Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

Αγγελική μου και τα σβαρόφσκι μου αρέσουν πολύ, έχω καναδυό κομμάτια καλά, τα φοράω σπάνια όμως γιατί φοβάμαι μην τα χαλάσω επειδή γενικά επάνω στο δέρμα μου το ασήμι ή ακόμα και το ατσάλι χαλάει....δεν ξέρω γιατί.....

Ευτυχώς είμαι ξανθιά και άσπρη οπότε όλα φαίνονται διακριτικά επάνω μου ειδικά τα λευκόχρυσα που φοράω εγώ!

Φιλιάαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πω πω, μια μακαρονάδα έφτιαξα και έγινα χάλια. Κουράστηκα φοβερά. Αφού τα μακαρόνια φώναξα τον άντρα μου και τα έφτιαξε! Μόνο τη σάλτσα έκανα εγώ, αλλά έβαλα πάρα πολλά λαχανικά μέσα και μέχρι να τα πλύνω και να τα κόψω... ξεθεώθηκα!

Μαρούλι, κι ο μάστορας αυτό μου είπε, ότι θα γίνει πιο απαλό όταν στεγνώσει. Είναι φωτεινό πάντως!

Νάσια, κι εμάς λευκόχρυσος είναι οι βέρες. Στην αρχή δεν τη φορούσα καν, με εκνεύριζε η ιδεολογία της βέρας, νόμιζα ότι φοράω χαλκά για να φαίνεται ποιος είναι ο αφέντης μου, αλλά τώρα αναγκαστικά τη φοράω ΜΟΝΟ εκτός σπιτιού εννοείται.

Αυτά με τις μάρκες επίσης δεν τα έχω καταλάβει ποτέ μου. Άλλο ποιότητα, κι άλλο μάρκα, βέβαια. Δε θα πάω να πάρω μωρουδιακά απ' τα Τζάμπο, που ξέρω ότι είναι χάλια ποιότητα, αλλά δε με ενδιαφέρει τα ρούχα ή τα παπούτσια ή τα κοσμήματα που φοράω (που κοσμήματα δε φοράω καν) είναι από κάποια γνωστή μάρκα ή όχι. Πραγματικά, δεν μπορώ καθόλου να καταλάβω γιατί αυτή η υστερία με κάποιες μάρκες ή ονόματα.

Τέλος πάντων, Αγγελική, εγώ φορούσα πολλά σκουλαρίκια, αλλά από κάποια φάση και μετά σταμάτησα και τώρα μάλλον έχουν κλείσει οι τρύπες... :(

Χριστίνα, τι ΛΕΣ ΚΑΙ θα βγει το παιδί; Θα βγει το παιδί, αυτή είναι η δουλειά του!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυαγαπημένες μου εγκυούλες..:)....

Πρωτίστως θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για τα πολύ γλυκά σας λογάκια σχετικά με την καμπύλη που έκανα και τα αποτελέσματα που πήρα....χθες δεν είχα καθόλου χρόνο να μπω λόγω της δουλειάς αλλά σήμερα που είδα όλα αυτά που γράψατε με συγκινήσατε..:)...σας στέλνω τα φιλάκια μου...:)

Διαβάζω ότι όλες είμαστε καλά...δόξα τον Θεούλη.....Άννα Μαρία μου,....μην αγχώνεσαι και μην βάζεις κακό στο μυαλό σου...το αγοράκι σου ξέρει πότε θα έρθει...:)

Νάσια μου....:)......πώς μου είσαι?....τα μπεμπάκια σου?...:)

Βανεσσάκι μου...:(.....λίγη υπομονή μέχρι τις 16 του μήνα..:)

Αναστασάκι μου τί κάνει η μπουμπού?.....:)

Ηλιαννάκι μου....όλα καλά?...

Αγγελική μου,....είσαι καλύτερα καλή μου?...

