Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες (δεν) περιμενουμε περιοδο τον Αυγουστο??


Recommended Posts

μωρουδενια θα σε φαει η ανυπομονησια..χαλαρωσε και συνεχισε τα ντοιν ...μην βιαζεσαι και στεναχωρηθεις τζαμπα..ασχολησου με κατι αλλο ειναι η καλυτερη λυση! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 191
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια....τι ωραια παρεα ειναι αυτη????....χαιρομαι πολυ που σας βρηκα κι εγω εχω 3 μηνες προσπαθειας.........θελω μπεμπεδοσκονη και πολλες ευχες...........Εγω ανταποδιδω με ολη μου την αγαπη............ ευχες σε ολες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, μανούλες και μέλουσες μανούλες...ειμαι καινούργια στο forum και ελπίζω να με δεχτείτε στη ομορφη παρέα σας...και εγώ με τον αντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες για μπεμπέ...τελευταία περίοδος 6/8 και περιμένω να μην τη δω λογικά 6/9...ευχομαι μέσα απο την καρδια μου σε ολες τα καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eimaste 5 pou den perimenoume 6 me 7/9!!!!!!!!

ainte ekeines tis meres thelw 5 anakoinwseis!!!na katakokkinisoume OLES!!!!!!!!!!!!!!OK?????????????????

kalws irthes sthn pareoula mas kai esy kopela mou!!! :D:D:D

ainte na doume ena thaumaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου γύρισα!!!

όχι όμως με καλά νέα!!!

Την κάναμε την σπερματέγχυση αλλά το ποσοστό επιτυχίας δυστυχώς δεν ξεπερνάει το 6-7% γιατί το σπέρμα ήταν χειρότερο από ποτέ... μας είπε ο γιατρός ότι αν δεν είχαμε τα άλλα σπερμοδιαγράμματα και αυτό ήταν το πρώτο μας θα μας πήγαινε κατευθείαν για εξωσωματική, αλλά επειδή τα προηγούμενα δεν ήταν τόσο άσχημα (για σπερματέγχυση πάντα) σε αριθμό και κινητικότητα και αφού είχα κάνει την πρεγκνύλ την κάναμε...2.000.000 σπερματοζωάρια ανά ml με 5% κινητικότητα :( και μετά την επεξεργασία μου έβαλαν 500.000 σπερματοζωάρια με 30% καλή κινητικότητα... και μας είπαν ότι μίνιμουμ θέλουν πάνω από 500.000 σπερμ με κινητικότητα μετά την επεξεργασία 80%... :(:(:(:(:(:(:(

στεναχωρέθηκα τόσο πολύ... είχα πιστέψει πολύ και το πρωί όταν στο ραδιόφωνο έπαιξε το τραγούδι μου 2 φορές κί\ιόλας ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...

με πιάσαν τα κλάμματα μέσα στο νοσοκομείο, και από την μία με χάιδευε ο άντρας μου και από την άλλη ο γιατρός... στο τέλος ζαλίστηκα με έκοψε κρύος ιδρώτας και είχα τάση λιποθυμίας (από την ένταση και την αγωνία και που 2 μέρες δεν μπορούσα να φαω από το άγχος και ήμουν με χυμούς, λίγο τυρί και παγωμένο τσάι) και με ξαπλώσαν στην καρέκλα με τα πόδια ψηλά... 1 ώρα + μας μιλούσε ο γιατρούλης μας... είναι πολύ γλυκός και συμπονετικός και κυρίως ΑΝΘΡΩΠΟΣ...

όμως είμαι πολύ λυπημένη τώρα...

ίσως αύριο να έιμαι καλύτερα και να μπορέσω να δώσω λίγη θετική ενέργεια μπας και γίνει κανενα θαύμα... πονάει η κοιλιά μου χαμηλά, λες και περιμένω περίοδο... σαν να είναι λίγο πιο ανοιχτή η μήτρα, σαν να κάνει συσπάσεις... ο γιατρός οταν με ρώτησε αν νιώθω συσπάσεις εκείνη την ώρα που ζαλιζόμουν και είπα όχι γιατί δεν ένιωθα μου είπε καλύτερα που δεν έχεις!!! λέτε να είναι κακό που τώρα εχω;;;

αυτά τα νέα μου... μια μικρή φλογίτσα ελπίδας πάντα σιγοκαίει μέσα μου αλλά δεν μας άφησαν πολλά περιθώρια να ελπίζουμε για αυτήν την φορά... ξεκινάει πάλι βιταμίνες ο καλός μου, με πολλή βιταμίνη Ε και πολλύ ψευδάργυρο και αν είναι έτσι και στην επόμενη σπερματέγχυση θα πάμε και σε ουρολόγο...

σας ζητώ συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα και για την απαισιοδοξία που αποπνέει αλλά δεν έχω που αλλού να μιλήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto katalavainw thn laxtara pou niwtheis... :)

einai poly skliro na sou lene pws den exeis pithanotites...ALLA kai auto to mikro pososto mporei na ekselixtei se thauma...an thelei o Theoulhs na sou steilei to mwraki tha sto steilei...skepsou thetika pws ola ginontai gia kapoion logo...isws na yparxei logos pou den exretai akoma ....

elpizw omws na erthei sintoma...na ginei to thauma kai gia esas!!!

sou euxomai kalh dynamh kai kaloo kouragio!!!H Panagia mazi sas!!!

filia polla kai na mas les nea soy!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ τόσο πολύ μωρουδένια μου.....

