Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου 2010 Νο4!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να μαι κ παλι για λιγο ασε αλεξανδρα μου μαμαμαμαααα ολη μερα ομως.οχι 4 γευματα 5.

γαλα 7 μετα 11 φρουτο 3 φαι 7 κρεμα και 9 η 9.30 γαλα.σας αφηνω γιατι νομιζα θα κατσει να τα πουμε αλλα λεει μαμα ελα και μαμα ελα...`

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ παλι για λιγο ασε αλεξανδρα μου μαμαμαμαααα ολη μερα ομως.οχι 4 γευματα 5.

γαλα 7 μετα 11 φρουτο 3 φαι 7 κρεμα και 9 η 9.30 γαλα.σας αφηνω γιατι νομιζα θα κατσει να τα πουμε αλλα λεει μαμα ελα και μαμα ελα...`

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki... τι ετοιμάζετε για τα γενέθλιά της;Και μεις έχουμε στις 15/9 τα πρώτα μας γενέθλια και μάλλον θα τα κάνουμε 17 που είναι Σάββατο μαζί με του μπαμπά μας που είναι στις 20/9.Θέλω να καλέσω φίλους μας πιο πολύ που έχουν μικρά παιδάκια,τους νονούς και τους γονείς μου.Γύρω στα 20 άτομα υπολογίζω μικρούς και μεγάλους.Λέω να πάρω από jumbo πιατάκια,ποτηράκια και στολισμό από ένα ζαχαροπλαστείο να παραγγείλω μια τούρτα μεγάλη για τις μικρές και μια μικρή με τη φώτο τους πάνω έκπληξη για το μπαμπά!!Όσο για κεράσματα θα πάρω έτοιμα,δε προλαβαίνω να φτιάξω τίποτα.Τώρα ξεκινάω να το οργανώνω και θέλω ιδέες.Από 19/9 θα τις πάμε βρεφονηπιακό.Θα τα πάει καμιά άλλη κοπέλα τόσο μικρά;Έχω τύψεις ώρες ώρες.Λέτε να μη περνάνε καλά;Προς το παρόν έχουμε μια πολύ καλή κοπέλα και τα προσέχει αλλά αποφασίσαμε να τα βάλουμε βρεφικό για να είναι με άλλα παιδάκια να έχουν πιο πολύ άπλα να τρέχουν,να παίζουν,να μπουν ίσως σε ένα πρόγραμμα με φαί και ύπνο.Ακόμα αναρωτιέμαι αν κάνουμε καλά.Βασικά ο άντρας μου επέμενε πιο πολύ να πάνε εγώ είμαι επιφυλακτική.Λέει είναι καλύτερα να κοινωνικοποιηθούν και από αρρώστιες να κολλάνε τώρα που είναι μικρά.Εγώ φοβάμαι μήπως δε τρώνε εκεί καλά,μήπως δεν τους αρέσει και κλαίνε,αλλά σε παιδότοπους που πάνε ξετρελαίνονται με άλλα παιδάκια και όλο μπουσουλάνε και παίζουν και κουράζονται και μου αρέσει.Θα δείξει..Για άρχή θα τις πάμε 9-14,00 αλλά μετά θέλουμε να το κάνουμε 08,30-15,30.Εσείς τι γνώμη έχετε;Όσοι γνωστοί τα πήγαν τόσο μικρά μας είπαν ότι έστρωσαν και στο φαί και στον ύπνο το βραδινό γιατί κουράζονταν.Μακάρι να ναι έτσι γιατί θα χάσουμε και τη babysitter όχι τίποτα άλλο και άντε μετά στο ψάξιμο αν τελικά μείνουν σπίτι.Σας ζάλησα!Από τα γενέθλια ξεκίνησα στο παιδικό έφθασα!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΟΡΕΣΤΑΚΟ

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif]

[smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=angel13.gif][smilie=angel13.gif][smilie=angel13.gif]

Έλενα να χαίρεσαι το αντράκι σου, να είναι πάντα γερός και δυνατός.

Στο πέρασμα του όλα τα κορίτσια της Μυτιλήνης να πέφτουν κάτω :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσες μέρες έχω να μπω;;;;; :cry:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;

Εδώ τα νεύρα μου έχουν χτυπήσει κόκκινο, αλλά θα περάσει και αυτό.

