Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

καλησπερα κορτσουδιααααααααα.........χρονια πολλα σε ολες τις εορταζουσες της παρεας...ε δεν ειστε κ λιγες ;) ; γερες,δυνατες να μεγαλωσετε τα παιδακια σας....

πως περασε η σημερινη μερα?εμας με πολυ βολτα κ γυρισμα...απο τις 9 το πρωι που φυγαμε απο το σπιτι γυρισαμε στις 4.30....αλλα το ευχαριστηθηκα :D:D:D το πρωι πηγαμε εκκλησια (σε ενα μοναστηρι εδω κοντα)κοινωνησαμε με την μικρη μου,βοηθεια μας...μετα πηγαμε σε μια βαφτιση κ απο εκει για φαγητο....εφαγα κ ηπια του σκασμου...ακομα νοιωθω μπαλονι!!!ειπαμε κ για θαλασσα μετα αλλα που κουραγιο...με τοσο ποτο κ φαγητο δεν τραβουσε...κ εχει σημερα απιστευτη ζεστη...ξαναγυρισαμε στα παλια...πανω που ξεκινησαμε να κοιμομαστε λιγο το βραδυ αρχισαν παλι οι αυπνιες...χθες στις 3 πρεπει να αποκοιμηθηκα...πλεον δεν μπορω να αλλαζω ευκολα πλευρο κ δεν την βολευω πουθενα την κοιλια...

αυριο πρωι παω για τις τελευταιες εξετασεις κ το βραδυ γιατρο στο νοσοκομειο...αντε να δουμε νεοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυυυυ

τι κανετε;

πως μου ειστε;εγω σημερα νυσταζω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :crazy:@-):-o(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|(-|~o)~o)~o)~o)~o)

ποιο καλο κοριτσι ειναι να γεννησει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μωρομανουλίτσες μου!!!!!!!!!!

Όσο κοιμάται το αστεράκι μου, θα προσπαθήσω να γράψω την εμπειρία του τοκετού μου...........

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!

Μπαίνω σπανιότατα πλέον...... ούτε να φάω δεν προφταίνω........

Όλο αγκαλίτσες θέλει το σπλαχνάκι μου!!!!!!!!

Άμα τον φάω θα του πω εγώ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα σας εδω και εγωωω αυριο μπαινω απισημα στον 9οοοοο.....γιουχουυυ..απο εχτες αρχησανε παλι τα πετρωματα...δεν ποναω μονο πετρωμα κανω και δεν μπορω να αναπνευσω καλα...καλε τι ζεστη παλι σημεραααα.....Μιχαελα εμεις οι 2 μειναμεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααα....ευη εμεις κ η τιτινα...κοντευουμε....

σημερα εχουμε ραντεβου με το γιατρο του νοσοκομειου...απο χθες πετρωνει συνεχεια η κοιλια μου κ νοιωθω κ πονο σε ολη την κοιλια κ απο κατω....εδω κ δυο ωριτσες εχω κ κατι πονακια στην μεση...βεβαια σιδερωσα ενα σωρο ρουχα κ μπορει να ειναι κ απο αυτο...μεχρι να παμε στο νοσοκομειο θα το προσεξω...θα οτυ πω οσα νοιωθω αυτες τις μερες κ ελπιζω να με βαλει κ σε καρδιοτοκογραφο.λετε να παω κ να με κρατησουν :?:?:? οχι τιποτα αλλο την παρασκευη εχω κ ραντεβου για πεντικιουρ,θα προλαβω :?:?:?

παντως εχω ενα προαισθημα οτι κοντευω...οχι για αυτην την εβδομαδα αλλα απο σαββατο κ μετα νομιζω πως θα κανω το μπαμ...δεν ξερω αν ειναι προαισθημα,θα δειξει...παντως ο αντρας μου ειχε κανονισει αυριο να φυγουν με τη βαρκα για ψαρεμα κ το ακυρωσε...μηπως ξερει κατι παραπανω :D:D:D

