Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Μαρία μου σημασία έχει να είναι γερός πανω από όλα...κι ας βγει και μεγαλούτσικος! Τι μας πειράζει!!

Άννα μου επειδη έχεις διδυμάκια δεν μπορει να σου δωσει ο γιατρος ημερομηνια. Κι αν σου δωσει πάντα υπάρχει η πιθανοτητα να γίνει κάτι απρόοπτο!!

Καλώς τη Βίκυ μας!!! Καλώς μας ήρθατε πίσω...φιλιά στη μπέμπα!

Χρυσταλλένη μου μάλλον του αρέσουν τα ξενυχτια του μικρου σου! Πολλά φιλιά να του δώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia molis milisa me mia fili apo patra pou gennise kai me erikse stin kyrioleksia..leei aftoi den einai ponoi periodou pou m eipan aftoi einai ponoi thanatou..mou eipe malista oti toso pou ponese einai oti den thelei allo paidi..panagia mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Βικυ!!!Η μπεμπα πρεπει να σας εχει τρελανει,ε???Δωστης ενα μεγαλο φιλι!!!!!!!!!!!!

Χρυσταλλενη μου περασε ο καιρος...θα βγειτε και βολτουλα με τον μπεμπακο σας...πολυ ξενυχτι ο τυπος,ε???

Υπομονη ολες θα το περασουμε!!!!!!!!!!!!!

Μαρακι μου καθολου δεν μας πειρασει...σιγα!!!!!!!!!!!!Ειπαμε μας αρεσει κιολας!!!!!!!!!!!

Αυριο το απογευμα θα μαθουμε ποσο εφτασε το παλικαρι μας!!!!!!!!!!!!

Καθησαμε τωρα με τον αντρα μου και υπολογισαμε τα κοστολογια...γιατρο κλινικη παιδιατρο αναισθησιολογο(αν χρειαστει) τα παντα θα μας βγουν περιπου 2500!!!!!!!!!!!!!ΧΑΛΑΛΙ!!!!!!!!!

Maraki τι τιμες σας ειπαν στην ιδιωτικη για την φυλαξη των βλαστοκυτταρων??????????

Χριστινα μην ακους και η θεια μου ετσι ελεγε και 4 γεννες εκανε τελικα!!!!!!!!Αμαν και αυτη τι σου τα λεει τωρα αυτα τα πραγματα....μην αγχονεσαι οπως ποναν ολες ετσι θα πονεσουμε και εμεις...εδω βρε οι γιαγιαδες μας στο σπιτι γεννουσαν και ηταν οχι εμεις που εχουμε τοσα μεσα!!!!!!!!!!!Και κατι ακομα αυτο που μου λενε ολες οι μαμαδες ειναι οτι αυτους τους πονους τους ξεχνας μολις αντικριζεις το παιδακι σου!!!!!!!!!!!!!!!ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγωωωωω :D:D:D:D λιγο αργουτσικα αλλα ηρθα!!!

πηγα το πρωι λαικη κ μετα για καφε...εβαλα κ τα γεμιστα μου να γινονται κ τωρα αραξα...ζεστενομαι απιστευτα σημερα...

διαβασα τα πρωτα νεα σας κ παω κ τα επομενα....μα πως τα καταφερατε απο το πρωι κ ειπατε τοσα :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθαρισα το μαρουλι και ηρθα!

Βικυ πως πατε με την μπεμπα;Σας εχει ξετρελανει;

Κρυσταλλενη με το καλο να σαραντισετε!

