Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν5


Recommended Posts

γεια σας γλυκες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι ζεστη!!!!!!!!!!!!! παρολο που φυσαει....λιωνουμε!!!!!!!!1

αναστασια μου χαχαχαχαχα!!!!!!να τους ζησει!!!!!!! :D:D;);)

οσο για τον αφαλο δεν βγαινει σε ολες προς τα εξω,εξαρταται!!!!εμενα παραδειγμα απλα τεντωνεται δεν πεταγεται!!!!!!!

γκιρλ μου χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!!!!!με το καλο την αλλη εβδομαδα ο β επιπεδου!!!!!

αννα μαρια χαχαχαχαχαχα την βιβλο ε??!!!!!!!!!!

μικι μου οσο για μπιμπερο εγω εχω κ της nuk αλλα κ της chicco.αλλα αν ηταν να αγορασω θα αγοραζα της chicco οπως κ θηλες επισης!!!!δεν ξερω εγω τα θεωρω καλυτερα!!!!!!!!οσο για τις θηλες της chicco ειναι στρογγυλες σαν τη θηλη μας με την τρυπα απο πανω ενω της nuk εχουν την τρυπα στη μια πλευρα (πως να στο εξηγησω....)!!!!!!!

κ οι θηλες καλο ειναι να ειναι σιλικονης κ οχι καουτσουκ!!!!!αυτα!!! ;);):D

τεντυ μου πως εισαι κοπελα μου?????αντε κοντευεις να σχολασεις να πας σπιτακι να ξεκουραστεις!!!!!

χαππυ μου σευευχαριστουμε κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!να χαιρεσε το μωρακι σου κ πολυ συντομα να εισαι κ παλι στη θεση τη δικη μας αφου το θελεις τοσο πολυ κοριτσακι μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ααααχ! Τέλειο το ψαράκι!!!!!!!!! Γόπες, το αγαπημένο μου!!!

Ηλιάννα, ναι, έχω ένα βιβλίο που το λένε "Η βίβλος της εγκυμοσύνης"!!! Θα το ανοίξω να διαφωτιστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Ηλιάννα, η κοιλιά σου είναι η τριπλάσια απ' τη δική μου!!! Και αγχωνόμουν ότι η δική μου μεγάλωσε υπερβολικά!!!

Ρε κορίτσια, είστε σίγουρες ότι ο αφαλός μας συνδέεται με το μωρό; Γιατί το έψαξα και δεν βρήκα τίποτα τέτοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσακια μου, τι κάνετε?

Εγω μόλις γύρισα σπίτι. Πήγα την μαμα μου να πάρει το λεωφορείο του αεροδρομίου, γιατί εγω δεν μπορω να οδήγησω τόσα χιλιόμετρα μέχρι Λάρνακα... Με βοήθησε παραπολυ αυτές τις μέρες κουράστηκε η καημενη. Πήγαμε να ψωνησουμε για το μωρο αλλα με όλα αυτα που έγιναν με το σόι του άντρα μου, δεν είχα καθόλου όρεξη. Δεν πήρα τπτ τελικά.

Διάβασα τι περνάτε όλες με τα πεθερικά αλλα επιτρέψτε μου να σας πω ότι τα δικα σας είναι light μπροστά στα δικα μου. Η μαλακια είναι ότι ο άντρας μου δεν με υποστηρίζει,η μάλλον όχι όσο πρέπει. Δεν τους έβαλε σστη θέση τους όταν έπρεπε και τώρα έχουν πάρει πολυ αέρα. Τουσ φοβαται παρα πολυ κι ασ του εχουν κανει κι εκεινου τα χιλια μυρια..Απόψε θα συζητήσουμε για την πορεία μας. Εγω δεν θέλω να τουσ ξαναμιλησω,ούτε να τους ξαναδώ. Τόσα χρόνια ήμουν με το σεις και με το σας και δεν το εκτίμησαν.μπορει να γίνομαι απόλυτη αλλα πλέον δεν γίνεται αλλιώς..φταίει κι ο άντρας μου όμως.. Έχω ξενερωσει παρα πολυ μαζι του,νιώθω ότι ράγισε το γυαλί..

