Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Συμπεθέρα φαντάζομαι το σκηνικό στην θάλασσα να προσπαθείς να αλλάξεις το μαγιώ :lol::lol::lol: Τώρα που θα μπεις στο μήνα σου πρόσεξε με τα μπανια στην θάλασσα!

Ιφιγένεια μου ωραία τα νέα που μας φέρνεις!!

Χρύσα μου να σας ζήσει!!! Πάντα γερό και καλότυχο να έιναι το μωράκι σας!! Με το καλό να επιστρέψετε σπίτι σας με το νέο μέλος της οικογένειας..Καλή λοχεία κοριτσάκι μου!

Πιπίτσα μου γλυκιά θα στο ξαναπώ και μην με παρεξηγήσεις...Μην λες τίποτα στη μαμά σου! Πρωτίστως για το δικό σου καλό, αφού βλέπεις ότι σε συγχύζει και ειδικά τώρα που δεν πρέπει καθόλου. Ναι δεν λέω είναι γονείς κι αυτοί αλλά καμιά φορά ξεπερνάνε τα όρια. Σημασία έχει να είσαστε καλά εσύ, ο καλός σου και το παιδάκι σας. Δυστυχώς πρέπει να κόβουμε τον πολύ αέρα όταν το παρακάνουν!

Ο μικρός από τις 11:30 τώρα κοιμήθηκε..θηλάζουμε αρκετή ώρα, πίνει και γάλα που έχω φυλαγμένο στο ψυγείο από το θήλαστρο και πάλι θέλει κι άλλο!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ντιοσάκι μου…… προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά δεν με αφήνουνε!!!!!!!!!! Ουάάάά!!!!!! Καλή συνέχεια με το θηλασμό & μπράβο σας!!!!!!

Μιχαέλα μου με γεια τα πραγματάκια σας!!!! Είσαστε πλέον κομπλέ!!! Μπράβο!!!!

Κατερινάκι μου…. κουκλί ο γιόκας σου!!!! Φτου-φτου!!!!! Μαλλάκι για κομμωτήριο!!!!!

Τόνια μου….. να σου ζήσει το μπεμπάκι σου καλή μου!!!!! Καλή λοχεία να έχετε!!!!

Αννούλα μου….. ελπίζω να κρατάς στην αγκαλιά σου τις πριγκίπισσες σου!!!! Καλή λοχεία & καλά κουράγια κούκλα μου!!!!!!

Γεια σου διδυμομανούλα Mardio!!!!!!!!! Φιλάκια στα μωράκια σου!!!!!

Chrystalleni μου….. καμιά μανούλα δεν ξέρει να είναι μανούλα από γεννησιμιού!!!! Όλες μαθαίνουμε!!!! Υπομονή κι όλα θα πάνε καλά…. όσο για μένα….. έχω καλή διάθεση…. όταν δεν με εκνευρίζει η μάνα μου!!!!!!!

Ιφιγενειάκι μου….. δυστυχώς όπως είπα και πιο πριν…. δε λογαριάζει καθόλου το θέμα με την πίεση μου…. η πάρτη της να είναι καλά!!!!! Τώρα διανύω την 38η εβδομάδα!!!!

Μαράκι μου….. έχω απολύτως θετική σκέψη!!!! Όσο με κλωτσάει ο τζουτζουκάκος μου είμαι μία χαρά!!!! Αλλά…. η μάνα μου δε με αφήνει σε ησυχία!!!! Μάλλον θέλει να ξαναχωρίσουμε τα τσινάκια μας!!!! Τι να πω…

Merykalaki πού είσαι??? Γέννησες καλέέέέ????

Nikol μου….. 1 μέρα σου έμεινε έτσι???? Άντε κοπελίτσα μου!!!!!! Με το καλό και με κανέναν πόνο!!!!!! Θα βγει ο μπέμπης και θα σου λέει….. άραξε ρε μάνα πιαααα!!!!!!!!

