Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Επιτέλους έπεισα τον άντρα μου να πετάξει παλιά και ξεχειλωμένα σώβρακα και κάλτσες. Πάει, βγάζει απ' το συρτάρι τις κάλτσες, βάζει τις χειμωνιάτικες σε μια σακούλα και τις βάζει στη ντουλάπα και βάζει στο συρτάρι τις καινούριες που του έδωσε η μάνα του. Ντόινγκ!!!!! Να του λέω, να του εξηγώ, πέτα τις, δεν τις χρειάζεσαι, είναι παλιές, είναι τρύπιες, είναι ξεχειλωμένες, όοοοχι αυτός, τις φοράω στο σπίτι, τις φοράω στο γυμναστήριο. Αμάν πια αυτή η γυφτιά που έχει μάθει απ' τη μάνα του... Πότε θα την αποβάλει επιτέλους; Ναι, ναι ξέρω... Ποτέ!

Μαρία, καλώς όρισες! Δεν ξέρω να σου πω για τον παιδικό, δεν έχω εμπειρία.

Αναστασία, εμένα στις 26 εβδομάδες ήταν νομίζω 970 γραμμάρια.

Βανεσσάκι εγώ χτες που πήγα στο ακατανόμαστο (mothercare), είχε στη βιτρίνα μια πολυθρόνα θηλασμού, όχι κουνιστή, που πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά είχε από την Χ πολυθρόνα του ΙΚΕΑ. Έκανε 200 ευρώ νομίζω. Εγώ έχω στο σπίτι δύο πολυθρόνες, που τις είχα στο σαλόνι πριν αγοράσουμε το κανονικό σαλόνι. Τώρα τις έχω ακουμπισμένες στον τοίχο δίπλα στην πόρτα και είναι τελείως άσχετες με το χώρο. Τη μία θα την πλύνει ο άντρας μου και θα βάλουμε ένα ωραίο κάλυμμα παιδικό και θα τη βάλω στο παιδικό δωμάτιο!

Δώρα, βλέπω ότι ανακαλύπτουμε κι άλλες τέλειες πωλήτριες!!!!!!! Λίκνο ούτε κι εγώ θα αγοράσω. Θα μου δώσει μια φίλη μου καλαθούνα (την πήρα τηλέφωνο και τη ρώτησα μετά τη χτεσινή ψυχρολουσία με την άλλη) και για κάποιους μήνες θα βολευτώ μ' αυτήν. Μετά δεν ξέρω τι θα κάνω, γιατί δεν ξέρω αν χωράει η κούνια στο δωμάτιό μας...

Αναστασία, νομίζω ότι είναι λογικό να αγχωνόμαστε στην αρχή, αφού δεν έχουμε καθόλου εμπειρία! Νομίζω ότι θα βρούμε μόνες μας λύσεις και τρόπους να λειτουργούμε χωρίς να καθόμαστε σαν τα κοράκια πάνω απ' το παιδί συνέχεια!!! Όχι σαν την πανέξυπνη πεθερά μου, βέβαια, που άφηνε τα μωρά να κοιμούνται στο σπίτι κι αυτή πήγαινε στον μπακάλη. Με την ψυχή στο στόμα, βέβαια, αλλά πάλι, δε φεύγεις και ν' αφήσεις το μωρό μόνο στο σπίτι.

Μίκι, όντως το καρότσι είναι ένα κονδύλι από μόνο του... Εν τω μεταξύ, όλοι μου λένε "μην αγοράζεις, θα σου φέρνουν δώρα". Πού ξέρω εγώ τι δώρα θα μου φέρουν, αμάν πια...

Ρε κορίτσια, ακούστε ένα κορυφαίο: με κάλεσε μια φίλη μου σε επίδειξη τάπερ!!!!! Δεν είναι πάρα πολύ αστείο; Το ακούγαμε που καλούσαν τη μάνα μου όταν ήμασταν παιδιά και το θεωρούσαμε απίστευτα γελοίο!!!!! Καλά, εννοείται ότι θα βρω μια δικαιολογία να μην πάω!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ολεεεεεεεεεεεε :lol::lol: πεταξαμε τα σωβρακα και τις καλτσες!!!!

