Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

καλημερα καλημερααααααααααααααα εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πως ειστε??????????? οι κοιλιτσες?????????????????????????

καλε τι δροσουλα ειναι αυτη??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σημερα ειναι σουπερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτο χρειαζομασταν !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τωρα πια ειμαι μια χαρα, οχι να καθεσαι κ να ιδδρωνεις!!!!!!!! τελεια τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμεις μια χαρα ειμαστε αν κ νυσταζω λιγο ακομα........!!!!!!!!!!ομως δεν πηραζει με ξυπναει αυτο το αερακι!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

κοριτσια σημερα ο μπεμπης με ποναγε πολυ στα πλαινα!!!!!!!!!! πω πω δεν σταματαει κ καθολου, για πολυ λιγο!!!!!!!!!

γκιρλ μου πω πω τι ηταν αυτο????!!!!!!!!!!!!!! προσεχε κοπελα μου!!!!!!αστα αυτα για τωρα, εχεις καιρο μετα για να τα κανεις.......!!!!!!!!!!

μαρουλι μου πω πω.........!!!!!! αχ αν μπορεις να παρεις μια αναρρωτικη περε να ξεκουραστεις κοριτσι μου!!!!!!!!!!!!!

αναστασια μου εγω τα ρουχα των παιδιων μου τα πλενω με προδερμ στους 40 η 60.

αννα μαρια κ εγω πιστευω πως μαλλον τυχαιο πρεπει να ειναι!!!!!!!!!!τι ωραια που βγηκε ωραιο το χρωμα!!!!!!!

μυριαμακι μου πως εισαι γλυκια φιλεναδα???????? ο μπεμπακος????????φιλακια πολλα στην κοιλιτσα!!!!!!!!

παλευεις κ εσυ με τις δουλειες ε???? αχ σε καταλαβαινω απολυτα!!!κ σε μενα τωρα αυτη τη φορα που τυχανε κ σχεδον ολες οι γιορτε κλπ ετσι ετρεχα......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τεντυ μου πως εισαι γλυκια μου??????η μπουμπου?????????κοιτα αυτο το ποτε παιρνουν θεση τα μωρακια μας πιστευω πως εξαρταται!!!!!!!!δεν ειμαι κ τοσο σιγουρη!!!!ισως καποια αλλη κοπελα να γνωριζει καλυτερα!!!!!!!

(εμενα πχ ο γιος μου ειχε παρει κανονικα θεση κ μια βδομαδα πριν να γεννησω , με καισαρικη προγραματισμενη, γυρισε αναποδα με τα ποδια.)

μικι μου τι κανεις κοπελα μου????????????απολαυση αυτη η δροσουλα ε???? ναι εως κ κρυο μπορεις να πεις!!!!!αφου το βραδυ που βγηκαμε στη βεραντα με τον αντρα μου μπηκαμε μεσα γιατι κρυωναμε!!!!!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εμενα για το προδερμ μου ειπανε και για το planet ειναι οτι πρεπει για μωρουδιακα!Ιδιως το δευτερο μοσχομυριζει!Σνιτσελακι Αννα Μαρια?Και εγω το σκεφτηκα αλλα βαρεθηκα το τηγανισμα!Σε μιση ωρα ετοιμο το φαγακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα εγκυουλες!!!αννα μαρια τελειο μου ακουγεται το κιτρινακι για το δωματιο!!!εμεις δενεχουμε κανει τιποτα ακομη γιατι θα μετακομισουμε οπου παει ο αντρας μου αναπληρωτης.καταλαβαινεις τι εχω να τραβηξω με την κοιλια τουρλα!!!

girl μου προσεχε βρε κοριτσακι, ασε τα επικινδυνα σπορ :lol::lol:

αναστασια αρχισες απο τωρα το πλυσιμο,ε???εγω εχω παρει πολλα πραγματα και μου πηρε και η μαμα μου, αλλα δεν εχω μπει ακομη σε διαδικασια πλυσιματος!!!προς το παρον με απασχολει πολυ η διαδικασια του τοκετου!!!δεν εχω παρει ακομη κρεβατακι, καλαθουνες κτλ, αλλα εχω εξοπλιστει με μπιμπερο, πιπιλες, αποστειρωτηρα, αποφρακτηρα μυτης, θερμομετρα και αλλα ψιλα ...πολλα πραγματα βρε κοριτσια!!!!μου αρεσει βεβαια να τα ψωνιζω, αλλα ειναι και πανακριβα, καθως δε θελω να παιρνω αγνωστα και jumbo που ειναι αμφιβολου ποιοτητας και προελευσεως!!!

