Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου 2010 Νο4!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!


Recommended Posts

Και μας HoneyM Πέμπτη πέφτουν τα γενέθλια αλλά επειδή θα έρθουν τα πεθερικά μου από Αθήνα ΣΚ θα τα κάνουμε Σάββατο.Ε δε νομίζω ότι πειράζει 2 μέρες πάνω 2 μέρες κάτω.Η διάθεση μετράει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα " ειμαι αυπνη γιατι ξαφνικα ο στεφανος εδω κ μια βδομαδα χαλασε"

,,,, ξυπναει κ θελει αγκαλιες γαλα κτλ που δεν ηθελε απο 50 ημερων.ηρθε η ωρα να πληρωσω.......σε τι να το αποδωσω?????

Αλεξανδρα χρονια πολλα,καλωστη μαγδα!!!!!

Καθολικη μου νεοφωτιστη κουκλιτσα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω misti!!τι να σου πω;θα περναει την φαση του...μ' αρεσει που εγραψες ''ο στεφανος χαλασε'',πολυ γελασα!!!

κι εμενα τα γενεθλια πεφτουν Παρασκευη αλλα λεω να τα κανω Σαββατο για να μην δουλευουν οι καλεσμενοι και να το κανουμε απογευματακι να ειναι ορεξατα τα ζουζουνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα.Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για το αγορακι μου.Πηγαμε μολις χρονισε στην παιδιατρο.11.300 κg και 85 ποντους ηταν.Σαν 2 χρονων παιδακι ειναι ειπε η γιατρος μας.

Κατερινα,κουκλι το Καθολικακι με τα βαφτιστικα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες και από μένα!!

Καταρχήν να πω τα χρόνια πολλά αν και καθυστερημένα στον Στεφανάκο .Να είναι πάντα ευτυχισμένος και να τον χαίρονται οι γονείς του.

Χαρά μου να σας ζήσει η Δημητρούλα.Καλά τι βαφτίσια υπερπαραγωγή ήταν αυτά??Φαντάζομαι στον γάμο της τι θα κάνετε...Πάντα χαρούμενο να είναι το κοριτσάκι μας και να το γλεντάει όπως στα βαφτίσια :lol:

Ελενά μου τι να πω για τον γαμπρό!!Καλέ τι ανάπτυξη είναι αυτή και τι κουκλί έγινε...Ολόκληρος άντρας..φτου φτου!!!

Κατερίνα το Καθολικάκι είναι όνειρο με τα βαφτιστικά της..Και τι χαρούμενο μωρό να σας ζήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα μου χρόνια πολλά να σε χαίρεται η οικογένεια σου.

Μαγδούλα γύρισες στη δουλιά?όλα καλά?πως σου φάνηκε?

Αρια και εμένα γυρνάει όλη την ώρα στο κρεβάτι και ακούω συνέχεια ντουκ ντουκ που χτυπάει.Τώρα συνήθισε λίγο και προσέχει.Λέω να αγοράσω 2η πάντα για το υπόλοιπο κρεβάτι. ;)

Εγώ κορίτσια ακόμα δεν την έχω πάει να κοινωνίσει.Μόνο τότε στα βαφτίσια.Ολο λέω να πάω και όλο κάτι γίνεται..Ντροπή.... :oops::oops: Μπανάκι κάναμε την τρίτη μέρα.Με το ζόρι κρατούσα τον άντρα μου να μην την κάνουμε επιτόπου.. :lol::lol:

Η φουφούκα τι να κάνει άραγε?Θα περιμένει να της βάλουν τηλέφωνο...

Α!!!Επιτέλους μας έσκασε και σε μας το 1ο δοντάκι :ymapplause::ymapplause: Αντε μπας και γλιτώσει κανένα παιχνιδι από το δάγκωμα.

Από λόγάκια έχει ξεφύγει και κάνεις και διάλογο πλέον μαζί της .Τι θα φας?Που θα πας?Με ποιόν κλπ...

Ωχχχχχ κάτι ακούω .ξύπνησε από τωρα. :x

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, τί κανετε? Χάθηκα πάλι αλλα εχω δουλιτσα και δεν προλαβαινω και πολλα!Ευτυχως θα ερθει η μανουλα μου σε λίγες ημέρες και θα χαλαρωσω καπως!Ο μπεμπακος μου περναει μια ελαφρια ιωσουλα και κανουμε μαχη το βραδυ για να πιει το clarityne!!Κατα τα αλλα χοροπηδαει ολη μερα!!!

