Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

Μαρίνα, εμένα το στήθος μου δεν πρήστηκε καθόλου σ' αυτήν την εγκυμοσύνη. Στην προηγούμενη είχε πρηστεί περίπου στις 3-4 μέρες καθυστέρησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρίνα, εμένα το στήθος μου δεν πρήστηκε καθόλου σ' αυτήν την εγκυμοσύνη. Στην προηγούμενη είχε πρηστεί περίπου στις 3-4 μέρες καθυστέρησης.

ευχαριστω για την απαντηση....περιμενω λιγες μερες και μετα θα κανω ενα τεστακι :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Δύο γεμιστά (ντομάτα-πιπεριά), λίγες πατάτες, και το περίβλημα από τη ντομάτα του άντρα μου.

Απογευματινό: Μια φορμόζα.

Καρπούζι με χαλούμι.

Βραδινό: Το περίβλημα από την πιπεριά και τη ντομάτα του άντρα μου.

Ένα σάντουιτς με χωριάτικο ψωμί, τυρί, λούντζα και αρκετή ντομάτα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Μαρίνα, είπαμε, καλύτερα να πας σε διαιτολόγο ή διατροφολόγο. Είναι κρίμα να παιδεύεσαι και να απογοητεύεσαι. Είναι πόσος καιρός που προσπαθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, είπαμε, καλύτερα να πας σε διαιτολόγο ή διατροφολόγο. Είναι κρίμα να παιδεύεσαι και να απογοητεύεσαι. Είναι πόσος καιρός που προσπαθείς.

KOITA ANNA-MARIA MOU FTAIW KAI EGW OMWS...giati xalaw thn diaita kai ta ksanapairnw kai meta ante pali apo thn arxh...

katalaves??auto prepei na krathsw...thn kathimerini swsth diatrofh...den prepei na thn xalaw oute gia 2 meres...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina eimai 63 akou

kai go to xa pathei ayto an den to pareis apofash den ginetai tipota.

ego gia na to paro apofash moy phre mhnes.tora teleytaia evala myalo.

telika ksereis pos to phra apofash>?

etroga etroga etroga ospoy mpouxtisa pia na troo kai etsi exasa apo tote 12 kila siga siga poy kai poy k go thn xalao alla den to vazo kato.

oso gia to diaitologo an pas na ksereis pos sigoyra tha xaseis giati otan plhroneis ponaei kai den tha thes na pane tsampa ta lefta soy kai sth telikh eisai mono 70 kila h aderfi moy einai 100 kai vale kai thn theoro teleiomenh istoria gia sena den tha elega to idio.

popo poihma egrapsa axaxxxaa :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina eimai 63 akou

kai go to xa pathei ayto an den to pareis apofash den ginetai tipota.

ego gia na to paro apofash moy phre mhnes.tora teleytaia evala myalo.

telika ksereis pos to phra apofash>?

etroga etroga etroga ospoy mpouxtisa pia na troo kai etsi exasa apo tote 12 kila siga siga poy kai poy k go thn xalao alla den to vazo kato.

oso gia to diaitologo an pas na ksereis pos sigoyra tha xaseis giati otan plhroneis ponaei kai den tha thes na pane tsampa ta lefta soy kai sth telikh eisai mono 70 kila h aderfi moy einai 100 kai vale kai thn theoro teleiomenh istoria gia sena den tha elega to idio.

popo poihma egrapsa axaxxxaa :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

e oxi vevaia oles mporoume na xasoume arkei na to paroume apofash...

egw eimai 68 kai kati twra...den eimai 70!

sigoura thelei prospatheia...apla twra poy prospathw gia mwro kanei na gymnazomai???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, αν θυμάσαι, εγώ δεν προσπαθούσα για μωρό, τυχαία ήρθε. Την εποχή που έμεινα έγκυος έκανα διατροφή (αυτό ήταν καλό, βέβαια), και έκανα και αρκετή γυμναστική. Όχι εξαντλητικές ασκήσεις, αλλά έκανα κάθε βράδι διακόσιους κοιλιακούς, έκανα πολλές ασκήσεις για τη λεκάνη, μπρούμυτα, όρθια, ανάσκελα, κ.λπ. Και σα να μην έφτανε αυτό, την ίδια περίοδο ήταν το θέατρο του σχολείου, για το οποίο ήμουν υπεύθυνη με ένα συνάδελφο και έτρεχα όλη μέρα για αρκετό καιρό, κουβαλούσα έπιπλα, κουβαλούσα βάρη γενικώς, ήμουν μες στο άγχος, και επιπλέον, ήπια και ζιβανία (σαν τσίπουρο) αρκετές φορές!!!!!! Οπότε, δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

