Μετάβαση σε περιεχόμενο

Re: ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο6


Recommended Posts

Δήμητρα μη βασίζεσαι και πολύ στα τεστάκια. Τα έκανες πολύ νωρίς άλλωστε. Πολύ σπάνια δείχνουν ξεκάθαρα από τόσο νωρίς. Εδώ μέσα θα βρεις άπειρες περιπτώσεις λανθασμένων τεστ. Μερικές φορές δεν δείχνουν από την αρχή. Σε εμένα για παράδειγμα έκανα τεστ την 1η μέρα καθυστέρησης και ήταν αρνητικό, την 2η μέρα ξαναέκανα και με πολύ φαντασία μπορούσες να το πεις και αχνό θετικό. Φυσικά δε το πίστεψα και 3η μέρα έκανα χοριακή και ήταν 203! Δεν θέλω να σε ξεσηκώνω αλλά καλύτερα πάνε κάνε μια χοριακή να είσαι σίγουρη. Γιατί αν είσαι έγκυος τότε πρέπει να τα πάρεις τα utrogestan.

Αν σου είπε ο γιατρός σου ότι δεν είναι απαραίτητο να βγει ο πολύποδας τότε ίσως καλύτερα να το αφήσεις απλά να τον παρακολουθείς. Αν πάλι έχεις αμφιβολίες τότε πάρε και μια 2η γνώμη δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Εγώ γενικά πιστεύω ότι μερικές φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτό μας. Πάντως πρωτού προχωρήσεις σε 2η προσπάθεια (υποβοηθούμενη) και αφού περάσει τουλάχιστον 1 χρόνος προσπαθειών καλυτερα κάνε την σαλπιγγογραφία γιατι αλλιώς προχωράς στα τυφλά. Και η προσωπική συμβουλή μου είναι αν τελικά την κάνεις τη σαλπιγγογραφία κάνε την με ελαφριά μέθη για να μην καταλάβεις τίποτα και να είναι πιο καθαρά τα αποτελέσματά σου. Εύχομαι να είσαι έγκυος Δημητρούλα και όλα αύτα που σου γράφω να είναι περιτά, αλλά ακόμα και να μην είσαι θα μείνεις σίγουρα αν καταφέρεις να αποβάλεις το πολύ άνχος! Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merentοula μου γλυκια, λυπαμαι που τη ειδες....

Να' ξερες ποσο σε καταλαβαινω γιατι και σε εμενα που ελεγα ,αχ να μην τη δω αυτο το μηνα, να μην τη δω τον αλλο , καταντησε ψυχοφθορο και με κουρασε πραγματικα.Εγω τα εβαλα κατω με ηρεμια και ακολουθησα αυτο που θα με κανει να νιωσω καλυτερα.

Σου ευχομαι ολοψυχα η επομενη προσπαθεια να ειναι τυχερη!!!!!!!!

Ολες θα τα καταφερουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντακι λυπαμαι πολυ κουκλιτσα αλλα μην το βαλεις κατω..δεν ειναι η απολυτη λυση η σπερματεγχυση και θελει το χρονο της!ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ναι πολυ πιο τυχερη...ειμαστε ολες εδω να σε στηριξουμε..εχω χασει λιγο επεισοδια γιατι δεν πολυεμπαινα αλλα σας στελνω πολλες ευχες για μωρακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merenta ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΣΕ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ...

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!! ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μερεντακι λυπαμαι παρα πολυ.... παλιοακατανομαστη!!Ξερω εχεις κουραστει πολυ... ομως εισαι δυνατη και δεν το βαζεις κατω εσυ, ε?!!! Ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι η τυχερη σας..