Κατ' αρχήν ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, να σε χαίρεται η οικογενεια σου κι εμεις!!!

Ελενάκι κούκλος ο Ορεστάκος!!!Να τον χαίρεστε!!!

Χαρουλίνι, καλες εφημερίες πια και ασε τις βαλίτσες αδιαφορησε!!!Τσαχπίνα η Δημητρουλα, κανει τζα και απο τις βαλίτσες!!!Τρομαρα που θα πηρες!!!Εμένα κατι παθαίνει με τους παπαδες και το στομο διαπλατα ανοικτο σαν χανος!!!Εγω τον ειχα κανει μπανιο στις τρεις ημερες, τα βαφτιστικα του τα επλυνα στη θαλασσα, το νερακι που τον ειχα κανει μπανιο το εχω κρατησει σε ενα μπουκαλι και ολο λεω να το παω στο χωνευτηριο της εκκλησιας αλλα μαλλον στις γλαστρουλες θα το ρίξω, τον κοινωνησα τρεις Κυριακες και την τελευταια αφησα και την λαμπαδα!

Μιτσακο σιγα μην καλουσες και ολο το σοι!!!Το παρτυ ειναι για παιδακια οχι για ολες μας τις υποχρεωσεις!Εγω θα καλεσω τους φιλους μας που εχουν παιδακια και μερικους εξτρα που δεν εχουν αλλα κανουμε πολυ παρεα!!Φαση θα περναει το αντρακι σου μωρε, χαιδεμα θελουν!!!

Κατερινάκι και πάλι να σου ζήσει το Καθολικακι!Κουκλα ειναι με το φορεματακι της!!!

Μαγδουλα welcome back και καλή αρχη στη δουλεια!Εδω ειμαι, σας διαβαζω αλλα τρεχω και δεν προλαβαινω να σχολιασω παντα!

Honey να παρεις μια τουρτιτσα εκεινη την ημερα να κανει ενα φου και μετα το παρτυ το Σαββατο, μια χαρα θα ειναι!Κι εμας Τριτη πεφτουν αλλα το παρτυ το Σαββατο για να ερθουν και οι γονεις μου απο Αθηνα και να ειμαστε και πιο ξεκουραστοι.Αυριο παω να δω κι εγω χωρους αλλα επειδη η Τριπολη φημιζεται για τον τρελλο της καιρο πρεπει να εχει και μεσα μην πιασει καμια μπορα και γινουν παπακια τα ζουζουνια!Οπως τωρα εβρεχε και εγραφα εγω ενα δικογραφο, διπλα μου εχω παραθυρο, ξαφνικα φωτιζει παρα πολυ ο ουρανος και σκαει μια αστραπη, δεν μπορειτε να φανταστειτε θορυβο, αφου τρομαξα παρα πολυ και πηγα σε ενα γειτονικο γραφειο!!!

Tweetako καλως ηρθες κι εσυ!!!

Τα υπόλοιπα κοριτσακια???Πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και καλο μηνα!!!!!

καλε koukiditsa τι κουκλος ειναι αυτος;;τι ματαρες!!!!να σου ζησει ,να τον χαιρεσαι !!!ευχαριστω και για τις ευχες σας koukiditsa και tweety!!!αχ ποσο θελω να ριξει κι εδω μια βροχουλα!!!να βαλουμε και ενα ζακετακι βρε αδερφε...αν και την αλλη εβδομαδα ετοιμαζομαστε για ταξιδακι στη Μυτιληνη και θα προτιμουσα να εχει καλο καιρο!!!

το κοριτσακι μου δεν σταματαει να σηκωνεται, απο τραπεζακι θα πιαστει,απο καρεκλα,τωρα πρεπει να μαθει να καθεται κιολας γιατι παει η ψυχη μου στην Κουλουρη καθε φορα που την βλεπω μην πεσει.αλλαμαλλον ψιλοφοβαται γιατι δεν την βλεπω να κανει καμια προσπαθεια...εν τω μεταξυ την βαζω για υπνο,παω να την δω και την βλεπω στεκεται ορθια με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια και να εχειε αναψει και το φως απο τον διακοπτη πανω απο το κρεβατι της!!!μαλλον πρεπι να μετακινησω το κρεβατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω Magykal τωρα ειδα την φωτο του γιου σου...αλλο κουκλι απο εκει....φτου φτου μην το ματιασω!!!

