Μετάβαση σε περιεχόμενο

Re: ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο6


Recommended Posts

Xouanitaki Μου τι κανεις βρε κοριτσι?Κιλακια να πηρα?Εδω χανουμε λεμε απο την διατροφη του ζαχαρου...ειμαι μονο +1,5 απο τα 6,5 που ειχα παρει.Στυλακι θα βγω!!! :lol::lol:

Μαρικακι βλεπω οι κλανιτσες ιδιες και πιο βαρβατες μπραβο!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χουανιτακι σε ευχαριστω, η' δεν προσεξα η καποιος πελατης μου με κολλησε τι να πω...

Αχ, οντως προεχει τωρα το μωρακι και πρεπει να προσεχω :roll:

Αναστασια μου ευχομαι η λιστα μας να μικρινει κι αλλο,να μην μεινει καμια!!!!!!Να γινουμε ολες μανουλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι και εγώ!!!!!! :-h :-H :-h :-H :-h :-H :-h :-H :-h :-H :-h :-H :-h :-H

Τι κάνουν τα κορίτσια μου;;; Είχα λίγες μερούλες να μπω και σας ψιλοέχασα αλλά σίγουρα δε σας ξέχασα!!!

Η λιστούλα μας μίκρυνε και πολύ χαίρομαι για αυτό! Δεν είναι πλέον ένα κατεβατό και μείνανε λίγες και καλές. Αλλά μη πολυβολέβεστε στις νέες θέσεις γιατί σύντομα θα ξεκουμπιστείτε και θα φύγετε απο αυτή τη λίστα και από αυτό το topic. Σας βλέπω μια μια να την κάνετε με ελαφρά και να έρχεστε μαζί με τις εγκυούλες!

Υπομονή βρε κορίτσια! Το ξέρω ότι είναι δύσκολη η ανηφόρα που ανεβαίνεται, την ανεβήκαμε και εμείς και λαχανιάσαμε και απογοητευτήκαμε, αλλά κάποια στιγμή εκεί που δεν το περιμένεις έρχεται εκείνη η ωραία η κατηφόρα και όλα στρώνουν και ξεχνάς κάθε παλαιότερη δυσκολία! Και εμείς το μπεμπε το πιάσαμε μήνα που είχαμε φιλοξενούμενους και ήταν και γιορτές του Πάσχα και είμασταν σε μια φάση του σιγά να μην ... και πολλές δουλειές έκανα και βαριά σήκωνα και χίλια δυο. Αν αποφασίσουν τα ατιμούλικα να έρθουν δεν υπολογίζουν τίποτα, μπουκάρουν και δεν τα νοιάζει τίποτα. Εύχομαι ρε κορίτσια έτσι ξαφνικά να ξετρυπώσει σε όλες σας και το δικό σας το σποράκι και να σας αλλάξει τη ζωή!

Ένα μεγάλο ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

σε παλιές και καινούργιες υποψήφιες μανούλες! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Τα φιλιά μου όμως και στις εγκυούλες!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou gia sas k apo mena!!!!eleipsa ligo kairo prospathwntas na brw ti xameni mou iremia,psyxraimia k na sikwsw to liwmeno sto patwma ithiko!!!!na mi ksexasw na pw k egw k na steilw tin poly kali epityxia stin lil mas!!!efxomai na erthei to mwraki sou glyka mou!!!!

oso gia mena!!!!ta idia k xeirotera!!!!emeine k i kolliti mou egkyos i opoia pantreftike ton avgousto k emeine me ti prwti!!!!!xarika pragmatika afti ti fora!!!alla kratise ekeini ti mera!!!exthes brethika me dio files oi opoies eixan k ta mwra tous mazi!!!eimai xalia!!!!exw apogoiteftei k exw pikrathei!!!!to lambanw san timwria olo afto pou pernaw k arxizw pleon na pistebw pws pote de tha niwsw k egw mia egkymosyni i enan toketo!!!tha meinei gia panta oneiro!!!!kourastika apistefta k pleon den mporei k tipota na me kanei na niwsw kala!!!!!thelw na kryftw apo olo to kosmo k na katsw sti gwnia mou k na klapsw toso pou den exw klapsei se oli mou ti zwi mazi!!!!ponaw....den tha erthei POTE!!!k to asximo einai pws to pistebw!!!den tha ginw mana!!!to aggeloudi mou den erxete!!!i afto den me thelei i Theos exei kanei alla sxedia gia mena!!!!tha mou peite ginonte thaymata.....to kserw!!!!akouw tosa!!!!!alla se mena den tha ginei pote kati tetoio!!!!oles lene:"koita k emena.....tosa xronia prospathousa k ksafnika irthe apo mono tou...."