Μεγάλη ιστορία,ας μην σας κούρασω άλλο..αλλα είμαι έτοιμη για όλα και το μόνο που με νοιιαζει πλέον είναι

να γεννηθεί καλα το μωρακι μου..

Χαίρομαι που είστε όλες καλα και σας ταράζουν στις κλοτσιες τα ζουζουνια σας..

Ηλιαννακι μου, μεγάλη κοιλιτσα κι ΕΣΥ,ε?να ναι καλα το μωρακι σου εύχομαι!

Φιλία στις κοιλιτσες σας φιλεναδες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, κι εγώ πέρσι έτσι έλεγα. Ότι έχει ραγίσει το γυαλί, κ.λπ. και θα χωρίσω, κ.λπ. Ο λόγος ήταν ότι ο άντρας μου σηκώθηκε και πήγε στο γάμο του αδελφού του στη Μυτιλήνη, κι εγώ ήμουν σε φάση "θα αποβάλω-δε θα αποβάλω". Κι αυτό γιατί άκουσε την ηλίθια τη μάνα του, η οποία αποφάνθηκε ότι "το μωρό είναι πάρα πολύ μικρό, σιγά μην ακούγατε καρδιά από τώρα, αφού το τεστ ήταν θετικό, μια χαρά είναι το μωρό". Το αποκορύφωμα της παράνοιας, αλλά επειδή αυτός αυτό ήθελε ν' ακούσει, το πίστεψε, θεώρησε ότι όλα είναι μια χαρά και σηκώθηκε και πήγε. Εγώ να του λέω ότι η θέση του είναι δίπλα μου, αλλά αυτός να επιμένει ότι όλα πάνε καλά και ότι δε γίνεται να λείπει απ' το γάμο του αδελφού του. Εγώ να του λέω ότι έτσι κι αλλιώς ο αδελφός του σε λίγο καιρό θα χωρίσει, κι αυτός τελικά πήγε. Ο αδελφός φυσικά χώρισε, έντεκα μήνες μετά το γάμο (απορώ πώς άντεξαν τόσο)!!! Τελικά τα ξαναβρήκαμε και τα πάμε μια χαρά!

Γενικά εγώ δεν κρατάω κακίες και τα πιο πολλά πράγματα τα αντιμετωπίζω με το μότο "και τι έγινε;". Και την αποβολή κάπως έτσι την αντιμετώπισα και το ξεπέρασα αμέσως.

Δεν ξέρω τι ακριβώς σου έχουν κάνει τα πεθερικά, αλλά προσπάθησε να τα βρεις με τον άντρα σου και να του εξηγήσεις ότι η θέση του είναι δίπλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία και ηλιαννα σας έστελα friend request sto fb.

Άννα Μαρία, νιώθω πολυ πικρία για όλους τους. Αν θες να κανονισουμε να τα πούμε απο κοντα κάπου στο ενδιάμεσο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανονίσουμε, αλλά εγώ δεν οδηγώ καθόλου εκτός πόλης, λόγω ενός ατυχήματος στον αυτοκινητόδρομο που είχα πριν ενάμιση χρόνο και η εγκυμοσύνη δεν είναι καλή περίοδος για ν' αρχίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, είδα τις "Χιουμοριστικές οδηγίες για γονείς" που έβαλες στο φέισμπουκ!!!!! Χαχα, καλά, περιττό να πω ότι αυτό με την πάνα, που το λάθος είναι να χώνεις όλο το χέρι σου μέσα, το κάνει η πεθερά μου συνέχεια!!!