Δημητρα και Αγγελα, ελπιζω να τελειωσουν οι ταλαιπωριες σας συντομα και να ερθουν τα νινακια σας!! Οσο μπορειτε προσπαθηστε να μην χανετε το κουραγιο σας και να βλεπετε τα θετικα που υπαρχουν καθε φορα, να μην κολλατε στα προβληματα.. Ειναι θεμα χρονου και για εσας.. πολλα φιλια σε ολες, καλη δυναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merentoula μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα... κάνε υπομονή καλή μου (το ξέρω, έχεις βαρεθεί να το ακούς και το λες στον ευατό σου!), αλλά δώσε χρόνο στις σπερματεγχύσεις, όπως λέει και η cuando. Συνέχισε τις προσπάθειες και είναι θέμα χρόνου για να πετύχεις το μωράκι. Προχώρα εσύ και το μωράκι έρχεται! Θα δείς %%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-:YMHUG::-*:YMHUG::-*:YMHUG::-*:YMHUG::-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες.

Δεν θελω χαζαααααααααα, ειπαμε δεν τα παραταμε με ΤΙΠΟΤΑ!!!!Στοχος ζωης το μωρακι,θα ερθει οταν πρεπει υπομονη!!!!Τωρα θα μου πειτε εκ του ασφαλους μιλας.....οχι δεν ειναι ετσι,το ξερετε οι περισσοτερες ποσο ταλαιπωρηθηκα!!

Οταν χαλαρωσαμε σαν ζευγαρι και τα βαλαμε ολα στη σειρα και επισκευασαμε το προβλημα ηρθε το μωρακι.Αρκει να εχετε σωστη ενημερωση και καθοδηγησει απο τους σωστους γιατρους!!Και φυσικα χαλαρη ψυχολογια ,αισιοδοξια και ΠΙΣΤΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορτσούδια μου :YMHUG::YMHUG:

ευχαριστώ όλες σας για την συμπαράσταση, μέσα απο την καρδιά μου :x:x

όλες μαζί και μια - μία ξεχωριστά :-*:-*:-*:-*

κουάντο Μαρικάκι δεν θέλω να κάνω άλλη σπερματέγχυση, το κλείνω αυτό το κεφάλαιο, δεν αξίζει ο κόπος ο χρόνος και τέλος τα χρήματα για μια ακόμα προσπάθεια αυτής της μεθόδου. Συζητάμε για εξωσωματική με τον σύζυγο, με τον ντοκ δεν έχουμε μιλήσει ακόμα ας αποφασίσουμε εμείς πρώτα τι θέλουμε και μετά αυτός.

Ρε κορίτσια ας μην κρυβόμαστε η σπερματέγχυση δεν συνιστάτε πάνω απο 3η φορά, αν είναι να γίνει θα γίνει ως την 3η προσπάθεια.

Ξέρετε εσείς κάποια περίπτωση που να πέτυχε στην 4 στην 5 ή 6 προσπάθεια ;

ενώ αν είναι απλά τα πράγματα πετυχαίνει τουλάχιστον την 2 ή 3 φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μadi μου! εννοειται οτι δεν το βαζουμε κατω. γερα γερα με τσαμπουκα!!

οταν ανακαλυψαμε οτι εχω πολυποδα με επιασε μια τρελη κριση αγχους. ενιωθα οτι επρεπε αμεσα να κανουμε κατι πιο δραστικο ωστε να κανουμε νινακι. ξερω βεβαια οτι με τη σπερματεγχυση δεν αυξανονται κ τρελα οι πιθανοτητες συλληψης, αλλα ειπα να το δοκιμασουμε.

εκανα 2 τεστακια 14 μερες μετα κ ηταν αρνητικα. σημερα ειναι η 16 μερα μετα τη σπερματεγχυση κ η 28η μερα του κυκλου μου. κανονικα εχω κυκλο 34-35 ημερων. μετα τη σπερματεγχυση επαιρνα χαπια, τα οποια αποτι ξερω με το που τα σταματας σε 4-5 μερες σου ερχεται περιοδος. ε λοιπον σε μενα παρολο που εχουν περασει 7 μερες που τα σταματησα (παω στην 8η) δεν εχει ερθει ακομη.

Σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει ακομη. μολις μου ερθει ομως τωρα η περιοδος θα παω.

καλώς ήρθες στην παρεούλα μας,

καταρχήν καλή επιτυχία, βρε κορίτσι μου σπερματέγχυση προτού να προηγηθεί σαλπιγγογραφία γίνεται;

αμάν αυτοί οι γιατροί ποια !!! με τους πολύποδες δεν έχω ιδέα...

