Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Καλά είμαι Λενάκι μου!Εσυ κατι θα ξερεις παραπανω για τους περιεργους που θελουν να αγγιζουν τα μωράκια αφού είσαι ήδη μανούλα.Πως να μην γινεις σκυλα για το παιδάκι σου?Εμενα Αννα Μαρία αν μου το εκαναν αυτό με τη γαστρεντεριτιδα δεν θα θελα κ πολύ να τους πετάξω έξω!Με την ίδια άνεση που θα μου το ελεγαν κ κεινοι!

Νία μου θα περάσει η ώρα κ θα εχεις κοντα τον αντρούλη σου!Έχεις πάντως αλλο αγοράκι μες την κοιλίτσα σου να σε προστετεύει ωστόσο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά είμαι Λενάκι μου!Εσυ κατι θα ξερεις παραπανω για τους περιεργους που θελουν να αγγιζουν τα μωράκια αφού είσαι ήδη μανούλα.Πως να μην γινεις σκυλα για το παιδάκι σου?Εμενα Αννα Μαρία αν μου το εκαναν αυτό με τη γαστρεντεριτιδα δεν θα θελα κ πολύ να τους πετάξω έξω!Με την ίδια άνεση που θα μου το ελεγαν κ κεινοι!

Νία μου θα περάσει η ώρα κ θα εχεις κοντα τον αντρούλη σου!Έχεις πάντως αλλο αγοράκι μες την κοιλίτσα σου να σε προστετεύει ωστόσο! ;)

Και τι αγόρι αγοραρο χαχαχα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η περιγραφή με το σεισμό μου θύμισε το βιβλίο του Λευτέρη Παπαδόπουλου "Οι παλιοί μου συμμαθητές" που έλεγε ότι ήταν πάρα πολύ φτωχός και δεν είχε λεφτά να αγοράσει κάλτσες, έτσι φορούσε όλο τρύπιες, και φοβόταν όταν περπατούσε στο δρόμο ότι θα τον χτυπήσει αμάξι, θα βγουν τα παπούτσια του, θα φανούν οι τρύπιες κάλτσες του και θα γίνει ρεζίλι!!!

Κατερινούλα, μην περιμένεις ότι θα έχουν τέτοιες ευαισθησίες οι επισκέπτες μας! Εδώ, η νονά μιας φίλης μου (αυτής με το τραπέζι-υπερπαραγωγή το Δεκαπενταύγουστο και την επίδειξη τάπερ), η οποία είναι νοσοκόμα, είναι ψυχολόγος, είναι εκπαιδευτικός ειδικής εκπαίδευσης (έχει σπουδάσει 500 πράγματα), πήγε στο σπίτι της φίλης μου, όλη την ώρα είχε πάνω της το γιό της και τον φιλούσε, τον αγκάλιαζε, κ.λπ., και τελικά της λέει στο άσχετο "το πρωί ήμουν χάλια, είχα γαστρεντερίτιδα και παίρνω αντιβίωση"...

Νία, κι εγώ δεν μπορώ μόνη μου το βράδι. Να κοιμηθώ μόνη μου φοβάμαι, μες στο σπίτι φοβάμαι, γενικά δεν μπορώ μόνη το βράδι στο σπίτι!!!

Και εγω είμαι πολυ χεστρου χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα, η πλάκα είναι ότι η νονά της δεν είχε πάει επίσκεψη. Είναι ανύπαντρη, η φίλη μου δεν έχει γονείς, και είναι όλη μέρα σπίτι της και τη βοηθά. Πολλές φορές τα παιδιά της φίλης μου κοιμούνται στο σπίτι της νονάς της (είναι και αδελφή της μάνας της). Την έβρισε η φίλη μου, αλλά αυτή είναι στην κοσμάρα της!

