Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

Chrystalleni μου περαστικά σας!! Ταλαιπωρηθήκατε μωρέ..

Φωτό βάζεις όπως είπε το Μαράκι... Βάλε να τον καμαρώσουμε!! :D:D:D:D

Χριστινάκι λογικό είναι στις εβδομάδες που είσαι να δυσκολεύεσαι... Υπομονή και δεν έμεινε πολύ...

Μαράκι εγώ τον βάζω στο σλίνγκ και έτσι μπορώ και κάνω λίγες δουλειές και όσο είναι ξύπνιος... Μεγάλη ευκολία! ;)

Ούτε εγώ έχω τηλ της Μαίρης... Σίγουρα θα γέννησε!!

Και η Μαρουλίτα έχει χαθεί... όπως επίσης η Χριστινά η αερινη... οι 2 τελευταίες πρέπει να έχουν γεννήσει στάνταρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

AX....ANTE NA DOUME......KONTEVOUN OI MERES............ :D:D:D:D LIGO EMEINE........ENTOMETAXY THA FYGOUME TO SAVVATOKYRIAKO GIA NA PAME STO EKSOXIKO GIA MONHMA MEXRI NA VGEI O MIKROULIS MAS KAI PSILOFOVAMAI LIGAKI.....AN KAI EINAI TO POLY MIA WRA MAKRIA APO ATHINA....ALLA OSO NA NAI DEN XERW PS THA EIMAI!!!!!! :?:?:?:?

YELIZ MOU TELEIO TO SLING E????????KAI EGW PHRA ENA SLING EZZE KAI NYPMONW NA TO FORESW ME TN MPEMPI...EINAI EYKOLO STHN XRHSH????H SE DYSKOLEPSE????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας.

ειμαι λιγο κουρασμενη σημερα,γιατι ο μπεμπης θηλαζει καθε 2 ωρες και καποιες φορες δεν κοιμαται ενδιαμεσα.χαλαλι του ομως .ειναι 21 ημερων και απο 2900 εχει παει 3600 περιπου.και να φανταστειτε οτι τρωει μονο απο το ενα στηθος 10 λεπτα.

πηρα κι εγω σλινγκ ,αυτο με τα δακτυλιδια.αυτο εχετε κι εσεις τιτινα και diosa;το πηρα πιο πολυ για να μπορω να τον θηλαζω εξω.το περιμενω αυριο.

τι τρωτε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου εγω δεν πηρα σλιγκ αλλα το σκεφτομαο για τις βολτες μας ειδικά οταν ειμαι μονη. Μου φαινεται ομως οτι θα δυσκολευτω να το μαθω :roll:

Χριστινακι ετσι θα εισαι αλλα υπομονη λιγο ακομα...

Στη Μαρουλιτα εστειλα εγω μηνυμα...Της Μαιρης ομως δεν εχω το τηλ.

Παντως και η Χαρα, και η Χρστινα, η πατατα και η αερινη θα εχουν γεννησει σιγουρα!

Ηρθε ο καλος μου και θα παμε βολτα στο νονο του μπεμπη μας!Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Τόνια!

Εγώ έχω το baba sling.. είναι πολύ καλό. http://www.babaslings.com/

Μιά χαρά κιλάκια πήρε ο μικρός σου! Μπράβο!

Μαράκι και εγώ για να καταλάβω πώς να το χρησημοποιήσω μπήκα στο youtube και βρήκα βίντεο με οδηγίες και έτσι τα κατάφερα!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλή βολτούλα!

Εμείς σήμερα τρώμε τουρλού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI NAI MOU EXOUN STEILEI KAI DVD MAZI POU EXIGEI TA PANTA!!!!!!!

KALH SAS REXH KAI KALH SOU KSEKOURASH FILAKIA POLLA STON MPEMPOULI!!!!!!!!!!!!!

PAW KAI EGW NA KANW MAM KAI NA KSAPLWSW NYSTAXA RE GAMWTO PALI..TI EXW PATHEI????????? :shock::shock::shock:

