Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Αγγελική μου υπάρχει αλοιφή για εκείνη την περιοχή που όταν την βάλεις νιώθεις σαν παγωμένο και δεν πονάς....την έχω χρησιμοποιήσει γιατί έχω θέμα με αιμορροϊδες από μικρό παιδάκι......

Όντως η εκκλησία πιστεύει στην βασκανία (για να μην αναφερθώ στον Άγιο Κυπριανό) και αν δεν κάνω λάθος στην ωραία πύλη από πάνω δεν έχουν πάντα αγιογραφία ένα μάτι ναααααααα (με το συμπάθειο κιόλας?????)

Μυριάκι κι εμένα με πιάνει πολύ το μάτι και το καταλαβαίνω αμέσως γιατί αναγουλιάζομαι και τρέμουν τα χέρια και τα πόδια μου σε σημείο να μην μπορώ να σταθώ στα πόδια μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελική, η αποδοχή της βασκανίας από την Εκκλησία ανήκει στα στοιχεία λαϊκής θρησκευτικότητας/δεισιδαιμονίας που πρέπει να εξαλειφθούν κάποια στιγμή από την Εκκλησία. Πιστεύω ότι γράφτηκε μια ευχή για τη βασκανία που στη διαβάζει ο παπάς, ίσως γιατί ο κόσμος κατέφευγε σε μάγισσες και χαρτορίχτρες, οπότε, απ΄αυτό, καλύτερα να πάει κανείς στον παπά να του διαβάσει μια ευχή που κακό δεν κάνει. Τώρα, βέβαια, το ξεμάτιασμα από τις διάφορες ξεματιάστρες δεν είναι μαγεία, αλλά δε νομίζω ότι έχει πραγματική δύναμη!

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το "μάτι" είναι καθαρά θέμα αυθυποβολής. Όποιοι το πιστεύουν ματιάζονται συνέχεια. Εγώ που δεν το πιστεύω, δεν έχω ματιαστεί ποτέ μου!!! Π.χ. τη μέρα του γάμου μου, ο άντρας μου ντύθηκε στου νονού και θείου μου. Πήγε και η οικογένειά του εκεί, αλλά αντί να τον ντύσουν, κάθισαν κάτω και έπιναν ουίσκι, σε σημείο που άδειασαν ένα ολόκληρο μπουκάλι. Ο μικρός αδελφός καθόταν σε μια πολυθρόνα που τη χτυπούσε ο ήλιος, είχε κατεβάσει και πόσα ουίσκι, οπότε σε κάποια φάση ψιλογλάρωσε. Τότε πετάγεται πάνω η μάνα του και αρχίζει να φωνάζει ότι είναι ματιασμένος!!!!! Ζητάει απ' τη νονά μου ένα πιάτο με νερό και λάδι και ανακάλυψε ότι είναι ματιασμένος απ' το λάδι!!!!!! (Μετά της είπε κιόλας ότι το λάδι δεν είναι και πολύ καλό, άσχετο αυτό, αλλά φανταστείτε τι πεθερά έχω...). Τώρα είναι σοβαρά πράγματα αυτά;;;

Νάσια, το μάτι που υπάρχει σε διάφορες εκκλησίες είναι το μάτι του Θεού που μας κοιτάει βρε, δεν είναι για να μη μας πιάνει το μάτι!!!!!! Ο άγιος Κυπριανός προστατεύει κατά της μαγείας, όχι κατά του ματιού! Εκτός κι αν κάποιος σου κάνει μάγια και σε πιάσει το μάτι, δεν ξέρω αν υπάρχει και τέτοια παραλλαγή!!!

Όσο για τις αιμορροΐδες, κι εγώ πρέπει να έχω... Μάλλον τις είχα από πριν... Τώρα μία με πιάνει δυσκοιλιότητα, μία έχω πολύ αίμα, μία λίγο αίμα, αλλά γενικά, όλο και κάτι έχω... Πάντως, δε ζήτησα κάτι απ' το γιατρό, νομίζω αντέχεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μου το ξέρω ότι αυτό το Μάτι είναι του Θεού απλά εννοώ ότι την ίδια έννοια έχει και το ματάκι που φοράμε.......συμβολικό.....

