Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Aννα Μαρια θα με ενδιεφερε να μαθω την τιμη της Pierre Cardin να κανω λιγο συγκριση με μια που ειδα εδω. Ειναι η κλασικη η μπεμπε ετσι που βαζεις στο κρεβατακι να φανταστω!!

Δωρακι τι κανεις κοριτσι? Ναι δοξα το Θεο ολα καλα ευτυχως, πηρα την λαχταρα μου δεν μπορω να πω!!

Ρε κοριτσια το dopler τι ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα μαρια, εγω πηγα σε ολα τα μαγαζια με παιδικα και γι αυτο κατεληξα εκει που σου ειπα. Εχουν πολυ καλες τιμες και πολυ καλη εξυπηρετηση!!!Για να φανταστεις εμας μας εξυπηρετησε ο γιοσ του ιδιοκτητη κι οταν πηγαμε ταμειο ο ιδιοκτητης μας εκανε και πιο καλες τιμες. Και για ενδοεπικοινωνια, μας εδωσε οτι ειχε, να τα παρουμε σπιτι να τα δοκιμασουμε και να διαλεξουμε αυτη μου μας κανει..

Οσο για το καροτσι εμενα αρχικα μου ειχαν δωσει προσφορα για peg perego plico switch complete με καροτσι, πορτ μπεμπε καθισμα αυτοκινητου, τσαντα αλλαξιερα, ποδοσακο ,αδιαβροχο ολα μαζι 560€ και 40€ η βαση για το πορτ μπεμπε..επειδη ομως μου εκαναν δωρο καλαθουνα , δεν ηθελα να παρω πορτ μπεμπε κι ετσι απο 560€ πληρωσα 480€ και πηρα ολα τα υπολοιπα..τωρα γιατι σου ειπαν αλλη τιμη δεν ξερω... Πες τους οτι λεμεσο ξερεις οτι κανουν τοσο..

Γενικα εχουν παρα πολυ καλες τιμες και ωραια πραγματακια... Χαιρομαι να ψωνιζω απο εκει και η πλακα ειναι οτι ειναι ακριβως απεναντ απο το πρεναταλ!!!

Δωρακι μου, τι κανεις καλη μου??εγω αυτες τις μερες ξεκουραστηκα αρκετα...

Αυριο θα παω κι εγω να δω το μικρουλινι μου!!!

Αχ βρε κοριτσακια μου, εδω και δυο μερες ποναω πισω στο εντερακι μου και ειναι καπως φουσκωμενο. Δεν εχω δυσκοιλιοτητα ουτε αιμα.. Παω κανονικα τουαλετα.. Λετε να ειναι αιμορροιδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια, κι εμενα νωρις μου φανηκε, αλλα τωρα μου ειπε ο γιατρος να το κανω!!!δε ξερω γιατι!!!!

οσο για την κουβερτα pierre cardin τα πηρα πολυ ασχημα τωρα γιατι πηγα κι εγω να την παρω κ η μαΛΑΚΙΣΜΕΝΗ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ σου την αφησω απο 70 στα64 ευρω!!!!τι ελεεινοι απατεωνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, έτσι όπως τα λες, μόνο που δε σας έψησαν και ένα γουρουνόπουλο στη σούβλα!!! :P

Χωρίς πλάκα, πάντως, ήταν πολύ εξυπηρετικοί. Μετά το πρωινό στο Mothercare που έπαθα σοκ, μου φάνηκε πριγκηπική η μεταχείριση σ' αυτούς! Και την προηγούμενη φορά που πήγαμε Mothercare να δούμε για καρότσι, πρώτα κοιτούσαμε πόση ώρα, και οι πωλήτριες στέκονταν δίπλα μας και κουτσομπόλευαν και μετά από πόση ώρα μας έκανε η μία την τιμή να μας εξυπηρετήσει.

