Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Εδω ειμαι κι εγω!

Αναστασακι μου, να κατσεις να ξεκουραστεις και να μην αγχωνεσαι!η μπεμπα σου ειναι μια χαρουλα!ξεκουρασου κι εσυ για να μην εχεις χειροτερα συμπτωματα.. Οταν ο γιατρος λεει ξαπλα, πρεπει να ξαπλωσεις..

Νια μου, κι εμενα με πιανει φαγουρα στην κοιλια.. Τσιτωνει το δερμα βλεπεις... Χαιδεψε την απαλα και θα περασει.. Εγω πηρα και μια κρεμα γιατις ραγαδες αλλα δεν την εβαλα γιατι μου μυριζει καπως.. Βαζω ελαιολαδο καμια φορα..ραγαδες παντως δεν ειδα..

Αννα μαρια κι εγω παλια οταν εοχα διαφορες ενοχλησεις ψαχνομουν και διαβαζα αλλα μονο καλο δεν κανει.. Καθε φορα ελεγα δεν θα το ξανακανω αλλα...

Κατερινουλα, τραπεζι στα πεθερικα ε?τυχερη...

Οι υπολοιπες κλασικα βολταρουν...

Φιλακια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!

Αγγελική, Νία, Αναστασία τι κάνετε??

Εγω εδώ έκανα κάποιες δουλίτσες κ να μαι παλι!Είναι το σπίτι παλίοκ προσπαθούμε να το σουλουπώσουμε κάπως...αλλά τώρα με το μωράκι o προυπολογισμός μας μειώθηκε οπότε κάθε μήνα κανουμε κ κατι λίγο.Δεν είναι κ δικό μας οπότε το σκεφτομαστε κ αυτό..Πωπω πειναω παρα πολύ!Εφαγα μια ντοματούλα από τα χθεσινα γεμιστά για βραδυνό αλλά τι να μου κάνει...Ευτυχως (?) ειναι τωρα κατι μερες που το στομαχι μου δεν αντεχει κ πολλά πολλά, μάλλον δεν έχει μείνει κ πολύ χώρος κ σκεφτομαι οτι θα ζοριστω αν φαω κατι παραπάνω κ παρηγοριεμαι..Αυτό μόνο το βράδυ όμως..Τη μέρα δεν με πτοει τιποτα!

Τεντωνει η κοιλιτσα γι αυτο φαγουριζει.Εγω βάζω καθε μερα ενα λαδακι ειδικο που εχω πάρει κ αυτο γιατι εχω προδιάθεση κ εχω αρκετες στο υπόλοιπο σώμα οπότε προσπαθώ στην κοιλιά να το αποφύγω όσο μπορώ!Δεν είναι κ οτι καλυτερο σαν αισθηση γιατι δεν παυει να ναι λαδακι αλλά βάζω ενα φανελακι αρχικά για να παρει το πολύ...

Αναστασία μου σε καταλαβαίνω που ανησυχείς.Εγω την πέρασα στον τρίτο μήνα κ ηταν κ μεγαλη.Χωρις αιμα παρολαυτα..Δεν ξερω πως γινεται αυτο αλλά εμενα μου συνεβει.Απλά φρόντισα κ δεν εκανα τιποτα.Μόνο τουαλέτα κ μπάνιο.Είχα βεβαια βοηθεια.Αλλά να σου πω πολλά πράγματα που με πειραζαν γιατι δεν γινονταν οπως τα ηθελα εγω εμαθα να τα προσπερναω, όσο κ αν δεν μου άρεσαν.Εγω εκτος απο τα ουτρογκεσταν επαιρνα κ μια κολπική αλοιφή γιατι ηταν πιο σοβαρα τα πραγματα.Το παν ειναι να βαζεις προτεραιότητες.Τι ειναι πιο σημαντικό?Για να τα εχεις καλά με τον εαυτό σου.Γι αυτο όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι κ θα δεις θα περασει γρηγορα.Πόσο μαλλον εσενα που ειναι κ μικρή.Κ μην ψαχνεις στο ιντερνετ γιατι θα ανησυχησεις πιο πολύ χωρις λόγο.Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!

Αγγελική μου εμεις εχουμε 10 μέρες διαφορά?Εγω εχω ΠΗΤ 4/10..Πολύ κοντα ειμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!Εχουμε να περιμενουμε καλα νεάκια αυτή την εβδομάδα??Ευούλα παίρνεις σειρά μετα το Χριστινάκι?Μετα την Παρασκευή θα έχουμε νέα??Με το καλό!!

