυτοι που καταλαβαινουν την αγωνια σου και σε χρεαωνουν και 80€ την επισκεψη και σε ξεπετανε σε ενα πενταλεπτο..κι ομως ο κοσμος κανει ουρα σε αυτους..

Εγω στην στραπατσαδα βαζω την ντοματα, την φετα και μετα τα αυγα...

Ααα, οσο για το τι κανουν τα παιδακια μας μεσα στην κοιλια, ενα εχω να πω..χθες που μου εκανε υπερηχο ο γιατρος, εγω δεν ενιωθα το μωρακι να κλωτσαει η να τιναζεται και λεω σιγουρα θα κοιμαται αλλα ενω εγω δεν ενιωθα τπτ αυτο εκανε οτι του κατεβαινε εκει μεσα, εγλειφε τα χερια του, προσπαθουσε να πιπιλησει το δαχτυλακι του.. Χασμουριωταν... Φανταζομαι οταν κλωτσαει η κανει αυτα τα εξωγκωματα τι γινεται εκει μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Άννα Μαρία με καταλαχτάρησε πάλι η σκατούλα μου.....το χειρότερο ήταν που δεν ηρεμούσε με τίποτα μετά!!!!!!!!

Για παιδίατρο μακάρι να είστε τυχερές και να πετύχετε με την πρώτη καλό γιατρό που να σου εμπνέει και εμπιστοσύνη και ασφάλεια για το παιδί σου!!!!!!!! Εγώ άλλαξα τέσσερις μέχρι να καταλήξω σε αυτή που πηγαίνουμε τώρα......Η μία ήταν ζαμανφού.....ο άλλος γέρος και παράξενος (άσε που μας έκανε τα πρώτα εμβόλια με το παλιό σύστημα και τα έκανε αχταρμά), ο άλλος ήταν πολύ μακριά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, οταν εχει εκπτωσεις, λιγο δυσκολο να βρεις κατι καλο, ειδικα στο ντεμπεναμς..

Νασια μου, με γεια το μει ται!!!ροζακι ειναι?περαστικα στην μικρουλα σου ... Αχ παναγια μου, πρεπει να πονεσε πολυ το καημενουλι... Αχ δεν μπορω, ειμαι πολυ ευαισθητη με αυτα τα θεματα.. Αν ημουν στην θεση σου, σιγουρα θα εκλαιγα κι εγω μαζι της αλλα δεν πρεπει ρε γμτ..δεν τα αντεχω αυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινουλα ακριβως για το λογο που περιγραφεις με τα κρεατα,επειδη δηλαδη εχουμε πεθανει απο τα ψησιματα και τα bbq ολο το καλοκαιρι,ειπαμε με τους φιλους μας να κανουμε μια αποτοξινωση και να φαμε οτιδηποτε αλλο εκτος απο κρεας!!!χαχαχα!!! :lol::lol:

στη στραπατσαδα εω βαζω πρωτα τη ντοματα να σιοβρασει και μετα χτυπαω τη φετα με τα αυγα και τα ριχνω μεσα!!!πανευκολο και νοστιμοτατο!!

κοριτσια, παιδιατρο πρεπει να βρουμε απο τωρα???

:roll:

νασια μου, περαστικα στο μικρουλι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κυριες μου, δηλαδη τι καλημερα? καλησπερα τετοια ωρα που αδειασαα!

τι μου κανετε? εμεις καλα ειμαστε αυριο εχω ραντεβου στν γιατρο :D πως και πως περιμενω να δω τον κουκλοοο μου :D:D:D

εχουμε και τα γεννεθλια της μικρης σε λιγες μερες και θα κανουμε παρτυ, οποτε αλλες προετοιμασιες απο κει! παραγγειλαμε σημερα και τουρτα, θα ψησω τυροπιτακια, λουκανικοπιτακια, σπανακοπιτακια, σαντουιτσακια θα χουμε και χυμους, ε και λιγα σκατολοϊδια , πατατακια και τετοια! νταξει νομιζω καλα ειναι! πρεπει να παω να παρω και να στολισουμε λιγο το σπιτι, και κανενα μπαλονι! αντε να περασει και αυτο να ησυχασουμεεε!

οσο για τον παιδικο κοριτσια και εγω αυτο σκεφτομαι, τις ιωσεις, μαλλον δεν θα την στειλωω! :?

