Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Καλησπέρα κούκλες τι κάνετε ? χριστινακι μου σε λίγο θα φύγουν τα νευρακια σου και θα είσαι για πάντα χαμογελαστη πολλα φιλακια στην όμορφη κοιλιτσα........Teddy μου είμαι καλύτερα απλά δεν αντέχω καθόλου το περπάτημα πια πωπωπω και αν μου το έλεγαν δεν θα το πίστευα ότι εγω δεν θα μπορούσα να κάνω τις δουλειές μου όπως θέλω αχχχχχχχχ ας είναι καλ τα μωρά μου και μετα θα ξεπατοθω στις δουλειές.".....τι κάνετε μωλε ολες που είστε? Εμείς θα βγούμε σήμερα έχει γενέθλια το μικρο το αδελφάκι μου και θα μας παει για φαγακι .........οπότε τα λέμε αύριο φιλεναδιτσες μου γλυκές καλα να περάσετε ότι και αν κάνετε..".........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!

Πού έχετε χαθεί όλες καλέ?????? Βολτάρετε??????? Καλά κάνετε!!!!!!!!!!!!!

Άννα Μαρία με την βιβλιοθήκη και το σύστημά σου μου θύμησες την Μόνικα από τα Φιλαράκια :lol:

Μυριάκι μου τζάμπα αγχώνεσαι και σε αγχώνουν και οι φίλες σου.......δεν θα σκέφτεσαι ότι θα γεννήσεις πρόωρα (τί χαζομάρες είναι αυτές που κάθονται και σου λένε????) έχεις όλον τον καιρό μπροστά σου να φτιάξεις και το παιδικό δωμάτιο και ότι άλλο θες, άλλωστε τον πρώτο καιρό τον μπέμπη θα τον έχεις μαζί σου στο δωμάτιό σου οπότε προλαβαίνεις να οργανωθείς και μετά την γέννα! Τα βασικά που θα χρειαστείς για τις πρώτες μέρες να έχεις έτοιμα και όλα τα άλλα σιγά σιγά......αλλά και γι'αυτά έχεις ακόμα καιρό....

Τιτινάκι σε βλέπω να γεννάς πολύ συντομότερα απ'ότι υπολόγιζες.......τα νεύρα σου είναι λογικό να είναι στην τσίτα, είναι η αναμονή, η αγωνία, οι ορμόνες σου που βρίσκονται στην κορυφή.......άντε λίγο έμεινε, κάνε υπομονή κοριτσάκι και να προσέχεις!!!!

Teddy μου το mei tai που παρήγγειλα διάλεξα εγώ τα υφάσματα (σε μπορντώ με ροζ-μωβ ράντες ) και στο δείγμα που είδα είχε πάνω την Tinkerbell (που μου άρεσε επίσης πάρα πολύ) αλλά τελικά διάλεξα την hello kitty από ένα άλλο δείγμα....πιστεύω ότι θα γίνει πολύ ωραίο!!!!!!! Εσύ τί χρώματα σκέφτεσαι να βάλεις????

Ηλιαννάκι μου που χάθηκες κι εσύ κουκλίτσα μου???????

Νία μου υπομονή.....όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο δυσκίνητες γινόμαστε αλλά να σου πώ την αλήθεια μου εγώ το απολαμβάνω και γελάω κιόλας που πλέον πάω σαν την βάρκα στο γυαλό :lol: Μετά την γέννα θα τα θυμόμαστε και θα γελάμε!!!! Να χαίρεσαι τον αδερφούλη σου, να τα εκατοστήσει και καλά να περάσετε!!!

Εγώ - κλασσικά - μόνη στο σπίτι, έχω σκυλοβαρεθεί, δεν έχει και η τιβι τίποτα....δεν νυστάζω κιόλας......περιμένω να περάσει η ώρα να χαπακωθώ πάλι και να πάω για ύπνο! Έβαψα και νυχάκια σήμερα πόδια-χέρια, είχα πάαααααρα πολύ καιρό να το κάνω αυτό, τα έκανα κόκκινο μπουρδελί :D Εντωμεταξύ με έχει πιάσει λιγούρα για "βρώμικο" πάλι!!!!!!!! Να δώ πότε θα κόψω το αλάτι...... :ymsigh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρεσυ κισκα πανακριβες ειναι!!!!!!

