Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου..τι κάνετε? Το πρωι είχα πάει σε μια συναντηση των δασκάλων γι'αυτό δεν μπήκα...ΜΕτά γκρίνιαζε ο μικρός, μας έκλεισαν κ το ρεύμα για λίγο...Χθες δεν σταμάτησε να γκρινιάζει και στις 8:30 δεν άντεξε, κάναμε μπάνιο, ήπιε λίγο γαλα κι έπεσε ξερός!!! Σημερα που τον άφησα στη μαμά μαμά μου ήταν πολύ ήρεμος...μέχρι που επέστρεψα!! :roll:

Πιπίτσα μου να ΄σου ζήσει η πεθερα!!!

Εύη μου σε καταλαβαίνουμε όλες...υπομονή λίγο ακόμα! Περαστικά στον Χριστόφορο σου...και κλείσε τα τηλέφωνα!!!

Γιελιζ δεν το έχω δοκιμάσει με τον απορροφητηρα!! :roll: Κι εγώ προβληματιζόμουν για το τι θα του φοράω από μέσα τώρα το Χειμώνα..Μια φίλη μου είπε ότι του φορούσε μακρυμάνικο..Λέω να πάρω και μακρυμάνικο για έξω και για το σπίτι κοντομάνικο...

Ελίς μου μπράβο της μικρής σου!!!Εστρωσε!!

Χρυσταλλένη μου πήγατε για εμβολιο??Περιμένουμε νέα σας!

Χριστινάκι μου κι εμένα τα ίδια ο μικρός...χθες με την γκρινια του δεν κατάφερα να κάνω τίποτα κι είχα κουραστεί τόσο πολύ και το βράδυ έτρεμαν τα χέρια μου!!Υπομονή λίγο ακόμα!

Μαίρη μου αρχισε να στρωνει στον ύπνο του ο μικρός ε? Μπραβο να σε ξεκουράζει...

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνουν??

ΑΑ συμπεθέρα κι ο γαμπρος σου το βραδυ βρυχαται σαν λιοντάρι!!! Και όλο τεντώνεται!!!!Ταιριάζουν και σ'αυτο!!! :lol::lol:

Τη Δευτέρα πάμε κι εμείς για το πρώτο μας εμβολιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια!!!!Τι κανετε??

Εμεις σημερα ειμαστε πολυ καλυτερα μια κ περασαμε ενα ΣΚ με τον μπεμπη κρυωμενο..ειχαμε μπουκωματακι μπολικο κ βηχα..ηρθε η παιδιατρος την Κυριακη κ κανουμε ορο με συρριγγα πριν απο καθε γευμα κ σταγονιτσες στη μυτουλα...μαρτυριο καθε φορα..σπαραζει στο κλαμα το μαναρι μου...

Χτες εφαγε στις 23.00 κ μετα ξυπνησε στις 5..ελπιζω να το κρατησουμε...επειτα εφαγε 8,30 κ μετα 1 με το ζορι τον ξυπνησαμε 12,30..

Εμεις Αννα μου τρωμε απο 110-150..συνηθως 125 και κανειαπο 10λ εως μιση ωρα..αν νυσταζει..

εμεναρε κοριτσια δεν τρωει με τιποτα κοιμισμενος εσεις πως τα καταφερνετε?

Ειμαστε 5 κιλα κ 57 ποντους!!!σε 15μερες εβαλε 700 γρ..

Κατα τα τ αλλα κουραση αλλα γλυκεια...ειδικα οταν του μιλαω κ γελαει λιωνωωωωωωωω κ ξεχνω τα παντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Με αυτο το γαλα που πινουμε τωρα απταμιλ πλας1 δεν εχουμε κανενα προβλημα μα τα κακακια..

Χριστινιω τα HYMANA εχω διαβασει οτι ειναι απο τα καλυτερα γαλατα..

Εγω απο σημερα μοναχουλα κ παλι..εφυγε η πεθερα μου δυστυχως..

Να ρωτησω κατι οταν παραγγελνεται απο το αμαζον σας τα φερνουν σπιτι η πατε στο ταχυδρομειο??εγω πηγα στο ταχυδρομειο κ τα πηρα..

Μαρακι μηπως τον ενοχλει το ξενο που του δινεις??

Νικακι τελεια τα καταφερες ..ειδες λιγη υπομονη ηθελε μοναχα..μπραβο μανουλα!!!

Ευακι λιιιιιιγη υπομονη αομη κοντευεις!!!!!!