Αννα Μαρια η πεθερα σου τελικα ειναι μοναδικο κομματι, ποσο την πουλατε να κανουμε προσφορες?Ρε παει καλα/αφηνει τα μωρα μονα τους και παει στο μπακαλικο?ελεος!!!!

Ποια ταπερ καλε θα κανει επιδειξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, δεν τα πέταξε τελικά! Τις κάλτσες τις έβαλε σε μια σακούλα και την παράχωσε στη ντουλάπα και τα σώβρακα είπε ότι είναι όλα μια χαρά και δεν υπάρχει κανένα να πετάξει...

Η πλάκα είναι ότι μου τα έλεγε η πεθερά αυτά, για να δω με πόσο ηρωισμό και αυτοθυσία μεγάλωσε τα παιδιά της και για να πάρω κι εγώ παραδείγματα όταν θα κάνω δικά μου!!!

Στην επίδειξη τάπερ σε καλεί μια φίλη σου σπίτι της, μαζί με καμιά δεκαριά-εικοσαριά άλλες, πίνετε καφέ, τρώτε και κάτι και έρχεται μια "επιδείκτρια" :P και δείχνει τα τάπερ και μετά όλες είναι υποχρεωμένες να αγοράσουν έστω και ένα. Στο τέλος η "επιδείκτρια" χαρίζει κάτι στην οικοδέσποινα. Έλεος, τι πιο βαρετό για να περάσω το Σάββατο απόγευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβοοοοοο ηρωιδα η πεθερα....αντε μην αρχισω τωρα με τις πα...ς της :evil:

Ποια μαρκα ταπερ ειναι,γιατι της ταιπερ εχει κατι παιδικα σετακια για κρεμουλα πολυ ομορφα γι αυτο ρωτησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη μου βάζεις ιδέες τώρα και πάω στην επίδειξη! Δεν ξέρω μάρκα, επίδειξη τάπερ μου είπαν. Γιατί, θες να σου στείλω; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χρόνο μου, αυτό έχω να χάσω!!!

Α, δε σας είπα και το καλύτερο!!!!!!!! Παίρνω σήμερα τον Βοηθό Διευθυντή τηλέφωνο για να κανονίσουμε για την Πέμπτη που ανοίγουν τα σχολεία, τι ώρα θα ξεκινήσουμε, πού θα συναντηθούμε, κ.λπ. Και τι μου λέει;;;;; "Θα έρχεται και ο καινούριος διευθυντής μαζί μας". Καλά, ποιος με καταράστηκε και δεν μπορώ να γλιτώσω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Ο ΕΜΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ....ΑΛΛΑ Ο ΒΗΧΑΣ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΚΛΠ.ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ Κ ΕΧΕΙ Κ ΕΝΔΟΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες, ηρθα κι εγω..

Λοιπον, πηγαμε και ειδαμε το μωρακι μας!!σχεδον 2300γρ!!!!!μεγαλωσε το πουλακι μου!!ευτυχως ειναι ακομα με το κεφαλι προς τα κατω... Το ειχα ενα αγχος οσο νάναι...τον πετυχαμε σε φαση που ανοιγοκλεινε το στοματακι του, εβγαζε την γλωσσα εξω και ειχε τα χερακια του μπροστα απο το στομα του καο επαιζε...

Αχ ακομα δεν το πιστευω οτι αυτο που εβλεπα ειναι το αγορακι μου...τωρα ανυπομονω ακομα πιο πολυ να γεννηθει...

Αναστασακι κι εγω τις ιδιες αγωνιες μΕ σΕνα Εχω για το θεμα αυτο.. Εχω την εντυπωση οτι θα ειμαι συνεχεια απο πανω του..