Μαρινα σε βρισκω λιγο υπερβολικη,οταν προσπαθουμε να κανουμε μωρο ζουμε κανονικα και δεν περιοριζουμε ουτε σταματαμε καμια δραστηριοτητα μας,εγω και στα τρια μου παιδια δουλευα και σηκωνα βαρος και κουραζομουνα και στον πρωτο κιολας πηγαινα γυμναστηριο και εκανα βαρη και αερομπικ,και η εγκυμοσυνη ειναι μια φυσιολογικη κατασταση δεν ειναι αρρωστια απλα προσεχεις λιγο περισσοτερο αν και αν εχεις και αλλα παιδια οσο και να προσπαθεις δεν μπορεις να προσεχεις ιδιαιτερα,χαλαρωσε και μην το σκεφτεσαι τοσο πολυ απολαυσε τον ερωτα και μην εισαι με το αγχος,οσο για τα κιλα σου το εχω ξαναπει πρεπει να κανεις συγκεκριμενα πραγματα και να τα διατηρησεις για καιρο οχι τη μια μερα παγωτακια και σουβλακια και μετα ξανα απο την αρχη θελει προσπαθεια και να μειωσεις τις ποσοτητες και γυμναστικηηηη

να γραψω και τα σημερινα μου

πρωι:γαλα με δημητριακα,καφες

δεκατιαν:ενα μαφιν

μεσημερι:μακαροναδα με κολοκυθι και καροτο,αγγουροντοματα,παντζαρι σαλατα

απογευμα:καρπουζι,καφες,ενα κουλουρι

βραδυ:γιαουρτι με δημητριακα,λιγο καρπουζι

Αννα Μαρια και Βαρβαρα φιλιααααααα!!!!

και ενα μεγαλυτερο φιλι στη Μαρινα για το ψαλτηρι!!!!μακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: παλι τα ακουσα!!!εχεις δικιο ομως ....ετσι ειναι...

πρεπει να το παρω αποφαση... :(:(:(

θα αρχισω γυμναστηριο απο Σεπτεμβριο...και ελπιζω επιτελους καποια στιγμη να το παρω αποφαση

και να τα χασω...

βασικα ολα θα γινουν...αρκει να υπαρχει ΙΣΧΥΡΗ ΘΕΛΗΣΗ!!!

πρεπει να το βαλω στο μυαλο μου πως αν δεν στερηθω δεν θα γινει δουλεια....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μισή γεμιστή πιπεριά και μισή γεμιστή ντομάτα + λίγες πατάτες φούρνου + λίγη φέτα.

Απογευματινό: Μία φορμόζα.

Καρπούζι με χαλούμι.

Βραδινό: Λίγες πατάτες φούρνου + το περίβλημα από την πιπεριά και τη ντομάτα του άντρα μου + γιαούρτι.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι η φαρμοζα??

κοριτσια αδιαθετησα σημερα :cry::cry: για αυτο η ζυγαρια ειχε παρει την ανηφορα λογω κατακρατησης...

αντε να δουμε μετα την περιοδο θα κατεβει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, η φορμόζα είναι είδος καλοκαιρινού φρούτου.

Μη στεναχωριέσαι, απλά πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να μην έχεις συνέχεια στο μυαλό σου ότι θες να μείνεις έγκυος, ότι κάνεις σεξ για να μείνεις έγκυος κ.λπ. Αν το βγάλεις απ' το μυαλό σου θα μείνεις αμέσως, θα δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρινα εγω στον πρωτο μου επειδη ημουν πολυ ανυπομονη πηρα τεστ ωορηξιας και εμεινα αμεσως εγκυος ειναι σαν τεστ εγκυμοσυνης και ανιχνευει τις γονιμες μερες στα φαρμακεια το βρισκειςαν θελεις δοκιμασε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Βαρβάρα, πολύ πλούσιο το μενού σου!!!!!

