Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο ραβιόλες (κυπριακά ραβιόλια με γέμιση χαλούμι), με απλή κόκκινη σάλτσα και λίγη φέτα.

Απογευματινό: Μία φέτα μαύρο ψωμί με τυρί και λούντζα.

Βραδινό: Ένα πιάτο πιλάφι με ντομάτα από χτες, με 2 κουταλιές έξτρα σάλτσα απ' το μεσημέρι και αρκετό γιαούρτι.

Λίγο σταφύλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbitsa se zileuw./.ti eukola pou ta xaneiis :cry::cry: enw egw...san thn kota!!esy 1 kilo kathe evdomada!!!ti teleiooooo!!! :?

koritsia ta simerina mou...

prwino:1 tost me galopoula kai kaseri

mesimeriano:1 piato fasolakia+1 feta tiri

vradino:1 giaourti me fraoula 2%

auta ;);)

sorry pou den grafw syxna...alla trexw stous odontiatrous me ta dontia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ντε! Κι εγώ ξέρω τα σταφύλια βγαίνουν Αύγουστο-Σεπτέμβρη. Δεν ξέρω πού το ξετρύπωσε ο άντρας μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και λούντζα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο αρακά με πατάτες στο φούρνο και πολύ γιαούρτι.

Απογευματινό: Σταφύλι.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Μερικές τηγανιτές πατάτες.

Ένα σουβλάκι χοιρινό (εννοώ ένα κομματάκι όχι ένα καλαμάκι).

2-3 πηρουνιές ρύζι.

1 ποτήρι γάλα με 3 γεμιστά μπισκότα.

Χμ... Λίγο χάλια το βράδι ε; Φαίνονται πολλά αλλά είναι μικρές ποσότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

βλεπω καλα κραταει ο αγωνας!!!!

Αννα Μαρια μια χαρα ηταν και το βραδυνο σου,εσυ εχεις περισσοτερες αναγκες το εχουμε ξαναπει αυτο φαε τωρα χωρις τυψεις και μετα θα σε περιλαβουμε εσενα :lol::lol:

Μαρινα ακομα παιδευεσαι με τα δοντια σου;;;καημενουλα μου τι ταλαιπωρια τραβας,με τα χαπια ολα καλα;;εγω αυτη τη φορα σαν να με φουσκωσαν λιγο παντως κι εχω και καφε σταδιακα δεν ξερω ενω πρωτα που τα επερνα δεν ειχα προβλημα δεν ξερω τωρα,θα περασουν οι διακοπες και θα τα σταματησω

Βαρβαρα μια χαρα τα πας συνεχισε ετσι

και τα χθεσινα μου

πρωι:γαλα με δημητριακα,καφες

δεκατιανο:τιποτα εκανα δουλειες και ξεχαστηκα

μεσημερι:δυο κολοκυθακια αυγολεμονο,αγγουροντοματα,μιση φετα ψωμι

απογευμα:καρπουζι,καφες

βραδυ:ενα γιαουρτι με δημητριακα,λιγο καρπουζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KA1 nai akoma me ta dontia... :(

eutyxws teleiwsan ta yasmin,..twra apo evdomada tha paw ston gynaikologo molis mou teliwsei h periodos!

koita kai egw sto prwto kouti eixa aima sxedon kathe mera...alla sto deutero stamatise...o giatros mou eixe pei einai fysiologiko kai na mhn ta stamatiswl....EUTYXWS perase kai auto to martyrio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κολοκυθάκια αβγολέμονοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τρελαίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για τα αντισυλληπτικά, εγώ τα έπαιρνα δύο χρόνια και κάτι. Προς το τέλος άρχισε ο οργανισμός μου να τα συνηθίζει και, ενώ τον πρώτο καιρό είχε μειωθεί και το αίμα και τα συμπτώματα της περιόδου, τους τελευταίους μήνες επανήλθαν όλα αυτά. Τελικά τα σταμάτησα επειδή αρχίσαμε προσπάθειες για παιδί, και τώρα έμαθα ότι έχω θρομβοφιλία, οπότε κατατάσσομαι στις ομάδες που δεν μπορούν να πάρουν αντισυλληπτικά!!! Πάλι καλά που δεν έπαθα τίποτα τόσο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia exthes den hnmoun kalo koritsi malloste me

proi gala me fitness

mesimeri gemista

vrady caesers apo goodys k 1 kommati club k liges patates. k shmera efaga

proi gala me fitness

mesimeri gayro tiganito k patates tiganites k ntomatosalata k psomi

brady ena rodakino

shmera phga sth mana moy opote den magirepsa ego k efaga oti efaga ayrio pantos tha gino kyria to yposxomai!