πιπιτσα παω να σε διαβασω.....αννα ξενυχτισμενη?εμ δεν θα εισαι...τελικα τι ηταν καλυτερα οταν δεν μπορουσαμε να κοιμηθουμε με την κοιλια τουρλα ή τωρα με τα μωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ργω Μιχαελα μου απο εχτες μονο πετρωματα..δεν εχω πονο..βεβαια πινω και τα χαπια και λεω μηπως για αυτο δεν ποναω..αυριο μπαινω και επισημα πλεον στον 9ο...εμενα μου εχει κολλησει οτι θα γεννησω στις 27...δεν ξερω γιατι..ετσι εχω φαει κολλημα...την αλλη βδομαδα παω παλι για καρδιοτοκογραφο και υπερηχο...3 μειναμε λοιπον...για να δουμε...διαβασα για την Πιπιτσα εγω...ακομα και εκει ειχε μανα και γιαγιαα...αχχ.τι να πεις...σοι..εμενα εχτες η γιαγια μου τι μου ειπε και τα πηρα...ειχε πυρετο λεει 37μισο και ηθελε να παει στο νοσοκομειο και μου λεει εσυ πως εισαι??Λεω καλα ακομα πινω χαπια και εκανα και κορτιζονες,.και λεει ααα καλα αυτο ολες το κανουν πια για παν ενδεχομενο...λεω ελεος..αμα εχουν κατι αυτοι ειναι σοβαρο αμα εχω κατι εγω δεν ειναι τιποτα...ολοι το κανουν ελεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε κοριτσάκια να γεννήσετε κ εσείς με το καλό ...λίγο έμεινε...........:-)

Απο ότι βλέπω δεν είμαι η μόνη που δεν προαλαβαίνω να μπάινω έτσι??? πάλι καλά που σας διαβάζω κιόλας.............. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μ[χαελλαμου ασυζητητι δεν υπολογιζεις ξενυχτι οταν ειναι για το μωρο σου.θα μπορουσα να μεινω κ 24ωρα ξυπνια

με το καλο κ εσεις κοριτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου εγκυουλες κ μανουλες!!Χρονια πολλα σε οσες γιορταζατε εχθες!

Νικη μου να σας ζησει η κορουλα σας καπο εδω!Να ειναι παντα γερη κ να την καμαρωσετε οπως ποθειτε!Καλη λοχεια σε σενα γλυκια μου!

Πως μου ειστε οι υπολοιπες?Ευακι,Μιχαελα κ Τιτινα κοντευετε κ εσεις,με το καλο κοριτσακια μου!

Εμεις ειμαστε καλα,μεγαλωνουμε κ σιγα σιγα βρισκουμε τους ρυθμους μας.Βεβαια εχουμε ακομη δρομο μπροστα μας αλλα τουλαχιστον καναμε τα πρωτα θετικα βηματα,οι κολικοι μειωθηκαν αισθητα κ το βραδυ κοιμομαστε λιγο περισσοτερο οποτε κι εγω περασα απο το 2ωρο κ 3ωρο υπνο στο τουλαχιστον συνεχομενο 4ωρο,κατι ειναι κι αυτο.....

Αννουλα οντως δεν υπολογιζεις το ξενυχτι αλλα εγω προσωπικα καποια στιγμη κατερρευσα :o:o Ευτυχως ειμαι καλυτερα εδω κ 2-3 μερες.

Δε μπαινω πια σχεδον καθολου μιας κ τη περισσοτερη μερα ειμαι μονη μου σπιτι κ δεν προλαβαινω,ομως σας εχω παντα στο μυαλο μου ;);)

Σας φιλω γλυκα!Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε?? Γυρισαμε κι εμείς...Φύγαμε την Κυριακή και με πήγε ο καλος μου σε ενα ξενοδοχείο παραλιακά (δώρο για τη γιορτή μου)! Χαλαρώσαμε, είδαμε φίλους και γυρίσαμε χθες. Ο μικρός μου ήταν πολύ ήσυχος και έτσι δεν άλλαξε καθόλου το πρόγραμμά μας. Εχω την εντύπωση όμως ότι έγινε λίγο αγκαλιτσας...θέλει να με νιώθει κοντά του και πριν κοιμηθεί να τον πάρω έστω και 5 λεπτά αγκαλιά!!! Οχι πως δεν μου αρέσει :D:D:D Και κάτι άλλο αυτές τις μέρες μου έγινε αχόρταγος..Πίνει 120 μλ και στις 2 ώρες θέλει κι άλλο!!!! Είναι αυτό που λέμε άλμα ανάπτυξης?????Ξέρει καμία??

