Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Καλημερα Μαιρη!Και εγω εχω τελικα γιατρο σημερα στις 8.

Πιπιτσα εμενα απο τα Μαδερκερ τα σουτιεν θηλασμου δεν με βολεψαν.Μονο κατι αλλα εγκυμοσυνης που εχει...

Μην δινεις σημασια στην μαμα βρε...μην συγχιζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικη μου ετσι κοιταω να το περνω και εγω...καλα φαγωμενη!!!!!!!!!Αλλα πραγματικα καταραμενο χαπι...πολυ ζορικο!!!!!!!!!!!!

Αμα τις κανει καλα τις δουλειες δεν πειραζει ας ειναι αργη...απλα προσεχε μη παει με το πασο της για να σου τρωει χρονο!!!!!!!!Πολλες το κανουν αυτο!!!!!!!!!!!!!

Μαιρη μου καλημερα και σε εσενα...αντε σημερα θα το δεις το νινακι σου..τελεια!!!!!!!!!!!!!!

Νικη μου και εσυ το ιδιο ε?????ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!Αντε να δουμε τι κανει η ζουζουνα σου!!!!!!!!

Εμεις εχουμε μια εβδομαδα ακομα για να παμε....:(

Κοριτσια τι τρωτε σημερα??????Η μαλλον τρωτε???????????

ΩΧ....ΠΙΠΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!Μη δινεις σημασια βρε πουλακι μου!!!!!!!!!!!ΕΙΠΑΜΕ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!ΚΟΨΤΑ ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσάκια μου........ χίλια ευχαριστώ για την υποστήριξη!!!!!!!!!!!!!

Αλλά δε φταίει αυτή..... ο κ@λος μου τα φταίει!!!!!!!!!!

Με έχει μάθει από παιδί........ δε μιλάω........ δε μιλάω........ και με κάνει ότι θέλει!!!!!!!!!!

Την επόμενη φορά όμως....... θα τ΄ακούσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι ορμόνες μου πλέον μ΄ έχουνε ξεχειλίσει..... έχω τρελά νεύρα!!!!!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Γι΄αυτό και λέω...... είναι φορές που μετανιώνω που ξαναμιλάμε...........

Δεν με αγχώνει τόσο η γέννα, ούτε η Γιατρός μου, που έχει το χάρισμα να είναι φοβερά καθησυχαστική...... κι αγχώνομαι...... μην τ΄ακούσω από τη μάνα μου....... το ότι έχω θέμα με την πίεση..... προφανώς δεν την απασχολεί...... τί να πω........

Καλά δεν ήμασταν τόσα χρόνια???? Ούτε καλημέρα δε λέγαμε...... αχ.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχχχ Πιπιτσα ασε τις παλιες δεν ξερεις τι κολληματα εχουν...λες και δεν θα φαει μετα...ακου μικρο 2.700...τωρα μπηκες στον 9ο....εμενα η γιαγια μου γεννησε μια κορη της 7 μηνων και επειδη ηταν αδυνατη...την μπουκωνε γαλα με ρυζαλευρο και μετα μιλαμε ολη μερα φαγητο μεχρι που απο μικρο ηταν υπερβαρο ....και τελικα στα 25 εκανε εγχειρηση για να αδυνατισει...Μιχαελα το τραπεζι ειναι απο τα τζαμπο ειχαν φερει ενα κοματι και το ειχε ερωτευτει ο Χριστοφορινος...και τελικα τωρα που ηρθε η αδερφη μου του το πηρε δωρο...καλα τι ουρλιαχτο εριξε δεν λεει....εχει καπου στα 50ευρω και μας ειπε οτι θα μας το αφησει στα 40 και τελικα εχτες που πηγαμε δεν θυμοτανε και μας το αφησε 35....μια χαρα...καλα το τι παιχνιδι κανει ολη μερα δεν λεγεται...Νικη μου δεν πινω καφε ποτε...και φυσικα τρωω γιατι το ξερω απο την προηγουμενη φορα αλλα ειναι ατιμο...οτι και να κανεις ειναι βαρυ...εγω την αλλη Παρασκευη παω για ντοπλερ...ανυπομονω γιατι πια ο απλος υπερηχος δεν δειχνει τιποτα...ενα κεφαλι απο πισω ενα ποδι και αυτο...ξενερωνω...Νικη μου εχει ενα σωρο πραγματακια η κοπελα με το babyly hills εγω την πιπιλα την θελω για τηνβ βαπτιση...εχω ακομα μεν...αλλα αφου ειναι δωρο γιατι να μην την παρω...χιχι..ετσι πηρα το νουμερο απο 6-18 νομιζω ειναι κατι τετοιο...αλλα θελω και το μπιμπερο μου αρεσει...και το κλιπ πιπιλας...καλα τα παπουτσια οοολα τα λευτα αλλα ειναι κριμα γιατι ειναι κατι που δεν θα προλαβει να βαλει ...δεν παιζονται ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου..........

