Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Νία, βαμβακερή είναι η κουβερτούλα. Καλά, έτσι κι αλλιώς δε θα την πλύνω και σήμερα!!! Πού θα τη βάλω, άλλωστε;

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο: τι μπανάκι πήρατε; Γιατί αυτά που είναι ενσωματωμένα στη συρταριέρα είναι τόσο μικροσκοπικά, που αναγκαστικά θα αγοράσεις και άλλο μετά.

Πω πω ρε κορίτσια, μεθαύριο ανοίγουν τα σχολεία και έχω συναδέλφους που ακόμα δεν έχουν διοριστεί και κάθονται σε αναμμένα κάρβουνα. Τι χάλι κι αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νια μου, με το καλο να δεις κι εσυ τα μπουμπουκακια σου την πεμπτη..

Δωρακι μου, τι κανεις?ξεκουραζεσαι?δεν ξερω αν θα υπαρχει αυτη η αλοιφη εδω αλλα σιγουρα υπαρχει κατι αντιστοιχο..

Αννα μαρια , δες καλυτερα τις οδηγειες πλυσιματος για την κουβερτουλα..συνηθως τα πιο πολλα που επλυνα εγω εγραφαν οτι ηθελαν 40βαθμους.. Εγω τα σιδερωσα κανονικα βεβαια εκει που δεν επαιρνε σιδερο το υλικο, εβαλα ενα πανι απο πανω και τον αυμο στο τερμα..

Μπανακι εγω πηρα αυτο που εχει η συρταριερα μεσα.. Δεν μου φαινεται μικρο, μια χαρα ειναι... Και αλλα που ειδα που τα πουλανε σκετα, πανω κατω τι ιδιο μεγεθος εχουν..πιστευω θα το χρησημοποιησω μεχρι τους 8-9 μηνες. Για μετα δεν εχω ιδεα και μαλλον θα δυσκολευτω γιατι εμενα η μπανιερα μου ειναι ημικυκλιο και τεραστια και δεν νομιζω να μπαινουν αυτα τα μπανακια που προσαρμοζεις στις μπανιερες..

Αληθεια που τα κανουμε μπανακι τα μπεμπακια μας μετα?

Μικι μου, τα φιλια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, αυτά που μου έδειξαν εμένα που ήταν σετ με συρταριέρα ήταν πάαααρα πολύ μικρά. Κι η κοπέλα, δηλαδή, μου είπε ότι δεν αξίζει τον κόπο. Τα άλλα που μου έδειξε, μου φάνηκε ότι θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μέχρι το χρόνο τουλάχιστον. Για μετά δεν έχω ιδέα τι γίνεται! Κάτι θα υπάρχει φαντάζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το μπανάκι που λέτε κορίτσια εγώ πήρα ένα αυτόνομο, δηλαδή χωρίς συρταριέρα διότι είχα.....και εγώ πιστεύω ότι θα το χρησιμοποιήσουμε μέχρι το χρόνο...μετά ειλικρινά ούτε εγώ ξέρω πού τα πλένουμε....άσε που εμείς δεν έχουμε μπανιέρα αλλά καμπίνα ντουζιέρα και πραγματικά δεν ξέρω τί θα κανω μετά..... :roll::roll::roll: ....εκεί θα δυσκολευτώ αρκετά....:(........προσωπικά πήρα από το mothercare και συγκεκριμένα το σετ μπανιου my jungle family....αυτό μας άρεσε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελούδες μου τι κανετε??

Βαριέμαι πολύ σημερα..Σιδέρωσα το πρωι κ βαλαμε καυγα με τη μαμα μου γιατι δεν της τα αφησα να τα σιδερωσει εκεινη.Από τότε με την αποκόλληση είχα να σιδερωσω.Τι να κάνω όμως που δεν περνάει η ώρα?Κ που να βγω εξω με τετοια ζέστη?Ομελέτα σήμερα.Τρέχουν παλι τα σαλια μου!

