Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες (δεν) περιμενουμε περιοδο τον Αυγουστο??


Recommended Posts

καλες διακοπες λοιπον σε ολες και με πολλες φουσκωτες κοιλιτσες!!βελουδενια καλα μου ακουγονται τα νεα σου ευχομαι το τεστακι οταν το κανεις να ειναι πολυ θετικο!!!!!!μωρουδενια ελπιζω να εκανες ελευθερα και αλλες μερες πριν την προηγουμενη τριτη για να ειμαστε πιο σιγουρες :lol: ...καλα ακουγονται και τα δικα σου ..με το καλο!θα περιμενουμε τα θετικα σου νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 191
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ Κ ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΕΣΤΑΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!!

ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Muriam mou se efxaristo gia to fouuu:) . Ean me to kalo den mou erthi periodos,testaki skeftome na kano i tin kiriaki i tin deftera. Tha mporousa na kano akomi k tora giati idi briskome stis protes meres kathisterisis alla leo na pwrimeno akomi ligo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΔΥΝΑΜΙΚΑ!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΑ ΝΕΑ!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΔΥΝΑΜΙΚΑ!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΑ ΝΕΑ!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

tha kanw !!!!se liges meres tha kserwwwwwwwwwwwww :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Cuando μου πώς πάτε;;; Πότε θα ακούσετε το μπεμπέ με το καλό;;;; <3

Βελουδένια μου δεν πειράζει, υπομονή και ηρεμία θέλει και θα έρθει το σπορί...

Μωρουδένια έχουμε αγωνία μεγάλη, πες μας τα ευχάριστα!!!!

Διάβασα τώρα σε ένα άλλο θέμα ότι τα κέντρα σπερματέγχυσης και εξωσωματικής κλείνουν τον Αύγουστο!!!! Εμένα με έχει προγραμματίσει για περίπου 26 Αυγούστου, λέτε να ονειρεύομαι και να αισιοδοξώ τσάμπα;;; 14 που περιμένω να μου έρθει μου είπε να τον πάρω τηλέφωνα για να κανονίσουμε τους υπέρηχους για να παρακολουθούμε την ωορηξία και να μην ανησυχω... και μάλλον ή στο ΙΑΣΩ ή σε ένα άλλο θα το κάνουμε... Να ανησυχήσω;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελιπικτο μου να μην ανησυχησεις...δεν νομιζω να ειναι θεμα..αφου σου ειπε θα την κανετε θα την κανετε,ετσι πιστευω εμενα αυτο που με ανησυχει ειναι που θελει να σου κανει δυο τρεις σπερματεγχυσεις χωρις να δει αν ειναι οκ οι σαλπιγγες κλπ...νομιζω οτι απο κει ξεκιναμε πρωτα..δεν ξερω..αν αυτος θελει να τα κανει αναποδα..χμμμμ..θα τις πληρωσετε;ευχομαι να πανε ολα καλα... ;)

το μπεμπακι θα το δουμε και θα το ακουσουμε πρωτα ο θεος την παρασκευη :ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό κορίτσι μου!!! όλα να πάνε κατ'ευχήν!!!

Κοίτα για την σαλπιγγογραφία το συζητήσαμε αλλά μου είπε ότι φαίνεται το πρόβλημα να το έχει ο σύζυγος λόγω των αποτελεσμάτων και δεν πιστεύει να το έχω εγώ, τον ρώτησα αν θα είχε φανεί στις εξετάσεις μου τόσα χρόνια (είναι γιατρός μου από το 2006) και μου είπε ότι αν είχαν φλεγμονή θα πονούσα στην ψηλάφιση αλλά το αν είναι φραγμένες δεν θα φαινοταν σε καμία άλλη εξέταση. επειδή όμως έχω ταλαιπωρηθεί πολύ τον τελευταίο 1 1/2 χρόνο με εξετάσεις (κάποιες σωματικά επίπονες και κάποιες ψυχολογικά απίστευτα επίπονες) και το ξέρει δεν θέλει να με βάλει σε αυτή την διαδικασία χωρίς να δοκιμάσουμε πρώτα έτσι...