ax ayta ta kila...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbitsa mia xara ta pas kale...trws trws alla ta xaneis....auto exei simasia!!!!edw emeis talepwroumaste poso kairo kai den... :? alla entaksei gia na sinexiseis na ta xaneis!!!GIA SIMAZEPSOU SE PARAKALW :evil::evil::lol::lol::lol:

LOIPON TA SHMERINA MOU...

prwino:1 krema giwths me 0% gala

progeuma:1 giaourti 2% me fraoula

mesimeriano:1 piato patates psites(epsisa 3 patates megales me thn flouda sto fourno evgala thn petsa kai tis patisa na ginoun san poure) me 1 koutali soupas ladi

apogeumatino:1 krema giwths me 0% gala

vradino:1 froutokrema(san mwro allesa ta froutakia :lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa.

marina 5 -5 ta pairna giayto ta xano mhn nomizeis.exthes poly kala ta phges..ante na peseis kai sy ligo.. filia se oleeeeeeees

ante na prasinisoume kai emeisss barbitsa giati xtypame kokkino akoma :lol::lol::lol:

kala pws ta epernes tosa polla??apo thn egkymosynh e???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai kale otan gkastrothika apo th xara moy etroga kathe mera goodys kfc tavernes soyblakia kai pitses.vables krepes. sandoyits. pagota k den 8ymamai k go ti allo

kanoun ola auta sthn egkymosynh???

den prepei na trws ygieina kanonika???? :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Βαρβάρα, εγώ όταν "γκαστρώθηκα" (χιχι) δεν μπορούσα να φάω τίποτα. Όλα μου ξίνιζαν, πολύ λίγα φαγητά μπορούσα να φάω. Οπότε, τι κιλά να βάλω; :)

Τώρα είμαι περίπου στα +3.

Μαρίνα, ναι, πρέπει να τρώμε υγιεινά, όχι μόνο στην εγκυμοσύνη, αλλά πάντα! Φυσικά, μια παρασπονδία την κάνουμε πού και πού όλοι, αλλά γενικά πρέπει να προσέχουμε.

Γράφω και τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Δύο μπιφτέκια γαλοπούλας, δυστυχώς τηγανιτά και δυστυχώς συσκευασμένα όχι σπιτικά, αρακά με πατάτες από την προηγούμενη μέρα και γιαούρτι.

Απογευματινό: Λίγο παγωτό.

Βραδινό: Λίγες τηγανιτές πατάτες με μουστάρδα κι ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Όχι και πολύ υγιεινή διατροφή. Σήμερα ελπίζω καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεσημεριανό: Δύο μπιφτέκια γαλοπούλας, δυστυχώς τηγανιτά και δυστυχώς συσκευασμένα όχι σπιτικά, αρακά με πατάτες από την προηγούμενη μέρα και γιαούρτι.

ωπα...μπιφτεκια γαλοπουλας?????????????? :shock::o δεν εχω φαει ποτε....πουλανε κιμα γαλοπουλας???

εγω μονο σε σαλαμι τρωω γαλοπουλα... :?:?:?