μακάρι να γίνει το θαυματάκι που λαχταράμε... έχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετά και η αλήθεια είναι ότι κανένας από τους 2 μας δεν είναι φιλόδοξος σε κανέναν τομέα της ζωής...ούτε τα λεφτά κυνηγάμε, ούτε τα αυτοκίνητα ή τα ακριβά πράγματα...είμαστε ευτυχισμένοι με όσα έχουμε (κι ας είμαστε συχνά στριμωχτά οικονομικά), χαιρόμαστε με τα μικρά όσο και με τα μεγάλα και σε όσα μας έχουν τύχει τα έχουμε αντιμετωπίσει ενωμένοι και αγαπημένοι... δεν ζητάμε πολλά, υγεία να εχουμε (μετά από όσα μας έτυχαν τα προηγούμενα χρόνια είναι το κυριότερο αγαθό), να μην χρωστάμε σε κανέναν και να κάνουμε μια όμορφη οικογένεια... τόσα πολλά είναι αυτά;;; ή μήπως έχουμε κάνει κάτι και δεν το αξίζουμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε μελιπικτο μου...πολυ στενοχωρηθηκα τωρα..το εχετε ψαξει το θεμα με το σπερματακι;η αληθεια ειναι οτι δεν ηταν καλο,πολυ στενοχωρηθηκα με την αγωνια που περασες..επειδη ο θεος ειναι μεγαλος ομως και ισως καποιο απο αυτα να τα καταφερει μην απελπιζεσαι..ποτε ειχατε κανει τελευταιο σπερμο;τι να πω..εννοειται οτι αξιζεις να γινεις μανουλα και αυτο να μην το βγαλεις απο το μυαλο σου..!!θα γινεις να εισαι θετικη και να κανεις πολυ κουραγιο!Λυσεις υπαρχουν πολλες,λυπαμαι που βασανιζεσαι ετσι αυτο ειναι σιγουρα κατι που δεν το αξιζεις..ευχομαι ειλικρινα να γινει το θαυματακι εστω και με λιγες πιθανοτητες..θα σου κανουμε παρεουλα...ειναι λογικο να εχεις πονακια..μην αγχωνεσαι και μην το σκεφτεσαι ολα θα πανε οπως πρεπει να πανε..τουλαχιστον τωρα γνωριζεις πως πρεπει να παρεις την κατασταση στα χερια σου..θα τα καταφερεις..θα ειμαστε μαζι σου. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto,περίμενα τα νέα σου με ανυπομονησία και θα σου πω ένα πράγμα.Μην το βάζεις κάτω, εγώ είμαι αισιόδοξη για σένα κι είπαμε:αν όχι τώρα, την επόμενη, τη μεθεπόμενη, σίγουρα θα γίνει, το λεω για να το ακούω κι εγώ αλλά στο βάθος το πιστεύω.Κάπου είχα ακούσει οτι το σπερμοδιάγραμμα είναι σαν φωτογραφία,μάλιστα το είχε πει γιατρός στην κοπέλα, δηλαδή τη μια βγαίνεις χαμογελαστός και την άλλη με κόκκινα μάτια.Αν πάρετε και βιταμίνες τούρμπο θα γίνετε.Ο δικός μου που θεωρεί οτι έχει το σούπερ σπέρμα να δω πώς θα το δεχτεί, άσε, θα πέσει γέλιο :)

Όσο για το αν το αξίζετε ή όχι μην ακούω ανοησίες, με αγάπη το λεω μην με παρεξηγήσεις.Το λέμε κι εμείς πολλές φορές''μα τι έχουμε κάνει και δεν μας το δίνει;αγαπημένο ζευγάρι, περάσαμε πολλά, είμαστε απλοί και ζητάμε μόνο μια οικογένεια, γιατί;''.Κάθε φορά τα ίδια και μια μέρα πάψαμε την μεμψιμοιρία και είπαμε πως όλα είναι τυχερά,εντάξει το παράπονο το έχουμε αλλά το συζητάμε κάθε μέρα και λιγότερο,και θα κάνουμε το παν γιατί θέλουμε οικογένεια.Να, χθες το απόγευμα πήγαμε μετά από καιρό σε μια παραλία που την είχαμε κόψει μαχαίρι γιατί είναι τίγκα στα μωρά, λες και είμασταν σε μαιευτήριο ένα πράμα.Και δεν νιώθεις κακία, απλά πονάς.Ε, μια, δυο, τρεις, τώρα λέμε κι εμείς κάποτε έτσι θα είμαστε.Σε ζάλισα, συγγνώμη.Ό,τι θες εδώ είμαστε, εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρετε πόσο πολύ σας ευχαριστώ για την στήριξη και την δύναμη που μου στέλνετε...δεν έχω λόγια να σας περιγράψω πώς νιώθω, είμαι σίγουρη πως με καταλαβαίνετε απόλυτα...