σας ζαλισα πρωι πρωι!!!

α, πως θα ηθελα να ξαναπαω για λιγες μερες σε ενα νησακι!!!!τα λατρευω!!!εσεις θα πατε πουθενα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι βανεσακι δεν πλενω ακομα, νωρις ειναι, απλα προσπαθω να λυσω αποριες για μετα :P

Μπα τελος οι διακοπες για φετος του χρονου με την μπεμπουλα θα παμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, δίκιο έχεις με τα τηγανιτά, αλλά τώρα με το μάστορα κι αυτά δεν είναι να καθόμαστε να φτιάχνουμε μουσακάδες και παστίτσια!!! Άλλωστε, αυτόν τον καιρό πρόσεχα, ό,τι μπορούσε να ψηθεί στο φούρνο, το έψηνα εκεί, ακόμα και τις "τηγανιτές" πατάτες!

Βανεσσάκι, εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα. Μόνο ένα ζευγάρι σεντονάκια και ένα σετ πετσετούλες. Πήρε και η μάνα μου άλλο ένα ζευγάρι σεντονάκια και μου έραψε πάνες αγκαλιάς και άρχισε να ράβει και τις υφασμάτινες πάνες που ελπίζω να καταφέρουμε να χρησιμοποιούμε και να μη χρειαστούμε πλαστικές!

Έχεις δίκιο πάντως, τα παιδικά είναι όλα πανάκριβα! Νομίζω ότι χτυπάνε επίτηδες, γιατί δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς, θα τα αγοράσεις θες δε θες, και θα αγοράσεις και καλής ποιότητας, δε θα πας ούτε απ' τα Τζάμπο ούτε απ' τους Κινέζους!

Όποτε αγόρασα κάποιο ρουχαλάκι για φίλη μου που γέννησε κόστιζε μια περιουσία! Οκ, υπερβάλλω, αλλά κόστιζε όσο και ένα ρούχο για ενήλικα, ή και πολύ περισσότερα, πράγμα παράλογο, αν σκεφτούμε ότι το μωρό θα το φορέσει μόνο για μερικούς μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι καλημέρα,

δροσούλα μια χαρά σήμερα δεν το συζητώ καθόλου!!

Ζωηρούλης ο μπεμπάκος, μια χαρούλα!!

Καλά είμαι και εγώ και η μπέμπα μου ανυπομονώ να την

δω αλλά μετά τις 20 Αυγούστου από ότι καταλάβα θα πάω,

οπότε υπομονή!

Vanessaki μετακόμιση θα έχετε κοριτσάκι μου;Να προσέξεις!!

Και εγώ θα ήθελα λίγες διακοπούλες ακόμα αλλά ο γιατρός μου

δεν με αφήνει με τίποτα, μόνο σε κάτι κοντινό λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς διακοπουλες τέλος για φέτος, ειχαμε παει λιγες μέρες στην Εύβοια!

Teddy μου σε ποιά εβδομαδα είσαι?

Ηλιαννάκι μου δίνει το παρον ο μπεμπακος, ε? Τί ωραία!!!

Καλα, για τα βρεφικα είδη δεν το συζητώ, θυμάμαι πέρυσι που κάναμε τις αγορες για τη μικρή κόστισαν συνολικά μια περιουσία! Λιγα λιγα ίσως δεν το καταλαβαίνεις αλλα στο τέλος μαζεύονται πάρα πολλά γιατί θα πρεπει να τα πάρεις όλα τελικά! Ευτυχως τώρα τα έχουμε σχεδόν όλα, μόνο ρουχαλάκια θα παρουμε γιατι είναι αγορακι και μια ακομη κούνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA POLYLOGOUDES HRTHAME KAI EMEIS............