Σε όλες τις υπόλοιπες εγκυούλες καλή αναμονή κ υπομονή να έχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελες μου!

καλε ποσο πολυλογουδες ειστε . . .!

δεν σας προλαβαινω!

πως περασατε το σαβ/κο κοριτσακια?

βολτουλες ειδα, γαμους . . .!

και γω την παρασκευη ειχαμε εκδηλωση εδω στην ενορια μας και το σαββατο αρραβωνιαζοτανε ο ξαδελφος μου!

χθες πηγαμε βολτουλα και μετα ξεκουρασηηηη, κοιμηθηκα και αρκετα, μια χαρα. . .!

αναστασακο μου ειναι νωρις για συσπασεις γλυκια μου!οσο για την αποκολληση μην αγχωνεσαι καθολου!με ξεκουραση θα περασει κοριτσι μου!το ειχα παθει και γω στους 2μιση μηνες θυμασαι . . . εμεινα ξαπλα για αρκετες μερες και ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ υποχωρησε!

ηλιαννακι μου ασε τις δουλιτσες κοριτσι μου και συ να ξεκουραζεσαι!

μαντυ μου να ρωτησεις τον γιατρουδακο σου τι ακριβως ειναι αυτο που νιωθεις και θα σε καθοδηγησει αυτος!

δωρακι μου πως παει η ξεκουραση?η μπεμπα?

γεννησε το χριστινακι μας ε???τι ωραια!αντε κοριτσακι μου, ηρθε στη ζωη σας ο μπεμπης!να τον χαιρεστε!

ευουλα εισαι η επομενη ε?περιμενουμε και τα δικα σου χαρμοσυνα νεα!

αχ ξεχασα να σχολιασω κατιιι?συγχωρεστε μεεεε!

φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! :P τι κανετε εγκυουλες???κοιμαστε ακομη βλεπω, ε???εγω ανυπομονω γιατι αυριο στι 1 θα παμε για doppler!!!ελπιζω να ειναι ολα ο.κ με τη μικρουλα μου .οσο περναει ο καιρος ανυπομονω ολο και πιο πολυ, αλλα και αγχωνομαι και για τον τοκετο...ειμαι πολυ φοβιτσιαρα...απο την αλλη σκεφτομαι, ολες τα καταφερνουν, γιατι οχι κι εγω???αυτο που φοβαμαι πιο πολυ ειναι να μη χρειαστει καισαρικη...ας το ελπισουμε!!!

πειτε τα δικα σας νεακια!!!κατερινουλα πολυ χαρουμενη σε βλεπω μετα απο φαγητο με τα πεθερικα!!!μαλλον θα εισαι απο τις σπανιες τυχερες που εχουν νορμαλ ανθρωπους!!!εγω ας μη μιλησω καλυτερα :evil::twisted::twisted::twisted:

girl μου, ξεκουραστηκες ,ε??/ετσι πρεπει, δεν ειναι καιρος να ξεπατωνομαστε τωρα.θελει προσοχη!!

αναστασια μου, πως τα πας??εισαι καλυτερα???με τη διατροφη???εμενα συνεχεια γουργουριζει η κοιλια μου, αλλα επειδη φοβηθηκα αρκετα δε τρωω τιποτα απο τα απαγορευμενα!!!μονο τα ξενερωτα!!!θα το αντεξουμε, λιγο εμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Τι κανουν οι κοιλιτσες?

Εδω φαινεται να εχει δροσουλα σημερα.. Μακαρι να πεσει λιγο η θερμοκρασια γιατι δεν αντεχω αλλο καλοκαιρι φετος, λυπαμαι που το λεω γιατι ειναι η αγαπημενη μου εποχη αλλα φετος με την εγκυμοσυνη δεν παλευεται..

Εγω εκανα τις δουλιτσες μου, εβαλα κι ενα πλυντηριακι και τωρα θα ξαπλωσω στον καναπε να δουμε καρτουν με τον σκυλο μου..