Εγω κορίτσια οσον αφορά το ματι, πιστεύω σε αυτο που λέμε αρνητικη κ θετική ενέργεια.Είμαι της άποψης ότι αυτη την ενέργεια μπορεί να στη μεταδωσει καποιος.Γενικά πάντως όταν πιστευεις κατι μαλλον σου συμβαινει κιολας..

Μπανάκι μου εκαναν κ μενα δωρο ενα απο τα mothercare..(συγνωμη Αννα Μαρία.. :oops: ) ένα που διπλώνει κ λεει πως ειναι για παιδακια μεχρι 2 χρονών.

Αγγελικούλα,Vanessaki γιατρό σήμερα?Τυχερούλες!Θα δειτε τα μπουμπουκάκια σας!Περιμένουμε νέα!!Νία μου κ συ με το καλο την Πέμπτη!

Βρε κοριτσια εγώ γιατι δεν εχω κανει ντοπλερ ακομα??Μήπως πρεπει να ρωτησω από εβδομαδα που θα παω στο γιατρό??Το μονο που μου ειπε ειναι να κανω ενα καρδιογραφημα μολις μπω στον μηνα μου, σε καρδιολόγο..Κ το ντοπλερ σχεση με την καρδια δεν εχει ή κανω λάθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα, δε φταις εσύ. Δώρο στο έκαναν, τι να κάνεις; :P

Ντόπλερ δε βάζουν όλοι οι γιατροί. Όταν είχα πάει στο κέντρο υπερήχων για τη β' επιπέδου, η γραμματέας με ρώτησε ποιος είναι ο γιατρός μου, κι όταν της είπα, λέει "α, τότε θα κάνετε και τρίτο υπέρηχο". Φαίνεται δεν το θεωρούν όλοι οι γιατροί απαραίτητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!τι κανετε????πως ειστε???????δεν εχω προλαβει καθολου να σας διαβασω!!!!!!

εχω δωει το λαπτοπ μου στο αγορι της αδερφης μου να μου το φτιαξει γιατι μου ειχε σπασει τα νευρα, σερνοτανε!!!!!το βραδακι θα το εχω!!! θα προσπαθησω να σας διαβασω.αχ εχετε γραψει πααααααααααααρα πολλα.....!!!!!

ελπιζω να ειστε ολες καλα εσεις κ τα νινακια στις κοιλιτσες!!!!!!!!

εμεις καλα ειμαστε δοξα το Θεο!!!!!!!

χθες πηγαμε να δουμε για κουνια για τον μπεμπακο μας με τον αντρα μου ομως τελικα θα παραγγειλω μια παο τον ιντερνετ που εχω οπου μπορει να την εχει εως κ δεκα χρονων!!!

πολλα φιλακια στις κοιλιτσες σας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

για το μπανακι που λετε εγω για την αρχη εχω ενα της φισερ πραις

http://www.google.gr/imgres?q=%CF%86%CE ... 29,r:0,s:0

με βολεψε παααααρα πολυ στονανασταση ειδικα στην αρχη που τυχαινε κ πολλες φορες να τον κανω μπνη μου μπανιο κ φοομουν να τον πιασω. αλλα κανει κ για πιο μετα που εχει αρχισει κ καθεται το μωρο, οχι ομως για πολλα πολλα, αν κανει καμια αποτομη κινηση το παιδι μπορει να αναποδογυρισει ευκολα

οταν εγινε 5 η 6 μηνων του πηραμε ενα μπανακι τετοιο

http://www.google.gr/imgres?q=%CE%BC%CF ... 9,r:10,s:0

γιατι ειχεαρχισει να καθεται σχετικα νωρις κ φοβομασταν. αυτο το μπανακι στηριζεται πανω στη μπανιερα

κ μετα ειχε αυτο

http://www.google.gr/imgres?q=%CE%BC%CF ... 6kW&zoom=1

το οποιο μας καταβολεψε επισης!!!

αυτα με τις συρταριερες δε μου φαινονται πολυ πρακτικα να σας πω την αληθεια..

για το ματι κοριτσια εγω πιστευω παααααααααρα πολυ στην αυθυποβολη! μα παρα πολυ!!