Αγγέλα [smilie=hello.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντακι καλη δυναμη, ευχομαι συντομα να βρειτε μια λυση ηρεμα και ωραια και η επομενη προσπαθεια να φερει το πολυποθητο μωρακι! Συμφωνω με αυτο που λες για τις σπερματεγχυσεις, το ειχαμε συζητησει κι εμεις με τη γιατρο.. Ειδικα οταν υπαρχει και θεμα με το σπερμα ειναι ταλαιπωρια χωρις ιδιαιτερο νοημα, ασε που εσυ επιβαρυνεσαι με τα φαρμακα καθε φορα.. Ελπιζω να πανε ολα καλα, ειναι θεμα χρονου!! πολλα φιλια και να ακουτε την Αναστασια, ξερει τι λεει και θα σας κοκκινησει ολες!! ;) φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντακι καλη δυναμη, ευχομαι συντομα να βρειτε μια λυση ηρεμα και ωραια και η επομενη προσπαθεια να φερει το πολυποθητο μωρακι! Συμφωνω με αυτο που λες για τις σπερματεγχυσεις, το ειχαμε συζητησει κι εμεις με τη γιατρο.. Ειδικα οταν υπαρχει και θεμα με το σπερμα ειναι ταλαιπωρια χωρις ιδιαιτερο νοημα, ασε που εσυ επιβαρυνεσαι με τα φαρμακα καθε φορα.. Ελπιζω να πανε ολα καλα, ειναι θεμα χρονου!! πολλα φιλια και να ακουτε την Αναστασια, ξερει τι λεει και θα σας κοκκινησει ολες!! ;) φιλια

ευχαριστώ twig μου, να είσαι καλά :YMHUG:

ξέρεις τι γίνεται, έχω νεύρα πάρα πολλά νεύρα !! παίρνω φάρμακα για την σπερματ. , έχω θυρεοειδή

παίρνω και για εκεί χάπι και έχω αποτρελαθεί !! είναι στην μέση η μετακόμιση που μας περιμένει η δουλειά και τα έχω παίξει ντιπ για ντιπ !! δεν θέλω να περάσει κιάλλος καιρός γιατί η κατάσταση μου αυτή θα γίνει ακόμα ποιο χειρότερη, η σπερματέγχυση πάλι αρνητική θα είναι και να κάνω για αυτό ας γίνει το παρακάτω βήμα πριν χτυπήσω μπιέλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερεντουλα η αληθεια ειναι οτι με την σπερματεγχυση εμας ο γιατρος μας , μας εδινε ενα 15% , οσο περιπου και με τη φυσιολογικη συλληψη και με την εξωσωματικη 40%.Το συμαντικοτερο παραγοντα σε ολα βεβαια τον παιζει η ηλικια . Εχω ακουσει βεβαια και μια περιπτωση που πετυχε στην 6η σπερματεγχυση σε ηλικια 38 ετων . Το θεμα ειναι κατα ποσο θελετε ακομα να τραβηξει ολο αυτο ,η¨αν θελετε κατι αμεσα. Η επιλογη ειναι δικη σας και μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil με ποιο κριτήριο όμως κατέληξαν σε αυτή την μέθοδο ; μπορεί να μην υπήρχε κανένα πρόβλημα και απο τις δύο πλευρές και απλά να ξεκίνησαν τις σπερματεγχύσεις απλά και μόνο λόγο της ηλικίας του ζευγαριού.

To 15% δεν είναι απόλυτο σε όλα τα ζευγάρια, ακόμα και με τον εμπλουτισμό του σπέρματος μπορεί μόλις να αγγίζεις το 10% επιτυχίας...

και εσείς με το σπέρμα έχετε πρόβλημα ; θυμάμαι καλά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντασου 10%.Συνηθως οταν υπαρχει προβλημα στο σπερμα τη συνηστουν.

Οχι το σπερμα του καλου μου ηταν μια χαρα, απλα για εμας δεν ειχε νοημα.