Νίκη μου….. τα είπαμε και στο φατσομπούκι!!!! Δε θέλω με τίποτε πρόκληση….. θέλω ακόμη τον μπεμπάκο στην κοιλίτσα μου!!!! Δεν υπάρχει λόγος να βιαστούμε!!! Για την πίεση παίρνω το χαπάκι μου κι όλα θα πάνε μία χαρά!!!!!!!

Ευάκι μου σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι???? Μήπως παραείναι χαλαρή η Γιατρός σου???? Γιατί σου καθυστερεί τις κορτιζόνες??? Να μην κουράζεσαι!!!!!!!!

Ιφιγένεια ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!!!!!

Χρύσα μου…… να σου ζήσει ο μπέμπαρος κούκλα μου!!!!!!!!

Μαράκι μου….. πίστεψέ με….. λέω πολύ περισσότερα σε σας από τη μάνα μου!!!! Αφού δεν χαμπαριάζει…. και τώρα…. τηλεφώνησε πριν λίγο…. δεν ήθελα να το σηκώσω!!! Αλλά λιγάκι νωρίτερα είχαμε μιλήσει με τη γιαγιά μου!!!! Να μάθει μετά πως ήμουν εκεί & δεν το σήκωσα???? Άσε καλύτερα!!!! Και δεν σε παρεξηγώ καθόλου φιλενάδα!!!!! Έτσι είναι!!!!!! Τους δίνεις πολύ αέρα και μετάάάά……..

Δε φταίω εγώ….. χάνει πράγματα & στιγμές…. αλλά δε γίνεται κι αλλιώς…..

Πάω να κάνω 1 μπανάκι & να βάλω αρκουδίσιον…… ξαφνικά ένιωσα να βράζω!!!!!! Το απόγευμα θα με πάει ο καλούλης μου βολτίτσα…. ενώ θα μπορούσε να μείνει παραπάνω στη δουλειά…. αλλά θέλει να με πάει για περπάτημα το καλό μου…. θα μου είναι κι εμένα πιο ευχάριστο!!! Η γιαγιά μου βρήκε μία 12άδα φανελάκια για το μπομπιράκι μας….. ελπίζω να περάσουμε αύριο από εκεί να τα πάρουμε, να τα πλύνω & να τα σιδερώσω για να είναι έτοιμα για το Μαιευτήριο!!!!

Εάν μπορέσω θα ξαναμπώ αργότερα!!!!!!!!! Φιλιά πολλά σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααα....πολλες ερημιες σημερις,τι γινεται?

χρυσα να σου ζησει ο γαμπρος μου!!!!παιδαρος οπως τον περιμεναμε :lol::lol::lol:

ειδες που τελικα το ζαγαρι γυρισε τελευταια στιγμη...αλλα κ αυτος οτραχηλος σου βρε παιδι μου....0?

αφου ολα πηγαν καλα...μια χαρα...

οι υπολοιπες που βρισκεσται?

νεα απο την αννα καμια ειχε?

ευη σε αυτο που λενε τα κοριτσια εχουν δικιο,μιλα με το γιατρο για τις κορτιζονες γιατι μια γνωστη μου που γεννησε την δευτερα,μολις που μπηκε στον 9ο,πηρε τελικα μονο δυο μερες,το μωρακι γεννηθηκε μικρουτσικο,2200.εχουμε τον ιδιο γιατρο κ ο ιδιος μου ειπε οτι καλα ειναι να περνουν τον μισο μηνα γιατι κατι τετοιες περιπτωσεις που δεν ειναι ετοιμα τα μωρακια κ δεν εχουν κανει κ κορτιζονες εχουν αναπνευστικα προβληματα.ευτυχως αυτο το μωρακι ηταν μια χαρα,παρολο που δεν εκανε κορτιζονες κ δεν μπηκε ουτε θερμοκοιτιδα...συζητα ομως με το γιατρο σου για ολα τα ενδεχομενα.