Και για τον Άγιο Κυπριανό γνωρίζω ότι ήταν μάγος κτλ. και εννοώ και πάλι μαγεία, μαντεία, βασκανία και όλα αυτά τα σχετικά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια..εμενα καποιες φορες με πιανει ενα χασμουρητο και μια ατονια ετσι στα καλα καθουμενα χωρις να νυσταζω η να ειμαι κουρασμενη και χασμουριεμαι τοσο που να κοντευω να παθω εξαρθρωση γναθου και δακρυζουν και τα ματια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μάτι, όμως, όπως καταλαβαίνω ότι πιστεύεται, δεν είναι ακριβώς μαγεία. Δηλαδή, σε βλέπει κάποιος, λέει κάτι του στιλ "α, τι ωραίο φόρεμα" και σκίζεται το φόρεμα ή σε βλέπει μια κακιασμένη και λέει κάτι του στιλ "που να πέσει να σπάσει το πόδι της" και πέφτεις και σπας το πόδι σου (λέμε τώρα).

Το ματόχαντρο, πάντως, η Εκκλησία σίγουρα δεν το αποδέχεται. Σου λέει, βάλε σταυρό, είναι δυνατόν να σε προστατεύσει το μάτι και όχι ο σταυρός, που τον βλέπει ο σατανάς και εξαφανίζεται (λέω τι λέει η Εκκλησία).

Πάντως, ρε κορίτσια, το έχω προσέξει, μόνο όσοι το πιστεύουν ματιάζονται. Τα αδέλφια του άντρα μου κάθε τρεις και λίγο είναι "ματιασμένα" και παίρνουν τηλέφωνο τη μάνα τους να τους ξεματιάσει τηλεφωνικώς, κι αυτή βάζει νερό με λάδι και λέει κάτι περίεργες "προσευχές" και ως δια μαγείας τους περνάνε όλα. Εμάς, όταν μας πιάσει πονοκέφαλος ή αδυναμία, παίρνουμε ντεπόν ή πίνουμε μια πορτοκαλάδα. Αν και, οι δικές μου αδυναμίες είναι από την αναιμία, είναι από τις αϋπνίες, σίγουρα δεν είναι από το μάτι!!!!!! Και γενικά, στην Κύπρο νομίζω ότι ο κόσμος δεν το πολυπιστεύει. Φοράνε ματάκια και τέτοια, αλλά ξεματιάστρες δεν ήξερα ότι υπάρχουν μέχρι να πάω στην Ελλάδα. Ή τέλος πάντων, δεν υπήρχαν στο περιβάλλον μου. Γενικά, άκουγα ότι "του τάδε πιάνει το μάτι του", αλλά τι να σας πω, σε τέτοια πράγματα δεν μπορώ να πιστέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε???

δεν εχω καθολου χρονο να σας διαβασω, συγχωρεστε με... ελπιζω να βρω ωρα αυριο

λοιπον σημερα εκανα καμπυλη σακχαρου κ εξετασεις αιματος

τα ερυθρα μου ειναι πολυ χαμηλα (30 εκ με οριο τα 40) η αιμοσφαιρινη κ η φεριτινη ολα γενικως, υποθετω οτι θα μου δωσει σιδηρο

επισης βρηκαν ιχνη σακχαρου στα ουρα κ αιμοσφαιρινης εχετε ιδεα τι σημαινει αυτο???

αααααααα να σας πω οτι νομιζω οτι εχω κ εχω διαβητη κυησης!

στη μια ωρα ειχα 160 κ στις 2 140

γιουχουυυυυυυυ τι ωραια!!