Όσο για το άλλο με το σκάκι, ο άντρας μου ήδη το ονειρεύεται!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω Άννα Μαρία είμαι σχεδόν πέντε χρόνια στην Κύπρο αλλα Λάρνακα δεν με έχει φέρει ποτε ο δικός μου(έχει τόσες πολλές δουλειές που δεν πρόλαβε βλέπεις ). Οπότε το μόνο που ξέρω απο Λάρνακα είναι το αεροδρόμιο.. Α σορυ, είχα έρθει μια νύχτα σε έναν γάμο στην αραδιπου αλλα ήταν νύχτα και δεν είδα τπτ απο φοινικουδες κτλ που λένε. Εδω που τα λέμε δεν ξέρω αν περάσαμε κιόλας απο εκει..όσο για την οδήγηση επειδή είμαι ιατρικός επισκέπτης,ξέρω καλα λεμεσο και Πάφου αλλα Λευκωσία μια φορα οδήγησα μονη μου και εννοειτΑι ότι χάθηκα 200φορες. Εκανα τρεις ώρες να πάω απο μακαρίου στην έξοδο προς λεμεσο και το υπουργείο υγείας που έψαχνα το βρήκα με πολυ κόπο..

Ασε που σήμερα την ώρα που έβγαινα απο το αυτοκίνητο η κοιλιά μου παραλίγο να τρακαρει με το τιμόνι.

Σε λίγες μέρες μπαίνω στον όγδοο και ακόμα οδηγω..να δείτε που στο τέλος θα γέννησω στο αυτοκίνητο. Ικανή είμαι να με πιάσουν οι πόνοι και να πάω μονη μου να γέννησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο με την τον έλεγχο της πανας πάντως είναι πολυ αστείο πάντως. Δεν μπορω να φανταστώ κάποιον να το κάνει..δεν ξέρω πως να σας το βάλω σε link να το δείτε γιατί γρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς στην Κύπρο δεν έχουμε άλλη επιλογή... Ή θα έχουμε προσωπικό οδηγό, ή θα οδηγούμε. Εγώ γενικά δεν οδηγώ πολύ τώρα, γιατί δε βγαίνω και πολύ. Αλλά όποτε χρειαστεί οδηγώ.

Αν ήρθατε από Λεμεσό και πήγατε σε γάμο στην Αραδίππου, δεν υπάρχει περίπτωση να περάσατε από Φοινικούδες! Όσο για τη Λευκωσία, κι εμείς στην αρχή χανόμασταν συνέχεια. Είναι δύσκολη πόλη. Τη Λεμεσό την ξέρω ελάχιστα, την Πάφο κάπως καλύτερα γιατί έχω συγγενείς εκεί, αν και τα τελευταία χρόνια δεν πηγαίνουμε και συχνά.

Αχ, δεν αντέχω άλλο, γκρεμίζουν (μάλλον) ένα σπίτι 2-3 τετράγωνα πιο πέρα, και όλη μέρα έχουμε ένα κομπρεσόρο, απ' τους μεγάλους να μας τριβελίζει τ' αφτιά. Δεν μπορώ, μ' έχει πιάσει το κεφάλι μου. Τώρα αναγκάστηκα να βάλω τηλεόραση πολύ δυνατά, για να μην ακούω αυτόν τον φρικτό θόρυβο.

