Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΗΝ 24Η ΒΔΟΜΑΔΑ!


Recommended Posts

Κάποια κορίτσια μπορει να με θυμουνται!Δέν έγραφα συχνά αλλά σας διάβαζα συνέχεια!Όλα ξεκίνησαν τον Γενάρη κάνοντας την 1η εξωσωματική, η οποία πέτυχε και εμφυτευτηκαν και τα 3 εμβρυακια μου! Στη 12η βδομάδα αναγκάστηκα για χαρη της υγειας των 2 να κάνω μείωση και να προχωρήσουν μόνο τα 2 εμβρυακια!Η στεναχωρια μεγάλη αλλα έλεγα ότι ειναι για καλό!Προχωρούσε ο καιρός και τα διδυμάκια ηταν κοριτσάκια!ως ΤΗΝ 22Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΌΛΑ ΚΑΛΑ!Ξαφνικά και αναίτια έπαθα ολική ρίξη θυλακίου, με άλλα λόγια σπάσαν τα νερα απτον ένα σάκκο!Νοσηλεύτηκα στο νοσοκομείο και ήλπιζα να μην ματωσει ο πλακούντας απαυτον το σάκκο για να σώσουμε το άλλο μωρακι!Τα πραγματα δεν είχαν καλή εξέλιξη.Άρχισα να έχω αιμοραγία, ο αιματοκρίτης έφτασε 22 και χρειάστηκα μετάγγιση 4 φιάλες αίμα.Οι δείκτες μόλυνσης ανέβαιναν κάθε μέρα και πιο πολύ. Οπότε την Δευτέρα 4 Ιουλίου αποφασίστηκε διακοπή κύησης.Έγινε κανονική γέννα!Πολύ οδυνηρη εμπειρία.Κανένας ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΆΣΕΙ!Ο πόνος μεγάλος και εγώ αδύναμη να διαχειριστώ όλη αυτή τη κατάσταση!Όλες οι εγγυούλες να στε καλά και να προσέχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΜΟΝΟ ΟΣΕς ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΩΣΕΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ..........ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙς ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ,ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ !!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕς ΜΕΡΕς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποια κορίτσια μπορει να με θυμουνται!Δέν έγραφα συχνά αλλά σας διάβαζα συνέχεια!Όλα ξεκίνησαν τον Γενάρη κάνοντας την 1η εξωσωματική, η οποία πέτυχε και εμφυτευτηκαν και τα 3 εμβρυακια μου! Στη 12η βδομάδα αναγκάστηκα για χαρη της υγειας των 2 να κάνω μείωση και να προχωρήσουν μόνο τα 2 εμβρυακια!Η στεναχωρια μεγάλη αλλα έλεγα ότι ειναι για καλό!Προχωρούσε ο καιρός και τα διδυμάκια ηταν κοριτσάκια!ως ΤΗΝ 22Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΌΛΑ ΚΑΛΑ!Ξαφνικά και αναίτια έπαθα ολική ρίξη θυλακίου, με άλλα λόγια σπάσαν τα νερα απτον ένα σάκκο!Νοσηλεύτηκα στο νοσοκομείο και ήλπιζα να μην ματωσει ο πλακούντας απαυτον το σάκκο για να σώσουμε το άλλο μωρακι!Τα πραγματα δεν είχαν καλή εξέλιξη.Άρχισα να έχω αιμοραγία, ο αιματοκρίτης έφτασε 22 και χρειάστηκα μετάγγιση 4 φιάλες αίμα.Οι δείκτες μόλυνσης ανέβαιναν κάθε μέρα και πιο πολύ. Οπότε την Δευτέρα 4 Ιουλίου αποφασίστηκε διακοπή κύησης.Έγινε κανονική γέννα!Πολύ οδυνηρη εμπειρία.Κανένας ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΆΣΕΙ!Ο πόνος μεγάλος και εγώ αδύναμη να διαχειριστώ όλη αυτή τη κατάσταση!Όλες οι εγγυούλες να στε καλά και να προσέχετε!