για παιδιατρο που λετε εχετε δικιο, καλυτερα καποιον που να ειναι πιο κοντα στο παιδι και σε εσας, παρα να διαλεξετε καποιον που να κανει την δουλεια του σαν αγγαρεία!

αγγελικη μεγαλωνει ο μπεμπακος εεε?! τελειαα τελειαα και εγω αυριο παω να δω ποσο θα εχει μεγαλωσει :D

νασια με γεια το μει ται σας να ερθει η μπουμπου να το χαρειτε! και περαστικα στην μαμια σου, ποναει πολυ στο νυχακι μωρε! της εβαλες τιποτα?

τα φιλιαα μου σε ολες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου κι εγώ ήθελα να βάλω τα κλάματα εκείνη την ώρα που την έβλεπα να σπαράζει από τον πόνο αλλά τα μικράκια αν μας δουν εμάς να αντιδρούμε έτσι τρομάζουν ακόμα περισσότερο οπότε το μόνο που προσπαθώ να κάνω σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να είμαι ψύχραιμη και να της λέω ότι δεν έγινε τίποτα και θα περάσει.....άλλωστε αν πανικοβληθώ κι εγώ δεν θα μπορώ να τις δώσω τις πρώτες βοήθειες.......εγώ τρομάζω αν δω αίμα.....

Βανεσάκι ωραία θα περάσετε το βράδυ......και τί φαγητά!!!!! Μου άνοιξες την όρεξη.....

Μαρία μου μόνο παγωμένο νεράκι έβαλα γιατί το νυχάκι μαύρισε σε χρόνο ρεκόρ και σκίστηκε λίγο και το δέρμα από πάνω και μάτωσε......σκέφτηκα να το τυλίξω με γάζα για να μην το ακουμπάει στον ύπνο και την πονάει περισσότερο αλλά δεν ήθελε, την ενοχλούσε!!!! Ετοιμάζεις πάρτυ ε???? Τί καλά!!!!!! Μια χαρά μου ακούγονται αυτά που ετοιμάζεις...... Εγώ μάλλον φέτος δεν θα κάνω πάρτυ για τα γενέθλια της Μαμίας μου γιατί είναι 9 Δεκεμβρίου και πιθανόν να μην έχω σαραντήσει καν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσακι , κι εμεις εχουμε θεμα εδω με τα κρεατα!ο αντρας μου, αν δεν εχει κρεας το τραπεζι, δεν χορταινει!εγω παλι δεν τρωω πολυ κρεας.. Μεγαλο χασμα στις διατροφικες συνηθειες!

Οσο για παιδιατρο, εμενα με ρωτησαν απο την κλινικη αν εχω δικο μου η να φερουν αυτοι... Κι επειδη θα εφερναν παιδιατρο που ξερω και δεν πολυσυμπαθω, ειπα να παρω δικο μου.. Εδω στην κυπρο, οι περισσοτερες κανονιζουν απο τον εβδομο μηνα παιδιατρο, μια θεια του αντρα μου, βρηκε απο τον πεμπτο κι ολοι μου ελεγαν οτι αργησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου, εχετε γενεθλιακια?ωραια!!να σου ζησει!αυριο γιατρουλης?για να δουμε τι κανει κινο δικος σου!!Λες να γεννησουμε την ιδια μερα??σε δυο βδομαδες μπαινουμε στον μηνα μας!!!!!

Νασια μου, εχω πολλα να μαθω ακομα να μαθω... Τελικα οταν γινεσαι μανα ταυτοχρονα γινεσαι και πιο σκληρη και πιο ευαισθητη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ!!!! Έφαγα αρακά κι έσκασα!!!

Αγγελική, όταν έχει εκπτώσεις, υποτίθεται ότι βάζουν εκπτώσεις στα είδη που πουλάνε. Στις προσφορές βάζουν τον κατιμά που τους μένει. Αλλά τι να περιμένει κανείς απ' αυτήν την ανθρωπορουφήχτρα, τον Σιακόλα; Γι' αυτό κι εγώ δεν πατούσα στα μαγαζιά του.

Να δούμε από πού θα ψωνίσω τελικά...

Εγώ πάντως δεν είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητη σ' αυτά τα θέματα. Δε νομίζω να βάλω τα κλάματα αν χτυπήσει το παιδί μου. Οκ, δε θα βάλω μουσική και να πιάσω τα μαντήλια να χορεύω, αλλά νομίζω σ' αυτά τα θέματα είμαι αρκετά ψύχραιμη. Να δούμε όταν γεννηθεί, βέβαια, γιατί έξω απ' το χορό...