πω πω απτον πρωτο μηνα συσπασεις???

μαντι στο πανεπιστημιακο θα γεννησεις? εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια!

καλα κανεις για το καθισματακι, δεν ξερεις καμια φορα, ετσι οπως πανε εκει..

καλε μαρουλακι τωρα το ειδα! ειμαστε ακριβως μαζι!!! ουαου!!

καλε μιριαμ τι αγχωνεσαι? να κοιταει τη δουλεια της να της πεις!!

γιατι να γεννησεις προωρα?? ακου εκει τι λεει ο κοσμος!!

αναστασακι πως πηγαν τα ψωνια?

τιτινακι ειναι απο το αγχος σου για τη γεννα. χαλαρωσε καλο μου, απολαυσε τις μερες που θα κατσετε στο εξοχικο σας! ολα θα πανε τελεια!!!

νια τι κανουν τα μικρα σου?

τεντυ πω πω οσο σκεφτομαι τις βλακειες που καθονται κ σου λενε, ελεος!!

νασια η μικρη στη μαμα σου ε?? αφου βαριεσαι να σου στειλω τον ανασταση? :lol::lol::lol:

αννα μαρια κ εμενα τη μονικα απο τα φιλαρακια μου θυμισες :lol::lol::lol::lol:

ο αναστασης ειναι πολυ καλα σημερα, εχει να κανει πυρετο απο χτες

δευτερα φευγουμε με ενα φιλικο ζευγαρι για καμπινγκ!!!!!!!!!!! θα περασουμε τελεια!!!!!!!!!

καλο βραδυ κοριτσαρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα...πωπωω εχτες σηκωθηκα 100 φορες για τσισα και αλλες τοσες ξυπνησα γιατι δεν μπορουσα να κοιμηθω...Λενα μου πανακριβες οχι απλα ακριβες οι τσαντες...παντως απο το λητω αγορασα μια δωρο στην κολλητη μου η οποια και νορμαλ τιμη εχει και μεγαλη ειναι και σουπερ τις βγηκε..ηδη την εχει γεμισει με τα πραγματα για το νοσοκομειο και μαλιστα εχει αλλη μια απο το καροτσι το peg perego που πηρε αλλα μου λεει αυτη απο το Λητω ειναι καλυτερη..σου βαζω να δεις ποια ειναι...http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... tmid=19693

εγω εχτες εκανα κατι ψωνακια απο το Λητω...πηρα το μπανακι που αγαπωωωω...εσωρουχα μιας χρησης και θηλες για το στηθος σιλικονης...δεν θυμαμαι αν σας εχω πει αλλα δεν εχω θηλες και χωρις αυτο δεν μππορω να θηλασω..αλλο προβλημα...ανυπομονω τωρα να περασει ο 15 Αυγουστος να μου τα στειλουν...μολις ερθουν θα παραγγειλω και το sling απο την κοπελα και μετα μου μενει μονο ο κορσες και τελος....σας βαζω λινκ με το μπανακι...το αγαπω το ειπα....χιχιχιχ

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2985213

Τεντυ μου σας βαζω οτι ξερω και εγω να βλεπετε γιατι ολο και κατι μπορει να θελετε..και εμενα με βοηθησε πολυ οταν καποιες κοπελες εβαζαν πληροφορειες για διαφορα...

Χριστινα μου ασε δεν εχω να πω τιποτα για τα νευρα..εμενα με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου και ωρες ωρες ξυπναω το βραδυ και κλαιω χωρις λογω...ειμαι και εγω στην αναμονη σκεφτομαι να πανε ολα καλα..να ειναι καλα στα κιλα...να προλαβω να τελειωσω με τα ψωνια και ολο και ανγχωνομαι...οσο για το παιδικο δωματιο εξαρταται τι εχεις να κανεις..εμεις που καναμε και βαψιματα μας πηρε καπου 2 βδομαδες..μεχρι να τα τακτοποιησουμε οοολα ομως...και μου αρεσει που μου ελεγε ο αντρας μου αστο μωρε μολις φυγει η μαμα μου θα τα κανουμε ολα...(φευγει τελος Αυγουστου)καλα που επεμενα...τωρα απλα θα ξαναβαλουμε τα κρεβατια σκουπισμα σφουγγαρισμα και τελος..

