Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

κοριτσια μου καλησπερα.

τι ζεστη ηταν αυτη σημερα;πηγαμε για μπανιο και το μετανιωσα,γιατι απο οταν γυρισαμε εχω ενα τρομερο πονοκεφαλο.

εχθες πηγα στον ενδοκρινολογο.ολα πολυ καλα.με ζυγισε κι ολας και δεν εχω παρει ουτε 1 κιλο.αφου ουτε εγω το πιστευω πως καταφερα να ειμαι τοσο πειθαρχημενη.για σκεφτειτε οτι ειμαι στο 9ο και δεν εχω παρει ουτε 1 κιλο.

απο την Παρασκευη θα αρχισω να μειωνω τις μοναδες ινσουλινης και εως την 38η εβδομαδα θα την εχω κοψει.ουφ πια!!!!δεν μπορω αλλο!ποναει η κοιλια μου απο τα τρυπηματα.

Ιφιγενεια μου καλα θρεμματα να εχεις!μπραβο σου ειχες πολυ καλο τοκετο απο οτι διαβασα.

Μακαρι Παναγια μου να ειμαστε καλα κι εμεις και τα μωρακια μας και να εχουμε μια καλη γεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσιαααααα....χθες το πρωι μια που μπηκα...κ μετα δεν ξαναμπηκα :D:D ηρθε ο αντρας μου νωρις απο την δουλεια κ μου πηρε την θεση :(:( ηθελε να παμε πρωι πρωι στην θαλασσα αλλα εγω δεν ειχα ετοιμασει ακομα φαγητο...οταν γυρνουσαμε τι θα τρωγαμε...τα ποδια μας :D:D:D οποτε μαγειρεψα,φαγαμε κ πηγαμε θαλασσα...μες το καταμεσημερο,στις 1 :shock::shock::shock: ευτυχως εχουμε στην θαλασσα το κιοσκι οποτε κ η θαλασσα ηταν πολυ ζεστη εκεινη την ωρα κ στην σκια ημουν μετα...τα παιδακια μου ομως,μικρ κ μεγαλα, το παρακαναν στον ηλιο κ μαλλον το μικρο μου το πειραξε...οταν ξυπνησαμε ολο μου παραπονιοταν οτι πονουσε το κεφαλι κ η κοιλια της...το βραδυ πηγαμε κ βολτα σε κατι εκδηλωσεις,φαγαμε κ πιτσα κ γυρισαμε...ωραια περασε η μερα...αλλα μας περιμενε μεγαλη συνεχεια...η μικρη αρχισε να παραπονιεται το βρασυ οτι ποναει ο λαιμος της...στην αρχη ειπα οτι ειναι απο το νερο στη θαλασσα...σημερα που ξυπνησε παλι τα ιδια...βλεπω το λαιμο της μεσα κ ολα ηταν κατακοκκινα...την περνω κ εγω κ παμε στο νοσοκομειο γιατι που να περιμενω μεχρι αυριο δευτερα...μου εκανε κ κατι δεκατα...οποτε πηγαμε....τελικα κολλησαμε μια ωραιοτατη ρινοφαρυγγιτιδα...πηραμε κ την αντιβιωση μας...ο γιατρος ειπε οτι ειναι ακομα στην αρχη αλλα καλυτερα να παρει αντιβιωση για να μην το γυρισει σε μολυνση...τωρα μεχρι να γινει καλα ουτε θαλασσα μας ειπε...κ πανω που πιασαν οι καψες κ ειπαμε να κανουμε κανενα μπανιο :(:(:( το καημενο ποναει οταν καταπινει κ ολο κλαψουριζει...κ να φανταστεις ειναι η πρωτη φορα που την πιανουν τα λαιμα της...υπομονη μονο να περασει γρηγορα γιατι το καημενο υποφερει....

οπως καταλαβατε το σαβ/κο ξεκινησε ομορφα κ κλεινει ετσι κ ετσι...

