Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Marouli μου , ειναι διαφορα. Εχει καποιες εταιριες πχ που λεει οτι ειναι για 0-3μηνων και ειναι καπως μικρα, ενω σε αλλες μαρκες μπορει να ειναι μιο μεγαλα. Εχω καποια που ειναι πχ για νεογεννητο και γραφει και 3.2 κιλα καποια γραφουν οτι ειναι πανω απο 4.5κιλα κτλ.. Δεν μπορω να αλλαξω τωρα γιατι εσκισα και τις ετικετες και ολα .. Ρε κοριτσια, θα με τρελανετε, πως ειναι πολλα? αφου αλλαζουμε ποσες φορες την ημερα το μωρο, μονο την πανα αλλαζουμε. Εγω σκεφτηκα οτι αλλαζουμε πανα 8-12 φορες την ημερα (ετσι διαβασα ) ε, να μην αλλαζουμε και ρουχαλακια 4-5 φορες?χειμωνας ερχεται και οσο να ναι δεν θα στεγνωνουν γρηγορα. Υπολογιζω να τα πλενω καθε 2-3 μερες κι οχι καθε μερα..

Καπως ετσι το σκεφτηκα.. Μαλλον εκανα λαθος,ε?

Πραγματικα δεν εχω ιδεα απο μωρα...

Α, αληθευει οτι δεν κανει να αφηνουμε τα ρουχα τους εξω την νυχτα?το διαβασα κι αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ,ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΑΖΕΜΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ,ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ....ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΑΡΑΚΑ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ Κ ΚΑΡΟΤΑ Κ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ.

ΓΚΕΡΛ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ,ΑΣΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΤΟ ΑΡΚΑΔΙ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΛΙΑ ΕΠΛΕΝΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΕΙ ΩΡΑΙΑ ΟΝΤΩΣ.ΠΑΡΕ ΠΡΟΔΕΡΜ Η ΠΛΑΝΕΤ ΒΑΒΥ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΠΛΑΝΕΤ ΒΑΒΥ Κ ΥΓΡΟ Κ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΣΗ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΙΗΜΕΡΟ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΤΙΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΑ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΚΑΛΕ ΤΙΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΦΕΥΓΑ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΘΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΣΑΣ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΛΠ.ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΟΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΞΕΡΕΙΣ?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ....ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπηκα μια στα γρηγορα γιατι παω να την πεσω!!!!!!!

πως ειστε???????εγω σημερα μες στην κουραση!!!δεν κοιμηθηκα καθολου κ ολη μερα ειχα τα νευρα μου1!!!!!!

επειτα ειχα κ κατι επισκεψεις το απογευμα........!!!!!!!!!!!!!!!

βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω, απο κατω (στο πιπι εννοω) ειστε πρησμενες????? γιατι εγω εδω κ περιπου μια βδομαδα (μπορει κ παραπανω ) ειμαι , νιωθω πολυ πρησμενη κ ποναω κιολας!!!!!!

τι ειναι παλι τουτο?????..............

να ειναι φυσιολογικο λετε?????????????????????

δεν θυμαμαι να το ειχα στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου....!!!!!!!!!!

συγχωρεστε με που δεν σχολιαζω μα ειμαι τοσο κουρασμενη...........!!!!!

σας φιλω ολες γλυκουλες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια στις κοιλιτσες!!!!!!

καλο βραδυ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελικη μου μπορει να τυχει να αλλαξεις ρουχαλακια 4-5 φορές μπορει όμως κ όχι. Φανταζομαι θα τα αλλαζεις μονο αν τα λερωνει ή ουτως ή άλλως εχεις σκοπο να το κανεις? Συνηθως τα λερωνουν με γαλα απο γουλιές ή εμέτους! Καλο ειναι οταν το ταιζεις να του βαζεις αυτα τα πανακια!

muriam πετσετουλες για το μπανιο νομιζω 2-3 είναι αρκετες.