κοριτσια εχει κατεβει τοσο η μικρη που οταν περπαταω δεν κλεινουν τα ποδια μου...και απο ταχυτητα 0....ενα βημα καθε 5 λεπτα..αφηστε το κατουρημα..αχ κυριακη σημερα....αυριο θα ειμαστε και κλειστα...τι τρωμε σημερα....???Εχτες εκανα μπακαλιαρο πατε και κουνουπιδι και σημερα θα κανω μοσχαρακι κοκκινιστο με μακαρονια...τελευταια εχω κολλησει με το μοσχαρι κοκκινιστο...το τρωω με μακαρονια με ρυζι με πατατες...τι να πεις...φιλακια και καλημεραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

εχω κααααααααατι νευρα δε σας λεω τιποτα

χτες ηρθε η κουμπαρα μου, περασαμε πολυ ωραια, εφυγαν κατα τις 2

πηγαμε να ξαπλωσουμε με τον τολη κατα τις 3, ηρθε ο μικρος μαζι μας

ετρωγα μεχρι τις 4.30 κλωτσιες κ μου ειχε τσουρωμαδησει τα μαλλια

ξυπνησε 6.30 με γκρινια

ε απο τοτε δεν εχει σταματησει1!

κ εχει αυτη τη γκρινια γκρινιαζω-απο-χομπυ-για-να-σου-σπαω-τα-νευρα κ ΤΡΕ-ΛΑΙ-ΝΟ-ΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κισκα καλη φαινεται αυτη κ ειναι κ σε καλη τιμη, ευχαριστω!

ελπιζω να σε βοηθησουν οι θηλες αυτες στο θηλασμο!

πω πω τοσο πολυ κατεβηκε κιολας η ατιμη??? αντε ερχεται κ η δικια σας η ωρα!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!!!!!!!!

Πως πάνε τα κέφια σήμερα?????? Βλέπω πολλές απουσίες.....

Να ρωτήσω κάτι βρε κουρτσούδια.....εσάς σας φέρνει πείνα ο σίδηρος???? Εγώ μόλις πάρω το χάπι μετά από κανένα μισάωρο ξελιγώνομαι, αλλά μιλάμε πάαααρα πολύ πείνα, νιώθω πώς αν δεν φάω θα πέσω κάτω....το παθαίνετε εσείς αυτό???

Ευτυχώς ζυγίστηκα το πρωί και είμαι ακόμα στα +9......καλά το πάω μέχρι εδώ, αν σκεφτώ πόοοοσα έβαλα στην κόρη μου!!!!!

Μαϊμουδάκι μου συνήλθε ο Αναστάσης ευτυχώς!!! Άντε καλά να περάσετε στο κάμπινγκ, Χαλκιδική θα έρθετε? Αρμενιστή?????? Ωραίο βράδυ περάσατε με τα κλωτσίδια και την γκρίνια ε???? Έτσι είναι εμάς όλα μας τα βράδια με την μικρή.......αφού πιάνομαι να κοιμάμαι μόνο από το ένα πλευρό μην φάω καμιά ξανάστροφη και βελάξω.......Ναι η ταλιμπανίτσα μου είναι στη μαμά μου και έχω πάθει στέρηση....μου την έφεραν εχθές να την δώ και ούτε που να με φτύσει το σκατό!!!!!! Μόνο όταν έφευγαν μου έδωσε με τα χίλια ζόρια ένα φιλάκι και μια αγκαλίτσα......άσε καταστεναχωρέθηκα, έβαλα τα κλάματα, λέω μέχρι να γεννήσω θα με έχει ξεχάσει το παιδί μου!!!!!! Και να σκεφτείς ότι δεν είναι συνέχεια στην μαμά μου......

Κίσκα μεγεια τα ψώνια....αυτό το flexibath κι εμένα μ'αρέσει αλλά μάλλον θα χρησιμοποιήσω αυτό που είχα στην κόρη μου.

Το Ηλιαννάκι μας χάθηκε...έχει μέρες να μπεί......και η Girl δεν μπήκε να μας πεί νεάκια για τον β' επιπέδου....