με την ζεστη πως την βγαλατε σημερα κ χθες?εγω σημερα μονο υπεφερα κ αυτο γιατι βγηκα το πρωι εξω αλλα κ τωρα μολις εκανα ντους κ παλι ζεστενομαι....αρχισαν λοιπον τα οργανα :shock::shock:

καλο βραδυ...τα λεμε αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!!!Στο εξης τετοιες ωρες θα τα λεμε...Τουλαχιστον ετσι προλαβαινω κ διαβαζω νεακια σας ;);) Αποφασισα μετα το βραδυνο (μεταμεσονυχτιο δηλαδη) γευμα να μη ξαναξαπλωνω γιατι γινομαι χαλια μετα :(

Μιχαελα πολλα περαστικα στην μικρουλα σου.Αφου ειναι στην αρχη ακομη ευχομαι κ ελπιζω να γινει πολυ γρηγορα καλα!

Μαρακι μου πλησιαζει ο καιρος!!Λες να γεννησεις στις 12?Δηλαδη αυριοοοοοοοοοο?????

Ευη μου καλη η δουλεια αλλα στην κατασταση σου πρεπει να ξεκουραζεσαι...

Τονια μου τελεια τα νεα σου!Μπραβο κοριτσακι μου!Οντως εχεις φοβερη πειθαρχεια!!!

Γιελιζακι καλες βολτουλες με τον γαμπρο μου!!

Χρυσα μου κοντευεις κι εσυ!!!!Οσο για την πανα,αστην καλυτερα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

τι κανετε;;;;

Συμπεθερα πωπω..τι ηταν αυτο καλοκαιριατηκα...παλη καλα που το σκεφτηκες απο νωρις να πατε γιατρο γιατι αλλιως..θα βασανιζοταν το καημενο μεσα στη ζεστη!!!

Σοφακι δυσκολα με τις κουκλες....ε;;;..υπομονη..θα ξεπεταχτουν τον χειμωνα και του χρονου θα ειστε αρχοντες!!!..Παντως ειναι κουκλιτσες!!!

Τονια καλοκουραγιο..κοντευεις ακι εσυ..αντε με το καλο!!!

Εγω σημερα ξυπνησα πρισμενη..και τι να να κανω...δεν τροω αλμυδα ..η πιεση παει 9-5 και ειμαι σαν φυτο...αμα φαω κατι αλμυρο...πριζομαι αμεσως....

Καιο γιο ςμου σημερα παλη να μοιρασει το γαλα ηθελε...

ειδα και ενα ολιγον τι απαισιο ονειρο σημερα...ας μη το θυμαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!καλημεραααααααααααααααααααααααααααααααα!

τι κανετε;

θελω μπανακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

πλανταξα στη ζεστη χτες.με ερ κοντισιον κ ο ιδρωτας εσταζε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου..τι κάνετε? Ξύπνησα κάπως αναστατωμένη, δεν ξέρω αν ακούσατε τι έγινε στην κύπρο. Εγινε μεγάλη έκρηξη σε ναυτική βαση με πυρομαχικά και έχει γίνει χαμός..Μέχρι στιγμής υπάρχουν 12 νεκροί και πολλοί τραυματίες..Υπαρχουν διακοπές ρεύματος, εκεί υπάρχει και κατασκηνωτικός χωρος και δεν ξέρουν τι έχει γινει. Η έκρηξη έγινε τις ώρες που περνούσε κι ο αντρας μου καθημερινά τον τελευταιο καιρό για δουλειά, σήμερα ευτυχώς καθυστέρησε να ξεκινήσει. Ελπίζω να μην υπάρξουν άλλοι νεκροι και να σταματησουν οι φωτιές.Γινεται χαμός πάντως...

Σορρυ σας μαύρισα την ψυχή πρωί πρωί...

Γιελιζ μου αρχισατε τις βολτιτσες ε? Αντε να το ευχαριστηθείς τώρα..

Σοφάκι μου τι κάνεις??

Μιχαέλα μου περαστικά στην μικρούλα σου..ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα..

