Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Αννα μαρια, να αλλαξεις το ψευδωνυμο σου και αντι για θελω να γινω μαμα να βαλεις θελω να απαλλαγω απο το ουρεοπλασμα!

Κατερινακι, εννοειται οτι οσο θα θηλαζω δεν προκειται να χρησιμοποιησω καμια κρεμα παρα μονο ενυδατικη! Υπομονη κοριτσι μου και προσπαθησε να ξεκουραζεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχαχαχα!!!!! Ή "αντιουρεοπλασματική"!!!!!!!!

Για τα κιλά, τη χαλάρωση και την κυτταρίτιδα είχα διαβάσει παλιά ένα βιβλίο, λογοτεχνικό ήταν, "Ένα θαύμα σε ισορροπία" της Λουτσία Εστεμπάρρια, το οποίο περιέγραφε την εμπειρία της εγκυμοσύνης και της μητρότητας όπως τη βίωσε η συγγραφέας, αλλά μέσα από ένα πλασματικό πρόσωπο. Ήταν ένα πάρα πολύ καλό λογοτεχνικό βιβλίο, και το έψαξα τώρα που έμεινα έγκυος, αλλά είχε εξαντληθεί... Έλεγε ότι οι διάφορες "διάσημες" γεννούν συνήθως στον όγδοο μήνα με καισαρική και τους κάνουν αμέσως και λιπαναρρόφηση. Έλεγε και διάφορα άλλα που δεν τα θυμάμαι, για δίαιτες, κ.λπ. Μιλάμε για Χόλιγουντ, όχι για ελληνικό σταρ σύστεμ εννοείται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!

αννα μαρια ακομα εκει ειναι το ατιμο το ουρεοπλασμα???

ειμαι καπως στεναχωρημενη.. τα αποτελεσματα απο τον β επιπεδου ειναι απλα καλα..

εχει ηπια υδρονεφρωση στο δεξι νεφρο και οι μητριαιες αρτηριες μου δεν ειναι οσο αποδοτικες θα επρεπε

η υδρονεφρωση ειναι κατα 90% πιθανο να φυγουν μεχρι τη γεννηση αλλα αυτο με τις αρτηριες ειναι που με ανησυχει περισσοτερο.. μου ειπε οτι για τη δεδομενη φαση ειναι οκ αλλα οταν μπω στον 7ο κ μετα εχω αυξημενες πιθανοτητες να ανεβασω αποτομα πιεση, οποτε να εχω ενα πιεσομετρο κ να ελεγχομαι τακτικα! η γιατρος μου μου ειπε οτι ιεναι κ τα 2 ανευ μεγαλης σημασιας, οτι ετσι κ αλλιως θα κανουμε επανελεγχο στην 30η-32η εβδ κ να μην τα σκεφτομαι καθολου!

κατα τα αλλα το παλικαρακι μου ειναι πολυ καλα, λιγο μικρο, 370γρ, ο εγκεφαλος χερακια ποδαρακια κοιλιτσα κλπ ολα τελεια!

ημασταν εκει απο τις 11 μεχρι τις 3.30, δε γυρνουσε με τιποτα το σκασμενο!

οταν φυγαμε ημουν λιγο χαμενη, κ ο τολης με πηγε κ ψωνισαμε λιγα ρουχαλακια γιατο μπεμπεκι απο τα μαδερκεαρ!