Λέω να σας αφήσω σιγά-σιγά...........

Πετάγομαι μέχρι το Φαρμακείο, να πάρω το σίδηρο μου............

Κι επανέρχομαι για 1 πλυντηριάκι και λιγάκι σίδερο μωρέ..............

Χαμός γίνεται....... θα σιδερώσω στην κουζίνα..... επάνω στο τραπέζι........ έτσι γι΄αλλαγή........

Θα με πιάνει καλύτερα και το αρκουδίσιον........

Κι έπειτα...... μπανάκι και ξεκούραση ως το απογευματινό μας S/M!!!!!!!!!!

Σας χαιρετώ προς το παρόν..........

Ελπίζω να προλάβω να ξαναμπώ κι αργότερα!!!!!!!!!!!!!!

Μάκια!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια μου σας αφηνω....γιατι δεν την παλευω αλλο παω σπιτακι μου!!!!!!!!!!!!!!!

Καλο σας μεσημερι!!!Οταν βρω ευκαιρια θα ξαναμπω!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλεπω απαρτια εχουμε σημερα.τωρα γυρισα.πηγα ψωνισα κατι ρουχα του αντρα μου κ λεω ας παω να δω για ριλαξ κ καροτσι.να δω ειπα,αλλα τελικα τα αγορασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πηρα ριλαξ της κικο φανταστικααααααααααα!τελεια,με δονηση,με μουσικουλα κ με παιχνιδακια πολλα.κ καροτσι τελικα πηρα της μακλαρεν διπλα-διπλα οι θεσεις κ παναλαφρο.επιτελους νομιζω οτι τελειωσαν ολα.για παρκοκρεββατο που ρωτησα μου ειπαν οταν θα πανε 5-6 μηνων.

το γιουτοπαρ ετσι κανει κοριτσια.τα παιρνω 4 μηνες.κ ακομα οταν δε τρωω καλα μου κανει ταχτκαρδιες.να τρωτε καλα πριν(εχω δει οτι ενα ποτηρι γαλα βοηθα πολυ)κ να μη κανετε δουλειες αφου το παρετε για καμια ωρα

πιπιτσα ασε τη μαμα να λεει.εμενα οπως εχω πει ο μπαμπας μου ειναι παραξενος αλλα τι να τον κανω;να μη του μιλαω;δεν υπαρχει περιπτωση.μεγαλοι ανθρωποι ειναι κ το μυαλο τους εχει μεινει στο παρελθον.τι να κανουμε εκτος απο υπομονη;;;;;;;

νικακι με το καλο ο γιατρος το βραδυ.εγω τη τριτη εχω.κ μου φαινεται οτι ειναι αργα :? αντε να τελειωσεις κ εσυ με τους μαστορες

σισσυ,μαρουλιτα μαιρη τι κανετε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

η ζαχα ειναι καλα,πηρα το μωρακι της σπιτι κ ολα οκ

γιωργο κουκλος ο γιος σου,εμενα οι πασχαλιτσες μου θα γεννηθουν 28 ιουλιου

αυτα

σημερα για μεσημεριανο εχει καρπουζακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω....σιδερωσα κατι ρουχα γιατι παλι σκ θα μαζευτουν κ πλεον δεν μπορω πολλα πολλα με την ζεστη.ευη τι εννοεις ειχε ενα κ σας εκανε καλυτερη τιμη...δηλ αν παω τζαμπο δεν θα βρω...μου αρεσε πολυ κ νομιζω πως η μικρη μου θα ξετρελαθει απο την χαρα της γιατι παιζει πολυ με αυτοκινητακια,σκεφτηκα να της το κανει δωρο η μπεμπα οταν γεννηθει...σιγουρα θα της αρεσει.