Αννα μαρια, δεν τις πεταξε τελικα τις καλτσες,ε??ξερεις τι να κανεις?να πας και να τις σκιζεις λιγο καθε φορα μπας και ντραπει να τις φορεσει μαι τις πεταξει..του εχει μεταδωσει η μανα του το συνδρομο κατοχης μαλλον!

Βανεσσακι, με τον υπερηχο ουτε εγω τα παω καλα.. Με βγαζει 2 βδομαδες μεγαλυτερη απο την πητ.. Ουτε ξερω ποιο ειναι σωστο..ενω ειμαι στην 34η, αυτο λεει 36 σχεδον..

Μυριαμακι τι κανει το μωρακι μας?το κρεβατακι στο mother and baby μου αρεσε κι εμενα πολυ αλλα πως να την φερω εδω..

Μικι μου, κι εγω νομιζω το λικνο ειναι περιττη αγορα..ετσι λενε οι πιο πολλες μαμαδες.. Κι εγω καλαθουνα πηρα..

Μαρακι μου, τι κανεις??τι κανουν τα αγγελουδια σου?κι εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια για το θεμα του παιδικου σταθμου.. Καλυτερα σπιτι μαζι σου.

Δωρα μου, εσυ πως εισαι?ετοιμαζεσαι σιγα σιγα??

Κατερινουλα... Νια.. Ευη....μαντι...ηλιαννα...νασια...Λενα... Τι κανετε ζουζουνες μου?φιλακια και γλυκα χαδακια στις κοιλιτσες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, δυστυχώς ξέρει και τις μπαλώνει. Αυτό θα ήταν καλό αν είχε πέντε ζευγάρια και τα φορούσε για δέκα χρόνια. Αλλά αυτός έχει πέντε εκατομμύρια ζευγάρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ Κ ΣΕ ΚΙΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΙΝ ΑΓΓΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!!!Κ ΓΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΓΓΑΛΙΤΣΑ.ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΟΛΟ ΚΛΩΤΣΑΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ!!!!!!

ΕΙΔΕΣ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΕΛΛΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ,ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΞΙΖΕΙ....ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, ειναι δυνατον???εχει τοσα καινουργια ζευγαρια και φοραει τα παλια στο σπιτι και στο γυμαστηριο?καλα ρε παιδι μου, εκει στο γυμναστηρια, ω μη γενοιτο, μπορει να παθει κατι, μια αδυναμια κατι,το πρωτο που κανουν ειναι να βγαλουν τα παπουτσια ..θα τον δουν με την καλτσα σουρωτιρι??και στο σπιτι, μια ξαφνικη επισκεψη , η κατι που θα σας αναγκασει να αμεσως εξω...ρεζιλι να βγει μα την καλτσα που εχει πιο πολλες τρυπες απο το εμενταλ!εκτος αν την ωρα που θα κανει εναν σεισμο πχ.. Ο δικος σου πρωτου πεταχτει εξω, τρεχει κι αλλαζει καλτσες!!!ετσι πες του να δουμε αν θα τις πεταξει τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα δεν τις φοράει!!!! Λέει ότι τις χάλια μπορεί να τις φορέσει στο σπίτι ή στο γυμναστήριο και τις κρατάει... Άντε συνεννοήσου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμακι μου ευχαριστω πολυ καλη μου... Αντε να δεις κι εσυ το παλικαρι σου!!