ελπιζω να βρω χρονο να σας διαβασω λιγο αργοτερα! φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, να δω πότε θα ησυχάσουμε. Αμάν πια, όλο και κάτι προκύπτει... Ελπίζω να μην είναι τίποτα τελικά όλα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι μου, μην αγχωνεσαι! Σημασια εχει οτι ειναι καλα το μωρακι!ηθελα κι εγω σημερα να παω στα mothercare αλλα το ανεβαλα..μου ειπαν οτι εκει θα βρω καλα πραγματακια για το μικρουλι μου.. Για να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αννα Μαρια σε εχει πριξει το καταραμενο το ουρεοπλασμα ελεος πια...Λενα μου ολα καλα θα πανε εχω ακουσει για πολλες κοπελες με το ιδιο και ολα καλα πηγαν..οσο για την κυτταριτιδα κοριτσια γυμναστικη και διατροφη δεν εχω κατι αλλο να πω..οταν εκανα αθλητισμο μας ελεγε και εμας ο προπονητης να βαζουμε θερμαντικη και μεμβρανη γιατι ποναγανε τα καλαμια μας(εκανα στιβο)σας πληροφορω οτι παθαμε αλλεργια και δεν το συνηστω...η Πετρουλακη ελεγε επισης οτι ετρωγε μονο δαμασκηνα ....οποτε μην ακουτε και πολλαα....οτι να ειναι για να παει η δουλεια του καθενος καλυτερα....ωρε τη ζεστηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιμουδάκι μου γλυκό...μην στενοχωριέσαι....όλα θα πανε καλά με το μπεμπέκι σου..:)....και θα δεις που θα φύγει η υδρονέφρωση από μικρούλι σου και εσύ θα είσαι μια χαρά με τις αρτηρίες της μήτρας.....:)...δεν ξερω, αλλά νομίζω τελικά ότι οι εμβρυολόγοι μας αγχώνουν χωρίς λόγο ενω πρέπει να είμαστε ήρεμες και χαλαρες για τα μωράκια μας....και εγώ να σου πω δεν ήμουνα πολύ καλά χθες, γιατί μας βρήκαν μεγαλύτερους από την εβδομάδα που είμαστε κατα 10 ημέρες και θεωρεί ότι μπορεί να υπάρχει προδιάθεση δική μου για διαβήτη κύησης...και με στενοχώρησε λιγουλάκι...:(......την Δευτερα θα παω να την κάνω την καμπύλη να μου φύγει η αγωνια και το άγχος...:(.....

αλλά να σου πω δεν πρεπει να ειμαστε ετσι...!!!....δεν πρεπει να το επιτρεπουμε να πεφτουμε ψυχολογικα....να σκεφτομαστε θετικα και αισιοδοξα οτι η καλη η Παναγιτσα θα μας βοηθησει...και εμας και τα μωρακια μας...:)

σε φιλώ γλυκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι μωρε.. στεναχωρεθηκα.. στην ιδια ακριβως εβδ που ειχα κανει τον υπερηχο στον ανασταση ηταν 460γρ, ηταν πιο μεγαλος.. ουφ ε θελω νατα συγκρινω γιατι το καθε μωρο αναπτυσσεται φυσιολογικα κλπ κλπ αλλα οσο ναναι αγχωνομαι!

αγγελικη δεν ειχε κ τπτ το ιδιαιτερο σε προσφορα.. μονο τα φανελακια ειχε στις 3 συσκευασιες η μια ειναι στη μιση τιμη αλλα απο ρουχαλακια δεν ειχε κατι σε προσφορα. μονο κατι καλοκαιρινα μπλουζακια με 3 κ 5 ευρω. αλλα δε θελω να παρω απο τωρα για του χρονου το καλοκαιρι, να γεννηθει πρωτα να ειναι καλα κ μετα παιρνω..

ολα καλα να πανε ευχομαι για ολες μας!!

μικι μπορει να ειναι απλα κ λιγο υπερβολικοι, να θελουν ισως να καλυψουν ολα τα ενδεχομενα.. τι να πω..