Βανεσσάκι, εγώ τυχαία την είδα την κουβέρτα. Μου έδειξε τη βαμβακερή και την πολυέστερ, δε συγκρίνονταν, εννοείται, και είπα, μια που βρήκα βαμβακερή κουβερτούλα να πάρω! Ο άντρας μου τρελάθηκε, άρχισε να παραληρεί "οι κουβέρτες του Ανδρέα, πήραμε κουβέρτες για τον Ανδρέα"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!!!

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ!!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΠΕΡΣΑΜΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΗΓΕΝΕ ΕΛΑ.ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!Κ ΓΩ ΑΜΑ ΝΕΥΡΙΑΣΩ ΟΣΟ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙ?ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ ΠΑΛΙ ΤΙΝΑΠΩ....ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΛΑ ΑΝ Κ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ Κ ΣΚΙΣΤΙΚΕ Κ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΧ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΕ ΕΦΑΓΕ.....ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΣΚΙΣΤΙΚΕ ΛΙΓΟ Κ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ....ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΕΓΕΙΑ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΙΜΑ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΙΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ!!!!!!

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ....ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΧΘΕΣ ΑΡΓΑ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ Κ ΓΩ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ Κ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΙΔΗΡΟ ΚΛΠ.ΜΕΤΑ ΦΑΓΑΜΕ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ ΜΕΤΑ ΠΗΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΣΤΙΝ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΣΠΙΤΙ ΗΡΘΕ Κ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΙΣ Κ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ.....Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμακι μου!!!σε ματιασανε χθες και γι αυτο σκιστικε το φορεματακι σου...αυριο πρεπει να ξεκουραστεις ομως και να μην κανεις τιποτα..

Βανεσακι εχει και γιατρους που κανουν απο την 28βδομαδα ντοπλερ..

Αννα μαρια, κι εδω στην λεμεσο, οταν μηγαμε με τον αντρα μου στα mothercare, ηταν τρεις πωλητριες πισω απο το ταμειο κι εγω κι ο αντρας μου κοιτουσαμε σαν τα χαμενα τα καροτσια και προσπαθουσαμε να καταλαβουμε... Οταν ηρθε να μας εξυπηρετησει μια απο αυτες, οι αλλες στο ταμειο ηταν λες και επιναν καφεδακι και λεγανε τα νεα τους, κι αυτη που ηρθε, παιδευοταν μια ωρα νανκλεισει το καροτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, αύριο ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!

Αγγελική, άσε, άσε, τόσο χάλια πωλήτριες δεν το περίμενα... Είχα ακούσει τα καλύτερα για τα Mothercare και απογοητεύτηκα οικτρά... Και τώρα, όποιον ρωτήσω, μου λέει "στα Mothercare να πας, είναι τα καλύτερα". Ναι, ναι, με τα μισά ρούχα συνθετικά και τις πωλήτριες να σε γράφουν και να σου γυρνάνε την πλάτη... Θα πάω και σε καταστήματα ρούχων γενικά. Αν έχουν 100% βαμβακερά ρουχαλάκια, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και να πρέπει ντε και καλά να τα πάρω από Mothercare ή από άλλη αλυσίδα. Κάτι ήξερα τόσα χρόνια που δεν πατούσα στις αλυσίδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώ κοριτσάκια.....

πήγαμε για καφεδάκι με μία φίλη μου, είχε μαζί και τον γιο της που είναι σαν την Μαρία μου....το γλυκάκι μεγάλωσε πάρα πολύ, είχα να τον δώ και καιρό....ήθελα να του φάω τα μαγουλάκια!!!!!!! Ήπια μία μπυρίτσα και τώρα η μπεμπίκα της κοιλιάς έχει τρελαθεί στον χορό...λέτε να μεράκλωσε από την μπύρα?????

Ποιά είναι αυτή η κουβερτίτσα pierre cardin που λέτε???? Είναι χειμωνιάτικη ή πικέ???? Γιατί θέλω κι εγώ να πάρω μία καλή για την μπέμπα για όταν θα βγούμε από την κλινική αλλά δεν το έχω ψάξει ακόμα.....