oxi!!!!!den pairnw kouragio apo to na ypologizw pws exw alla tooosa xronia mprosta mou gia na ponaw mera ti mera olo k parapanw!!!einai kako re koritsia???emena den me parigorei!!mono eseis pou pernate ta idia mporeite na me katalabete!!!aisthanomai mi apextheia,mia aidia,pono,kourasi,lypi k pollaaaa alla!!!!!!

sygnwmi gia olo afto!!!eimai se psaksimo gia kapoion psychologo alla den briskw kathws prepei na einai k ellinas!!!!molis ton brw de tha sas zalizw allo ;) k mi mou thymwsete....alitheia einai!!!!!

sas agapw poly k sas efxomai na erthoun moooono xares stis zwes sas!!!!!!oles to aksizete!!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jannοlino μου σε εχαριστω πολυ για τις ευχες σου !!!! :x:x:x:x:x:x

Να ξερεις καταρχιν οτι αυτη η ψυχολογια δεν βοηθαει...Καλα θα κανεις να βρεις ενα ψυχολογο να μιλησετε για αυτο το θεμα.Δεν σου κρυβω οτι και εγω περναω φασεις δεν ζω σε αλλο πλανητη.Ειμαστε ανθρωποι και εχουμε συναισθηματα.Για να καταλαβεις ,απο τη στιγμη που μπηκαμε τωρα στη διαδικασια ειπα στον αντρα μου οτι δεν θελω να πηγαινουμε σε σπιτια που εχουνε μωρα ,ουτε στους κουμπαρους μας ουτε σε φιλους μας.

Δεν θελω καθολου, γιατι συζηταμε για αυτα και εγω θελω τωρα να ξεχνιεμαι για να το βλεπω πολυ χαλαρα το θεμα.Τι να κανουμε , τωρα περναω αυτη τη φαση....ο αντρας μου με καταλαβαινει και το θεωρουμε φυσιολογικο για να μην φορτιζομαι.

Οτι λοιπον νιωθω οτι με ριχνει ψυχολογικα το αποφευγω!

Μηπως αυτα ολα σε φορτιζουν και πρεπει λιγο να χαλαρωσεις?

Παρε τον αντρουλι σου να βγαινετε εξω να διασκεδαζετε, πηγαιντε κανα ταξιδακι αν αυτο ειναι εφικτο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou gia sas k apo mena!!!!eleipsa ligo kairo prospathwntas na brw ti xameni mou iremia,psyxraimia k na sikwsw to liwmeno sto patwma ithiko!!!!na mi ksexasw na pw k egw k na steilw tin poly kali epityxia stin lil mas!!!efxomai na erthei to mwraki sou glyka mou!!!!

oso gia mena!!!!ta idia k xeirotera!!!!emeine k i kolliti mou egkyos i opoia pantreftike ton avgousto k emeine me ti prwti!!!!!xarika pragmatika afti ti fora!!!alla kratise ekeini ti mera!!!exthes brethika me dio files oi opoies eixan k ta mwra tous mazi!!!eimai xalia!!!!exw apogoiteftei k exw pikrathei!!!!to lambanw san timwria olo afto pou pernaw k arxizw pleon na pistebw pws pote de tha niwsw k egw mia egkymosyni i enan toketo!!!tha meinei gia panta oneiro!!!!kourastika apistefta k pleon den mporei k tipota na me kanei na niwsw kala!!!!!thelw na kryftw apo olo to kosmo k na katsw sti gwnia mou k na klapsw toso pou den exw klapsei se oli mou ti zwi mazi!!!!ponaw....den tha erthei POTE!!!k to asximo einai pws to pistebw!!!den tha ginw mana!!!to aggeloudi mou den erxete!!!i afto den me thelei i Theos exei kanei alla sxedia gia mena!!!!tha mou peite ginonte thaymata.....to kserw!!!!akouw tosa!!!!!alla se mena den tha ginei pote kati tetoio!!!!oles lene:"koita k emena.....tosa xronia prospathousa k ksafnika irthe apo mono tou...."