Εμενα απλα με ταλαιπωρει μαλλον μια κυστη περιπου 3εκ. στη δεξια ωοθηκη , μαλλον ενδωμητριωση,που σου μειωνει τις πιθανοτητες εγκυμοσυνης χωρις να σημαινει οτι με αυτη δεν μπορεις να μεινεις εγκυος . Αν αποφασιζα να κανω λαπαροσκοπηση μετα θα ακολουθουσε και θεραπεια για καποιους μηνες. Ασε που σου ξαναβγαινει , μπορει και σε 7 μηνες , σε ενα χρονο δεν ξερεις... Αλλα ως ποτε θα περιμενω? Γι αυτο τωρα που τα βαλαμε κατω και με το γιατρο και εχουμε παρει την αποφαση μας, εχω ηρεμισει καπως.Και δεν μας ειδε εμπορικα γιατι σε οτι και αν αποφασιζαμε εκεινος θα το εκανε.

Οσο αφορα για αυτο το ζευγαρι απο οτι ξερω δεν ειχαν κατι, και οτι δεν εμενε απο το αγχος της. Και στην 6η φορα που ειπε οτι θα ειναι και η τελευταια και αν δεν πετυχω παμε για εξωσωματικη , εμεινε εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια την συνιστούν όταν υπάρχει ήπιο πρόβλημα στο σπέρμα όχι όταν είναι μεγάλο! κι εμάς ενώ με 15.000.000 ανά ml μας είπε πάμε για σπερματέγχυση γιατί έχουμε 12-15% πιθανότητες να πιάσουμε μωράκι ενώ φυσιολογικά είχαμε...τρύπες στο νερό... όχι ότι είναι απίθανο αλλά να περιμένεις μήνες και μήνες και να ζεις με την ψευδαίσθηση ότι μία μέρα θα γίνει εγώ δεν το άντεχα... όταν είδαμε τα 2.000.000/ml στην 1η σπερμ. και τα 4.000.000 στην 2η μας το ξέκοψε... είπε ότι με τόσο χαμηλό αριθμό και τόσο κακή κινητικότητα δεν έχουμε πιθανότητες... και μας είπε να σκεφτούμε για εξωσωματική, κάτι που είχαμε αποφασίσει έτσι κι αλλιώς... απλά είχαμε πει να κάνουμε ως 3 σπερμ. και ο γιατρός αρχικά πρότεινε 5, αλλά όταν κάναμε και την 2η μας είπε ότι θα μας συμβούλευε να μην κάνουμε 3η.

merenta κι εγώ κάτι το χάπι του θυρεοειδή, κάτι οι εξετάσεις που έρχονται, κάτι το άγχος για το μπεμπέ που δεν έρχεται τα νεύρα μου κουρέλια....

ακόμα περιμένω τα αποτελέσματα της 2ης σπερμ. αν και δεν νομίζω... και οι μέρες μου φαίνονται βουνό... ξυπνάω και κοιμάμαι και δεν περνούν με τίποτα! μέχρι να κάνω χοριακή σκέφτηκα να μου φύγει ο καημός, να ξέρω είμαι ή όχι, αλλά είναι νωρίς ακόμα! 2 του μήνα περιμένω τελικά!

Λιλ στο ιντερνετ δεν γράφουν κάτι σχετικό για την εξωσωματική... θα πάρω και τον γιατρό που έχω δηλώσει να τον ρωτήσω, όταν όμως αδιαθετήσω (μακριά από μας...) :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μην απελπιζεστε.. θελει υπομονη, το ξερω οτι εχουν σπασει τα νευρα σας! καντε ενα διαλειμμα , ηρεμηστε λιγακι και παρτε τις αποφασεις σας! Τωρα ολα φαινονται βουνο και ξερουμε ολες πως ειναι.. αλλα σας ξαναλεω ειναι θεμα χρονου για σας! τα μωρακια σας ερχονται πιστεψτε το και διεκδικηστε τα με τον πιο καταλληλο τροπο για καθεμια απο εσας!! σας φυσαω γιατι μου πεσατε...

φφφφφφφφφφφουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :)

καλη δυναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilάκι μου ευχαριστούμε πολύ!!! Προσπαθώ να το βγάλω από το μυαλό μου και να χαλαρώσω λιγάκι όμως μου έχει καρφωθεί στο μυαλό και δεν βγαίνει με τίποτα!!! σκέφτομαι και ελπίζω και απελπίζομαι και εύχομαι και προσεύχομαι... όλα τα κάνω... (όχι πονηρά πράγματα,ε!) από αύριο 5 ημέρες και θα ξέρω!!!

Twiggy ευχαριστούμε κι εσένα καλή μου!!!

άντε να έρθουν τα μωράκια! εμείς τα περιμένυομε με ανοιχτές αγκάλες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,

χαθηκα λιγο γιατι ειχα αρκετη δουλεια ενω σας διαβαζα στα κλεφτα δεν ειχα χρονο να σας γραψω (κατι εννοω οχι εσας..εε!!)

melipikto μακαρι να πετυχε το γλυκο...αντε περιμενουμε σε λιγες μερες τα ευχαριστα.

Twiggy Μου κ ολες οι εγκυουλες διαβαζω ειστε super, μπραβο κοριτσια αντε για να αρχιζετε να φυσατε παλι λιγο μπεμπεδοσκονη,για παμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΡΕΝΤΑΚΙ ΜΟΥ...........ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑΣ...ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ...ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ!

ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ!!

ΣΚΕΨΕΙΣ ΟΠΩΣ '' ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ?ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ?

ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΗΜΑΔΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΙΜΑ?ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΩ?ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ?ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?....

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ....

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΔΥΝΑΜΗ ΤΩΡΑ........ΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ 3 ΜΕΡΕΣ.............ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

Χουανιτακι δεν πειραζει ας εισαι ξαπλα ολα για τα μωρακια μας.Κι εγω το επαθα σε διαφορα σταδια, ξερω ειναι δυσκολο αλλα δεν υπαρχει αλλη επιλογη πρεπει!!!

Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυ σε ολες ,κραταω ειπαμε κοκκινο μαρκαδορο και περιμενω...ερχεται η επομενη το νιωθω.

Μερεντουλα πολλα φιλια σε σκεφτομαι...

Η σια που εξαφανιστηκε καλε?η rose? θα τραβιξω κοτσιδες λεμεεεεεεεεεεε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, καλά αποτελέσματα να έχεις !!

Νικολ πότε δεν περιμένεις ;

Αναστασάκι [smilie=hello.gif]:YMHUG::YMHUG:

η Σία ή είναι ξάπλα ή έχει κάνει ντού στα μωρουδιακά, ζιπουνάκια καλτσάκια και όλα σε άκια \:D/ \:D/

Χουανιτάκι με πολύ προσοχή όλα θα πάνε καλά, μην φοβάσαι τίποτα !! @};-@};-

δεν μπορώ να φανταστώ όλα αυτά που γράφεις γιατί ο κάθε ένας βιώνει τον δικό του Γολγοθά και το άγχος που έχεις δεν μπορώ να το καταλάβω απόλυτα γιατί δεν το έχω βιώσει. Εγώ αυτή την στιγμή βιώνω αυτή την φάση, δεν μπορώ να βάλω στο μυαλό μου

το τι θα κάνω αν μείνω έγκυος, δεν θέλω να μπω στην σκέψη αν μείνει αν θα είμαι ξάπλα ή αν θα έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Αυτό που θέλω τώρα και προσπαθώ να καταφέρω είναι μια εγκυμοσύνη, το τι θα επακολουθήσει δεν το ήξερε και ούτε το ξέρει καμιά μας.

Ροουζ ; μαρικάκι ; καλέ που είστε :-?:-?