Σας διαβάζω στα κλεφτά συχνά αλλά όλο δεν προλαβαίνω να γράψω.

Λοιπόν θα πω τα δικά μου πρώτα (φουλ εγωίστρια) και μετά θα προσπαθήσω να σχολιάσω και τα δικά σας νέα.

Τόσες μέρες που έχω να μπω έχουν συμβεί τα εξής:

Ο μικρός από 2-3 βηματάκια και έπειτα σαβούριασμα έχει φτάσει στα 6-7 βηματάκια και ακολουθεί σαβούριασμα :lol:

Στο μπάνιο έχουμε καταργήσει το μπανάκι/λεκανίτσα του αφού συνέχεια είναι όρθιος και πήραμε χαλάκι αντιολισθητικό και κάνει βόλτες σε όλη την μπανιέρα.

Θυμάστε που δεν έτρωγε;; Ε τώρα ξανάνοιξε η όρεξη του :D Αλλά σταματήσαμε εντελώς τους πουρέδες. Τρώει μόνο κομματάκια και θέλει να είναι σε πιατάκι κανονικό και να τρώει με πιρούνι [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] μόλις δει κουτάλι δεν το ανοίγει το στόμα του.

Επίσης, ό,τι ώρα και να του δώσεις φαγητό το τρώει. Μάλλον πρεπει να καθιερώσω μικρά σνακ :?

Τι άλλα; μισό να σκεφτώ.....ααα λέει πιο καθαρά το μαμά αλλά και πάλι μόνο όταν κλαίει και με θέλει.

Θέλω να σας πω και κάτι άλλο που με απασχολεί. Από το Μάιο που μου ήρθε η περίοδος προσπαθούμε για 2ο αλλά δεν μας κάθεται. η περίοδος μου είναι άλλα ντ'αλλων, μια έρχεται σε 20 μέρες μια σε 28. Σήμερα για να καταλάβετε είμαι στην 35η μέρα και δεν έχει έρθει. Δεν είμαι έγκυος γιατί έκανα χοριακή και ήταν αρνητική. Ουφφφφφ δεν μπορώ να το σκέφτομαι άλλο. :(

Πιθανόν λόγω θηλασμού δεν έχει σταθεροποιηθεί, τι να πω δεν ξέρω.

Σας ζάλισα; Σόρυ

Να συνεχίσω; :lol:

Έχω και τον άντρα μου με άδεια στο σπίτι και μου σπάει το νευρικό σύστημα. Δεν πήγαμε πουθενά διακοπές γιατί δεν ήθελε με τίποτα. Ούτε πέρσι και πρόπερσι είχαμε πάει αλλά φέτος ήθελα πολύ να ξεφύγω έστω και λίγο. Ευτυχώς άυριο έρχεται η κολλητή/κουμπάρα/νονά από Αθηνα και θα ξεχαστώ λιγάκι.

Αυτά νομίζω είναι με λίγα λόγια τα δικά μου νέα........δεν νομίζω να σας κούρασα.

Όποια δεν διαβάσει το κατεβατό μου θα πάρει τιμωρία.....στην γωνία με το ένα πόδι :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Φωτεινη γελασα με το μηνυμα σου,να σαι καλα γιατι η μικρη μου με εκανε πυραυλο...και επισης ζηλευωωωωωωωωωωω!!!μπραβο στο αγορακι σου...ποσα πραγματα κανει!!!!φτου φτου!!!η περιοδος μπορει να εχει να κανει κ με το καλοκαιρι-ζεστη-μπανια, κι εμενα ηταν να μου ερθει στις 28 μερες και ηρθε στις 20(οτι ειχα παει διακοπες,ετσι για να μου την σπασει)εν τω μεταξυ ηταν κ λιγο αναποδη,τις 2 πρωτες μερες ηταν σαν να τελειωνε και μετα αστα να πανε....ακομα θηλαζεις;με το καλο σου ευχομαι να ερθει γρηγορα το αδερφακι του Αλεξανδρου!!!ααχ αμα εχεις ευκολο παιδι το σκεφτεσαι γρηγορα...κι εγω θελω δευτερο ,ειχα απολαυσει τοσο την εγκυμοσυνη,τον τοκετο αλλα τωρα ειναι τα δυσκολα!!!θα καταληξω στο ψυχιατρείο με μια δευτερη Κωνσταντινα!!!