ναι ηταν λιγο βαρυ το μενου σου χθες αλλα ενταξει δικαιολογησε ,το ηθελε το μπεμπε φενεται :););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, τα μπιφτέκια ήταν έτοιμα κι απλά τα ψήσαμε. Ελπίζω να μην ήταν ψευδο-κιμάς γαλοπούλας :P Δε μ' αρέσει να τρώω τέτοια έτοιμα φαγητά, αλλά τα πήρε ο άντρας μου, εγώ δεν είχα καμία όρεξη για μαγείρεμα, οπότε αναγκαστικά τα έφαγα. Δεν ήταν άσχημα πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina plaka ekana den etroga kathe mera ola ekeina alla den mporo na po oti den efaga k ta para pano mesa se 9 mhnes.

anna maria k go sthn arxh ola moy vromagane meta hmoyn kalytera. oso gia ti diatrofh symfono oloi prepei na trome ygieina panta. loipon exthes

gala me fitness

froyta toy moroy alesmena poy den to efage olo ta efaga ego

mprizola xoirinh sto foyrno me patates.k maroyli

1 nektarini

gala me fitness.

ax poso xairomai poy siga siga ta xano ante na pao na paro kana royxo ths prokophs..

filakia koritsia moy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας

Βαρβαρα και εγω στις εγκυμοσυνες μου ετρωγα πολυ και κυριως σοκολατες παγωτα και οτι μου κατεβαινε,ετρωγα ομως και πολλα φρουτα και σαλατες,απο την αρχη ομως ειχα ορεξη σε ολα δεν ειχα καθολου εμετους μονο πολυ ορεξη,ποσο ειναι το παιδακι σου;;θα τα χασεις και θα παρεις και ρουχαλακια και θα το ευχαριστηθεις,εγω προσφατα αγορασα ενα στενο ασπρο παντελονι εβγαλα το αχτι μου τοσο καιρο με τα μπλουζοφορεματα ;):lol:

μαυτα τα χαπια αυτη τη φορα ρε κοριτσια δεν μου στρωνουν με τιποτα,και εγω Αννα Μαρια τα επαιρνα για 3χρονια συνεχως μετε τη γεννηση του 2ου μου γιου και δεν ειχα καθολου προβληματα τωρα δεν ξερω τι συμβαινει συνεχεια εχω αιμα και καφε και τη μια μερα ειμαι πρησμενη την αλλη οχι και τα κιλα μου το ιδιο 58 δεν ξερω τι γινεται

Αννα Μαρια την επομενη φορα που θα κανω κολοκυθακια αβγολεμονο να ερθεις να φαμε μαζι!!!! :D

και τα χθεσινα μου

πρωι:γαλα με δημητριακα,καφες

δεκατιανο:δυο μπισκοτα μιραντα

μεσημερι:μια μικρη μεριδα μπριαμ,μια φετα ψωμι,σαλατα παντζαρι,ενα κομματακι φετα

απογευμα:λιγο καρπουζι,καφες,5 φουντουνια

βραδυ:ενα γιαουρτι με δημητριακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas/

poy eiste kale?

to savvato efaga

gala me fitness

3 fetes mayro psomi k karoto k patata k kolokithi vrasta ola ayta alla poly ligo kai ligo sikotaki tigani 1 kommataki

1 froyto

gala me fitness kai oi alloi mprosta moy pitses trogane

kai exthes

gala me fitness

3 ntomatokeftedes mikroys

ligo snitsel 1 mpifteki 1 ntomatokefte

karpoyzi

sizar apo goodys.

entometaksy adiathetisa opote den zygizomai shmera..

ante filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls....

egw giortaza xthes e kai eixa etoimasies to sav/ko gia auto den empaina...

ta piga kala omws...

gia na sas pw.//

Savvato 16/07

prwino:1 mikri feta keik

progeyma:1 mpanana

mesimeriano:1 piato kotopoulo saganaki me 2 koutalia ths soupas mono ladi + me poumaro +piperies me 2 fetes pswmi

vradino:1 giaourti 2%

kiriaki 17/07

prwino:1 feta keik mikri

mesimeriano:1 chicky's kotopoulo (apo goody's)

apogeumatino:1 ximo motion

vradino:2 mikra pagwtakia ksilakia (auta ta mikroulia pou poulane sta zaxaroplasteia ,ta mini)

auta koritsia....kratithika arketa...pitses den aggiksa... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xronia polla marina an k kathisterimena!!

to sk den ta phgame teleia alla se sxesh me alla sk htan polu kala.

exthes

gala me fitness

peponi nektarini

araka me patates k ligo feta

1 mpanana

vrady makaronia :oops::oops::oops::oops: ta skatosa pali. peinaga anelehta

den peirazei synexizo kanonika shmera

ta filia moy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...