πιπιτσα τα ξαναειπαμε...δεν θα ακους κανεναν...οτι σου λεει ο γιατρος...δηλ τι θελει... μωρακι θα γεννησεις οχι μοσχαρακι...κ εχεις ακομα ενα μηνα...τα τρια θα τα περασει σιγουρα ο μπεμπης σου...ενα φυσιολογικο μωρο κ σιγουρα πιο ευκολη γεννα απο ενα μεγαλοσωμο μωρο...μην δινεις καμια σημασια.

καλο μεσημερι στα κοριτσια που εφυγαν....η συμπεθερα μου σημερα δεν εμφανιστηκε ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια μου καλή υπομονή, μ αυτή τη ζέστη και να σαι και εγκυούλα δύσκολο. Εμείς γίναμε σήμερα 1,5 μηνών. Μεγαλώνουμε. Θέλει να τρώει συνέχεια και όσο να ναι όταν θηλάζεις πολύ δύσκολο.

Μίλησα πρίν λίγο με το Μαράκι μας. Επαιρνε το μικρούλη της άγγελο σπίτι και είναι πανευτυχής. Ανυπομονώ να μας δώσει λεπτομέρειες για το Στεφανάκο της. :D:D:D

καλό μεσημέρι να χετε και θα μπω μετά να διαβάσω αναλυτικά τα νέα σας.

χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρυσταλενι μεγαλωνει το ζουζουνι σου...οσο για το θηλασμο θελει υπομονη...οσο ομως περναει ο καιρος θα γινεται πλεον ρουτινα κ θα συνηθισετε κ οι δυο...καλη δυναμη...οσο για εμας που θα παει θα περασει το καλοκαιρι κ οι ζεστες κ επιτελους θα γεννησουμε :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μου εγω το πηρα απο τα τζαμπο εδω στο αιγιο που ειναι συνεργατης δεν ειναι τζαμπο τζαμπο..και ειχε φερει μονο ενα και μας εκανε καλυτερη τιμης..τι να σου πω..ριξε μια ματια που αλλου να εχει ααα κατσε εχει και μια διευθυνση ιντερνετ επανω μισο.. www.wowtoys.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραια τα παιχνιδακια αλλ δεν εχω παραγγειλει ποτε απο ξενα σαιτ κ δεν το πολυ εχω...θα ψαξω στα τζαμπο αν εχει κατι παρομοιο αν κ δεν εχει παρει κατι το ματι μου...ευχαριστω πολυ.

που χαθηκαν ολες.... :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!! Τι κάνετε??

Εύχομαι να είστε όολες καλα!!

Γέννησε καμιά άλλη εκτός απο το Μαράκι???

Τώρα που ήρθε η θεία μου απο Γερμανία είμαστε συνέχεια στη μαμά μου και δεν προλαβαίνω να μπώ καθόλου!

Να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι...

Εμείς είμαστε μια χαρά, μεγαλώνουμε...την Τρίτη που πήγαμε γιατρό ο μικρός ζύγιζε 3860 και επιτέλους εδώ και 2 βράδια κοιμάται 5 ώρες σερί!!! :D:D:D:D

Αυτά τα νέα μας... θα προσπαθήσω να μπώ πάλι μόλις βρώ χρόνο!!

Σας φιλώ όλες!!! Και τα μπεμπάκια εντός και εκτός κοιλιάς!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Μιχαελα μην νομιζεις ουτε και εγω αγοραζω κατι απο εξω..αλλα ελεγα μηπως και εχει κανα μαγαζι που να ειναι Ελλαδα αλλα απο οτι ειδα μπαααα...Γιελιζ...τι καλα νεακιααα ποσο μεγαλωσε ομικροςς τελειααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας!!!!

τι μου κανετε ομορφιες μου!!!!

Γιλειζ...τελειος ο μικρος..ε ρε αντρες!!!!!!

Εγω δεν ειμαι και στα πολυ καλα μου..ειδικα σημερα ημουν χαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε??