ΗΛΙΑΝΝΑ δεν εχω εγω πρηξιμο, δεν ξερω τι μπορει να ειναι! Ευχομαι να σου περασει συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας φιλεναδεςς μαλλον καλημερααα μιλαμε εχω βρυκολακιασει....εκανα το βραδυ την ενεση με επιασε νυστα και ξαφνικα ξυπνησα με καουρες και δεν ειχα που να βαλω κοιλιααα γυραγα απο εδω γυρναγα απο εκει τελικα σηκωθικα...μα τοσο ωραια νυχτα με δροσια και να μην κοιμαμαι??Λοιπον σχολιαζω οτι θυμαμαι...για το νοσοκομειο θα ρωτησετε εκει τι θα παρετε το καθε ενα εχει τα δικα του...στο γιο μοθ εκτος απο ενα φορμακι για να τον βγαλω εξω δεν πηρα τιποτε αλλο μιας και τα ειχαν αυτοι ενω τωρα μου φτιαξανε μια λιστα με ενα σωρο..καλυτερα λοιπον να ρωτησετε...εγω τα ρουχα αρχισα να τα πλενω στον 7ο...στους 40βαθμους με προδρεμ σκονη και πολυυυυυυυ λιγο μαλακτικο...στο συρταρι μια χαρα ειναι και μοσχομυριζουν εχω φυσικα ετοιμασει την βαλιτσα απο παααρα πολυ νωρις μιας και δεν ξερω ποτε γενναω με την βιαστικια μου...επλυνα και το καθησματακι αυτ/του και το καροτσι το παλιο αλλα γιατι ακριβως ειναι απο πριν και τα ειχα κλειστα με σακουλες σεκατι χτιστους καναπεδες που εχουμε και επρεπε να πλυθουν αλλιως καινουριγο καροτσι δεν χρειαζεται μωρε θα μπει σεντονακι κουβερτουλα και θα ειναι μια χαρα..απο ρουχα δεν πηρα και παααρα πολλα μιας και εχω και απο το χριστοφορο μερικα απο χειμωνιατικα καθολου γιατι δεν εχουν βγει αλλα θελω να παρω και απο Σερβια που ειναι πιο ζεστα τα δικα τους και προς το παρον εχω κατι του Χριστοφορινου κιτρινολαχανοπορτοκαλα...που ειναι μια χαρα για μεχρι να παρω...

-Ηλιαννα μου και εγω ειμαι πρισμενη καιρο τωρα..φυσιολογικο εμενα μου φαινεται και στην πρωτη ετσι ημουνα...τοση προετοιμασια εχει να κανει...

Μωρε τι αλλα γραψατε δεν θυμαμαι...εκανα και τη 2η κορτιζονη παει και αυτο...μου αυξησε τη δοση στα χαπια και πινω καθε 6 ωρες...βλεπω μια διαφορα δεν κανω συνεχεια συσπασεις αλλα μια 2 μου τις κανει δυνατες αλλα μονο μερικα δευτερολεπτα και τελος...αντε λιγο ακομα να μπω και στον 9ο...τουλαχιστον τωρα με τις κορτιζονες ειμαι πιο ησυχη που θα ειναι τα πνευμονια οκ...σας αφηνωωωω....και θα μπω και αργοτερα....φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!

πως ειστε?οι κοιλιτσες?

εγω σημερα παω για β επιπεδου στις 4 το απογευμα και εχω τρομερη αγωνια!

Κανε Θεέ μου, Παναγίτσα μου να πανε ολα καλα!

Ηλιαννακι μου, γιατι με νευρα κοπελα μου?οτι και να ναι ηρεμησε και το μπεμπε σε νιωθει ε?:)

aggt πολλα ρουχαλακια εχεις αγορασει για το μπεμπη!αχ τι ωραια!με το καλο κοριτσι μου να φτιαξεις και τη βαλιτσουλα σου!

κισκα μου σιγα σιγα θα μπεις και στο μηνα σου!αντε κοντευεις κοριτσακι μου!η ωρα η καλη!

χριστινακι μου και εγω αν ημουν στο μηνα μου θα φοβομουνα να απομακρυνθω!αν τυχει οτιδηποτε τουλαχιστον να τρεξω απευθειας!αλλα οπως σε συμβουλευει και ο γιατρος σου!

μαριλου μου και γω δεκεμβριο γενναω και αυτη την απορια εχω!πως θα βγαλουμε τα μπεμπε απ την κλινικη για να μην κρυωσουνε!

ρε κοριτσια εγω στο σουπερμαρκετ που παω δεν εχω βρει προδερμ ουτε σε σκονη ουτε σε μαλακτικο!ισως επειδη ειμαι απο κυπρο?δεν ξερω. . . !

Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ Η ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ, Ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΚΑΙ Η ΑΓΙΑ ΖΩΝΗ ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ!

καλη σας μερα και φιλακια στις κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου αγαπημένες,

πως είστε σήμερα;

Girl μου με το καλό σήμερα το β' επιπέδου!!όλα θα είναι τέλεια και θα καμαρώσετε

τη μπεμπούλα σας!!

Τιτινάκι πλησιάζουν οι μέρες!!!!!!!

Εύη μου ξαγρύπνησες κοριτσάκι μου;Άντε μπαίνεις και εσύ στο μήνα σου, έρχεται

η ζουζουνίτσα!!

Ηλιαννάκι δεν ξέρω καθόλου για το πρήξιμο καλή μου, ίσως κάποια άλλη φίλη μας!

Εύχομαι να μην είναι κάτι!!

Muriamaki μου πάλι κουράστηκες φιλενάδα;Ελπίζω μετά το Σάββατο να αρχίσεις να

ξεκουράζεσαι!!

Αγγελικούλα τι κάνεις;Ελπίζω να είστε εντάξει τώρα με τις φωτιές

Άννα Μαρία πως είναι το γκριζάκι τελικά;

Νασιούλα επέστρεψες

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!Αυτες τις νυχτες περιμεναμε να δροσισει αλλα που ειναι ο υπνος?

Μικι μου αυτο που ειπαν τα κοριτσια αναλογα τον καιρο.Αν εχει κρυα και χιονια θα το βαλω σε υπνοσακο,δηλαδη σε φορμα εξοδου ετσι λεγεται, αλλιως καλα ντυμενο με κουβερτουλα μεσα στο πορτ μπεμπε!

Αγγελικη αν εσυ θελεις να τα πλυνεις τα ρουχαλακια καντο ,δεν νομιζω πως αυτα εχουν ωρα συγκεκριμενη!

girl μου ολα μια χαρα θα ειναι το απογευμα στη β επιπεδου θα δεις, θα περιμενουμε νεα σου!!

Κισκα μου μαζι ξενυχταμε βλεπω!!

teddy μου πως εισαι σημερα ολα καλα?

Μιριαμ μ`αρεσεις που ξερεις για 2 ημερες τι θα μαγειρεψεις και ησυχαζεις.Χθες εφαγα μακαρονι με κιμα,ισα με 3 πιατα, δεν το χορταινω, αλλα σκετα ουτε ψωμι ουτε σαλατα.

Σημερα μαλλον λαχανοντολμαδες αυγολεμονο στην πεθερα!Ο δικος μου θελει να παμε θαλασσα το σ/κ αλλα θα γινεται χαμος αν εχει καλο καιρο λογο τριημερου και θα ταλαιπωρηθω!

Καλημερα και στα αλλα κοριτσια,ηλιανα,τιτινακι,βανεσακι,κατερινουλα,μαρουλι...δεν ξεχασα καμια εεε? :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα να πανε Αναστασια μου....αστα να πανε...προσπαθησα κατα τις 7 αλλα απο τις καουρες ποναγα και δεν τα καταφερα...απω μαγαζι σε λιγο..μετα στο μικροβιολογο να παρω τις εξετασεις μου και μετα θαλασσα να κουραστω να ξεραθω το μεσημερι...σημερα θα κανω μοσχαρακι κοκκινιστο με μακαρονια...καλη επιτυχια με την βεπιπεδου girl...δεν νομιζω να παιζει το οτι εισαι Κυπρο καποιο αλλο σουπερ μαρκετ πρεπει να εχει δεν μπορει.Οσο για το πως θα τα ντυσετε..τι να σας πω δεν εχω γεννησει και χειμωνα αλλα λογικα κανα χειμωνιατικο φορμακι επισης υπαρχουν κατι ωραια ολοσωμα μπουφανοφορμακια χουχουλικα που τα φοραει το μωρο πανω απο τα ρουχα σαν μπουφαν και καλα αλλα ολοσωμο..θα μπορουσε να φορεσει κατι τετοιο μεχρι να μει στο αμαξι....η να το τυλιξετε με μια κουβερτουλα..το αμαξι δεν μπορει να ειναι μακρια λογικα..ξερω γω...σας φιλω και παω για δουλεια...αμα δεν νυσταξω εκει περα...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμάς....:)

Girl μου με το καλό η β΄ επιπέδου σου...όλα να πάνε κατ΄ευχήν..:)

Αναστασία μου και εγώ για κουβερτούλα το κόβω..:).......