Εύη μου ευχαριστώ για τις ευχές σου..

Τι άλλο γράψατε...δεν θυμαμαι...

Εμείς περάσαμε καλά στην βάφτιστη χθες...όλοι με ρωτουσαν ποτε γενναω και σχολίαζαν ότι δεν έβαλα κιλά!!! Ο άντρας μου τους έλεγε ότι την Τριτη γενναμε, και εκνευριζόμουν γιατι του λεω τωρα που θα σε παιρνουν όλοι τηλ εσυ θα το απαντάς!!! Τα πόδια μου πάλι πρήστηκαν πολύ χθες..Νομίζω όταν είμαι ακίνητη για πολύ ώρα το παθαίνω.

Αννα μου ίσα ίσα δεν στεκόμουν, αλλά καθόμουν στο ίδιο σημείο γι'αυτο μάλλον φουσκωσαν..

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα, ανυπομονώ. Θα έρθει η μαμά μου σήμερα να κάνουμε μια γενική πριν πάω στο γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΠΩ ΜΑΡΑΚΙ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑς.ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΧΤΕς.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ Σ ΕΝΑ ΓΑΜΟ.κριμα οι ανθρωποι.κοψοχολιαστηκες κ για τον αντρα σου φανταζομαι ε;τι να πω.

αντε αυριο ειναι η μεγαλη μερα.λες να γεννησεις αυτη τη βδομαδα;τι καλα.κ εγω θελω να περασουν αυτες οι 2 βδομαδες.εχω αρχισει κ υποφερω πολυ.αλλα εκτος απ αυτο στριφογυριζουυν πλεον πολυ χαμηλα κ μου φαινεται οτι θα βγουν.αυριο θα παω κεγω στο προκομενο το γιατρο μοπυ ναδουμε.θα δουμε;η θα χει παλι τρεξιμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια τι κανετε??

΅Εμεις καλα ειμαστε και ζεσταινομαστε παρα παρα πολυ !!!!Τα χω δει ολα με την ζεστη κ ειμαι κ ολη μερα με κλιματιστικο..

Το Σαββατο κουραστηκα πολυ..πηγαμε ΣΜ για λιγο κ ηταν λες κ καναμε 2 ωρες,μετα γυρισα σπιτι,με πηρε η κουμπαρα μου πηγαμε Κωτσοβολο εχουμε γαμο το Σαββατο 16/7 κ ηθελα να παρω το δωρο..τα επαιξα κ εκει..ξαναγυρισα εβαλα να μαγειρεψω γεμιστα να χω την Κυριακη κ μετα μπανακι κ ειχα το στρωσιμο του κρεββατιου του ζευγαριου που παντρευεται..ευτυχως μενουμε διπλα κολλητα..

Ολα ηταν πολυ ομορφα,εσκασα κ στο φαγητο κ μετα δεν μπορουσα να κουνηθω..ο μικρος απο την μουσικη που ηταν πολυ δυνατα ειχε τρελαθι στην κλωτσιατο τεντωμα δεν σταματησε λεπτο το μαναρακι μου..κατα τις 3 αποσυρθηκα κ ξεραθηκα στον υπνο..ουτε μουσικη ακουγα ουτε τιποτα..

Ολοι μου ελγαν ποτε γεννας Σεπτεμβρη?Κ οταν ελεγα σε 8 μερες το πολυ..μου ελεγαν μπραβο δεν εχει παρει καθολου κιλα...ουτε πρηξιμο ουτε τιποτα..

Χτες Κυριακη με ξυπνησε ηαδερφη μου κατα τις 12 που ηρθαν..ηπιαμε καφεδακι κ φυγαμε για την μαμα μου..φαγαμε εκει κ αραξαμε με χρι το βραδυ..και 11.30 επεσα για υπνο..αλλα δεν κοιμηθηκα καλα..

Ο μικρος ηταν με σηκωμενο το κεφαλακι ακριβως κατω απο το στηθος μου..δεν μπορουσα να παρω ανασα με τιποτα,ζεσταινομουν κιολας,σηκωθηκα τουλαχιστον 4 φορες για πιπι μπορει κ παραπανω..