Ελις μου μπραβο στρωσατε μια χαρα κ σεις Σοφιτσα μου!!!!!!

Παντως κ μεις παρολο που ηταν κρυωμενο δεν ειχε γκρινιτσα καθολου ηταν πολυ ησυχο!!

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα..παντως ειστε ολες καλα κ αυτο εχει σημασια!!

Φιλακιααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα να σου ζησει το νινακι!!!

Ευη περαστικα στο γιουκακι σου!ειναι καλυτερα το παιδι;

Κοριτσια πολυ καλο αυτο με τον απορροφητηρα.θα το κανω κι εγω.

Απο κορμακια κι εγω κοντομανικα θα παρω γιατι εχω ζεστο σπιτι και 1-2 μακρυμανικα το πολυ πολυ για εξω.

Σημερα επιχειρησα να εχω την πρωτη επαφη με τον αντρα μου μετα απο 10 μηνες αλλα δεν...

ετσουζα κια πονουσα πολυ.ισως να εφταιγε το προφυλακτικο.μας ειπε ο γιατρος μεχρι να καθαρισει εντελως η μητρα μου.αυτο λεει γινεται μονο οταν θα μου ερθει πια η περιοδος.μεχρι τοτε υπαρχει κινδυνος απο τις ακαθαρσιες να παθει ο αντρας σαπροφυτικη ουρηθριτιδα,κατι που ειναι επωδυνο και θεραπευεται δυσκολα.

Ξυπνησε ο μπεμπης!!!!παω να ανοιχω τον απορροφητηρα!χι!χι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παλι εδωωω...για γκρινιες και τετοια βλεπω λετε...ακομα δεν ξερω να σας πω για τη μικρη αλλα τοτε στο γιο μου...το τι βολτα στην παραλια εκοβα πανω κατω αγκαλια δεν λεγεται..ααα και με το αμαξι...η καλυτερη του ητανε..ξερος επεφτε...ετσι ηρεμουσε...ρε κοριτσια σε οσες το κανανε...μετα απο εξεταση τραχυλου τσουζατεε??με εχει πιασει ενα ψιλιτσουξιμο...αντεε μπας και ενεργοποιησει τιποτααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακιαααααααα....επιστρεψαμε σημερα στο σπιτακι μας.....ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.η μικρη μας μπορει να μας αργησε αλλα δεν ταλαιπωρησε καθολου την μαμα...σε 3,5 ωρες εκανε εμφανιση.προς το παρον ειμαστε πολυ καλα κοριτσακια θηλαζουμε κ κοιμομαστε.τις δυο πρωτες μερες κοιμοταν σερι εως κ 6 ωρες :shock::shock::shock: .λεω δεν μπορει κατι θα μας επιφυλασει το μελλον.τελικα απο χθες ξυπναμε στο τριωρο (οταν τρωμε καλα).ευτυχως προς το παρον ειναι καλοβολη.η μικρη μου...πλεον πηρε προαγωγη σε μεγαλη :D:D:D ...εχει ενθουσιαστει.δεν ξεκολαει απο πανω της.μονο οταν ηρθαν στο νοσοκομειο να με δουν ηταν λιγο χαμενη κ το κοιτουσε λιγο περιεργα.μαλλον περιμενε κατι πιο μεγαλο :lol::lol::lol: .ευτυχως κ με αυτην ολα καλα.παω να γραψω για την εμπειρια μου...ελπιζω να προλαβω πριν ξυπνησει η μπεμπα...φιλακια πολλα σε ολες...

ααααα κ ευη τελικα σε εφαγα στη στροφη :lol::lol::lol: σου ευχομαι να εχεις εναν τοκετο τοσο ευκολο κ γρηγορα οσο το δικο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου κι εγώ πονούσα τις πρώτες φορές που είχαμε επαφή αλλά τώρα περασε...λίγο υπομονή μόνο...

Εύη μου όπου να΄ναι θα μας λες κι εσύ για γκρινιες...εις διπλούν!!! :lol::lol::lol:

Κατερινα μου πώς έιναι ο μικρός τώρα??Κρίμα να ταλαιπωρείται με κρύωμα από τωρα! Περαστικά σας!

ΓΙα το ξένο που λες, το σκέφτηκα...Αυριο θα πάρω το γιατρο για να κλεισω ραντεβου να μας δει πριν από το εμβολιο και θα τον ρωτησω. ΕΙναι και πιο παχυρρευστο και αργεί πολύ να το πιει. Ενω πριν ήταν μια χαρά...