Εμεις μια χαρα πηγαμε σημερα στο μαιευτηριο ειμαστε 3300 στην ιδια κλασσικη θεση και την Δευτερα θα κρατησουμε το αντρκι μας αγκαλιτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βεβαια φαγαμε μια ητα σημερα...εδω κ μια βδομαδα πρηζετι μονο το αριστερο ποδι κατω στον αστραγαλο κ απο χτες με ποναγε κιολας οποτε το πα στον γιατρο,φωναξε καρδιολογος ο καρδιολογος ειπε ελεγχο μηπως εχω καμια θρομβοση κ με χωσανε για εξετασεις...καρδιογραημα τριπλεξ...

Ευτυχως ολα καλα!!!!!!Αλλα μεχρι να μας πουν ολα οκ ο αντρας μου αλλαξε 10 χρωματα...

Ετσι καναμε κ ολες τις εξετασεις για τον τοκετο κ ειμαστε ετοιμοι!!!

Δευτερα 9 το πρωι κανουμε την εισαγωγη κ μεχρι τις 11 το πολυ θα χω γεννησει!!!

Παναγια μου βοηθησε μας λιγο ακομη να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτα τα νεακια μας...

Πιπιτσα μια χαρα ειναι το βαρος του μικρου σας θα γεννηθει πανω απο 3500 κιλα!!!!!!Κ ασε τους αλλους να λενε!!!!!!!

Η πιπιλα τελειαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Αννα μου μεγεια τα ψωνια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να τα χαρουν οι μικρουλες σας!!!!!

Σεσιλια οι ορμονες παιζουν τωρα...θα ηρεμησουν ομως..υπομονη!!!

Νικακι μου ολο δουλειες ειστε ε??Αντε κοντευετε να τελειωσετε!!!!!

Δεν θυμαμαι κατι αλλο τωρα..αυριο θα παμε για μπανακι το πρωι..κ το απογευμα εχουμε κ γαμο!!!!Μεσημερι θα παιξει ξεκουραση για να αντεξω!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυταααααααααααα!!!!!!!!

Φιλακιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορτσούδια μου!!!!!!!!!!

Αρκετά κουραστική η σημερινή μέρα για μένα.... χωρίς στην ουσία να κάνω τίποτε το ιδιαίτερο, έτσι..... μόνον τα πιάτα που έπλυνα και το S/M, το οποίο πλέον με κουράζει πάάάρα πολύ.....

Γυρνώντας από εκεί & κατεβαίνοντας τα σκαλιά..... είχα κάτι σφάχτες..... με πήρανε τα ζουμιά..... πανικοβλήθηκα...... δε μπορούσα να περπατήσω..... προφανώς ανοίγει συνεχώς το σώμα κι ετοιμάζεται..... κι αναστατώθηκα αρκετά..... αλλά μόλις μπήκα στο σπιτάκι μας...... ηρέμησα...... ήταν κάτι το εντελώς στιγμιαίο!!!!

Η Γυναικολόγος μου πάντως μου συνέστησε ψυχραιμία χθες & με καθησύχασε πως είναι απολύτως φυσιολογικό να έχω πονάκια...... κραμπίτσες..... τσιμπιές.... τραβήγματα στο πιπί..... μεγαλώνει το ζουζούνι ντεεεεε...... δεν τη ρώτησα κάτι για φάρμακα.... γενικώς είμαι πολύύύύ κατά..... εδώ που φτάσαμε.... υπομονή..... κοντεύουμε πιαααα!!!!!!!

Τέλος πάντων.... αποφάσισα.... για όσες μέρες ακόμη θα είμαι φουσκίτσα.... να μη βάζω άσχημες σκέψεις με το μυαλό μου & να μην έχω άγχος..... γιατί το νινί δε φταίει σε τίποτε...... πρέπει να προσέχω & λόγω της πίεσης βέβαια..... συνέχεια τα πόδια μου ακουμπισμένα.... γιατί μετά από περπάτημα πρήζονται τα έρμα..... τί κουβαλάνε.....