Και σε μενα το ιδιο συμβαινη,1η εξωσωματικη,απο τα 3 εμβρυα τα δυο προχορεισανε,κοριτσι και αγορι,την 22 εβδομαδα σπασανε τα νερα και ολα μας τα ονειρα γρεμιστικαν,εγινε ακριβος το Πασχα.Ακομα χαλια ειμαι,δεν εχω λογια και ψαχνω απο μονη μου την αιτια αλα ματαια.Κουραγιο σου ευχομαι και διναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikitsa mou elpizw na mi se berdebw alla exw tin entypwsi oti parakolouthousa ena themataki opou eisoun k esy mesa k anakoinwses tin egkymosini sou!!!lypamai afantasta :(:( einai poly krima!!!alla o Theos einai megalos koritsi mou k kserei ti kanei!!efxomai syntoma na mas anakoinwseis mia kainouria eggymosini k o xronos na apalinei ligo ti pligi sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι λυπαμαι πολυ.. δεν εχω λογια, δεν μπορω να φανταστω τον πονο σου.. :(

ειμαστε ολες εδω για σενα, ο,τι κι αν χρειαστεις..ευχομαι συντομα να καταφερεις να συνελθεις και να βρεις τη δυναμη για το μελλον που ειναι μπορστα και σιγουρα θα σου φερει ομορφα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχασα το κοριτσακι μου τη προηγουμεη εβδομαδα.

ημουν 22 εβδομαδων.

ελπιζω ο θεος να μας δωσει δυναμη να το ξεπερασουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,εχω μια απορια-τελικα τι γινετε με αυτη την "αχριστη" 22 εβδομαδα-τα περισοτερα κοριτσια τοτε την παθαινουν την ζημεια και λεω-ΓΙΑΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΤΕ ΤΗΝ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΑ-εσεις εχετε την απαντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, βρε Κικίτσα, σαφώς και σε θυμόμαστε... μαζί κάναμε εξωσωματική και θυμάμαι πολύ καλά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης σου. Έπεσα από τα σύννεφα τώρα που διάβασα τα νέα σου... έχω μείνει από λόγια...και πραγματικά λυπάμαι αφάνταστα... Περνάς δύσκολες ώρες και ο πόνος σου είναι μεγάλος. Κάνε κουράγιο, καλή μου και προσπάθησε να φανείς δυνατή... δεν υπάρχει άλλος δρόμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουράγιο κ πίστη στο Θεό και στην Παναγία μας! εύχομαι να σου χαρίσουν απλόχερα πολλά παιδάκια κ να μην το ξαναπεράσεις ποτέ ούτε εσύ, ούτε καμιά άλλη γυναίκα αυτό το μαρτύριο... σήκω ψηλά το κεφάλι, πάρε το χρόνο σου, σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να ξεχάσεις τα μωράκια σου, όμως οπλίσου με υπομονή και εγκαρτέρηση, όσο μπορείς αναζήτησε με έναν καλό γιατρό την αιτία - αν όντως υπάρχει κ δεν ήταν κάτι συμπτωματικό - και προχώρα μαζί με τον σύντροφό σου! Εύχομαι ολόψυχα να βιώσεις σύντομα την ευτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμει πολύ για ότι σου συνέβει, πραγματικά δεν βρίσκω λόγια να σου πω....

μόνο προσπάθησε να κάνεις υπομονή κ κουράγιο, ο Θεός είναι μεγάλος το πιστεύω γιατί με ΄'εχει βοηθήσει κ εμένα κ μου χάρισε μετά απο στεναχώρια τον άγγελο μου. Είμαι σίγουρη ότι το ίδιο θα κάνει κ με εσένα εάν έχεις πίστη κ ζητήσεις τη βοήθεια του....

