Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου 2010 Νο4!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!


Recommended Posts

Αλεξάνδρα ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ για τη γιορτή σου.

Γαϊδούρες, καμιά δεν θυμήθηκε τον δικό μου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ;;;;;;;;;;;;; :evil::evil::evil: [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=whip2.gif][smilie=whip2.gif][smilie=whip2.gif][smilie=whip2.gif]

Ταξίδάκι στη Μυτιλ διαβάζω μμμμμμμμμ ωραία. Διάβασα τις εξετάσεις της μικρής και πιάστηκε η καρδιά μου. τι τραβάει το μωράκι μωρέ; Εύχομαι όλα να πάνε καλά με όλες και να ταλαιπωρηθεί όσο λιγότερο γίνεται.

Σταυρούλα μεγεια επιτέλους το 1ο δοντάκι!! :D

Ρουλα τι κουκλί έχεις και εσύ; Καλά τρελό μαλλί και ο Αναστάσης :lol::lol::lol: Πάλι μάρκες φοράει αυτό το παιδί ;;) Πέρασε η ίωση;

Μαρία απ'ότι ξέρω όλοι σχεδόν οι παιδίατροι ζητάνε εξετάσεις μόλις χρονίσουν τα μικρά. Αίμα παίρνουν από το χεράκι. Μην αγχώνεσαι, στα ιδιωτικά μικροβιολογικά τα μικρά δεν ταλαιπωρούνται όπως στα νοσοκομεία, γιατί εκεί το μωρό το κρατάς εσύ και έτσι είναι κάπως πιο γρήγορη η διαδικασία. Θα κλάψει αλλά όχι όπως στο νοσοκομειο που δεν σε αφήνουν να μπεις μέσα και οι βλαμμένες κάνουν 20 λεπτά να βρουν φλέβα. Κάνεις και εξέταση ούρων που τα μαζεύεις με ειδικό σακουλάκι. Θα σου πει ο γιατρός όταν ξαναπάς.

Όσες χρονίσατε διορθώστε τα τικεράκια σας γιατί κολλήσανε στο χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φωτεινουλα τον σκεφτηκα τον Αλεξανδρουκο (την επομενη μερα η αληθεια ειναι :-s )αλλα εψαχνα με τις ωρες να δω αν βαφτιστηκε (γιατι μπηκα μεσα Ιουλιου στο mammyland).συγχωρεσε μας!!!!!!!!!!!!!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[Μαρία απ'ότι ξέρω όλοι σχεδόν οι παιδίατροι ζητάνε εξετάσεις μόλις χρονίσουν τα μικρά. Αίμα παίρνουν από το χεράκι. Μην αγχώνεσαι, στα ιδιωτικά μικροβιολογικά τα μικρά δεν ταλαιπωρούνται όπως στα νοσοκομεία, γιατί εκεί το μωρό το κρατάς εσύ και έτσι είναι κάπως πιο γρήγορη η διαδικασία. Θα κλάψει αλλά όχι όπως στο νοσοκομειο που δεν σε αφήνουν να μπεις μέσα και οι βλαμμένες κάνουν 20 λεπτά να βρουν φλέβα. Κάνεις και εξέταση ούρων που τα μαζεύεις με ειδικό σακουλάκι. Θα σου πει ο γιατρός όταν ξαναπάς.

ΩΧ αυτό με τα ούρα το χειρότερο μου!Χρειάστηκε να το κάνουμε στη μικρή όταν ήταν 3-4 μηνών μήπως είχε ουρολοίμωξη και δεν έπαιρνε ικανοποιητικό βάρος.Για να κολλήσει το σακουλάκι και να καταφέρουμε να πάρουμε πρωϊνα ούρα κάναμε 4 μέρες!Είναι ακατόρθωτο στα κοριτσάκια...Ελπίζω να μη χρειαστεί.

Για το αυγό θα περιμένω εντολή του γιατρού καλύτερα,αφού ήταν και κατηγορηματικός να ξεκινήσουν μετά το χρόνο ας περιμένω και αυτές τις 15 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει Φωτεινη!!! :cry::cry::cry:

εμεις με αυτο το σακουλακι για τα ουρα εχουμε γινει experts!!βεβαια εχουμε κλεισει κατι 4ωρα-5ωρα και τελικα φυγαμε με αδειο σακουλακι.