αχ αννα μαρια εγω λατρευω τα μαδερκεαρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τα περισσοτερα ρουχα του ανασταση κ τωρα του μικρου τα εχω παρει απο εκει κ εχω μεινει ΥΠΕΡευχαριστημενη!!!

αναστασακο ευχαριστω πολυ για την απαντηση για το σακχαρο..

ελπιζω να ειμαι πολυ οριακα κ απλα να προσεξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε κι εμεις!!!!εκανα doppler!!!ολα τελεια!ελεγξαμε καρδουλα, αγγεια,πλακουντα,ροη αιματος...τα παντα!!!η μικρουλα μας εχει γυρισει ηδη και ζυγιζει 1262gr!!!μετρησαμε παλι μηριαιο οστο, κεφαλι και κοιλιτσα και ειναι ολα ΟΚ!!!Ειδαμε λιγο και το προφιλ της!!!αχ,συγκινηθηκα πολυ!!! :P:P:P

αγγελικουλα, εσυ πηγες γιατρο??περιμενουμε νεα!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου συγνωμη για την απουσια μου,

ειδα στο φβ οτι γεννησε η χριστινα μας, να σου ζησει κοπελαρα μου,

να σου ζησει ο γιοκας και να τον δεις οπως επιθυμεις, γερος να ειναι :D

μας χαλασε aircondition του δωματιου μας και φεραμε ειδικο να το κοιταξει αλλα δεν φτιαχνοταν και τελικα πηραμε αλλο.. αλλα εξοδα απο εκει, αλλα δεν βγαιναμε αλλιως,

η κουνια του μικρου ερχεται την αλλη βδομαδα μαζι με το καροτσι!

ειχαμε και τους αρραβωνες του κουνιαδου μου πριν μερες!

τα μικρα καλα, ο μεγαλος εχει βαρεθει χωρις σχολειο και ανυπομωνει να ξανα αρχισουν!

12 σεπτεμβρη ξεκινανε αντε να δουμε τι θα γινει και με τις απεργιες που λενε!

εχω εναν προβλημματισμο απο την μια σκεφτομαι να παω και την κατερινουλα παιδικο για να ειμαι πιο χαλαρα σπιτι με το μωρο, αλλα απο την αλλη σκευτομαι για τυχον αρρωστιες μηπως κολλαει πιο ευκολα και τις φερνει και σπιτι.. εσεις τι λετεε? :?

τα φιλια μου σε ολες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vanessaki τι ωραια, μια χαρα η κουκλιτσα σας....εμας που ειναι ηδη 900 και κοντευω 27η εβδομαδα ειναι καλα?δεν ειναι μεγαλη ετσι?

Μαρακι που εισαι καλε χαμενη εσυ?χαιρομαι που εισαι καλα.Εγω θα σου προτεινα να μην την στειλεις ακομα την μικρη παιδικο,γι αυτο το λογο που ακριβως ειπες, αρρωστιες,ιωσουλες ολα θα μεταφερονται, αστο για του χρονου.

Μαιμουδακι εγω λεω να παρω ενα μεχρι να χρονισει, και μετα λογικα αφου θα περπαταει θα το κανω στην μπανιερα ή ορθιο σε στυλ ντουζακι ή θα γεμιζω λιγο νερακι να καθεται να παιζει!Τωρα δεν ξερω να παρω ετσι 3 πολλα δεν ειναι?

Ηλιανακι κι εγω για τετοια κουνια κοιτουσα απο την αρχη που μετα γινεται κρεβατι με επεκτασεις κανονικο μονο δηλαδη, αλλα το ειδα απο κοντα και ηταν τετλειως ψευτικο δεν μου αρεσε.Πιστευω πως καθε ηλικια πρεπει να εχει το καταλληλο και οχι μιξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου, μια χαρα ειναι η κορακλα σου!!!αν σκεφτεις οτι εχουμε 2 εβδομαδες διαφορα, κι εσενα δε νομιζω να παρει μεσα σε 2 εβδομαδες πανω απο 300γρ.μην ανησυχεις!!!