Τον έκανα μπάνιο και με το ζόρι ήπιε 120 μλ...δεν καταφερε να πιει τα 150 αφου δεν έβλεπε απο τη νυστα.. :? Εχει μια βδομάδα που μέχρι τις 9 το πολύ 9:30 κοιμάται μέχρι το πρωι 4-5 που ξυπνά..Ματαια προσπαθώ να τον κοιμήσω λίγο πιο αργά!! :lol:

Η Μιχαέλα μας γύρισε στο σπίτι? Αντε να μπει να μας πει τα νέα της..

Σας φιλώ όλες...και όλα τα μπεμπάκια...

Καλό βράδυ!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ πάνω που σε μελετούσε Μιχαέλα μου!! Καλώς μας ήρθες!! Μπραβο καισ τις δυο τις μικρές σου..Κ πάλι να σου ζήσει, να είναι πάντα ευτυχισμένη! Ευτυχώς δεν ταλαιπωρηθηκες καθολου...περιμένουμε φώτο!!!

Σήμερα γέννησε και μια φίλη μου που προσπαθούσε πάνω από 8 χρόνια να μείνει εγκυος με εξωσωματικές και τελικά έμεινε από μόνη της...Σημερα έφερε στον κόσμο το αγοράκι της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γλυκεια καληνύχτα απο εμένα κ τον μπέμπη σε όλες τις μανούλες κ τα μωράκια τους, διάβασα τα νέα σας ....πάω για ξεκούραση πριν ξυπνήσει το ζουζούνι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες!

Δεν σας διάβασα γιατί κλείνουν τα μάτια μου...

Μπήκα να δώ τι κάνετε και αν έχουμε εξελίξεις...

Μιχαέλα μου καλως μας ξαναήρθες! Καλή προσαρμογή κοριτσάκι μου!! Άψογη την βρίσκω την μεγάλη σου!! Μπράβο!

Θα περιμένουμε φωτό!

Οι υπόλοιπες βλέπω είστε όλες καλά!! Χαίρομαι!

Ο Κερεμ κοιμήθηκε ήδη, πάω να την πέσω και εγώ... τα λέμε αύριο.

Σας φιλώ όλες και τα μωράκια σας!! Καληνυχτάα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια από την φθινοπωρινή Θεσσαλονίκη. Έβρεξε-έβρεξε-έβρεξε...... και τώρα το τοπίο είναι τεείως μουντό, έπεσε και η θερμοκρασία, αλλά μ΄αρέσει :roll:

Η μικρή κοιμάται και πίνω τον καφέ μου.

Μιχαέλα μου καλώς μας ήρθες και καλή προσρμογή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι γίνεται;;;; Ξυπνήσαμε στις 7 σήμερα, φάγαμε, τον έβαλα στο παρκοκρέβατο του και κτυπιόταν χέρια πόδια. Τώρα κοιμήθηκε, μην φανταστείτε σε κανένα μισάωρο θα ξυπνήσει.

Κάναμε εμβόλιο χτες και ήταν πολύ καλό παιδάκι. Εκλαψε αλλά πολύ λίγο. Είμαστε σχεδόν 6.5 κιλά και μας είπε οτι 62 cm που είναι το ύψος μας είναι πολύ καλό και λίγο πάνω απ το φυσιολογικό μέσο όρο. Μας είπε οτι δεν φαίνεται για 3 μηνών και ότι έχει πολύ καλά αντανακλαστικά και παρατηρητικότητα και της έκανε εντύπωση πόσο χαμογελαστό και συνεργάσιμο μωράκι ήταν. Καταλαβαίνετε, ψήλωσα μισό μέτρο απ την περηφάνια μου. :D:D:D

Εύη μου υπομονή και σύντομα θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα. Περαστικά στον Χριστοφοράκο σου.

Έλις μου βλέπω μια χαρά με τον υπνο. Πράγματι ο Ανδρέας μου πρέπει να δίνει το καλό παράδειγμα ως πιο μεγάλος. :)

Πιπίτσα να χαίρεσαι την πεθερούλα σου.

Γιελίζ έριξα ένα γέλιο μ αυτά που λες περι απορροφητήρα. χεχεχε. Θα το δοκιμάσω απο περιέργεια να δω κάποια φάση που θα σκάζει ο μικρός στο κλάμα.