AX PHGA NA STRWSW TO KREVATI MAS PRIN KAI EIXA PALI PONAKIA XAMILA...SAN TSOUKSIMO ENA PRAGMA.....POLY ZORIKA TA PRAGMATA TWRA STO TELOS....ANTE NA GENISW GIATI DEN MPORW AYTA TA PONAKIA POLY ME ANXONOUN...EINAI KAI TO KREVATI STON TOIXO KOLIMENO KAI STRWNETE POLY DYSKOLA TO KREVATI PREPEI NA SKIVW PARA POLY......... :(:(:(:(:(

AX DEN THYMAMAI OLA AYTA POU GRAPSATE....

LOIPON EGW TA PRAGMATA TOU MPEMPI TA EPLINA STOUS 40 VATHMOUS OUTOS H ALLWS TWRA DEN EXOUNE VRWMITSES PANW....ARGOTERA VLEPOUME....AN KAI SIGOURA OI 90 VATHMOI EINAI PARA POLOI!!!!!!!!!KAI TA PLENW ME YGRO PRODERM...

OSO GIA DIAKOPES EMEIS THA FYGOUME PALI TO SAVVATOKYRIAKO GIA TO EKSOXIKO PERNEI ADEIA KAI O ANTRAS MOU TWRA KAI THA KATSOUME KAMIA EVDOMADA SIGOURA THA ERTHOUN KAI OI KOUMPAROI MAS APO GERMANIA...EINAI 1 WRA TO POLY APO ATHINA OTI KAI AN GINEI PROLAVAINOUME ALLA ARXIZW KAI ANXONOMAI LIGAKI............MEXRI 21 TO POLY THA TOUS PW NA KATSOUME EKTOS APROOPTOU VEVAIA... META MALLON THA GYRISOUME..GIATI H PRWTH PHT MOU VASH PERIODOU EINAI 23 AYGOUSTOU......GIA NA DOUME......

ANNA MARIA PALI KALA POU EXETE MASTORA GIA TO VAPSIMO...KAI EMENA MOU ARESEI PARA POLY TO KITRINAKI GIA PAIDIKO DWMATIO!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, Χριστίνα, κι εγώ είχα τσούξιμο σήμερα κάτω και μέσα, αλλά είναι απ' την αναθεματισμένη την κρέμα. Υποφέρω που τη βάζω, υποφέρω όταν βγαίνει, ελπίζω να κάνει δουλειά τουλάχιστον και μαζί της να φεύγει και ο στρεπτόκοκκος!!!

Σήμερα βάφουμε το δικό μας δωμάτιο. Είχαμε επιλέξει ένα απαλό γκριζάκι, αλλά τελικά μεταμορφώθηκε σε σκούρο γκρίζο... Καλά, μιλάμε, υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα στο χρωματολόγιο και στην πραγματική μπογιά. Ελπίζω όταν στεγνώσει να είναι καλύτερο. Τουλάχιστον ο τοίχος πίσω απ' το κρεβάτιμας θα γίνει γαλάζιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI PANTA EXOUNE DIAFORA APO TO XRWMATOLOGIO TA XRWMATA...............POLY SPASTIKO.....EMAS TO DWMATIO EINAI OLOLEYKO....OPOTE DEN EXOUME TETOIA PROVLIMATA...XIXIXIXIXIXIXI

EXTHES EFTIAXA KAI TO PORT BEBE POU THA KOIMATAI O MPEMPIS STHN ARXH KAI TO EVALA MESA STO KREVATAKI TOU!!!!!!! :D:D:D:D

NA DW THN TSANTA POTE THA THN FTIAXW........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, έφυγε και για σήμερα ο ελαιοχρωματιστής... Πάει να αγοράσει ένα άλογο!!!

Είμαστε μια μέρα πίσω τώρα... Αύριο λέει θα τα τελειώσει όλα. Για να δούμε.