εμεις πηγαμε γιατρο κ η μπεμπα μας ειναι μια χαρα...εχει φτασει τα 2500,ειναι ακομα με το κεφαλι κατω κ σε καλη θεση.το υγρο μια χαρα κ ο πλακουντας οπως πρεπει να ειναι για την εβδομαδα του.μου ειπε οτι πριν της 20/8 δεν με κοβει να γενναω,με βαση αυτα που βλεπει τωρα.τωρα θα με δει στις 9/8 κ μετα καθε βδομαδα...μιλησαμε κ για το θεμα της γεννας οτι δεν θα παω στην κλινικη για οικονομικους λογους αλλα στο νοσοκομειο κ ηταν πολυ καλος μαζι μου.μου ειπε πως με την ιδια φροντιδα κ προσοχη θα σε κοιταξω μεχρι το τελος ερθεις δεν ερθεις στην κλινικη...οποτε παει κ αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα,

PIPITSA μου βρε να σκέφτεσαι το μωράκι σου να ηρεμείς μην στεναχωριέσαι για χαζά πράγματα.......μανούλα είναι το καλό σου θέλει...μην της λές πολλά ..μάλλον είναι υπερπροστετευτική μανόύλα...κ όλα θα φτιάξουν........οι γονείς παιδιά μας βλέπουν όσο κ να μεγαλώσουμε..αυτο είναι σίγουρο........

ΜΑράκι μου καλό πως περνάς με τον μπεμπάκο σου? τρελλά ευτυχισμένη ε? μπράβο του που τρώει το μανάρι μου................... :D

εμένα κοριτσάκια με χωρίζουν λιγότερο απο 22 ώρες για να πάρω τον μπουκίτσα μου αγκαλίτσα....... :D αυριο 6:45 μπαίνω κλινική κατα της 8 ξεκινάμε ....ε 8:20 θα τον πάρω στα χεράκια μου..... :YMHUG: εχω χάσει μυαλά - μαλιά :lol: και γενικά όλο το κεφάλι μου......αχ ΠΑΝΑΓΙΑ μου 4 χρόνια τον περιμένουμε................

Οσο για τις βλαστοκύστες μπεμπουλίνο μου δεν έβγαλά άκρη δεν υπάρχει κούριερ να τα στείλει Αθήνα το Σάββατο κ με μεγάλη μου λύπη θα πεταχτεί όλο το υλικό...ενω θα μπορούσε να σωθεί μια ζωούλα........... :( τι να κάνω δεν πρέπει στη φάση που είμαι να με αγχώσει κ άλλο αυτο το θέμα μέχρι χθες έκανα τηλ. παντού.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σισι , νέα απο την Αννούλα φαντάζομαι μόλις βγει θα μας τα πεί όλα............. :D

Ευχές για το μωράκι της Χρύσας να είναι καλότυχο και γεμάτο υγεία............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε νικολ λιγες ωρες εμειναν.......χαλαρωσε κ μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο...οσο για τα βλαστοκυτταρα ειχες ολη την καλη διαθεση κ προθεση αλλα αφου δεν γινεται δεν πειραζει....στο επομενο κοιτα να μην ειναι σαββατο :lol::lol::lol: αντε βρε με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα να σας ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοριτσια ειμαι στην 40 εβδομ.η Π.Η.Τ. μου ειναι 4/8 .χθες πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι το μωρακι ειναι 3650 και για αυτο το λογο την αλλη εβδομαδα θα παω να γεννησω με ραντεβου..κοριτσια φοβηθηκα λιγο ειναι πολυ μεγαλη διαδικασια η προκληση πόνων?ενω θα μπορουσαμε να περιμενουμε αλλες 2 εβδομαδες μετα την Π.Η.Τ. τωρα δε θα περιμενουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε? Πολλές ησυχίες έχουμε στο ποστ μας!!! Αυξανονται τα γεννητούρια για αυτο!!

