Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες (δεν) περιμενουμε περιοδο τον Αυγουστο??


Recommended Posts

Αγγέλα σου εύχομαι να πάμε καλά και να έχεις υπέροχα νέα.

mwroudenia μου εγώ αποφεύγω να πάρω φάρμακα αν δεν υπάρχει απόλυτη ανάγκη-δεν αντέχω- γιατί αν μιας στις 1000 έχω σποράκι και κάτι πάει στραβά (και εννοώ ανωμαλία-τερατομορφία)λόγω των φαρμάκων δεν θα συγχωρούσα με τίποτα τον εαυτό μου.Βέβαια εγώ είμαι και φοβιτσιάρα ;)

athanasia14 μου καλά είμαστε,εσύ;Πως τα πας με την θεραπεία;

mhn les tetoia...Panagia mouuuuuuuuuuu :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 191
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsakia mou, ti kanete? Ego kano ipomoni k den perno farmaka gia na mou perasi i kilitsa pou me talepori toses meres . Ok o ponos ipoferete alla ama den epeze endexomeno egkimosinis tha ixa katevasi 100 xapia mexri tora :D . Pantos ine poli periergo otan arxizis tis prospathies gia mpempaki k kathe mina exis kapia simptomata pou allote den tha edines simasia tora vaptizonte simptomata egkimosinis :) . Gia mas ine o defteros minas prospathion , ton proto irthame pio konta meta tin oorixia , parola afta me efage i agonia gia afto apofasisa pos afto ton mina tha to paro xalara to thema opos k to pira k opote erthi tha to kalodextoume . Filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!

Βελουδένια καλά έκανες, δε χρειάζεται άγχος ούτε να σκέπτεσαι πως ότι κάνετε γίνεται για το συγκεκριμέν λόγο, χαλαρώστε και να απολαμβάνετε τη κάθε στιγμή, έτσι θα ρθεί το μπεμπάκι!!!! ;)

Αγγέλα καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Άντε σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!!

Μωρουδένια μου συμφωνώ μαζί σου απόλυτα, κι εγώ όταν είχα μέινει έγκυος δε μου περνούσε καν απ'το μυαλό όλο το μήνα

ξεσηκωνα κανονικά το σπίτι μου, ανεβοκατέβαινα τα σκαλιά φορτωμένη γιατί είναι και διόροφο, γενικά ότι μ@@@@α μπορείς να φανταστείς την έκανα :lol::lol::lol:

Iro σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα κι ας μην ανεβείς στο καρουζέλ :lol::lol::lol:

Μαρριανάκι ας πούμε ότι με τη θεραπεία τα πάω καλά... Εάν εξαιρέσεις το γεγονός ότι τα νεύρα μου έιναι σαν τεντωμένο σκοινί, έτοιμο να σπάσει, μου φταίνε όλοι και όλα,η ψυχολογία μου κι αυτή πεσμένη και οι εξάψεις δίνουν ρεσιτάλ :shock::o:shock: Καταλαβαίνω ότι είναι λόγω τεχνιτής εμμυνόπαυσης, αλλά διάβασα ότι είναι και παρενέργειες των ενέσεων arvecap... Κατα τα άλλα όλα καλά ~x(~x(~x(:lol::lol:

Στέλνω πολλά φιλάκια σε όλες, ευτυχώς που έιστε κι εσείς εδώ, σας διαβάζω και κάπως χαλαρώνω :x:x:x:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια!!!!

Αγγέλα μου καλή επιτυχία!!!! ξέρω ότι θα ακουστεί τετριμμένο αλλά δεν θέλει καθόλου άγχος...τα είδατε τα δικά μας με το άγχος τι πάθαμε...χαλαρά και θα έρθει, είμαι σίγουρη...