λοιπον παιρνω το Κωνσταντινακι μου και παμε για ψωνια γιατι ξεμειναμε και απο πανες!!!σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου!!!Καλό μηνα!!!Νωρίς νωρίς σήμερα!!!Αλεξάνδρα μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το αντρακι μου!!!Και τωρα που το θυμήθηκα τελειο το avatar για τα Χριστουγεννα!!!Τρελλαινόμαστε κι εγω και ο αντρας μου με στολισμους κλπ, περσι που ειχαμε πρωτη φορα τον μπεμπακο μας φωταγωγησαμε σχεδον ολη την Τριπολη!!!Απειρα λαμπακια στο μπαλκονι!!!Θα σας κανει καλό καιρό για το ταξιδακι σας!!!

Φιλια σε ολες και καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!! Κοριτσια καναμε τρια βηματα!!! Και μετα μπουμ με τα χερια αλλα δεν πτοηθηκε και ξαναπροσπαθει!!!! Θα τρελλαθωωωω!!!!

Κουκιδιτσα καλη η ιδεα σου για την τουρτα εκεινη την μερα αλλα ο μπαμπας μας θα ξεροκαταπινει που δεν θα ειναι εδω στο πρωτο κερακι... Εν τελει αποφασισε μονος του οτι αξιζει να ταλαιπωρηθει και να ερθει στα γενεθλια την ιδια μερα!

Αλεξανδρα μου Χρονια σου Πολλα αν και καθυστερημενα... Γιορταζε κι ο αντρουλης μου και ειχαμε κοσμο στο σπιτι...

Σας ειπα που εχει δυο δοντια η μικρη μου... Ενα απο κατω αριστερα και ενα απο πανω δεξια... Τωρα βγαζει απο κατω δεξια αλλα τον κυνοδοντα!!!! Αργησε να τα βγαλει και τα εβγαλε οπου βρηκε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki τι έγινε το Καθολικάκι με το αυγό το έφαγε τελικά;Λεω και γω να αρχίσω τις δικές μου σιγά σιγά.Χρονίζουν σε 15 μερούλες.Οδηγίες θέλω.Πως το δίνετε τελικά σφιχτό μελάτο με ψωμάκι χωρίς;Τι ώρα το δίνετε;Αν το δίνω απόγευμα πειράζει;Κάθε μέρα πρέπει;Όχι ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι!!!καναμε και σημερα την επισκεψη μας στο παιδων!!πηγαμε σε εναν νεφρολογο και ειδε ολο το ιστορικο της διατασης νεφρου που εχει η μικρη μου,δεν θυμαμαι αν σας εγραψα οτι εχει και παλινδρομιση και στα δυο νεφρα,και μας εγραψε ενα σωρο εξετασεις...ανα εξαμηνο,καθε χρονο, να φανταστειτε φτασαμε και στο 2013 να εχουμε να κλεισουμε εξεταση.θα κανει και αυτο το σπινθηρογραφημα να δουμε λεει πως λειτουργουν τα νεφρα,ελπιζω να μην ειναι πολυ επωδυνο (με μια ενεση της βαζουν λεει ενα ραδιοισοτοπο φαρμακο) γιατι με το κυστεογραφημα επαθε τετοιο σοκ που δεν μπορουσε να κατσει ουτε στην παιδιατρο.ειμαι λιγακι να σκασω....ασε που με φοβησε αν κανει πυρετο θα πρεπει να κανει εξεταση ουρων για ουρολοίμωξη και αν εχει θα μπει νοσοκομειο για να της κανουν την αγωγη. την αλλη βδομαδα ραντεβου με γαστεντερολογο.χωρια που δεν τρωει πολυ,που εχει μεινει πισω στο βαρος ή θα κανει εμετο ή θα αναγουλιαζει και να ανεβαζει λιγο φαγητο. και εχουμε και συνεχεια στον αλλεργιολογο,να ξανακανει τα τεστ να δουμε που βρισκομαστε. αχ το παιδακι μου για ποσο ακομα θα ταλαιπωριεται με εξετασεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα φιλεναδιτσες μου!!!! απο που να αρχισω.....