Εγώ λέω σήμερα να κάνω μακαρόνια με κιμά που αρέσουν πολύ στον άντρα μου....εγώ δεν τρελαίνομαι.....βαριέμαι να φτιάξω κάτι πιο περίπλοκο, νομίζω θα έχει και ζέστη σήμερα....

Άντε που είστεεεεεεε....μόνη μου θα μιλάω??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια στο καλαμιτσι θα παμε! με ενα αλλο φιλικο ζευγαρι, εχουνενα αγορακι στην ηλικια του ανασταση κ ελπιζω οτι θα παιξουν πολυ! το ελπιζω για να αφησει λιγο τη γκρινια που τον εχει πιασει τις τελευταιες μερες..

αχ μαζι κοιμαστε κ εσεις με το μαρακι?

αχ εμενα μου φαινεται πολυ αβολο αυτο το μπανακι... στο μπεμπη θα χρησιμοποιησω αυτο που ειχα, με ειχε βολεψει πολυ

εγω εχω κοκκινιστο απο χτες για τον μικρο κ για μας θα κανω κοκορα γιουετσακι με χυλοπιτες, μου το ζηταει μερες ο τολης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ξεχασα!

τωρα δεν παιρνω σιδηρο αλλα στον ανασταση που επαιρνα μεπιανε κ μενα πεινα!

κανενα τεταρτο-εικοσαλεπτο αφου επαιρνα το σιδηρο ξελιγωνομουν! ηθελα να φαω τα παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χυλοπίτες....γιαμι γιαμι....μου αρέσουν πολύ!!!!!

Άστα πολύ πονεμένη ιστορία ο ύπνος!!!!! Πόσο έχουμε προσπαθήσει να κοιμάται στο κρεβάτι της, στο δωμάτιό της.....τίποτα!!!!! Την κοιμίζω, την βάζω στο κρεβάτι της και ξυπνάει στα μισά τς νύχτας, φωνάζει μαμάααααα....παίρνει και το μαξιλάρι της (μην τυχόν και το ξεχάσουμε) και περιμένει να πάει ένας από τους δύο να την πάρει!!!!! Τί μπουνιές και κλωτσιές έχω φάει στον ύπνο.......τρείς φορές μου έκοψε τα χείλη από κουτουλιά στα δόντια και καναδυό φορές άκουσα κρακ στην μύτη (ευτυχώς ακόμα δεν μου την έσπασε) κάνει παααααααρα πολύ ανήσυχο ύπνο, σαν την σβούρα!!!!

Καλαμίτσι ε????? Ωραία είναι κι εκεί...πήγα πριν χρόνια, όχι στο κάμπινγκ, στην περιοχή!!!! Καλά να περάσετε!!!! Θα κάνει καλό και στον Αναστάση πιστεύω....θα εκτονωθεί!!!!!! Αχχχχχχχ και μετά το καλοκαίρι να δώ πώς θα τα συμμαζέψουμε που έμαθαν στις βόλτες και στην γύρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ.......

κ εμας ο αναστασης κοιμαται στο κρεβατι του αλλα οταν ξυπναει το βραδυ σηκωνεται κ ερχεται μαζι μας

κ το θεμα ειναι οτι συνηθως δεν τον παιρνουμε χαμπαρι

ειδικα το χειμωνα ερχοταν εμπαινε αναμεσα μας κ σκεπαζοταν κιολας!!

πω πω εχεις φαει πολυ ξυλο καλε εσυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι άσε από ξύλο άλλο τίποτα!!!!! Και όλοι μου λένε (κι έτσι είναι δηλαδή) να της το κόψω το χούϊ αλλά δεν το κόβει το σκατό....άσε που έμαθε να πηδάει τα κάγκελα του κρεβατιού της (από ψηλά λέμε τώρα) και επειδή φοβάμαι μην κάνει κανένα σάλτο και σπάσει τα μούτρα της, μόλις φωνάξει το βράδυ τρέχω σαν την παλαβή να την πάρω :lol:

Θα το κόψουν μωρέ που θα πάει.....κάποια στιγμή θα θέλουν το δικό τους χώρο....το δικό τους κρεβάτι!!!! Ελπίζω μόνο να μην έχουν ήδη φτάσει στο γυμνάσιο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαα κ εμενα πηδουσε απο την κουνια του