Δώρα μου γλυκιά....πώς είναι η μικρούλα σου....?,...άντε πλησιάζει ο καιρός να σταματήσεις από την δουλίτσα..:)

Λένα μου?......πώς είσαι?.....ο Αναστάσης σου ηρέμησε?...:)

Σία μου καλώς ήρθες στο παρεάκι μας και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου σε λίγους μήνες το κοριτσάκι σου..:)

Πολλά φιλάκια σε όλεςςςς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε??????καλε ποσα μα ποσα γραψατε παλι????????? πω πω!!!!!!!!!!!

πηγα να μπω χθες κ με πεταγε κ απ'τα νευρα μου ουτε που ξαναμπηκα!!!!!!!!!!!!!!!

δεν θυμαμαι τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπηκα μια στα γρηγορα γιατι γκρινιαζει ο αγγελος μου κ με φωναζει για νανι!!!!!!!

εμεις καλα ειμαστε μια χαρα!!!!!!!φτιαξαμε το φαγητακι μας κ τωρα παμε για νανακια!!!!!!!!

ααααααααααααααααααα σημερα μπηκαμε στην 29η εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9 βδομαδουλες ακομη κ θα εχω τον μικρουλη μου αγκαλιτσα μου!!!!!!!!!!!!

θα τα πουμε μετα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια σε οελς τις κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννακ μου, κι εμενα πολλες φορες μου δεν μου τα ανοιγει το μαμμυ...γενναμε μαζι μαλλον, αν γεννησω στις 40βδομαδες βεβαια..

Μικακι μου, καλα εΙμαι.

Αννα μαρια, πολλες φορες η μαρκα και η ποιοτητα πανε μαζι. Αυτο βεβαια δεν συμβαινει παντα γι αυτο πρωτα κοιταζω ποιοτητα μετα τιμη και μετα μαρκα.αν δεν υπαρχει αναλογη σχεση μεταξυ των τριων δεν θα το παρω για να λεω οτι πηρα το ταδε και ειναι ταδε. Το ψαχνω πολυ πολυ καλα παντα και πιστεψε με ξερω κατι εταιριες μου τις χρυσοπληρωνεις αλλα απο ποιοτητα υστερουν πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου σε ταλαιπωρει ο μικρος,ε?ειναι οι τελευταιες βδομαδες εκει μεσα και φανταζομαι ζοριζεται κι αυτο μωρε..

Οσο για τα σκουλαρικια κοριτσια, εγω οταν ημουν 17-18 χρονων εκανα πολλες τρυπες στα αυτια, ημουν και λιγο πιο ροκ τυπος τοτε. Θυμαμαι, επειδη εμεις δωσαμε 14μαθηματα πανελληνιες στην δευτερα και αλλο τοσα στην τριτη λυκειου (οταν ηταν υπουργος παιδειας ο αρσενης αν θυμαται καμια που βγαιναμε σε πορειες και φωναζαμε κατσε καλα γερασιμε..) , ελεγα λοιπον πως οσα μαθηματα γραψω πανω απο 15 στις πανελληνιες , τοσες τρυπες θα κανω στα αυτια μου.. Φυσικα στις 8 σταματησα επεοδη βαρεθηκα και την γκρινια της μανας μου αλλα τωρα εχω να βαλω σκουλαρικι στο αυτι απο τα 20..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai aggelikh mou zorizomai para poly twra tis teleytaies evdomades exw ponakia xamila otan perpata kai ena psilotsouksimo alla einai fysiologiko mou eipan.....

ax koritsia exw parei pagwto apo ton sklaveniti(markas sklaveniti)kai einai apisteyta nostimaaaaaaaaaaaaaaaaa milame exw pathei plaka dn to perimenw me tipota.................parte na dokimasete opwsdhpote..........

oso gia ta skoularikia kai egw eixa polla kai twra den foraw katholou den mou aresoun katholou kai mou kanoun kai erethismous sta aytia kathe fora pou foraw...mono ths myths exw kratisei kai foraw skoulariki!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοντεύεις titina μου! Λίγη υπομονούλα ακομη κ θα έρθει ο μπεμπούλης!