ΤΟ Σάββατο σαραντίζουμε και την Παρασκευή έχω γιατρο για μένα κι από βδομάδας παιδίατρο.

Εσείς τι μου κάνετε???

Εύη μου μπήκες και εσύ στο μήνα σου, λογικά θα σταματήσεις και τα γιουτοπαρ και δεν θα αγχώνεσαιμε τις συσπάσεις. Πολύ μικρή η κοιλίτσα σου, ούτε που φαίνεται ότι μπηκες στο μήνα σου!

Μιχαέλα μου τα υγρά είναι σημάδι!! Πλησιάζεις κι εσύ! Καλό γιατρο και περιμένουμε τα νέα σας!

Χριστινάκι μου πως περνάς στο εξοχικό?? Ο μπέμπης μάλλον καλοπερνα στην κοιλίτσα σου!!

Ε'ίναι και η Μαρουλίτα που είναι σε αναμονή. Μιλησαμε την Κυριακή και μου είπε ότι είχε λίγο αίμα από τον τραχηλο, οποτε όπου να΄ναι γενναει, αν δεν εχει γεννησει ήδη!! Την έστειλα μήνυμα και θα σας ενημερώσω!

Νικόλ μου τι κάνει ο μπέμπης??? ¨ολες στο τρέξιμο είμαστε!!

Πιπίτσα μου πώς τα πας με το θηλασμο?

Σοφάκι μου μεγάλωσαν οι μικρες σου κι αρχισαν να μπαινουν σε πρόγραμμα...¨Ολες δεν προλαβαίνουμε να μπάινουμε πλεον, οποτε μην αγχωνεσαι. Τυχερούλα αρχισες να κοιμάσαι ε??? :D

Αννα μου τι κάνουν τα διδυμάκια?

Νίκη μου περιμένουμε νέα σας!!

Μαίρη μου να σας ζήσει!!!!!Πάντα γερό και καλότυχο να ειναι το μωράκι σας! Καλη λοχεία και σε σένα...οποτε μπορείς να μας πεις την εμπειρία σου!

Χρύσα, Γιελιζ, Χρυσταλλένη, Μαριαμγ, Ελις, Ευγενία, Μαχη και όλες οι υπόλοιπες τι κάνετε???

Ηρθε το σλιγκ που παρήγγειλα και ενθουσιαστηκα...θα πειραματιστώ αργότερα να το βάλω!!!

Εχω και πολλές δουλειες στο σπιτι να κάνω,΄σίδερο και γενική αλλά ο Στεφανάκος μου δεν με άφησε το πρωι να κάνω τιποτα που είχε και δροσούλα... Τωρα με τέτοια ζεστη να δω τι θα κάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου εμείς εχθές