Σημερα το απογευμα εχουμε κ γιατρο...για να δουμε τι θα δουμε..

Κ γω εχω προαισθημα οτι θα γεννησω νωριτερα απο τις 18...κ δεν θα προλαβω να ετοιμαστω καλλωπιστικα κιολας...ιδωμεν...

Μαρακι μου με μια αλλη κοπελα που μιλαω σε αλλο φορουμ ειμαστε μαζι μια μερα διαφορα κ αυτη μ περιδεση..ελεγε μολις βγαλει τις ραφες θα γεννησει..αλλα η μικρη της βολευτηκε κ ακομη τιποτα..ουτε διαστολη..της εδωσεπεριθωριο ο γιατρος μεχρι τις 19..δηλ θα μαστε μαζι κ στο μαιευτηριο..

Οποτε μην αγχωνεσαι..

Τα ποδια μου κ μενα πρηζονται με τη ζεστη πολυ..

Αλλα να σου πω και γω πλεον εχω φτασει στο σημειο πλεον που λεω αντε να γεννησω...

Ιφι μου να σας ζησει η κουκλα σου να ναι παντα γερη κ δυνατη και να μην δυσκολευτει κ αυτη ποτε κ σε τιποτα!!!καλη λοχεια γλυκεια μου!!!!!!!!!

Νικακι μου μην αγχωνεσαι με τα κιλα μια χαρα εισαι..κ τωρα στον 8ο με την ζεστη κιολας θα σου κοπει η ορεξη..θα δεις...

Γιελιζακι μου καλες βολτουλες!!!!!!!!

Σοφακι μου υπομονη θα περασουν ολα κ θα βρειτε τον ρυθμο σας κ παλι!!!!!

Μιχαελα μου πως ειναιη μικρουλα σημερα??

Ευακι μου χαρας το κουραγιο σου να δουλευεις ακομη με αυτη τη ζεστη..

Αννα μου αντε πλησιαζει κ η δικη σου μερα!!!!!!!!

Δεν θυμαμαι κατι αλλο...

Φιλακιαααααααααααααααααααααααααααααααααα θα τα πουμε μετα η βραδακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου σήμερα το πρωί κατά τις 6 έγινε...γι'αυτο δεν άκουσες τίποτα.

Λέω ότι θα γεννησω...ο μικρός όμως τα ίδια λέει??? Για να δούμε??

Εχει απιστευτη ζεστη και είναι μονο 9 ακόμη! Ειπα να μην ανοιξω κλιματιστικό όμως όσο αντεχω γιατι υπαρχουν διακοπές ρευματος και στην τηλεοραση είπαν να τα αποφυγουμε όσο μπορούμε για να μην υπαρξουν άλλες βλάβες...για να δούμε...

Κατερίνα μου καλο γιατρό σήμερα...περιμένουμε τα νέα σας! Λες να σου κάνει την έκπληξη ο μικρός?