Κατερινακι, ειμαστε κοντα, μονο δεκα μερες διαφορα εχουμε..βεβαια δεν φανταζομαι να γεννησει καμια απο μας στην πητ. Εγω θα ηθελα να ερθει ο μπομπιρας μου στις 10/10/11 ..φαινεται τυχερη ημερομηνια..βεβαια οποτε θελει ας ερθει αρκει να ειναι καλα το μωρακι μου..εσυ κατερινακι μπαινεις και στον μηνα σου σε λιγες μερες, μετα την ευη εισαι η επομενη αν δεν κανω λαθος..

Νια μου, κι εγω βαζω baby oil για ενυδατωση στο υπολοιπο σωμα ομως εκτος απο την κοιλια.. Δεν ξερω γιατι αλλα στην κοιλια φοβαμαι να βαλω οτιδηποτε εχει χημικα και ειναι επεξεργασμενο..

Βανεσσακι μοθ κι εσυ πεθεροπληκτη ε??σκεφτεσαι τον τοκετο ε?εγω πραγματικα ακομη δεν ξεκινησα να τον σκεφτομαι..φοβαμαι οτι θα τον σκεφτω την ωρα που ια μπαινω στην αιθουσα τοκετων κι εκει θα με πιασει ενας πανικος οσο να ναι.. Ουτε εγω θελω να κανω καισαρικη.. .φοβαμαι το νυστερι, την ναρκωση, την αναρρωση... Ολα αυτα!εχετε ντοπλερ αυριο ε?αντε με το καλο να δειτε την μικρη σας!

Γκιρλ μου, βλεπω ταλαιπωρηθηκες κι εσυ να φτασεις μεχρι εδω....ας πανε ολα καλα απο δω και περα...

Οι υπολοιπες κοιλιτσες ακομα κανετε νανακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες..εγω βρυκολακιασα παλι εχτες..ξυπνησα στις 2 και κοιμηθικα στις 5και μιση..ελεος...και να προσπαθω να μπω στο μαμμυ και να μην μπαινει με τιποταα...τα νευρα μου σπασανε..μετα ειδα κατι βιντεακια με θηλασμο που μου ειπαν κατι κοπελες για να παρω μια ιδεα γιατι εχω θεμα με τη θηλη μου εγω..απο τη μια μπαινει μεσα απο την αλλη ειναι πολυυυ μικρη..και μου λενε θα δεις εκει κοπελες σαν εσενα ..αλλα εγω ειδα κατι θηλες νααααα..η δικια μου ειναι απλο σπυρι μπροστα τους...χαχαχαχα...αντε λιγες μερες μου μεινανε μεχρι την Παρασκευη..και δυστιχως δεν μπορω να ξερω αν γυρισε..αν και νομιζω πως δεν εχει..αντε εχω λιγες μερες ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alhmera kai apo emena....ti moy kanete ??????egw extes pantos olh thn mera koimomoyn xaxaxa poly nysta alla mia xara etsi prepei gia na megalonoyn ta ninakia moy kala........shmera den kserw akoma ti ua kanw exei kai laikh edw kai elega na pav etsi gia bolta einai poly megalh kai exei oti mporeis na fantasteis.............tha dw omws den kserw akoma pros to paron freskarw kati koyrtines xaxaxaxa.......

axxx re koritsia synexeia to xristinaki skeftome ti xaroymenh poy einai pwpwpwpw ante na erthei h wra na to zhsoyme oles kapoies ksana kai kapoies gia prwth fora................ :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα νια μου!τι εννοεις φρεσκαρεις κουρτινες??πλενεις κουρτινες στην κατασταση που εισαι????προσεχε...

Κι εγω σκεφτομαι το χριστινακι.. Εχει το μωρακι της αγκαλιτσα, να το θηλασει,μπορει να χαιδεψει το απαλο δερματακι του, να το φιλησει στα μαγουλακια, στα χερακια στα ποδαρακια,να βαλει την μυτουλα της μεσα στο λαιμακι του και να μυρισει αυτη την μοναδικη μωρουδιλα...αχχχχχ ζηλευω .... Θελω κι εγω να παρω το μωρακι μου στην αγκαλια, να κουρνιαζει πανω μου, να το κοιταζω ολη την ωρα που θα κοιμαται και θα ειναι ηρεμο... Ανυπομονω πολυ βρε κοριτσια.. Ξερω οτι θα ζησω κατι που δεν εχω ξαναζησει κι ουτε εχω φανταστει..

Ευη μου, στον χριστοφορο θηλασες?δεν νομιζω να εχεις προβλημα αυριο δεν ηταν να πας γιατρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκίτσες!!!!!!!!