Κορίτσια, να σας ρωτήσω! Εχετε καθολου πρηξίματα? Εγω σημερα που γυρισα απο τη δουλεια παρατηρησα ότι τα πέλματά μου ήταν πρησμένα, με έσφιγγαν οι παντόφλες!!!!! ΝΑ είναι φυσιολογικο αυτο για την εβδομάδα που είμαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maroyli35, ειναι πολυ φυσιολογικο και λογω της ζεστης αλλα κανουμε και κατακρατηση υγρων. Εγω να φανταστεις το 36που φοραω τοσα χρονια με στενευει απιστευτα και πηρα 37.. Προσπαθησε να ελαττωσεις κι εσυ το αλατι ..

Χριστινα, θελω κι εγω παγωτο!!!για την ακριβεΙα θεΛω κρεπα σοκολατα με παγωτο!!τωρα!

Αλλα Ειπα στον εαυτο μου οτι μια φορα τον μηνα θα κανω την παρασπονδια αυτη. Τωρα πρΕπεΙ να περιμενω δυο βδομαδες.. Κλαψ κλαψ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κοιμηθηκα με τα παιδακια μου , σηκωθηκαμε φαγαμε κ τωρα αυτα παιζουν κ εγω εδω ιντερνετ για λιγο!!!!!!!χαχαχα

αγγελικουλα μου μαζι σχεδον ειμαστε,ε τι καλα!!!!!!κοντευουμαι κ εμεις σιγα σιγα!!!!!!!

μαρουλι μου πως εισαι γλυκια μου????? η κοιλιτσα??????φυσιολογικο ειναι αυτο καλη μου!!!!

τιτινα μου αντε μερες μετρας, ερχεται ο μπεμπης!!!!!!!!

κοιρτσια οσο για σκουλαρικια κ τετοια πιο παλια φοραγα συχνα!!!!!!τωρα ομως εδω κ λιγα χρονια που δεν πολυφοραω,δεν ξερω πως τα εχω παρει!!!!ασε που τα ψευτικα με πηραζουν ειμαι αλεργικη!!!!!!πολυ σπανια φοραω!!!!!εχω κ κατι ωραια ρε γαμωτο που τα εχω μεσα στα κουτακια τους!!!!!!

ααααα να σας ρωτησω βρε κοριτσια αρκετα συχνα εχω πονους περιοδου!!!!!εσεις εχετε?????ειναι φυσιολογικο αυτο η να παρω τηλ τον γιατρο μου??????

ααα πηρα κ τις εξετασεις μου χθες, αιματοκριτη εχω 35.χαμηλα μου φαινεται πως ειναι, η ειναι καλα????δεν ξερω!!!!οπως κ κατι αλλα τα εχω κατω απο το οριο...