πήγαμε στο νοσοκομείο για να με δούνε

γιατί είχα λίγα υγρα πάλι με

κοίταξαν από κάτω...αλλά δεν ήταν αμνιακα υγρα ...πόνεσα αρκετά μπορώ

να πω με είχαν 1:30 ώρα στον

καρδιοτοκογραφο και με πέθανε η μέση

στον πόνο...πωπω το χειρότερο

μου....νόμιζα ότι με ξέχασαν σε κάποια

στιγμή....μου έβαλε και χέρι ο

γιατρός... .υπέροχα πράγματα...τελικά είπε

πως ακόμα δεν φαινετε να

γέννησω... .οπότε είμαστε σε αναμονή να

δούμε πως θα παμε αυτές τις

μερες. ..φφφφφφ αγχωθηκα είναι η αλήθεια

αλλά τώρα είμαι πολύ καλύτερα γιατί πήρα

μια γεύση στο τι θα περάσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοντεύω και εγώ...άντε να έρθει και εμένα η ώρα μου....συγνώμη που δεν μπορώ να σχολιάσω πολλά αλλά μπαίνω από κινητό και είναι λίγο δύσκολο. .εύχομαι να είστε όλες καλά με τα μωρακια σάς ;)))))και χρόνια πολλά στα κοριτσακια που γιορταζαν ;))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.........εμεις χθες πηγαμε στο γιατρο του νοσοκομειου κ εχουμε ευχαριστα νεα...μου ειπε οτι δεν βλεπει ο μηνας να βγαινει κ πως ειμαι πολυ κοντα...το μωρο κατεβηκε ακομα πιο χαμηλα κ πως ο πλακουντας εχει αρχιζει να παρουσιαζει σημαδια γυρανσης...μου εκανε κ καρδιοτοκογραφημα κ οσο ερχοταν κ το εβλεπε μου ελεγε οτι το μωρο τα παει μια χαρα κ να μην ανυσηχω...πεσαμε κ την ωρα που επαιζε μπαλα κ το μπιπερ ολο μπιπ κ μπιπ το πηγαινα...αφου το ακουσε μια μαια κ ηρθε να δει τι γινεται...το παισαμε μου λεει,τι το εκανες κ το τσατισες :D:D:D μετα τον φωναξαν για γεννα κ με εβγαλε η μαια απο το μηχανημα κ ετσι δεν μπορεσα να μαθω αν ειχε συσπασεις.μου ειπε μονο οτι ολα ειναι καλα κ την αλλη βδομαδα θα ξαναπαω να με δει.αυριο θα παμε κ στον εξωτερικο γιατρο μου κ θα με εξετασει κ γυναικολογικα...μακαρι να μου βρει διαστολη...παντως αυτες τις μερες νοιωθω ολο ενοχλησεις κ πονακια που οπως μου ειπε κ χθες ειναι ολα φυσιολογικα κ προετοιμαζουν το εδαφος.

αντε κοριτσια κουραγιοοοοοοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε σίσι μου κοντεύουμε κ εμείς...λίγο έμεινε....να σας ρωτήσω ισχύει αυτό που λένε ότι με την εξέταση του τραχήλου μερικοί γιατροί προκαλούν τον τοκετό για να έρθει πιο γρηγορα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα, κοιμήθηκε λίγο ο μπεμπάκος κ είπα να διαβασω τα νέα σας....

υπομονή κοριτσαρες πλησιάζετε.....καταλαβαίνω την ανυπομονησία σας αλλα χαρείτε την κοιλίτσα γιατί εμένα μου λείπει κ ας είχα βαρύνει....τώρα φυσικά έχω τον μπουκίτσα μου......... :D

Μαράκι μου κ εγω για να κοιμηθώ λίγο το βράδυ τον θηλάζω και μετά τον παίρνει ύπνος στην αγκαλια μου ...αν τον βάλω κουνια ξυπνά...στην αγκαλιά μου κοιμάται βαρια........ :D

Οσο για το γάλα εμένα είναι 18 ημερών ανθρωπος και πίνει 90 ή 120 cc αφού προηγουμένως τον θηλάσω αρκετή ώρα...(κοιμάται κιόλας)............άρα καταλαβαίνεις τι φαγανό παιδί έχω...

Παιδίατρο πότε πρέπει να πάνε τα μωράκια πρώτη φορά? η παιδίατρος της κλινικής μου έγραψε 15 μέρες μετα την κλινική..........οπότε περιμένω να γυρίσει απο διακοπές η γιατρός!!! μήπως έχουμε αργήσει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια χρονια πολλα σε οσους και οσες γιορταζαν με υγεια πανω απο ολα και με το καλο στα υπολοιπα κοριτσια.εμεις καλα δοξα το θεο...λιγο τρεξιμο λιγο υπνο αλλα ολα καλα...η μικρη μου φαγανη δοξα το θεο μετραμε διπλες και ναι εχεις ποσες μερες θηλαζω αποκλειστικα....δεν το περιμενα μιας και στο γιο μου ηταν για λιγο καιρο το αποκλειστικα και μετα ενα χρονο θηλασμος και συμπληρωμα αν και ο θηλασμος μετα απο καιρο ηταν εκεινο συμπληρωμα μιας και επινε πιο πολυ ξενο..

νικολ μου καταρχην το πας το μωρακι μερικες μερες μετα το νοσοκομειο για να δουν το βαρος του ποσο εχασε και μετα τη βδομαδα που εισαι στο σπιτι δηλ 15 ημερων το πολυ το εχεις παει για να δουν αν εβαλε το επαρκες βαρος και για τον ικτερο κι μετα στο μηνα και επειτα καθε μηνα +/-2μερες απο την ημερομηνια που γεννηθηκε...θελω να κανω γενικη το σπιτι και δυσκολα εχει οα ντρας μου αδεια αλλα με 2 παιδια μικρα δυσκολα και με τον γιο μου να τα κανει ολα μνταρα θελω να κανω και βαλιτσες μιας και θα φυγω σε 15 μερες στους γονεις μου..χθες διαλεξα προσκλητηριο για τη μικρη θα βαπτιστουμε μικρουλα3 μηνων αλλο εσεις καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου είσαι στις μέρες σου, οποτε λίγη ακόμα υπομονή...Για τον τραχηλο που λες, νομίζω ότι όπως και να 'χει όταν ο γιατρος τον εξετάζει για να δει αν έχει διαστολή σίγουρα τον πειράζει, ετσι λογικό να ενεργοποιήσει τον τοκετό.