Καλή εβδομάδα!!!!!!!! Αχ εγώ έχω να πάω για εξετάσεις αυτή την εβδομάδα (ήταν κλειστό το μικροβιολογικό)...μετά να κανονίσω να πάω στον γιατρό και να δούμε πότε θα πάω και για doppler γιατί μέχρι να γίνουν όλα αυτά θα είμαι ήδη στην 33η εβδομάδα.......πότε γίνεται το doppler??????

Η βάπτιση πολύ ωραία εχθές.....περίμενα υπερπαραγωγή βέβαια γιατί οι γονείς είναι πολύ φραγκάτοι αλλά τελικά το πατιρντί μάλλον ήταν μόνο στο σπίτι όπου - επειδή έχουν τεράστιο κήπο - είχαν κανονίσει catering, κλόουν για τα παιδάκια, μηχανή ποπ-κόρν και μαλλί της γριάς κτλ. αλλά η ξινέλω η αδερφή μου δεν ήθελε να πάμε!!!!!!!!!!! Κι έτσι δεν πήραμε ούτε γλυκό και μπομπονιέρα γιατί κι αυτά τα μοίραζαν μόνο στο σπίτι.......αυτό λιγάκι βλακεία μου φάνηκε (και αγένεια) γιατί υπήρχαν και άνθρωποι που δεν μπόρεσαν να πάνε στο σπίτι οπότε δεν τους κέρασαν ούτε καν ένα γλυκό για το καλό!!!!!!!! Πάντως τα δίδυμα (αγοράκι-κοριτσάκι) ήταν πάαααααρα πολύ όμορφα!!! Γεννήθηκαν προωράκια και ήταν πολύ μικροσκοπικούλια αλλά μιλάμε για τέλειες φατσούλες!!!!!!!!!!!!!

Το βραδάκι πήγαμε στο πανηγύρι του Αγίου Μάμα που σας έλεγα.....καλά γινόταν της μουρλής από κόσμο και μαντέψτε..........μέσα στα χιλιάδες αυτοκίνητα ποιός πάρκαρε ακριβώς δίπλα στο δικό μας?????????? Ειλικρινά αν είχα αιχμηρό αντικείμενο θα του τα έφτιαχνα κατακαίνουρια τα λάστιχα της μερσεντές!!!!!!!!!! Πάντως είναι μια πολύ ωραία αρχή για την επόμενη του γάμου.........να πηγαίνεις σε πανηγύρι (καλά λέω εγώ ότι είμαστε όλοι για τα πανηγύρια!) αντί για γαμήλιο ταξίδι!!!!!!!!

Εγώ κορίτσια δεν βάζω τίποτα στην κοιλιά......από κρέμες κτλ (έχω πάρει αλλά βαριέμαι να πασαλείβομαι κάθε μέρα, βάζω όποτε θυμάμαι).....ευτυχώς είμαι πολύ τυχερή κι έχω καλό δέρμα και δεν έχω κάνει προς το παρόν ραγάδες! Ραγάδες έχω στο στήθος αλλά τις είχα από πάντα επειδή είναι μεγάλο....

MaDi για τις συσπάσεις που με ρωτούσες ναι όταν πήγα στον γιατρό να με δεί, αν και εγώ δεν είχα καμία ενόχληση εκείνη την στιγμή, μου είπε ότι είχα σύσπαση γιατί η κοιλιά μου ήταν πέτρα....θα πρέπει να είχα σχεδόν συνέχεια και δεν το καταλάβαινα όλη την ώρα, πάντως όταν με έπιανε πολύ έντονα νόμιζα ότι τσιτωνόταν τόσο πολύ η κοιλιά που θα σκιζόταν και θα πεταγόταν έξω το μωρό!!! Και παρόλα τα χάπια που παίρνω πάλι έχω συσπάσεις αλλά όχι τόσο συχνά και όχι τόσο έντονα!!!!

Μυριάκι μου πώς τα περάσατε εχθές στην Κατερίνη στον γάμο?????

Ηλιαννάκι, Teddy, Μίκι, Αναστασία, Μαϊμουδάκι, Κατερινούλα, Βανεσσάκι, Αγγελική, Νία, Εύη, Girl, Άννα Μαρία φιλάκια σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια ομορφα με τις στρουμπουλες κοιλιτσες!!!Η μια μας ξεφουσκωσε με το καλο!!!Αιντε ακολουθουμε σιγα σιγα....