Αννα μου,οχι δεν πλησιαζω ακομα!Ειναι πολυ νωρις.Μου ειπε η γιατρος μετα την 34 εβδομαδα ειναι ασφαλες να γεννηθει το μωρακι.Ιδανικα μετα την 36η!Τον καρδιοτοκογραφο τον καναμε γιατι ηταν πολυ κινητικη η μικρη και ειχα συσπασεις. ;)

Χριστινα μην ακους τις βλακειες της καθεμιας που θελει να σε τρομαξει! :evil: Δεν πιστευω πως επαθε καμια κατι απο τους πονους της γεννας!Επισκηριδιο δεν θα βαλεις;

Με εχει πιασει νυστα τωρα και ζαλαδα...Εφαγα ενα τοστακι αλλα ακομα πειναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοκώνες μου???? Πώς είσαστε???? Τρώτε κλωτσίτσες???? Τρώτε????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς καλά είμαστε, Δόξα Τω Θεώ, τώρα ξυπνήσαμε!!!!!!! Είπαμε να κοιμηθούμε λιγάκι παραπάνω….. ο βραδινός ύπνος δεν παλεύεται πια……. πολύ στριφογυρνάω…. αυτός ο αντρούλης μου ξεκουράζεται καθόλου???? Ήθελα να ήξερα……. πολύύύύ κράμπα ρε κορίτσια….. πολύ κράμπα στην κοιλιά & δύσπνοια….. αλλά να είναι καλά το αστεράκι μου….. μεγαλώνει το μαναράκι μου μωλέ…… ας μη γκρινιάζω…… μην είμαι κι αχάριστη!!!!! Για καλό γίνονται όλα!!!!!!!!

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Εσείς???? Πόσα γράψατε πάλι καλέέέέ???

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πάω διαβάσω τα νέα σας κι επανέρχομαι!!!!!!!

Ααααα…. νωρίς το πρωί ζυγίστηκα!!!!! Τσίμπησα άλλο 1 κιλάκι… είμαστε στα +9!!!!!!!!! Ωχ… ωχ…. αρχίζω & φοβάμαι!!!!!! Αν και το ΣΚ ξεσκίστηκα στο φαγητό βέβαια….. φτάνει.... όλο γκρινιάζω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα οτι θα πονεσεις... θα πονεσεις...τωρα το ποσο ποναει η καθε μια μονη της το ξερει κ το αντεχει...γιαυτο δεν θα ακους κανεναν κ καμια ιστορια...η καθε γεννα ειναι διαφορετικη...κ πιστεψε οτι ο πονος ξεχνιεται...μετα απο λιγους μηνες θα λες πονεσα αλλα θα σου φαινεται πολυ μακρυα...ποσο μαλλον μετα απο καποια χρονια...γιαυτο οταν σου ξεκιναν να σου λενε ιστοριες θα λες...οχι ευχαριστω δεν θελω να ξερω,ειμαι πρωταρα κ θελω να το ζησω οπως μου ερθει...κ τελος...κακο στον ευατο σου κανεις κ ειναι κριμα ο να σου χαλανε μια τετοια εμπειρια που ετοιμαζεσαι να ζησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου σου ειπα μη το σκεφτεσαι!!!!Εχεις δικιο και εγω σκεφτομαι τον πονο γιατι ειναι η πρωτη φορα και δεν ξερω ποσο ποναει αλλα απο την αλλη με παρηγορει οτι δεν ειμαι η μονη!!!!!!!!!Αρα αυτο να σκεφτεσαι και εσυ!!!!!!!!

Μιχαελλα μου γεια σου!!!!!!!!!!!Μια χαρα εκανες και τα ψωνια σου!!!!!!!!Και εγω ζεστενομαι υπερβολικα σημερα...καθομαι και ιδρωνω!!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ....!!!!!!!!!!!!!!!

Εχθες να φανταστειτε την εβγαλα με καρπουζι!!!!!!!!!!!Ουτε να τρωμε δεν θα μπορουμε με τις καψες!!!!!!!

Πιπιτσα μου καλα ξυπνητουρια!!!!!!!!!!!!!!Και εμενα ετσι ειναι ο δικος μου απο τις 5 το πρωι ξεκιναει μεχρι το βραδυ...αλλα ξερεις δεν τον αφηνω ακομα να κανει το δικο του το παλευω και προσπαθω να κοιμαμαι λιγο..χιχιχιχιχιχιχιχ

Με το μαγνησιο τι κανεις????Πες τον γιατρο μηπως πρεπει κατι να σου αλλαξει και εγω εχω πολλες αλλα με το μαγνησιο ειμαι οκ!!!!!!