Γράφω κι εγώ τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα χάμπουργκερ (ψωμάκι, μπιφτέκι χοιρινό χειροποίητο από τον χασάπη μας, ντομάτα, κρεμμύδι, κέτσαπ) και πατάτες σε ροδέλες ψημένες στο φούρνο αλειμμένες με λάδι (η γεύση τους είναι ακριβώς όπως οι τηγανιτές!).

Απογευματινό: Μια φορμόζα.

Ένα ποτήρι ρόφημα τριαντάφυλλο και ένα κριτσίνι.

Βραδινό: Ένα τοστ με ψωμάκι του χάμπουργκερ, τυρί, λούντζα και ντομάτα.

Ένα μπολ γιαούρτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρινα εγω στον πρωτο μου επειδη ημουν πολυ ανυπομονη πηρα τεστ ωορηξιας και εμεινα αμεσως εγκυος ειναι σαν τεστ εγκυμοσυνης και ανιχνευει τις γονιμες μερες στα φαρμακεια το βρισκειςαν θελεις δοκιμασε το.

ax oxi...as mhn asxolithw me auta ,...einai nwris akoma...kalytera na to apolamvanoume kai opote erthei gia na mhn agxwnomaste kiolass!!swsta??? ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρινα εγω για καλο σου το λεω και για να μην παιδευεσαι κιολας και εγω Μαιο παντρευτηκα και ηθελα να κανω αμεσως μωρο και μαυτο το τεστ τον Σεπτεμβριο ημουν ηδη εγκυος δεν ειναι τιποτα σαν τεστ εγκυμοσυνης ειναι, η αποφαση βεβαιαα ειναι δικη σου γιατι ξερω οταν μπει στο μυαλο αυτη η ιδεα οσο και να λες δεν αγχωνομαι παλι το μυαλο εκει γυρναει,ποσο χρονων εισαι;

Αννα Μαρια και εγω τις πατατες ετσι τις κανω σε λαδοκολλα και δοκιμασα και γαυρο και εγινε τελειος,χωρις τυψεις που λενε γλυτωνεις ολα τα λαδια και μια χαρα,καπου ειχες γραψει ντοματες στο πιατο τι ακριβως ειναι αυτο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, κι εγώ συμφωνώ με τη Μαρίνα. Όσο το έχουμε στο μυαλό μας τόσο πιο δύσκολα μένουμε! Εγώ ποτέ μου δεν έκανα τεστ ωορρηξίας, δε μέτρησα μέρες ή θερμοκρασία, και πάλι, όμως, το είχα στο μυαλό μου και δεν έμενα. Ε, μόλις το ξέχασα έμεινα αμέσως! Και τις δύο φορές που έμεινα ήταν εντελώς τυχαία, σε περιόδους που "προσέχαμε" κιόλας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρινα εγω για καλο σου το λεω και για να μην παιδευεσαι κιολας και εγω Μαιο παντρευτηκα και ηθελα να κανω αμεσως μωρο και μαυτο το τεστ τον Σεπτεμβριο ημουν ηδη εγκυος δεν ειναι τιποτα σαν τεστ εγκυμοσυνης ειναι, η αποφαση βεβαιαα ειναι δικη σου γιατι ξερω οταν μπει στο μυαλο αυτη η ιδεα οσο και να λες δεν αγχωνομαι παλι το μυαλο εκει γυρναει,ποσο χρονων εισαι;

Αννα Μαρια και εγω τις πατατες ετσι τις κανω σε λαδοκολλα και δοκιμασα και γαυρο και εγινε τελειος,χωρις τυψεις που λενε γλυτωνεις ολα τα λαδια και μια χαρα,καπου ειχες γραψει ντοματες στο πιατο τι ακριβως ειναι αυτο;;

sta 24 eimai ;) kai o antras mou 30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ντομάτες στο πιάτο είναι ένα τέλειο φαγητό! Αποτελείται από μία στρώση πατάτας κάτω-κάτω στο ταψί, και μετά εναλλάξ στρώσεις από ένα μείγμα τριμμένου ψωμιού με κρεμμύδι, σκόρδο, μαϊντανό κι αν θες και κύμινο και ροδέλων ντομάτας. Πάνω πάνω βάζεις τις κόρες απ' το ψωμί που έχεις τρίψει. Είναι πάαααααααααρα πολύ νόστιμο!

Μαρίνα, μικρούλα είσαι βρε! Μη βάζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...