Νέα απο την Αννα μας είχαμε?

Μιχαελα μου πολύ καλά τα νέα σας από το γιατρο! Οπου να΄ναι μπαίνεις κι εσύ σε αναμονή! Μπράβο του γιατρού σου!

Πιπίτσα μου απόλαυσε τον αντρούλη σου και τις βολτούλες σας και ότι σε χαλά απομάκρυνε το. Θα δεις πως όταν έρθει το μωράκι σας εσείς οι 3 θα εχετε μονο σημασια.

Οι άλλες πού είστε?

Αυριο γενναει και η Νικόλ μας!! Αντε ακόμα ένας μπέμπης ερχεται στην παρέα!!!

Πώς περασε τελικά ο καιρός!!! :?:)

Εμείς καλά έιμαστε, μονο που ζεσταινομαστε πολύ...εχουμε καύσωνα στην Κυπρο. Μέχρι και ο μικρός τα έχει παίξει! Ολο ιδρωνει το καημένο. Αυξηθηκε και το φαγητο του...150 μλ θέλει για να χορτάσει...όχι πάντα αλλά μου βγήκε αχόρταγος!!

Νικόλ με πρόλαβες!!!!! :lol::lol: Μια χαρα είμαστε...δενομαστε καθε μερα και πιο πολύ!! Του μιλάω και με κοιταει, θέλει αγκαλίτσες...ανεπαναληπτες στιγμες!

Χαρα μου όλα θα πάνε καλά!! Εγώ είχα διαστολή αλλά δεν ειχα πόνους και μου προκάλεσαν..Μην ανησυχεις όλα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα με το καλο κ εσυ να γεννησεις κ ολα να πανε καλα...η προκληση δεν ειναι μεγαλη διαδικασια απλα χωρις επισκληρηδιο ισως ειναι λιγο πιο επιπονη απο οτι με φυσιολογικους πονους.θα πας θα σου βαλουν ενα χαπι για να αρχισεις να κανεις διαστολη...τα υπολοιπα ερχονται οπως στον φ.τ.συνηθως με τους τεχνιτους πονους η διαστολη επερχεται πιο γρηγορα...μια φιλη που πηγε πριν 15 μερες με προκληση γεννησε σε 4 ωρες απο την ωρα που τις βαλαν το χαπι κ χωρις επισκληρηδιο κ πρωταρα.μην αγχωνεσαι κ ολα για ολες ειναι σχετικα...θα σκεφτεσαι μονο το μωρακι σου που ερχεται,τιποτα αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Σισάκι μου βαθιες ανασες κ χαλάρωση είμαι απο το πρωι.......όσο για το Σάββατο .....είναι του γιατρού αποφάσεις .....βλέπεις γεννάμε όποτε τους βολευει..........

σε ευχαριστώ κοριτσακι ..κοντευεις κ εσύ...αντε με το καλό να γεννήσουμε όλες........ :D

Χαρούλα δεν εχω εμπειρία αλλα δεν υπάρχει λόγος να στρεσαριστείς περισσότερο....μια χαρά θα πάνε όλα ...εσυ να είσαι ήρεμη κ όλα θα γίνουν πιο ευκολα..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαράκι μου ανυπομονώωωωωωωωωωωωωωωωωω.....

μούρλια ο μπέμπης σου ε? φαντάζομαι τη χαρά που σου δίνει κάθε μέρα.............2 βδομάδων παιδί κ θέλει αγκαλίτσες ε? είναι ζουζούνια μωρέ.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ..κοριτσια...ευχαριστω..φοβαμαι...θα προτειμουσα να σπαγαν τα νερα μου και να πηγαινα απροετοιμαστη...