FILAKIA POLLLAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω ειμαι και εγω...ειχα γιατρο σημερα...πωπωωω πηγα στις 9 το πρωι και ειχε τοσο κοσμο μεχρι εξω τον δρομο...ευτυχως κατα τις 10 και 30 μου λεει ελα μεσα....λεω εχω πολλα να κανω..μου λεει για αυτο ελα μεσα...εκανα κορδελα,εκανα την εξεταση για τον σταφυλοκοκο πως λεγεται εκανα υπερηχο...μιλαμε 100 ωρες καποια στιγμη ζαλιστικα και της λεω να σηκωθω λιγο να παρω ανασα....φτασαμε τα 2.070!!!!μεγαλη υποθεση για εμας εεε???αυριο πρωι θα παω για να κανω τελικα τις ενεσεις για τα πνευμονια μια το πρωι στις 9 και μια το βραδυ στις 9..ειναι λεει η καταλληλη βδομαδα να τα κανω μιας και οι συσπασεις καλα πανε....να ειμαστε ετοιμοι...τι να πεις...τα λεει μαλλον τελευταια στιγμη για να μην με ανγχονει..αντε ας αντεξει μεχρι τελος Αυγουστου και μετα ας κανει οτι θελει..απο ζεστη αλλο πραγμα...που ειναι οι βροχες καλεεε...αα μου εδωσε και βολταρεν τζελ γιατι με εχει πεθανει το πλευρο κατω απο το στιθος...μπορω λεει και ντεπον να πιω..και τα μπανια μου στη θαλασσα να τα συνεχισω κανονικα...αυτα τα νεακια μας...τωρα να δουμε με τη Νικη αυριο που θα παει γιατρο τι θα γινει...φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτές οι φωτογραφίες είναι πριν από 10 μέρες, πριν αρρωστήσουμε. Εχουμε χάσει λίγο απ τα μαγουλάκια μας αλλά θα τα ξανααποκτήσουμε.

Η νονά του Ανδρέα μου προσπαθούσε για 2,5 χρόνια να κάνει το δεύτερο της μωράκι και το καλοκαίρι σταμάτησε και τις ενέσεις και τα χάπια (για να ηρεμήσει ο οργανισμός της) και είπε θα ασχοληθεί μόνο με τη βάπτιση (για να καταλάβετε του αγόρασε ήδη τα πάντα, βαφτιστικά, μπομπονιέρες κτλ.) και χθες μας είπε ότι είναι έγκυος. Της έφερε γούρι ο Ανδρέας μου. :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante evaki ftasate kai eseis ta 2 kilakia!!!!!!!!!!!!!teleia ante ola kala apo edw kai pera.....

kale ti kouklos einai aytos?????????ftou ftou.................ante mpravo sthn koumpara sou synxaritiria kalh eggymosynh na exei kai me to kalo na parei to mwraki ths aggalitsa!!!!!!!!!!!!!!!mpravo panta tetoia eyxarista na akoume!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε??Το πιστευετε πως τωρα βρηκα χρονο να μπω??εσεις πως τα καταφερνετε?/

Ο μικρουλης κοιμαται ...κεπιτελους σημερα τον εκανα μπανακι κ δεν εκλαψε....χτες βαλαντωσε στο κλαμα...κ μετα δεν ηρεμουσε με τιποτα μεχρι τις 1 το βραδυ που επιτελους κοιμηθηκε...ειχα απελπιστει..εκλαιγα κ γω μαζι του..κ χω κ ολους να μου λενε..εχει μαθει αγκαλια..μα τι να κανω να τον αφησω να μελανιασει?δεν σταματα αν δεν τον παρω αγκαλια οταν τον πιασει...αγκαλια τον παιρνω μονο για να τον ταισω,να ρευτει κ αν δεν κοιμηθει αμεσως για να τον κοιμησω??

εσεις κανετε κατι αλλο??

Στεναχωριεμαι πολυ οταν δεν μπορω να τον ηρεμησω..

δεν προλαβαινω να κανω τιποτα..ουτε καν να μαγειρεψω..με τοστ την βγαζω..

Το βραδυ τον φασκιωνω κ ετσι ηρεμει κ κοιμαται σερι ενα 4-5ωρο..

Τα κακακια μας φτιαξανε επιτελους..αλλα παλι κλαιει πολυ οταν θελει να ενεργηθει...

θεμα αποστειρωση...πιπιλα...αν του φυγει κ πεσει στον καναπε που καθεστε την αοστειρωνετε η την πλενετε??μηπως εχω γινει υπερβολικη??

μαλλον με πιανει η επιλοχεια κ με χτυπαει στην υπερπροστασια..δε ξερω...απο χτες ολο κλαιω..νομιζω πως κατι κανω παντα λαθος...

Πειτε μου την γνωμη σας??