Ρε κοριτσια εμενα το θεμα μου ειναι η ξαπλα....οταν κοιμαμαι και μετα σηκωνομαι νομιζω πως ο μπεμπης ειναι πιασμενος και με ποναει η κοιλια σε διαφορα σημεια!!!!!Εσεις το εχετε αυτο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα μου και κατι ακομα.....πρεπει να χαιρομαστε που ειναι ζωηρα τα μωρα μας γιατι ετσι τα νιωθουμε...εμενα η κουμπαρα μου ειχε μεγαλο προβλημα με αυτο το θεμα δεν ακουγε την μικρη και μερα παρα μερα ηταν στο νοσοκομειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τα βλσστοκυτταρα κοριτσια εγω στο γιο μου τα εδωσα σε ιδωτικο μου ειχαν βγει κανα 1800 τοτε τωρα θα τα δωσω στη θεσ/νικη πηρα τηλ και μου ειπαν το πανεπιστημαικο στην αλεξανδρουπολη εχουν τα βαλιτσακια και θα το παρω τη μερα που θα γεννησω...στα δημοσια νοσοκομεια δινεις γενικα αυτα που θελεις εγω πχ θα δωσω 300 στο γιατρο χωρια κατι 50ρικα που του εδωσα αν κανω επισκληριδιο κανα 50-70 και μετα κατι λιγα στις μαιες...επειτα πληρωνω και το νοσοκομειο τη νοσηλεια στο γιο μου σε 4κλινο γυρω στα 100 τη βραδια ποσο μαλλον αμα μεινεις σε δικλινο μονοκλινο δεν υπαρχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου μας είπαν 2000 ευρώ αλλά για δυο υπηρεσίες. Δεν θα τα δώσουμε όλα μαζί..με δόσεις!

Χριστινα μην ακούς τέτοια...Δεν μπορώ να καταλαβω τι παθαίνει ο κόσμος και αρχιζει να λεει τις πιο περιεργες ιστοριές σε κοπέλες ετοιμογεννες...Το τι έχω ακούσει αυτές τις μέρες δεν λέγεται!!!

Καλώς τη Μιχαέλα μας!

Γεια σου Πιπίτσα μου...κι εσύ στριφογυρνας ε???

Εφαγα ένα σουβλάκι κοτόπουλο με το ζόρι και τώρα λεω να κάνω έντα ντουζάκι να δροσιστώ..Νιωθω κάτι κινησεις του μικρού και νομίζω σαν κάτι να συσπάται στο πιπί μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τη γεννα οπως λενε ολα τα κοριτσια ολα ειναι σχετικα...εγω στη νυφη μου ημουνα μεσα στη γεννα της και ειδα ολη την εμπειρια με τα ματια μου πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος σε πληροφορω ελεγα οτι αμα γεννησω και εγω ετσι θα ειναι τελεια 10 γεννες κανω ουτε κιχ εκανε και οταν την ρωτουσα μου ελεγε πονους περιοδου ειχα και λιγο πιο εντονα και την βαλαν και τεχνητους απο ενα σημειο και μετα για να γεννησει πιο γρηγορα εγω παλι μεχρι το 5,5 ημουνα χαλαρα μετα αρχισα να υποφερω και εκανα επισκληριδιο και ηρεμησα και τωρα παλι το ιδιο λεω αν δω μεγαλα ζορια παλι θα κανω δεν πρεπει να αγχωνεσαι για τον πονο καθε γυναικα και καθε γεννα ειναι αλλιως...και αν ειναι και γρηγορη γεννα τσακ τσακ ξεμπερδευεις...εγω καταλαβα οτι στη πρωτηγεννα που ως συνηθως κραταει περισσοτερη ωρα δεν πρεπει να πας αμεσως στο νοσοκομειο εγω αυτο εκανα λογο αποστασης και κουραστηκα τοσες ωρες εκει μεσα ενω αν ημουν κοντα και πηγαινα οταν θα πονουσα λιγο παραπανω θα εκανα να γεννησω τις μισες ωρες γιατι τις προηγουμενες θα τις περνουσα στο σπιτι αλλιως βεβαια με προυποθεση να μην εχουσ σπασει νερα η δεις αιμα...και αυτο που λενε μετα απο κανα χρονο θα λες οκ ολα καλα εγω θυμαμαι τους πρωτους μηνες ελεγα θα κανω πολυ καιρο για 2 παιδι και μετα το χρονο αρχισα να το σκεφταομαι παλι σκεψου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω σας αφηνω....ηρθαν να με παρουν να με πανε στο σπιτακι μου!!!!!!!!!!!!