Για μενα τώρα κι εγώ προετοιμάζομαι ότι πιθανόν και να μην γεννησω αυριο, μην απογοητευτω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα...πωπω Μαρια τιποτα δεν ακουσα ...ειχαμε παει να στολισουμε και μετα πξγαμε τον Χριστοφορο τσουλιθρα να δροσιστουμε κιολας και δεν ειδα ειδησεις...πωπω...αντε Μαρακι..με το καλο αυριο...Γιελιζ ειναι πολυ ωραια η πιπιλα...για τη βαπτιση την θελω μιας και δεν μπορει να τη φοραει συνεχεια...εχει και σε μπιμπερο και σκεφτομαι για αργοτερα να παρω...εχει και κατι παπουτσιαααα....μουρλια...αλλα ποτε να προλαβει να τα βαλει οταν μεγαλωνουν τοσο γρηγορα...Χρυσα μου νομιζεις θελω να δουλευω...αφου πλεον ρε κοριτσια 5 μπαλονια με Ηλιον να φουσκωσω και τερμα δεν αντεχω..οσο για τα παρτυ τι να σας πω..πρεπει να σας εχω ξαναπει δεν θυμαμαι..εχουμε ατομα να πηγαινουν αλλα τη μια...η μια κοπελα παει διακοπες η αλλη δεν μπορει εκεινη την ωρα η αλλη το ενα η αλλη το αλλο...τι να σας πω...ολο λενε οτι θελουν να δουλεψουν αλλα δεν βλεπω τιποτα τετοιο...παει ο αντρα μου και εγω με την κοιλια εκει..τι να κανει και αυτος..ολοι θελουν ιδια ωρα ιδια μερα...ειναι απιστευτω,..κατα αλλα ανεργια...αφου δεν θελουν να δουλευουν θελουν να πληρωνονται χωρις να κανουν κατι...ααα και η μια ζητησε και αυξηση και τωρα μεσα σεζον πηγε διακοπες....και ειδικα φετος που κανονικα δεν μπορω να δουλευω θα δουλευαν περισσοτερο αλλα τι να πεις....πονεμενη ιστορια...και αμα καταλαβουν οτι ειμαι και εγκυος με λυπουνται και με κοιτανε καπως και δεν το θελω καθολου....κοριτσια πρωι πρωι και ηδη εχει ζεστη και αισθανομαι οτι θα λυποθυμισω...παω να κανω ενα ντουζ και να φυγω για μαγαζι...Καλη μερα να εχετε..φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω γω Μαρακι??Αν κ δεν εχω τιποτα ουτε συσπασεις κλπ αλλα ξερω γω??Αν δει κατι στον υπερηχο..θα δουμε..

Απο τη μια θελω να μαι οκ καλλωπιστικα αλλα απο την αλλη θελω να γεννησω κιολας...πλεον δυσκολευομαι να κουνηθω..ειμαι κ small size κ ειναι ακομη πιο δυσκολο,εχω κ τα ρημαδοσκαλια που να μην τα χα..που με ταλαιπωρουν..οπως κ να χει 6 μερουλες μεινανε ακομη!!!!!

Ευακι αυτο το λω κ γω..δεν υπαρχει ανεργια αλλα τεμπελια..αν θες να δουλεψεις δουλεια βρισκεις...

Παω να κανω ενα μπανακι να δροιστω διοτι θα βγουμε για κατι δουλειες..

Φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είσαστε φουσκίτσες μου????

Καλημέρα σας!!!!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε…… με όχι τόσο πολύ ζέστη!!!!!!!

Εμείς καλά είμαστε…… τρώμε το πρωινούλι μας & ετοιμαζόμαστε για βολτίτσα!!!!!

Από σήμερα…. ξεκινάμε εντατικά περπατηματάκι!!!!!!!!!

Θα περάσω κι από τα ΚΕΠ, για το χαρτί που ήθελα……….

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία πια……

Βάζω το πλυντηριάκι μου να πλένει & βγαίνω… τα 1ας μας μωρουδιακά πλένονται!!!!!

Σας αφήνω προς το παρόν…….

Θα τα πούμε αργότερα!!!!!!!

Μάκια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι μου κανετε κοριτσια μου???????????

Εμεις σκαμε απο την ζεστη....ειμαστε ετοιμη να εκραγουμε!!!Δεν ειχα καθολου καλο υπνο...με το κοιλοτακι κοιμηθηκα ηταν και ο μικρος ανησυχος και πεδευτικα πολυ..!!!!!!!!!!Μπηκαμε στον 8ο και ειμαι πολυ χαρουμενη...αν εξαιρεσεις οτι εχθες ειχαμε αλλο ενα μικρο περιστατικο με κατι ροζ παλι υγρακια..πηρα τον γιατρο και μου εδωσε γιουτοπαρ μισο το πρωι και μισο το βραδυ!!!Καποια το επαιρνε αυτο αλλα δεν θυμαμαι ποια...τι ειναι ακριβως??????