αναστασι εσυ τι τιμες ειχες θυμασαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, κουράγιο. Δεν ξέρω να σου πω για την καμπύλη. Λογικά θα σου δώσει σίδηρο. Δεν πήρες καθόλου μέχρι τώρα;

Ρε παιδιά, εγώ καμπύλη σακχάρου, γιατί δεν έκανα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κι εγω ξερω ατομο που πχ θα σε δει να φορας κατι καινουργιο και θα σου πει με γεια και θα σκιστει στο επομενο 5λεπτο..η κι ετυχε να μου πει μια φορα τι ωραιος και μεγαλος ο βασιλικος σου!και μεσα στην βδομαδα ξεραθηκε ο καημενος!υπαρχουν ατομα που εχουν μια αρνητικη ενεργεια και μονο και κονο με την σκεψη τους η την ζηλεια τους μπορουν να καταστρεψουν κατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν πηρα καθολου, ηταν πολυ καλες οι εξετασεις που ειχα κανει

αννα μαρια τι να σου πω, μηπως κανεις καποια παρομοια εξεταση με την καμπυλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να σας πώ βρε κορίτσια εγώ πάντως πιστεύω στο μάτι...κακή ενέργεια...όπως θέλετε πέστε το, πάντως νιώθω ότι υπάρχει σε μερικούς ανθρώπους.......κι εγώ η ίδια ματιάζομαι πολύ εύκολα και δεν είμαι και καμιά αγράμματη και αμόρφωτη που να μη μου κόβει ο νους και να πέφτω με τα μούτρα στις δοξασίες......

Μαϊμουδάκι μου τουλάχιστον σύμφωνα με τις τιμές που δίνει το μικροβιολογικό που πάω εγώ είσαι μέσα στα φυσιολογικά όρια.......καλύτερα να σου πεί ο γιατρός σου αν και πιστεύω ότι δεν έχεις πρόβλημα!!! Τώρα για την αιμοσφαιρίνη στα ούρα μάλλον λίγο αιματάκι σου βρήκαν αλλά δεν γνωρίζω σε τί μπορεί να οφείλεται.....εμένα μου βρίσκουν κάθε φορά ερυθρά αιμοσφαίρια στα ούρα που είναι περίπου το ίδιο πράγμα αλλά ο γιατρός μου δεν δίνει πολύ σημασία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχει μια εξεταση κλασμα γλυκοζιλιωμενης η καπως ετσι

που δειχνει την ανοχη της γλυκοζης στο αιμα μηπως κανεις κατι τετοιο?

αχ ρε νασια σεειδα στον υπνο μου καλε!!!!! :mrgreen::mrgreen:

ειδα οτι ειχαμε ερθει στον αγ μαμα να πανηγυρισουμε μαζι κ δε μας μιλουσες!!!

ευχαριστω ρε κοριτσια, αγχωθηκα πολυ... μεθαυριο εχω ραντεβου με τη γιατρο, θα τα συζητησουμε απο κοντα

αγγελικουκλα τι κανεις κοριτσακι? τι κανει το μπεμπε?

χμμμ για ματιασμα βλεπω... εγω δεν το πολυπιστευω κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαϊμουδάκι μου εγώ θα την κάνω αυτή την εξέταση την γλυκοζυλιώμενη πως την είπες.......την Πέμπτη θα πάω να δώσω αίμα.....κι εμένα η δεύτερη ώρα ήταν στο 140.....

Με είδες στον ύπνο σου και δεν σας μιλούσα??????? Στον Άγιο Μάμα ε?????? :lol: Αποκλείεται........σήμερα εκεί ήμουν........άντε του χρόνου θα πάμε παρέα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλεςςς τι κανετεεεε???Εγω κλασικα ριχνω βρυκολακιασμα..μα τι εχω παθει..βαρεθικα καθε βραδυ...Λενα μου δεν ξερω να σου πω για τιμες αλλα λιγο εμεινε για τον γιατρο,..αντε να ρθει και η Παρασκευη να παω και εγωωωω...σημερα δηλαδη εχτες...Δευτερα..ειχε ενα παρτυ ο αντρας μου σε παιδοτοπο και πηγαμε και εμεις..με τη μανα μου και την αδερφη μου..περπατησα κιολας...οτι μπορω κανω...για να δουμε...ρε κοριτσια καποια στιγμη ειχα κουραστει με την εγκυμοσυνη κλπ..τωρα ειμαι μια χαρα..αντεχω και αλλο...τα χαπια ομως δεν τα αντεχω...λετε να μην κοιμαμαι απο τα χαπια???ουφ...καλημερα να εχετε και τα λεμε και φυσικα αργοτερααα..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια!!!!Τι κανετε?