κ το ζαχαρο μου ειναι 95, στα ορια ειναι αλλα μηπως ειναι ψηλα η καλα??? δε βαριεσαι μια χαρα πρεπει να ειναι!!!!!!δε νομιζω να κανω καμπυλη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα σας κοριτσιααα καλε ποσα γραψατε καλεεεε...Σια μου εγω σε θυμαμαι απο το αλλο ποστ...καλως μα ηρθες...εγω εμεινα εγκυος με το αερακι που περασε...χχιχιχιχιχ..τι αλλο θα ακουσουμε εεε??Για τα κοσμηματα που λετε εγω φοραω παντα τη βερα που ειναι λευκοχρυσο..δεν μου αρεσει το χρυσο...απο σκουλαρικια ενα στον αφαλο και ενα στη μυτη και το χειμωνα φοραω κρυκους μεγαλους στα αυτια..αα μου αρεσεουν τα πολλα βραχιολια...ασημενια...κοκαλινα και ετσι...αυτο που ειπε η Μυριαμ με το τζονσον το εχω και εγω ωραιο ειναι...δοκιμαστε το μπορει να βοηθησει..σημερα πηγα γιατρο..γεννησε και η ξαδερφη το πρωι...ολα μαζι..χιχιχι...η μικρη εφτασε επιτελους τα 2.070...εγω ειμαι στα +6 συσπασεις εχω..και αυριο πρεπει να παω στις 9 το πρωι να μου κανει ενεση κορτιζονης για τα πνευμονια της μικρης αν βγει πιο γρηγορα να ειναι οκ..θα κανω μια το πρωι και μια το βραδυ στις 9...μλπιαχχχχχ και δεν θελω τις ενεσεις....συνεχιζω τα γιουτοπαρ κανονικα και θελουμε να κρατηθει μεχρι τελος Αυγουστου...για να δουμε...εε φου κρατηθικε μεχρι τωρα λιγο ακομα δεν θα παει δεν μπορει...απο ζεστη αλλο τιποτα...ακομα περιμενω τη βροχη..τι να πεις...θα σκασουμεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααααααααα.Βρε καλως την Σια μας και με το καλο το μπεμπε σας.Εδω περναμε ευχαριστα και λυνουμε και τις αποριες μας.Οτι μας χρειαστεις ειμαστε εδω!!Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το πρήξιμο αγχώθηκα λιγο λόγω της πιθανότητας που έχω για προεκλαμψία (που σας είχα γράψει το πρωί) αλλα ευτυχως η πιεση μου ειναι κανονικη. Οταν ξάπλωσα μειώθηκε το πρήξιμο!

Ηλιαννάκι εγώ στην ΑΛεξία είχα πονους περιόδου μονο στο 1ο τρίμηνο. Δεν ξερω καλή μου αν είναι φυσιολογικό, πάρε καλύτερα το γιατρό σου! Όσο για τον αιματοκρίτη σου μου φαίνεται πολύ καλός. Να φανταστεις εγω προ εγκυμοσυνης είχα 34!!!!!! ΚΑι το σάκχαρό σου πολύ καλό είναι!

Kiska μου κοντεύεις κι εσύ, ε? Από ποτε έχεις συσπάσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΕΞΙΜΟ ΑΛΕΞΠΑΚ Κ ΜΕΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΦΟΥΡΝΟ ΚΛΠ.ΕΥΤΗΧΩΣ ΦΑΓΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ....

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΣΥΜΑΖΕΥΕΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ Κ ΣΤΙΣ 15 ΓΙΟΡΤΑΖΩ ΜΙΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ.

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑΤΙΝ ΒΡΩ...ΣΗΜΕΡΑ ΝΟΙΩΘΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΣΕΙΣ ΣΤΙΝ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ!!!!!!!1

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΟ Κ ΠΕΣ ΜΟΥ!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΣΤΙΚΑ!!!!

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ Η ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΙΝ ΑΛΛΗ.....ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!!!!

ΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!

ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κουκλιτσες μου???εγω σπιτι,καφεδακι και μολις αρχισε να βρεχει!!ελπιζω να πεσει λιγο και η θερμοκρασια!!!ευη μου, να ζησει το μωρακι της ξαδερφης σου και με το καλο και το δικο σου!!!μα τι γινεται,εφτασε ο καιρος και για τη χριστινα κ για σενα κ για την ηλιαννα!!!σα χθες μου φαινεται που ανακοινωναμε τις εγκυμοσυνες μας.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εύη να σας ζήσει το μωρό της ξαδέλφης! Με το καλό και τα δικά μας!!! Άσε, τι ενέσεις, τι χάπια, τι κρέμες, κινητά φαρμακεία έχουμε γίνει!!!

Αγγελική, μια φορά το μήνα τρως γλυκό ή μια φορά το μήνα τρως κρέπα με παγωτό; :P Εγώ δεν έχω βάλει τέτοιους περιορισμούς, γιατί σπάνια τρώω γλυκό. Έφαγα ένα μικρό παγωτό την Παρασκευή και σήμερα μια κουταλιά νουτέλα!