είμαι σπίτι μόνη μου και προσπαθώ να βγάλω από το μυαλό μου την αποτυχία και να το δω λίγο πιο αισιόδοξα...

το θέμα με το σπέρμα λόγω ύπαρξης ενός μόνο όρχη είναι φυσιολογικό... οι τιμές έιναι λογικό να είναι πιο χαμηλές... όμως το σημερινό σπερ/μα ήταν χάλια... τα προηγούμενα ήταν μεν χαμηλά του Ιουλίου (το κάναμε τέλος Ιουλίου) ας πούμε ήταν 15.000.000 ανά ml και η ζωηρή κινητικότητα ήταν 19%... σήμερα ήταν απλά χάλια! παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η ψυχολογία του.. τον είχε πάριε από κάτω αυτόν τον μήνα και δεν μπόρεσα με καμία δύναμη να τον ανεβάσω λιγάκι... ακόμα και έρωτα όποτε τον πλησίαζα να κάνουμε ήταν απόμακρος και είρωνικός... χθές έγινε κι ένα άσχημο συμβάν στο πατρικό του σπίτι που τον έριξε εντελώς... γενικά εύχομαι να ήταν οι συγκυρίες που ήταν τόσο άσχημο... οι μόνο 3 μέρες αποχή... γιατί τον κυνηγούσα όλον τον κύκλο και δεν είχε διάθεση και την Δευτέρα έπρεπε να φύγει το σπέρμα που ήταν 12 μέρες ακίνητο και έπρεπε να έρθουμε σε επαφή για να ανανεωθεί... τώρα στην επόμενη θα κρατήσουμε αποχή για 5 -7 μέρες για να έχει και μεγαλύτερη ποσότητα σπέρματος άρα να μπορούν να απομονώσουν μεγαλύτερο αριθμό σπερματοζωαρίων... μετά αν πάλι δεν θα πάμε σε ουρολόγο για να δούμε αν είναι ελαφρώς φραγμένα κάτι σωληνάκια κλπ που μας είπε ο γυναικολόγος... ας ελπίσουμε αρχικά να μην χρειαστεί 2η και να έχουμε πετυχει κάτι αλλά αν χρειαστεί οι αριθμοί να είναι καλύτεροι και να μην χρειαστεί να τρέχουμε πάλι σε γιατρούς κλπ... ο γιατρός είπε ότι δεν είναι λογικό σε 20 μέρες να έχουν πέσει τόσο χαμηλά οι αριθμοί...από 15 σε 2 είναι τεράστια απόκλισηωκαι μάλλον ήταν "τυχαία" λόγω των καταστάσεων... του έβαλε και χέρι για την αρνητική ψυχολογία, του εξήγησε πολύ αναλυτικά και ήρεμα την κατάσταση, του μίλησε πολύ όμορφα... ίσως το χρειαζόταν να τα ακούσει κι από έναν τρίτο κι όχι μόνο από εμένα... στο αμάξι μου ζητούσε συγγνώμη για την συμπεριφορά του τον τελευταίο μήνα και είπε θα προσπαθήσει να πιστέψει σε αυτό που κάνουμε και θα δώσει το 100% του εαυτού του!!!

cuando μου μέσα από την καρδιά μου σε ευχαριστώ...για τα όμορφα λόγια...για το κουράγιο...για την "παρέα"...να'σαι καλά κορίτσι μου... :x από =(( σύντομα θα γίνω :x !!!!

Αγγέλα μου να'σαι καλά κι εσύ... όσα έγραψες είναι σαν να είναι από εμένα... εμείς ως τώρα λέγαμε θα έρθει αυτόν τον μήνα και μετά δεν πειράζει τον επόμενο και τον επόμενο και τον επόμενο... κι ο δικός μου νόμιζε ότι το σπέρμα ήταν οκ και ότι βιαζόμουν να τον στείλω για εξετάσεις... έπεσε από τα σύννεφα όταν βγήκαν τα αποτελέσματα... τον σεπτέμβριο θα είμαστε παρεούλα μάλλον και εύχομαι να είμαστε τυχερές!!! δεν προδικάζω την τωρινή προσπάθεια αλλά δεν την πολυπιστεύω μην απογοητευτω΄περισσοτερο...

ξέρω ότι αξίζουμε να έχουμε μία όμορφη ζωή με γερά παιδάκια... αλλά καμιά φορά απελπίζομαι, αυτό είναι όλο...