τα καλυτερα ευχομαι σε ολες σας...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι ομως Νικολ μου θελει! Τωρα για παραδειγμα ενω εφαγε, ειναι καθαρος κλαιει κι οταν τον παρω αγκαλια σταματα και ηρεμει!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα..νικολ μου αυριο γενναςςςςςςςςςς..τελεια κοπελα μου θυμασαι που τα λεγαμε ποτε θα μεινουμε εγκυες?πως περναει ο καιρος και τωρα θα εχεις τον αντρουλη σου να σου γελαει και εσυ να λιωνεις....

για τα βλαστοκυτταρα εμενα μου τα εστειλε το ιδιο το νοσοκομειο....οσο για το κουριερ φυσικα και υπαρχει σαββατο κουριερ απλα χρεωνεσαι διπλα και αν γεννουσες κυριακη θα τα εβαζαν σε ψυγειο με παγοκυστες για να διατηρηθουν για ψαξτο καλη μου ειναι κριμα να πεταχτουν.....

χαρα για την προκληση μην σκας στο γιο μου ειχα διαστολη 3 οταν πηγα και λιγα υγρα εχανα μετα απο 4 ωρες με βαλαν ενα τεταρτο ορο(πονους)και μου το εκλεισαν πονουσα αφορητα γιατι μου σπασαν και τα νερα και εκανα επισκληριδιο και γεννησα συνολικα μετα απο 8 ωρες με ταλαιπωρια μεγαλη...στη κορη μου πηγα με 2 διαστολη προς 3 και με 2 μερες να εχω αιμα και βλεννα καποια στιγμη στη 1 ωρα μου βαλαν πονους για κανα μεσαωρο μονο και το εκλεισαν γιατι τους το ζητησα γεννησα μεεσα σε 2,5ωρες χωρις επισκληριδιο χωρις τιποτα και μια γεννα πανευκολη πονεσα κανα 20λεπτο στο τελος γιατι γεννουσα αλλα παλι αντεχοταν..οποτε μην το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε..και καλυτρεα που θα σε κανει προκληση γιαι αν σε αφησουν παραπανω θ γινει το μωρακι 4 κιλα και πολυ πιθανον να στο επαιρναν με καισαρικη λογο βαρους...

μαρακι βγαζεις με το θηλαστρο και του δινεις?γιατι ξερεις ποσο τρωει...ποσο πινει σε μεσο ορο σε καθε γευμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;

Χρυσα μου,ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ!Γερος και καλοτυχος να ειναι!Καλη λοχεια!

Η Αννα λογικα θα εχει γεννησει!Να σου ζησουν οι πασχαλιτσες σου!Περιμενουμε νεα σου!

Μιχαελα τελεια τα νεα σας απο τον γιατρο!Για τους λογους που αναφερεις θα βαλω και εγω 3η δοση κορτιζονης,μηπως δεν παρει πολλες μερες απο τον 9ο η μπεμπα. ;)

Πιπιτσα μην συγχιζεσαι.Απλα μην λες πολλα στην μαμα σου και τελος!Δεν ειναι λυση να της κοψεις την καλημερα.Μανα ειναι και αυτη...Ολες οι μαναδες λενε τα δικα τους. ;)

Συμπεθερα,φαγανουλης και υπναρουλης ο γαμπρος μου! :lol: Θελει μανουλα μωρε...Τα λεχουδακια θελουν να μυριζουν την μαμα τους.

Μπανιο δεν ξερω αν θα ξαναπαω,ειναι ταλαιπωρια για μενα...

Νικολ,εφτασε και η δικη σου μεγαλη μερα!Με το καλο!Και εγω αν γεννησω σ/κ θα εχω το ιδιο προβλημα με τα βλαστοκυτταρα,μιας και μενω σε νησι...