Ηλιάννα, πόνους περιόδου εγώ είχα στην αρχή-αρχή. Πάρε καλύτερα το γιατρό σου να τον ρωτήσεις. Μπορεί να είναι απ' την κούραση.Το ζάχαρο κι εμένα κάπου εκεί κυμαίνεται, οπότε κι εγώ δε θα κάνω καμπύλη. Άμα ήταν, θα μου είχε πει ήδη ο γιατρός.

Μαρούλι, εγώ πρήξιμο δεν έχω καθόλου. Αλλά τα συμπτώματα διαφέρουν από έγκυο σε έγκυο!

Βανεσσάκι, κι εμένα σαν χτες μου φαίνεται, αλλά απ' την άλλη, πόσα δεν περάσαμε αυτούς τους μήνες... Και τι έχουμε ακόμη να τραβήξουμε!

Μύριαμ, τελικά πήγε και πήρε ο άντρας μου το Τζόνσον! Του είπα μοβ, με πήρε τηλέφωνο και με ρώτησε αν είναι ένα μοβ (!!!) και τελικά έφερε ένα γαλάζιο! Αλλά νομίζω κι αυτό κάνει. Το μοβ είναι για βραδινό μπάνιο του μωρού λέει, το γαλάζιο είναι για όλες τις ώρες!!!!

Κορίτσια, το δωμάτιο στέγνωσε και έχει γίνει τέλειο!!!!! Ούτε πολύ έντονο, ούτε πολύ ξεπλυμένο! Το παιδί έκανε πολύ προσεγμένη δουλειά και δεν έχει λερώσει τίποτα, ούτε τις κάσες της πόρτας και του παραθύρου, ούτε τους διακόπτες, και στο πάτωμα ούτε σταγόνα! Όχι ότι θα τα καθάριζα εγώ, αλλά θα τα έβλεπα και θα εκνευριζόμουν!

Ανυπομονώ να βάψουμε και τα άλλα. Τώρα βλέπω και το σαλόνι, την κουζίνα, την τραπεζαρία και το διάδρομο που θα μείνουν άσπρα και σκάω! Θέλω να βάψω όλο το σπίτι!!!!!!!!! Αλλά πού λεφτά;;;

Ανυπομονώ να πάμε και για κουρτίνες! Τι χρώματα μου προτείνετε να συνδυάσω με το κιτρινάκι; Να σας πω. Το παιδικό έχει ένα παράθυρο κι αντί για μπαλκονόπορτα έχει μια πόρτα, σαν υπηρεσίας κάπως. Συνήθως τέτοιες πόρτες βάζουμε στις κουζίνες. Ο άντρας μου λέει να βάλουμε και στην πόρτα αυτήν κουρτίνα, αλλά εγώ πιστεύω ότι θα ήταν και πιο κομψό και πιο πρακτικό να μπει στόρι. Εσείς τι λέτε; Στόρι; Α, είδατε που έχω δίκιο; :P