Πάντως, δυο μέρες σηκώνομαι κάπως νωρίτερα και είμαι χάλια. Κατά τις 12.30 με έπιασε μια τρομερή ναυτία... Απόψε θα κοιμηθούμε στη μάνα μου και αύριο θα καθίσω μέχρι αργά στο κρεβάτι. Θα έρθει ο άντρας μου να ανοίξει στο μάστορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ομορφα, τι κανετε?

Girl μου, τι επαθες?ευτυχως που ρισαι καλα. Καλε αυτος ειναι μεγαλος σκυλος, προσεχε.

Χριστινακι μου, λες να κανει ντου στις διακοπες ο μπεμπης?αληθεια, ονομα εχετε σκεφτει?

Αννα μαρια, αφου σου ειπε θα τελειωσει αυριο, κατι θα ξερει, επαγγελματιας ειναι. Ελπιζω μονο να μην σου φερει και το αλογο για βοηθεια!

Ηλιαννακι μου σε κουραζουν τα μικρουλια σου και δεν σε αφηνουν να χαλαρωσεις.ε?!

Εγω βαριεμαι..βασικα εδω και δυο μερουλες το αγορακι κου δεν ειναι και πολυ ζωηρο και οσο να ναι με προβληματιζει καπως.. Δινει μια κλοτσια στο τοσο και ουτε κανει εκεινους τους κυματισμους που εκανε πιο παλια..φοβαμαι μηπως επαθε τπτ..

Σημερα καθισα και εβγαλα τα ρουχαλακια του να δω τι εω παρει τελικα και τι χρειαζομαι ακομα..τα επαιρνα λιγα λιγα, μου εφεραν και μερικα κι ετσι δεν ηξερα τι ειχα.. Σχετικα με τις ποσοτητες βρε κοριτσια, ποσα θελουμε απο το καθενα?εγω εχω 21ολοσωμα, 14 με μανικακι κοντο και ακαλυπτα τα ποδια (δεν ξερω και οως τα λενε η ασχετη) και 8με μανικακι μακρυ και ακαλυπτα ποδαρακια..τωρα δεν ξερω αυτα τα φορμακια που ειναι ακαλυπτα τα ποδια αλλα εχουν μανικι μακρυ η κοντο ποτε το φοραμε στο μωρο, υποθετω κατω απο το ολοσωμο.. Σωστα η λεω βλακειες?

Για αγορακια μου ειπαν να παρω και κατι σαν κολαν που το φορανε απο μεσα αλλα δεν ειδα πουθενα κατι τετοιο..

Για το πλυσιμο κι εγω προδερμ υγρο θα παρω. Πηρα σκονη προδερμ αλλα το μετανιωσα, νομιζω για αρχη ειναι καλυτερο το υγρο. Για μαλακτικο της προδερμ δεν ξερω ακομα, φοβαμαι κι εγω για αλλεργειες αλλα θελουμε να ειναι απαλα τα ρουχαλακια τους..

Σιδερωμα, πρεπει να κανουμε κι απο τις δυο πλευρες του ρουχου?

Ααα, και κατι αλλο.. Τα υφασματα απο το καροτσι, πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου που βγαινουν και πλενονται, λογικα θα τα πλυνουμε πριν βαλουμε το μωρο μας μεσα.. Δεν φανταζομαι να ερχονται καθαρα κι αποστειρωμενα απο το εργοστασιο..

Ρε κοριτσια , ποτε να ξεκινησω να πλενω ρουχα, σεντονια κτλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelikh mou pote den xereis...legame na katsoume sto eksoxiko mexri na genisw alla den xerw oso plhsiazoun oi meres psiloanxonomai ligo....einai 1 wra apo athina alla oso na nai ena anxos to exw!!!!!!!!!

exeis parei para polla formakia pros to parwn den xreiazese alla skepsou oti tha sou kanoun kai dwra!!!!!!!!!

ta eswrouxakia me to konto maniki ta forane nmizw katw apo to kanoniko rouxalaki alla nomizw pws sth arxh analogos kai thn epoxh vevaia ama ton exeis mesa sto spiti mono me ayta tha eisaste!!!!!!!!!

siderwma egw ta ekana mpros pisw mesa eksw den ta ekana nomizw einai ligo ypervoliko.........