Μαιμουδακι μου, εισαι ακριβως στα ορια.Εγω ειχα αν θυμαμαι καλα 214 με οριο το 180 την 1η ωρα και 182 με οριο 155 την 2η ωρα και 128 με οριο 140 την 3η ωρα.Ισως σου πει να επαναλαβεις την 3ωρη!!

Αυτο με το ματι κι εγω το πιστευω,δεν ξερω ισως γι αυτο με πιανει,αλλα παντα ενα ξεματιασμα με σωνει!!Μιριαμ και σου ειπα μην γινεσαι ομορφη για να πας στο γαμο,σε ματιαξαν!!! :D

κισκα εδω ειμαι κι εγω μαζι σου για βρυκολακισμα!! :lol: Οταν με βλεπει μια θεια του αντρα μου ολο κατι μου συμβαινει,γι αυτο οταν μαθαινω οτι θα ερθει αλλαζω δρομο!!!

Αννα Μαρια δεν ρωτας τον γιατρο σου γιατι ειναι πολυ σοβαρη εξεταση?Εδω εγω που εχω διαβητη κυησης και ο διαβητολογος ηταν φρικαρισμενος και μεσα σε εναν πανικο να το ρυθμισουμε.Χθες μιλησα μαζι του, του ειπα τις τιμες τις εβδομαδας και λιγο το πρωι που ειμαι νηστικια ειμαι στα ορια και δεν του αρεσε αλλα θα το ρυθμισουμε ειπε...φαντασου λεει ποσο ειχες πριν κανεις διατροφη νηστικια... μονο ινσουλινες να γλιτωσω και ας μην τρωω δεν πειραζει!!!

Ελαααα ξυπναμε υπναρουδεςςςςςςςςςςςς :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!

καλα ειμαστε?

εγω οπως και καθε μερα ειμαι στη δουλιτσα!

αννα μαρια και αγγτ και γω απογοητευμενη ειμαι απο τα Mothercare!

χαλια εξυπηρετηση καλε!δεν τις νοιαζει τιποτα τις πωλητριες!

αναστασουλα μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα γλυκια μου!να ξεκουραζεσαι και να προσεχεις την μπεμπα!

δωρουλα μου τωρα που σαι με αδεια θα ξεκουραζεσαι ε?τι ωραιααααα!κοντευεις και συ σιγα σιγα!

οσο για το ματι που συζητατε κοπελες οντως εδω, στην Κυπρο δεν το πολυπιστευουνε!αλλα και γω νιωθω οτι υπαρχουν ατομα κακοπροαιρετα και ζηλοφθονα που μπορει οντως να σε ζηλεψουνε στον χειροτερο βαθμο!

αχ γραψατε πολλα και δεν θυμαμαι τι αλλο να σχολιασω!

α ναι . . .για τα καροτσια και γω εχω ριξει μια ματια στην αγορα!δεν ξερω ομως τι θα παρω ακομη!μπερδεμενη ειμαι γενικα με τις αγορες για το μπεμπε!δεν εχω παρει τιποτα ακομη!

αντε φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες!!!τι κανετε???εγω ξυπνησα πριν λιγο, θα κανω μπανακι και στη 1 εχω γιατρο!!!