Μαρούλι, σκέφτεσαι να ταξιδέψεις στο μέρος που είναι το Βανεσσάκι για λίγη βροχη; :):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεε φερτε και απο εδω λιγη βροχηηηηη...εχουμε πεθανει στη ζεστηηη...ευχαριστω για τις ευχες κοριτσια...γεννησε και αυτη...ξεμπερδεψε....χιχι ακομα μεν ειναι με επισκληριδιο και εχει ενα σωρο κοσμο...αχχχ...ποσο σκεφτομαι ολο αυτον τον κοσμο....εχουμε και μεγαλο σοι....απαπαπαπα....εγω συσπασεις εχω απο την αρχη και εβαζα ουτροτζεσταν αλλα μετα τον 3ο μηνα δεν εκαναν τιποτα και αρχισα τα γιουτοπαρ οπου τωρα πλεον και αυτα δεν κανουν πολλα...θα δουμε μεχρι την Παρασκευη και αν ειναι θα αυξησουμε τη δοση σε μισο καθε 6 ωρες..αυριο θα κανω και τις ενεσεις και ετσι θα ηρεμισω λιγο..Αννα Μαρια τελικα απο την κοπελα πηρες το sling?Με το καλο να βαλεις το μωρακι μεσα..Ηλιαννα οχι δεν ειναι και τοσο καλο να εχεις πονους περιοδου..καλυτερα να το πεις στο γιατρο να σου κανει καμια κορδελα κατι...να δει αν εχεις συσπασεις...αυτααα...εχω κατι λιγα ρουχαλακια για τη μικρη να σιδερωσω και να βαλω στη βαλιτσα κατι πανες τυλιγματος που μας ζητησαν...να τα τελειωσω..ποτε δεν ξερεις ποτε γενναω...ας τα εχω ολα ετοιμα...φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, ναι, απ' την κοπέλα το παρήγγειλα το σλινγκ! Δεν το έχει ετοιμάσει ακόμη, γιατί αυτό που της ζήτησα είναι λίγο ιδιαίτερο και σκέφτομαι να της ζητήσω κι ένα δεύτερο σε χρώμα τυρκουάζ! (πάει, την ψώνισα!!!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια και παλι.Ειναι οντως βολικα τα σλινγκ?να παρω?Ετσι οπως τα βλεπω στη φωτο νομιζω το μωρο ζοριζεται εκει μεσα!!

Αννα Μαρια με κιτρινακι εγω θα εβαζα και λιγο καφετι,λιγο ζαχαρι ισως...μπορει πορτοκαλι...και μωβακι θα του πηγαινε!

Κι εδω βρεχει κοριτσια και εχει δροσισει αρκετα ευτυχως!!!!Θα κοιμηθω σημερα γιουπιιιιιιιι!!!

Μιριαμ τι γιορτες καλε να κανεις τωρα.....παρε τον αντρα σου και φυγετε,βγειτε για φαγητο,παντε για μπανακι,βολτιτσες....του χρονου μαζι με τον μπεμπουλη κανετε και γιορτη!!

Κισκα μου θυμησες παλι την προχθεσινη κουβεντα μας για τις επισκεψεις οταν γεννας και φρικαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, νομίζω ότι τα σλινγκ είναι βολικά και τα μωρά αισθάνονται ασφάλεια εκεί μέσα! Επίσης, δε χρειάζεται να κρατάς το μωρό συνέεεεεεεχεια στα χέρια και να μην κάνεις τίποτα!

Απ' τα χρώματα που λες το καφετί μου αρέσει, αλλά εξαρτάται απ' το καφετί. Θα πάμε κάποια στιγμή να δούμε για κουρτίνες. Αυτά τα ψώνια μου αρέσουν! Δεν είμαι και δύσκολη σ' αυτά. Αν δω κάτι που μου αρέσει, θα το πάρω και συνήθως έχει μεγάλη επιτυχία!

Μύριαμ, συμφωνώ με την Αναστασία. Κι εγώ γιορτάζω το Δεκαπενταύγουστο, αλλά συνήθως δεν το θυμάται κανείς!!! Μπορείς, όμως, να πεις ότι βάφετε και δεν μπορείτε να δεχτείτε κόσμο και τέλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιτρινο με σοκολατι βασικα μου αρεσει πολυ!!!Και γενικα εχω κολημα με τα γήινα χρωματα,ετσι εχω το σπιτι μας και σκεφτομαι και την προικα του μωρου να την παρω σε τετοιο χρωμα οχι σε ροζ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμ... Κίτρινο με σοκολατί ε; Δεν είναι και πολύ "παιδικό" όμως... Εκτός κι αν η κουρτίνα έχει πάνω μοτίβα σοκολάτας, παγωτού σοκολάτας, τούρτας σοκολάτας, κ.λπ. Ωραίο ακούγεται, αλλά θα μου βγει παχύσαρκο το παιδί!!!