oxi!!!!!den pairnw kouragio apo to na ypologizw pws exw alla tooosa xronia mprosta mou gia na ponaw mera ti mera olo k parapanw!!!einai kako re koritsia???emena den me parigorei!!mono eseis pou pernate ta idia mporeite na me katalabete!!!aisthanomai mi apextheia,mia aidia,pono,kourasi,lypi k pollaaaa alla!!!!!!

sygnwmi gia olo afto!!!eimai se psaksimo gia kapoion psychologo alla den briskw kathws prepei na einai k ellinas!!!!molis ton brw de tha sas zalizw allo ;) k mi mou thymwsete....alitheia einai!!!!!

sas agapw poly k sas efxomai na erthoun moooono xares stis zwes sas!!!!!!oles to aksizete!!

:)

σε καταλαβαίνω....κ γω τα ίδια νιώθω....κουράστηκα....κ γω αποφεύγω να πηγαίνουμε σε φίλοθς με παιδιά...δε το αντεχω...κ γω βαρεθεί να ακούω..."άντε κ σεις τώρα...τι κάθεστε???πότε θα κάνετε παιδί???" καθώς οι φίλοι μας δεν ξέρουν τι τραβάμε εμείς κ ούτε θέλω να μάθουν...το έχω πει σε συγκεκριμένα 2 άτομα που θεωρούσα ότι θα με καταλάβουν....στην πρώτη μου εξωσωματική ήμουνα πολύ χαλαρή κ χωρίς καθόλου άγχος γιατί το πίστευα...τελειώνω έλεγα κ δε με ένοιαζε τίποτα...ούτε οι ενέσεις τίποτα...αλλά επίσης κ ένα τίποτα πήρα ως απάντηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζανολινακι δεν μας πρηζεις σε καταλαβαινουμε απολυτα!! εγω ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι μου εχει συμβει, ειχα πολλες φορες πεισει τον εαυτο μου οτι δεν θα γινει ποτε!

ακου να δεις, συμφωνω μα τη λιλ, απεφευγε οσο μπορεις φιλους με μωρα κλπ, θα σου κανει καλο! Εγω για μεγαλο διαστημα εκανα παρεα με φιλους ελευθερους, που ηταν καθε μερα εξω στα μπαρ και ξεσαλωνανε και το ειχα ριξει λιγο στη τρελα... ελεγα ας ευχαριστηθω τουλαχιστον την ελευθερια μου!Δεν θα ξεχαστεις τελειως αλλα θα βοηθησει πολυ! Και ο ψυχολογος βεβαια.. εγω στο τσακ δεν πηγα, αν και εκανε μικρα χρεη ψυχολογου ο ομοιοπαθητικος μας! :P Επισης, αρχισε σιγα σιγα να λες και παραεξω οτι εχετε θεμα! Το ξερω το αποφευγετε.. κι εμεις ετσι καναμε, ωσπου κουραστηκαμε τα γνωστα σχολια και τις ερωτησεις κι ενω το φοβομασταν τελικα ηταν πολυ απελευθερωτικο!! Δεν μας ξαναειπε κανεις τιποτα, ισα ισα που αρχισαν να μας αντιμετωπιζουν πολυ καλυτερα, αναπαντεχα καλυτερα θα ελεγα!Κι επισης ξαφνικα μας προσεγγισαν και αλλα ζευγαρια με προβλημα που δεν ειχαν πει ποτε σε κανεναν τιποτα κι ολο αυτο μας εδωσε κουραγιο..

καλη δυναμη κοριτσακι..ολα θα φτιαξουν κι ας μη το πιστευεις τωρα!

φιλια στις υπολοιπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha ginw manoula.....to kserw pws ligo poly eimaste StO idio Mikos kymmatos APO Thema psychologias!!!!!pleon den me boithaei tipota k kaneis!!to kseroun k oi 2 oikogeneies k Mia Kali m fili!!!oloi leme eee eiste mikroi akoma!!tha erthei k to mwro mi stenaxwrieste!!!!alla den pari allo!!!den mporw kan na krypsw tin apelpisia mou pleon....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha ginw manoula.....to kserw pws ligo poly eimaste StO idio Mikos kymmatos APO Thema psychologias!!!!!pleon den me boithaei tipota k kaneis!!to kseroun k oi 2 oikogeneies k Mia Kali m fili!!!oloi leme eee eiste mikroi akoma!!tha erthei k to mwro mi stenaxwrieste!!!!alla den pari allo!!!den mporw kan na krypsw tin apelpisia mou pleon....[/quote

αχ πως σε καταλαβαίνω....στην ίδια κατάσταση είμαστε μόνο που εμείς δεν είμαστε μικροί...σνιφ...

