Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Φιλάκια κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!

Εμείς λογικά θα τα πούμε Τετάρτη!!!!!!!!!!

Με το καλό Μαράκι μου..... όλα καλά αύριο!!!!!!! Φιλούθια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειχε ερθει η μαμα μου και εφυγα αποτομα...Εφαγα την παστα μου τελικα! :lol:

Ολα αυτα που περιγραφετε τα εχω και εγω.Τραβηγμα και πονο χαμηλα και ακρατεια,νομιζω πως θα μου φυγουν! :lol:

Πιπιτσα τον μουσακα δεν υπηρχε περιπτωση να μην τον φαω! :lol: Εγω τον ζητησα γιατι τον λαχταρησα! ;)

Συμπεθερα,μην αγχωνεσαι,ολα καλα θα πανε!Καλο γιατρο αυριο!

Βαριεμαι απιστευτα...Να περασει η ωρα να αρχισει το Εζελ να χαζεψω λιγακι... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, ζεσταίνομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Μαράκι μου περιμένουμε νεώτερα , με το καλο ότι κ να προοκύψει τώρα είμαστε έτοιμοι ...έτσι δεν είναι........?

Φιλια κοριτσάρες πάω στον ανεμιστήρα..μέχρι να σας διαβάσω έλιωσα.....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε?

Εύχομαι να είστε όλες καλάα!!

Μαράκι μου με το καλό ο γιατρός αύριο!!! Θα περιμένουμε νέα σου... εύχομαι να πάνε όλα τέλεια...

Νίκη μου τι κάνεις? Πάστα ακούω!! Μουσακά ακούω!! Μια χαρά σε βρίσκω!!

Νικόλ μου και εδώ έχουμε απίστευτη ζέστη... εμείς 3 μέρες τώρα είαμαστε με το κλιματιστικό!! Αλλιώς δεν παλεύεται!! Ειδικά όταν θηλάζω, τρέχει ποτάμι ο ιδρώτας!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κ εγω...σημερα σπιτι,με την μικρη αρρωστη πουθενα δεν μπορουμε να παμε...ρε κοριτσια τη ζεστη...τωρα στις 7 ανοιξα πορτες κ παραθυρα που επεσε λιγο ο ηλιος...βγηκε κ η μικρη στην αυλη με το μπαμπα της να πλυνουν το αμαξι,εριξα κ εγω ενα σφουγγαρισμα κ εγινα μουσκεμα...κ λεω μια κ πιαστηκα ας πλυνω κ μπαλκονια κ αυλη...το ευχαριστηθηκα το τσαλαβουτηγμα αλλα κολαω ολοκληρη :D:D

εγω παλι εχω σκασει για νερο...ολο να πινω θελω κ μετα με ποναει η κοιλια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λοιπόν!!!!!!!!!!!

Κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουνε πως γίνονται συνεχώς κουραστικοί, έτσι?????

Σας είπα νωρίτερα πως μιλώντας με τη μάνα μου την Παρασκευή, της είπα πως μας ζήτησε η Μαία στον Ανώδυνο να δούμε Οφθαλμίατρο & να κάνουμε Βυθοσκόπηση, που θα καθορίσει εάν θα κάνουμε Καισαρική ή φ.τ.

Και με ρωτάει λίγο νωρίτερα η μάνα μου εάν την έκανα αυτήν την εξέταση.....

Της λέω περιμένω να βρει η φίλη μας το τηλ. του Γιατρού, να κλείσω ραντεβού, εντός της εβδομάδος!!!!!!!

Ναι, μου λέει, μα εντός της εβδομάδος μπαίνεις στο μήνα σου!!!!!!!!!!

Άρχισε να φωνάζει!!!!!!!!!!!!

Φταίω εγώ ρε γμτ μετά να μην της λέω τίποτε???????????

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! Τα νεύρα μου!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Πάει και τελείωσε!!!!!!!!!!!

Από εδώ και στο εξής..... θα προσέχω τί ακριβώς λέω και πού!!!!!!!!!!!!!

Αμάν πια!!!!!!!!!!