Όσο για τους περίεργους που ζουλάνε τα μωρά, ήξερα ένα ζευγάρι που το είχε χόμπι, όποτε έβλεπαν μωρό, του ορμούσαν και άρχιζαν να του τσιμπάνε τα μάγουλα. Σε κάποια φάση τους ρώτησε ο αδελφός μου αν δεν ενοχλούνται οι γονείς και του λένε "ε, είναι μερικοί που δεν τους αρέσει, αλλά τι να κάνουμε;". Φαντάζομαι τώρα που έκαναν δικά τους παιδιά, θα σκέφτονται αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω κοροιδευα καποτε ενα γνωστο ζευγαρι που ειχε στην εισοδο του σπιτιου του αντισηπτικο κ επρεπε όποιος εμπαινε στο σπιτι να βαλει στα χερια του..Το μωρακι τους ηταν ημερών..Τωρα εχω αρχισει κ το σκεφτομαι με τοσα που ακουω..Δηλαδή θέλει μυαλό για να κσεφτει καποιος οτι τα νεογεννητα κ οχι μονο ειναι ευαισθητα?Κ καλά να θες να τα χαιδεψεις λιγο στο πατουσακι τους ...αλλά πρεπει κ να τα φιλησεις??Κ στο προσωπο?Έλεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσες φορές πήγαμε εμείς να δούμε μωρό (δεν πηγαίναμε όταν ήταν πέντε ημερών εννοείται, αλλά έτυχε να πάω πριν σαραντίσει) εννοείται ότι δεν το πιάναμε, το πολύ πολύ να το χάιδευα ελάχιστα στο μάγουλο με το δάχτυλο μόνο, όχι ν' αρχίσω να το ζουλάω, και τις περισσότερες φορές το μωρό κοιμόταν σε άλλο δωμάτιο. Τώρα αυτό με το αντισηπτικό μου φαίνεται λίγο υπερβολικό, εγώ σίγουρα δε θα το έκανα. Αλλά αν έρθει κάποιος να με δει και θα είναι το μωρό ημερών, θα το έχω κάπου αλλού, όχι εκεί που θα καθόμαστε εννοείται.

Κι εγώ πάω για ύπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα εμεις καναμε σαν τρελοι!!

οποιος εμπαινε στο σπιτι εβγαζε παπουτσια, επλενε χερια, αν ηθελε να πιασει το παιδι εβαζε κ αντισηπτικο κ για να το παρει αγκαλια μονο πανω σε πανα-φανελα, δεν ακουμπουσε πανω στα ρουχα του!!

ολα τα παιχνιδια τα επλενα κ τα εβραζα σαν υστερικια, για τα ρουχα κ τα σεντονια δεν το συζηταω...

αφου απο την πολυ καθαριοτητα, το πολυ τριψιμο με χλωρινες κλπ αλλοιωθηκε η χλωριδα του δερματος μου κ εβγαλα εκζεμα!

τωρα γενικα ειμαι πιο χαλαρη, καλα εννοειται οτι δεν θα αφησω κανενα να το ακουμπησει με απλυτα χερια η να το παρει αγκαλια πριν σαραντησει (εκτος απο τους δικους μου που θα ερχονται να με οηθανε κιολας) αλλα κ με τον ανασταση ειναι λιγο δυσκολη η αποστειρωση... θα πηγαινει κ θα πειραζει ολα τα πραγματα του μικρου.. εδω παμε να δουμε μια φιλη κ μπαινει μεσα στην περπατουρα της μικρηςς :lol::lol::lol:

αλλα γενικα ο κοσμος δεν το σκεφτεται.. μονο αν εχει βρεθει σε παρομοια θεση μπορει να το καταλαβει..

κοριτσια παω κ εγω για νανι σε λιγακι, αυριο εχουμε ταξιδακι, θα παμε πτολεμαιδα να γραψω την αδεια μου. θελουν αδεια απο δημοσιο νοσοκομειο κ εδω θεσσαλονικη δεν ξερω κανεναν. κ ειναι μονο για 15 μερες, οποτε δεν το εψαξα κ πολυ..

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλεςςςςςςςςςςςς...καλε εμενα περιμενετε να κοιμηθω για να μαζευτείτε το βραδυ? :lol::lol:

Εγω δεν αντεχω να κατσω τοσο αργα, απο τις 10.00 κλεινουν τα ματακια μου!!