σας ευχαριστω για τη συμπερασταση!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, κι εγώ αυτό πιστεύω, διατροφή και γυμναστική. Εγώ, όμως, δεν είμαι και πολύ της γυμναστικής!!! Βασικά, έχω αλλεργία στα γυμναστήρια!! Πήγαινα στην εφηβεία σ' ένα γυμναστήριο και ήταν απαίσια, με ανάγκασαν μάλιστα να γραφτώ και στην πισίνα και ο εκπαιδευτής ήταν ένας τύραννος κι από τότε μου έχει μείνει ψυχολογικό και δεν έχω ξαναμπεί ποτέ σε πισίνα! Μετά πήγα πρόπερσι σ' ένα γυμναστήριο, το Curves, που είναι παγκόσμια αλυσίδα (αμερικανιά), είναι μόνο για γυναίκες, μόνο μισή ώρα, κ.λπ. αλλά ήταν μια σκέτη απάτη. Απογοητεύτηκα κι από εκεί και δε νομίζω να ξαναπάω σε γυμναστήριο. Προτιμώ να πηγαίνω στο πάρκο για περπάτημα ή να κάνω ασκήσεις στο σπίτι! Στη φάση που έμεινα έγκυος έκανα κάθε μέρα κοιλιακούς και διάφορες άλλες ασκήσεις στον καναπέ μου, και είχα πάει μια φορά και περπάτημα, αλλά μετά έμαθα για την εγκυμοσύνη και τα σταμάτησα όλα.

Μίκι, άσε, εμένα ο γιατρός έκανε λες και είμαστε εχθροί και έχουμε κάποια αντιπαλότητα. Μου λέει "γιατί πάντα έχεις τόσα πυοσφαίρια, μήπως κάνεις κάτι λάθος;". Του λέω "τι υπάρχει να κάνω και το κάνω λάθος" και μου απαντά "δεν ξέρω"!!! Οι περισσότεροι ψάχνουν να αποδόσουν τις ευθύνες αλλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε βρε... Κλασική συμπεριφορά Κύπριου: πάντα φταίει κάποιος αλλά πάντα αυτός ο κάποιος δεν είναι αυτός.

Α, δε σας είπα: πήγα στο μικροβιολογικό για να δώσω το υγρό για την καλλιέργεια και μου είπαν ότι σήμερα κλείνουν για διακοπές και με στείλανε σε ένα άλλο εκεί δίπλα. Εν τω μεταξύ, μ' αυτόν που το έχει ήμασταν παλιά οικογενειακοί φίλοι. Δηλαδή ήταν οι γονείς μας και το μικροβιολογικό ήταν παλιά του πατέρα του. Πηγαίνω, με αναγνωρίζει αμέσως, με χαιρετά, με ρωτά πώς είμαι και δεν κατάλαβε ότι είμαι έγκυος!!!!!! Ενώ φορούσα φούστα-μπλούζα και η κοιλιά διαγραφόταν!

Πω πω, μ' έπιασε η μέση μου τώρα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ.....ΧΘΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΕΝΙΑΜΙΣΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΤΩΜΑΤΑ ΣΑΣ ΛΕΩ!!!!!!ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΑΖΕΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ Κ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟΜΙΚΡΟΒΙΟ.ΝΑ ΤΡΩΣ ΓΙΑΟΥΡΤΙ Κ ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΟ!!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΤΙ ΚΑΛΑ!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ!!!!!!ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΛΙΓΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΚΛΠ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΨΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ.Η ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΕΡΣΑΝ ΕΥΤΗΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΗΣΗΧΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ...ΦΙΛΙΑ ΣΣΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ!!!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ?ΜΙΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ Κ ΟΧΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΧΙΧΟΥΝ.ΠΕΞΤΟ Κ ΛΙΓΟ ΑΔΙΑΘΕΤΗ ΚΛΠ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΟΒΙΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ,ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΥΤΑΡΙΤΙΔΑ ΕΙΧΑ Κ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΓΕΜΙΣΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΕΧΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΗΟΝΤΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΣΑΠΟΥΝΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΛΙΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕ ΚΟΚΟΥΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΦΥΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 3 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΟ,ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΥΤΑΡΙΤΙΔΑ Κ ΡΑΓΑΔΕΣ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ Ο ΥΠΡΗΧΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΛΙΣΗ!!!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΔΥΣΠΕΨΙΕΣ Ε?ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ.......ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΨΩ ΧΥΜΟΥΣ ΟΣΠΡΙΑ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΦΑΓΗΤΑ ΜΟΥΣΑΚΑ ΠΧ.ΚΛΠ.ΝΑ ΜΙΝ ΤΡΟΩ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΝΕΥΩ...Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΡΒΙΣΚΟΝ ΣΙΡΟΠΙ ΠΗΡΑ ΚΑΝΑ 3ΗΜΕΡΟ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΥΤΗΧΩΣ!!!!

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.....ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω στην σχολη μου εμαθα οτι οταν γινεται δειγματοληψια ουρων για να ειναι 100% αλανθαστα τα αποτελεσματα και να μην υπαρχει λαθος πρεπει να γινεται με πολυ προσοχη κι ακριβεια η δειγματοληψια ουρων εκτως κι αν την κανεις με καθετηρα. Κανονικα πρεπει να πλυθεις με κατι που να εχει ουδετερο πεχα και να ξεκινησεις την δειγματοληψια απο το μεσο της ουρησης και μετα.

Αποψη μου, ειναι οτι και τα μηχανηματα που χρησημοποιουν στα εργαστηρια καποιες φορες δεν ειναι ακριβη.

Εμενα πχ μου βγαζουν καθε μηνα τρεις σταυρους στην αιμοσφαιρινη ουρων που ειναι και το ανωτερο,ε!και ειμαι στον εβδομο και εχω να δω αιμα πεντε μηνες σχεδον..και καθε φορα με παιρνει τηλ ο μικροβιολογος και μου λεει μηπως εχεις περιοδο?κι οταν του λεω ειμαι εγκυος δεν το πιστευει. Ο γυναικολογος μου βεβαια δεν ανησυχει αφου δεν φαινεται να επιρρεαζει το μωρο..

Κοριτσια, ας μην κολλαμε σε τετοιες λεπτομερειες. Αφου τα μωρακια μας ειναι καλα,ας μην βασανιζουμε το μυαλουδακι μας με τετοια. Δλδ τα παλια τα χρονια που δεν εκαναν τπτ, ουτε α ουτε β επειπεδου,ουτε καν υπερηχους πιο παλια και ουτε καμπυλες κτλ..

Τελικα οσα πιο πολλα ξερει ο ανθρωπος τοσο πιο πολλες πιθανοτητες εχει να γινει δυστυχισμενος οπως λενε κι οι σοφοι..

Φιλεναδες μου,θετικη σκεψη!ολα καλα θα πανε!

Καλα που χαθηκαν οι υπολοιπες?νασια,ηλιαννα,μυριαμακι,νια,βανεσακι,που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες..

οσο περισσοτερα ξερουμε κ ψαχνουμε τοσο περισσοτερο αγχωνομαστε..

το βλεπω κ απο τον εαυτο μου!

στον ανασταση ουτε εψαχνα τιποτα, ουτε ρωτουσα, ουτε διαβαζα.. εδω στο μαμμυ εχω διαβασει τοσες ασχημες ιστοριες, τοσα ατυχηματα, γινονται τοσα πραγματα γυρω μας κ τα βλεπουμε ολα με καχυποψια.

ο αντρας μου γενικα δε μαφηνει να μπαινω στο μαμμυ για αυτο το λογο, επειδη διαβαζω διαφορα κ αγχωνομαι!!

ναι ολα θα πανε τελεια για ολες μας, για ολες μας κοριτσια!!!

μιριαμ πως πας με το πρηξιμο κοριτσακι? εισαι καλυτερα τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδες!!!!!!πως ειστε???????σας διαβασα ομως δεν θυμαμαι κ πολλα!!!!!

για μενα σημερα ηταν τοοοοσο κουραστικη μερα, αφου με 4 ωρες μονο υπνο......ομως τοοοοοοοοοοοοσο ευχαριστηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πηγαμε βολτιτσα με τα παιδακια μας, ψωνισαμε για τον μικρο μας χρηστακο,φαγαμε (απ'εξω γιατι που να προλαβω να μαγειρεψω), κ μετα πηγαμε στον γιατρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ειδα το μιρκο μου αγορακι!!!!!!!!!!!!αχ τι καλουλης που ειναι!!!!!!!!!ειναι ολα μια χαρα!!!!!! ζυγιζει 1330 γρ. κ το κεφαλακι του το εχει στη δεξια μερια της κοιλιας μου!!!!αχ αχ αχ!!!!!!! κ εγω κοριτσια μα τω θεο εχω παρει ΜΟΝΟ 3 ΚΙΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o:o:o:o:o ναι κ ομως........!!!!!!!!!!!!!!!!