εύχομαι κ είναι η τελευταία στεναχώρια κ μόνο χαρές από εδώ κ πέρα στη ζωή σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικιτσα μου δεν υπαρχουν λογια...ανατριχιασα...ο πονος ειναι μεγαλος....ειναι δυσκολο ..αλλα πρεπει να προχωρησεις μπροστα ,λενε οτι καθε εμποδιο ειναι παντα για καλο!!!!μακαρι Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ που γιορταζει σε λιγες μερες να σου χαρισει δυο μωρακια!!!μια μεγαλη αγκαλια και πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου κικιτσα σε καταλαβαινω τοσο πολυ περιπου και εγω το ιδιο εχω περασει στον 6 μου μηνα γεννησα φυσιολογικα το αγορακι μου με ολους τους πονους το πρωτο μου μωρακι αναγκαστικα δεν πηγε καλα εχουν περασει 8 μηνες απο τοτε αλλα πρεπει να κανουμε κουραγιο να αντεξουμε για τα αλλα μωρακια που θα μας φερει ο θεος ετσι δεν ειναι ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα καλα στη ζωη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα μου πολυ κριμα , δεν εχω λογια για αυτο που περασες .......οπως και για τα υπολοιπα κοριτσια που εχασαν τα μπεμπακια τους.Κυριως ο πονος της ψυχης πρεπει να ειναι αβαστακτος!

Ευχομαι μονο χαρες απο εδω και περα με ευχαριστες ανακοινωσεις, ειδη το καλοκαιρακι ξεκινησε θετικα με νεες εγκυουλες.Ελπιζω συντομα να εισαι παλι και εσυ!!! %%-%%-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου, μαζί με τον άντρα σου μόνο θα το ξεπεράσεις , αυτός μπορεί να σε βοηθήσει στη παρούσα φάση, να μιλάτε συνέχεια και να κλαίς όσο το χρειάζεσαι για να ξεσπάσεις. 'Αφησέ τον και αυτόν να κλάψει μαζί σου ... θα νοιώσεις μεγαλύτερη ανακούφηση. Λυπάμαι ειλικρινά για αυτό που σου έτυχε . Φιλάκια και ελπίζω σύντομα να έχουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου το έχω περάσει κι εγώ στην 22η εβδομάδα κι έχασα το κοριτσάκι μου λόγω ανεπάρκειας τραχήλου. Ποτέ δεν ξεχνάς το μωράκι που χάνεις αλλά πρέπει να βρεις τη δύναμη να σηκωθείς και να μην χάσεις την ελπίδα σου.

Εγώ μόλις απέκτησα το αγοράκι μου κι είμαι πολύ ευτυχισμένη. Πάντα μέσα μου θα υπάρχει το κοριτσι μου που μου έφυγε νωρίς αλλά δεν παύω να κοιτάω μπροστά. Καλή δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!σας ευχαριστώ πολυ όλες, όσες μπήκατε στο κόπο να διαβασετε την ιστορια μου ή να μου γραψετε δυο λόγια παρηγοριας! ο πόνος δεν περνάει δυστυχως!αλλα ειναι σημαντικό να ξέρεις ότι καποιες αγνωστες φίλες σου συμπαραστέκονται με τον τρόπο τους.

Τα κορίτσια που ειχαν παρομοια πρόσφατη εμπειρία πως ειστε?

Μαρακι 24 να ζήσει ο μπέμπης σου μέσα απο τη καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikitsa κουραγιο κουκλα μου. σε νιωθω..... εχασα και γω τον μπομπιρακο μου τον μαρτιο και σε νιωθω......ποναει πολυ αλλα κανε κουραγιο . οπλισου με δυναμη και προχωρα το ξερω ακουγετε σκληρο αλλα δυστυχως αυτη ειναι η ζωη......δε θα ξεχασεις οπως δεν ξεχναει καμια απο μας που ειχε τετοια εμπειρια , πρεπει ομως για να καταφερουμε συντομα ολες μας να γινουμε μανουλες.

οτι χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω για να ο μοιραστεις , εμενα με βοηθησαν πολυ ολεσ οι κοπελες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...