Σημερα μπορω να πω οτι δεν εχω σχεδον καθολου,ουτε ροζακι,για να δουμε πως θα παει!!

Νασια μου εχω ακουσει γι αυτο πανυγυρι αλλα δεν ετυχε ποτε να παρεβρεθω και μαλιστα οτι γινεται χαμος.Καλε ποιος παρκαρε διπλα σας δεν μας ειπες?

Κι εγω βαριεμαι να πασαλείβομαι με κρεμες,εεε ας κανουμε και καμια ραγαδα να λεμε οτι καναμε μωρο!! :lol::lol:

Αγγελικουλα κι εγω με το που διαβασα οτι γεννησε το τιτινακι μας κατευθειαν ονειρευτηκα την δικη μου μπεμπουλα,ποτε θα ερθει εκεινη η ωρα!!! :ymdaydream:;;)

Νια ασε τα ακροβατικα με τις κουρτινες και πες καποιον να σε βοηθησει!!Κι εγω μεσα στο Σεπτεμβριο σκεφτομαι να κανω μια καλη γενικη,οχι να κανω δηλαδη, να κοιταω που κανουν!!! :D

Μικι μου φιλακια στην κοιλιτσα!!

Φιλια σε ολες, αντε να μαζευομαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου είναι πολύ καλό που σταμάτησαν τα ροζακί...:).....απλά πρέπει να προσέχεις και να μην κουράζεσαι καλή μου.....προτεραιότητα έχουν τώρα τα μωρά μας....:)...λίγο έμεινε....και μετά βουρρρρρρρρρρρ στις δουλειές όλες μας...;).....σε φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικι μου για καροτσι σκεφτομαι απο Γεναρη και μετα, αλλωστε μεσα στο χειμωνα που να τα παμε τα μωρακια μας.Μονο γιατρο αν χρειαστουν κι αυτο με τον πορτ μπεμπε!!!Και σκεφτομαι να παρω ενα καροτσι για ολες τις εποχες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφ.......και εγώ έτσι σκέφτομαι Αναστασία μου.......κατά τον Γενάρη-Φλεβάρη........προβληματιστήκαμε με τον άντρα μου για το πότε και αν πρέπει να το πάρουμε από τώρα, αλλά τελικά καταλήξαμε ότι πολύ νωρίς και ένας λόγος παραπάνω που γεννάμε πρώτα ο Θεούλης Δεκέμβριο οπότε η μετακίνηση του μωρού σε εξωτερικούς χώρους θα είναι απαγορευτική....μόνο στον γιατρό και αυτό αγκαλίτσα ή στο πορτ μπεμπέ όπως λές....οπότε το αφήνουμε και εμείς για μετά την γέννα...:)

καρότσι παντός καιρού εεε.....χμμμμμ....καλή ιδέα μου δίνεις.....άσε που τότε θα θέλουμε ένα καρότσι για άνοιξη και καλοκαίρι περισσότερο......σωστή σε βρίσκω.....κατα τα άλλα πώς είσαι?......η μπεμπούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυ....................................

Πήγαμε να δούμε για κουρτίνες. Όλα καλά, είδαμε πολύ ωραίες, που μας άρεσαν πολύ και σε πάρα πολύ καλές τιμές. Αύριο-μεθαύριο θα πάμε με τη μάνα μου που θα τις ράψει και ξέρει πόσα μέτρα να παραγγείλει, κ.λπ.