Μαρία, παρτάκι ε;

Βανεσσάκι, ωραίο το μενού.

Εμείς ευτυχώς δεν κάνουμε συχνά κρέας. Ειδικά τώρα που γύρισε από Μυτιλήνη ο άντρας μου, όπου έτρωγε συνέχεια κρέατα, θέλει να κάνει αποτοξίνωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω αγγελικακι :D λες να κανονισουν την ιδια μερα? αχαχα αντεε να δουμε, μωρε λιγο εμεινε!

νασια καλα εκανες και δεν της εβαλες γαζα αστο ετσι να περνει αερα, κριμα ρρ το μικρουλιι σου, θα περασει ομως που θα παει!

αννα μαρια μου ναι, ναι παρτακι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν βρε Νασια η μικρουλα σου, περαστικουλια της μη στεναχωριεσαι.....

Κανα δυο φορες μου εριξε η μικρη κλωτσια αλλα πολυ χαλαρα...ή κοιμαται ή κανει σαν της Αγγελικης παιζει μονο του!!!Ας ειναι καλα μονο.Σημερα με εστειλε ο διαβητολογος να κανω για σαχαρο στο μικροβιολογικο για να δουμε αν συμφωνει με το μηχανημα μου.Το μηχανημα εδειξε 199!!!! και η εξεταση 119!!Ποιο να πιστεψουμε τωρα? χμμμ ή εχω χαλασμενο μηχανημα ή ετυχε να δειξει εκεινη την ωρα,γιατι μου εβαλε λιγο απο το αιμα στην ταινια η κυρια εκει αλλα δυσκολευοταν να το ρουφήξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Αγγελικούλα μεγάλωσε ο γλυκούλης σου!!!!!!!!!!!Τι καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πλησιάζεις φιλενάδα!!!!!Έεεεεερχεται ο μικρός πρίγκηπας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εύη μου εσύ πλησιάζεις ακόμα πιο πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!Σε πολύ λίγο η μικρή Μίλα θα κάνει εμφάνιση!!!!!!

Αναστασάκο μην ανησυχείς και εμένα η δικιά μου μπορεί να τύχει να είναι πολύ ήσυχη και άλλες μέρες να γίνεται χαμός από τις κλοτσίτσες, ιδιαίτερα τα βράδια!!!!!

Νασιούλα τι έπαθε το μικρό σου; πω πω θα πόνεσε πολύ το γλυκούλι!!!Ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα!!! Για υπέρηχο πότε πας καλό μου;

Αύριο πάω για Doppler και αιματολογικές!!! Έχω τρελή αγωνία αυτή τη φορά γιατί έχω να δω τη μικρούλα μου 1 μήνα!!!!!!!!!

Βανεσσάκι ξεπατώθηκες μου φαίνεται!!Καλά γι α το μενού δεν το συζητώ….Μου τρέχουν τα σάλια…....Να περάσετε όμορφα το βράδυ!!!!!!!!!!

Μαράκι με το καλό να δεις και εσύ το ζουζουνάκι σου αύριο!!!Όσο για το παρτάκι σε βλέπω πολύ οργανωμένη!!!!!!!

Σας φιλώ όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια με αυτη την λογικη τοτε οτι μετρησεις εκανα ηταν λαθος με το μηχανημα, δηλαδη μπορει να μην εχω κι ολας ζαχαρο...αφου μου ερχεται να παω να ξανα κανω καμπυλη ζαχαρου!!!! :evil:

Δωρακι μακαρι να ειναι καλα τα μικρουλια μας,κι εγω λιγο ψιλοκουραστηκα χθες ισως γι αυτο να ηρεμησε..απο σημερα φανταζομαι θα ξεσαλωσει παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια με αυτη την λογικη τοτε οτι μετρησεις εκανα ηταν λαθος με το μηχανημα, δηλαδη μπορει να μην εχω κι ολας ζαχαρο...αφου μου ερχεται να παω να ξανα κανω καμπυλη ζαχαρου!!!! :evil:

Δωρακι μακαρι να ειναι καλα τα μικρουλια μας,κι εγω λιγο ψιλοκουραστηκα χθες ισως γι αυτο να ηρεμησε..απο σημερα φανταζομαι θα ξεσαλωσει παλι!!