Ξεχασα..πηγαμε 4 κιλα!! :)

Χαρομαι που ειστε ολες καλα ..φιλακια στις κοιλιτσες κ στα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ βρε Κατερινα ελεος αυτο με την αγγαλιαααα καλα εκανε και εμαθε...αν δηλαδη δεν εχεις αγγαλιτσα το μωρακι ποτε θα το εχεις...δεν μπορω καλεεεε....εγω δεν το αφηνα και μια χαρα εμαθε και δεν ειχα προβλημα...εε οχι να κλαιει και να το εχω εκει να καθετε ελεος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου ο καθένας λέει ότι νομίζει σωστό. Οι έρευνες δείχνουν ότι μέχρι 4 μηνών το μωρό δεν κακομαθαίνει άρα μην τους ακούς. Εμένα που είναι και πιο μεγάλο πριν 2-3 μέρες έκλαιγε συνέχεια και όταν το έπαιρνα εγώ ή ο άντρας μου αγκαλίτσα ηρεμούσε. Είναι αυτό που λες να αφήσω το μωρό μου να πλαντάξει. Κάποια πονάκια είχε το μωρό και ήθελε να μας νιώσει κοντά του. Σήμερα ήταν άψογος που δεν πονούσε. Τον είχα στο relax του έπαιζε μόνος του μια χαρά και όταν του κάναμε άγκου έσκαζε κάτι χαμόγελα. Τα μωράκια έχουν τις καλές και τις κακές τους.

Θα στρώσει σιγά σιγά και εμείς έχει μέρες που δεν προλαβαίνουμε να φάμε.

Τώρα ο μικρός κοιμάται ένα τετράωρο και είναι ήδη περασμένες 8.30 να δούμε απόψε πως θα παέι.

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τις φωτογραφίες του γιόκα μου. Καμαρώνω η χαζομαμά :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλησπερα εγω αυτο που εκανα στο γιο μου και τωρα αν κλαιει τον/την απασχολω με πιπιλα αν παλει για καποιο λογο κλαιει γιατι εχει ζορι οκ εκει θα το παρεις αγκαλια...στο γιο μου γιατι εκλαιγε ετσι απλα τον φασκιωνα και ηρεμουσε η μικρη ευτυχως ειναι πιο ηρεμη απλα για καποιους μηνες θα παιδευτεις με τη πιπιλα μεχρι να μαθει να την κραταει....οσο αν πεσει στο κρεββατακι που κοιμαται οχι δεν την αποστειρωνω αλλα αν πεσει στο κρεββατι μας η καναπ-ε ναι την αποστειρωνω ξεπλυμα μετα τον 6 μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.εκατσα να ξεκουραστω μετα απο ενα 2ωρο ξεσπασμα με κολικους.το καημενουλη μου!

εγω αγορασα το ρινγκ σλινγκ απο το αστερακι.ελπιζω να με βολεψει.http://www.babywearing.gr/Shopping/images/ringsling/1907%20b.JPG

Κατερινα μου μην ακους κανενα.τα μωρα οντως μεχρι 4 μηνων δεν μαθαινουν αγκαλια.την εχουν αναγκη και εμεις γι'αυτο ειμαστε εδω.τα μωρουλια μας δεν κλαινε χωρις λογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσακια για τις απαντησεις σας..ελεγα μηπως εγω ειμαι υπερβολικη με την αποστειρωση αλλα τελικα δεν ειμαι..

Τωρα απο τις 4.30 ξυπνησε 7.45 εφαγε μονο 70μλ κ ξανακοιμαται...θα δουμε πως θα παει αποψε κ μεις..

μαλλον ηρεμει απο την χτεσινη μερα τι να πω?

Χτες ετρωγε ανα 3 ωρες 120μλ ολα τα γευματα..

κατι ακομη..το γαλα πως το μετρατε αυτο που τρωει..το νερο που βαζετε η το γαλα που βγαινει πχ στα 120 νερο βγαινει 135 γαλα εσεις τι μετρατε το νερο η το τελικο με το γαλα?

σε ριλαξ για νεογεννητα ποση ωρα επιτρεπετε ξερετε??

ολο ερωτησεις κ αποριες..που θα παει θα μαθουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασ'τον Κατερινα μου να ηρεμησει.οταν θα πεινασει εκεινος θα ξυπνησει,μη φοβασαι.κι εγω ηθελα να τον ξυπνησω να τον κανω μπανιο αλλα τον λυπαμαι μετα το απογευματινο κλαμα.εφαγε στις 8.

Ηθελα να σας δςιξω το σλινγκ που πηρα,αλλα στον συνδεσμο βγηκε μονο το υφασμα του.τελοςπαντων!

Αληθεια,εσεις κανετε μπανιο τα μωρακια σας καθε μερα στο μπανακι;εμενα δεν με πολυβολεψε,δεν καθετε κι αυτος ησυχος και γι'αυτο τον κανω μπανιο τμηματικα κατω απο τη βρυση του νιπτηρα.μου φαινεται βουνο η διαδικασια και χρειαζομαι οπωσδηποτε και αλλο ενα ατομο να ειναι μαζι μου,πραγμα αδυνατο.πειραζει; :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...