τωρα κοιμαται σε κανονικο κρεβατακι

το δευτερο θα κοιμαται στην κουνια του, δεν την αγοαρασαμε τζαμπα!! :lol::lol::lol:

ο τολης λεει οτι θαμαστε 4 στο κρεβατι σε λιγο καιρο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: κι ο άντρας μου το ίδιο λέει....πωπω ποιός τη χάρη μου στο κρεβάτι με τρείς γυναίκες :lol: Εγώ ακόμα στην κούνια της την κοιμίζω την Μαρία, όταν έρθει με το καλό η μπέμπα θα την βάλω σε κρεβάτι.....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες κι απο μας!!!

Νασια μου εγώ δεν αισθάνομαι πεινα μετά τον σίδηρο, μαλλον ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα!11

Βρε κοριτσια σε ποια ηλικια μπορει να μπει το παιδι σε κανονικό κρεβατι χωρις να κινδυνευει να πεσει? Εγω οταν βαλω τον μπεμπη σε κουνια η Αλεξια θα ειναι σχεδον 2 ετων. Να παρω κρεβατι για την Αλεξια ή 2η κουνια για τον μπεμπη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς χτες βράδι βγήκαμε με την κουμπάρα μας. Πήγαμε σε ένα ιταλικό και φάγαμε πίτσες, πολύ ωραίες, καμία σχέση μ' αυτά τα παραφορτωμένα ζυμάρια της Πίτσα Χατ! Πω πω, δίπλα μας καθόταν μια παρέα διαφόρων ηλικιών. Μάλλον οικογένεια πρέπει να ήταν, γιατί είχε ηλικιωμένους, νεαρά ζευγάρια και εφήβους. Ήταν κι ένα ζευγάρι με δύο μικρά παιδιά και φυσικά και τη Φιλιππινέζα. Το ένα παιδί το είχαν στο καρότσι, και φυσικά το καρότσι το κυλούσε η Φιλιππινέζα κι όχι κάποιος απ' τους γονείς. Κάθονται, και σε λίγο σηκώνεται η Φιλιππινέζα και παίρνει τα παιδιά σε ένα μικρό λουναπαρκάκι που έχει λίγο παραπέρα στην παραλία. Οι γονείς να κάθονται και να μιλάνε με τους φίλους/συγγενείς τους. Επιστρέφουν, έρχονται τα φαγητά, κάθεται η Φιλιππινέζα με τα παιδιά και τα ταΐζει και οι γονείς στην κοσμάρα τους. Ο μέσος Κύπριος νομίζει ότι είναι ο βασιλιάς της Αγγλίας...

Τέλος πάντων, μετά πάαααααααλι κοιμήθηκα στη μάνα μου. Αμάν αυτό το δωμάτιο, πότε θα ξεμυρίσει; Όλα έχουν ξεμυρίσει εκτός απ' το δικό μας...

Το σύστημα με τη βιβλιοθήκη το έχω αναγκαστικά, αλλιώς δε θα μπορούσα να βρω απολύτως τίποτα! Έχω βιβλία που δε θυμάμαι ότι τα είχα! Επίσης, τα έχω όλα καταγεγραμμένα σε λίστα, κατά θέμα και αλφαβητικά, στον υπολογιστή και με έχει σώσει πολλές φορές. Μια φορά στη Θεσσαλονίκη, όταν είχαμε στείλει τα περισσότερα βιβλία στην Κύπρο, λέω στον άντρα μου ένα πρωί ότι πηγαίνω να αγοράσω το τάδε βιβλίο θεολογίας. Μου λέει "μα το έχουμε". Κοιτάω τη λίστα και το είχαμε όντως!!!

Δώρα, τι να πεις; Μήπως δεν αντέχουν να σε χάσουν και δε θέλουν να πάρεις άδεια; :P Εμένα όλοι οι συνάδελφοι μου λένε να πάρω αναρρωτική πριν ξεκινήσει η κανονική άδεια!

Εύη, ωραίο το κοκκινιστό μοσχαράκι. Πριν την εγκυμοσύνη τρελαινόμουν, αλλά τώρα δεν τρελαίνομαι δυστυχώς...