Το καταστημα αυτο εχει απιστευτες τιμες και σε αλλα πραγματα αν το ειδες... Κριμα που δεν μπορω να παω τωρα... Χριστουγεννα, πρωτα ο θεος, αν παω αθηνα, θα το επισκεφτω,δεν ειναι και πολυ μακρια απο το σπιτι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΠΑΡΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΠΕΤΑΤΕΣ Κ ΤΕΛΟΣ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΝΕ Η ΚΑΛΤΣΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΠΕΤΑΩ Κ ΔΕΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΝ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΑ Κ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.Κ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, δε θεωρώ σωστό να πετάξω κάτι που δεν είναι δικό μου. Ούτε και σε μένα θα μου άρεσε να πετάξει ένα βρακί που ξεχείλωσε και το κρατάω για το φοράω όταν έχω περίοδο, π.χ. ! :P

Αυτό το μαγαζί που λέτε, φαντάζομαι δε θα στέλνει στην Κύπρο ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΔΕΝ ΠΕΤΑΩ ΡΟΥΧΑ Η ΜΠΟΞΕΡ ΚΛΠ.ΑΠΛΑ ΑΝ ΔΩ ΤΡΥΠΙΕΣ ΚΑΛΤΣΕΣ Η ΞΕΧΕΙΛΩΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΠΕΤΑΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΣΥΛΟΓΗ.ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΕΧΕΙ Κ ΤΗΛ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ Κ ΚΥΠΡΟ.

ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΑΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑΝΙ!!!!!

ΚΑΛΥΝΗΧΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκοκοιλίτσες μου!!

Τ ι κανετε??Αγγελικουλα Vanessaki μεγάλωσαν τα μωράκια σας??Πολύ χαίρομαι!Αγγελική μου άδικα ανησυχούσες για τη θέση του μπεμπάκου σου!Κ να σου πω τωρα το σκεφτομαι κ γω κ φοβαμαι μηπως γυρισει..Ώρες ώρες αισθάνομαι ότι κουναει τοσο εκει μέσα που σιγουρα κανει τούμπες..Υπομονη μεχρι τη Δευτέρα!

Καλά Άννα Μαρία ο άντρας σου κληρονομησε τα γονιδια της πεθεράς σου?Δεν σου αρέσει αλλά η λυση να τις πεταξεις ειναι μοναδικη..Ε τωρα που εισαι κ εγκυος δικαολογεισαι κ λογω ορμονών να κάνεις διάφορα!! ;) Κ συ βρε Αγγελική μου δεν παίζεσαι με τις περιγραφές σου, γέλασα πολύ εκει με το σεισμό! :lol:

Μαρία μου καλώς όρισες πίσω!Εχω ακουσει καλος ειναι ο παιδικος σταθμος για την κοινωνικοποίηση του παιδιού αλλά αυτό με τις ιωσεις ειναι ενα θεμα τωρα που το νεο μελος θα ειναι πολύ ευαίσθητο..

Αναστασία θέλω να πιστεύω ότι δεν θα ερχονται στο σπιτι ατομα που ειναι άρρωστα κ ενω ξερουν οτι θα εχεις μωρακι..

Μuriam καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera filenades moy ..ti kanete ?

apo oti diavasa mia xara megalosan ta mwrakia sas aggelikh kai vannesaki...............me to kalo na ta exete sthn agkalitsa sas ...........

ax koritsakia moy eime monh tha argisei o kwstakhs moy akoma phge patra kai meta leibadia sthn manoyla toy xixixixi....kai twra tha arxisei ton gyrismw opote toylaxiston 2 wres thelei na erthei kai den mporw katholoy monh .......grrrrrrrrrrrrrr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η περιγραφή με το σεισμό μου θύμισε το βιβλίο του Λευτέρη Παπαδόπουλου "Οι παλιοί μου συμμαθητές" που έλεγε ότι ήταν πάρα πολύ φτωχός και δεν είχε λεφτά να αγοράσει κάλτσες, έτσι φορούσε όλο τρύπιες, και φοβόταν όταν περπατούσε στο δρόμο ότι θα τον χτυπήσει αμάξι, θα βγουν τα παπούτσια του, θα φανούν οι τρύπιες κάλτσες του και θα γίνει ρεζίλι!!!