εγω , μιας και λετε για κρεβατακια εχω δει ενα internet που μου αρεσε πολυ στο www.motherbaby.gr

κουνιστο πολυκρεβατι λεγεται.δε μπορω να βαλω το link.επειδη ολα στο διαδικτυο φαινονται τελεια, την παρασκευη θα παμε με το συζυγο να τα δουμε απο κοντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα λογο ζαχαρου δεν πρεπει να εχει παραπανω απο οσο πρεπει.Αρα καλα ειμαστε μαλλον.

Ωραιο το κρεβατακι βανεσακι, το ειχα δει κι εγω.Αλλα μηπως ειναι λιγο στενο για μεγαλο παιδακι?ή βγαινει σε οτι μεγεθος θελεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βανεσσακι τέλεια η κορούλα σου!!!!!!!!!!!!Μεγάλωσε το ζουζουνάκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αναστασάκο μια χαρούλα η φραουλίτσα σου!!!!!!!!!Και η δικιά μου τόσο ήταν την ίδια εβδομάδα!!!

Μαράκι χαίρομαι που είσαι καλά!!Θα έλεγα και εγώ μήπως απέφευγες τον παιδικό γι ατις ιωσούλες…

Ηλιαννάκι πως είσαι μικρό μου;Τα παιδάκια σου;

Αγγελικούλα που είσαι ;Περιμένουμε νέα από τον γιατρό!!!!!!!!

Εγώ πήγα σήμερα στο Λητώ μια βόλτα για καλαθούνα ή λίκνο και τελικά όπως αναμενόταν ψώνισα ένα σετ σεντονάκια και κάτι σελτεδάκια. Πάλι μπλέχτηκα με τις καλαθούνες και τα λίκνα………….Οι πωλήτριες χάλι μάυρο………………Πααααααααααααααααααααααρα πολύ πιεστικές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Άννα Μαρία εκτώς από το mothercare υπάρχουν και άλλες ομορφίες…………

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teddy μου, ειδες, σαν την κουκουβαγια καμαρωνω!!! :lol::lol::lol:

αναστασια μου, δε ξερω καθολου αν βολευει για μεγαλυτερο παιδακι, γι αυτο θα παμε να τα δουμε ολα απο κοντα και αποφασιζουμε.εχουμε να δουμε και καροτσια και καλαθουνες κτλ.βεβαια για καροτσι μαλλον θα παρουμε ενα πολυκαροτσι της peg perego που εχει και καθισματακι αυτοκινητου και καλαθουνα, αλλα ειναι γυρω στα 700 ευρω.τι να κανουμε, για τα παιδακια μας προκειται... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι αν ειχε κι εσενα το ιδιο βαρος τοτε ειμαστε οκ,αν και μου ειπε οτι ειμαστε 1 εβδομαδα μπροστα αλλα ειναι φυσιολογικο.

Λικνο νομιζω ειναι χαμενη αγορα, παιρνεις κατευθειαν το κρεβατακι και τελειωνεις!Η καλαθουνα θα βοηθησει πιστευω,οταν θα θελεις να το εχεις μαζι σου στο σαλονι ας πουμε,ή στο δωματιο που βλεπεις τηλεοραση

Βρε κοριτσια ψιλοαγχωνομαι λιγο, θα ταιζουμε το μωρο θα ρευεται και μετα θα το βαζουμε στο δωματιο στο κρεβατακι και θα το αφηνουμε μονο?Εγω νομιζω 24 ωρες το 24ωρο θα ειμαι μαζι του μην κανει εμετο και πνιγει.... :? πως θα το αποβαλλω αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου, το ιδιο πιστευω κι εγω!!!θα ειμαστε διπλα του συνεχεια να μην παθει τιποτα.ματι δε θα κλεινουμε.βασικα στην αρχη μπορει να το κοιμιζουμε στην καλαθουνα μεσα στο δικο μας δωματιο για να ειμαστε πιο ησυχες.