Το σαββατο ηρθε η μαια...ηταν τελεια μου εδειξε ασκησουλες για τωρα για λεκανη και μεση και απο την αλλη φορα θα μιλησουμε για ασκησουλες του τοκετου...κατα ενθουσιαστηκαμε και εγω και ο αντρας μου..μαθαμε πολλα πραγματα μας ειπε και για τις συσπασεις πως να τις μετραμε...και στο τελος με ενα μεγαλο χονι ακουσε ο αντρας μου και τον μπεμπη μας..:)

Πολυ μου αρεσε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαρακι μου το ακουσα αυτο που εγινε στην κυπρο και σταναχωρηθηκα πολυ...κριμα!!!!!!!!!!!

Ερχεται η ωρα σου ,ε?????Αντε να δουμε λες να μας ερθει αυριο ο μπεμπης...Θα δειξει!!!!!!!!!!!

Κοριτσια σημερα εχω επετειο γαμου.....κλεινουμε τα 2 χρονια!!!!!!!!!!!!!!

Καναμε και την βαλιτσα μας εχθες..και τωρα περιμενουμε λογικα σε κανα 2 εβδομαδες το πολυ να ερθει το παιδικο να το διακοσμησουμε κιολας!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα πηγα πηρα και την βεβαιωση κυοφοριας και ολα οκ!!!!!!!!!!!!

Εσεις οι υπολοιπες ολα καλα????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Εύη μου...υπομονή με τη δουλειά!!

Κατερίνα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα..Εγώ νιωθω και μια πίεση προς τα κάτω και μπροστά στην κοιλιά και πίσω στην πλάτη. Είναι και μικρός ο σωματοτυπός μου και πονάω παντού! Υπομονή λίγο ακόμα!

Πιπίτσα μου με το καλό τα πλυσίματα!! Είναι τέλεια αυτη η φάση...αντε κοπέλα μου από εδώ και πέρα μπαίνεις κι εσύ στην αναμονή!

Μαρία μου καλημέρα...δεν είπαμε να μην κουράζεσαι?? Μην το αφήνεις έτσι κοπέλα μου, ξεκουράσου κι άσε τη δουλειά...δεν υπάρχει κάποιος άλλος να αναλάβει??? ΤΟ γιουτοπαρ το έπαιρνα εγώ, η Νικη και η Αννα νομίζω. Εϊναι για συσπάσεις...να ξέρεις ότι φέρνει ταχυκαρδία, δυσφορία και καμιά φορά λίγο τρεμουλο στα χερια.Ειναι μεχρι να το συνηθισεις! ΚΑι να τρως καλα πριν το παρει για να μην είναι τόσο έντονα τα συμπτώματα!

Να ζήσετε κιόλας...πάντα ευτυχισμένοι να είσαστε!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας και να διπλασιαστεί η αγάπη και η ευτυχία σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι εγω πιστευω οτι μεχρι τελος της βδομαδας θα χεις γεννησει.πω πω.εμεις κ εμεις θα μεινουμε.δε πειραζει ομως με τετοιες χαρες που θα χουμε :D:D:D:D

κατερινα μου κ σενα ετοιμη σε βλεπω ;)

εγω επαιρνα γιουτοπαρ.κ δε μου το κοψε ακομα.μαλλον απο αυριο.θα δουμε.

τι τρωτε;εμεις φασολακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι μου ευχαριστουμε παρα πολυ να σαι καλα!!!!!!!!!!Και εσυ με το καλο να φερεις το νινακι σου στον κοσμο!!!!

Τωρα οσον αφορα το μαγαζι...ναι θα σταματησω σιγα σιγα αυριο κιολας ενημερωσα οτι δεν θα ερθω!!!!!