Μιχαέλα μου πολύ καλά τα νέα σας!!! Το παιδάκι σου ετοιμάζεται για τη μεγάλη εξοδο! Ετοιμάσου κι εσύ και μεχρι την άλλη βδομάδα το πολύ σε βλέπω να γεννάς!!

Νικόλ μου φαγανά μας βγηκαν τα παιδάκια μας! Εμένα μαλιστα είναι και ανυπομονος πολύ, οταν αποφασίσει ότι πεινάει τσιρίζει λες και τον βασανίζουν!!!!

Παιδίατρο εμείς πήγαμε 3 μέρες μετα που βγηκαμε από την κλινική, μετά στην εβδομάδα και τώρα κάθε 2 βδομάδες. Δεν ξέρω μεχρι ποτε θα πηγαινουμε...

Ιφιγένεια μου κι εσυ προσπαθείς για γενική ε??? :D Θα πας διακοπούλες??? Πολύ καλά θα κάνεις!!

Κι εμέις τον άλλο μήνα ο αντρας μου θα λειπει εξωτερικό για 3 μέρες και θα πάμε με τον μικρό στο πατρικό μου...

Σημερα είναι πολύ γκρινιαρούλης..Τωρα καταφερα να τον κοιμήσω για τα καλά και τον έβαλα στο κρεβάτι μας, που έχει περισσότερη δροσιά. Και πάλι όμως μες στον ύπνο του τον πιάνει το παράπονα και κλαιει και μετά πάλι ύπνο..Πάνε οι δουλειες που είχα να κάνω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εμειςςςς μπηκαμε στον 9οοο γιου χουυυυ...Χριστινα και εγω νομιζω για να δει αν εχει ανοιξει τον κοιταζε...θυμαμαι οταν πηγα να γεννησω...100 χερακια βαλανε....μπλιαχχχχ....τι κανετεεε πως παει η ζεστηηηη...δεν παλευεταιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορισουδια τι κανετε??

Εμεις καλα ειμαστε με λιγη γκρινια συγκεκριμενες ωρες κ στιγμες ,με δεν ξερουμε τι θελουμε με πειναμε αλλα μας φταινε κ αλλα κλπ κλπ

Σημερα καναμε κ υπερηχουλι στα ισχυα του μπεμπη μας κ ειναι μια χαρα ..κ ηταν κυριος δεν εκλαψε,δεν πεινασε,δεν λερωθηκε...κ το χα ενα αγχος...

Αχ ειδα κ ατι διδυμουλια τα 2 3 βδομαδων κ τα αλλα δυο 6 μερες μεγαλυτερα μας...αλλα εμεις φαινομασταν γιγαντες...μπροστα στα μικρουλια...ηταν γλυκα!!!!

Δεν αντεχω να το βλεπω να κλαιει να μην μπορω να κανω κατι..γιατι οταν το πιανει δεν ηρεμει με τιποτα..ουτε αγκαλια ουτε κατω ουτε ορθιος ουτε ριλαξ..χτες εφαγε στις 11 120 κ 40 στις 1κ κοιμηθηκε στις 2 το μωρο μου...μετα ξυπνησε 5,30 κ μετα 9.45..

να σκεφτω οτι ειναι κολικοι??

Μα κ οταν τρωει?ενω πειναει ουρλιαζει τρωεει τα πρωτα 50 γρ μπαμ μπαμ μεταααααα κανει μια ωρα γκρινιαζοντας...

Εσας σας τα κανουν αυτα??

Επισης θεμα αποστειρωσης ξανα...

Βαζω τα μπουκαλια αποστειρωτη..το βραδυ παιρνω 3 μπουκαλια μαζι μου αποστειρωμενα καλα κλεισμενα γαλα κ νερο..