Madrio δεν ξερω για τον παιδικο...ειναι αναλογα και με το παιδι..εγω ειχα σκοπο να την βαλω νωρις αλλα λογω των αλλεργιων που εχει μας ειπε η παιδιατρος οτι θα παει πιο μεγαλη γιατι μπορει να κανει ασθμα.ειτε τωρα ειτε αργοτερα να πανε κρυωματα και ιωσεις θα κολλησουν και θα κανουν τα αντισωματα τους.παρε κ την γνωμη του γιατρου σου.οσο για το παρτυ και εγω σαν καλεσμενους λεω παππουδες,και φιλους με παιδακια...δεν υπαρχει λογος να ερθουν 50 ατομα γνωστοι, φιλοι.λιγοι κ καλοι να το χαρουν.πιατακια και ειδη παρτυ εχει πολυ ωραια στο jumbo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σας πω τι έπαθα τόση ώρα που γράφω θα γελάτε μέχρι μεθαύριο :evil::evil::evil::evil::evil:

Κάθομαι στο γραφείο και γράφω και ο μικρός παίζει στο πάτωμα κυρίως ανοίγοντας συρτάρια/ντουλάπια της βιβλιοθήκης. Ξαφνικά μου έρχεται μια μυρωδιά σκατίλας άλλο πράγμα. Λέω ο.κ. έκανε κακά του. Πάω να τον σηκώσω για να πάμε στην αλλαξιέρα και βλέπω παντού ΣΚΑΤΑ :evil::evil::evil::evil: στα πλακάκια, στα χέρια του, στην μπλούζα του, στο άλμπουμ που κρατούσε, στα πόδια του, παντού σας λέω :evil::evil::evil::evil: Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Είχε βάλει το χέρι του μέσα στην πάνα και έβγαζε έξω αυτά που έβρισκε :ymsick:

Να γιατί δεν μπαίνω συχνά πια, αφού όλο σκατοδουλειές μου κάνει το σκατόπαιδο.

Τα καθάρισα όλα, τον έκανα μπάνιο και τον έδωσα στον παππού του

Παω να συνεχίσω το σχολιασμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΟΡΕΣΤΑΚΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob7.gif]

Να τον χερεστε Ελενιτσα μου!!!!!!!!!!!!! χιλιοχρονος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα βρήκα τι δωρο θα σου στείλω στα γενέθλια της Κων, κορδέλες για τα μαλλιά :lol::lol::lol: καλέ που είναι τα μαλλάκια της μικρούλας; Ωχ τη γλυκούλα μου ακόμα να μεγαλώσουν. Να σας στείλω από του δικού μου; :D;)

Για τον οαεδ που είχες ρωτήσει θα σου πω αν είναι αργοτερα που θα ρωτήσω τον άντρα μου. Για τα δόντια μην ανησυχείς, ξέρω μωράκι που έβγαλε το πρώτο οτυ αφού χρόνισε. Και ο δικός μου από τότε που είναι σε άδεια ο άντρας μου δεν καλοκοιμάται την ημέρα, ή το πρωί ή το μεσημέρι δεν θα κοιμηθεί. Ίσως όπως λες να μην χρειάζονται πια τόσο ύπνο. Εγώ υπέθετα ότι έχει στο μυαλό του ότι είναι εδώ ο μπαμπάς=παιχνίδι και γι'αυτό δεν κοιμάται.

Σταυρούλα το τελείωσες το δωμάτιο της μικρής; Και εγώ μοκέτα του έχω, την προτιμούσα από χαλάκι, και για τη σκόνη που λες απλά καλό σκούπισμα με την ηλεκτρική. Η Εμμέλεια όσο ύψος της λείπει (όπως λες, που δεν το νομίζω) το έχει σε γλώσσα :lol::lol::lol:

Το αβοκάντο είναι τέλεια τροφή για τα μωρά λόγω των λιπαρών του και όχι μόνο. Εγώ του έδινα από 7 μηνών και επίσης το χρησιμοποιούσα πολύ όταν ήθελα να σφίξουν οι κρέμες όταν ήταν αραιές.