αφου οταν ηταν να ζυγιστω ειχα ενα αγχος.........κ με το που βλεπω μονο +3 τα 'παιξα!!!!!!!!!

καλο αυτο μια χαρα!!!!!!!!!!!στις αλλες δυο μου εγκυμοσυνες ειχα παρει περισσοτερα (μη φανταστειτε συνολο ολα +9 στην πρωτη κ +10 ατη δευτερη!!!!!!)

αχχχχχχχχχ ειμαι πολυ χαρουμενη κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!καιρο ειχα να ακουσω καλα νεα!!!!!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!

μονο 10 βδομαδουλες μεινανε κ θα τον κραταω στην αγκαλιτσα μου!!!!!!!! εκτος απροοπτου φυσικα (μη τυχον θελησει να βγει με το που μπω στον μηνα μου!!!)!!!!!!!!!!

αγγελικουλα μου πολυ ζορι αυτο που περνας καλη μου!!!!!!!!κοιτα μονο το παιδακι σου κ τιποτ'αλλο!!!!!

ε κ ο αντρας σου πιστευω (αν κ δεν μου πεφτει λογος εμενα , προς θεου), πως πρεπει να βαλει τα πραγματα στη θεση τους!!!!!!!!!! αχ η μανουλα σου.......!!!!!!!!!!!!!!!!!

πραγματικα σου μιλαω ειλικρινα αν μου τα εκαναν εμενα αυτα θα τους ειχα κανει περα ολους κ ο αντρας μου θα ετρωγε σουταρισμα!!!!!!!

αννα μαρια παλι το ουρεοπλασμα??????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελεος δε λεει να σε εγκαταλειψει ε???????

μυριαμακι μου κουραστηκες πολυ με το βαψιμο γλυκουλα μου,ε?????θα τελειωσετε κ μετα θα απολαμβανεις τα ωραια χρωματακια!!!!!!!!!! ;););):D:D

νασια που εισαι βρε φιλεναδα??????????ολα καλα???

κοριτσια μου σας καληνυχτιζω τωρα, παω να την πεσω γιατι δεν αντεχω αλλο, σε λιγο θα πεσω κατω θα ταβλιαστω!!!!!!!!

καληνυτα κ καλη ξεκουραση εγκυουλιτσες μου!!!!!!!!!!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ ΟΣΟ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΑΝΧΩΝΩΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΡΟΛΗΨΗ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ Κ ΟΥΡΩΝ Κ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Κ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΕΧΩ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ (30 ΧΡΟΝΩΝ) Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ Κ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.ΜΕ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΛΕΣ ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΩΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ?

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ Κ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!! :P:P:P:P ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερο να το ψάχνουμε κι ας αγχωνόμαστε, παρά να είμαστε μες στην άγνοια. Παλιότερα δεν είχαν εξετάσεις, υπέρηχους, αναλύσεις, κ.λπ. και γεννούσαν με μαίες στα σπίτια τους, αλλά πόσες γυναίκες και πόσα έμβρυα δεν πέθαναν εξαιτίας αυτής της άγνοιας και της έλλειψης.

Κι εγώ πέρσι που είχαν την παλλίνδρομη είχα πει ότι δε θα κάνω καμιά εξέταση και δε θα το ψάξω, αλλά ευτυχώς έκανα τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας και βρήκαμε τι έχω, αλλιώς θα έχανα και αυτό το παιδί τζάμπα και βερεσέ!

Ηλιάννα, απορώ πού τη βρίσκεις τόση ενέργεια!