κατι αλλο τωρα,για να ξεφυγει λιγο το μυαλο μου απο τις εξετασεις κ τα νοσοκομεια αρχισα να ψαχνω για τουρτα για τα γενεθλια μας ,ξερετε αυτες με την ζαχαροπαστα που λυπασαι να την κοψεις.μα καλα να αρχιζουν απο 80€;;;;στην καλυτερη περιπτωση.

επισης βρηκα τροπο να τρωει ακομα κ τα φρουτα....με 2 καρεκλακια φαγητου οπου μολις την εβαζα και ερχοταν η κουταλια στο στομα αρχιζε να κλαιει που θελει να τρωει;;πανω στον παγκο!!!δεν μπορω να το εξηγησω, τρωει περισσοτερη ποσοστητα και στα φρουτα δεν την πιεζω καθολου,μου ανοιγει το στομα κανονικοτατα!! σημερα αρχισε και να κανει βηματακια πιασμενη απο επιπλα,τοιχους,παει να αφησει και τα δυο χερακια αλλα δεν εχει ακομα ισορροπία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτές με τη ζαχαρόπαστα Αlexandra μου είναι πολύ γλυκές ωραίες μεν στην εμφάνιση αλλά πολύ ζάχαρη.Εγώ θα παραγγείλω λέω μια βανίλια σοκολάτα με φρούτα εποχής μέσα και μάλλον για looney tunes λέω σχέδια από πάνω.Εκείνη την εβδομάδα θα πάω στο ζαχαροπλαστείο να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες! Σας ζαλισα με την μερα των γενεθλιων μας αλλα τελικα θα γινει Σαββατο! Και ειστε οοοοοολες καλεσμενες! Τελικα παρηγγειλα ετοιμη τουρτα με την αγαπημενη μου Hello Kitty κι οταν με το καλο μεγαλωσει το κοριτσακι μου θα διαλεγει εκεινη οτι της αρεσει....

Αλεξανδρα μου ευχομαι ολα να πανε καλα με την Κωνσταντινουλα... Μονο που διαβασα ολες αυτες τις εξετασεις ενιωσα ενα σφιξιμο!

Φουφου!!!! Αντε καλως μας ηρθες!!! Πως πηγε η μετακομιση? Εγκλιματιστηκατε?

Φωτεινη ασυγχωρητες εχεις δικιο! Να χαιρεσαι τον Αλεξανδρουλη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΑΑΑΑ :!: Μολις γυρισα απο εφημερια :evil: ημουν τελευταια στο προγραμμα οποτε το βραδυ βγαινω εξω :D:D αυριο θα παμε για ψωνια για τα γεννεθλια,τα οποια τελικα θα κανουμε τη Δευτερα αφου το Σαββατο δεν μπορουσε κανενας :evil::evil::evil: ειχαν ολοι γαμους και βαφτισια :shock::shock: μεχρι και οι δικοι μου :o:o θα τα κανουμε τη Δευτερα μαζι με τη γιορτη μου :D:D

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ,χρονια πολλα αν και ετεροχρονισμενα :) πολυ ταλαιπωρια ρε εσυ η μικρη σου :( μη φοβασαι,δεν θα πονεσει στο σπινθηρογραφημα,μονο που πρεπει να της περασουν φλεβα :( εγω με το θεμα τουρτα ειμαι τυχερη αφου η δικοι μου εχουν ζαχαροπλαστειο,οποτε διαλεξα την πιο ακριβη τζαμπανταν :lol::lol:

ΦΟΥΦΟΥΚΑ ΜΟΥ :o:o:o επιτελους :!::!::!: νομιζα οτι καποιος σε σαμποταρει και δεν σου βαζουν νετ :lol::lol:

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ,αρχισαν τα δυσκολα ε :?::?: κουραγιο και μην χανεσαι :)

ΑΡΙΑ,μια χαρα θα ειναι το παρτυ σας ;) και καλα εκανες και την πηρες απο ζαχαροπλαστειο,κλεφτες θα γινουμε δηλαδη :?: πως θα με προικιζε εμενα ο μπαμπας μου :?::lol::lol:

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ,τι κουκλες που ειστε μανα και κορη :x:x:x