Βελουδένια υπομονή, αν υπάρχει σπορακι θα αξίζει με 1000 την ταλαιπωρία!!! όσο για τα συμπτώματα πόσο δίκιο έχεις... πιο πριν δεν ένιωθα τίποτα, μόνο την ωορηξία ένιωθα, τώρα στήθιος τούμπανο, κράμπες στην κοιλιά, καούρες, ανακατωσούρες... μπας και είμαστε οι μέλλουσες εγκυούλες κατα φαντασίαν ασθενείς;;;; :lol::lol::lol:

Μωρούδενια μου έχεις δίκιο, δεν μπορούμε να σταματήσουμε τηνζωή μας επειδή προσπαθούμε, αν έρθει (με το ακλό να έρθει) τότε θα προσέχουμε πολύ, ως τότε όμως... εμένα μου έιπε ο γιατρός όταν τον ρώτησα τώρα να προσέχω; τί να προσέχεις μου λέει; λέεω βάρη κλπ... μου λεει ότι σήκωνες πριν θα σηκώνεις και τώρα, ότι έτρωγες θα τρως, όπου πήγαινες θα πηγαίνεις και κανένα ντεπόνακι αν χρειαστεί να πάρεις να πάρεις... αν γίνει σύλληψη θα είναι μωράκι και όχι αρρώστια... μόνο φάρμακα μου είπε να προσέχω και ραδιενέργεια (λόγω περίπτωσης)!!!

Αθανασία μου υπομονή!!! λίγοι μήνες ακόμα και μετά.......!!!!!!

Ιro μου μακάρι να είσαι εγκυούλα και ξαναπάτε με το παιδάκι σας να ανεβείτε στα καρουζέλ και τα παιχνίδια!!!!

ΜΑριάννα μου φιλάκια πολλά πολλά και εύχομαι τον Σεπτέμβριο να μην προλαβαίνεις να κοκκινίζεις την λίστα μας!!!!!!

Κορίτσια μου γλυκά σας στέλνω φιλάκια και ευχούλες για καλή επιτυχία και καλά νέα!!!

Εγκυούλες μας που εξαφανιστήκατε;;;;

φιλάκια και σε εσάς και στις κοιλίτσες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou ti kanete???

egw prospathw na eimai kala..giati simera mathame pws tha kleisei h douleia tou antra mou!!

kai metakomizoume pleon sto xwrio tou...

twra vrike na tyxei kai auto???twra??? :(:(:o:o

ti na pw??elpizw toulaxiston na einai mia allagh gia kalo kai oxi gia kako... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδένια μου λυπάμαι πολύ που αναστατώνεστε!!!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όχι απλά για καλό αλλά για το καλύτερο!!!

Ξέρεις, καθαρός αέρας, φρέσκα τρόφιμα, καθόλου άγχος....

Εσύ; η δουλειά σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδένια μου λυπάμαι πολύ που αναστατώνεστε!!!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όχι απλά για καλό αλλά για το καλύτερο!!!

Ξέρεις, καθαρός αέρας, φρέσκα τρόφιμα, καθόλου άγχος....

Εσύ; η δουλειά σου;

emena h douleia mou den mou apoferei polla...alla exw...

se euxaristw para poly!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwroudenia μην το βλέπεις καθόλου αρνητικά το συμβαν με τη δουλεια του αντρα σου...Σκέψου μόνο ότι καθε εμπόδιο για καλο...Στην εγκυμοσύνη σου θα αλλάξεις παραστάσεις!!!!και θα είσαι στον καθαρό αέρα!!!!

melipikto και athanasia σας ευχαριστώ πολυ για τις ευχες...αν και όσο πλησιαζουν οι μέρες που περιμενω περιοδο (που ευχομαι να μην εμφανιστει) , ολο και πιο πολυ πιστευω ότι θα μου ερθει τελικα... :cry: anyway..

Ευχομαι καλο μήνα σε ολες μας και ο Σεπτέμβριος να έχει πολλες ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ +++++++++++++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Καλό μήνα με πολλές πολλές ευχάριστες ανακοινώσειςκαι πολλά κοκκινίσματα στην λίστα μας!!!!

Ηρώ θετική σκέψη και εύχομαι να μην έρθει!!! Αλλά ακόμα κι αν έρθει εδώ είμαστε...πάμε δυναμικά για τον επόμενο!!!