Καλο σας μεσημερι και θα τα πουμε αυριο!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαστε πάλι...................

για βλαστυκά κύτταρα έχω κανονίσει να τα δορίσω σε δημόσια τράπεζα, όσο για το κόστος της κλινικής θα ξεπεράσουμε τα 4000Ε οπότε μια χαρά μου ακούγονται οι τιμές που γράψατε..........

Χριστίνα μου έχουν δίκιο τα κορίτσια μην επηρεάζεσαι απο αυτα που ακούς η καθεμία το βιώνει διαφορετικά, εδω για την καισαρική που είναι χειρουργείο κ λες το ίδιο κάνουν σε όλες κ όμως διαφορετικά πονάει η κάθε κοπέλα, η μιά βαφη νύχια την ίδια μέρα η άλλη δεν μπορέι να περπατήσει για 2 βδομάδες.........και πολύ σημαντικό θεωρώ και την ψυχολογία...αν πας χαλαρή θα πονέσεις λιγότερο ο φόβος μας κάνει να σφιγγόμαστε κ να τα κα΄νουμε χειρότερα τα πράγματα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα εδω ειναι τα τηλεφωνα:

http://www.eae.gr/new/opa.asp

Για πες μου λιγο,αμα παω 2 μερες μετα στο ικα και οχι την μερα που αρχιζει η αδεια τοκετου,θα χασω τα λεφτα αυτων των 2 ημερων;Εγω σκεφτομαι να παω την ακριβη μερα,οχι αργοτερα... :roll: Αν και πηρα τηλ.στο ικα και μου ειπαν μετα τις 56 μερες...

Οι υπολοιπες πως το κανατε;Πηρατε τα λεφτα για ολες τις μερες;

Καλο μεσημερι στα κοριτσακια που εφυγαν!Εγω περιμενω την μαμα μου να κανει τα μπιφτεκακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη νομιζω πως αν πας κ δυο μερες μετα τα χανεις τα λεφτα...δεν ειμαι κ σιγουρη απλα το λεω γιατι οταν μου κοψαν την αποδειξη στην μικρη μου (βεβαια πριν 5σχεδον χρονια) εγραφε πανω τοσες μερες * τοσο ποσο = το συνολο που πληρωνομουν....κ εγω την δευτερα θα τα καταθεσω...αυριο εχω ραντεβου για το χαρτι με την πητ.ισως καποια που ηδη πληρωθηκε να ξερει να μας πει.

ευχαριστω για τα τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα........ ετοιμαστείτε για την έκθεσή μου....... μα τι να κάνω...... να σας προλάβω όλες!!!!!!!

Χριστινάκι??? Πού εξαφανίστηκες καλέ???? Όλα καλά με τη μπουμπούκα σου???? Μπήκες στον 9ο μικρή μου??? Άντε….. με το καλό….. κοντεύεις κι εσύ!!!!! Έρχεται η ώρα, γι΄αυτό έχουνε πρηστεί τα ποδαράκια σου!!!! Λογικό είναι καλέ….. με τα κιλάκια που παίρνουμε…… καλά να είναι το μωράκι βέβαια!!!! Τα πάντα επανέρχονται βέβαια κατόπιν της γέννας……