ΜΑΡΙΑ,ουτε εγω εδωσα αυγο,περιμενω και τη μια μερα,αν και πολλοι παιδιατροι το βαζουν απο τον 8ο :roll: παντως εμας μας ειπε να κανουμε το τεστ του αυγου,θα το κανω μελατο και θα βουταω λιγο ψωμι στον κροκο,αυτο θα το δινω για 5 ημερες και μετα το ιδιο με το ασπραδι και εφ'οσον δεν παρουσιασει αλλεργια θα της δωσω ;) Αρχισατε παιδικο :?: παντως εγω ειμαι υπερ του παιδικου :!: ξερεις ποιος διαπαιδαγωγει το παιδι σου υπευθυνα :roll: η γυναικα ειναι λαχειο :roll::roll: ακουστε τι επαθε ενα ζευγαρι εδω που ειχε παρει μια ρωσοποντια νταντα.....φτανει το παιδι στα 2 και δεν ελεγε λεξη,τρεχουνε πανικοβλητοι σε λογοθεραπευτη,ο οποιος τους λεει οτι το παιδι μιλαει αψογα,απλα μιλαει ρωσικα :shock::shock::shock: οσο για τους παππουδες,ναι μεν τα μεγαλωνουν με αγαπη αλλα για προγραμμα ουτε λογος,οτι να ναι κανουν και τα κακομαθαινουν :evil::evil: πονεμενη ιστορια :!::!: θα σας τα πω αλλη φορα :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΩΤΕΙΝΗ,δεν ρωτας τις ασχετες πως να αλλαξουν τικερακια :lol::lol: αφου τους τα ειχα στειλει δωρο :!::!: θα τους φτιαξω αλλα μολις βρω χρονο ;) εσυ κοπελια πες κανενα αρχαιο ελληνικο και ασε τις ιατρικες συμβουλες για εμας :!: μπα καημο να με αφησετε αφραγκη :o:o μια η μια κανει μονη της τουρτες,η αλλη την ειδε γιατρος,εμεις δισκο να βγαλουμε :lol::lol::lol:

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ,θα μας τρελλανεις :o:o:o αυτη τα Χριστουγεννα θα βγει να πει τα καλαντα :lol::lol: με γεια το δοντακι :!::!:

ΕΛΕΝΑ,ακουω παραγγελια για νεο τικερακι ;) τι θες να γραφει για το κουκλο σου :?:

ΜΙΤΣΑΚΟ,σου απαντησε η ειδικος και για το βεστιαριο :o:o:oμην χαλιεσαι με τους μπαρμπαδες ρε εσυ ;) θρασος παντως να σου χαλασουν τη μερα :o:o:o εμενα η μανα μου θα την πληρωνε :!::!: οσο για τη δουλεια διαλεξε την πιο ασφαλη λυση και ας ειναι και με λιγοτερα ;)

Ελπιζω μην ξεχασα καμια :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑ :!: Ξεχασα να πω οτι ο Αναστασης ειναι κουκλι και παντα σικ :lol::lol:

Και τωρα θα σας πω το δραμα μου με τον ΟΑΕΔ για να παρηγοριεται η Κατερινα που εχει μπλεξει και αυτη με το δημοσιο :!: Οταν γεννησα,πηγα σο ΙΚΑ και πηρα το επιιδομα μητροτητας και λοχειας κανονικα,και τος λεω να μου δωσουν βεβαιωση για να παρω το επιδομα του ΟΑΕΔ :roll::roll: μου λενε λοιπον τα αετοπουλα οτι εγω ειμαι ασφαλισμενη του ΤΣΑΥ και δεν το δικαιουμαι οποτε δεν μου δωσαν την βεβαιωση :twisted::twisted: επεστρεψε λοιπον μια συναδελφος απο λοχεια και μου λεει οτι το πηρε κανονικα :o:o παιρνω λοιπον τηλ και μου λενε στον ΟΑΕΔ οτι το δικαιουμαι κανονικα,αλλα ειχα 3 μηνες μονο καιρο για να υποβαλλω αιτηση :shock::shock::shock: τους εξηγησα λοιπον τι εγινε και μου ειπαν να παω τα δικαιολογητικα μπας και γινει τιποτα :evil::evil: πρεπει να εχασα τουλαχιστον 1500 ευρω :shock::shock::shock:

Ειπατε κατι :?::?::?: και ο υπαλληλος στο ΙΚΑ μου ζητησε συγνωμη :evil::evil: αφου μπορουν να παραπληροφορουν τον κοσμο χωρις κοστος,το να πω :?::?: το απολυτο ΜΠΟΥΡΔ........ :evil::evil:

ΣΥΓΧΥΣΤΚΑ ΠΑΛΙ,ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα Δημητρουλα!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

να τα εκατοστησεις και να εισαι παντα καλα!!!!!!!

xaroulita να την χαιρεστε την ζουζουνα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια!!!!ευχαριστω βρε κοριτσια για την συμπαρασταση στην Κωνσταντινα μου!!!

καλως την foufou!!ολα ενταξει;τακτοποιηθηκατε;

honeyM ευχαριστουμε για το καλεσμα αλλα μας πεφτεις λιγο μακρια!!! :D:D

καλα xaroulita a=αυτο με το παιδακι κ τα Ρωσικα απλα ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ!!!!!!κι εμεις ειχαμε κατι γειτονες Αλβανους που ειχαν αυλη απο την μερια των υπνοδωματιων μας και καθε βραδυ εβγαιναν και δεν μιλουσαν απλα ,γκαριζαν και το παιδακι μου κοιμοταν και σκεφτομουν οτι του κανουν υπνοπαιδεια.ευτυχως εφυγαν!!!καλα και εγω στον Οαεδ θα πηγα και 3-4 φορες μεχρι να μου τα παρουν τα χαρτια.την μια ελειπε κατι,την αλλη ειχε μια μουτζουριτσα :shock: ,οτι να ναι,και να ειναι ουρα οι λεχωνες...και δηλαδη τα εχασες τα λεφτα ή παιζει και να τα παρεις;δεν ειναι και λιγα ρε γαμωτο!!

μάρεσει που ολες τα μεταφερουμε Σαββατο τα γενεθλια που πεφτουν καθημερινες και εσυ που πεφτει Σαββατο το κανεις Δευτερα :lol::lol::lol::lol: .

η Κωνσταντινα μου εκανε την δυσκολη κ δεν ηθελε να κοιμηθει τωρα το πρωι αλλα τελικα δεν εχει ξυπνημο τωρα!!!περναει κ ενας γυφτος με λουλουδια και τα λεει με την ντουντουκα,ελπιζω να μην την ξυπνησει...παω να συνεχισω τις δουλειες μου πριν ξυπνησει.φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να εισαι γερη και πολυχρονη! Χαρουλιτα να την χαιρεστε! Ολα τα καλα του κοσμου να εχετε!

Καλε δουλευα κι εγω σε ζαχαροπλαστειο κι εχω μια σχετικη εμπειρια γι'αυτο και ειπα να τη κανω μονη μου! Αλλα θα εχω τοσα αλλα να κανω που δεν μπορω να ασχολειθω και με αυτο!

Να ρωτησω κατι αλλο? Τι δωρακι πηρατε η θα παρετε στα μικρουλια σας? Εμεις θελουμε να της παρουμε κατι που θα εχει σε ολη της τη ζωη για να θυμαται οτι ειναι απο τα πρωτα της γενεθλια αλλα δεν ξερω τι! Απο κοσμημα ειναι γεματη! Της πηραν οι παππουδογιαγιαδες στα βαφτισια οποτε κολλησα! Εχετε ιδεες?

Χαρουλιτα να τους δωσεις τα συγχαρητηρια μου εκει στον ΟΑΕΔ που πηγες! Αν μπλεξεις με δημοσιο ασ'τα! Εδω στη περιοχη μου θα ανοιξει παιδ. σταθμος και πηγα τα χαρτια μου και τα σχετικα μηπως και μπορεσω και δουλεψω και τελικαμε ειδοποιησαν οταν πλεον ειχε ληξη η προθεσμια οτι χαθηκαν! Οχι οτι εσκασα ιδιαιτερα αφου μ'αρεσει που ειμαι σπιτι με τη μικρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ :!::!::!::!::!::!: ΠΕΡΑΣΕ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟΣ :!::!::!::!: ΓΙΝΑΜΕ 1 ΧΡΟΝΩΝ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα και Αρια ευχαριστω για τις ευχες :) να χαιρεσται τα παιδακια σας :)