Καλα ετσι και δω κανεναν και απο τους δικους μου να φιλαει και να πασπατευει το μωρο θα γινει χαμος!! Ναι καταλαβαινω οτι θα εχουν αγαπη, αλλα κι εμεις το ιδιο θα ειμαστε αλλα δεν θα το γλιφουμε στα μουτρα σαν γλιφιτζουρι!!Και φυσικα μην παρω χαμπαρι πως καποιος ηρθε εστω και λιγο αρρωστος θα γινει ο κακος χαμος!!Πω πω παλι κακι νυφη!! :shock:

Σημερα θα κανω κανενα λαχανικο, ή αρακα ή φασολακι να λαδωσει το εντερο γιατι πολυ κρεατικο με την διατροφη και αρχιζω να στεγνωνω! :?

Η μικρη καπως εχει γυρισει και την νιωθω πιο λιγο τωρα, σας ετυχε να μην νιωθετε το μωρο με την ιδια συχνοτητα?Δηλαδη σαν να ειναι εγκαρσια ή σαν να γυρισε πλατη,απο χθες αυτο.Ενω προχθες δεν ειχε σταματημό, μου εριχνε κατι κλωτσιες χαιρομουν οτι ειναι μια χαρα.Αλλα μαλλον να φανταστω καθε μερα δεν μπορει να ειναι το ιδιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Καλημέρα Αναστασάκι!!

Πως να μην κοιμασαι νωρίς, αφού ξυπνάς κ νωρίς??Εγω μέχρι τώρα χαίρομαι τον ύπνο πάντως ειτε μεσημεριανός είτε βραδυνός,με ενοχλεί ελάχιστα η κοιλίτσα μου.Ελπίζω να συνεχίσει κ έτσι.Το πρωι με το ζόρι ξυπνάω για να μασουλήσω κάτι μαζι με τον άντρα μου κ να να βγω στο παράθυρο να τον χαιρετησω οταν φεύγει για τη δουλειά (σαν ελληνικη ταινία ένα πράγμα!).Όχι ακόμα δεν τον σταυρωνω οταν φεύγει, όπως έκανε η γιαγιά μου σε εμάς.Κάτσε βέβαια να περάσουν λίγο τα χρόνια.. :lol:

Μην ανησυχεις για τη μικρούλα σου.Κ μένα δεν κλωτσάει με την ίδια συχνότητα ο μπεμπακος μου κάθε μέρα.Κ το έχω παρατηρησει τα πρωινα κυριως αυτό.Μετα το βράδυ δινει ρεσιτάλ δεν ξερω πως εξηγειται αυτό..

Εμεις σημερα θα φαμε κοκκινιστο μοσχαρακι με πουρέ!Το πρόγραμμα όμως έχει κ δουλιτσες σημερα.Ισως ερθει κόσμος το βράδυ κ πρεπει ενα σφουγγαρισματακι να το ριξουμε, δηλαδη να το ρίξει η μαμα..Αν δεν την είχα κ κεινη τι θα ήμουν στη γη????????????

Καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενααα...εχτες κοιμηθικααααα.και κατα τις 4 και μιση σηκωθηκα γιατι γαβγηζε ο σκυλος...και δεν μπορεσα να ξανακοιμηθωωω...εε παλι καλα που κοιμηθικα τοσο...κοριτσια για τα καροτσια πρεπει να σκεφτιτε πολλα...αν χωραει στο αμαξι..αν εχετε σκαλες..αν εχετε ασανσερ και να δειτε αν χωραει...εγω εχω ενα απο το χριστοφορο το οποιο ηταν duo καροτσι και καθησμα αυτοκινητου απο την graco και το ειχα παρει 150 ευρω..τωρα πηρα την chicco το lite way με ποδοσακο και ειναι φανταστικο και πολυ ελαφρι και οταν κλεινει γινεται μικρο και βγαινουν οι μπροστα οι ροδες και μου φαινεται θα το ευχαριστηθω πολυ..οσο για το λικνο εγω το θεωρο αχρηστο μιας και εχουμε την κουνια..μια καλαθουνα για τον πρωτο καιρο ειναι οτι πρεπει και μπορεις ευκολα να την αποθηκευσεις και δεν πιανει τοοοσο χωρο οσο το λικνο...παντα απο προσωπικη εμπειρια μιλαω ετσι...Μαρακι εγω θα ελεγα να μην παει παιδικο η μικρη...εμενα οταν πηγε ο Χριστοφορος πρψτη φορα παιδικο ηταν οοολο το χειμωνα αρρωστος και μαλιστα νοσηλευτικε και 2-3 φορες στο νοσοκομειο..αφου και τωρα σκεφτομαι με το νηπιο τι να κανω..περισυ βεβαια δεν αρρωστησε καθολου...αλλα και παλι φοβαμαι με μωρο νεογεννητο...εγω γενναω και οπου να ειναι και συναμμα ανοιγει και το σχολειο..βεβαια ακομα ο καιρος ειναι καλος και δεν εχει ιωσεις..αλλα ξερω γω...αντε 2 μερουλες μεχρι την Παρασκευη...να κοψω επιτελους τα χαπια και να γεννησω...ελεος...θα το χωνεψω στο τελος...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια με τις ομορφες κοιλιτσες!!