ίσως είναι λόγω της ιδιατερότητας με την υγεία μου.. τί να πώ; ελπίζω να πάνε όλα καλά και απλά να είναι το πρόβλημα στο σπερματάκι και πουθενά αλλού... Δεν ξέρω αν θα το αντέξω μετά από όσα περάσαμε να έχω πάλι πρόβλημα κι εγώ... θα ισοπεδωθώ...

Το κόστος πόσο είναι γιατί ξέχασα να τον ρωτήσω;;; Η σαλπιγγογραφία πονάει, γιατί έτσι έχω ακούσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενε οτι δεν ποναει ...εγω πονεσα...πονεσα μολις σηκωθηκα..δεν ειχα παρει παυσιπονο γι αυτο!!!ε ενταξει τοτε...δεν ειναι πολυ πιθανο να εχεις βουλωμενες τις σαλπιγγες ειναι δυσκολο να εχει συμβει και ειδικα στην ηλικια σου,μην αγχωνεσαι..απλα γενικα πριν απο μια τετοια διαδικασια το κανουν...οκ..να μην ταλαιπωρηθεις αλλο συμφωνω!!να πανε ολα κατευχην!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'σαι καλά γλυκιά μου!!! ελπίζω να έχουμε πάρει την σωστή απόφαση και να έχει θετικό αποτέλεσμα χωρίς να ταλαιπωρηθούμε άλλο!!! Δοκιμαστήκαμε νομίζω αρκετά τον τελευταίο καιρό και νιώθω έντονα την ανάγκη να πάνε τα πράγματα καλά στην ζωή μας και να μεγαλώσει η οικογένειά μας με ένα γερό μωράκι!!!

Κοιτάζω το τικεράκι σου και ακόμα δεν το πιστεύω!!! Είμαι πολύ χαρούμενη για εσένα κορίτσι μου!!! Την παρασκεή εύχομαι να ακούσετε μιά καρδούλα που να χτυπάει δυνατά και ζωηρά σαν ντραμς και να το δείτε το κουκιδάκι σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia adiathetisa!!!!!mou irthe h kataramenh!!!!! :cry::cry::cry::cry:

kaname arga ston kyklo mou!!!

exw 30 meres kyklo genika kai kaname apo thn 23h kai meta gia auto mallon...

as elpisoume ton allon mina na einai pio tyxeros!!! :roll::roll::roll:

an kai stenaxwrithika...alla den peirazei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax moroudenia mou, min stenaxoriese k esi opos k ego tha kinithoume pio dinamika afton ton mina . K oi dikes mas eleftheres epafes eginan ligo meta tis gonimes meres gia afto den epiase mallon. Efxaristo k ta ipolipa koritsia gia tin empsixosi k efxome se oses to epithimoun thetika apotelesmata to sintomotero . K gia na min 3exniomaste ego DEN perimeno stis 6 -7 /9 :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ Κ ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΔΥΝΑΜΙΚΑ!!!!!!!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΩΡΗΞΙΑ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ Η ΠΟΙΟ ΑΡΓΑ ΓΙ"ΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΠΑΦΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΧΟΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΤΕ!!!!!!!!!

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;Μωρουδένια και Βελουδένια μην στεναχωριέστε σίγουρα τον επόμενο μήνα θα το πιάσετε το σποράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Μωρουδένια μου μην στεναχωριέσαι, να έχεις στην άκρη του μυαλού σου ότι μετα τα αντισυλληπτικά παίρνει 1-2 μήνες να σταθεροποιηθεί ο κύκλος και η ωορηξία είναι ακανόνιστη... εμένα τον πρώτο μήνα που τα έκοψα σε 22 μέρες κύκλο ωορηξία είχα την 18 μέρα (διαπιστωμένο με υπέρηχο στον γιατρό)!!! Μην απογοητεύεσαι και όπως είπε και η Μύριαμ ντοιν ντοιν μέρα παρά μέρα για να είστε σίγουρες ότι δεν χάσατε καμία μέρα!!!!

Για όσες μένουν Αθήνα σήμερα γιορτάζει η μονή της Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου που βρίσκεται στη Λυκόβρυση Αττικής και ανήκει στο παλαιό Ημερολόγιο. Βοήθεια μας και εύχομαι να πραγματοποιήσει το όνειρο όλων των κοριτσιών που προσπαθούμε για ένα παιδάκι καθώς και να προστατεύει όλες τις εγκυούλες του κόσμου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...