Εγώ σήμερα θα φτιάξω κοτόπουλο μιλανέζε που το ήθελε κι ο άντρας μου.

Νάσια, άσχημο αυτό με τον ύπνο. Κι η ανηψιά μου έτσι ήταν, κοιμόταν στο κρεβάτι των γονιών της μέχρι πέντε χρονών. Κι όταν γεννήθηκαν τα αδέλφια της (δίδυμα), πήγαινε και κοιμόταν στη γιαγιά της, πάλι στο κρεβάτι τους. Νομίζω το έκοψε όταν ξεκίνησε το δημοτικό.

Λένα, κάμπινγκ ε; Τι ωραία!

Νια, οι δουλειές είναι το τελευταίο που πρέπει να σκεφτόμαστε! Τα μωρά μας να είναι καλά!

Χριστινάκι, κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και απο μένα..:)...''έχουμε την κουμπάρα μας στο σπίτι που ήρθε να μας δει για μια βδομαδούλα οπότε δεν μπορώ να σας γράψω πολλά...;).....σας φιλώ γλυκά όλες....να περάσετε πολύ όμορφα κουκλίτσες μου..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχχα......Άννα Μαρία μου πές το ψέματα...χιχι......απλά η δικιά μας μένει μόνιμα Κοζάνη και ήρθε να μας δει για μια βδομαδούλα και την έχουμε σπίτι...:).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου να σε ρωτήσω κάτι.....το sling που διάλεξες από την κοπέλα το επέλεξες από κάπου?.....σου έδειξε χρώματα και σχέδια?......πώς έγινε όλη η επιλογή?>...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στα κοριτσια τι κανετε?

Εγω δεν εχω κουμπαρα σημερα, αλλα μπορει και να σκασει μυτη μεχρι το βραδυ...σημερα ειναι η ημερα της βολτας και ποτε δεν ξερεις ποιος θα εμφανιστει! :lol:

Τι κανετε?βλεπω οι βολτες πανε κι ερχονται...καλα κανετε να βγαινετε να ξεσκατε γιατι μετα ουτε που να ξυθούμε!

Σημερα τρωμε κατσικακι στο φουρνο με πατατουλες,μερες το ονειρευομαι!!!Ελπιζω να καταφερω να το φαω γιατι ετσι κανω και μετα ουτε που του ριχνω βλεφαρο!

Κι εγω αφου πιω το σιδηρο,υγρο βεβαια,μετα πειναω αμεσως,περιμενω να περασει αμαν 1 ωρα να τσιμπησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκι, επειδή είμαι πα-ντε-λώς άσχετη από αυτά, μου είπε η κοπέλα κάποια πράγματα, και σκέφτηκα ότι, μια που ο άντρας μου είναι σκακιστής, θα ήταν ωραίο και πρωτότυπο να κάνουμε κάτι με σκακιστικό θέμα. Δυστυχώς, όμως, η κοπέλα έψαξε, αλλά δε βρήκε κάτι σχετικό. Μπορεί να κάνουμε στάμπα σε λευκό ύφασμα. Τώρα την περιμένω να γυρίσει από τις διακοπές της. Θα παραγγείλω κι ένα δεύτερο τυρκουάζ πάντως!

Α, όσο για το σίδηρο που λέτε, ίσως κι εμένα να με πιάνει πείνα. Το παίρνω πάντα νωρίς το πρωί, και μετά ξανακοιμάμαι! Αλλά όταν δεν μπορώ να κοιμηθώ, όντως με πιάνει μια λύσσα, και νιώθω το στομάχι μου οδυνηρά άδειο! Αλλά δεν το είχα συνδυάσει μέχρι τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακιΑ τι κάνετε ?εγώ στο εξοχικό δεν πήγαμε για μπανακι σήμερα..πρώτη μέρα αδείας του άντρα μου και είπαμε να μην τρέχουμε για μπάνια..από αύριο...!!!ξύπνησα το βράδυ πάλι με πονακια...και τώρα εχω αρχίσει και νιώθω ένα μουδιασμα-πιασιμο στην λεκάνη και την μέση σαν να ανοίγει και άλλο.....μάλλον κοντεύω πολύ...η είναι από το κλιματιστικό ???κορίτσια και εμένα με πιάνει λιγουρα μετά τον σιδηρο....εύη μου αυτό το μπανακι μου αρέσει παρά πολύ και εμένα είναι παρά πολύ πρακτικό στο κλείσιμο...αλλά μου έχουν δώσει 3 μπανακι ήδη είναι τεράστια όμως πολύ χώρο πιάνουν ρε γαμώτο....ίσως το πάρω και εγώ αργότερα..στο μαρια-εβίτα δεν το είχε πιο φθηνά νομίζω??'?και είχε και μια προσφορά νομίζω που έδινε και τα παιχνιδάκια μαζί..αααα ξέχασα να πω..εχω και παρά πολλά υγρα...τι πράγμα είναι αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου σε ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις σχετικά με τα sling.....:).....θα το ψάξω και εγώ και θα αποφασίσω.....το μόνο σίγουρο είναι ότι επειδή δεν γνωρίζουμε το φύλο θα πρέπει να επιλέξω κάτι ουδέτερο..:)....