Αλλα να σου πω εχθες δεν εκανα κατι δεν κουραστηκα...αλλα τι να πω!!!!!!!!!!!!!Μου ειπε να το περνω για 2 εβδομαδες...Εχω αγχωθει λιγο χαλαστηκα μωρε!!!!!!!!!!Εκει που ενιωθα μια χαρα να σου τσουπ αυτο...με ειπε και μια να προσεχω μη με σπασουν τα νερα...και με αγχωσε!!!!Δεν την ξαναπερνω τηλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ξαναααα

Μαρουλιτα να ζησετε!!!!..να ειστε γεροι σαν τα ψιλα βουνα και με το καλο να γεννηθει το αγορακι σας!!!

Αννουλα κουραγιο..εσενα ειναι και δυο...που θα πει θα περασουν οι μερες..

μαρακι και εγω κεω θα γεννησεις μεσα στην ευδομαδα..θα δεις...τσακμπαμ σαν την Ιφηγεννεια μας..Το ακουσα αυτο για την εκριξη και πολυ στεναχωρηθηκα..

Ευη μου συμφωνω σε παρα πολλου ςκλαδους δεν υπαρχει ανεργια..αλλα οξεια τεμπελιτιδα...

σημερα δε μιλουσα μεμια ξαδελφη του αντρα μου με αρκετα σοβαρο οικονομικο προβλημα, εχει ενα κοριτσακι 1 ετους και τον Σεπτεμβρη θα γεννησει και το δευτερο..δουλευει μονο ο αντρας της και ειναι στο ενοικιο και οτι και να πεις..ζοριζονται...μου εδωσε μια φιλη μου ρουχα παιδια..για μωρα..πιζαμακια ολοσωμα φορμακια και κορμακια αλλα εγω επειδη εχω παρα πολλα απο τον Χριστοφορο δεν θα προλαβει να τα βαλει..

Κρατησα μερικα που ειχα ελλειψεις και τις προτεινα τα υπολοιπα..και μου λεει...εεεε..δεν ειναι εντελως κοριτσιστηκα και δεν τα θελλω...ε εμεινα παγωτο..

ειλικρινα αμα εκανα τωρα κοριτσι...σιγα μην αγοραζα ρουχα που θα φοραει στο σπιτι και πιζαμακια...θα αγοραζα καμια ροζ κουβερτουλα και φυσικα ρουχα εξοδου και παπουτσακια αργοτερα...ολα τα αλλα σκασηλα μου που θα ηταν μπλε πρασινα και γαλαζια...που οτι και να πεις...σοβαρο οικονομικο προβλημα δεν εχουμε και μια χαρα θα μπορουσα να τα παρω ολα απο την αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμάς............ζέστη κορίτσια πολύ..............

Ιφιγένεια τις ευχές μου κ απο εδω για ενα υγιέστατο μωράκι ...........................

πως πάτε κοριτσάρες? μια μια ξεφουσκώνετε ε? εμεις θέλουμε 2-3 βδομαδούλες ακόμα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesiliaki Μου τι να πει κανείς για τις επιλογές της αλληνής............. :?:

και εγω που θα μπορούσα να πάρω τα πάντα καινούρια εχω δεχτεί όλες τις προσφορές φίλων που είχαν πράγματα που δεν θα χρειαστούν πάνω απο 6 μήνες....κρίμα είναι.........

περι ορέξεως κολοκυθόπιτα δεν λενε?????????

αχ να είχα μια..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πως θα την παλεψουμε αυτη την εβδομαδα???????????????ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΖΕΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cesiliaki μου ευχαριστω για τις ευχες σου!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μη με κολαζεις...να χαμε μια κολοκυθοπητα τωρα...γλυκεια η αλμρη...μμμμμ...γλυκια!!!

Καλε πλακα κανεις..φσικα και θα τα παρω..ποσο μαλλων οταν μιλαμε για ρουχαλακια σε αριστη κατασταστη σχεδων καινουρια και τα περισσοτερα επωνυμα..

εγω κρατησα καποια συμπληροματα που ηθελα για το νινι..

καλυτερα αυτα τα λευτα να τα δοσω καπου αλλου...μεγαλονουν τα μωρα..μεγαλωνουν και τα εξοδα..