Κοριτσια απο το πρωι βουρκωνουν συνεχεια τα ματια μου :) περσι τετοια ωρα ειχαν αρχισει οι πονοι,γλυκοι πονοι,οι πιο ωραιοι που εχω νιωσει και στις 17.50 ειδα για πρωτη φορα το μουτρακι της,ακουσα τη φωνουλα της και ακουμπησε το στηθος μου :) ποσο τρομαγμενη θα ταν :!: εψαχνε το στηθος μου για να συνεχισει να ζει :!: μονο τη μανουλα γνωριζε :)

Και τωρα τρεχει απο πισω μου,μπλεκεται στα ποδια μου,και κρατιεται απο τη φουστα μου για να σηκωθει,να περπατησει,να σταθει ορθια,να συνεχισει να ζει μονη....παλι ομως απο τη μανουλα καταφερνει να σηκωθει :) με σφιγγει στην αγκαλια της,με φιλαει και φωναζει ΜΑΜΑ :)

Νομιζω οτι ζω ενα ονειρο :!: ειχα περιμενει τοσο για να ελθει που νομιζα οτι δεν θα ελθει ποτε :!: και τωρα ειναι το κοριτσακι μου εδω και μας γεμιζει χαρα :!: ελπιζω ολες οι γυναικες του κοσμου να νοιωσουν αυτο που νοιωθουμε εμεις καθε μερα και ολα τα παιδακια του κοσμου να εχουν μια ζεστη μητρικη αγκαλια :!:

ΗΛΘΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΝΥΧΤΑ ΓΕΜΙΣΕ ΦΩΣ...........

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ.....

...........Η ΜΑΝΟΥΛΑ :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και επιτέλους σας γράφω.Καταρχήν Χρόνια πολλά κι απο'δω Δημητρούλα μου!Να είσαι πάντα γερή και να συνεχίσεις να κάνεις τους γονείς σου ευτυχισμένους,αλλά πάνω απ'όλα να μην ξεχνάς να είσαι κι εσύ πολύ ευτυχισμένη. :)

Γράφω νεάκια και μετά σχολιάζω.Μένω στην ημέρα που μάζεψα το λαπιτόπι.Ήμουν μες στο άγχος κορίτσια αφού δεν είχα μαζέψει όλα τα πράγματα και εκτός από αυτό η μετακόμιση δεν παύει να είναι κάτι δύσκολο.Ήταν λίγο και η συναισθηματική φόρτιση κι έδεσε το γλυκό.Ευτυχώς μία μέρα πριν διώξουμε τα πράγματα από την Καρδίτσα και ξεκινήσουμε το ταξίδι μας για την Αθήνα,ήρθε η μανούλα μου στη Λήμνο,να δει το σπίτι,να βάλει να το βάψουν,να το καθαρίσουν και μετά να έρθουν τα πράγματα.Εμείς θα φεύγαμε από την Καρδίτσα την Πέμπτη στις 19/8 και η μαμάκα μου πήγε Λήμνο Τετάρτη βράδυ.Πάθαμε όμως την εξής νίλα.Εγώ εδώ στη Λήμνο έχω συγγενείς.Έτσι είχαμε πει σε έναν από αυτούς να βρει έναν μπογιατζη για το σπίτι να το κάνει ένα φρεσκάρισμα.Μας παίρνει λοιπόν ο μπογιατζής την Τετάρτη το μεσημέρι και μας λέει ότι το σπίτι είναι χάλια και θέλει γενικό βάψιμο και ότι θα κόστιζε 1800 ευρώ.Εννοείται πως αγχωθήκαμε υπερβολικά,γιατί αλλιώς τα είχαμε προγραμματίσει.Του λέμε να περιμένει μέχρι να πάει να το δει και η μητέρα μου.Το αποτέλεσμα ποιο ήταν;Το σπίτι ήταν μια χαρά.Απλά αυτός εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι δεν το έχουμε δει και ότι φυσικά είχαμε ανάγκη να το βάψουμε γρήγορα.Έτσι θεώρησε ότι λόγω βιασύνης θα του λέγαμε ναι και δε θα ψάχναμε για άλλον.Ένας γνωστός μας που ήρθαμε μαζί εδώ ρώτησε άλλο μπογιατζή για την ίδια ακριβώς δουλειά και του είπε 500 ευρώ.Ούτε αυτά όμως δώσαμε αφού το σπίτι ήθελε μόνο ένα άσπρισμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφτασε δόξα τω Θεώ η μανούλα μου με το καλό και την επόμενη το πρωί ξεκινήσαμε να φορτώνουμε.Ήμουν μες στο άγχος και μες στα νεύρα.Αφού τελειώσαμε κι απο'κει ξεκινήσαμε για την Αθήνα όπου είχα κι εκει να ετοιμάσω πράγματα(χειμωνιάτικα ρούχα και τέτοια),που δεν είχα μαζί.Ο αντρούλης μου έφυγε Σαββατο βράδυ με το καράβι κι εφτασε Κυριακή ξημερώματα κι εγώ ταξίδεψα με τα ζουζουνάκια μου Κυριακή πρωι με το αεροπλάνο.Φτάσαμε δηλαδή με διαφορά μερικών ωρών.Το σπίτι δεν είχε προλάβει να καθαριστεί,αλλά η μανούλα μου όλες αυτές τις ημέρες είχε κάνει πάρα πολλά.Έφτιαξε τη ΔΕΗ και το νερό,μου αγόρασε καινούργια κουζίνα,την οποία και συνέδεσαν και άλλα πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] να τα εκατοστήσεις και να είσαι πάντα έτσι χαρούμενο μωρό.Χαρά να την χαίρεσαι και να την καμαρώνεις.