Το ΣΚ μας προβλέπεται γεμάτο!!!!!! Έχω ήδη φτιάξει 1 λιστούλα για το τί πρέπει να κάνω, εννοείται με ενδιάμεσα διαλειμματάκια, αρκουδίσιον στο φουλ (κάτι για 40άρια άκουσα στας Αθήνας...... ωχ....... ωχ!!!!!) και μπόλικο νεράκι!!!!!! Εφοδίασα και το ψυγειάκι μας με μπόλικα φρουτάκια.... έχει να πέσει καρπουζάκι & πεπονάκι........ ουουουουουου!!!!!!!!! Ότι καλύτερο για τη ζέστη!!!!!!

Αυτάάάάάά!!!!!!!!

Σας χαιρετώ.............

Νωρίτερα διαβάσαμε 1 παραμυθάκι στον μπεμπούκο μας!!!!!!!!!

Πολύύύύύύ κλωτσιάάάάά....... του άρεσε φαίνεται.......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο μπαμπάς περιέγραφε κι εγώ έκανα γκριματσούλες-χειρονομίες.........

Ελπίζω να μας είδε!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλό ΣΚ γλυκειές μου.... εάν δεν ξαναμπώ.......

Κατερινάκι μου!!!!!!!!

Με το καλό μικρή μου!!!!!!!!!!!!!

Τα ωραία τώρα αρχίζουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απόλαυσε το τελευταίο ξέγνοιαστό σου ΣΚ!!!!!!!!!!!!

Φιλούθια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι τελεια νεα....αντε κοντος ψαλμος... :lol::lol::lol: αχ τι ωραια που ξερεις οτι σε λιγες ωρες θα κρατας αγγαλια το μωρο σου....με το καλο λοιπον την δευτερα κ θα περιμενουμε νεοτερα...απολαυσε το σαβκο κ απο δευτερα η μεγαλη αλλαγη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκιτσες!!!

Κατερινακι με το καλο ψυχη μου!να πανε ολα καλα!περιμενα πως και πως να γεννησεις εσυ,γιατι μου φαινεται ειμαι η επομενη.

δεν προλαβα να διαβασω τα νεα σας.ελπιζω να ειστε ολες καλα.

εγω τα γνωστα.περπατημα πολυ,πονακια χαμηλα αρκετα,συχνοουριες κλπ.αναμονη μεχρι τη δευτερα που θα μας ξαναδει ο γιατρος.

φιλακια σε ολες και σε ολα τα μωρουλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

κατερινακι μου,με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια σας το μωρακι σας,τι τεραστια χαρα σε περιμενει!!!!!!!!!!!!με το καλο φιλεναδαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Κατερινακη μου με το καλο!!!!

Ολα να πανε οπως τα θες κιαι να κρατησεις το ζουζουνι σου αγκαλια!!!

Τι κανετε οι υπολοιπες;;;

Δεν ειναι οι ορμονες παιδια απλα ειμαι χαλια..