Κι εμένα με τρώει η αγωνία, θα έρθει δεν θα έρθει!!! Μάλλον θα έρθει όμως καθώς από χθες, όπως κι όλους τους μήνες που προσπαθούμε, το στηθος είναι τούμπανο και πολύ πολύ ευαίσθητο...

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα.

Σήμερα έχω τα γενέθλια μου όποτε ότι δωράκι σας ζητήσω πρέπει να μου το κάνετε :lol: :Λοιπόν θέλω θετικές χοριακές ,θετικά τεστάκια και ευχάριστα νέα από όλες σας για να αρχίσω να κοκκινίζω :D .

mwroudenia θα ανοίξεις και αυτό το μήνα το νέο μας ποστάκι μιας και έφερες γούρι στο προηγούμενο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριαννάκι ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ :ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] Άντε και του χρόνου τετραπλή, όχι σε κιλά βέβαια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια σου πολλά!!!!

Υγεία, ευτυχία και ένα νέο μπεμπάκι σύντομα στην οικογένειά σας, σε 9 μήνες δηλαδή, τόσο σύντομα!!!!!!!

Μωρουδένια έχει δίκιο!!! άνοιξε εσύ το νέο μας ποστάκι μπας και κοκκινίσει καμία από εμάς αυτόν τον μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου και εύχομαι και σε εσάς τα καλύτερα.

Άντε melipiktο μου & IRO81 να μας ανακοινώσετε σε λίγο και εσείς τα ευχάριστα.

athanasia14 διάβασα σε ένα άλλο ποστ που έγραφες για τις εξετάσεις που έκανες και σκέφτομαι πως πρέπει να ξεκινήσω και εγώ γιατί έχουν περάσει 14 μήνες από τότε που ξεκινήσαμε και μου είχε πει ο γυναικολόγος πως άμα περάσει χρόνος θα πρέπει να πάω να τον δω.Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι για το τι θα βρει και όλο το αναβάλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι κορίτσι μου!!!

να πας στον γιατρό, το πιο πιθανό είναι να μην έχεις τίποτα αλλά και κάτι να σου βρει καλύτερα δεν είναι να το αντιμετωπίσεις παρά να περιμένεις και να προσπαθείς άδικα όπως η Αθανασία μας...;;;

να ρωτήσω και εδώ μήπως ξέρει καμία σας:

μετά την σπερματέγχυση μου είπε ο γιατρός να κάνω τεστ φαρμακείου τουλάχιστον 5 μέρες μετά την καθυστέρηση, αν έχω, για να δείξει σίγουρα, αλλιώς να κάνω μία χοριακή 2 μέρες μετά...ξέχασα όμως να τον ρωτήσω αν επηρεάζεται από την pregnyl και αν θα δείξει ψευδώς θετικό και απογοητευτώ μετά!!! τώρα είναι σε διακοπές, περίμενε να μου κάνει την σπερματέγχυση και μετά έφυγε και δεν θέλω να τον ενοχλήσω για κάτι τόσο χαζό και τόσο νωρίς αφού περιμένω 8-9 Σεπτ την ακατονόμαστη... Γνωρίζει καμιά σας αν ισχύει κάτι τέτοιο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς melipikto μου δεν γνωρίζω αλλά για να σου είπε ο γιατρός σου σε 2 ημέρες να κάνεις χοριακή προφανώς δεν την επηρεάζει.Αχ μακάρι να είσαι κούκλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα.

Σήμερα έχω τα γενέθλια μου όποτε ότι δωράκι σας ζητήσω πρέπει να μου το κάνετε :lol: :Λοιπόν θέλω θετικές χοριακές ,θετικά τεστάκια και ευχάριστα νέα από όλες σας για να αρχίσω να κοκκινίζω :D .

mwroudenia θα ανοίξεις και αυτό το μήνα το νέο μας ποστάκι μιας και έφερες γούρι στο προηγούμενο;

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ!!!!!!

ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΝΕΟ ΠΟΣΤ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΦΕΡΩ ΓΟΥΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ?? ;););)

ΠΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ''ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ'' :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...