Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΔΕΙΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ


Recommended Posts

κοριτσια γεια σε ολες σας.εκανα σημερα υπερηχο και δεν ειδαμε τιποτα.η γιατρος απο το ασφαλιστικο μου ταμειο (πηγα για να μου γραψει κατι αιματος)μου εβαλε να κανω και εναν υπερηχο κοιλιας.ειμαι τωρα 6 1/2 εβδομαδων.αλλα δεν ειδαμε τιποτα.ο δικος μου ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ νωρις για να το δουμε απο την κοιλια αλλα δεν αποκλειει τιποτα πριν με δει και αυτος.κοριτσια εχει δει καμμια σας τοσο νωρις απο την κοιλια το μωρο της????πες τε μου γιατι θα τρελαθω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξερω οτι μεχρι την 11 βδομαδα δεν κανουν απο την κοιλια υπερυχο....εκτος αν εισαι υπερβολικα αδυνατη...

ευχομαι να ειναι ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικα σε τετοια φαση το βλεπουν απο κατω

κ εγω οταν ειχα παει στο γιατρο την πρωτη φορα (7 εβδ κ κατι) μου εκανε πρωτα απο την κοιλια κ δε φαινοταν τπτ

κ μετα εκανε απο κατω κ ειδαμε κ την καρδουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα εκει που πηγα να κανω την εξετασει μου ειπε στην αρχη οτι ειναι πολυ νωρις να το δουμε αλλα μετα αρχισε να μου τα αντιθετα ακριβως....σας να ειναι δυο διαφορετικη ανθρωποι....ααα και πολυ χοντρουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρα μου και εγω θυμαμαι,οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος και πηγα,ημουν 5 μιση εβδομαδων και μεχρι και την αυχενικη διαφανεια επειδη ημουν παχια και ειχα λιπος στην κοιλια απο κατω εγινε η εξεταση!!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε να μην τρελενεσαι....μια χαρα ειναι το σπορακι..ποτε θα πας γιατρο;;;;περιμενουμε νεα σου...και να μην στεναχωριεσαι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mε τίποτα δε μπορεί να φανεί κάτι απο υπέρηχο κοιλιάς σε αυτή τη φάση ......εδώ με κολπικό υπέρηχο στην 5η περίπου εβδομάδα και δε μπορεί να ακουστεί η καρδιά του εμβρύου.....έλεος :evil: γιατί σε ανχώσανε καλέ τόσο???? Χαλάρωσε οι τρείς πρωτοι υπέρηχοι γίνονται διακολπικά για τον λόγο αυτό...το εμβρυο είναι πολύ μικρό για να φανεί απο πάνω.........

Ηρέμησε και αυριο θα δείς το μικρό σου σποράκι......καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως ειπανε και οι αλλες κοπελες δεν μπορει να φανει με κοιλιακο υπερηχο εγω που εχω και οπισθια καμψη μητρας με το ζορι φαινοτανε και στον κολπικο αλλα τουλαχιστον καπου στην 9η βδομαδα που ειχα ξαναπαει ακουσαμε καρδουλα...μην περιμενεις να δεις κανα ολοκληρο μωρο ετσι...μια κουκιδουλα θα δεις..αντε με το καλο ο γιατρος σημερα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKI NA SOU PW KAI EGW...STHN ARXH THS EGGYMOSYNHS MOU 6 EVDOMADWN PERIPOU TO EIXA MATHEI KAI MOU EIXAN KANEI KAI EMENA YPERHXO APO THN KOILIA KAI DEN FANHKE TIPOTA....MONO H MHTRA FENOTAN LIGO DIOGOMENH....MHN ANXONESE STHN ARXH MONO KOLPIKA VLEPOUN OI GIATROI TO EMVRIO.....ME TO KALO AURIO NA TO DEIS KAI NA ERTHEIS NA MAS PEI TA NEA SOU!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με ό,τι είπαν τα κορίτσια! Εμένα στην 6η εβδομάδα μου έκανε κολπικό υπέρηχο ο γιατρός μου κ φάνηκε το κουκιδάκι μας :)

Τον πρώτο υπέρηχο από την κοιλίτσα τον έκανε 11η εβδομάδα. απο 6η έως 11η δεν έκανα απολύτως τίποτα απο εξέταση. όλα να πάνε κ θα πάνε καλά! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεχρι την 13 η εβδομαδα εκανα υπερηχο απο κατω και μετα αρχισαμε απο πανω!Αν εισαι γεματουλα εχει ομιχλη η απο πανω εξεταση! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου pappy! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και μην αγχώνεσαι!

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα πρώτη φορά έξι και κάτι εβδομάδων στο γιατρό. Κάναμε έναν υπέρηχο από την κοιλιά, γιατί ο γιατρός είπε ότι το πιθανότερο ήταν να μη δούμε ούτως ή άλλως κάτι. Τελικά φάνηκε απλά ο σάκος, δηλαδή μια κουκίδα, και από μωρό τίποτα. Και είμαι και αδύνατη. Μετά παλλινδρόμησε, βέβαια, αλλά αυτό δεν έχει σημασία.

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη πήγα πέντε και κάτι εβδομάδων. Επειδή δεν είχα και μεγάλη χοριακή, ξαναέκανα για να δούμε αν ανεβαίνει και ξαναπήγα έξι εβδομάδων και κάτι και κάναμε κολπικό υπέρηχο κατευθείαν. Φάνηκε κάτι, ένας σάκος και κάτι σε μωρό, όχι κανονικό μωρό δηλαδή, μόνο κύτταρα. Αλλά από την κοιλιά δε θα φαινόταν τίποτα!

Σε σένα άμα ήταν, θα φαινόταν τουλάχιστον ο σάκος. Δεν μπορεί να υπάρχει εγκυμοσύνη, χωρίς καν σάκο! Αλλιώς, θα μιλούσαμε για βιοχημική.

Όταν θα πας στο γιατρό σου, θα σου κάνει υπέρηχο κολπικά και θα φανούν όλα καθαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω που ειμαι πολυ αδυνατη μονο απο κατω βλεπαμε το νινι. Ειναι πολυ νωρις, θα δεις αυριο θα πας και μπορει ουτε καρδουλα να ακουσεις. Εγω την ακουσα στην 8η εβδομαδα ή 9η δεν θυμαμαι. Μα τι βλαμμενη κ αυτη κοιλιακο υπέρηχο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΠΥ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΡΗΧΟ ΚΑΝΟΥΝ Η ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕΧΡΙ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια κοπελα μου!πιστευω ολα να πανε καλα!παντως στην αρχη συμφωνω κι εγω με τις κοπελες μονο ο κολπικος υπερηχος μπορει να δειξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ολα καλα πηγα το ειδα και το ακουσα.....ειναι μια χαρα οτι πολυ μικρο για την ηλικια του μου ειπαν...τελικα κοριτσια ειμαι τελειως απογοητευμενη απο του γιατρους του δημοσιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...