Βαρέθηκα να μη μπορώ να μιλήσω!!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Συγγνώμη, κοριτσάκια μου, εάν σας "πίκαρα" νυχτιάτικα!!!!!!!! Μα ένιωσα την ανάγκη να μοιραστώ την οργή μου μαζί σας!!!!!!! Κι επιτέλους...... συμφωνεί κι ο καλός μου μαζί μου!!!!!!!! Τα πολλά-πολλά να λείπουνε!!!!!!! Λίγα και καλά...... και καλύτερα τίποτε...... εάν είναι να με πρήζουνε μετά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου καλη επιτυχια αυριο,κ τι να πω,αν τυχει κ γεννησεις κιολας δε θα σε χαλασει.ευχομαι με ενα πονο,τα καλυτερα.

αν παλι δε γεννησεις τα λεμε αυριο,κατα το μεσημερακι,

εχω γιατρο το πρωι

να δουμε θα μου δωσει σημασια αυριο η.......................................... :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!!!

Πηνελοπιτσα μη συγχυζεσαι στην κατασταση σου κοριτσακι μου!

Μιχαελα ακομη χαλια η μικρη σου?Υπομονη καλη μου...

Νικη κ παστα κ μουσακα???Μια χαρα σε βρισκω ;)

Συμπεθερα τα φιλια μου!!!

Μαρακι μου γλυκο ευχομαι ολα καλα να πανε αυριο!Θα περιμενουμε νεα σου!!Να μην αγχωνεσαι καθολου!

Φιλακια σε οοολες κ καποια μεταμεσονυχτια στιγμη θα τα πουμε παλι ;););)

Αννουλα μου καλο γιατρο κ σε σενα αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosaki μου πως πάει ο θηλασμός ? ευκολη υπόθεση η θέλει την υπομονή του?

και κάτι ακόμα δεν έχω διαβάσει απο καμια φρεσκομανούλα για αυπνίες .............. :D να υποθέσω ότι είναι ήσυχα τα μωράκια σας?

Μακάρι ............... εχω πολύ αγωνία να δω τι φρουτάκι θα βγει το δικό μου................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μου τα διδυμάκια σου τι κάνουν?

Λοιπόν λέω να πάω να κάνω ενα δροσερό ντουζάκι και να ξεκουραστώ ...........

φιλάκια και καληνύχτα τα λέμε το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosaki μου πως πάει ο θηλασμός ? ευκολη υπόθεση η θέλει την υπομονή του?

και κάτι ακόμα δεν έχω διαβάσει απο καμια φρεσκομανούλα για αυπνίες .............. :D να υποθέσω ότι είναι ήσυχα τα μωράκια σας?

Μακάρι ............... εχω πολύ αγωνία να δω τι φρουτάκι θα βγει το δικό μου................

Nikol μου μια χαρά πάει ο θηλασμός... δεν θα έλεγα ότι είναι εύκολη υπόθεση αλλά ούτε και τόσο δύσκολη ώστε να μην τα βγάζεις πέρα... θέλει τρόπο και υπομονή...

Ο δικός μου είναι αρκετά ήσυχος... μόνο όταν πεινάσει και αργήσεις να του δώσεις να φάει τσιρίζει λίγο!! :D:D:D Σαν τον μπαμπά του δεν αντέχει καθόλου την πείνα!!

Όσο για τις αυπνίες που ρωτάς.. το μυστικό είναι να κοιμάσαι όταν κοιμάται το μωρό όποτε μπορείς... Ο δικός μου πεινάει κάθε 2,5 με 3 ώρες... εγώ κοιμάμαι ένα 3ωρο σχεδόν κάθε μεσημέρι... επίσης τις νύχτες τον ταίζει ο άντρας μου, βγάζω γάλα με το θήλαστρο και του το δίνει... οπότε δεν μπορώ να πώ ότι ξενυχτάω... Τώρα ας πούμε ο άντρας μου κοιμάται... και εγώ περιμένω να ξυπνήσει ο μικρός σε κανά τέταρτο να τον ταίσω και να πέσω για ύπνο... όταν ξαναξυπνήσει θα αναλάβει ο άντρας μου δράση.. :D:D Κάπως έτσι... Όταν με το καλό έρθει και το δικό σου το μωράκι θα κάνετε και εσείς το δικό σας πρόγραμμα με βάσει τις ανάγκες του μωρού σου και τις δικές σου...

Μιχαέλα μου τώρα διάβασα για την μικρή σου!! Περαστικά σας!!!