και πάλι κορίτσια σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση... αν δεν είχα κι ε΄σας θα τρελαινόμουν σήμερα... ήδη νιώθω λιγουλάκι καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου, πρέπει να νιώσεις καλύτερα!Δεν είναι λόγια παρηγοριάς, αφού σου είπα οτι όλα παίζουν ρόλο στο σπερμοδιάγραμμα.Άλλωστε κι ο γιατρός δεν δικαιολόγησε τέτοια απόκλιση!μπράβο στον αντρούλη σου που έδωσε τέτοια υπόσχεση, κι ο δικός μου μια απο τα ίδια και υπερευαίσθητος ,τουλάχιστον να μου πει κι εμένα συγγνώμη και να μην κλάψει στην αγκαλιά του γιατρού,της ανωμαλίας θα φαινόμαστε στον κόσμο :) ελπίζω να μην παρεξηγείς την ευθυμία μου, πίστεψέ με οτι το έχω κι εγώ ανάγκη και καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις.Κι όλες καμια φορά απελπιζόμαστε, παιδί θέλουμε΄κι είναι ό,τι πιο ιερό κι ας παιδευτούμε.Χαίρομαι πολύ που νιώθεις καλύτερα, το καλή επιτυχία ισχύει για κάθε προσπάθεια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να παρεξηγήσω;;;είναι δυνατόν;;;άλλωστε κι εγω αυτό έχω ανάγκη!!!Νομίζω πως οι περισσότερες κοπέλες εδώ μέσα ξέρουμε τί σημαινει προσπάθεια και απογοήτευση και λαχτάρα και πίκρα και πόνος και ελπίδα...

εμένα ευτυχώς δεν λύγισε γιατί όταν μπήκε στο δωμάτιο είχα ήδη αρχίσει εγώ να κλαίω και έπρεπε κάποιος να είναι στα πόδια του από τους 2 μας... ο γιατρός τα έχασε που με είδε έτσι γιατί ακόμα και όταν πήγα και του είπα ότι έχω καρκίνο δεν έκλαιγα... είμαι γενικά πολύ δυνατή αλλά καμιά φορά σπάω κι εγω... το αποκορύφωμα ήταν όταν ενώ μιλούσαν εγώ χλώμιασα και έψαχνα να βρω με τα μάτια την καρέκλα για να μην σωριαστώ κάτω και αρχίσει ο καλός μου να πανικοβάλεται και ίδρωνα και από την μία έτρεχαν δάκρυα κι από την άλλη η πίεση μου ήταν 7... ρεζίλι έγινα αλλά χαλάλι... την άλλη φορά θα μου πει τα νέα όταν ακόμα θα είμαι ξαπλωμένη για να μην τρέχουμε πάλι.... :oops::oops::oops:

τόσες μέρες προσπαθούσα να είμαι θετική και να πιστέυω και ξαφνικά έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου... δεν περίμενα να έχουμε με την μία επιτυχία αλλά όχι και να ακούσουμε ότι είναι πολύ χειρότερα από ότι ξέραμε ως τώρα!!! μου βγήκε όλη η κούραση και η πίεση και δεν κρατήθηκα!!! :oops:

να'σαι και πάλι καλά Αγγέλα μου... δεν ξέρω πώς να σας ευχαριστήσω, όλες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto... γεια σου και χαρηκα πολυ για την γνωριμια...... θελω η μαλλον εχω την αναγκη να σε γεμισω θετικη ενεργεια .....και πανω απο ολα Θεικη ενεργεια....... Βασικα ηρεμησε και χαλαρωσε ...... ολοι ξερουμε πως αυτα δεν ερχονται οποτε θελουμε αλλα οποτε θελουνε.....κι εμεις προσπαθουμε και ξερω πολυ καλα πως ακομα και με τεχνικες μεθοδους η ψυχολογια παιζει πολυ σημαντικο ρολο....... εμενα ενα πραγμα με ηρεμει και μου δινει δυναμη ....η προσευχη και το διαβασμα καποιων βιβλιων του Πατερ Παισιου.......δοκιμασε το..... ισως να βοηθησει ........ παντως να εισαι σιγουρη για ενα πραγμα πως ΣΙΓΟΥΡΑ καποια στιγμη θα σου συμβει........ σιγουρα...... ευχομαι τα παντα......μα πανω απο ολα ευλογια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

D_e_s_p_i_n μου σε ευχαρσιτώ κι εσένα πολύ και χαίρομαι πολύ για την γνωριμία!!! Εύχομαι να έρθει γρηγορα το μπεμπάκι σας και να μην σας ταλαιπωρήσει...

Η αλήθεια είναι ότι θαυμάζω απεριόριστα τους ανθρώπους που μπορούν και πιστεύουν και νιώθουν τον Θεό κοντά τους...

Η δική μου πίστη έχει κλονιστεί αρκετές φορές γιατί τα γεγονότα στην οικογένειά μου ήταν τέτοια (και στο παρελθόν ακι τώρα) που κάναν και τους γονείς μου όχι και τόσο πιστούς... είναι καλοί άνθρωποι με ήθος και ευγένεια αλλά δεν είναι καθόλου της εκκλησίας και δεν μας έμαθαν και εμάς να είμαστε! Την ανάγκη να είμαι μέλος της πιο ενεργά δεν την έχω νιώσει, πιστεύω με έναν δικό μου τρόπο, προσπαθώ να μην κάνω κακό, να είμαι καλός άνθρωπος, να μην λέω ψέματα, να βοηθάω όποιον μπορώ και όποιον έχει την αναγκη μου χωρίς ποτέ να με νοιάζει η ανταπόκριση ή το αντάλλαγμα...