Τι μου κανετε?

Εγω μολις τελειωσα τις δουλιτσες και τωρα relax....

Ευη μου, παρασκευη κοβεις τα χαπια και μπορει να γεννησεις κιολας η πρεπει να περασουν καποιες μερες??

Νια μου, ησουν μοναχουλα χθες βραδυ ε?τα ζουζουνακια σου και η μπουμπουκα η σκυλιτσα σου τι κανουν?

Αναστασακο, το κανεις?κουραζεται η μπεμπα βρε και πρεπει να κανει και νανακια..κι εμενα αλλες μερες ειναι πολυ ζωηρος κι αλλες φεεεεεττταααααααα...ουτε που θυμαται οτι εχει και μια τρελλη μαμα που περιμενει με αγωνια και λαχταρα να το νιωσει...

Μυριαμακι μου, τι κανεις καλο μου??εμενα τα χριστουγεννα,με το καλο, θα ειναι σχεδον τριων μηνων ο μπομπιρας.αν το επιτρεπει ο καιρος , η παιδιατρος και η καταστασεις θα παω γιατι δεν θα μπορεσει να ερθει ο μπαμπας μου και η αδερφη μου ουτε οταν γεννησω ουτε χρισουγεννα..μονο η μαμα μου μπορει.. Λενε οτι ειναι οκ τα ταξιδια με αεροπλανο αλλα φοβαμαι καμια ωτιτιδα ρε γμτ με το αεροπλανο και την πιεση..

Λενακι μου,ταξιδακι σημερα.ε?

Βανεσσακι, ηλιαννα, αννα μαρια, δωρα, μικι,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κουκλίτσες μου..:)

Αναστασάκι μου και εγώ το μικράκι μου δεν το νιώθω κάθε μέρα με την ίδια ένταση και συχνότητα....ειδικά το πρωί μέχρι να ξυπνήσει για τα καλά είναι πολύ ήρεμο......από το απόγευμα και μετά γίνεται πιο δραστήριο....:).....δεν έχουν και αυτά κάθε μέρα την ίδια διάθεση...:)

Εύη μου λίγη υπομονή και σε λίγες ημέρες θα πάρεις την Μίλα σου αγκαλίτσα..:).....όσον αφορά το καρότσι έχεις απόλυτο δίκιο για τις σκάλες, ασανσέρ, αυτοκίνητο διότι δεν σκεφτόμαστε και αυτούς τους παράγοντες και τελικά όταν διαπιστώνουμε ότι δεν μας βολεύει είναι πολύ αργά... :roll::roll::roll:

Πολλά φιλάκια σε όλες......καλά ξυπνητούρια για όσες κάνιυν γλυκά νανάκια.... :D:D

Αγγελική μου πολλά φιλάκιαααααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδιτσες μου...τι κάνετε πιάσαμε το μπουρου μπουρο απο το πρωί ε?.χαχαχαχχα