Στο ΕΛΕΝΑΣ γεννάς κι εσύ, καλά δε θυμάμαι???? Τις πρώτες μέρες στο μωράκι φοράνε την πάνα του εννοείται κι ίσως κανένα φανελάκι, μας είπανε να έχουμε- φανελάκια μαζί, νομίζω τίποτε άλλο, αφού είναι και καλοκαίρι….. για βρεφικά καλλυντικά μας είπανε να μην πάρουμε τίποτε μαζί μας, τις πρώτες μέρες άλλαγμα πάνας-πλύσιμο-ντύσιμο το αναλαμβάνουνε αποκλειστικά οι Μαίες…. θα μας δείξουνε κιόλας κάποια στιγμή βέβαια κάποια βασικά πράγματα!!!! Δευτέρα & Παρασκευή γίνονται Μαθήματα Μητρικής Τέχνης (ειδοποιούν οι Μαίες) μην τα χάσεις!!!!! Στον 6ο όροφο στο ΜΑΡΙΚΑ ΗΛΙΑΔΗ, επάνω από τη Γραμματεία. Πάνες μας είπανε πως δίνουν εκεί, να μην πάρουμε μαζί μας, αλλά εγώ θα πάρω…. ποτέ δεν ξέρεις…. το ίδιο μας είπανε και για τις σερβιέτες λοχείας, αλλά και πάλι θα πάρω….

Με αυτό που μας λες για τον αδελφό σου μας δίνεις πολύ κουράγιο!!!!!! Εγώ δε μπορώ να καταλάβω εάν κάτω είναι τα ποδαράκια του ή το κεφαλάκι του….. είχε πάρει θέση από τη Β΄ Επιπέδου….. ελπίζω να μην έχει γυρίσει Παναγιά μου…… θέλω πάρα πολύ φυσιολογικό τοκετό!!!!! Το ακούς μικρέ μου???? Αν και μιλώντας νωρίτερα με τη συννυφάδα μου, όταν της είπα γι΄αυτές τις σουβλιές που νιώθω στο πιπί, μου είπε πως είναι το κεφαλάκι του μωρού & σπρώχνει….. κι ετοιμάζεται η μήτρα για φυσιολογικό……. αχ μακάρι Χριστέ μου!!!!!! Μακάρι!!!!!!!!!

Κι επίσης…….. κάθε οργανισμός αντιμετωπίζει τη γέννα με διαφορετικούς τρόπους & ρυθμούς!!!! Επειδή παιδεύτηκε πάρα πολύ η φίλη σου, δε σημαίνει πως το ίδιο θα γίνει και με σένα!!!!!! ΞΕΚΟΛΛΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!! Και πες τους…… μη σου λένε…… τελευταίες μέρες τώρα….. για άλλες γέννες!!!!!!! Έλεος!!!!! Ξέρεις τι μας είπε η Μαία στα Μαθήματα???? Όλα είναι απολύτως σχετικά!!!!! Μπορεί μία κοπέλα να τρελαίνεται στους πόνους στην περίοδο της κι οι πόνοι της γέννας να της φανούνε παιχνιδάκι!!!!! Και το αντίστροφο βέβαια!!!!! Μην τρελαίνεσαι με ότι ακούς!!!!!! Ψυχραιμία!!!! Εγώ πάντως…. ανήκω στην 1η κατηγορία!!!! Το αν ισχύει ή όχι (τίποτε δεν είναι κανόνας!!!!) θα σας το πω μετά τη γέννα!!!!!

Αννούλα μου…. λογικό το βρίσκω ν΄ αγχώνεσαι….. μην το σκέφτεσαι έτσι όμως…… σε λίγο θα είναι γεμάτη η αγκαλίτσα σου με τις πασχαλίτσες σου!!!! Αυτό να σκέφτεσαι μόνο!!!!! Αυτό για τα νινάκια το έχω ακούσει κι εγώ κοριτσάκι…… αν ισχύει…… ο δικός μου δε θα κοιμάται ποτέ τα βράδια!!!!! Α ρε ξενύχτι που έχει να πέσει….. εγώ όταν ξαπλώνω για ύπνο, εκείνος ξεσαλώνει!!!!!!! Για να δούμε….. χαλάλι όμως!!!!!!!!!