ειμαι ολη μερα πρισμενη σαν μπαλονι, τα ποδια μου ειναι σαν λουκανικα, η πιεση μονημα 9-5, δυσπνοια, χτες ξυπνησα και ξερασα...σημερα παλη τα ιδια..γεννικα δεν ειμαι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo φαντάζομαι την αγωνια σου... Κανε την Τρίτη ένα αν μπορεσεις να κρατηθεις. Και εύχομαι ολόψυχα να ειναι θετικο!
    • γέλασα τόοοοοοσο πολύ με τις επαφές φίλη μου!!! χαχαχαχα Εμείς δεν έχουμε κάνει από τη σύλληψη 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣  λέω να ρωτήσω κι εγώ τη δικιά μου, αλλά φαντάζομαι θα μου πει οκ γιατί εγώ, μέχρι στιγμής τλχ, δεν είχα ούτε αιμορραγίες ούτε καφέ, ούτε τίποτα... Αλλά να σας πω και την αλήθεια, παρόλο που βλέπω πονηρά όνειρα τλχ 2 φορές τη βδομάδα από την 5η εβδ κιόλας, νιώθω τόσο κουρασμένη για να κάνω κάτι στην "πραγματική" ζωή  🤣🤣🤣🤣🤣  Επίσης, εμένα η δική μου απορία είναι εάν ο γυναικείος οργασμός έχει καμιά επίπτωση στο μωρό γιατί όσο να ναι προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα. Σου είπε κάτι επί τούτου ο γιατρός σου; 🤔
    • Καλησπερα κορίτσι μου! Σήμερα είμαι 8η μέρα μετά την σπερματεγχυνση! Σκέφτομαι να ξεκινήσω τεστ την Δευτέρα που θα είμαι 11η μέρα από την σπερματεγχυνση! Και στις δυο εγκυμοσυνες 11η μέρα βγήκε θετικο! Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! Εύχομαι σε όλες μας να δούμε το θετικο μας τεστακι και να πανε όλα καλά μέχρι το τελος🙏❤️ @Antonia2στγχαρητηρια κορίτσι μου🥳🥳🥳 εύχομαι μια τελειομηνη και ανέμελη εγκυμοσυνη🙏🥰 
    • Kate μου βρήκα νωρίτερα τυχαία ψάχνοντας πόσες μέρες εγκυμοσύνης μένουν για να ξέρω τι ποσότητα βιταμινών να πάρω τώρα που μου τελειώνουν.. αντίστροφο countdown μέχρι την Πητ και σκέφτηκα εσένα!!! Έχει να επιλέξεις είτε από τη τελευταία έμμηνο ρύση είτε από τη μέρα που σου έδωσαν Πητ..  https://www.babymed.com/tools/pregnancy-countdown-calculator Σου εμφανίζει μέχρι και τα δευτερόλεπτα!!! 🤣🤣🤣🤣    
    • Άντε βρε κοριτσάκι μου!!! Μπήκες 14η!!!! Φτου φτου φτου το παιδάκι υγιές και ζωηρό να είναι!!!!  Ναι βρε! Μην αγχώνεσαι για το τράχηλο, πάνω από 3 είναι safe απλά να το παρακολουθείτε..! Και κανονικά η σωστή μέτρηση του τραχήλου γίνεται κολπικά.. ο γιατρός μου πριν 3 εβδομάδες το έβγαλε 3,5 κολπικά και στην αυχενική από τη κοιλιά 3,2.. δεν ανησυχησαμε στιγμή..! Απλά παρακολούθηση κάθε φορά που έχεις υπέρηχο.. Για μπάνιο στη θάλασσα από τη πρώτη στιγμή μου είπε μόνος του ότι μπορώ να πάω απλά να αλλάζω μαγιό, να μην αφήνω να στεγνώνει πάνω μου, να μην κάθομαι στην άμμο και να μην πηγαίνω μεταξύ 11:30 και 5:30.. άσχετα που δεν έχω πάει καθόλου ακόμα και λόγο των αιμορραγιών και του φόβου μου κυρίως.. βόλτα με αφήνει να πηγαίνω όχι όμως πολύ περπάτημα και όχι μέσα στον ήλιο.. Εμένα με έπιασε άλλη απορία να γελάσετε... Επαφές;;; Πότε θεωρείται ασφαλές να ξεκινήσουμε;; Εσύ Λίλη μου που είσαι και εσύ από εξωσωματική τα ξέρεις και καλύτερα.. 4-5 μήνες τώρα, πριν ακόμα την ετ, δεν είχαμε.. μη τυχόν κολλήσουμε τίποτα, μη το ένα μη το άλλο.. και χάσουμε τη προσπάθεια.. τώρα και με τις ορμόνες έχει βαρεσει μπιέλα..!!! Από την άλλη με το αιμάτωμα είμαι και χεσμεσμενη.. δεν άντεξα το ρώτησα χθες, μου είπε εφόσον δεν έχω αίμα μπορούμε να έχουμε αλλά ήπια πράγματα, όχι ακροβατικά και με προφυλακτικό γιατί πρώτον τα σπερματικά υγρά έχουν μια ουσία που μπορεί να μικραίνουν το τράχηλο και να προκαλέσουν συσπάσεις και πρόωρο τοκετό και δεύτερον για τυχόν μικρόβια να προσέχουμε.. όχι ότι θα κάνω κάτι άμεσα γιατί φοβάμαι ακόμα αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι έχω το οκ από το γιατρό αν προκύψει.. Άλλη τρελή με τέτοιες απορίες ή μόνο εγώ;;;; 😂😂😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...