πιστεύω πολύ στην Παναγία και πιστέυω πως ο Θεός δεν είναι αυτός που μας στέλνει τις ταλαιπωρίες και τις αναποδιές αλλά αυτός που μας κρατάει δυνατούς μέσα από αυτές τις δοκιμασίες...

πήγα στην μονή της οσίας ειρήνης της χρυσσοβαλάντως στις 10/8 γιατί ένιωσα την ανάγκη να πάω και απογοητεύτηκα με την εμπορευματοποίηση και με το πόσο οι άνθρωποι "πέφτουν τόσο χαμηλά" για να προσκηνύσουν πιο γρήγορα ας πούμε ή για να βγάλουν χρήματα...

Χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που πιστεύουν βαθιά και συνετά και πιστεύω πως τους βοηθάει πολύ...

μακάρι να καταφέρω κι εγώ μια μέρα να πιστέυω τόσο δυνατά!!! να είσια σίγουρη πως θα ψάξω για τον πάτερ Παΐσιο και θα προσπαθήσω να διαβάσω για το έργο του γιατί έχω ακούσει κι από φίλους πολλά!!!

Να είσαι καλά και είμαι σίγουρη κι εγω πως κάποια μέρα θα έρθει το μπεμπάκι σε όλες μας, κι ας είναι η καθυστέρηση για καλό...

σε φιλώ γλυκιά μου κοπέλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελιπηκτο γλυκο.. λυπαμαι πολυ που ηταν ετσι ατυχη αυτη η προσπαθεια αν και ακομα δεν ξερουμε τιποτα! η ελπιδα πεθαινει τελευταια.. σιγουρα οι συγκυριες δεν ηταν καλες ουτε η ψυχολογια, γι αυτο και το σπερμα πως να ειναι καλο? εχουν σημασια ολα αυτα...

ευχομαι την επομενη φορα, αν δεν γινει θαυματακι (θυμισου τη λια) να πανε ολα καλυτερα..

και μια συμβουλη αν μου επιτρεπεις επειδη τα εχω ζησει και τα εχω σκεφτει 100 φορες. Οταν υπαρχει θεμα σπερματος ειδικα οταν δεν ειναι κατι μικρο ή παροδικο, καμια φορα η επιμονη σε θεραπειες και βιταμινες κλπ κουραζει και φερνει αντιθετα αποτελεσματα. Προτεινω να συζητησετε με τον αντρα σου που δειχνει τοσο κατανοηση, αν αντεχετε να περασετε καποιους μηνες ακομα για να βελτιωθει οσο γινεται το θεμα και να συνεχισετε με σπερματεγχυσεις.. Αν οχι πηγαινετε κατευθειαν σε εξωσωματικη ..που κι εκει υπαρχει αγωνια αλλα οχι πια για το σπερμα.. Σου το λεω γιατι κι εμεις καναμε 1 σπερματεγχυση αποτυχημενη με πολυ μικρες πιθανοτητες και ο παλιος μου γιατρος ελεγε να κανω κι αλλες. Αλλαξα γιατρο και μου ειπε οτι τσαμπα ταλαιπωρουμαστε. Οι σπερματεγχυσεις πετυχαινουν οταν το σπερμα απο μονο του ειναι καλουτσικο και θελει απλα μια ωθηση τη σωστη στιμγη! Σκεφτομαι οτι τωρα ακομα θα παιδευομασταν ισως και θα ειμασταν χαλια... μπορει η εξωσωματικη να μην ηταν η πιο ευχαριστη εμπειρια αλλα ενιωθα οτι παιζουμε με τα οπλα που εχουμε , δεν κυνηγαμε θαυματα , θεους και δαιμονες! φιλικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto μου μόλις διάβασα τα νέα σου. Λυπάμαι βρε κοπέλα μου για τα όχι τόσο καλά αποτελέσματα! :( Εγώ νομίζω ότι καλό είναι που και που να κλαίμε και να ξεσπάμε και να βγάζουμε το παράπονο από μέσα μας! Όσο τα κρατάμε τόσο συσσωρεύονται και στο τέλος μας πνίγουν. Να μην νιώθεις λοιπόν άσχημα για το ξέσπασμά σου. Ήταν απόλυτα φυσιολογικό.