αννα μαρια, μηπως θα επρεπε εσυ η ιδια να ρωτησεις το γιατρο σου αν πρεπει να κανεις την καμπυλη???παντως αυτο που λενε καποιες οτι δεν εκανα καμπυλη γιατι ειχα χαμηλο σακχαρο δεν ισχυει!!!μπορει να εισαι παντα μεσα στοα ορια, οπως εγω, και η καμπυλη να δειξει αλλα!καλυτερα να ρωτησεις για να εισαι σιγουρη.

αγγελικη μου κι εγω ειχα βγαλει 1 αιμορροϊδουλα στον 5ο μηνα ,με πεθαινε στον πονο καοι αιμορραγουσε.μου εδωσε ο γιατρος μια αλοιφη proctosynalar λεγοταν και σε 1 εβδομαδα ειχε εξαφανιστει!!!

το ματι κι εγω το πιστευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδιτσες με τις ομορφες κοιλιτσες!!!

Τι κανουν τα μωρακια μας??

Ανν μαρια, ουτε εγω εκανα καμπυλη σακχαρου.. Βασικα ο γιατρος μου απο τον 6ο μηνα και μετα με βαζει να κανω σακχαρο αιματος αλλα οχι νηστηκη.. Μου λεεΙ να παρω κανονικα το πρωινο μου (μελι με γαλα και δημητριακα) και στην μια ωρα ακριβως να κανω την αιμοληψια.. Οταν τον ρωτησα για την καμπυλη μου εΙπε οτι εφοσον εΙναι οκ τα αποτελεσματα καθε φορα, δεν χρειαζεται να με ταλαιπωρησει με την καμπυλη..

Οσο για τα ρουχαλακια, πηραμε απο το marks&spenser,next, debenhams και μου εφερε κι η μαμα μου απο τα λητω και premaman..ολα γραφουν 100% βαμβακι αλλα δεν εΙναι ιδια μεταξυ τους..

Λενακι μου, τι κανεις??αιμοσφαιρινη στα ουρα , σημαινει αιμα στα ουρα.. Τωρα να υπαρχει αιμα στα ουρα στην εγκυμοσυνη λιγο παραδοξο.. Εμενα καθε φορα μου βρισκουν 2-3σταυρους(μεγιστο3) .. Τον γιατρο δεν τον απασχολει, θα το δουμε μετα την εγκυμοσυνη εΙπε..μπορεΙ να εΙναι απο τα νεφρα, δεν ξερω τι να πω... Εγω πινω πολυ νερο αλλα παλι ανιχνευεται αιμα στα ουρα..παντως μην αγχωνεσαι γι αυτο προς το παρων..

Γκιρλ μου, κι εσυ λεμεσο μενεις?

Αναστασακι μου, τι κανεις κουκλιτσα μου?

Μυριαμακι, τρεχαματα και σημερα??

Ευη μου, σε ταλαιπωρει η μικρη απο τωρα με τα ξενυχτια...

Νια, δωρα, βανεσσακι, ηλιαννα, κατερινουλα, .. Ελπιζω να ειστε καλα και να μην ξεχναω καμια..

Κοριτσια το χριστινακι μας λογικα ειναι ακομα στο μαιευτηριο,ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι πατε για ντοπλερ σημερα,ε?καλη επιτυχια!

Θα παω κι εγω το απογευμα να δω το μικρουλι μου...

Ασε πολυς πονος και με επιασε ετσι ξαφνικα... Ευτυχως δεν εχω αιματακι.. Θα του πω να μου γραψει τπτ να παρω γιατι δεν αντεχεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια και σε σενα αγγελικουλα!!!!μην ανησυχεις, με την αλοιφουλα θα ανακουφιστεις αμεσα και σε λιγο καιρο θα εξαφανιστει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alhmera koykles foyskitses ti kanete?

egw eimai kala pinw to kafedaki moy.........kai sas diabasa ........

vanesaki kai aggelikoyla me to kalo o giatroylis shmera ......axx tha deite ta mikroylia sas egw exw thn pempth stis 8.30 to vrady pwpwpwpw den eixe pio nwris gamoto............

leneki moy ola kal na einai eyxome kai na mhn exeis tipota ..kai egv mallon tha paw aytes tis meres gia kampyli kai meta dopler fantazomai tha moy pei otan paw ............

to hlianaki poy einai exw meres nwmizw na thn dw..

to xristinaki mallon ayrio h methayrio tha vgei e?logo kaisarikhs mallon methayrio ....

filakia se oles koritsakia moy.............kalo prwino na exoyme........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι!!!!