Όσο για την προίκα, τι είναι ακριβώς η προίκα; Όλα τα ρουχικά ή κάτι συγκεκριμένο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν λεω την προικα εννοω για το κρεβατακι που παιρνουν,παπλωματακι,μαξιλαρια,σεντονακια κτλ!Οχι τα ρουχα, αυτα ολα ροζαλι ειναι ηδη εκτος απο 3-4 σε ουδετερο χρωμα.

Λες να φαει τις κουρτινες ο Ανδρικος και να παχυνει?αχαχαχαχα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Χαχαχα αχ η μικρούλα πως να το σκέφτεται άραγε στο μυαλουδάκι της και την ξυπνάει; Θα θέλει παρέα και το μεσημέρι μάλλον η γλυκουλα 😂❤️ καλό κουράγιο κορίτσι μου, ελπίζω να την συνετίσεις 😝  Και εμείς χειμώνα θα την κάνουμε, οπότε και εγώ περιμένω μια μάχη…ήδη κλωτσάει τα πάντα και προσπαθεί να «δραπετεύσει» απ την αγκαλιά μου με τρομερή δύναμη 🤣  Το όνομα ακόμη δεν το έχουμε σιγουρέψει (απαράδεκτο ξέρω), αλλά επειδή μας παίρνει χρονικά και την φωνάζουμε με χαϊδευτικά έτσι κ αλλιώς, έχουμε 1-2 που μας αρέσουν παρά πολύ. Βέβαια επικρατέστερο είναι το Εριέττα. Είπαμε θα το κλείσουμε μέχρι το καλοκαίρι. 
    • Η πρώτη παιδίατρος μου είχε πει ότι την ξεκινάμε από λαχανικά, γιατί τα φρούτα είναι γλυκά. Κι αν ξεκινήσει με φρούτα μετά δεν θα θέλει λαχανικά. Βέβαια δεν έχω εμπιστοσύνη σε αυτά που έλεγε γιατί είναι ότι να ναι. Γι αυτό την άλλαξα κιόλας! Ευαγγελία (Εύα) θα την βαφτίσουμε! Να σου πω θέλαμε πιο νωρίς να την κάνουμε, αλλά επειδή ετοιμάζουμε και το σπίτι μας, 2 καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη δεν γίνεται! Οπότε το πάμε παρακάτω!
    • Χαχα εσύ παίζεις σε άλλη πίστα με άλλους κανόνες 😝 Κάθεται ναι, αλλά μετά από λίγο πέφτει 😂😂😂 Οπότε, μόνο δίπλα μου στον καναπέ με μαξιλάρια γύρω γύρω την αφήνω να δοκιμάσει, γιατί πλέον μόνο αυτό την ηρεμεί. Γκρινιάζει πολύ κ μόλις την βάζω να κάτσει σταματά.
    • Είσαι σε μια φάση όπου οι ορμόνες κάνουν πάρτι! Αυτό και μόνο είναι αρκετό για να διαταραχθεί το μέσα μας. Το γεγονός ότι μια εγκυμοσύνη και το επακόλουθο της, μας γεμίζουν τρομερό άγχος και βαδίζουμε στο άγνωστο δε βοηθάει κάποιον με παραπάνω από το φυσιολογικό άγχος. Όλα θα αρχίσουν να αλλάζουν όταν αρχίσεις να αντιμετωπίζεις στην πράξη, τα όσα τώρα σε αγχώνουν…για παράδειγμα την γεννά. Ένα υποστηρικτικό περιβάλλον και η ψυχοθεραπεία είναι ο ιδανικός σύμμαχος σε μια τέτοια κατάσταση. Πιστεύω πολύ ότι θα τα ξεπεράσεις όλα αυτά, χωρίς να σε ξέρω, γιατί δείχνεις ότι έχεις την θέληση να βγεις από αυτό και αυτό είναι το μεγαλύτερο βήμα. 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...