ti einai ayto to kolan kale pou sou eipane na pareis???

kai egw phra proderm kai ygro kai skonh alla evala to ygro h skonh gia arxh nomizw den einai kai oti kalytero..episis egw evala kai malaktiko....

kai telos ta yfasmata tou port bebe kai gia to kathismataki aytokinhtou egw ta evgala ola kai ta eplina....to karotsi den xerw ama to kanw...........outos h allws tha vazoume kai to sentonaki tous opou ta akoumpame...

egw exthes evala ta yfasmata sto port bebe ta plimena kai to estrwsa kiolas me ena sentonaki evaa kai to maksiaraki tou mesa....an kai den kanei sthn arxh na koimatai me maxilari apo oti xerw!!!gia omorfia to evala... :P:P:P:P:P:P shmera tha ftiaxw kai to kathismataki aytokinhtou me ta plimena kalymata :D:D:D:D

egw aggelikh mou tha sou protina na ksekinhseis ta plisimata siga siga na ta exeis etoima giati oso pernane oi evdomades einai poly dyskolo na kaneis tetoies douleies...egw to afhsa poly arga kai to metaniwsa.......eytyxws eixa thn mama mou!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, ευχαριστω για τις πληροφοριες. Σκεφτομαι απο βδομαδα να ξεκινησω το πλυσιμο. Αχ, ανυπομονω πολυ! Βλεπω τα ρουχαλακια του και νιωθω πολυ ομορφα!περιεργο συναισθημα!

Κοριτσια εσεις που θα τα βαλετε τα μωρακια σε πορτ μπεμπε, θα βαλετε επιπλεον στρωματακι μεσα?

Ααα, χριστινακι, εγω θα προτεινα να μην μεινετε τοσες μερες στο εξοχικο ρε συ. Μπορει να ειναι μια ωρα δρομος αλλα υποθετω οτι εκεινες τις μερες θα γινεται χαμος και θα εχει πολυ κινηση προς αθηνα αφου θα επιστρεφουν πολλοι απο τις διακοπες τους. Θα μου πεις δεν ειναι μια ωρα και ειναι μιαμιση και τι εγινε αλλα φαντασου να σπασουν τα νερα , να σε πιανουν πονοι και να περιμενεις στο μποτιλιαρισμα.. Δεν θελω να το σκεφτομαι καθολου φιλεναδα.. Εισαι κι εσυ πρωταρα και φανταζομαι το αγχος σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw evala mia kouvertoula katw apo to kalyma tou port bebe ai eine arketa pio malako......

ax den erw ti na kanw mwre......malllon gia 1 evdomada me vlepw na kathomAI!!!!gia na doumE!!!!!!!!!

AX TA ROUXALAKIA EINAI PANEMORFA TON MWRON EINAI TOSO MIKROULIKA!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι εγώ δεν θα πήγαινα πουθενά τις τελευταιες μέρες, θα αγχωνόμουν μη συμβει κατι! Να είστε σε ετοιμότητα κ να έχεις έτοιμη κ τη βαλίτσα!

Aggt τα ρουχαλάκια νομίζω είναι νωρις ακομη για να τα πλύνεις έφοσον η κύηση σου προχωραει κανονικα κ δεν υπαρχει φοβος να γεννησεις προωρα κ να μην εισαι ετοιμη! Οσο να΄ναι ακομη κ μεσα στα συρταρια θα σκονιστουν λιγακι. Το απορρυπαντικο σε σκονη δεν το συνιστουν γιατι μπορει να μην ξεβγαλθει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!Κατι γινεται με τον υπνο και τον εχω χασει γιατι? :?