Άρια και πάλι τις ευχές μου για την μικρούλα. Πως την φωνάζετε; Μαρία; ή κάποιο συνδυαστικό με το Πελαγία;

Χρωστάς φωτο με τα πραγματάκια που είχες φτιάξει για την βάφτιση. Δεν ξεχνώ εγώ... :-w:-w:-w:-w:lol::lol::lol:

Πως πάει η μικρή στο δωματιο μόνη της;

Μαρία βλέπω περάσατε "τέλεια" στην Κω :shock::shock::shock: Ωωχ μωρέ οι σκατούλες σε ησυχία δεν σας άφησαν. Υπομονή του χρόνου θα είναι καλύτερα 8-) Και εμένα ο μικρός κοιμόταν καλές 11 με 12, αλλά από τον Φεβρ εφάρμοσα άλλο σύστημα και πλέον 9:30 με 10 έχει κοιμηθεί. Έτσι και βρεθούμε επιτέλους για καφέ θα σου πω τι έκανα εγώ μήπως και σε βοηθήσει.

Ρουλίτσα και εσύ διακοπούλες, μπράβο. Έτσι να τον καμαρώνεις τον μικρό. ;) Για την κρέμα που ρωτάς δεν ξέρω, δεν έχω βάλει ποτέ.

Μαγδούλα μετράς τις μέρες για την δουλειά;; :cry::cry:

Χαράααααααααααααααααααααααα πού είσαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Φουφούκα ελπίζω να πήγε καλά η μετακόμιση και η προσαρμογή στο νέο μέρος.

Από τα σχόλια θα καταλάβατε ότι σχολιάζω και πράγματα της προηγούμενης εβδομάδας. μην παρεξηγείτε αφού είχα καιρό να μπω είπα να μην αφήσω τις σελίδες αδιάβαστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χα χα χα χα χα!!!!!!!μου εχουν ξαναπει τετοιες ιστοριες!!!και τρεμω την ωρα που θα το δω!!!

Γελάτε σουσουράδες;;;;;;;Θα έρθει και η δική σας ώρα :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki... τι ετοιμάζετε για τα γενέθλιά της;Και μεις έχουμε στις 15/9 τα πρώτα μας γενέθλια και μάλλον θα τα κάνουμε 17 που είναι Σάββατο μαζί με του μπαμπά μας που είναι στις 20/9.Θέλω να καλέσω φίλους μας πιο πολύ που έχουν μικρά παιδάκια,τους νονούς και τους γονείς μου.Γύρω στα 20 άτομα υπολογίζω μικρούς και μεγάλους.Λέω να πάρω από jumbo πιατάκια,ποτηράκια και στολισμό από ένα ζαχαροπλαστείο να παραγγείλω μια τούρτα μεγάλη για τις μικρές και μια μικρή με τη φώτο τους πάνω έκπληξη για το μπαμπά!!Όσο για κεράσματα θα πάρω έτοιμα,δε προλαβαίνω να φτιάξω τίποτα.Τώρα ξεκινάω να το οργανώνω και θέλω ιδέες.Από 19/9 θα τις πάμε βρεφονηπιακό.Θα τα πάει καμιά άλλη κοπέλα τόσο μικρά;Έχω τύψεις ώρες ώρες.Λέτε να μη περνάνε καλά;Προς το παρόν έχουμε μια πολύ καλή κοπέλα και τα προσέχει αλλά αποφασίσαμε να τα βάλουμε βρεφικό για να είναι με άλλα παιδάκια να έχουν πιο πολύ άπλα να τρέχουν,να παίζουν,να μπουν ίσως σε ένα πρόγραμμα με φαί και ύπνο.Ακόμα αναρωτιέμαι αν κάνουμε καλά.Βασικά ο άντρας μου επέμενε πιο πολύ να πάνε εγώ είμαι επιφυλακτική.Λέει είναι καλύτερα να κοινωνικοποιηθούν και από αρρώστιες να κολλάνε τώρα που είναι μικρά.Εγώ φοβάμαι μήπως δε τρώνε εκεί καλά,μήπως δεν τους αρέσει και κλαίνε,αλλά σε παιδότοπους που πάνε ξετρελαίνονται με άλλα παιδάκια και όλο μπουσουλάνε και παίζουν και κουράζονται και μου αρέσει.Θα δείξει..Για άρχή θα τις πάμε 9-14,00 αλλά μετά θέλουμε να το κάνουμε 08,30-15,30.Εσείς τι γνώμη έχετε;Όσοι γνωστοί τα πήγαν τόσο μικρά μας είπαν ότι έστρωσαν και στο φαί και στον ύπνο το βραδινό γιατί κουράζονταν.Μακάρι να ναι έτσι γιατί θα χάσουμε και τη babysitter όχι τίποτα άλλο και άντε μετά στο ψάξιμο αν τελικά μείνουν σπίτι.Σας ζάλησα!Από τα γενέθλια ξεκίνησα στο παιδικό έφθασα!! :P