Μυριάκι πάει το φόρεμα........ποιό ήταν αυτό το μάτι - ταβανόπροκα??????? Μα γιατί να μη έχω τέτοια άτομα κοντά μου να τα "χρησιμοποιώ" όταν με βολεύει????? Ο μπαμπάς μου, μου είπε κάποτε για έναν στο χωριό του που μόνο με το βλέμμα έσπαγε πέτρα στα τέσσερα!!!!!!!!! Μπορώ να έχω έναν τέτοιο να του βάλω φιόγκο και να τον στείλω δώρο μαζί με τα συγχαρίκια??????

Νάσια, ξέχασα να σχολιάσω για τον πρώην σου. Για τόοοοοοοοοοοοοοοοσο πυροβολημένα άτομα μιλάμε;;;;;;; Του τάξανε Μερσεντές για να σε χωρίσει;;;;; Πάνε καλά;;;;; Αυτοί είναι εκατό φορές χειρότεροι από την οικογένεια του άντρα μου. Χίλιες φορές χειρότεροι... Δεν υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι... Και μάλιστα, να κυκλοφορούν και ελεύθεροι...

Άννα Μαρία μου αυτοί οι άνθρωποι απλά χαριστικά λέγονται άνθρωποι....ακόμα και ζώα να τους αποκαλέσεις θα προσβάλλεις τα ζώα!!!!!!!!!! Άσχετο....κι εγώ εκνευρίζομαι απίστευτα με τους/τις αγενείς πωλητές/τριες!!!!!!!!! Κι εγώ με ξινισμένα μούτρα τους αντιμετωπίζω αλλά προς το παρόν δεν έχει τολμήσει κανείς να μου "την πεί"......έχω κι αυτό το βλέμμα που σκοτώνει......Αλλά ποτέ δεν υποχωρώ να σηκωθώ να φύγω.....συνεχίζω τα ψώνια και τους πρήζω ακόμα περισσότερο 8-) Και δεν μασάω από τέτοια κοριτσάκια-αγοράκια....απαιτώ να με εξυπηρετήσουν....καλά στάνταρ θα με βρίζουν πίσω από την πλάτη μου αλλά άμα μου την βαρέσει στον εγκέφαλο γίνομαι πολύ πρήχτρα πελάτισσα :lol::lol:

Teddy μου να ήμουν μόνο από μια μεριά να καμαρώσω το ζευγαράκι της Αγίας Παρασκευής.....αλλά είπαμε....ας όψεται η γριά-μαντρόσκυλο......που να τολμήσω να βρεθώ στο οπτικό της πεδίο, καλύτερα να κάνω πικ νικ στον κήπο του Τσέρνομπιλ!!!!!!!!!

Αγγελική μου πιθανόν να είναι αρχή αιμορροϊδων.......είσαι δυσκοίλια?????? Κι εγώ έχω αιμορροϊδες αλλά ματώνουν πολύ σπάνια........Με το καλό να δείς τον μικρούλη σου αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια κι εμενα εκει με εστελναν ολες!!και τελικα δεν πηρα τιποτα απο κει!και σεντονακια που μου εμειναν να παρω για την κλινικη, θα παω στο μαγαζι που σου ειπα γιατι τα ραβουν μονοι τους και ειναι και καλη ποιοτητα αλλα και η τιμη τους οχι απλα καλη, τρικαλη!2,5€ το ενα και στο mothercare ηταν 12,5€ η 14€ το σετ των τριων!

Νασια μου, δεν εχω κανενα προβλημα με την δυσκοιλιοτητα!ισα ισα, τα λεμε συχνα με την μητερα φυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια κι εμενα εκει με εστελναν ολες!!και τελικα δεν πηρα τιποτα απο κει!και σεντονακια που μου εμειναν να παρω για την κλινικη, θα παω στο μαγαζι που σου ειπα γιατι τα ραβουν μονοι τους και ειναι και καλη ποιοτητα αλλα και η τιμη τους οχι απλα καλη, τρικαλη!2,5€ το ενα και στο mothercare ηταν 12,5€ η 14€ το σετ των τριων!