όσον αφορά το σίδηρο και εγώ μόλις το πάρω σε υγρή μορφή με πιάνει και μένα πείνα....το στομάχι μου δεν μπορεί να μείνει άδειο για πολύ ώρα και κάτι τρώω....:).....προφανώς το χρειάζεται ο οργανισμός γιατί είναι βαρύς ως συμπλήρωμα και είναι απαραίτητο....η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω...χιχιχι.......κομπογιαννίτισσα κατήντησα...χιχιχιχιχιχιχι..... :lol::lol::lol::lol: ......

Χριστινάκι υπομονή.......ο μπέμπης σου έρχεται πολύ γρήγορα κουκλίτσα μου..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ μικι μου...υπομονή κάνω.....δεν περνάνε και αυτές οι μερες....ουφφφφφ...

εύη μπήκα και είδα 40 έχει το μπανακι και με τα παιχνιδάκια μαζί 50!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκι, κι εμείς που ξέρουμε το φύλο, ουδέτερα χρώματα θα πάρουμε πιο πολύ. Ειδικά αυτά που είπα για το σλινγκ, άσπρο-μαύρο και τυρκουάζ, ουδέτερα τα λες!

Χριστίνα, λες τα υγρά να είναι τα νερά που σπάσανε; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Στον 9 θα έχει καλή εικόνα αν θα είναι μικρό ή πιο μεγάλο το μωρό. Τους 2 τελευταίους μήνες παίρνουν το πολύ βάρος. Αν και είναι σχετικό…σκέψου ότι είχαν 1 κιλό διαφορά τα δυο παιδιά μου. Βέβαια ότι θα είναι πιο μεγάλος ο δεύτερος το είχαμε δει αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς ποσο πιο μεγάλος.  Γερα να είναι και να μεγαλώνουν σωστα…δεν έμεινε κανενα μέσα όλα βγήκαν όταν ήρθε η ώρα και τα μικρά και τα μεγάλα 🤣🤣🤣
    • Ούτε εγώ κορίτσι μου..δεν έχω ασχοληθεί καθόλου 
    • Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ' την στιγμή που το βρίσκεις και έχει την εποπτεία ο γιατρός, απλά είναι κάποια απ' τα μικρόβια που προκαλούν αποβολές, οπότε μόνο για αυτά θέλει αυξημένη προσοχή. Δεν μου είχαν δώσει προβιοτικά, μόνο αντιβιώσεις έπαιρνα και μετά μια κρέμα για τους μύκητες που είχαν βγει τον τελευταίο καιρό λόγω του πεσσού, αλλά δόξα τω Θεώ φτάσαμε αισίως στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι θα βοηθάνε κι αυτά απ' το να μην παίρνεις καθόλου, απλά δεν το είχα ψάξει παραπάνω, είχα το άγχος μην πάθει κάτι το έμβρυο απ' τα διάφορα που έβγαιναν! Το άγχος δυστυχώς μέχρι και την γέννα δεν νομίζω να φεύγει ποτέ, ακόμα και μετά την αυχενική πάντα υπάρχει κάτι να αγχώνεσαι, θέλει να μάθεις να το διαχειρίζεσαι με όποιο τρόπο δουλεύει στον καθένα. Καλή δύναμη σε όλες!
    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
    • Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...