Το infacolic το δοκιμάσαμε και μεις και ήταν καλό με τους κολικούς. Κάποιο κορίτσι κάτι είπε για το γάλα το Almiron. Ποιο ακριβώς είναι το προβλημα μ αυτό το γάλα; Γιατί το δίνω ως συμπλήρωμα στο μικρό και μεχρι στιγμής τουλάχιστον είναι οκ.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακιαααααααα....επιστρεψαμε σημερα στο σπιτακι μας.....ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.η μικρη μας μπορει να μας αργησε αλλα δεν ταλαιπωρησε καθολου την μαμα...σε 3,5 ωρες εκανε εμφανιση.προς το παρον ειμαστε πολυ καλα κοριτσακια θηλαζουμε κ κοιμομαστε.τις δυο πρωτες μερες κοιμοταν σερι εως κ 6 ωρες :shock::shock::shock: .λεω δεν μπορει κατι θα μας επιφυλασει το μελλον.τελικα απο χθες ξυπναμε στο τριωρο (οταν τρωμε καλα).ευτυχως προς το παρον ειναι καλοβολη.η μικρη μου...πλεον πηρε προαγωγη σε μεγαλη :D:D:D ...εχει ενθουσιαστει.δεν ξεκολαει απο πανω της.μονο οταν ηρθαν στο νοσοκομειο να με δουν ηταν λιγο χαμενη κ το κοιτουσε λιγο περιεργα.μαλλον περιμενε κατι πιο μεγαλο :lol::lol::lol: .ευτυχως κ με αυτην ολα καλα.παω να γραψω για την εμπειρια μου...ελπιζω να προλαβω πριν ξυπνησει η μπεμπα...φιλακια πολλα σε ολες...

ααααα κ ευη τελικα σε εφαγα στη στροφη :lol::lol::lol: σου ευχομαι να εχεις εναν τοκετο τοσο ευκολο κ γρηγορα οσο το δικο μου.

μιχαελλα μου να σου ζησει το μωρακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

κοριτσια καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μας!! Ξενυχτισμένοι γιατι ο μικρός ξύπνησε στις 2 αλλά όταν ξανακοιμηθηκε εκανε εμετό και τη μια φορά πνιγηκε...πάλι καλά που τον άκουσα! Μετά από το φόβο μου τον έβαλα μαζί μου στο κρεβατι.Κι υποτιθεται ότι πινουμε το νοβαλακ το αντιεμετικό!! Πηρα πριν από λιγο τον παιδιατρο και μου είπε να πάρω το φρισολακ το κομφορτ και το φρισολακ το κανονικο και να τα αναμιγνυω. Γιατι του είπα ότι είναι και παχυρρευστο και δεν μπορει να το πιει ευκολα...θα δειξει...Τη Δευτερα θα παμε να μας δει και μετά θα πάμε στα κρατικα ιατρεια για το εμβολιο!

Χρυσταλλενη μου σωστό αντράκι ο Αντρέας σου!!Κι είναι πραγματικά κουκλάκι!!!

Άννα μου τι κάνουν τα διδυμάκια μας??

Ελις βρέχει Θεσ/κη ε?Τι ωραία...ΕΜείς εχουμε σκάσει απο τη ζεστη...την εχω βαρεθει..

Σήμερα περιμένω κατι φιλες/συναδελφοι να έρθουν να δουν τον μπεμπη μου... :D:D Χαίρομαι γιατι εχω καιρο να δω τα κοριτσια κ μου έλειψαν!!

Αυριο θα πάμε για για ένα προληπτικό έλεγχο καρδιας που κάνουν στα νεογεννητα. Δεν ειναι υποχρεωτικό να το κάνεις αλλά ο παιδιατρος μας το συστηνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα εδω και εγω ακομα...σημερα ποναω πιο πολυ...λετε να εκανε τιποτα το υπεροχο δακτυλακι εχτεςςςς Μιχαελααα να σου ζησειιιι...με εφαγεςςς ατιμηηηη....καθε 15 με 20 λεπτα εχω πονο αλλα ποναω αρκετα πιο πολυ απο τις αλλες μερες....αχχχ μπας και να κουβαλησω τιποτα να σπασουν τα νερα...βαρεθικα να μετραω...ελεος...κοριτσια ετοιμο και το σλινκγ μαςςς σας βαζω φωτοοο εχω ξετρελαθειιι...αχχχ αντε να μιλαω και εγω για μωροοο....ο Χριστοφορινος καλα ειναι...περιμενει και αυτος τη μικρη..της λεει αντε να βγειςςς...περιμενει με αγωνια και αυτος...φιλακια πολλαααα...αα Τονια...σκεφτομουνα μηπως φταιει και το γαντι που βαζουν για την εξετασει και τσουζει...σαν να μου εβαλε προφυλακτικο ηταν...και αυτη η πιεση....παναγια μου...νομιζα οτι πραγματικα θα μου βγει απο το ματι...

post-1349-13873937632827_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου υπέροχο το σλιγκ!!! Εσύ το έφτιαξες???Ειναι τέλειο!!