Ο προηγούμενος Δεκέμβρης Melipikto μου, ήταν νομίζω ο χειρότερος της ζωής μου. Μέσα σε μια εβδομάδα διέγνωσαν καρκίνο στον πατέρα μου και στον πεθερό μου και τους στείλαν και τους 2 για χειρουγείο σε 2 εβδομάδες. Περάσαμε τα Χριστούγεννα μέσα σε νοσοκομεία με χειρουργεία κτλ. Είχα και εγώ τότε την φαεινή ιδέα μια που περιφερόμουνα σε νοσοκομεία να κάνω και την σαλπιγγογραφία για να ξεμπερδεύω. Τα αποτελέσματα χάλια! Πάμε σε νέο γυναικολόγο για να δείξουμε τα αποτελέσματα και αυτός εκτός των άλλων μας στέλνει σε ουρολόγο γιατί δε του άρεσε το σπερμοδιάγραμμα. Διάγνωση ουρολόγου: 2 μεγάλες κυρσοκήλες που μειώναν την κινητικότητα κατά πολύ. Πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης ήταν ελάχιστες. Έπρεπε να χειρουργηθούμε και οι 2. Ψυχολογία στα πατώματα και από τους δυο μας! Είχαμε κουραστεί τόσο πολύ από όλα αυτά που είπαμε να αφήσουμε να περάσουν λίγοι μήνες να δούμε πως θα πάνε και οι γονείς μας και να το δούμε μετά το Πάσχα. Οι μπαμπάδες μας μετά σπο χημειοθεραπείες κτλ τώρα πάνε πολύ καλά ευτυχώς! Το Πάσχα το περάσαμε πολύ οικογενειακά και χαλαρά και πραγματικά το ευχαριστηθήκαμε και αφού τελείωσε κανονίσαμε ραντεβού για το 1ο χειρουργείο του άντρα μου. Δεν προλάβαμε ... μας πρόλαβε το σποράκι! :D Ήρθε έτσι ήρεμα και όμορφα, πραγματικά εκεί που δεν το περιμέναμε ενώ το θεωρούσαμε απιθανο!

Ο επόμενος Δεκέμβρης αν όλα πάνε καλά νομίζω θα είναι ο πιο ευτυχισμένος της ζωής μας μια και θα έρθει η μικρή μας ζουζούνα να μας αλλάξει τη ζωή! Και θα έχει και 2 παππούδες γερούς και δυνατούς που την περιμένουν πως και πως!

Εκεί που θέλω να καταλήξω κοπέλα μου είναι ότι μην απελπίζεσαι ποτέ! Εκεί που όλα τα βλέπεις μαύρα και θεωρείς ότι όλα πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο και αναρωτιέσαι τι άλλο ακόμα μπορεί να μου συμβεί, εκεί γίνεται η ανατροπή και ξαφνικά όλα αλάζουν και ζεις την απόλυτη ευτυχία! Νομίζω ο θεός ξέρει πότε θα μας χαρήσει τα παιδάκια μας. Η αναμονή αυτή θα μας κάνει καλύτερες μανούλες είμαι σίγουρη για αυτό. Μπορεί για ορισμένες μας να αργούν λίγο να έρθουν τα μωράκια μας, αλλά θα έρθουν και εμείς θα είμαστε εδώ να τα περιμένουμε γιατί το αξίζουμε! Σου στέλνω την αγάπη μου και όλη μου τη θετική ενέργεια και εύχομαι να πετύχει γιατί όχι και αυτή η προσπάθεια! Καλή επιτυχία! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω κατασυγκινηθει!!!!!ειστε ολες πολυ γλυκουλες και η ιστορια σου μαντι αν και την ειχα ξαναδιαβασει πιο παλια με ξανασυγκινησε και παλι..μελιπικτο μου ολα θα φτιαξουν...ειμαστε ολες μαζι για ο,τι κι αν χρειαστει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MaDi μου .....σας αξιζουν πολλα μπραβο......... κοπελα μου εκλαψα.........τι κανει η φυση???? τι κανει ο Θεος????? Μπραβο καλη μου...... σου ευχομαι απο δω και μπρος τα καλυτερα....... τετοιες ιστοριες μας κανουν πιο δυνατους...... πω πω ανατριχιασα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy και MaDi ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια, την πανέμορφη ιστορία, την στήριξη και όλα...είστε πολύ γλυκές και ευχαριστώ που μου δίνετε τόσο θετική ενέργεια και δύναμη!!!

για να απαντήσω σε κάθε μία χωριστά:

Twiggy μου εμείς ευτυχώς πέρα από κάτι βιταμίνες δεν έχουμε πάρει τίποτα άλλο οπότε από αυτήν την πλευρά δεν έχουμε ταλαιπωρηθεί, τώρα αν διαγνώσει ο ουρολόγος καμιά προστατίτιδα παλιά ή τίποτα άλλο τότε ίσως χρειαστεί να γίνουν πρώτα οι θεραπείες και μετά οι επόμενες προσπάθειες... το μεγάλο μας θέμα έιναι ο χρόνος που μας πιέζει λόγω των δικών μου εξετάσεων τον Δεκέμβριο που θα περιλαμβάνουν ραδιενεργό ιώδιο και υποθυρεοειδισμό και για 4 μήνες δεν θα μου επιτρέπεται δια ροπάλου εγκυμοσύνη και δικαίως βέβαια!!!οπότε αν "δεν" μέχρι αρχές δεκέμβρη τότε πάμε πάλι από απρίλη όπως φέτος...αν διαγνωστεί βέβαια τίποτα και χρειαστώ πάλι θεραπεία τότε θα πάμε 12 μήνες πίσω (λίγο απίθανο σε αυτήν την φάση αφου υπερηχογραφικά δεν φαίνεται τίποτα μεγάλο που να χρηζει θεραπείας)...