καλέ και η κουάντο έχει καιρό να εμφανιστεί ! :-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κι εγω αλλα ειχα φιλοξενουμενους και δεν προλαβαινα..εμπαινα στα κλεφτα για να δω τι μου κανετε!!!ολα καλα..πηραμε και τα αποτελεσματα της αυχενικης,αιματος κλπ..σημερα θα δω το γιατρο αλλα απο μια ματια που εδειξα ολα καλα μου φαινονται..εχω γινει εξπερ πλεον.. :lol::lol: ...επομενη δουλεια γυναικολογος :D ...ευχομαι πολλα θετικα τεστακια..φιλακια σε ολες..μερεντουλι χαλαρωσε και ετοιμασου για την επομενη προσπαθεια..οσες περιμενουν αποτελεσματα ενα μεγαλο φφφφφφφφφφφφφφφφφφουουουουουουουουουουουοουουυουου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, καλά αποτελέσματα να έχεις !!

Νικολ πότε δεν περιμένεις ;

Αναστασάκι [smilie=hello.gif]:YMHUG::YMHUG:

η Σία ή είναι ξάπλα ή έχει κάνει ντού στα μωρουδιακά, ζιπουνάκια καλτσάκια και όλα σε άκια \:D/ \:D/

Χουανιτάκι με πολύ προσοχή όλα θα πάνε καλά, μην φοβάσαι τίποτα !! @};-@};-

δεν μπορώ να φανταστώ όλα αυτά που γράφεις γιατί ο κάθε ένας βιώνει τον δικό του Γολγοθά και το άγχος που έχεις δεν μπορώ να το καταλάβω απόλυτα γιατί δεν το έχω βιώσει. Εγώ αυτή την στιγμή βιώνω αυτή την φάση, δεν μπορώ να βάλω στο μυαλό μου

το τι θα κάνω αν μείνω έγκυος, δεν θέλω να μπω στην σκέψη αν μείνει αν θα είμαι ξάπλα ή αν θα έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Αυτό που θέλω τώρα και προσπαθώ να καταφέρω είναι μια εγκυμοσύνη, το τι θα επακολουθήσει δεν το ήξερε και ούτε το ξέρει καμιά μας.

Ροουζ ; μαρικάκι ; καλέ που είστε :-?:-?

καλέ και η κουάντο έχει καιρό να εμφανιστεί ! :-?:-?

Μερεντα μου ποσο σε καταλαβαινω...και εγω αυτη τη φαση βιωνω τωρα.

Καθετι στην καθε μια απο εμας εχει και τη δικια του αγωνια .

Σημερα χαλαστηκα και με τη επιτροπη , περασαμε τοση ταλαιπωρια για να εχουμε αυτα που ζητανε , εξετασεις και χαρτουρα για το τιποτα!! :twisted::twisted::twisted:

Δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο !!

Δεν υπαρχουν λεφτα και τα δινουν με το σταγονομετρο ,οταν φτασεις στα 45 ισως...σου λενε οτι εχεις χρονο , ειναι και μ...ς σαν ανθρωποι.

Αχρειαστοι να ειναι και να εχουμε την υγεια μας!!

Cuandaki μου σε ευχαριστουμε που μας φυσας!!!

Ωραια νεακια, μπραβο γλυκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσια μπράβο που έχετε ετοιμάσει τόσα πράγματα κ την τσάντα μαιευτηριου. Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ νωρίς ακόμα, σήμερα είμαι 31 εβδομάδες ακριβώς. Ίσως είναι που κ την πρώτη την γέννησα 40+2. Εγώ προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την τσάντα διακοπών🤣, όταν με το καλό γυρισω θα σκεφτώ και την μαιευτηριου🤣 Προς το παρόν έχω πλυνει μόνο τα πράγματα που είχα από την πρώτη, σίδερο μετά τις διακοπές κ αυτο😁
    • Σ' υπερευχαριστώ κορίτσι! Μακάρι! Θα σας ενημερώνω με τις εξελίξεις εάν έρθουν χαχαχα και σας διαβάζω καθημερινά!
    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
    • Κορίτσι μου καλημέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την προαγωγή...όσον αφορά στο ψυχολογικό κομμάτι, πάρε το χρόνο σου..καλοκαιράκι τώρα..βγείτε πιείτε τα ποτά σας,μπανάκια..χαμός..και που ξέρεις; Μπορεί τώρα χωρίς πρόγραμμα να έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις..
    • Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας!  Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε!  Μην το προδικαζεις πάντως! . Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.      
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...