Εχεις πονάκια ε??Μου φαίνεται ότι πολύ ως αύριο θα εχεις γεννησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν το εκανα εγω...εχω βρει μια κοπελα στο facebook που τα φτιαχνει σε οτι χρωμα και σχεδιο θες...και μαλιστα κανει 35 ευρω...ανυπομονω να το παρω..σημερα το εστειλε οποτε αυριο το πολυ μεθαυριο θα το εχω...αντε να δουμε ποτε θα βγει η κυριαααα....εχτες που ειχαμε παει στη γιατρο μας λεει στον υπερηχο...ααα ψηλη και λεπτη θα βγει...και λεει ο αντρας μου σοβαρα???Μπορειτε να δειτε αν εχει και μαλλιααα???Πεθαναμε στο γελιο...φευγουμε ερχομαστε σπιτι και μου λεει η μανα μου...κοιτα τι πηρα...κοκαλακια για τα μαλλια....γιατι μπορει να γεννηθει και να εχει πολλα μαλλια να πεφτουμε στο προσωπο της...πεθανα της λεω να κανεις παρεα με τον γαμπρο σου...μουρλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!

Σήμερα ο καιρός είναι μουντός και έχει αρκετή δροσιά, το εκμεταλλευτήκαμε με τον Κερεμ και ξυπνήσαμε στις 11! :lol::lol:

Χρυσταλλενη μου μια χαρά μεγάλωσε ο γιόκας σου!! Καλά κάνεις και καμαρώνεις!! :D:D:D

Μαράκι μου εύχομαι τώρα που θα αλλάξετε γάλα να μην ξανακάνει εμετό ο Στεφανάκος!! Φαντάζομαι πόσο τρόμαξες!!

Εύη μου τέλειο το σλίνγκ σας!! Με το καλό να το χαρείτε με τη μπέμπα!! Η οποία κατά τη γιαγιά της και τον μπαμπά της θα βγεί με μαλλί για κομμωτήριο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πάω να δω τι φαγητό θα κάνω... και βαριέμαιιιιι!! Ο καιρός σηκώνει φασολάδα αλλά δεν πρέπει να έχω καρότα! :roll::roll::roll::roll::roll: Ξέχασα να πάρω χθές! ΑΑΑΑ να σας πώ... στα Carrefour το 5κιλο το Αλτις το έχουν 14,20 € να ξέρετε όσες τρώτε Αλτις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου μπραβο της κοπέλας...υπέροχο το εφτιαξε! Λες να βγει με μπολικο μαλλί??

Γιελιζ μου καλημερα..τρομαξα δεν λεει τιποτα...κ πιο πολυ τρομαξα γιαστι λεω αν δεν τον ακουγα? γιατι κοιμομουν κιολας...αλλά ειδες το ενστικτο της μανας...αμεσως πεταχτηκα...

Κι εγω λεω να κανω οσπρια σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι Μαράκι μου! Όταν γίνεσαι μάνα, μυαλό και σώμα προγραμματίζονται στο να φροντίζουν το μωρό... Έχει φροντίσει η φύση γιαυτό... και εγώ με τον παραμικρό ήχο που κάνει ο Κερεμ πετάγομαι... λές και τα αυτιά μου δεν κοιμούνται ποτέ!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια,τι κανετε;

Η μπεμπα ηταν ανησυχη απο τις 6 το πρωι.Πριν λιγο κοιμηθηκε,αλλα εμενα δεν μου κολλαει τωρα υπνος,αν και κουτουλαω....Ειναι 3η μερα που μετα το γευμα των 6 δεν κοιμαται.Και εγω ειμαι κομματια...

Συμπεθερα και εμενα μου πνιγηκε το πρωι,ασε!Εβγαλε γαλα και ειχε το κεφαλακι της ισιο και οχι στο πλαι.Ευτυχως την ακουσε ο αντρας μου γιατι ειχα παει τουαλετα εγω!Ολο μου πνιγεται βρε κοριτσια,τι θα κανω;Χθες εβγαλε γαλα και απο την μυτη!Μετα βιας ρευεται αλλα οχι παντα!