Πάμε μετά μια βόλτα και στο Mothercare. Eπιτέλους το πήρα απόφαση να πάρω κανένα σουτιέν θηλασμού και να σταματήσω να φοράω τα παλιά μου με τις μπανέλες-πώς-τις-λένε και κανένα ρουχαλάκι για το μωρό. Μπαίνουμε μέσα, βλέπω μια υπάλληλο, της λέω τι θέλουμε "α, είναι νωρίς ακόμα, πρέπει προς το τέλος να πάρεις σουτιέν θηλασμού". Συγγνώμη, αυτήν τι τη νοιάζει; Να πουλήσει δε θέλει; Στο κάτω-κάτω, πού ξέρει πόσο είμαι; Μας στέλνει στον κάτω όροφο. Πηγαίνουμε, τα κοιτάμε, δεν είδα καμία απολύτως διαφορά από τα κανονικά σουτιέν, η υπάλληλος απασχολημένη, πάμε να δούμε τα βρεφικά. Είχε πολύ ωραία, χαριτωμένα, κ.λπ., αν και εγώ δεν τρελαίνομαι με τέτοια, ειδικά αφού ξέρω ότι θα τα αγοράσω και θα τα φορέσει ένα μήνα. Παίρνω δύο φορμάκια, το ένα για νεογέννητο, το άλλο 0-3. Το πρώτο πολύ-πολύ μικρότερο από το δεύτερο. Πάω να ρωτήσω μια υπάλληλο τη διαφορά, με το που πηγαίνω κοντά της, τη φωνάζουν και φεύγει. Περιμένουμε, εμφανίζεται μια άλλη, τη ρωτάω, μου λέει ότι το μικρό είναι για μόλις γεννηθεί το μωρό, αλλά μόνο που δε μου το είπε με γυρισμένη την πλάτη. Λες και μου έλεγε "τι με ενοχλείς τώρα, δε βλέπεις ότι έχω δουλειά;". Εν τω μεταξύ, όλες οι υπάλληλοι είτε ξένες, είτε Κύπριες από την Αγγλία, και τα ελληνικά ολονών λίγα. Λέμε μην πάρουμε το μικροσκοπικό, γιατί άμα γεννηθεί μεγάλο το παιδί, θα μας μείνει να το κοιτάμε. Αγχώνομαι κιόλας, γιατί σκέφτηκα "κι αν γεννηθεί πρόωρο;", τέλος πάντων... Κοιτάω τις ετικέτες, το μικροσκοπικό 100% βαμβακερό, το άλλο να λέει 100% πολυέστερ κι από κάτω (στο ίδιο ρούχο) 100% βαμβακερό. Προφανώς απ' έξω ήταν πολυέστερ κι από μέσα βαμβακερό. Αλλά εκνευρίστηκα τόσο πολύ, γιατί υποτίθεται τα ρούχα του Mothercare είναι όλα άριστης ποιότητας και καλά. Μόνο που είδα το πολυέστερ μου γύρισε το μάτι ανάποδα. Το αφήνω, καλά για σουτιέν θηλασμού μου είχε περάσει πλέον η όρεξη και λέω στον άντρα μου "πάμε να φύγουμε, δε θα πάρουμε τίποτα". Εν τω μεταξύ, μας είχαν αρέσει και κάτι σαλιάρες. Κοιτάω τις ετικέτες, κι αυτές μισό πολυέστερ-μισό βαμβάκι. Δεν ξέρω πώς πρέπει να είναι κανονικά οι σαλιάρες, κι αν υπάρχουν 100% βαμβάκι, δεν το νομίζω, αλλά εκνευρίστηκα τόσο πολύ, και με τις πωλήτριες και με τα πράγματα, που ανέβηκα πάνω και τον περίμενα να έρθει. Τον βλέπω, έρχεται με τις σαλιάρες. Τον στέλνω πίσω να τις αφήσει και φύγαμε. Πάλι χαλάστηκα... Κουράστηκα και τρομερά για το τίποτα. Τουλάχιστον, βρήκαμε κουρτίνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, εδω ειμαι κι εγω....

Αναστασια μου, χαιρομαι που σταματισαν οι ροζουλι εκκρησεις... Συνεχισε να χαλαρωνεις και να ξεκουραζεσαι...

Νασια μου, τι κανεις?μερσεντες εχει το ορνιο ο πρωην??και να υποθεσω οτι της φερεται λες και ειναι φεραρι?και ηρθε και παρκαρε διπλα σου?

Εμενα δεν μου αρεσουν καθολου αυτα τα αυτοκινητα...εδω και η κουτση μαρια εχει μερσεντες και bmw και οι περισσοτεροι το χρωστανε στην τραπεζα... Βαζουν και ενα γυαλι ηλιου το οποιο το βγαζουν κατα τις εννια το βραδυ και νομιζουν οτι ειναι κληρονομοι του ωναση.....

Εγω προτιμω τα τζιπ αλλα στον αντρα μου δεν αρεσουν... Παντως πιο βολικο αυτοκινητο απο το μικρο μου γιαρις, δεν υπαρχει!!!