ώρες ώρες δε θέλω να δω κανέναν κ ώρες 'ωρες θέλω να κάνω αυτό που λέει η twiggy... να βγαίνω να πίνω κ να διασκεδάζω....όπως κάναμε πριν παντρευούμε.... για να ξεχνιόμαστε.... νομίζω ότι πρέπει να βρούμε κάτι που μας ευχαριστεί να κάνουμε....για να ξεχνιόμαστε έστω για λίγο.... νομίζω ότι μου χει γίνει έμμονη ιδέα πια.....δε φεύγει από το μυαλό μου....βλέπω έγκυος στο δρόμο κ με πιάνει στενοχώρια....βλέπω μωρά κ σκέφτομαι τα δικά μου που δεν έρχονται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γλυκα..δεν εχω αλλα λογια παρηγοριας..στα ειπα τζανολινακι και στο μνμ..ξερω και ολες ξερουμε..ξερω πως πλεον ηταν κατι που με πονουσε τοοοοοοοοοσο πολυ..ενιωθα φυσικο πονο αληθεια,οταν ακουγα για μια νεα εγκυμοσυνη χωρις κοπο και χρονο ενω εγω ημουν με ενα ερωτηματικο πανω απο το κεφαλι ρωτωντας γιατι εμεις οχι;δεν υπαρχει απαντηση στο ερωτημα...το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πιστεψεις οτι θα ερθει και να χαλαρωσεις...και φυσικα εκει που χαλαρωνεις θα αναστατωνεσαι ποτε ποτε με νεες εγκυμοσυνες..αλλα ενας ψυχολογος,και μερικες ασχολιες μπορουν να βοηθησουν..και φυσικα να τα λετε εδω που ολες σας νιωθουμε να τα λετε να βγαινουν απο μεσα σας!!!!!!!!!!!μεγαλες και πολλες αγκαλιες!!!!! και φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφουουουουουυουοου!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δεν γραφω συχνα αλλα σας παρακολουθω...μην πεφτει η ψυχολογια μωρε...υγεια να εχουμε και υπομονη..ποσα κοριτσια κανανε τοσες προσπαθειες χρονων και τα καταφερανε εε..ολα καλα θα ειναι με τον ενα η αλλο τροπο το μωρακι θα ερθει...δεν φυσαω μιας και γεννησα πια οποτε δεν πιανει..αλλα ειναι εδω η Αναστασια και η cuando οποτε κανουν δουλεια...σας φιλω ολες και κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε, κορίτσια, δεν ξέρω εσείς πως βλέπετε την καινούργια λιστούλα μας, αλλά εγώ ψιλοαγχώθηκα...!!!! Με έπιασε ένα ψυχοπλάκωμα μόλις είδα μια σειρά ονομάτων χωρίς κόκκινο χρωματάκι :o:o:o:o:o:o:o:o Προσωπικά με παρηγορούσε η τεράστια κόκκινη λίστα και χαμογελούσα μόλις την αντίκρυζα... :x:x:x:x:x:x:x:x:x

Ποιά λοιπόν θα είναι αυτή που θα κάνει το ποδαρικό;;;;;; [smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif]

Jannolino μου γλυκό, σε έχει πάρει πολύ από κάτω τελευταία, και αυτό δυστυχώς δεν βοηθάει... Σε καταλαβαίνω βαθιά, αλλά σκέψου ότι κόντρα στον προσωπικό Γολγοθά, που η κάθε μια από εμάς βαδίζει ολομόναχη, στο τέλος της ημέρας αυτό που έχει σημασία είναι να έχουμε την υγειά μας και καλή σχέση με τους αγαπημένους μας ανθρώπους. Και εγώ προσπαθώ με νύχια και με δόντια να διώξω από το μυαλό μου σκέψεις του τύπου "γιατί εγώ;", "ο Θεός με τιμωρεί", ή "ο Θεός μου δίνει μαθήματα". Διαφορετικά θα μου στρίψει!!! Μέχρι στιγμής στη ζωή μου κάθε εμπόδιο ήταν για καλό. Όταν έκλεινε μια πόρτα και εγώ απελπιζόμουνα και έπεφτα στα πατώματα, ξαφνικά κάπου άνοιγε ένα παράθυρο!!! Πρέπει να το πιστέψουμε ότι κάποια μέρα αυτή η ταλαιπωρία θα έχει ένα τέλος, ότι κάποια μέρα θα ανοίξει ένα παράθυρο και τελικά θα αποκτήσουμε την οικογένεια που τόσο επιθυμούμε.