Και στον μεγαλο γιο μου ειχα παρει..και σε μια συναδελφο μου που γεννησε περισυ δανεισα πολλα που ουτε αυτη εχει αναγκη..της ειχα δανεισει την καλαθουνα το ριλαξ πολλα ρουχα εξοδου και το μικρο καρεκλακι αυτοκινητου..μου τα επεστρεψε ολα σε αριστη κατασταση......

Καλυτερα να παω καπου πιο καλα διακοπες η να παω καμια εκδρομη να ξεκουραστω με τον αντρα μου και τα παιδια μου με αυτα τα λευτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως μέχρι τώρα ήταν καλά τα πράγματα.............τώρα ζεσταίνομαι και εγω πολύυυυυυυυυυυ

και στη θάλασσα να πάω δεν μπαίνω ..παρα καθομαι σε σκιά ......κ μόνο ΣΚ...... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι είναι Cesiliaκι ειδικά τα πρώτα πράγματα του μωρού θεωρώ ότι είναι κ για πολύ λίγο και πολυέξοδα......στο κάτω κάτω κ να περισεουν χρήματα μπορεί η κάθε κοπέλα να πάρει πράγματα για πιο προχωρημένη ηλικία..........η να πάει για χαλάρωση.........αχ κ απο αυτο θέλω.......

πλάκα πλάκα σκέφτομαι αυτυχώς που έκανα τις χοντροδουλειές τις προηγούμενες βδομάδες γιατί τώρα κάτι η ζέστη κάτι η κοιλάρα μου δεν αντέχω καθόλου...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελος η θαλασσα και τα ταξιδακια για εμας....του χρονου παλι!!!!!!!!!!!Φοβηθηκα λιγο με τις συσπασεις και με το ροζακι και με βλεπω να καθομαι σπιτι....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι να κανουμε ας ειναι καλα τα μωρακια μας...Ουτε ορεξη για φαι δεν εχω με τοση ζεστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εγώ είχα γεννήσει στο μαιευτήριο στην Βέροια (1 έχει μονο) γιατί μένω Νάουσα.  Διακοπες πάμε 10 - 25 Ιουλίου, οπότε όταν γυρίσουμε θα έχω χρόνο να τα ετοιμάσω, 1 μήνα σχεδόν.
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω δεν βλέπω κάτι αλλά δεν βοηθάει και η φωτο που είναι ασπρόμαυρη αν μπορείς ανέβασε άλλη φωτο με χρωμα εγω από αυτήν την εταιρία δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη γιατί αν δεν είσαι σε καθυστέρηση δεν δείχνουν καλά βγάζουν γραμμή εξατμίσεις  εύχομαι πραγματικά να είναι όντως θετικό 🙏
    • Καλημέρα κορίτσια. Περιμένω αύριο ή Τρίτη την περίοδο μου. Είναι το τρίτο βράδυ που ξυπνάω για τουαλέτα και είπα να κάνω ένα τεστ clearblue που δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Και βγήκε σαν αχνος σταυρός στα 3 λεπτά ενώ είναι το τεστ με τις δυο γραμμές. Να πω την αλήθεια δεν το πολύ εμπιστεύομαι. Έβγαλα και φώτο αλλά εννοείται πως δεν φαίνεται όπως από κοντά. Τι μπέρδεμα μαυτα τα τεστ 😒. Εσείς βλέπετε κάτι η κάνουν πουλιά τα μάτια μου?
    • Καλημέρα! Εγώ γενικά συμφωνώ με το να πας σε ενδοκρινολόγο αλλά για να μην αγχώνεσαι και πάρα πολύ και εγώ έχω πάθει το ίδιο. Δηλαδή συνέπεια στους κύκλους μέχρι και στην ώρα κάθε μήνα και τους τελευταίους 4 που προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχω συνέχεια περίπου 5 μέρες καθυστέρησης σε κάθε κύκλο. Άσε
    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...