΄

Σας φιλώ όλες πολύ γλυκά...πάω να φάω πρωινό..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αναστασάκο,

και εσύ ξαγρύπνησες φιλενάδα;Και εγώ η αλήθεια είναι σηκώθηκα 2-3 φορές

για πιπι και μετά έκανα τον κούκο!Βρε μπας και αυτή η πανσέληνος η αυριανή

γιατί το έχω ξαναπάθει...

Γλυκιά Miki καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Girl, με το καλό κοριτσάκι μου να κανεις το Β΄επιπέδου, όλα να είναι τέλεια!!!

kiska μου υπομονή με τις καούρες, δεν πηρες κανενα χαπι να ηρεμήσεις λίγο? Αυτο το κάψιμο είναι φοβερό αίσθημα! Ακομη δουλευεις αν κατάλαβα καλά?

ΑΝαστασακι μου τί κενει η μπουμπου σου?

Εγω χθες κοριτσια μου είχα απο το απογευμα ενα πονο μπροστά χαμηλά που εφευγε κ ερχόταν, ειχα ταση συνεχως για πιπι κ βαρος χαμηλά. Τελικα μου ειπε ο άντρας μου ότι έπαθα κολικο ουρητήρα κ να πινω πολύ νερό κ να περπατάω! Σήμερα είμαι καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυουλίτσες μου!!!!!!!!!

Γύρισα κι εγώ......η κόρη μου δεν ξεκόλλαγε από πάνω μου όλη μέρα και γι 'αυτό την φέραμε στο σπίτι εχθές το βράδυ και σήμερα ήρθαν οι γονείς μου και την ξαναπήραν!!!!! Το γλυκάκι μου είχε πεθυμήσει την μανουλίτσα!!!!!

Με βοήθησε η μαμά μου να κάνουμε και λίγες δουλίτσες εδώ γιατί είχα να καθαρίσω 10 μέρες και είχαμε πιάσει αμάκα!!! Τώρα είμαστε καθαρούλιαααααα!!!!!!!!!

Πήρα τηλέφωνο και τον γιατρό μου να τον ρωτήσω για τα γιουτοπάρ (αν θα ελαττώσω την δόση) και μου είπε να συνεχίσω να τα παίρνω όπως πριν (μισό χαπάκι κάθε 6 ώρες) για μερικές μέρες ακόμα......πάντως είδα μια μικρή βελτίωση προς το παρόν και ευτυχώς δεν με έπιασαν οι παρενέργειες (ταχυκαρδίες κτλ.) που μου έλεγαν όλοι....

Γράψατε πάρα πολλά κοριτσάκια μου, δεν σας προλαβαίνω και δεν θυμάμαι να σχολιάσω πολλά.....

Girl μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια σήμερα με τον β' επιπέδου και να καμαρώσετε το κοριτσάκι σας!!!!! Θα περιμένουμε να μας πείς νέα!!!!!!

Μυριάκι μου άντε να τελειώνετε με το σπίτι γιατί στο τέλος θα ξετιναχτείς βρε κορίτσι μου!!!!!! Εκτός από τον άντρα σου δεν έχεις άλλη βοήθεια από κανέναν? Τρελαίνομαι για αρακά αλλά ο άντρας μου τον σιχαίνεται κι έτσι φτιάχνω σπάνια!!!!

Teddy μου πώς είσαι?????? Λίγες μερούλες έμειναν και μετά θα κάαααθεσαι και θα απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου και την κοράκλα σου!!!

Τί άλλο γράψατε???? Αααα ναι...για τα ρουχαλάκια, νομίζω ότι χρειάζονται κάμποσα φορμάκια και φανελάκια (ξέρετε αυτά τα μονοκόματα με τις κόπιτσες από κάτω) γιατί στην αρχή λερώνονται πολύ είτε από εμετούλι, γουλίτσες κτλ, είτε από κακάκια......Για την έξοδο είναι θέμα της κλινικής, εγώ είχα πάρει μόνο ένα φορμάκι, φανελάκι, φόρμα εξόδου (ήταν Δεκέμβριος), σκουφάκι, γαντάκια και μία χοντρή κουβέρτα να το τυλίξω!