Γι'αυτό, βάστα γερά Jannolino, εύχομαι να βρείς σύντομα κάποιον Έλληνα ψυχολόγο, για να σε ακούσει και να σε καθοδηγήσει. Εως τότε, κλείσε αυτιά και μάτια και προχώρα!!!

Σε φιλώ γλυκά και σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμεραααα.....να σας ρωτησω κατι που με τρωει??? τελευταια περιοδος 15 σεπτεμβριου......κυκλοσ 28-32 μερες.....αγορασα τα τεστ ωορεξιας της hometest κ τα εγκυμοσυνης...ωορεξια μου εδειξε.....την παρασκευη 14 οκτωβρη :!::| τοσο αργα? ακομα δεν εχω αδιαθετησει...εκανα χτες ενα τεσται εγκυμοσυνης ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΟ....μα ουτε ιχνος δευτερης γραμμουλας... :shock: προσπαθουμε7 μηνες.....κ ολο περιμενω κ ολο περιμενω..κ τα νευρα τσαταλακια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωορηξία μετά από ένα μήνα??? δε μου φαίνεται σωστό.... σε ενα κύκλο 28 ημερών είναι 14 ημέρες μετά...ποιο τεστ πήρες??? τα clearbue που έπαιρνα εγώ μου δείχνανε πάντα σωστά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τηα γινω μανουλα ειναι τεστ ωορεξιας tis hometest μεσω ιντερνετ....μαλλον εδειξε σωστα αφου προφανως παω για κυκλο....45 ημερων.....!!! τωρα τι να σου πω.....τους προηγουμενους μηνες μου την ειχε βγαλει σωστα την ωορεξια..τωρα για να την εδειξε λαθος μαλλον ξανα μεγαλωσε ο κυκλος μου...πφφφφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τηα γινω μανουλα ειναι τεστ ωορεξιας tis hometest μεσω ιντερνετ....μαλλον εδειξε σωστα αφου προφανως παω για κυκλο....45 ημερων.....!!! τωρα τι να σου πω.....τους προηγουμενους μηνες μου την ειχε βγαλει σωστα την ωορεξια..τωρα για να την εδειξε λαθος μαλλον ξανα μεγαλωσε ο κυκλος μου...πφφφφ..

xm...δε το ξέρω αυτο...γιατί έχεις τόσο μεγάλο κύκλο?έχεις πάει στο γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Μαρικακι με στεναχωρεσες βρε, εγω για καλυτερα την αλλαξα να δειτε οτι ειστε λιγες και θα φευγετε μια μια ή και ολες μαζι απο τη λιστα μεχρι να μην γραφει τιποτα κατω!!!

Κοριτσια μην το βαζετε κατω οπως λεει και η Madi μας...κι εμεις το περασαμε, ειναι δυσκολος ο δρομος και η ανηφορα αλλα καποια στιγμη η ανηφορα ισιωνει και γινεται κατηφορα θα το δειτε.

Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ σε ολες !!!!!!Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Μαρικακι με στεναχωρεσες βρε, εγω για καλυτερα την αλλαξα να δειτε οτι ειστε λιγες και θα φευγετε μια μια ή και ολες μαζι απο τη λιστα μεχρι να μην γραφει τιποτα κατω!!!

Κοριτσια μην το βαζετε κατω οπως λεει και η Madi μας...κι εμεις το περασαμε, ειναι δυσκολος ο δρομος και η ανηφορα αλλα καποια στιγμη η ανηφορα ισιωνει και γινεται κατηφορα θα το δειτε.

Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ σε ολες !!!!!!Πολλα φιλια!!