Αγγελική μου μια χαρα είμαστε όλοι αλλα αυτο το κολοσκυλακι μου που το λατρευω φυσικά εχτες μου έσπασε τα νεύρα γιατί ήταν νευρική και όλο πηγενε και ερχόταν μάλλον τις έλειπε και αυτής ο πατερουλης της όπως εμένα ο αντρουλις μου χαχαχχαχαχα.."και εγω φοβόμουν πιο πολυ .....α όσο για τα νινακια μου κορίτσια το τι γίνετε εκει μέσα δεν φαντάζεστε .......καμία σχέση με το ένα μωρό χαχαχαχαχα. Αχχχχχχχ μια μερουλα μου έμεινε και θα τα δω τα σκατουλια κ;););););)

Και εγω δεν ξέρω τι να πάρω ρε κορίτσια απλά δεν θέλω να γεμισω με πράγματα που θα χρειαστούν μόνο μερικούς μήνες οπότε πρέπει να το μελετησω πολυ το θέμα παντός για να βάλω δυο κουνιες στο δωμάτιο μου δεν υπάρχει άρα μάλλον θα χρειαστω καλαθουνες απο ότι το κόβω ......

Σήμερα κάνω εγω φαγακι και φυσικά θα πάω στην Μαμα να φάμε χαχαχχαχαχα ........

Έφερε πολλα Καλούδια απο την Μαμα του ο αντρουλις μου λάδι μέλι φέτα κρέατα ελιές μαρμελάδες που εκανε μονη τησ . όλα σε τεράστιες ποσότητες ντενεκεδες και τώρα πρέπει να βάλουμε στην θέση τους......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΑΡΞΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ......ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ Κ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΜΕ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΥΤΗΧΩΣ 1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΙΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΟΥ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ Κ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΥΣΗΧΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ.

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗ.Κ ΓΩ ΧΘΕΣ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΝΑ ΧΩΡΑΝΕ ΣΤΟ ΑΝΣΑΣΕΡ Κ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ.

ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΤΙΝΑΝΕ ΤΙ ΤΟ ΖΟΥΛΑΣ ΤΟ ΑΜΟΙΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΑ ΑΓΓΑΛΙΑ ΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΔΙ ΑΛΛΑ ΖΟΥΛΙΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ.ΑΝΤΙΣΙΠΤΙΚΟ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΙΝ ΠΟΡΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΕΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ.

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΝΑΣΙΑ Κ ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΧΑΜΕΝΕΣ?

ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ?

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!σημερα ξεπατωθηκα παλι!!!ξυπνησα απο τις 7 και εκανα βεραντες, γενικη ολο το σπιτι, σιδερωμα, κτλ.το βραδυ εχουμε καλεσει φιλους για φαγητο και θα κανουμετα εξης΄ σαλατα του καισαρα, λιγκουινι με σαλτσα πεστο, πιτσα και για επιδορπιο κρυο τσιζκεικ σερβιρισμενο σε ψηλα ποτηρια!!!!πεινασε καμια?????εμενα ηδη μου τρεχουν τα σαλια!!!εχω να φαω και καιρο σαν ανθρωπος λογω διαιτας, αλλα σημερα θα τα τιμησω ολα δεοντως!!!

σημερα πηγε ο συζυγος να στειλει και την αδεια μου στο σχολειο και τωρα κανω κατι προχειρο να φαμε το μεσημερι.στραπατσαδα(ντοματα με αυγα και τυρι).