Τιτινακι θα συμφωνησω με την Αγγελικη, εφοσον εισαι πλεον στο μηνα σου μην απομακρυνεσαι και πολυ απο το σπιτι σου,να εισαι χαλαρη αν συμβει το οτιδηποτε!!!Και επιτελους φτιαξε αυτην την βαλιτσα :lol::lol: γιατι σε βλεπω να σπανε τα νερα και να τα μαζευεις αρων αρων σε σακουλες για να φυγεις!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Πωπω, καθόμουν στην πολυθρόνα μου και διάβαζα και κάθε τόσο με έπαιρνε ο ύπνος!!! Πρέπει να κοιμήθηκα συνολικά καμιά ώρα!!! Αναστασία, τον έχασες εσύ τον ύπνο και τον βρήκα εγώ. Τώρα νιώθω πολύ κομμένη... Το πρωινό ξύπνημα είναι το χειρότερό μου, με κάνει χάλια... Γι' αυτό είμαι και σε εσπερινό σχολείο!!!

Χριστίνα, συμφωνώ με τα κορίτσια, μην απομακρύνεσαι μέρες που είναι! Για φαντάσου να σπάσουν τα νερά και να είναι βιαστικός ο μπέμπης!

Αγγελική, δεν έχω ιδέα να σου πω για τα ρούχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλησπερα...να σας ρωτήσω εσας που γεννατε γυρω στον Νοέμβριο-Δεκέμβιο....το νινί με το που θα βγούμε από το μαιευτήριο τί θα το φορατε και με τι θα το σκεπάσετε για να μην κρυωσει μεχρι να το παμε σπίτι?.......Αναστασάκο μου?/.....εσύ τί σκέφτεσαι?........μιας που είμαστε σχεδον κοντα?......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τί πρεπει να αγοράσουμε εκτός από το φορμάκι εξόδου, εσωρουχα?........οι καλαθούνες από ότι είδα έχουν μέσα και παπλωματάκι.....μόνο με αυτό είμαστε ήσυχες για να είναι ζεστο το μωρό?......και τέλος για μέσα στο σπίτι τα φορμάκια μόνο βαμβακερά θα είναι?...μήπως είναι κρύα?.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδιτσες μου με τις ομορφες κοιλιτσες τι κανετε?

Εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο την βολτα μας. Πηγαμε κατω στην παραλια αλλα εχει τρομερη υγρασια και αρκετη ζεστη. .. Εδω στην διπλα περιοχη εχει πιασει φωτια μια πευκοφυτη εκταση κι ολο το απογευμα πανε κι ερχονται τα ελικοπτερα και η πυροσβεστικη. Καθε χρονο η ιδια ιστορια. Τελικα δεν ειναι και τοσο καλη ιδεα η εξοχη.

Κοριτσια, δλδ λετε να ειναι νωρις να ξεκινησω απο βδομαδα να πλενω? σκεφτομουν να τα βαλω σε θηκες (αφου τις πλυνω κι αυτες βεβαια) και μετα στο συρταρι..

Μικι μου, τι συμπτωση!δεν εχω ιδεα! Το θεμα ειναι πως θα καταλαβουμε αν το μωρο κρυωνει η ζεσταινεται αλλα απ οτι ξερω τον πρωτο καιρο τα εχουμε με μακρυμανικο...

Που ειστε ολες καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, γειά σας!!!

Κορίτσια θα τα ντύσετε ανάλογα με τη θερμοκρασία τα μωράκια, απλα να έχετε στο νου σας ότι αυτα ζεστένονται περισσότερο από εμάς. Δε νοιζω να κρυώσουν στη διαδρομή αφου θα τα μεταφέρετε με αυτοκίνητο!

Επίσης απαγορεύεται να σκεπάζουμε τα βρεφη με πάπλωμα μέχρι 1 έτους! Με βαμβακερή κουβερτούλα κ υπνόσακο! Συνηθως μεσα στο σπιτι το χειμώνα τους φοράμε μακρυμάνυκο φανελακι κ απο πανω φορμακι κ τα σκεπαζουμε με κουβερτουλα, αναλογα παντα κ με τη θερμοκρασια που εχει το σπιτι.

Αγγελική μου τα ρουχαλακια που εχεις δεν ειναι απλως πολλά...είναι πάρα πολλά!!! Ολα ειναι νουμερο 3??? Αν μπορεις άλλαξε μερικά με μεγαλύτερο νούμερο γιατι σκεψου οτι αυτα θα τα φοραει το πολυ μεχρι 3 μηνών! Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...