σνιφ...εμένα γιατί δε με βάλατε στη λίστα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τηα γινω μανουλα ειναι τεστ ωορεξιας tis hometest μεσω ιντερνετ....μαλλον εδειξε σωστα αφου προφανως παω για κυκλο....45 ημερων.....!!! τωρα τι να σου πω.....τους προηγουμενους μηνες μου την ειχε βγαλει σωστα την ωορεξια..τωρα για να την εδειξε λαθος μαλλον ξανα μεγαλωσε ο κυκλος μου...πφφφφ..

Άσε έχω κάνει και εγώ τόσο μεγάλους κύκλους... Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά παρατήρησα ότι δεν κάνω καλά ωάρια όταν ο κύκλος μου είναι τόσο μεγάλος :(

Επίσης για τεστ ωορρηξίας, έχω βρει άλλες δύο εταιρίες που μπορείς να παραγγείλεις μέσω ιντερνετ και να σου τα στείλουν. Η μία είναι αγγλική (εγγυημένη) και η άλλη γαλλική (αυτόν τον καιρό έχει και έκπτωση 15%+πολύ καλό πακέτο προσφοράς για 20 τεστάκια).

Όποια ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει pm να της δώσω τις διευθύνσεις (μη θεωρηθεί ότι κάνω και διαφήμιση δηλαδή) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμεραααα.....να σας ρωτησω κατι που με τρωει??? τελευταια περιοδος 15 σεπτεμβριου......κυκλοσ 28-32 μερες.....αγορασα τα τεστ ωορεξιας της hometest κ τα εγκυμοσυνης...ωορεξια μου εδειξε.....την παρασκευη 14 οκτωβρη :!::| τοσο αργα? ακομα δεν εχω αδιαθετησει...εκανα χτες ενα τεσται εγκυμοσυνης ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΟ....μα ουτε ιχνος δευτερης γραμμουλας... :shock: προσπαθουμε7 μηνες.....κ ολο περιμενω κ ολο περιμενω..κ τα νευρα τσαταλακια :x

η ωορηξία γίνεται περίπου 12-14 μέρες πριν έρθει η περίοδος! οπότε λογικά περιμένεις γύρω στις 26-28 του μήνα να έρθει και ακόμα καλύτερα να μην έρθει!!!!

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!!! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας!!! αύριο το πρωί με ησυχία θα το κάνω! εμείς σήμερα ξεκινήσαμε τις ενέσεις για την αναστολή (ή καταστολή) της λειτουργία των ωοηθηκών!!! βήμα βήμα προχωράμε!!!! είμαι γεμάτη προσμονή και λαχτάρα!!! ΜΑκάρι να φωλιάσει το σποράκι μας με την 1η!!!!

ΚΑλό βράδυ σε όλες!!! Καλή δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασούλα μου συγχώρα με που σε στεναχώρεσα... αλλά η αλήθεια είναι ότι παρηγοριόμουνα!!!!

Άντε, μπαίνεις και εσύ στην τελική ευθεία!!! Βρε πως περνάει ο καιρός...!!! Όπου να'ναι θα έχεις και εσύ αγκαλίτσα την Φραουλίτσα σου :x:x:x:x:x:x:x:x

Αλήθεια, η ΣΙΑ τι κάνει;;;;;;; Όλα καλά;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις φίλες μου, χάθηκα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν διαβάζω τα νέα σας, μπαίνω πολύ γρήγορα διβάζω ότι προλαβαίνω και μερικές φορές μπαίνω και δεν διαβάζω καθόλου μόνο το ανοίγω αλλά δεν τα καταφέρνω. Δουλειά δουλειά δουλειά.

Αδιαθέτησα εχτές μετά από 4 μέρες καθυστέρηση, δεν έκανα τεστ φυσικά γιατί κουράστηκα με αυτή ν την διαδικασία. Πήγα όμως στο Neogenesis και έκανα τον υπέρηχο και την ορμονική. Τα νέα και καλά και όχι πολύ καλά. Θα ξεκινήσουμε την νέα μέθοδο σπερματεχυνσης. Βέβαια ο pregnyl και κάποια άλλα φάρμακα που μου έδωσε είναι πανάκριβου και δύσκολα εδώ τα πράγματα. Η ορμονική FSH έχει ανέβει πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να προλάβω μην με προλάβει η εμμηνόπαυση.