όσο για την εξωσωματική δυστυχώς ίσως είναι πολύ επιβαρυντικό για την υγεία μου λόγω ύπαρξης υπολλείματος καρκίνου να πάρω ορμόνες...ο ενδοκρινολόγος είπε ότι μπορέι να αναπτυχθεί ο καρκίνος ανεξέλεγκτα με τις ορμόνες, πράγμα που δεν θέλουμε με καμία δυναμη...είπαμε να κάνουμε παιδάκι για να κάνουμε μία όμορφη οικογένεια κι όχι για να είναι καταδικασμένο να μέινει χωρίς μανούλα...αν χρειαστεί είπε θα κοιτάξουμε να βρούμε ειδικά ΄φάρμακα και ελαφριά ώστε να μικρυνουμε τις πιθανότητες....οπότε όσο μπορούμε να το παλεύουμε έτσι θα το παλέψουμε, όχι γιατί δεν θέλω, προς θεού, αλλά γιατί δεν πολυπρέπει...

MaDi μου εμείς πιστεύαμε ότι μετά την ταλαιπωρία που περάσαμε πέρσι με την δικιά μου περιπέτεια και τα νοσοκομεία, και τις εγχειρίσεις και τις θεραπείες και το ότι μετά από όλα αυτά συνέχιζαν να βρίσκουν καρκίνο αλλά δεν φαινόταν που ακριβώς και περάσαμε ένα 6μηνο μέσα στην αγωνία να προλάβουμε μήν πάει αλλού (γιατί μετά τον θυρεοειδή και τους λεμφαδένες χτυπάει πνέυμονα αν δεν τον βρεις μέσα στα πρώτα 5 χρόνια και εγω δυστυχώς τον βρήκα γύρω στην 10ετία και πρόλαβε και έκανε αρκετή ζημιά) να τρέχουμε να κάνουμε του κόσμου τις εξετάσεις, να μας τρέχει ο κάθε γιατρός σε δικούς του (για τα ποσοστά όπως καταλαβαίνετε), να μας λένε 100 διαφορετικές γνώμες...ο ένας να λέει έχω δει πολλά και αν δεν κάνει την 2η επέμβαση θα πάει στους πνεύμονες και τότε...ο άλλος να λέει θα πάει σε φωνητικές χορδές...άλλος ότι δεν τρέχει και τίποτα αν το αφήσω...ο ένας ήθελε μαγνητική και ο άλλος έλεγε ποιος μ***ς σου είπε να κάνεις μαγνητική, αξονική έπρεπε και ο 3ος να λεει γιατί σε ταλαιπωρούν έτσι με έαν απλό σπινθηρογ΄ραφημα θα έδειχνε (που το είχα κάνει και δεν έδειξε)!!!

άλλο να σας τα λέω και άλλο να τα ζείτε!!!!

περασαμε πολύ δυσκολα και δεδομένου ότι και οι 4 παππούδες μου είχαν καρκίνο και οι 2 έχουν "φύγει" πια και καρκίνο είχαν και κάτι θείες μου που "εφυγαν" κι αυτές, ήταν όλη η οικογένεια πολύ άσχημα...

είπαμε λοιπόν ότι αφού ταλαιπωρηθήκαμε τόσο και ακόμα το θέμα δεν έχει λήξει εντελώς αλλά το παρακολουθούμε, ότι το μωράκι δεν θα μας δυσκόλευε κι αυτό...θα ερχόταν αβίαστα στην ζωή μας...

μάλιστα σκεφτόμουν η χαζή ότι θα έμενα έγκυος και θα το ανακοίνωνα σαν δώρο στον αντρούλη μου με μία σαλιάρα που να γράφει χαζομπαμπάς στην γιορτή του... δυστυχώς όμως κι εκεί ο Θεός είχε άλλα σχεδια για εμάς και φαίνεται να μας ταλαιπωρεί...

ξέρω πως κάθε εμπόδιο για καλό και πως ίσως για κάποιο λόγο δεν έρχεται αλλά δεν μπορώ να μην το παλέψω...

ΣΑς ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου γιατί μου στέκεστε σαν κολλητές...σαν αδελφές...μου στέλνετε την αγάπη σας και την θετική σας ενέργεια σαν να με ξέρετε χρόνια ενώ με γνωρίζετε μόλις λίγους μήνες...

Η Παναγίτσα να σας έχει καλά και προστατεύει τόσο εσάς όσο και τους ανθρώπους που αγαπάτε...

Να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και στα κορίτσια που αναμένουν όπως εγώ, να έρθει σύντομα το θαυματάκι στην ζωή τους..

Ξέρω πως γίνονται θαύματα...μακάρι να έρθει και σε εμάς ένα...

Σας φιλώ και σας στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ανθρωπινες σχεσεις μας ελεγαν παντα ειναι "παρε και δωσε"...

Νομιζω λοιπον πως λιγοι μονο καταλαβαν πως αυτο σημαινει "παρε" χωρις να ζητας

και "δωσε" χωρις να σου ζητουν..

εδώ μέσα νομίζω ότι το γνωρίζετε όλες πολύ καλά...

Να είστε πάντα γερές και σύντομα να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με ότι ονευρεύεστε!!!