τι νεα εσεις κοριτσακια μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και παλιιι σημερα ηταν ημερα γενικης...εχτες εφυγε η πεθερα και επρεπε να φτιαξω την κουζινα παλι οπως την ειχα...γιατι την κανει οπως θελει μιας και μαγειρευει εκεινη για να τα βρισκει οποτε μιας και δεν ασχολουμαι εγω την αφηνω να κανει οτι θελει αλλα μετα δεν μπορω εγω να τα βρισκω..οποτε τα αλλαζω...φτιαξαμε παλι το παιδικο δωματιο γιατι εκει κοιμοντουσταν και πεθανα...τα περισσοτερα τα εκανε η μανα μου αλλα οπως και να εχει πεθανα...Παρασκευηηηη λιγο ακομα...αν εχει γυρισει κοβω τα χαπια και μπορει ακομα και την αλλη μερα να γεννησω..μιας και πινω αυξημενη δοση τωρα εξαιτιας του οτι με ειχαν πιασει πονοι την προηγουμενη Τεταρτη...φυσιλογικο μεν μιας και ειμαι στον 9ο..αλλα ειπαμε με τον αντρα μου σε περιπτωση που δεν εχει γυρισει η μικρη να της πω της γιατρινας τη Δευτερα αν γινεται να με βαλει να γεννησω..εε δεν εχω αλλες ελπιδες στις 39 βδομαδες να γυρισει...και δεν θελω να γεννησω και να ειμαι νοσοκομειο το σκ μιας και εχουμε δουλεια και δεν θελω να τρεχει σαν τρελος ο αντρας μου...αχ 2 μερες ακομα και θα ξερω...αχ αυτα τα καροτσια...παντως εγω πρωτα ειδα στο ιντερνετ διαφορα..τα σημειωσα και μετα πηγα σε μαγαζι να τα δω απο κοντα και εστι κατεληξα σε αυτο που πηρα..δεν εχει μπει μωρο ακομα μεσα αλλα με οσα ειδα οτι εχει και πως κλεινει κλπ..νομιζω οτι ειναι τελειο...!!και ειναι και για χειμωνα και καλοκαιρι οποτε δεν θα παρω αλλο για καλοκαιρινο κανει αυτο!!Μακαρονια με κιμα και εμεις σημερα αλλα πηρε τηλ η θεια μου και θελει να παμε σε μια ψαροταβερνα οποτε τα αφηνουμε για το βραδυ...cheescake εεε...θελω εδω και μερες να το φτιαξω..με βλεπω αυριο να το κανω γιατι μετα θα γεννησω και δεν νομιζω να ασχοληθω...θα κανει και η μανα μου μια τουρτα ανανα...μιαμ μιαμμμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες, μου ανοιξατε την ορεξη!!!!ολες σας σημερα εχετε αγαπημενα μου φαγητακια...μμμμμ

Βανεσακι, ξεπατωθηκες η ειναι ιδεα μου??αχ θελω λιγη στραπατσαδα!!!εχω να φαω φετα απο τον μαη... Κλαψ κλαψ, σνιφ σνιφ...

Νια μου, εμενα οταν λειπει ο αντρουλης μου ο λαλακης μου, ξαπλωνει στην θεση του στον καναπε αλλα οταν ακουσει τον ηχο του αυτοκινητου να ερχεται, παθαινει υστερια και κανει λες κι εχει να τον δει κατι χρονια..

Αντε με το καλο να δεις τα νινακια σου αυριο...

Μυριαμακι, πως το επαθες κι ειπες να αραξεις?!να ξεκουραζεσαι φιλεναδα οσο μπορεις!!

Κοριτσια μολις μιλησα με την παιδιατρο και κανονισαμε να παω απο βδομαδα να μιλησουμε...

Θα ηθελα να μου πειτε εσεις βρε κοριτσια που ειστε ηδη εμπειρες μανουλες την γνωμη σας για παιδιατρους..

Βασικα, λογω δουλειας, γνωριζω ολους τους παιδιατρους της πολης αλλα επελεξα αυτην την συγκεκριμενη επειδη εχω δει οτι προσεχει πολυ τα παιδακια, ειναι πολυ αναλυτικη στην εξεταση και επισκεψη, εχω το θαρρος να την παρω οτι ωρα θελω γιατι καναμε και παρεα , ξερει οτι ειμαι ασχετη και θα ανεχεται οτι κοτσανα ρωτησω..ειναι και καλη γιατρος , οκ δεν το εχω δει στην πραξη θα μου πειτε αλλα δεν ηθελα να διαλεξω αυτους τους περιζητητους μεγαλοπαιδιατρους που πας στι ιατρειο τους, περιμενεις ποσες ωρες, ερχεται η ωρα να μπεις, γδυνεις το παιδι , περιμενεις να τελειωσει το τηλ του.. Θα το εξετασει , θα σου πει δυο λογια ορθα κοφτα , θα σου γραψει και μια αντιβιωση και θα πληρωσεις μαζι με την επισκεψη και το μοντερνο ντιζαιν που εχει τι ιατρειο του κτλ.. Τι λετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου, μπορει να εχει γυρισει η μικρη!!!εξαλου δεν φανταζομαι να ειναι κατι που το αντιλαμβανομαστε εμεις..μπορει να σου ξανακανει εκπληξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου νομιζω πως εχει γυρισει γιατι εκανε κατι τρελα κουνηματα προχτες και εχτες αισθανομουνα τα ποδαρακια ψηλα και παλι...αλλα επιφυλασσομαι ...και περιμενω την παρασκευη να δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια τι παθατε με τα φαγητα???????????