Μύριαμ, ελπίζω να ξεκουραστείς τώρα που τελειώσατε! Δεν έχεις βοήθεια από κάποιον; Ο άντρας σου δε σε βοηθά στις δουλειές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώ φιλεναδίτσες μου εγκυουλίτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!

12 σελίδες βρε θηρία??????????????? :lol::lol::lol:

Πολύ κούραση αυτές τις μέρες και χωρίς ιδιαίτερο λόγο μάλιστα.......ο άντρας μου ήταν πρωινός και τα απογεύματα βγάζαμε βόλτα την ζουζουνίτσα μας με το καρότσι, μετά γύριζα πτώμα στην κούραση γι'αυτό δεν έμπαινα.......η κόρη μου ξαφνικά έχει γίνει πάρα πολύ απαιτητική και γκρινιαρούλα και θέλει μόνο εμένα οπότε καθόλου ελεύθερος χρόνος για οτιδήποτε άλλο!!!!!!!!!! Σας πεθύμησα.....

Αγγελική μου τί να πώ....μου έχουν σηκωθεί οι τρίχες όρθιες!!!!!!!!!!!! Ειλικρινά, είμαι από τους ανθρώπους που προσπαθώ πάρα πολύ κι έχω πολύ υπομονή αλλά κι εγώ δεν ξέρω αν ήμουν στην θέση σου πώς θα αντιδρούσα....οι άνθρωποι είναι γαϊδούρια!!!!!!!!! Μεγαλύτερη έκπληξη μου κάνει όμως η συμπεριφορά και αντιμετώπιση του άντρα σου.....κανένας σεβασμός πιά στην μάνα του παιδιού του??????? Αχ τί να πώ βρε κοριτσάκι μου, κάνε λίγο υπομονή να γεννήσεις με το καλό.....αυτό έχει την μεγαλύτερη σημασία!!!!!!!!! Θα σου πώ κάποια στιγμή την πονεμένη μου ιστορία και πώς έφυγα από τον πρώην μου ενώ ήμουν έγκυος γιατί ήταν κι αυτός κολλημένος με την μάνα του......σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι για όλα αυτά που λες ότι νιώθεις αλλά κάνε υπομονή για τον γιό σου!!!!!!!!!!!!!

Λενάκι μου έχω ακούσει ιστορίες για υδρονέφρωση και όλοι λένε ότι το πιο πιθανόν είναι ότι θα έχει υποχωρήσει πριν ακόμα γεννηθεί το μωράκι......μην στεναχωριέσαι καλό μου, πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!!!!! Να ακούς τον γιατρό σου, αφού σου λέει ότι όλα αυτά είναι άνευ σημασίας, ηρέμησε και να σκέφτεσαι θετικά!!!!

Άννα Μαρία μου πάααααααλι?????????????? Τί ταλαιπωρία κι η δική σου βρε κορίτσι μου.......αμάν πια!!!!!

Μίκι μου μην αγχώνεσαι......κι εμένα ο γιατρός μου στον υπέρηχο την βγάζει την μπέμπα μιάμιση εβδομάδα μεγαλύτερη και αν θυμάσαι είχα και οριακή καμπύλη ζαχάρου (στην 2η ώρα γιατί οι άλλες μετρήσεις ήταν καλές)...τώρα θα κάνω άλλη μία εξέταση στο τέλος του μήνα (γλυκοζυλιώμενη αιμοσφαιρίνη λέγεται, θα δουν τί ζάχαρο ανεβάζω τους τρείς τελευταίους μήνες), απλά θέλω να πιστεύω ότι θα κάνουμε μεγάλα παιδάκια αυτό είναι όλο!!!!!!!!! Και στην κόρη μου όταν ήμουν έγκυος όλο μεγαλύτερο μου το έβγαζε το παιδί και με άγχωνε και μια χαρά γεννήθηκε το κοριτσάκι μου!!!!!!!!!

Ηλιαννάκι μου μια χαρούλα ο Χρηστάκος μας!!!!!!!!! Σε 10 εβδομάδες ε?????? Πωπω πότε πέρασε ο καιρός......