Θα το παλέψω όσο μπορώ και ελπίζω, Ευχομαι να το καταφέρω. Το εύχομαι και σε σας σύντομα να έχετε ++++++++++++++++++++++++.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι μ' ευχαριστείς βρε;;; Σιγά. Η καθεμία άλλωστε εδώ λέει τη δική της εμπειρία. Γενικά όμως τα αντισυλληπτικά κατά κύριο λόγο είναι ορμόνες που ρυθμίζουν τον κύκλο και όχι που τον χαλάνε.
    • Κορίτσι μου εγώ που είχα πάρει για 2 μήνες μια χαρά ο κύκλος μου, δεν άλλαξε. Τώρα τα καφέ είναι μάλλον το αίμα που προσπαθεί να κατέβει ή μικρή "ανωμαλία" από τις ορμόνες. Μίλα και με τον γιατρό σου αν θες αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι. Εμένα στις 3-5 μέρες μου ερχόταν περίοδος.
    • Kαταλαβα κορίτσι μου ! Άλλη περίπτωση! Σ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου ! 
    • Εγώ αρχικά τα πήρα ως θεραπεία για τις πολυκυστικές ωοθήκες και μετά τα συνέχισα ως αντισύλληψη. Μετά απο περίπου 10 χρόνια που τα έπαιρνα, ο κύκλος μου έγινε ελβετικό ρολόι!
    • Προσπαθειες εχω κανει για την ωρα ιδιωτικα στο Ι@σω και τωρα στο Υγεια Εμβρυογ...σις. Η αιματολογος ειναι στο Ελενα π πηγα στο τμημα καθεξιν αποβολων. Ο καινούριος γιατρος μ ζητησε να ακολουθησω το πλανο της αιματολογου σχετικα με τις αντιπηκτικες δεν μ τις εδωσε προληπτικά οπως κανουν πολλοι. Εκεινος μ εδωσε μονο σαλοσπιρ με το οποίο ηταν οκ και η αιματολογος.. Το βασικο μας θεμα ηταν το σπερμα χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι μπορει το θεμα εντελει να βρισκεται και στα ωαρια..απλα η πρωτη ωοληψια μ εγινε στα 35 μ κ τωρα αυτη στα 37.5.. δυστυχως αφησα κ ενα χρονο να ηρεμήσω ψυχολογικα κ να μαζέψουμε λεφτα π ισως ηταν σημαντικός.. επαναπαυτηκα κ με το οτι εχω υψηλη ΑΜΗ.. Στο θεμα του σπερματος εκτος απο ποσοτητα κινητικοτητα κ μορφολογια π ξεραμε πως υπαρχει θεμα καναμε πρωτη φορα dfi και ηταν 28%..δεν καναμε επαναληψη πριν την ωοληψια..αλλα ειδα πως η αναλυση π πηραμε για το σπερμα απο το κεντρο μαζι με τα χαρτια της εμβρυομεταφορας ηταν χειρότερα απο την τελευταια φορα σε σχεση με την ποσοτητα..δε ξερω..εκαναν μικρογονιμοποίηση κ δεν χρειαστηκε κατι επιπλεον μας ειπαν..την καναμε κ σε μια περιοδο π ο αντρας μ ειχε φουλ αγχος κ δε ξερω αν επηρέασε κ αυτο..αλλα ειχα ηδη ξεκινησει την διέγερση οταν προεκυψε.. Μονο τον κενο σακο εχουμε ελεγξει κ ηταν χρωμοσωμικα υγιες αγορι.. Σχετικα με τον προεμφυτετικο δε ξερω αν αξιζει να τον κανω σε 4 εμβρυα μονο..αλλα δεν μπορω να κανω κ νεα διεγερση εφοσον εχω βλαστοκύστες στην κατάψυξη με φαρμακα απο τον εοπυυ..αλλα πραγματικα δε ξερω ποτε θα εχω τα λεφτα για ολα αυτα.. Τωρα την Πέμπτη εχω ραντεβου με τον εξωσωματικο κ τον εμβρυολογο.. θεωρω οτι ισως εκει μας αναφερουν κατι σχετικα με τα ωαρια αν ευθυνονται..επισης στις 3 βδομαδες απο την βιοχημικη μ ζητησε κ η αιματολογος να παω αρα σιγα σιγα πλησιαζει κ αυτο... Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα? Σε εχω τρελανει με τα δικα μ!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...