Αναστασία έχεις πολύ δίκιο.....τώρα που δρόσισε εμείς δεν έχουμε ύπνο!!!! Τί πράγμα κι αυτό.......και όταν με το καλό θα γεννήσουμε και θα τρελαθούμε στα ξενύχτια τότε είναι που δεν θα μπορούμε να κρατήσουμε τα μάτια ανοιχτά!!!

Μίκι μου τί κάνεις κουκλίτσα μου????

Ηλιαννάκι μου καλά πέρασα στην μαμά μου αν και η κόρη μου δεν με άφησε να ξεκουραστώ ιδιαίτερα.....της πήραμε κάτι παιχνιδάκια για την γιορτή της (της Παναγίας γιορτάζει) και όλο τα εξαφάνιζε κι έσκυβα κάτω από τους καναπέδες για να τα βρώ.....αλλά χαλάλι γιατί πολύ τα ευχαριστήθηκε το κοριτσάκι μου!!!! Εσείς τί κάνετε????

Τί φαγάκι έχετε σήμερα????? Σκεφτόμουν να φτιάξω φακές...λέτε να είναι πολύ βαρύ καλοκαιριάτικα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου γλυκές..." γύρισα πίσω στην Αθήνα γιατί δεν ειμουν καθόλου καλα φοβήθηκα παρα πολυ ένιωθα ότι θα χάσω τα μωρά μου απο τους πόνους στην κοιλιά χαμηλά και ανάμεσα στις κλειδώσει στους μοιρους δεν ξέρω τελικά τη ήταν αυτο όμως σήμερα είμαι πολυ καλύτερα ...... Έχω στεναχωρεθει πολυ που τελικά δεν μπόρεσα να βρεθώ με την φίλη μας την μυριαμ αλλα ειμουν στο κρεβάτι ολες τις μέρες δυστυχώς και εχτες το βράδυ γύρισα .....δεν έχω διαβάσει τίποτα και έχετε πει πολλααααααααα αχ πολυλογουδες ελπίζω ευχομε ότι όλα είναι καλα που έχετε γράψει και θα προσπαθήσω να τα δω όλα αλλα αν. Έχουμε κανένα νέο να μου πείτε ......σας φιλω και ευχομε να πανε όλα καλα πια γιατί δεν αντέχω να περάσω τίποτα κακό πάλι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία μου μην στεναχωριέσαι κουκλίτσα μου!!!!!! Αυτόν τον πόνο ανάμεσα στα μπούτια ψηλά στις κλειδώσεις τον έχω κι εγώ (σαν να ξεθεώθηκα στην γυμναστική αισθάνομαι) και πιστεύω ότι είναι που φουσκώνουμε και μεγαλώνουν τα μωρά...ακόμα περισσότερο εσύ που έχεις και δύο!!! Ηρέμησε και ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά!!!! Εν ανάγκη πήγαινε να σε δεί και ο γιατρός σου για να ηρεμήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki αυτοί οι πονοι μάλλον είναι στις αρθρώσεις, τωρα η λεκανη κ όλα εκεί γύρω ανοίγουν, πόσο μάλλον σε σένα που έχεις κ δυο μωράκια! Να ξεκουράζεσαι κ αν θέλεις κανε έναν υπέρηχο να σου φύγει κ το άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου καλή όλα θα είναι μια χαρά, μόνο να ξεκουράζεσαι πολύ και να

προσέχεις!Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Νασιούλα επέστρεψες!!

Είδες που είχε λέιψει η μανούλα στο ζουζουνάκι της;Τι γλυκούλι!!

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα με τα γιουτοπάρ και εύχομαι να τα

ελαττώσεις φιλενάδα!!

Εγώ άλλη μια εβδομάδα και μια μερούλα και τέλος από τη δουλειά!!

Ανυπομονώ......Βεβαίως εδώ έχω ακούσει όλα τα χαριτωμένα όπως

ότι είναι νωρίς να μη φύγω από τώρα!!Τι νόμοι είναι αυτοί....