Μυριάκι μου τελειώσατε με τα βαψίματα?????? Φαντάζομαι κούραση που θα έχεις!!!!!!!!!!

Αχ κοριτσάκια μου γράψατε τόσα πολλά και που να τα θυμάμαι όλα.....

Ααααα για κυτταρίτιδα που λέτε, μια ζωή είχα κι εγώ σαν την Άννα Μαρία οπότε δεν μου κακοφαίνεται περισσότερο τώρα με την εγκυμοσύνη......εεεεε δεν θα σκάσουμε κιόλας!!!! Λες κι έχουμε λίγα στο κεφάλι μας τώρα.......όσο για τις τύπισσες (π.χ. Πετρουλάκη κτλ.) κι εγώ αν είχα σαν αυτές 10 ανθρώπους από πάνω μου να με περιποιούνται και να μου τρίβουν τα ξύγκια θα ήμουν μοντελάκι!!!!!!!!!! Σιγά τις γκόμενες!!!!!!!!!!! Μια χαρά είμαστε και με το καλό να γεννήσουμε τα παιδάκια μας κι όλα τα άλλα θα διορθωθούν σιγά σιγά!!!!! Κι εγώ στεναχωριόμουν πώς θα χάσω τα κιλά της εγκυμοσύνης γιατί έχω και μερικά από την προηγούμενη που δεν πρόλαβα να χάσω......τί να κάνουμε, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό...καλά για το στήθος δεν το συζητώ......ήταν που ήταν, τώρα ήρθαν κι απόγιναν πιά!!!!!!!! Η Πάμελα μπροστά μου σκίζει τις σιλικόνες της :lol::lol::lol:

Teddy μου, Girl84 μου, Κατερινούλα μου, Αναστασία μου, Βανεσάκι μου, Κίσκα μου, Τιτίνα μου, φιλάκια πολλά σε όλες τις κοιλουμπίτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΧΘΕΣ ΕΒΑΦΕ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΤΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΣΥΜΑΖΕΥΕ Κ ΕΒΑΦΕ ΓΩΝΙΕΣ ΧΑΜΗΛΑ.ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΚΛΠ.ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ ΒΑΦΤΗΚΕ Η ΣΑΛΟΚΟΥΖΙΝΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΒΑΨΕΙ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΛΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ Κ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.Κ ΓΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ Κ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ Κ ΠΩΣ Κ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΥΣΗΧΟ.ΕΔΩ ΕΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΠΟΡΑ ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΕΓΙΝΕ ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, γι' αυτό κι εμείς θα φέρουμε ελαιοχρωματιστή για να μας βάψει τα δωμάτια! Όπως τα υπολογίσαμε με βάση τα λεφτά που μας ζήτησε, δε θα ξοδεύαμε και πολύ περισσότερα για μπογιές, πινέλα, εργαλεία, μουσαμάδες, κ.λπ. συν ότι ο άντρας μου δεν ξέρει και θα έκανε το σπίτι χάλια, συν ότι έχει άσθμα και δεν κάνει να είναι μες στις μπογιές.

Εγώ πάντως, έχω να σιδερώσω από τις 25 Μαρτίου! Όσο για πλυντήριο, δεν έχω βάλει ποτέ μου! Δεν ξέρω καν πώς λειτουργεί! Είναι δουλειά του άντρα μου.