Χρυσα με το καλο!Μην φοβασαι την προκληση!Εγω λεω καλυτερα θα ηταν να πηγαινα με ραντεβου να ξερω τι γινεται. :roll: Θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια μου βγάζω με το θήλαστρο ναι, και έπινε γύρω στα 100 μλ. Εδώ και δυο μέρες όμως δεν χορταίνει με αυτό που του δίνω..Δηλαδή τώρα έφαγε στις 8 και τα 170 μλ που ειχα φυλαγμένα δικό μου γαλα και δεν χορτασε. Του έκανα αλλα 60 ξένο για να ηρεμήσει. Μάλιστα πρόσεξα ότι αυτες τις 2 μέρες και το γάλα μου είναι πιο άσπρο αντι κίτρινο που ήταν και πιο αραιό. Λέτε να μην τον χορταίνει?? Να φταίει η διατροφή μου που δεν τρωω και πολύ??? Δεν ξέρω προβληματιστικα...

Καλημέρα συμπεθέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Τί κάνετε????

Εγώ μόλις μπήκα σπίτι, στη μάνα μου, από τη Γιατρό.

Όλα καλά με το NST.... ο μπεμπάκος ζωηρότατος το γιαβρί μου, από την ώρα που ξυπνήσαμε σήμερις!!!!! Ο τράχηλος.... διαστολή 0!!!!!!! Η πιεσούλα στο 13,7..... ψιλοανεβασμένη πάντως.... δεν πιάνει ακόμη το χάπι φαίνεται!!!! Δε βιάζεται το καμάρι μου καθόλου.... του αρέσει εκεί μέσα φαίνεται!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Επόμενη επίσκεψη σε Γιατρό την Πέμπτη, στον αντικαταστάτη της δικής μου.....

Παιδιά, όσες φορές τον έχουμε δει είναι μέσα στην καλή χαρά, ευγενέστατος, χαμογελαστός πάντα.... πρέπει να είναι και γ@μώ τα παιδιά!!!!! Είναι και νεαρός.....

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Κι ελπίζω & έτσι φαίνεται να είναι και πιο προσιτός, γιατί η δική μου είναι αρκετά απόμακρη & ψυχρή....

Τη Δευτέρα θα πάμε πάλι στο Μαιευτήριο για τις κλασσικές εξετασούλες του μήνα!!!! Οπότε πάλι θα ξανάρθω στη μάνα μου, όπως και την Πέμπτη.....

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Το απογευματάκι, θα πάμε S/M να κάνουμε τη βολτίτσα μας.... θα περάσουμε κι από τη γιαγιά να πάρουμε τα φανελάκια που πήρε χθες για τον μπεμπούκο μας & αύριο έχω πάλι μπουγαδίτσα μωρουδιακά!!!!! Θα ξαναμυρίσει το σπιτάκι μας μωρουδίλα!!!!!

Εχθές μας έλεγε η μάνα μου πως θέλει να έρθει στο Μαιευτήριο να με δει η αδελφή (προσέξτε!!!!) η αδελφή της νονάς του αδελφού μου!!!! Την ξέρω τη γυναίκα πολλά χρόνια βέβαια, αλλά έχω να την δω από το Γάμο μου!!!! Θα έρθει στην Κλινική??? Που πρέπει να περιορίσουμε τις επισκέψεις???

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Της το ξεκόψαμε εξαρχής, ελπίζω να το καταλάβει... μόνον γονείς-πεθερικά να έρθουνε, τα αδέλφια μας, οι γιαγιάδες μας & τ΄αδέλφια των γονιών μας.... φτάνουνε!!!! Και πάλι πολλοί είναι... με βάρδιες πρέπει!!!!

Στο μεταξύ, στις 5 του μηνός θα βγει σε άδεια.... κι επέμενε είτε να μένω εδώ (δεν θα είμαστε με τα καλά μας!!!) είτε να έρχεται εκείνη στο σπίτι!!!! ΔΕ ΘΕΛΩΩΩΩΩ!!!!!! Και δεν ξέρω και πώς να το αποφύγω!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Τί τρώτε σήμερις??? Εμείς μπιφτέκια με σαλάτα.....

Αυτάάάάάά.....