ασχετο, εχω δει επισης καποιες πολυθρονες θηλασμου που ειναι και κουνιστες και μου αρεσουν παρα πολυ!!!λεω να παρω 1 αν και ειναι και αυτες ακριβες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι μια χαρούλα η μπουμπού σας...:).....ολόκληρη κοπέλα..:)......

Αναστασάκι μου εγω΄που πήγα για υπέρηχο στις 25 Αυγούστου το μικρούλι μου είχε βάρος 843γρ. οπότε μην αγχώνεσαι....στα κιλά της είναι μια χαρά η μικρή σου...:)...

Δώρα μου....εγώ πήρα καλαθούνα.......όχι λίκνο....θεωρώ πως είναι πιο άβολο..άσε που εδν μπορείς να πάρεις το μωρό όπου και αν βρίσκεσαι μέσα στο σπίτι....ενώ με την καλαθουνα το παίρνεις παντού μαζί σου...:)....είναι και πολύ ελαφριά...;)......

Καλά το θέμα καρότσι επειδή ασχολήθηκα πολύ είναι πολύ δαπανηρό..!!!.....ένας χαμός γίνεται από εταιρίες και ασφαλώς εύρος τιμών.....προσωπικά.....έχω κατασταλάξει σε μερικά αλλά ακόμη δεν αγοράζουμε τίποτα από αυτά....:).......έχουμε χρόνο....;).....

Πάω για καφέ με μία φίλη που ήρθε μόλις για διακοπούλες με τα μωρά της...;)....

σας φιλώ όλες...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΑΣ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!!!Κ ΓΩ ΕΙΔΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙΑ Κ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ ΣΤΟ ΜΑΔΕΡ ΒΑΒΥ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ,Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΟΥΝΙΑ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΝ ΣΤΗΛΟΥΝ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ Κ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΝ ΠΑΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΑΝ Η ΠΟΙΗΟΤΗΤΕΣ ΚΛΠ.ΦΙΛΙΑ!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΙΝ ΣΤΗΛΕΙΣ Η ΙΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩΜΕΝΕΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ....ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ?ΤΟ ΝΙΝΙ?

ΝΑΣΙΟΥΛΙΝΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΗΝΥΦΗ?

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ Ε?ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ......

ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΜΕΛΛΟΝ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΕ....ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ Η ΣΤΙΝ ΚΟΥΝΙΑ Η ΣΤΙΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ.ΤΙΝ ΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΙΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Κ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ ΜΕ ΤΙΝ ΕΝΔΟΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΝ ΚΛΑΕΙ ΚΛΠ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΟΡΥ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia να ρωτησω κατι ασχετο?? εχω μπερδευτει παλι με τις ημερομηνιες.ενω με βαση την τελευταια περιοδο ειμαι 29w 1d ,ο υπερηχος με βγαζει 28w 4d.μεχρι τωρα ειχα στο τικερακι την ημερομηνια την υπερηχογραφικη, αλλα τωρα το αλλαξα γιατι γενναμε με βαση την ημερολογιακη γιατι ετσι συμπληρωνονται και οι 40 εβδομαδες.ετσι δεν ειναι??

μυριαμ θα παμε την παρασκευη στο motherbaby, οποτε θα σου πω εντυπωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τρελαινομαι για τις κουνιστες καρεκλες αλλα δεν εχω χωρο να την βαλω αλλιως θα επερνα κι εγω....νομιζω εχουν κοντα στα 300 ευρω χαλαρα βανεσακι.

Μιριαμ δεν ξερω με την ενδοεπικοινωνια ο εμετος ακουγεται?

Μικι μου αυτο βλεπω ολες σε εκεινη την εβδομαδα κοντα ειμαστε στα γραμ!!!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια, εμεις που γενναμε στο χειμωνα μεσα, αν τυχει και ερθει κανεις εστω με λιγο βηχα ή λιγη μυξα τι κανουμε τον προσβαλλουμε για να φυγει ή κρυβουμε το μωρο στην ντουλαπα? :?

Βανεσσακι εσυ δηλαδη εισαι πισω ....εγω ειμαι 4 ημερες μπροστα...χμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...