ερωτηση??εκτος αποστειρωτη ποση ωρα κρατιουνται αποστειρωμενα??μου ειπαν οτι δεν μενουν κ οτι μαζευουν αμεσως βακτηρια...το γνωριζετε?

μα κ αν θελουμε να βγουμε βολτα τι κανουμε??

Μαρακι γενικη??τι ειναι αυτο??εγω με το ζορι κανω ενα σκουπισμα σφουγγαρισμα κ ξεσκονισμα..ισα που προλαβαινω...Μπραβο σου που τα καταφερνεις..

Κισκα μου κΧτιστινακι αντε κοντευετε..με το καλοοοοοο!!!!!!!!

Φιλια στις υπολοιπες ξυπνησε το μπουλουκακι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου...απο οσο ξερω γω...πρεπει αφου τα αποστειρωσεις να τα βαλεις στο ψυγειο...ετσι εκανα στο γιο μου και τωρα που αποστειρωσα κατι πιπιλες και θηλες για να παρω μαζι μου οταν γεννησω τα εβαλα ψυγειο...εγω στα μπιμπερο τα αποστειρωνα εβραζα το νερο οσο πρεπει και τα εβαζα ψυγειο γιατι παγωνουν και ετσι δεν ξαναδημιουργουνται μικροβια/βακτιρια...ετσι μου ειπαν οποτε ετσι θα ξανακανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα κ στο ψυγειο μονο για 24 ωρες μενουν αποστειρωμενα..

Δηλ αμα θελουμε να βγουμε βολτα θαπρεπει ν παρω ψυγειακι με παγοκυστες για τα μπιμπερο?

Λιγο υπερβολικο δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεσα σε 24 ωρες θα εχουν χρησιμοποιηθει και ξανα αποστειρωθει πιστευω...οσο για την βολτα εγω ετοιμαζα το γαλα και το εβαζα στο μπουκαλι και μετα μεσα σε θερμο και ηταν μια χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες! Τι κάνετε?

Είχαμε γεννητούρια πάλι βλέπω!!

Μαίρη μου να σας ζήσει ο γιόκας!! Πάντα γερός και καλότυχος να είναι! Καλή λοχεία σου εύχομαι!

Εύη μου η κοιλιά σου είναι τέλεια φτου φτου!! Μπήκες και εσύ στον μήνα σου άντε με το καλό κοριτσάκι!!

Χριστινάκι λές να γυρίσετε παρπάνω άτομα απο τις διακοπές?? :D:D:D λές να είσαι εσύ η επόμενη?? Άντε να δούμε! 4 μείνατε! για να δούμε ποιά θα "κλείσει" το ποστ μας! Με το καλό όλες κοριτσάκια να παρετε τα μωράκια σας αγκαλιά!! Με έναν πόνο εύχομαι!

Μαράκι με γειά το σλίνγκ! Εύχομαι να κάνετε πολλέεες βόλτες!! Εγώ το πήρα 61€ απο Λητώ, και μετά όταν έψαχνα τα βίντεο για να δώ πώς να το χρησιμοποιώ είδα ότι είχε και στο αμαζον με 37 λίρες! Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου να το ψάξω πρώτα εκεί...

Συμπεθέρα πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Μπήκατε σε πρόγραμμα! Μπράβο σας! Σας φιλώ!

Πιπίτσα τι έγινε με τον θηλασμό? Εύχομαι να τα κατάφερες!

Νικόλ μου και ο δικός μου έτσι, αν κοιμηθεί στην αγκαλιά μου δεν ακούει τίποτα!! Μόλις τον βάλω στο κρεββατάκι του πετάγετε με το παραμικρό! Θέλουν τη μανούλα τους μωρέεεε!!!! Εμάς απο το νοσοκομείο μας είχαν πεί να τον πάμε στον παιδίατρο όταν γίνει 10 ημερών.

Κατερινάκι και εμένα πονάει η καρδιά μου όταν κλαίει... αλλά τι να κάνουμε... μωρά είναι θα κλάψουν...θα κάνουμε υπομονή....

Α να ευχηθώ Χρόνια πολλά σε όσα κοριτσάκια γιόρταζαν προχθες... ότι επιθυμείτε να γίνεται πραγματικότητα!

Σας φιλώ όλες και τα μωράκια εντός και εκτός κοιλιάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...