Α, τώρα είδα αυτό με την πάνα. Ρε συ, μα είναι δυνατόν!!!!!! Όταν ήταν μωρό η μεγάλη της εγγονή, έχωνε όοοοοοοολο το χέρι μέσα στην πάνα, για να δει αν το μωρό έκανε κακά! Κι όταν έκανε, γινόταν το χέρι της ολόκακο (οκ, δεν υπάρχει τέτοια λέξη), και μετά πήγαινε κι έλεγε στη μικρή "βρωμιάρα, μου γέμισες το χέρι μου σκατό". Μιλάμε για το θέατρο του παραλόγου!!!!!! Αλλά απ' την άλλη συννυφάδα (τη δεύτερη γυναίκα του μεσαίου αδελφού) που σιχαινόταν να αλλάξει το παιδί της και το έδινε σε άλλους να το αλλάξουν, έστω, προτιμώ την παράνοια με την πάνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφω απο το ipad και δεν ξέρω να το πολυδουλευω. Δεν τα πάω καθόλου καλα με την τεχνολογια αλλα τα iPad βολεύει πολυ. Τα παίξε και το κινητό μου και δεν έχει τπτ καλο να πάρω γιατί τα πιο πολλα είναι tuchscreen και δεν μπορω να συννενοηθω μαζι τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έκανες και γέλασα Άννα Μαρία με το σκηνικό με την πεθερά σου! Προσπαθω να φανταστώ την φάτσα μιας γυναίκας που ψαχουλευει μια Πανα και πέφτει πάνω σε μαλακό περιεχόμενο...αχ Θεέ μου, δεν θέλω να το φαντάζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

μικι αντε να μας πεις τα νεα σας!! ολα τελεια να πανε!!

μικι εγω στον ανασταση ειχα παρει τα μπιμπερο της νουκ κ θηλες σιλικονης για τους πρωτους μηνες αλλα ειναι κ πως θα σε βολεψει με το μωρο

μιριαμ πως πας με το πρηξιμο? καλυτερεψε καθολου?

εγω σε λιγο καιρο θα κανω παλι αιματολογικες, ελπιζω να ειναι μια χαρα το σιδηρο κ ο αιματοκριτης, δεν εχω καμια διαθεση να πινω αυτο το απαισιο σιδηρο!

τεντυ τι κανεις κοριτσακι??? ολα καλα?

πω πω κισκα μπηκες στον 8ο ε?? πολυ γρηγορα περναει ο καιρος!

αναστασια δε βγαινει σε ολες εξω ο αφαλος, πχ σε εμενα στον ανασταση δεν ειχε πεταχτει

αννα μαρια φουσκωσες εσυ καθολου? εμενα η κοιλκια μου εχει πεταχτει αρκετα, αν κ ακομα μερικοι νομιζουν οτι απλα εχω παχυνει κ οχι πως εγκυος :lol::lol::lol:

εμενα εχει καμια 10αρια μερες που τον ακουει κ ο αντρας μου οταν βαζει το χερι του στην κοιλια μου

κ γελαμε πολυ με τα εξογκωματακια!

αχ κοριτσια δυσκολες οι σχεσεις με τα πεθερικα... ευτυχως εγω δεν εχω πεθερα κ ο πεθερος μου ειναι πολυ μακρια κ αγαπημενα!

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maimoudaki τι κανεις κοριτσι μου?Μακαρι να μην μου πεταχτει ο αφαλος γιατι ανατριχιαζω και μονο με την ιδεα!!Βρε κοριτσια εγω ακομα δεν βλεπω ουτε αισθανομαι εξογκοματακια παρολο που ειμαι και πιο μπροστα απο καποιες ....να ανυσηχω?Μηπως επειδη ειμαι πρωταρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου...:).....όλα είναι μια χαρά και το νινάκι σου είναι ακόμη καλύτερα...:).....το θέμα είναι να το νιώθεις, και εφόσον το αισθάνεσαι δεν υφίσταται πρόβλημα........πότε εχεις ραντεβού με τον γιατρό σου?.....