Αναστασάκο να μιλήσεις με το γιατρό σου καλό μου!!Για να μη σου πω να ξανακάνεις μια καμπύλη, δίκιο έχεις!!!

Τα φιλιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου, με το καλο αυριο το ντοπλερ!!!κι εσυ κοντα εισαι!ποσες μερες διαφορα εχουμε??π

Κοριτσια, τωρα ειναι η ευη, μετα η κατερινουλα , μετα ειμαστε μαζι εγω και το μαρακι και η ηλιαννα..μετα η νασια , η δωρα η μυριαμ.. .. Ποοοολλλλλα μωρακια!μετα θα κανουμε αλλο ποστακι η θα συνεχισουμε με αυτο το ονομα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου εγώ δεν κατάλαβα....μόνη σου την έκανες την καμπύλη ζαχάρου και μετριόσουν με μηχανάκι στο σπίτι??????? Δεν την έκανες σε μικροβιολογικό????? Αν ναι, μήπως όντως τζάμπα ταλαιπωρήσε με κάτι που πιθανόν ΔΕΝ έχεις??????? Κι εγώ όταν κουράζομαι μετά ολόκληρη τη μέρα την ακούω ελάχιστα την μπέμπα......συνήθως ξεσαλώνει το βράδυ που ξαπλώνω και χαλαρώνω...

Teddy μου εγώ περιμένω να κάνω πρώτα τις αιματολογικές και ούρων την Παρασκευή και μετά θα κλείσω ραντεβού για το doppler! Κι εγώ έναν μήνα έχω να πάω για υπέρηχο.....

Αγγελική μου η Μύριαμ κι εγώ έχουμε την ίδια ΠΗΤ, για να δούμε ποιά θα γεννήσει πρώτη.......πάντως όλες είμαστε σχετικά κοντά, 2-3 εβδομάδες διαφορά το πολύ......τα γεννητούρια θα έρχονται το ένα πίσω από το άλλο!!!!!!!!! Υποθέτω θα συνεχίσουμε το παρεάκι και μετά τις γέννες αλλά με άλλον τίτλο αφού δεν θα είμαστε πια εγκυούλες........για πείτε ιδέες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ πάντως τον νιώθω και έξω συνέχεια. Σήμερα στα Ντέμπεναμς μου έδινε κάτι κλωτσιές που τις ένιωθα στην ουροδόχο κύστη και στον πωπό!

Την νέα ομάδα προτείνω να την πούμε "Ο Ανδρέας και η παρέα του". :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρρ αγγελικακι μετα δεν θα ειμαστε πια εγκυουλες :D:D

θα αλλαξουμε ποστσακιι!! νασια αν το ονομαζαμε "στρουμπουλομωρακια φθινοπωρου?" :lol:

δωρα ευχαριστωω :D ναι ναι τα ετοιμαζω για να μην τρεχω τελευταια μερα :D

εγω με πητ 14 οκτωβρη εε στις αρχες απ'οσο το βλεπω θα γεννησω, 3η γεννα τι στο καλο δεν νομιζω να παρει πολλες μερες.. πολυ βαροος γαμωτοο πολυ βαροος, και οι δουλειες γινονται εφιαλτης!

τρωω και γιαουρτακι με μελιι τωρα, αλλα το ατιμο το θελω με πολυ μελακι :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου, με την μαρια σαραντ. Εχουμε ιδια πητ. Η ηλιαννα εχει πητ νομιζω δυο βδομαδες μετα αλλα λογω καισαρικης θα γεννησει δυο βδομαδες πριν απο την πητ αν θυμαμαι καλα..

Αραγε ποια θα γεννησει πρωτη??

Εμενα πιστευω θα με παει μεχρι το τερμα ο δικος μου...

Οσο για το ονομα ... Μαμαδομωρακια φθινοπωρου??μας την εσκασε ομως το χριστινακι που ειναι τελοσκαλοκαιριοου μαμαδομωρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι, Οχι μονο σκεφτομαστε πανω κατω το ιδιο αλλα βλεπω οτι τρωμε και το ιδιο.. Κι εγω τρωω σχεδον καθημερινα γιαουρτακι με μελι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol:

ΡΡ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ποσα κοινααα γαμωτο? ποσααα ακομαα? αχαχαχααχαχαχ

αυριο μπαινει σεπτεμβρης, πως περασε και αυτο το καλοκαιριι ρρ κοριτσιαα??! σίφουνας! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...