Κατερινούλα, μην περιμένεις ότι θα έχουν τέτοιες ευαισθησίες οι επισκέπτες μας! Εδώ, η νονά μιας φίλης μου (αυτής με το τραπέζι-υπερπαραγωγή το Δεκαπενταύγουστο και την επίδειξη τάπερ), η οποία είναι νοσοκόμα, είναι ψυχολόγος, είναι εκπαιδευτικός ειδικής εκπαίδευσης (έχει σπουδάσει 500 πράγματα), πήγε στο σπίτι της φίλης μου, όλη την ώρα είχε πάνω της το γιό της και τον φιλούσε, τον αγκάλιαζε, κ.λπ., και τελικά της λέει στο άσχετο "το πρωί ήμουν χάλια, είχα γαστρεντερίτιδα και παίρνω αντιβίωση"...

Νία, κι εγώ δεν μπορώ μόνη μου το βράδι. Να κοιμηθώ μόνη μου φοβάμαι, μες στο σπίτι φοβάμαι, γενικά δεν μπορώ μόνη το βράδι στο σπίτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

το λικνο κ εμενα μου φανηκε κ μου φαινεται περιττη αγορα. αλλα απο μαμαδες που ειχαν αγορασει εμειναν πολυ ευχαριστημενες!

αναστασακι μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου! στην αρχη ειναι φυσιολογικο να ειμαστε πολυ αγχωμενες με τα παντα, αλλα οσο περνανε οι μερες θα χαλαρωνεις!!

για τα μπανακια εννοειται οτι δεν προτινα να αγορασετε 3! ειναι παρα πολλα! εμεις στον ανασταση παιρναμε ενα σωρο βλακειες, απλα σας εβαλα κ τις φωτο για να παρετε ιδεες

αννα μαρια ετσι κανει ο δικος μου με τα φανελακια του!! ειναι συναισθηματικα δεμενος με ολα ομως!! μπορει να εχουν κατι τρυπαρες νααααααααα απο τη μασχαλη μεχρι κατω αλλα θελει λεει να τις φοραει μεσα στο σπιτι, ομως ποτε δεν τις φοραει.. απλα τις εχει κ γεμιζουν τα συρταρια..

αγγελικουλα τελεια ο μπεμπακος σου!!!!! αντε κοντευεις ε??? μια χαρα!!!

μαρακι πως κ απο δω??? μας ελειψες!!!

κ εγω φετος δεν τον εστειλα γιατι ο μικρος θα γεννηθει δεκεμβρη που ειναι φουλ στις ιωσεις κ φοβαμαι.. ετσι κ αλλιως δεν πολυτρελαινομαι να παει παιδικο, κ αφου θα εχω αδεια κ θα ειμαι σπιτι δεν υπαρχει λογος..

κατερινακι πως εισαι?

καλα εμενα οταν ο αναστασης ηταν 20 ημερων ηρθε μια σπιτι να τον δει (στενη οικογ φιλη) τιγκα στο μεικ απ κ την πουδρα, το αρωμα κλπ κ να τον φιλαει κ να τον τριβει πανω της για να μυρισει λεει μωρουδιλα!!!! κ σε μιας φιλης μου το μωρο ειχε παει μια γιαγια που ειχε τη γουρουνογριπη!!

δεν κοβει σε ολους... δυστυχως...

επισης εγω εκνευριζομουν οταν τον εβγαζα ολτα κ ερχοταν ο καθε ασχετος κ τον επιανε στο προσωπο η στα χερια ελεος!!!!! αναγκαστικα γινομουν πολυ σκυλα.. τι να κανω..

νια τριψε κοιλιτσα! δεν εισαι μονη εχεις 2 μπεμπακια να σου κανουν παρειτσα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχα!!! αφου επιτηδες δεν του τις μανταρω μπας κ τις πεταξει (μερικες φανελες τις εχει απο 16 χρονων κ ο λογος που του κανουν ακομα ειναι οτι εχουν ξεχειλωσει)αλλα αυτος τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

το λικνο κ εμενα μου φανηκε κ μου φαινεται περιττη αγορα. αλλα απο μαμαδες που ειχαν αγορασει εμειναν πολυ ευχαριστημενες!