ΜARDIO ναι της εδωσα αυγουλακι και δεν παρουσιασε αλλεργια :ymapplause: της το εκανα παλι σφιχτο και επιασα μισο κουταλακι και το ανακατεψα σε φλιτζανακι του καφε με λιγη απο την σουπα της και ποοολυ λιγο λαδακι... και το εφαγε....2-3 κουταλιες βγηκανε....αυριο θα της δωσω 1 κουταλακι κτλ...εγω της το εδωσα πριν το μεσημεριανο...μολις αρχισει να τρωει ολο το αυγο θα της το δινω πρωι...και απο οτι θυμαμαι οχι πανω απο 3 φορες την βδομαδα!!

την ζυγισαμε κιολας πηρε 250γραμαρια σε 20 μερες \:D/ \:D/ \:D/

Ρωτησα και για φρεσκο γαλα και ειπε αααμεεε και το νεσλακ 12+ και το ολυμπος το πληρες...οτι θελω!!! θα το σκεφτω για το γαλα γιατι το νουλακ ειναι το ΜΟΝΟ απο ολα τα γαλατα μεχρι σημερα που πινει....θα δοκιμασω ομως καποια στιγμη το νεσλακ...

εβαλε και εμβολιο ...και το κορυφαιο...απο την επομενη φορα δεν θα καλυπτονται τα εμβολια απο το ΤΥΔΚΥ γιατι δεν πληρωνει τα φαρμακεια :evil::evil: και θα τα πληρωνουμε!!!! και ευτηχως που εγραψε και τα επομενα και τα εβαλα στο ψυγειο γιατι ητανε 100ρικο :!::!::!::!:

Αλεξανδρα μου καλυτερα να κανει οοοοολες τις εξετασουλες να ηρεμησετε οπως εμεις!!!! ποιος παιδιατρος την παρακολουθει στο παιδων?? σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!

Honey Μπραβο σας :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: εγω την κραταω ακομα με τα χερακια και κανει βηματακια ...δοντι εμεις κανενα στον οριζοντα ακομα :-w

σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για το Καθολικακι μου :D:D:D:D:D

Κανενα νεο απο ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ εχουμε??? :-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου δεν την εχει δει παιδιατρος (ακομα)στο Παιδων.την αλλη βδομαδα θα την δει παιδιατρος-γαστρεντερολόγος η Παπαδοπουλου Αλεξανδρα.εσενα παιδιατρος την παρακολουθουσε ή και αλλοι;

μια χαρα πατεμε το βαρος σας ε;ποσο ειναι τωρα;κι εγω ειμαι περιεργη να δω ποσο ειναι...αν δεν εχει χασει θα ειμαι και χαρουμενη...μαλλον τα δικα μας εινα τα μονα φαφουτικα ακομη!!η καημενη ζοριζεται ,τα τριβει αλλα τιποτα αυτα..αυτο με τα εμβολια ειναι απαραδεκτο...μερικα ειναι και πανακριβα.τουλαχιστον τελειωνουν οι πρωτες δοσεις.τα περισσοτερα εχουν παει για του χρονου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ katerina για τις συμβουλές με το αυγό!Μάλλον θα περιμένω να πάμε παιδίατρο τότε αρχές Οκτώβρη για το εμβόλιο και θα το αρχίσω μετά,ας μη βιάζομαι.Κορίτσια αλήθεια κάνουν και εξετάσεις αίματος στο χρόνο πάνω τα μικρούλια μας;Άκουσα μια άλλη μαμά ότι έτσι γίνεται.Αν ναι από που τους παίρνουν αίμα;από το πατουσάκι όπως νεογέννητα;alexandra μου θα περάσετε μια ταλαιπωρία αλλά τουλάχιστον θα βρείτε τη λύση στο προβληματάκι σας,υπομονή.Ελπίζω να μη ταλαιπωρηθεί πολύ η γλυκιά Κωνσταντίνα!Όσο για φαφούτικα μωράκια γράψτε και το δικό μου το ένα στη λίστα,ακόμα τίποτα στον ορίζοντα....Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!MARDIO δεν ξερω αν κανουν εξετασεις ολα τα μωρακια στο χρονο,εμενα θα κανει αλλα ελεγχουμε διαφορα και ετσι ειναι απαραιτητο.θα σας πει κ ο παιδιατρος. στους 6 μηνες που της πηραν αιμα της πηραν απο το χερακι...και μετα ειχε hansaplast πριγκίπισσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Επιτέλους ξαναγράφω :lol::lol:

Έφυγε η φίλη μου. Περάσαμε πολύ ωραία. Τέλειωσε και η άδεια του άντρα μου, επιτέλους, οπότε τώρα τα κεφάλια μέσα. Την Δευτέρα ξεκινάω ιδιαίτερα :D και έχω και εκεί διάβασμα γιατί πάλι έχει αλλαγές στο πολύπαθο σύστημα της εκπαίδευσης :evil: Πάντως κάποιες αλλαγές μου φάνηκαν θετικές, πχ. όχι μετάφραση αρχαίων από Α λυκειου αλλά κατανόηση. Σίγουρα οι μαθητές θα χαρούν πολύ με αυτό. 8-)

Ο μικρός πλέον αλωνίζει το σπίτι περπατώντας και όχι μπουσουλώντας. :DΈχετε ψαχτεί καθόλου με το θέμα πρώτα παπουτσάκια; Πρέπει σιγά σιγά να δω τι κυκλοφορεί. Όποια πληροφορία έχετε πλιζ να την καταθέσετε. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχολιάζω μιας εβδομάδας "νεα", δηλαδή παλιά :lol:

Το θέμα ύπνος/στριφογυρίσματα με απασχολεί και εμένα. Καλή η ιδέα του υπνόσακου ;)

Άρια μόνη σου την τούρτα; :shock: εγώ με τα γλυκά είμαι σκράπας, ευτυχώς στα φαγητά πάμε καλά. Νόμιζα το Μαρία τάξιμο και το Πελαγία μαμάς. :) Και εμείς σάββατο θα κάνουμε το πάρτυ και όχι πέμπτη που είναι κανονικά, κατα τη γνώμη μου δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα. Ξεκινήσατε περπάτημα και εσείς, τι ωραία :D

Έλενα τι αντράκι είναι αυτό;; :D:D Πόσο μεγαλοδείχνει; Δώστου ένα φιλάκι από εμένα. Έχουμε την ίδια χωρίστρα στο μαλλί :lol:

Χαρά η Δήμητρα θέλει ταξίδια αφού μπαίνει στις βαλίτσες. :D ΚΑλη δύναμη κοπέλα μου με τις εφημερίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήτση βεστιάριο φαντάζομαι εννοεί το ξεχωριστό δωμάτιο-ντουλάπα ;) Καλέ γιατί να πας σε ορθοπαιδικό; Πες μου τις ανησυχίες μήπως πρέπει να ξεκινήσω και εγώ να τις έχω. :? Μη σκας για τα σόγια X( Τελικά τι θα κάνεις με δουλειά; Για τον ανήσυχο ύπνο του Στέφανου μπορώ να σου βρω 1000 λόγους, πχ. δόντια, άλμα ανάπτυξης, όνειρα, ζέστη-κρύο κλπ.

Κατερίνα τι μουτράκι έχει η μικρή, και τι πόζες; Μου έχει και τους ώμους έξω :lol::lol: Πως πάει ο ύπνος τώρα; Το καθιέρωσε το συνεχόμενο ή πάλι ξυπνάει;

Εμένα έχει λίγες μέρες που ξυπνάει μόνο 1 φορά [smilie=wav.gif]

Μάγδα σε ξεγύμνωσε στην εκκλησία ο Βασιλάκης; :lol::lol::lol: Πως πας; Συνήθισες με τη δουλειά; Θα έχεις πλήρες ωράριο; Ο Βασιλάκης προσαρμόστηκε; Και ο άντρας σου σποντίτσες για 2ο; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αυγό πρέπει να είναι σφιχτό και όχι μελάτο λόγω φόβου σαλμονέλας. Εγώ το βράζω γύρω στα 6-7 λεπτά μετά από το σημείο βρασμού (δηλ όταν αρχίζουν οι φουσκάλες). Πρώτα δίνετε κρόκο, 1 κουταλιτσα την 1η μέρα, 2 την 2η και πάει λέγοντας. Το ασπράδι εγώ το έδωσα 1 μήνα μετά τον κρόκο. Δεν πνίγονται με τον κρόκο αφού είναι μαλακός και αν τον πατήσεις γίνεται σαν πούδρα. Το δίνω πρωί, πριν το φρούτο, και μέχρι 3 φορές την εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...