Για τα χρήματα κάπου εκεί τα υπολογίζω εγώ, σύμφωνα και με όσα μου έχουνε πει…. εντάξει…… δεν συγκρίνονται σε καμία περίπτωση με τα Ιδιωτικά Μαιευτήρια, έτσι δεν είναι??? Για Δημόσιο πάλι, ναι μεν είναι πολλά…. αλλά ας όψεται….. αφού έτσι τους έχουμε μάθει εμείς….. μας φταίει κανείς????

Κατερινάκι μου, με το καλό να πάτε στο Γιατρό……. και να σας πει τη μαγική ημερομηνία!!!!! Έρχεται ο στρουμπουλέτος σου μανούλα!!!!!!! Αχ….. δεν το πιστεύω βρε κορίτσια….. 1-1 γεννάμε!!!!!! Ααααχχχχχ……. όσο για την εξέταση ζαχάρου, μην ανησυχείς….. για 1 γλυκάκι δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα….. όσο για…… τα παράπονα του καλού μου…….. αν σου πω πως στον ύπνο μου είδα πως επιτέλους κάναμε σεξ με τον καλό μου???? Και μας άρεσε κιόλας??? Απωθημένα???

Καλά εεεε…… φοβερή η σκηνή που μας περιγράφεις με τον μπέμπη της κουμπάρας σου!!!!! Χεχεχε!!!!!!! Πολύ γέλιο……. Έτσι θα μας κάνουνε κι εμάς τα σκατούλια μας!!!!!!!!!

Εύη μου, καλό Γιατρό κι εσύ κοπέλα μου!!!!!! Μια χαρά θα είναι όλα, θα το δεις….. μπράβο που έφτιαξες το μαλλάκι, ανανεώνεσαι, όσο να πεις…..

Εγώ από αλλαξιέρα, μία πολύ χαριτωμένη πλαστική, που καθαρίζεται κι εύκολα, θα μας δώσει η ξαδέλφη μας, είναι 3 σε 1, αλλαξιέρα-μπανάκι-συρταριέρα μαζί……. είναι σε πολύ ωραία χρώματα & το βρίσκω πολύ βολικό, για εμάς που δεν έχουμε και χώρο!!!!!! όσο για μπανάκι….. άλλο θα έχουμε….. μπανάκι κι αυτό 2 σε 1, μπανάκι στην αρχή που εφάπτεται για νεογέννητα κι αργότερα ένα κανονικό μικρό μπανιερό…… πολύ όμορφο κι αυτό…. να είναι καλά το κορίτσι, μας έχει δώσει πάρα πολλά πράγματα & μας έχει βγάλει από πολλά έξοδα….. το σπουδαιότερο είναι πως όλα είναι σε άριστη κατάσταση!!!!!!!!

Ιφιγένειά μου, καλό αυτό που σου είπε θα γεννήσεις πιο γρήγορα…… λογικό για 2ο νινάκι!!!!! Μπράβο!!!! Με το καλό κούκλα μου!!!! Σ΄ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές σου!!!!!

Επανέρχομαι.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ντιοσάκι μου!!!!!!!! Με τον καλόβολο μπεμπούκο σου!!!!! Μπράβο του!!!!! Έτσι….. να μην παιδεύει τη μανούλα!!!!!! Χαχαχα!!!!!!!!!!! Όσο για το κόλπο της κρεβατοκάμαρας…….. καλόόόόό!!!!!!!!! Ωραίος τρόπος να αποφεύγεις τις επισκέψεις & να ξεκουράζεσαι!!!!!!!! Σε βρίσκω πολύύύύ σωστή!!!!!!! Μη σου πω…….. το ίδιο με βλέπω να κάνω κι εγώ…… επισκέψεις μετά τις 40 μέρες!!!!!! Ελαχίστων εξαιρουμένων!!!!!!