αναστασακι μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου! στην αρχη ειναι φυσιολογικο να ειμαστε πολυ αγχωμενες με τα παντα, αλλα οσο περνανε οι μερες θα χαλαρωνεις!!

για τα μπανακια εννοειται οτι δεν προτινα να αγορασετε 3! ειναι παρα πολλα! εμεις στον ανασταση παιρναμε ενα σωρο βλακειες, απλα σας εβαλα κ τις φωτο για να παρετε ιδεες

αννα μαρια ετσι κανει ο δικος μου με τα φανελακια του!! ειναι συναισθηματικα δεμενος με ολα ομως!! μπορει να εχουν κατι τρυπαρες νααααααααα απο τη μασχαλη μεχρι κατω αλλα θελει λεει να τις φοραει μεσα στο σπιτι, ομως ποτε δεν τις φοραει.. απλα τις εχει κ γεμιζουν τα συρταρια..

αγγελικουλα τελεια ο μπεμπακος σου!!!!! αντε κοντευεις ε??? μια χαρα!!!

μαρακι πως κ απο δω??? μας ελειψες!!!

κ εγω φετος δεν τον εστειλα γιατι ο μικρος θα γεννηθει δεκεμβρη που ειναι φουλ στις ιωσεις κ φοβαμαι.. ετσι κ αλλιως δεν πολυτρελαινομαι να παει παιδικο, κ αφου θα εχω αδεια κ θα ειμαι σπιτι δεν υπαρχει λογος..

κατερινακι πως εισαι?

καλα εμενα οταν ο αναστασης ηταν 20 ημερων ηρθε μια σπιτι να τον δει (στενη οικογ φιλη) τιγκα στο μεικ απ κ την πουδρα, το αρωμα κλπ κ να τον φιλαει κ να τον τριβει πανω της για να μυρισει λεει μωρουδιλα!!!! κ σε μιας φιλης μου το μωρο ειχε παει μια γιαγια που ειχε τη γουρουνογριπη!!

δεν κοβει σε ολους... δυστυχως...

επισης εγω εκνευριζομουν οταν τον εβγαζα ολτα κ ερχοταν ο καθε ασχετος κ τον επιανε στο προσωπο η στα χερια ελεος!!!!! αναγκαστικα γινομουν πολυ σκυλα.. τι να κανω..

νια τριψε κοιλιτσα! δεν εισαι μονη εχεις 2 μπεμπακια να σου κανουν παρειτσα! ;)

swsta lenaki moy xaxaxa.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εμένα ξέρει και κάνει τα μανταρίσματα μόνος του. Εγώ πάλι, μόνο κουμπί. Κατά τα άλλα τίποτα από κοπτική-ραπτική. Αυτός πάλι, μαντάρει πολύ καλύτερα απ' τη μάνα του, που απλά βάζει βελονιές στο άσχετο, συχνά και με κλωστή άσχετου χρώματος με το ύφασμα.

Κι εμένα έχει κάτι φανελάκια και μπλουζάκια εδώ και καμιά δεκαπενταετία. Έχει μπλουζάκια λευκά, για γυμναστική, που οι μασχάλες είναι χιλιοτρυπημένες και τις πηγαίνει στη μάνα του και τις μαντάρει! Τι τις μαντάρει, δηλαδή, απλά ενώνει τις μικρές τρύπες σε μία μεγάλη. Ευτυχώς, κάποιες απ' αυτές δέχτηκε και τις κάναμε ξεσκονόπανα!

Κι εγώ έχω ένα κολάν από την έκτη δημοτικού που μου κάνει (είναι ελαστικό!!), και είναι και τρύπιο, αλλά οκ, το φοράω σπάνια στο σπίτι άμα δεν έχω κάτι άλλο πρόχειρο να φορέσω! Αλλά δεν κάνω συλλογή τα κουρέλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...