Πάω να διαβάσω τα δικά σας κι αν προλάβω, πριν έρθει ο μικρός, σας επανέρχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου κανεις λαθος πριν ηταν κιτρινο και αραιο και τωρα ασπριζει ετσι πρεπει να ειναι και πιο πηχτο...απλα το κιτρινο ειναι πιο κολλωδες για να στο εξηγησω το γαλα ετσι ειναι..παντως εγω με το θηλαστρο δεν μπορω να βγαλω πανω απο 60 πριν μια βδομαδα που δοκιμασα θα δοκιμασω παλι αλλα στο στηθος η μικρη αλλες φορες χορταινει και αλλες τισ δινω 20-30 συμπληρωμα παντως η παιδιτρος μου ειπε στις βδομαδες που ειναι ο μπεμπουλης σου τρωει γυρω στα 120 με 150 τωρα εξαρταται και στο μωρο αλλα πιο πολυ αλλα πιο λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια μου αν θυμάμαι λέει? τα σκέφτομαι κ συγκινούμαι κοριτσάκι μου...δεν το πίστευα ότι θα έρθει αυτη η στιγμή ποτέ για μένα...............

Για τα βλαστοκύταρα δυστηχώς είμαι απο Πάτρα κ εδω δεν λειτουργει τίποτα........και Κυριακή να γένναγα πάλι πρόβλημα θα είχα γιατί τους τα πάς πρωι αλλα φευγουν βραδυ.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μαλλον πρεπει να ανοιξουμε νεο ποστ!Πειτε καμια ιδεα για τιτλο!

Νικολ,θελεις να το ανοιξεις εσυ,που εισαι η επομενη που γενναει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα Ιφιγένεια μου είναι φυσιολογικό που είναι πιο άσπρο τώρα ε? Εγώ βγάζω με το θήλαστρο κάποιες φορές κι 120 κι 150 άλλες μόνο 90 ή και 60!! :o Εϊναι αναλόγως..Δίνω και συμπλήρωμα αφού έτσι χορταίνει..είναι μέρες όμως που μια χαρά χορταίνει μονο με το δικό μου. Είναι με τις μέρες του κι αυτος.

Πιπίτσα μου βολεύτηκε ο γιοκας σου και καλοπερνάει εκεί μέσα μου φαίνεται :D Για τις επισκέψεις έχεις απόλυτο δίκιο. Εμένα την τελευταία μέρα είχα και μια κοπέλα στο δωμάτιο μαζί η οποια μου είναι και γνωστή και κάναμε παρέα. Αλλά το απογευμα που ήρθαν και οι επισκέψεις και των δυο μας, γινόταν χαμός! Μέχρι και στο κρεβατι μου καθονταν και με είχε πιάσει φοβερη δυσφορία!

Τώρα για το σπίτι σου θα το πεις απλά και κοφτά...δεν θέλω και τέλος..Να βαλεις τον άντρα σου να τα ξεκαθαρισει τα πραγματα γιατι μου φαίνεται ότι είσαι σαν κι εμένα εσύ...η καλοσυνη θα μας φάει!!! :lol:

Πάλι καλά ο άντρας μου δεν κολλάει και ότι είναι να το πει το λεει!! :D

΄

Νικόλ μου σκέψου τίτλο!!!

Την Κυριακή έχω γενέθλια και πρέπει να κάνω γενική σήμερα, μηπως κι έχω κόσμο, αν και δεν κανονίσαμε κάτι. Να φτιάξω και κανένα γλυκό...Αύριο θα κάνω μόνο τα βασικά γιατί θα αφήσω το μικρό λίγο με τον μπαμπά του γιατί θέλω να παω τζαμπο να πάρω κάτι πράγματα και σε ένα άλλο μαγαζι να αλλάξω κάτι ρούχα που μας πήραν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου.... μπράβο στον Γιατρό σου!!! Τον παραδέχομαι!!! Σωστά σου τα είπε!!!! Είσαι κι εσύ πιο ήσυχη έτσι....