Πιπίτσα μου μην δίνεις σημασία σε κανέναν!!! Δεν αξίζει να χαλιέσαι!!

Συμπεθέρα μου φιλάκια και σεσένααα!!! Μου έλειψες!!!

Αυτάααα, τα λέμε αύριο πάλι αν καταφέρω να μπώ!!! Έρχεται η θεία μου απο Γερμανία αύριο και την κόβω να έρχεται εδώ κατευθείαν για να δεί τον μικρό!!! :D:D:D

Μαράκι μου είσαι συνέχεια στο μυαλό μου!!! Καλή επιτυχία για αύριο!!

Καληνύχτα κοριτσάκια!!! Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα κοριτσακια!!!!Τι κανετε??

Εμεις ειμαστε καλα κ μεγαλωσαμε παρααααααα πολυυυυ!!!!!!!!Πηγαμε χτες στο γιατρο κ μας εβγαλε 3420!!!!!!!!!

Η αληθεια ειναι οτι αυτη η βδομαδα που περασε ηταν κ πιο δυσκολη για μενα..εχει καταλαβει οοολη μου την κοιλια ο μικρουλης μας κ δεν μπορω να κουνηθω..ο υπνος δυο μερες τωρα χαλια...

Αλλα..λογω ισχυακης θεσης η μετρηση της κοιλιας δυσκολη υποθεση..παιδευοταν ο ανθρωπος ποση ωρα..οποτε μας ειπε περιπου 200γρ κατω..θα το επιβεβαιωσουμε την Παρασκευη η την Πεμπτη που θα παμε στο μαιευηριο για ντοπλερ...θα το σιγουρεψουμε σημερα το ραντεβου...

και...ενδεχεται να γεννησω κ το Σαββατο..

Ολα θα εξαρτηθουν απο το ντοπλερ..

Αμνιακο κ πλακουντας μια χαρα...συσπασεις καθολου...

Αλλα στην μαιευτικη συμβαινουν ολα τα απιθανα..μας ειπε...οταν τον ρωτησα αν βλεπει να μας "την κανει" νωριτερα ο μικρος..κ μιας κ εμενα μου εχουν συμβει ολα τα απιθανα..ειμαστε σε μια ετοιμοτητα..ετσι παλι θα αλλαξω τα ραντεβου για beaute..και θα παω σημερα αυριο..

Σας εχω πει οτι δεν αντεχω αλλο τη ζεστη??Τον αερα??που ολο μου το σπιτι ειναι μεσα στην σκονη κ το χωμα??

Σημερα θα αναλαβει ο αντρας μου δουλειες..

Απο φαγητο γεμιστα!!Τα χα κανει το Σαββατο γιαΚυριακη αλλα τελικα πηγαμε στην μαμα μου κ ετσι ειναι ψυγειο..χτες πηγαμε στην πεθερα μου..οποτε δεν εχουμε μαγειρεμα...

Μαρακι μου περιμενουμε νεακια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αννα μου καλο γιατρο σημερα..ελπιζ αυτη τη φορα να χει χρονο κ να μην συγχιστεις...

Νικολ μου εφτασε κ για σενα ο καιρος...οσο για το θηλασμο κ ξενυχτι νομιζω οτι εξαρταται απο το μωρο ,το προγραμματο δικο μας,κ την υπομονη μας!!!

Αλλα καναμε υπομονη για πιο δυσκολα πραγματα..εκει θα κολλησουμε??Ε κοριτσακι??

Σοφακι μου οι μικρες σου ειναι σκετη γλυκα!!Σε λιγο που μια μια θα αρχισει τα ξενυχτια θα κλεινουμε ραντεβου μεταμεσονυχτια κ θα μιλαμε!!!

Νικακι μου αυτον ο σπρωξιμο χαμηλα κ το κατουρημα της σταγονας το χω κ γω...μεγαλωσανε μωρε τα νινακια μας κ πιεζονται κ αυτα....

Οσο για την παστα κτον μουσακα τι να πω????Μουρλια!!!Εχω κανει μια λιστα στο τι θελω να μου μαγειρεψουν οταν θα γεννησω με αλατι!!!!!!!!!!!Να φαω να το ευχαριστηθω!!!!