Γεια σου Maroulita μου!!!!!!!! μας έχουνε μιλήσει οι φίλοι μας για τα Βλαστοκύτταρα, νομίζω για τη Δημόσια Τράπεζα, που ανήκει στην Ακαδημία Αθηνών….. αλλά δεν έχουμε κάνει κάποια κίνηση ακόμη….. λέμε να κάνουμε πάντως…. γιατί όχι???? Άμα μάθω περαιτέρω λεπτομέρειες, θα σου πω….. δε θυμάμαι και το site γμτ!!!!!!! Εμείς όταν ρωτήσαμε τη Γυναικολόγο μας, μας είπε απλώς να τους δώσουμε το κουτί όταν μπω για τη γέννα…. όλα τα άλλα είναι δική τους δουλειά…. κι απλώς στο 1ο 24ωρο από τη γέννα θα πρέπει κάποιος να το πάει εκεί που πρέπει…. ο μπαμπάς βέβαια!!!! Ποιος άλλος????

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα αν είναι μεγάλος ο μπεμπούκος μου!!!! Υγιέστατος να μου είναι!!!! Τίποτε άλλο!!!!!!! Κι ας έρθει όποτε θέλει……. ή όποτε κρίνει το καλύτερο η Γιατρός μου!!!! Θα δούμε!!!! Κι εγώ ψοφάω για δίπλες!!!!! Ούτως ή άλλως…. όλοι οι Γιατροί το ίδιο λένε….. όσο περισσότερο το μωράκι μέσα στη μήτρα…. τόσο το καλύτερο!!!! Επομένως…….

Tο μαγνήσιο το συνεχίζω κανονικότατα…. όταν ξαναπάμε στη Γιατρό, εντός της άλλης εβδομάδος, θα την ρωτήσω…. αν και ξέρω πως μπαίνοντας στο μήνα μας…. συνήθως το κόβουμε…. ωχ μάνα μου!!!!! Υπομονή….. τι να κάνουμε!!!!!! Προετοιμάζεται η μήτρα!!!!!!

Nαι Νίκη, έτσι έχει ακουστεί, πως οι Ιδιωτικές Τράπεζες Βλαστοκυττάρων είναι απάτη!!!!! Μας το είπανε κι αυτό…… γι΄αυτό όλα τα μεγάλα Ιδιωτικά Μαιευτήρια τα αναλαμβάνουν χωρίς χρέωση…… έχουνε παιχτεί πολλάάάά!!!!!!!

Άντε Μαράκι μου……. με το καλό να γεμίσει από μωρουδίστικες φωνίτσες το έτοιμο σας δωματιάκι!!!!!!! Μπράβο φιλενάδα!!!!!! Ναι φιλενάδα....... στριφογυρνάω.... δε λες τίποτε!!!!! Τον αντρούλη μου σκέφτομαι μόνο....... μη μου παιδεύεται στον ύπνο του & δε μου λέει τίποτε!!!!!!

Γεια σου Nikol μου!!!!!!! Έτσι είναι καλό μου!!!!! Και η μανούλα και το νινάκι πρέπει να ξεκουράζονται, τις πρώτες μέρες ειδικά, μέχρι να μπουν στους ρυθμούς τους, αλλά λίγοι το καταλαβαίνουνε, δυστυχώς…… άσε που παρεξηγιούνται κιόλας…….. ΞΥΔΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!

Chrystalleni μου…….. σαραντίζετε κιόλας???? Βρε πώς πέρασε ο καιρός!!!!!!!!! Με το καλό μικρή μου!!!!! Καλές βολτίτσες από εδώ και στο εξής!!!!!!!

Βίκυ……… φίλησε μας τη μπεμπίτσα την κουκλίτσα!!!!!!!!!! Πώς τα πάτε???? Είναι καλό μωράκι?????