Nikol μου.... δεν είναι θέμα υπερπροστατευτικής μανούλας!!! Είναι θέμα καταπιεστικής μανούλας... 35 χρόνια... έτσι την ξέρω... δεν θ΄αλλάξει τώρα!!! Με το καλό να γεννήσεις κοριτσάκι μου το παληκαράκι σου!!!! Όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Χαρά μου.... καλύτερα πρόκληση!!! Μη μεγαλώσει πολύ το παιδάκι σου & παιδεύεσαι!!! Όλα μία χαρούλα θα πάνε!!!

Καλημέρα Ιφιγενειάκι μου!!! Δεν μας έχεις πει.... πώς τα πάνε τα πιτσιρικάκια σου μεταξύ τους???

Νίκη μου.... υπομονή θα κάνω κι όντως.... από εδώ και στο εξής.... κομμένα τα πολλά-πολλά... αφού έφτασα να έχω υπέρταση... που μία ζωή ήμουν υποτασική... φαντάσου!!!

Αχ βρε κοριτσάκια μου.... πόσο μου αρέσει που μιλάτε για θηλασμούς!!!! Ανυπομονώ να το ζήσω... αλλά όταν θα είναι έτοιμος ο μπεμπούκος μου.... όχι ακόμη!!!

Χθες με ρωτάει η γιαγιά μου εάν έχουμε πάρει καθόλου μπιμπερό!!!! Και της λέω όχι, γιατί θα το παλέψω για θηλασμό!!! Μου λέει... ναι αλλά εάν χρειαστεί να πιει ένα χαμομηλάκι το νινί για την κοιλίτσα του τί θα κάνεις??? Της λέω τότε πως τα δεδομένα πλέον έχουν αλλάξει & πως Παιδίατροι & Μαίες λένε κανονικά τίποτε άλλο εκτός από γάλα μανούλας (για θηλάζουσες πάντα!!!) στο νινί πριν τους 6 μήνες!!!!

Φαντάζεστε το λοιπόν τί έχει να γίνει όταν με το καλό γεννήσω.... πάλι θα πλακώσουνε όλοι οι γιατροί εδώ μέσα!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Προς το παρόν σας χαιρετώ..... πάω ν΄αράξω στον καναπέ, έχω κι 1 βιβλιαράκι μαζί, να ξεχαστώ με το διάβασμα, που πάντα λάτρευα!!!! Εάν προλάβω ή μπορέσω, θα ξαναμπώ κι αργότερα, ΟΚ???? Εάν δεν ξαναμιλήσουμε...... ένα υπέροχο ΣΚ σε όλες σας!!!!!!!! Μάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου όλοι έχουν γίνει ειδικοί..Κι εμένα χθες που ήρθαν τα πεθερικά μου έλεγαν ΄τοι πρεπει να ξυπνάω το μωρό στις 3 ώρες και γιατι του δίνω πιπίλα και κάτι τετοια.

Πάντως για το τσάι εμένα ο παιδίατρος αν και ξέρει ότι θηλάζω μου έιπε πως αν έχει πονάκια το μωρό να του δίνω και λίγο τσάι..όχι συχνά, μια στο τόσο και ειδικά τώρα που είναι καλοκαιρι.

Κι όντως μια μερα που δεν μπορουσε να κανει κακα και ζοριζοταν, του έδωσα ελαχιστο τσαι και ηρεμησε το καλό μου...

Κι εγώ λέω να ξαπλώσω καμιά ώρα τώρα που έχουμε ρεύμα οποτε και κλιματιστικό κι αργότερα κάνω τις δουλίτσες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου τωρα έφυγε μια φίλη μου που ήρθε να δει την κοιλίτσα μας κ εγω τη δική της :D λέω σιγά σιγα να πάω να μαγειρεψω κάτι.............

θα ξαναμπώ αργότερα ευχομαι με λίγη περισσότερη φαντασία για τίτλο στο νέο ποστ...αν δεν έχει ήδη ανοιχτεί........ ;) φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...