Αγγελικούλα μου μάλλον αιμορροΐδες θα έχεις μικρό μου. Εγώ έχω αιμορροΐδες από τον 5ο μήνα και βάζω μια αλοιφή proctosynalar που με έχει βοηθήσει πάρα πολύ!!!Σήμερα πας στο γιατρό, τι καλά…Με το καλό να δεις το αγοράκι σου!!!!!!!!!!!!!!!

Βανεσσάκι με το καλό το Doppler σήμερα!!!Περιμένουμε νέα σου!!!

Muriamaki σε ματιάσανε παιδί μου!!!!!!!!!!!!!Και εγώ πιστεύω πολύ στο μάτι και νομίζω ότι είναι συγκεκριμένα άτομα και κυρίως γυναίκες που με ψοφάνε!!!!!!!!!!!!

Νασιούλα πάλι έγραψες με τον κήπο του Τσέρνομπιλ!!!!!!!

Girl μου τι κάνεις κοριτσάκι μου;Και εσύ μπερδεμένη με τις αγορές;Και εγώ τα ίδια!!!

Nia μου με το καλό να δεις τα μπουμπουκάκια σου την Πέμπτη!!!

Αναστασάκο το Doppler είναι ένας μεγάλος υπέρηχος , δεν ξέρω πιο πολλά πράγματα. Θα σου πω την Πέμπτη!! Θα είσαι μια χαρά με τη διατροφή σου, μην ανησυχείς φιλενάδα δεν θα χρειαστεί τίποτα παραπάνω!!!

Maimoudaki μου κάνε υπομονή μέχρι μεθαύριο που θα πας στο γιατρό!όλα θα είναι μια χαρούλα όμως μην ανησυχείς μικρό μου!!!!!!!!!

Εύη μου έρχεται το κοριτσάκι σου!!!!!!!Λίγη υπομονή!!!!!!!!!!

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Βλέπω πετάει η ομάδα!!!!!

Εγώ έφαγα πρωινό και είπα να μπω να σας διαβάσω. Σήμερα θα φτιάξουμε μακαρόνια με κιμά, και ο υπέροχος αντρούλης μου θα μου έφερνε τον κιμά. Του λέω, όπως πας στον χασάπη, θα με πετάξεις και στη Δημοτική Βιβλιοθήκη; Μου λέει, εντάξει, και μετά του έρχεται η έμπνευση και μου λέει "Γιατί δεν κάνουμε το άλλο; Να πας μόνη σου στη Βιβλιοθήκη, και στο γυρισμό να πάρεις και κιμά απ' τον χασάπη"!!! Γκρρρρρρρρρρρ........

Ο γιατρός μου αποκλείεται να ξέχασε να μου πει για την καμπύλη. Νομίζω στην Κύπρο δεν κάνουν καμπύλη, δε θυμάμαι καμιά φίλη μου να μου είπε ότι έκανε τέτοια εξέταση...

Να σας πω. Την κουβερτούλα την πλένουμε και τι σιδερώνουμε κανονικά ή θα χαλάσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristw dwraki moy...perimenw pws kai pws...............

anna maria moy nwmizw se kryo neraki na to pleineis kai oxi shdero an einai beloyte an einai bampakerh den pathenei tipota oyte me zesto neraki oyte me to shdero........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ομορφιές μου...;)

σας στέλνω τα φιλιά μου....δεν έχω καθόλου χρόνο λόγω δουλειάς....θα μπω αργότερα.......

Λενάκι μου μην στενοχωριέσαι....καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου κοριτσάκι μου γλυκό....όλα θα πάνε καλά..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...