Καλώς τη Μιχαέλα μας!!!!!!!! Πώς είσαι σήμερα???? Ναι….. όντως…… έχει ζεστούλα σήμερα…… και μόλις άκουσα πως στην Αθήνα θα φτάσει τους 36 τις επόμενες μέρες!!!!!!!! ΟΥΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Ευτυχώς θα την κάνουμε….. να δροσιστούμε στη θαλασσίτσα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου…… χθες επιτέλους κάναμε σπουδαίες δουλειές…… κι όλη αυτήν και την ερχόμενη εβδομάδα…. πρέπει να ξεσκιστούμε…… να μετατρέψουμε τους χώρους μας, να κάνουμε πράγματα που πρέπει να κάνουμε προτού μας έρθει ο μπέμπης μας…… κι είμαι τόσο πολύ χαρούμενη!!!!!! Θ΄ανανεώσουμε τους χώρους μας, για να υποδεχθούμε το μωράκι μας!!!!!!

Εννοείται πως θα προσέχω όσο μπορώ περισσότερο, να μην κουραστώ….. εξάλλου, όταν είναι ο καλός μου στο σπίτι….. έτσι και πάρει χαμπάρι πως κουράστηκα…. μου βάζει τις φωνές!!!!!! Οπότε….. δεν τίθεται θέμα!!!!! Είμαι τόσο πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!

Πέμπτη-Παρασκευή το αργότερο πάμε JUMBO κι έρχονται….. πλυσιματάκια, σιδερωματάκι & φτιάξιμο βαλίτσας!!!!!!!! ΓΙΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

[smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρουλες!!!!

Νεακιααα!!

Ειμαστε 2840 και τελικα γενναμε στις 18/7!!!!Ολα ειναι μια χαρα κ ο γιατρος θελει να περασουμε τις 38 βδομαδες!!Ετσι ξαναπαμε την επομενη παρασκευη για υπερηχο κ κανονισζουμε τα της εισαγωγης κλπ..εκτος αν δειξει κατι ο υπερηχος κ πρεπει να γεννησουμε νωριτερα.

Η εξετασεις μια χαρα..το ζαχαρο μετα απο 5 κρουασανακια σοκολατας 86 κ αιματοκριτης 39...κοβουμε κ το μαγνησιο...

Α και ο μπεμπης κλασσικη θεση ισχυακη!!!Δεν θελει να γυρισει με τιποτα...

Οποτε 13 μερουλες ακομη τελικα!!!!!!

Τωρα μολις εφαγα μπριζολιτσα με σαλατουλα κ πατατουλες..κ θα παω μετα στα Λητω να αλλαξω την αλλαξιερα..

Φιλακιααα κ τα λεμε το βραδακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια τα νεάκια σου Κατερινάκι!!!!!!!!!!!!!

Μεγαλώσατε πολύύύύ!!!!!!!!!!!!!!!

Μου αρέσει που ο Γιατρός σου δε βιάζεται να σε ξεπετάξει..... με την Καισαρική..... μπράβο του!!!!!!!!!!

Τώρα πια..... μετράς αντίστροφα!!!!!!!! Σαν τους φαντάρους 1 πράγμα!!!!!!!!!!

Μπράβο χρυσό μου!!!!!!!!! Με το καλό!!!!!!!!!!!!

Καλή βολτίτσα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι κι εμένα...τι κάνετε? Εγώ ξάπλωσα αλλά δεν κοιμήθηκα καθόλου. Γέννησε μια φίλη μας στην κλινική που πάω κι εγώ και θα πάμε αργότερα να τους δούμε και επι ευκαιρίας να με δει ο γιατρος για την αδυναμία που νιώθω. :roll: Η μαμά μου βέβαια λέει ότι αυτά είναι σημάδια γέννας κι ότι κι αυτη τα ίδια ένιωθε τελευταίες μέρες...λέτε????

Κατερινάκι μου σούπερ τα νέα σας!! Μεγάλωσε ο μπέμπης!! Λες να σε προλαβω?? :lol: Με το καλό κορίτσι μου!!

Πιπίτσα μου άντε να ετοιμάζεστε κι εσείς..Ωραιες προετοιμασίες είναι αυτές!

Αρχιζει η αντιστροφη μέτρηση για όλες μας...

Κι εγώ τώρα που συγυρίστηκαν όλα και φρεσκαρίστηκαν νιωθω μια ανακούφιση! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...