Ρουλάκι πολύ φατσόνι το αντράκι σου.

Φωτεινούλα να χαίρεσαι τον Αλέξανδρο.Καλά πως τον ξέχασα η ξανθιά?Δεχομαι να σου κάνω το σίδερο για ένα μήνα μπας και με συγχωρέσεις :lol::lol:

Αλεξάνδρα υπομονή με την Κωνσταντίνα .Τι σκαρφιζόμαστε οι δόλιες οι μάνες για να φάνε τα καμάρια μας...

Μαρία εγώ δίνω αυγό από τον 9ο περίπου μελάτο. Τρελαινόταν και τώρα τζίφος.ουτε να το μυρίσει δε θέλει...

Φουφούκα που εξαφανίστηκες?????

Χαχα γέλασα με την ρωσίδα..καλέ τι πειράζει να μαθαίνουν τα παιδιά 2η γλώσσα?σε μια χώρα που όλοι κυνηγάμε μόρια( πτυχία εννοω...)για να βρούμε δουλειά χρήσιμα και τα ρώσικα :lol::lol::lol:

εγώ τελείωσα το δωμάτιό της.Μόνο κουρτίνες μου μένουν , να μεταφέρω το κρεβάτι εκεί και ο θεός βοηθός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερχόμαστε λοιπόν την Κυριακή και μου λένε ότι δε θα μπορέσουν να μας φέρουν τα πράγματα εκείνη την ημέρα,γιατί ξεφορτώνανε οι μεταφορικές από τα καράβια και κάτι τέτοια.Αγχώθηκα και με αυτό,γιατί δεν ήθελα να κοιμηθώ με τα παιδιά σε ξενοδοχείο.Φοβόμουν μήπως κλαίνε και δεν κοιμούνται.Τελικά όμως ένας άλλος θείος μου έτυχε να γνωρίζει αυτόν με τη μεταφορική και μας έφερε τα πράγματα αμέσως μόλις έφτασα στο αεροδρόμιο,το οποίο απέχει 5 λεπτά από το σπιτακι μας.Εδώ μαζί με τη μαμά μου ήρθαν και ο θείος μου(αδερφός της μαμάς μοου) και η θεία μου,οπότε είχα και έξτρα βοήθεια.Πάμε λοιπόν και παίρνουμε τη μαμά μου και τη θεία μου από το σπίτι της γιαγιάς μου(από εδώ ήταν η γιαγιά μου) και πάμε στο δικό μου.Είδα πρώτη φορά το σπίτι.Μου άρεσε απλά πελάγωσα γιατί έβλεπα τις κούτες και με έπιανε ένα κάτι.Όσο οι άντρες ξεφορτώνανε εγώ και η μάνα μου ανοίγαμε κούτες και φτιάχναμε.Με αποτέλεσμα μέχρι να τελειώσει το ξεφόρτωμα να έχουμε βάλει τα πράγματα της κουζίνας στη θέση τους. :o:o Μετά φύγαμε πήγαμε σε κάτι συγγενείς που μας είχαν τραπέζι.Γυρίσαμε μετά σπίτι και λέμε θα βάλουμε τα παιδιά για ύπνο να κάνουμε καμια δουλειά.Η κούνια της Στέλλας ήταν έτοιμη και στην Αγγελική άνοιξα το παρκοκρέβατο.Έλα όμως που δεν κοιμήθηκε κανένα.Από την υπερένταση και την αλλαγή περιβάλλοντος μας αλλάξανε τα φωτα.Όλο το μεσημέρι και όλο το απόγευμα έβαζα τα ρούχα στις ντουλάπες,αφού ήταν και πολλά.Χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά τεσσάρων ατόμων.Εν τω μεταξύ κάποια στιγμή μου είχαν τελειώσει οι βαλίτσες και έβαζα τα ρούχα σε μικρά μικρά σακ βουαγιάζ.Τα άδειαζα όμως ένα ένα και έπαιρνα ανάσα.Ο Δημήτρης μου ωστόσο είχε φτιαξει και την κούνια της Αγγελικής και το κρεβάτι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βράδυ αργά πια πήγαμε με το θειούλη μου και όλοι μαζί και τσιμπήσαμε κάτι και μετά ξεραθήκαμε στην κυριολεξία οικογενειακώς.Την άλλη μέρα εφυγε ο αντρούλης μου να πάει στη δουλειά πρώτη μέρα και μετά σηκώθηκα κι εγώ.Κατά της 8 ήρθε η μανούλα μου με μία κυρία για καθάρισμα.Εγώ από πριν πάλι έβαζα πράγματα στη θέση τους.Μετά από 5 λεπτά ήρθε και ο Δημήτρης.Πρώτη μέρα στη δουλειά τον διώξανε,αφού έτσι συνηθίζεται.Έτσι έφτιαξε κι αυτός ότι ήταν να φτιάξει.Όπως καταλαβαίνετε σε λιγότερο από ένα 24ωρο είχαμε τελειώσει.Τελειώσαμε και το σπίτι μέχρι το μεσημέρι,οπότε έμεναν οι κουρτίνες να κρεμαστούν και να κολλήσω τα αυτοκόλλητα στο παιδικό και να βάλω τα απορρυπαντικά στο ντουλάπι του μπάνιου.Ευτυχώς που είχα κάνει κάποια πράγματα από πριν.Δηλαδή είχα πλύνει όλα τα κουζινικά,πιάτα,ποτήρια,μαχαιροπήρουνα,σκεύη κτλ από την Καρδίτσα και για να μην λερωθούν τα είχα τυλίξει με ζελατίνα.Έτσι τα έφερα 5κάθαρα.Εκτός από αυτό δεν έχω γενικά πολλά πράγματα για τις μετακομίσεις γιατί πραγματικά είναι μανίκι.Μόνο τα απαραίτητα. ;) Βλέπω άλλους που παίρνουν μαζί κρυσταλλιέρες,μπουφέδες και τέτοιες ιστορίες και απλά αγχώνομαι.Μετά Τρίτη πρωί πήγε η μαμά μου με τον άντρα μου σούπερ μάρκετ και πήραν τα πάντα.Τα παντα όμως.Πήγαν και κρεοπωλείο και ήταν οκ.Το μόνο που έχω ψωνίσει είνα γάλατα που τελειώνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά Τρίτη βράδυ έφυγε ο θείος μου.Ήρθε να με πειράξει επειδή ήξερε ότι θα στεναχωρηθώ αλλά στο τέλος έκλαιγε και αυτός. :cry: Μετά την Τετάρτη περάσαμε τις κουρτίνες και τέλος.Την Πέμπτη πρωί πρωί έφυγε και η μανούλα μου. :cry: Αν δεν είχα κι αυτή δεν ξέρω τι θα έκανα.Μικροδουλειές βέβαια βγαίνουν στην επιφάνεια,αλλά εντάξει.Τα χοντρά φύγανε.Έχουμε πλέον μπει στην καθημερινότητά μας. :)

Σταυρουλίτσα μου, :-* Ετοιμάζομαι να σχολιάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...