Σας ξαναφιλώ όλες, κάθε μία ξεχωριστά!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ειναι η παναγιτσα κοντα σου σε ο,τι κανεις μελιπικτο μου...τι εχεις τραβηξει γλυκουλα,πιαστηκε η ψυχη μου με αυτα που διαβασα, να μην φοβασαι ολα θα πανε καλα ..και ευχομαι συντομα να εχεις ενα μικρο μωρακι να σου δωσει πολλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto, πιστεύω πως θα είσαι ΄μια από τις καλύτερες και πιο ευτυχισμένες μανούλες στον κόσμο. Εύχομαι να είσαι πάντα γερή και τόσο δυνατή και καλόκαρδη!Για την ιστορία σου δεν έχω να πω λόγια, συγκινήθηκα πολύ και ειλικρινά υποκλίνομαι.Καλή επιτυχία κορίτσι μου,πολλά φιλάκια :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuandακι μου γλυκό σε ευχαριστώ πολύ!

Αγγέλα μου κι εσένα το ίδιο... Σύντομα θα είμαστε όλες μανούλες και σίγουρα θα είμαστε οι καλύτερες του κόσμου!!!!!!

Εϊμαι σίγουρη πώς υπάρχουν κοπέλες και αγόρια απου έχουν περάσει πιο σοβαρά και πιο δύσκολά από εμένα και έχουν αντιμετωπίσει καρκίνους χειρότερα διαφοροποιημένους από τον δικό μου και με λιγότερες πιθανότητες επιβίωσης και βγήκαν νικητές!!!

Τους θαυμάζω και ως μία κοπέλα που παλεύει τον καρκίνο 2 χρόνο τώρα δεν φοβάμαι τόσο πια...

νιώθω μόνο πώς για αρκετό καιρό είμαι στο κάτω μέρος του τροχού και ανυπομονώ να γυρίσει και να βρεθούμε κι εμείς να κοιτάμε από "ψηλά" σύντομα!!!

Τα παραπάνω δεν τα έγραψα για να με λυπηθείτε ή να στεναχωρεθείτε, απλά να καταλάβετε τον λόγο που καμιά φορά πέφτω τόσο πολύ... στην περιπέτειά μου ευτυχώς είχα κοντά μου άτομα που με στήριξαν πολύ...στην αρχή όσο ε΄γω ήμουν αισιόδοξη και δυνατή για να είμαι ειλικρινής τους στήριζα εγώ!!! Με έπαιρναν τηλέφωνο φίλες και συγγενείς και έκλαιγαν και τους παρηγορούσα εγώ, τους έλεγα πως δεν είναι τίποτα και πως θα βγω νικήτρια σίγουρα!!!

Χρειάστηκε να περάσουν αρκετοί μήνες, πάμπολλες εξετάσεις και πολλά "χαστούκια" για να λυγίσω κι εγώ... και τότε ως εκ θαύματος πατήσαν όλοι στα πόδια τους και με στήριξαν πολύ...

Τώρα παλεύουμε μόνοι μας με τον αντρούλη μου, χωρίς καμία στήριξη εκείνος (εκτός από εμένα) κι εγω δόξα τον Θεό με εσάς συμμάχους μου...

ευτυχώς όταν εκείνος δεν είναι καλά είμαι εγώ και προσπαθώ να τον στηρίζω και να τον ανεβάζω κι όταν πέφτω εγώ είναι εκείνος πιο δυνατός...αυτόν τον μήνα μας πήρε και τους δύο η μπάλα αλλά από σήμερα γυρίσαμε σελίδα, περιμένουμε μήπως έχει γίνει το θαύμα στην κοιλίτσα μου και αν όχι πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα!!!

δεν ξέρω πώς να εκφράσω της ευγνωμοσύνη μου και όσα νιώθω για εσάς...

είμαι σίγουρη πως με καταλαβαίνετε......... @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι και μελιπηκτο μας συγκινησατε πολυ! για μια αλλη φορα παιρνουμε μαθηματα ζωης και δυναμης εδω μεσα και αυτο ειναι σπουδαιο..

μελιπηκτο ευχομαι η ταλαιπωρια σας συντομα να τελειωσει και να ερθει το θαυματακι σας γιατι πραγματικα το αξιζετε.. κι αν ολα τα αλλα αποτυχουν και ειστε πανω απο ολα καλα, να θυμασαι οτι υπαρχει και η λυση της εξωσωματικης χωρις φαρμακα για να μην επιβαρυνθεις καθολου... ευχομαι ολως ολοψυχα να μην χρειαστει.. κατι μου λεει οτι ολα θα βρουν το δρομο τους σιγα σιγα και θα μας ανακοινωνεις ευχαριστα!!!σε φιλω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto εύχομαι απο καρδιάς να πάνε όλα καλά! Πραγματικά σας θαυμάζω, εσένα κ τον καλό σου, για τη δύναμη και την αγάπη σας! Όλα να έρθουν καλά για εσάς %%- , με ένα θετικό αποτέλεσμα στη σπερματέγχυση που κάνατε. madi απίστευτη και η δική σας περιπετεια που εξελίχθηκε με τον ευτυχέστερο τρόπο όμως! Θα γυρίσει ο τροχός και τα μωράκια θα έρθουν στις κοπέλες που τα θέλουν!

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...