Γιελιζακι μου ο μικρουλης φαινεται να ναι το καλυτερο παιδι!!!Μπραβο του δεν ταλαιπωρει την μαμα!!!!

Σισακι μου περαστικα στην μικρουλα σου!!!!!και μενα μου αρεσει να πλνω εξω την αυλη κ να γινομαι μουσκεμα...ειδικα τωρα που σκαω με την ζεστη!!!!!!!!

Αυτααααα!!!Δεν θυμαμαι κατι αλλο...

Φιλακιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Μαρακι καλη επιτυχια!!!! με το καλο να μας πεις νεα..ευχαριστα!!!!!

κοριτσια σας φιλω...σημερα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου γιατι εχει ζεστη απιστετη και με χαλασμενο κληματιστικο δεν παλευετε με τιποτα...υποφερω...ειμαι και πρισμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα...δεν προλαβα να διαβασω τα παντα αλλα νικολ μου θελω να σου πω οτι οταν ε3χεις 1 παιδακι ειναι αλλιως και αμα ειναι και ησυχο ολα καλα και επειδη ειναι ενα κοιμασαι οτανκοιμαται και ολα καλα...ο μεγαλος μου με ξυπνουσε καθε 3 ωρες ολο το 24ωρο για 2 μηνες σερνουμουνα για κρεββατι μετα κοψαμε το βραδυνο..τωρα με την μικρη ειναι ησυχη παρα πολυ τρωει καθε 4 ωρες τη μερα και τη νυχτα μπορει να με παει και 6 ωρες ιδανικα δηλ αλλα εχει 2 μερες μας τεντωνει προχθες την ταισα 1παρα και κοιμηθηκαμε 3,30 ασε χθες?ακου ξεκινησα να την ταιζω 12 παρα και ξερεις τι ωρα κοιμηθηκα?5...βεβαια καθαριζε χθες απο το μικονιο και πονουσε η κοιλιτσα μου εκανε κακα και 5 φορες μεσα σε μια ωρα....αλλα το θεμα ειναι οτι κατα τις 2,30 εκλαιγε και μου ξυπνησε τον μεγαλο...με αποτελεσμα να να νταντευουμε 2 παιδια..και 8 ηρθε παλι ο μεγαλος να με ξυπνησει ο αντρας μου και εγω ειμαστε με 3 ωρες υπνο εκεινος στη δουλεια υποφερει εγω στο σπιτι..οποτε σου λεω εγω για αυπνιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα για τα απορρυπαντικα που λετε εγω χρησιμοποιω εδω και 2 χρονια π[ροδερμ σκονη και μαλακτικο και ολα καλα και ουτε ερεθισμους ουτε τιποτα...το ρακαδι επειδη ειναι σαπουνι εχει αλλη περιεκτικοτητα και ειτε στο χερι ειτε στο πλυντηριο δεν καθαριζει ευκολα και επειδη τα ρουχακια τα πλενω στους 40 ειναι φυσικο αν βαλεις πιο δυνατο προγραμμα ειναι αλλιως οταν πλενω στο χερι ρουχα με αρκαδι να σας πω ςνα τροπο βαζετε σκονη στη λεκανη ριχνετε νερο και ταυτοχρονα ανακατεβετε με το αλλο χερι τη σκονη μεχρι να λιωσει και μετα βαζετε το ρουχακι μεσα....μονο ετσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Ζεστη και σημερα!Ευτυχως εβαλα το κλιματιστικο το βραδυ και κοιμηθηκα παρα πολυ καλα!

Μαρακι και Αννα,καλο γιατρο!Περιμενουμε νεα σας!

Νικολ,τελειωσες με τα διαβασματα;

Πιπιτσα,γιατι συγχιζεσαι τοσο;Δεν βρισκω πως ειπε κατι τοσο φοβερο η μαμα σου... :roll: Απο ενδιαφερον το ειπε πιστευω,μιας και μπαινεις οντως στον μηνα σου και πρεπει να εισαι ετοιμη για ολα.Απλα μην δινεις σημασια και μην λες πολλα πολλα,για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

Κατερινα,μεγαλωσε ο μπεμπης!Λιγο εμεινε ακομα!