Για το θέμα με τα μπιμπερό πραγματικά για άλλη μια φορά με βοηθήσατε κουκλίτσες μου...γιατί το μεσημέρι συζητούσαμε με τον αντρούλη μου και αναρωτιόμασταν ποια θηλή να επιλέξουμε, σιλικόνης ή καουτσούκ.....και τώρα με τις απαντήσεις σας μας βγάλατε από το αδιέξοδο..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miKi μου σε 2 εβδομαδες παω στο γιατρο και αγωνιω να την δω παλι την φραουλιτσα μου!!Φανταζομαι καθε μωρακι αντιδράει διαφορετικα και κινείτε διαφορετικα!!!Ισως να το κανει βραδυ οταν κοιμαμαι και να μην το βλεπω τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβώς καλή μου Αναστασία...:)...δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς.....:)...όπως ε'ιπες και εσύ κάθε μωράκι αντιδράει διαφορετικά...:)......μια χαρούλα είναι η φραουλίτσα σου..:)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες γεια σας διαβασα ολα τα νεα αλλα θα σχολιασω οτι θυμαμαι...ΑΝαστασια μου που ειναι ο πλακουντας σου??Γιατι αμα ειναι μπροστα για αυτο δεν το αισθανεσαι τοσο οσο οι αλλες κοπελες...τα μπουκαλια εγω πηρα ΝΥΚ τα οποια τα ειχα και στο γιο μου και τα ειχα βολευτει με πιπιλα σιλικονης...τωρα θα δειξει και το μωρο τι τελικα θα θελει...οσο για τα κακαααα ναι θυμαμαι που το εκανε η μανα μου αυτο στην αδερφη μου χαζομαααραααα...ανοιξε απο το πλαι κι δες καλεεε τι το βαζεις το δαχτυλοοο μπλιαχχχ...εμεις σημερα πηραμε ρηλαξ και 2 πανες τηλιγματος που μας ζητησαν στο νοσοκομειο και μια τσαντα αλλαξιερα φουξια ροζ...εψαχνα καιρο για ροζ και ολο βερισκα κανα 2 αλλα πανω απο 60 ευρω και βρικα αυτη με 23 και το καταευχαριστηθικαα σας βαζω φωτο απο το ρηλαξ...το κοιταω συνεχειααα εχω ξετρελαθει...φιλακιααα

post-1349-13873937459449_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSAKIAAAAAAAAAAAAAA

MOLIS EVALA STON FOURNO PENES ME KIKA KREMA GALAKTOS KAI TYRAKIA GIA FAGAKI :))))))))))

EVI MOU AYTA TA RELAX EINAI APISTEYTA OMORFA......DEN EXOUN DONHSH OMWS E??????

KAI EGW APO MPIMPERO TIS NUK PHRA 2 MEGALA KAI 1 MIKRO GIA ARXH KAI ANALOGOS PWS THA TA PAW ME TON TLASMO THA PARW KAI ALLA AMA XREIASTW!!!!!!!

TI MOU KANETE ESEIS??????EMENA O AFALOS DEN EXEI PETAXTEI ALLA EXEI TENTWTHEI

HLIANNA MOU SE EKANA KAI EGW ADD STO FACEBOOK.......VRE TI TELEIA KOILITSA EINAI AYTH?????????TELIKA MONO EMENA EINAI MIKROULA PAROLO POU EIMAI STON 9o E?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εμένα η κοιλιά μου είναι πολυ μικρη ακόμα. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτο. Προχθές να φανταστείτε, καθομουν σε μια καρέκλα και δεΝ θυμάμαι αλλα κάποιος με ρώτησε ποσών μηνών είμαι κι όταν είπα οτι είμαι στον έβδομο δεν με πίστευε. Η κολια μου λένε είναι για πέμπτο μήνα . Όσοι με ξέρουν κι έχουν να με δουν καιρο λένε ότι εκανα κοιλιά αλλα κάποιος που δεν με έχει ξαναδεί δεν πιστεύει ότι σε δέκα μέρες μπαίνω στον όγδοο. Εντάξει, είχα κάποτε μέση δαχτυλίδι αλλα νευριαζω γιατί έχω πάρει αρκετά στο στήθος,περιφέρεια και κοιλιά όχι όσο πρέπει για τόσων μηνών.

Για τις πιπιλες πάντως εμένα μου είπαν ότι είναι καλύτερες αυτές που είναι απο σιλικονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...