Vanessaki πολύ ωραίο το μανού σου για το βράδυ!Εμείς έχουμε το κακό συνήθειο σαν παρέα αλλά κ γενικότερα σαν τόπος στα τραπέζια που κάνουμε να έχουμε οπωσδηποτε κρέας, μπριζόλες καθε λογής ειτε στα καρβουνα ειτε στο φούρνο...Κρέας, κρέας , κρέας!Κ δεν είμαι κ πολύ φίλος..Στραπατσάδα εχω μαθει να κανω χωρίς τυρί, το τυρί πότε το βάζουν?Στο τέλος?

Εύη μου πλησιάζει η ώρα για να δεις κ συ τι θα γινει..Κ αυτη η αναμονή πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρα.Κ να μην ξερεις τι γινεται μες την κοιλίτσα σου.Πολλές φορές αναρωτιέμαι τι ακριβώς μπορεί να κάνει ο μικρούλης μου εκεί μεσα καθε φορά που τον νιώθω.Γιατι να μην εχουμε ένα μηχανηματακι καθε φορά, ένα μινι υπέρηχο να βλέπουμε μέσα??

Αγγελική μου για το θέμα του παιδιάτρου κ γω δεν έχω ιδέα.Έχω μια συναδελφο τώρα που λες για τα μεγάλα ονόματα που έχει παιδιάτρο μια επιμελήτρια (κατι τετοιο, εχει παντως θέση κ ειναι ονομα στην πόλη) σε νοσοκομείο, η οποία παρακαλώ πηγαίνει σπίτι για να τα τσεπώνει μαύρα ακόμα κ όταν παιδιά θελουν μια βεβαίωση για το σχολείο κ μόνο.Απ αυτες που ζητανε στο μαθημα της γυμναστικης.Καλή δεν λέω αλλά πολύ εκμετάλευση!Κ γιατί δεν υπάρχουν άλλοι γιατροί?Σκέφτομαι να ρωτήσω τον γυναικολόγο μου να μου προτεινει καποιον, καθοτι εχει 3 παιδάκια αλλά μηπως κ αυτος τι θα εχει, κανενα πιο γήινο??Δυσκολη αποφαση..

Νία μου εσυ θα εχεις περισσότερα πράγματα αφου ειναι x2, αλλά τι ωραία να ψωνίζεις κ για αγοράκι κ για κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πέθανα σήμερα... Πήγα τράπεζα για να βάλω τα λεφτά της κοπέλας απ' τα σλινγκ, αλλά τελικά χρειαζόταν ΙΒΑΝ και τζίφος η υπόθεση. Μετά πήγα απέναντι που είναι το μαγαζί μας και πήρα κάτι φόρμες για κέικ και μετά πήγαμε με τη μάνα μου στα Ντέμπεναμς. Καλά ρε παιδιά, πανάκριβα είναι. Μας είπαν και καλά για εκπτώσεις, αλλά οι εκπτώσεις ήταν σε κάτι καλοκαιρινά, μεγαλύτερα μεγέθη, κ.λπ. Βρεφικά 0-3 ήταν πανάκριβα... Πήρα δύο φορμάκια σετάκι, 19 ευρώ και δύο σαλιάρες, 9 ευρώ. Όλα βαμβακερά εννοείται! Αλλά είχε κάτι φορμάκια 27 ευρώ και περισσότερο...

Έρχομαι σπίτι κουρασμένη και πεινασμένη και ανακαλύπτω ότι ο άχρηστος δε μαγείρεψε... Τώρα πήγε να κάνει αρακά, αλλά μέχρι να γίνειιιιιιι..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...