Μα τα επιτρέπει αυτά η Ευρωπαική Ένωση και άλλα τέτοια εμετικά.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί εννοούν τί νόμοι είναι αυτοί????? Τί νόμοι είναι αυτοί που προστατεύουν την μάνα και το αγέννητο παιδί της??????? Εδώ υπάρχουν νόμοι που προστατεύουν τον απατεώνα, τον κλέφτη, τον καταχραστή...... :evil: Τί να πω....τόσο θράσος πιά??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου καλημερα.Ετσι οπως τα λες ειναι μετα τη γεννα θελουμε δεν θελουμε το ματι γαριδα θα ειναι!!Εγω παιρνω malox για τις καουρες γιατι δεν ρωτας το γιατρο σου, ειναι σιροπι και με μια κουταλια ειμαι περδικι!

teddy μου τουλαχιστον 3 με 4 φορες παω τουαλετα τωρα η μικρη ειναι στο ορθιο και με τα ποδια με πιεση στην φουσκα μου!

μαρουλι μου καλα ειναι η μπουμπου χοροπηδαει!

νια μου ξεκουρασου κοριτσι μου να προσεχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είστε καλα κοριτσακια μου έτσι λέω και εγω μάλλον θα είναι που έχω μεγάλη κοιλιά τα μωρά μια χαρα είναι αφού όλη την μέρα κάνουν σβουρες χαχαχαχαχ απλά για τους πόνους φοβήθηκα αλλα τώρα έχω ηρεμήσει θα πάω και στον γιατρό αλλα δεν είναι εδώ είναι διακοπές τώρα οπότε τη άλλη εβδομάδα το βλέπω αλλα αν παθώ πάλι τίποτα θα πάω στο ιάσω να με δουν......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου δεν έχω καούρες...ευτυχώς δηλαδή το γλίτωσα προς το παρόν αυτό!!!! Τα χάπια τα παίρνω για τις συσπάσεις που έχω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είστε καλα κοριτσακια μου έτσι λέω και εγω μάλλον θα είναι που έχω μεγάλη κοιλιά τα μωρά μια χαρα είναι αφού όλη την μέρα κάνουν σβουρες χαχαχαχαχ απλά για τους πόνους φοβήθηκα αλλα τώρα έχω ηρεμήσει θα πάω και στον γιατρό αλλα δεν είναι εδώ είναι διακοπές τώρα οπότε τη άλλη εβδομάδα το βλέπω αλλα αν παθώ πάλι τίποτα θα πάω στο ιάσω να με δουν......

Όχι Νια μου δεν θα πάθεις τίποτα, απλα να ξεκουράζεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί εννοούν τί νόμοι είναι αυτοί????? Τί νόμοι είναι αυτοί που προστατεύουν την μάνα και το αγέννητο παιδί της??????? Εδώ υπάρχουν νόμοι που προστατεύουν τον απατεώνα, τον κλέφτη, τον καταχραστή...... :evil: Τί να πω....τόσο θράσος πιά??????

Τόσο......................και όμως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
    • Λυπάμαι για την εξέλιξη αυτήν κορίτσι μου 😞 Έχεις μιλήσει μαζί με τον γιατρό ; Τι σου είπε; Θα περιμένεις να αδιαθετήσεις ; 
    • Μου είπε ότι πλέον το κεφάλι του μωρού έχει περάσει κάτω από τον τράχηλο και πως πιστεύει πως θα ανέβει κι άλλο τις επόμενες βδομάδες. Θέλει λέει πάνω από 2.5 εκ απόσταση από τράχηλο και εμένα έφτασε στα 2.  Θα πάμε στις 32 βδομάδες για Doppler και θα το ξαναδούμε. Ο εμβρυολογος που μου έκανε και τη β επιπέδου είχε πει ότι θα το δούμε τότε (32 εβδομάδες) αν ανέβηκαν και βαριά στις 36 εβδομάδες. Αν ούτε τότε ανέβει θα πάω για καισαρική! Πιστεύω ότι έστω και τελευταία στιγμή θα ανέβει! 
    • Συνέχισε  τα τεστ μέχρι την 19 ημέρα του κύκλου σου.. να τα κρατάς έστω και τώρα σε τετράδιο να τα κολλάς πάνω  η εφαρμογή δεν είναι πολύ βοηθητική εγω δεν την χρησιμοποίησα καμία φορά είναι λίγο μπέρδεμα  και είναι αρχή ακομα μην σε παίρνει από κάτω με τα τεστ θέλει λίγο χρόνο 😊 Για αυτό λέμε να κρατάς και τα τεστ να μας στέλνεις φωτο εκείνα να μπορούμε να σε βοηθαμε και εμείς από την εφαρμογή δεν μπορούμε να καταλάβουμε να τα δούμε καλά 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...