Χρυσα,δεν εχεις κανεναν ανεμιστηρα να δροσιστεις λιγακι;

Ιφιγενεια δυσκολα τα πραγματα με 2 παιδακια!Υπομονη με τα ξενυχτια!

Γιελιζ,δεν σε παιδευει ο μπεμπακος,μπραβο!

Σοφια,οι ζουζουνιτσες ειναι κουκλες και μοιαζουν απιστευτα!Αληθεια,τις ξεχωριζεις ή μπερδευεσαι; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαιρη!Πολλη ησυχια σημερα,που πηγαν ολες;

Πραγματι,πολλη ζεστη,παω να αναψω το κλιματιστικο!

Εμεις τρωμε ντολμαδακια πεθερας και περισσευμα μουσακα.Παλι δεν εχει μαγειρεμα σημερα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντεχω ουτε το μαγειρεμα πια Μαιρη μου...Οποτε μαγειρευει η μαμα και η πεθερα.Εγω αν κανω μονο κατι γρηγορο...Αυριο ισως μαγειρεψω σνιτσελ,θα δουμε...

Η συμπεθερα μου που ειναι;Λες να γεννησε;Μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makri na krataei to aggeloudi ths agkalia alla k an den egine shmera autes tis merres tha ginei sigoura afou ebgale ta rammata

k egw den thn paleuw na mageireuw alla h pethera mou mageireuei apaisia k h mama mou menei se xwrio mish wra makrua opote mou peftei duskolo alla an mou dinete eukairia ennoeite pws den kanw tpt... kai egw exw barunei polu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχως εμενα η πεθερα μου μαγειρευει ωραια!Ειδικα τα ντολμαδακια τα κανει τελεια!Και η μαμα μου μαγειρευει ωραια,αλλα καποια φαγητα δεν τα κανει τοσο ωραια οσο η πεθερα!Την αληθεια να την λεμε! :lol: Οποτε αναλογα με το φαγητο που θελω να φαω,λεω και στην αναλογη να το φτιαξει! ;):lol:

Και ξερεις,αμα στειλει φαγητο η πεθερα δεν ειναι για μια μερα,ειναι ταψια ολοκληρα και γλυκα και φρουτα κλπ.

Και εγω νοιωθω πολυ βαρια,τελος με τις δουλειες!Να δω πως θα καταφερω να παω για ψωνια,δεν αντεχω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosaki μου μια χαρά το έχετε οργανώσει, ευχομαι να τα καταφέρω κ εγω έτσι...... :D

Φίλα μου το μπεμπάκι σου........

Ιφιγένεια το ξέρω ματ'ακια οτι παίζει σημαντικό ρόλο κ το παιδί....ανυπομονω να δω τι με περιμένει κ εμένα............. :D Φιλάκια και στο δικό σου λαχταριστό μωρό............

Κατερινάκι μου όχι φυσικά δεν μασάμε ....είμαστε συνηθισμένες σε αγώνες ...........αντε με το καλο πλησιαζεις μαναράκι μου για τη μεγάλη μερα................

beboulino μου ναι τελειωσα επιτυχώς .....απο Οκτώμβριο πάλι....τώρα μόνο δουλειά μα πάνω απο όλα μωρο οργάνωση............. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη είμαστε στην ίδια ημερ. πότε σου λέει ο γιατρός σου ότι πάτε για γέννα?

Εγω υπολογίζω μέχρι τέλος του μήνα με καισαρική όμως αλλιως πήγαινα 9-10 Αυγούστου.

Απο συσπάσεις πως πάτε....ξεχνάω να τις μετράω ρε γαμώτο ...ήδη απο το πρωί έχω κάνα 5αρι..... :roll: περίπου.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα δεν διαβασα τα νεα σας μιας και μπηκα μια στρα γρηγορα...Η Μαρια πηγε για τις ραφες εχετε κανα νεο....Νικηηη σου βαζω να δεις τα πραγματακια...μολις τα επλυνα κιολας και ανυπομονω να τα σιδερωσω...φιλια σε ολες....ααα πολυ ζεστη σημερα...περιμενω πως και πως να παμε για μπανακι...φιλιααα

post-1349-13873937390319_thumb.jpg

post-1349-13873937390442_thumb.jpg

post-1349-13873937390547_thumb.jpg

post-1349-1387393739065_thumb.jpg

post-1349-13873937390756_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...