Μικι μου, απο την στιγνη που θα παρεις πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου, πιστευω ειναι καλυτερα να παρεις το σετακι με το καριτσι, πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου .. Νομιζω ειναι πιο οικονομικα ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλι!!Έφαγα ωραίο βραστο καλομποκάκι κ πιο μετά θα φάω μακαρόνια με σαλτσούλα!!!Από τωρα τα σκεφτομαι!!Λες κ εχω να φάω από χθες...

Vanessaki η αλήθεια είναι ότι έχω καλή σχέση με τα πεθερικά μου!Δεν ξέρω ίσως επιεδή δεν βρισκόμαστε κ κάθε μέρα ίσως επειδή γενικά δεν χώνονται σε όλα..Κ ενώ είμαι δύσκολος άνθρωπος μέχρι ώρας δεν έχει προκύψει κάτι.Εντάξει ψιλοδιαφορές υπάρχουν αλλά όχι κάτι το σημαντικό..

Νασιούλα πέρασες καλά το σαββ/κο ε??Καλά αυτό να παρκάρετε δίπλα δίπλα τι ήταν πάλι?Κ συγνώμη την επόμενη του γάμου αυτό είχαν στο μυαλό τους, το πανηγύρι???Κουφάθηκα!

Αναστασία μου καλύτερα σήμερα?Πολύ χαίρομαι!!Εύχομαι να συνεχίσει έτσι κ να μην σε απασχολήσει ξανά!

Αγγελική, Νία μου κ εγώ την αγωνία όσο πλησιάζει ο καιρός κ μέχρι ώρας δεν με έχει αγχώσει αν θα πονέσω ή όχι αλλά δεν κρύβω ότι το μυαλό μου πάει ακόμα παραπέρα!Σκέφτομαι μήπως με πιάσει επιλόχειος κατάθλιψη.Αυτό μαζί με το αν το μωράκι μου θα είναι καλά είναι αυτα που με απασχολούν μεχρι τώρα.Λέω να διαβάσω κανένα αρθράκι που μπορεί να με βοηθήσει..Όλες περιμένουν πως κ πως κ παρόλα αυτα δεν τη γλυτώνουν..Μεγάλο άγχος το έχω!!

Άννα Μαρία εγώ στα mothercare βρήκα την καλύτερη εξυπηρέτηση μέχρι τώρα, χωρίς να σημαίνει ότι τα έχω αγοράσει όλα απο κει..Για τα σουτιέν θηλασμού που πήρα απο κει εγώ ρωτησα μήπως ήταν πολύ νωρίς κ έπρεπε να πάρω μόλις μπω στο μήνα μου κ μου είπαν όχι.Υπολογίζουμε λίγο μεγαλύτερο απλά επειδή το στήθος θα πρηστει μετα τη γέννα.Τώρα για τα ρουχαλάκια νομίζω ότι καλό είναι να προτιμάμε όντως αυτά που είναι 100% βαμβακερά.Αλλά για τις σαλιάρες νομίζω πάνω πρέπει να είναι βαμβακερές κ από κατω συνθετικές, όπως είναι περίπου τα σελτεδάκια για να μην περνάει από κάτω ο λεκές κ λερώνεται κ το φορμάκι..Έτσι νομίζω..Ας μας διαφωτίσει καμιά μανούλα που γνωρίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου, απο εξυπηρετηση χαλια στα mothercare κι εδω...εμεις ειχαμε παει για καροτσακι εκει και προσπαθουσαμε να καταλαβουμε τις διαφορες και πως κλεινουν και τον χειρισμο τους κτλ. Και ουτε καν η πωλητρια δεν μπορουσε να το κλεισει και να μας πει τι παραπνω εχει το ενα απο το αλλο...

Και στα πρεναταλ η ιδια ιστορια..πολυ καλη ποιοτητα σε βαμβακερα εχει στο marks&spenser..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικι μου ευτυχως ειμαι καλυτερα σημερα, δεν εχω και ροζακι προς το παρον.Εσυ πως εισαι?

Γεια σου βρε Αννα Μαρια με τις ιστοριες θριλερ σου!!! :lol::lol: Εγω παντως που ειχα παει στο mothercare θεσ/νικης με ειχε αναλλαβει μια πωλητρια και δεν με αφησε να παρω ανασα,ηθελε ολο το μαγαζι να μου πουλησει!! :shock: Ευτυχως ειχα μαζι μια φιλη μου και την εστειλε πακετο...."κοπελια ολο το μαγαζι εμεις θα το παρουμε?"της ειπε και ηρεμησε λιγο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...