Νασια μου, δεν εχω κανενα προβλημα με την δυσκοιλιοτητα!ισα ισα, τα λεμε συχνα με την μητερα φυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, η κουβερτούλα είναι χειμωνιάτικη, χοντρή και απαλούλα!!!

Να σας πω ρε κορίτσια, μέχρι τον πρώτο χρόνο απαγορεύεται το πάπλωμα, αλλά επιτρέπεται κουβέρτα έτσι; Γιατί χτες, μου κάνει η μάνα μου "να πλύνω το παπλωματάκι που σας είχαμε και να το ετοιμάσω". Της λέω ότι απαγορεύεται μέχρι τον πρώτο χρόνο το πάπλωμα και μου λέει το κλασικό: "ΓΙΑΤΙ, ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΠΑΘΑΤΕ;".

Αγγελική, εκεί δεν κοίταξα για σεντονάκια. Άντε βρε!!! Αυτό δεν είναι τιμή!!! 2.5 ευρώ!!! Εγώ πήρα ένα ζευγάρι από ένα σούπερ μάρκετ της Λάρνακας (όχι μεγαλοαλυσίδα), που φαίνονται πολύ καλά και είναι 100% βαμβακερά και μου πήρε και η μάνα μου από έναν προμηθευτή τους, πάλι 100% βαμβακερά, και τα έπλυνε και δεν ξέβαψαν (επειδή είναι χρωματιστά). Για την κλινική και την καλαθούνα, δεν πήρα ακόμη.

Επειδή εμείς έχουμε μαγαζί, έχω δουλέψει αρκετά καλοκαίρια εκεί πέρα, και έχω δουλέψει και αλλού, και έμαθα τους πελάτες να τους αντιμετωπίζω πάντα με ευγένεια, με χαμόγελο, κ.λπ. Και θεωρώ αυτονόητο ότι έτσι θα συμπεριφέρομαι κι εγώ ως πελάτισσα. Αλλά τελικά, μερικοί/ες θέλουν τσαμπουκά για να φερθούν σωστά. Μια φορά είχε πάρει ο πατέρας μου στην Ελληνική πρεσβεία για να ρωτήσει κάτι, και η υπάλληλος μόνο που δεν τον έβρισε. Της έβαλε τις φωνές, της είπε διάφορα του στιλ "ποια είσαι εσύ που θα μου μιλήσεις έτσι;", αυτή τρόμαξε, και τον εξυπηρέτησε με το σεις και με το σας...

Υπάρχουν πολλοί θρασύδειλοι δυστυχώς... Έχω και κάτι μαθητές τέτοιους και την πρώτη φορά που τους έβαλα τις φωνές, πραγματικές φωνές, όμως, όχι "σταματήστε επιτέλους", το βούλωσαν και μαζεύτηκαν αμέσως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, μιλαω για τα μικρα σεντονακια , της καλαθουνας.. Τα μεγαλα που ειναι για το κρεβατακι, θα μου τα κανουν δωρο επειδη πηρα και κρεβατακι με το στρωμα και την προικα απο κει.. Τα περιμενω την αλλη βδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΠΟΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ?ΕΧΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΙ ΕΥΤΗΧΩΣ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΛΑ ΝΤΕ ΠΟΙΑ ΜΕ ΜΑΤΙΑΞΕ Κ ΠΑΕΙ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ?ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΡΑΦΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΕΙ ΑΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΦΥΣΙΚΑ....ΜΑ ΤΟΣΟ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΖΗΛΟΦΘΟΝΟΥΣ Κ ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΟΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΝΙΞΩ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΘΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΜΑΤΑΚΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΤΙΑΖΟΥΝ.

ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία κι εγώ απ'όσο ξέρω δεν κάνει να χρησιμοποιήσουμε πάπλωμα τον πρώτο χρόνο....... άλλωστε τί να το κάνεις το πάπλωμα σε νεογέννητο????? Οι κουβερτούλες είναι καλύτερες....