Να ρωτησω:το θερμομετρο το βαζετε στον πωπο;Πως;Μεσα στην τρυπουλα 'η απ'εξω;δεν εχω ιδεα...

Επισης τον ορο στην μυτη πως τον βαζετε;

Ωρες ωρες νοιωθω εντελως ασχετη! :(:(

Εχει βγαλει απο χθες κατι σπυθουρακια στο προσωπο της,δεν ξερω τι ειναι...Εβαλα λιγο χαμομηλακι με μια γαζα αποστειρωμενη.Λετε να ειναι ιδρωτσιλες;

Στο μεταξυ,δεν ξερω τι να κανω με τον θηλασμο...Κολλαω να βγω εξω και να την θηλασω δημοσια...Εσεις τι κανετε;Πηρατε σλινγκ;Θελωνα βγω εξω αλλα σκεφτομαι αυτο και δεν ξερω τι να κανω!Παλι στις μαυρες μου ειμαι οπως καταλαβατε...Νοιωθω εγκλωβισμενη!Προχθες πηγα σ/μ και μεχρι να γυρισω ειχε ξυπνησει και εκλαιγε για να φαει.Φυσικα κανεις δεν μπορουσε να την ταισει εκτος απο μενα.Νοιωθω σαν φυλακισμενη! :cry:

Ευη τελειο το σλινγκ!Θελω και εγωωωω!Πως μπορω να παραγγειλω;Στελνουν και κανενα dvd μαζι μου να δειχνει πως το χρησιμοποιεις;Δεν εχω ιδεα πως μπαινει...

Γιελιζ,Κρυσταλλενη,Αννα καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νίκη μου!!!

Το θερμόμετρο το βάζουμε μέσα στη τρυπούλα... 2-3 εκατοστά και το μωράκι γυρισμένο στο πλαι... με τα ποδαράκια μαζεμένα.

όταν βάζω τον ορό τον ξαπλώνω στα γόνατα με το κεφαλάκι ελαφρια προς τα πίσω...

Αν δεν ρεύεται κράτα την κανα 20λεπτο σε όρθια θέση πρίν την ξαπλώσεις...

Μη νιώθεις άσχετη... Θα τα μάθεις όλα σιγά σιγά...όπως όλες. :D

Εγώ πήρα ειδικές μπλούζες θηλασμου και θηλάζω δημόσια! Να μην κολλάς καθόλου!!!! Τολμησε το!! ;););)

Τα σπυθουράκια είναι απο τις ορμόνες της μαμάς που περνάνε με το γάλα στο μωρό... εμάς η παιδίατρος δεν μας έδωσε τίποτα και έφυγαν μόνα τους... μόνο να το καθαρίζω με νεράκι μου είχε πεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ σε ευχαριστω!Τον ορο τον βαζετε απευθειας απο την αμπουλιτσα;'Η τον βαζετε σε συριγγα;

Που θα βρω μπλουζες θηλασμου;ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩΩΩΩ!ΕΧΩ ΛΑΛΙΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙΙΙΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι παλι...κατεβασα την τεντα γιατι ακουσα μπουμπουνιτα...αντε να βρεξει να δροσιστουμε...Νικη μου οπως σου ειπα μια κοπελα το εκανε το σλινγκ δεν νομιζω να εχει dvd μιας και εκεινη τα φτιαχνει αλλα δεν μπορει κατι θα εχει στο youtube ...για τον ορο εγω επειδη ακομα βαζουμε στο Χριστοφορο γιατι αλλιως παθαινει ωττιτιδα βαζουμε το κεφαλακι στο πλαι γυρισμενο και βαζουμε σε καθε ρουθουνι το πανω ρουθουνι μαλιστα το βγαζει απο την αλλη κυκλο κανει...για τα σπυρακια και εμενα ειχε βγαλει ο μικρος..ειναι φυσιολογικο..εγω εβαζα..πουδριτσα υγρη να ξεραθουν!Αυτο με το θηλασμο το εχω και εγω...ντρεπομαι να θηλαζω εξω...δεν θελω..ουτε και θελω να βλεπω αλλες που τα βγαζουν φορα παρτιδα και το κανουν...θα δοκιμασω με το σλινκγ να δω αν θα γινει τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...