Όσο για τις εξετάσεις, σίγουρα είναι το καλύτερο να ξέρουμε τι μας γίνεται. Είναι, όμως, και η συμπεριφορά του γιατρού και πολλά άλλα πράγματα που παίζουν ρόλο. Όταν πήγαμε στην αρχή της εγκυμοσύνης και μάθαμε για τη θρομβοφιλία έκανε σαν τρελός, γιατί είχα τις εξετάσεις στο συρτάρι και δεν του τις είχα δείξει και κινδύνευε να χαθεί το παιδί. Αλλά αυτός δεν είπε ότι απλά υπάρχει κίνδυνος, είπε ότι πάει, το χάσαμε, αλλά τέλος πάντων, ας κάνουμε μια απέλπιδα προσπάθεια να το σώσουμε. Πάμε μετά στον αιματολόγο κι ο άνθρωπος ήταν χαρά Θεού. Ήταν σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά, όπως και έγινε (μέχρι τώρα τουλάχιστον). Ενώ και οι δύο συμφώνησαν απόλυτα στην αγωγή που έπρεπε να ακολουθήσω, η συμπεριφορά τους ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη. Ο ένας μας αποκαρδίωσε πλήρως και ο άλλος αναπτέρωσε τις ελπίδες μας.

Λένα, κι εγώ είχα πει να μην μπαίνω στο μάμμυ για να μη διαβάζω διάφορα και να αγχώνομαι. Άντεξα 1-2 βδομάδες, αλλά δεν είναι και εύκολο!

Νάσια, κουράγιο με το τρέξιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΜΠΟΓΙΑΤΖΗ ΑΛΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΠΑΙΡΝΕ....ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ 900ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΟΓΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΒΑΨΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ Κ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΣΗ ΜΕ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ Ε?ΥΠΟΜΟΝΗ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, εμάς για τρία δωμάτια ζήτησε 350 ευρώ μαζί με τις μπογιές. Οι μπογιές είπε είναι περίπου 150 ευρώ. Αυτός θα φέρει και όλα τα σύνεργα, ενώ εμείς θα έπρεπε να τα αγοράζαμε και μετά θα μας έμεναν κιόλας.

Είναι μαθητής μου ο ελαιοχρωματιστής και μου λέει "θα σου κάνω έκπτωση και θα τα βρούμε με τους βαθμούς"!!!!! Καλά, εννοείται ότι το είπε για πλάκα! Έτσι κι αλλιώς, στο εσπερινό ελάχιστοι ενδιαφέρονται για τους βαθμούς και προτιμούν να πάρουν ωραία ζεστά ευρουλάκια!

Ο άντρας μου πάντα έκανε δουλειές, αλλά τώρα κάνει πολύ περισσότερες. Αυτό μας έλειπε, να σκύβω εγώ να τρίψω το μπάνιο ή να κουβαλάω τη λεκάνη με τα ρούχα για να απλώσω!

Άντε καληνύχτα κι από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν ειπα οτι η αγνοια ειναι καλυτερη.. απλα οσο περισσοτερα διαβαζουμε κ μαθαινουμε τοσο περισσοτερο αγχωνομαστε, γιατι ξερουμε, εχουμε ακουσει καποια ιστορια τραγικη κ φοβομαστε οτι μπορει να συμβει κ σε εμας. κ εγω που ειμαι κ λιγο ψυχακιας καθομαι κ ψαχνω στο ιντερνετ κ βρισκω περιπτωσεις κ αγχωνομαι ακομα παραπανω. δε λεω να μην κανουμε εξετασεις!

νασια κουραγιο με τη μικρη, ειναι η ηλικια τωρα δυσκολη, terrible twos!!!

μιριαμ κ εμεις οταν μετακομισαμε κ βαψαμε το σπιτι 750 μας ειχε ζητησει, πολλα λεφτα, αλλα αφου δεν πιανουν τα χερια του αντρα μου ζοριστηκαμε κ τα δωσαμε, για την ακριβεια πριν 2 μηνες τα ξοφλησαμε!

ναι καλε συμφωνω κ εγω με τη νασια, ας ειχα κ εγω ολοκληρο επιτελειο πανω απο το κεφαλι μου να με τριβει να με ρουφαει κ να με προσεχει, θα ειχα κ μια νταντα διαρκειας για το μωρο κ κανενα προλημα! ετσι δεν κανουν ολες???

σιγα μια χαρα ειμαστε!! ας κανουμε κ λιγο κωλο παραπανω, ας μας μεινει κ η κοιλια, παιδια βγαζουμε!!!

παω για νανι φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...