Αγγελική μου εκτός από αιμορροϊδες δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για εκείνη την περιοχή....συνήθως οι αιμορροϊδες προκαλούν αυτό το φουσκωματάκι αλλά δεν είμαι και γιατρός......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, Είσαι σίγουρη ότι δε σας ψήσανε και γουρουνόπουλο στη σούβλα; :lol::lol::lol::lol:

Εγώ κρεβατάκι έχω, οπότε δεν έχω ελπίδες για τέτοια δώρα!!!

Ρούχα από πού πήρες; Από τα Marks and Spencers;

Μύριαμ, μπορεί απλά να σκίστηκε το φόρεμα, δε σημαίνει ντε και καλά ότι σε μάτιαξε κάποιος!!! Εγώ το μάτι δεν το πιστεύω. Αφού μου έστειλε η πεθερά δύο ματόχαντρα και τα πέταξα, με τη σύμφωνη γνώμη του άντρα μου. Σταυρουδάκι θα βάλω στο παιδί, όχι ματάκι!!!

Νάσια, έλα ντε, το πάπλωμα είναι πάρα πολύ βαρύ και δύσκαμπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μην τα απορρίπτεις έτσι αβασάνιστα τα ματόχαντρα....καταρχήν σίγουρα θα σου φέρουν για τον μπέμπη και ύστερα να σου πώ την εμπειρία μου????? Οι παππούδες του άντρα μου έφεραν ένα ωραίο ματάκι στην κόρη μου όταν γεννήθηκε....όταν της το φοράω δεν την πιάνει ΤΙΠΟΤΑ (ούτε καν το μάτι της γριάς που λέγαμε....)!!!!! Και σκέψου ότι ματιάζεται πάρα πολύ εύκολα η κόρη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να φέρουν δώρο ματάκι, δεν υπάρχει περίπτωση να του φοράω τέτοια πράγματα. Είναι δυνατόν να το προστατεύει ένα "μάτι" από το κακό, και όχι ένας σταυρός;

Γενικά, δεν έχω καταλάβει καν τι είναι το μάτι. Νομίζω ότι μόνο όταν το πιστεύεις σε πιάνει!!! Κάποιες από τις κατά καιρούς συγκατοίκους μου το πίστευαν, και κάθε τρεις και λίγο έρχονταν στο σπίτι με πονοκέφαλο και χτυπιούνταν ότι είναι ματιασμένες! Μάλιστα η μία έπαιρνε τη μάνα της και τις ξεμάτιαζε τηλεφωνικώς!!! :lol: Και ως δια μαγείας τους περνούσε ο πονοκέφαλος. Εγώ πάλι, έπαιρνα απλά ντεπόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ Κ ΓΩ ΑΙΜΟΡΑΙΔΕΣ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ Κ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΣΗΖΗΤΗΤΗ ΟΠΩΣ Κ ΤΙΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ Κ ΜΕΝΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΕ ΠΟΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΑ.

Κ ΤΟ ΦΟΥΣΤΑΝΙ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.....Κ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΜΙΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΤΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν κανω λαθος, και η εκκλησια πιστευει στην βασκανια. Εχει και προσευχη αν δεν με απατα η μνημη μου..

Κοριτσια μαλλον αιμορροιδες ειναι.. Διαβασα οτι δεν ειναι απαραιτητο να εχεις δυσκοιλιοτητα για να εμφανιστουν.. Η ιδια η εγκυμοσυνη ειναι αρκετη να τις προκαλεσει λογω της πιεσης που ασκειται στα εντερα..και ο τοκετος επισης.. Πρεπει να μου γραψει καμια αλοιφουλα ο γιατρος.. Ελπιζω να περασει.. Μιλαμε για πολυ πονο ομως..τι επαθα στα καλα καθουμενα ρε γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑΙ Κ Η ΕΚΛΗΣΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΙΝ ΒΑΣΚΑΝΙΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΑΙΔΕΣ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.....ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!!

ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...