Εμάς δηλ γιατί δεν μας ρωτάς τι θα κάνουμε;;;;;Στο πηγάδι κατουρήσαμε;;;;;

Για να μάθεις δεν σου λέω τι ετοιμάζω :twisted::twisted:

Λοιπόν επειδή είναι πολλά αυτά που πρέπει να σχολιάσω ή θα περιμένεις να ξαναμπώ για να γράψω ή θα κανονίσουμε επιτέλους να πάμε για καφέ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:Mardio και εγω 2-3 ξαδερφες που εχουν παιδια καλεσα καποιες φιλες κ φιλους κουμπραροι κ σοι... 40-50 ατομα περιπου με τα παιδια!

Θα εχουμε τουρτα της Minnie ποτηρακια πιατακια minnie τραπεζομαντηλα πλαστικα minnie γενικα ολα Minnie :lol: πηγαμε σημερα αγορασαμε πατακια γαριδακια φουντουνια δρακουλινια κτλ ξηρους καρπους για τους μεγαλους με τα ποτα... η θεια κ νονα της θα φερει λουκανικακια τυροπιτακια στριφταρια και κατι μικρα σουδακια πηρα καπελακια σερπαντινες και ολα τα σχετικα :D:D ανυπομονω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ενοειται οτι θα βαλω φωτο το βραδυ :lol::lol::lol::lol::lol:

Λεει τον μπαμπα μου πιπι :lol::lol: την πριξαμε το πρωι...πες παπου και παπου και παπου....σφιγγει τα χερια της και λεει συνεχομενα πιιιπιιιιιι πιπππιιιιιιιιι 5-6 φορες ..σου λεει με πριξατε παρτε ενα πιπι να γουσταρετε :lol::lol: και τωρα το λεει συνεχεια!!!! σημερα πηγαμε jumbo και της πηρε μια στρατα λιονταρακι εχει 2 χρησεις μια που το κυλας και μια που καθεσε πανω σαν αυτοκινητακι!!!! πατας την μυτη και παιζει μουσικη φτανουν κ τα ποδαρακια της κατω αλλα παει προς τα πισω :lol::lol::lol: ξετρελλαθηκε!!!!!!

αυριο πρεπει να βαλω αδιαβροχη μασκαρα :lol::lol::lol:

να σας βαλω μια φωτο???? ε??? :D:D

Υ.Γ και εγω ηθελα να την βαλω σε βρεφονηπιακο εφοσον βρω κ παω πρωινη δουλεια....το ειχαμε ψαξει κ βρηκαμε κ που!!! δεν ηθελα να ειναι ολη μερα σπιτι με γιαγιαδες κ τα σχετικα..εκει ηταν τελειο περιβαλλον και ξεραμε και αυτη που το εχει και μας τα εξηγησε χαρτι κ καλαμαρι....παιζουν μιλανε ποιο γρηγορα βλεπουν κατι αλλο περα απο τα συνιθισμενα σε πεθυμανε :D μπαινουν σε ενα προγραμμα....ειχε αυλη παραδεισο!!!! εγω ειμαι υπερ παντως μην αγχωνεσαι :)

post-11823-1387393753613_thumb.jpg

post-11823-13873937536954_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουαου!!!!τι κοριτσαρα ειναι αυτη;;το κοτσιδακι ολα τα λεφτα!!και μαγουλακια,μπρατσακια,κουκλι!!περιμενουμε και φωτο απο το παρτυ!!

Φωτεινουλα κοροιδευεις το καραφλακι μου ε;;;;καλαααααα!!!!!της βαζω καμια κορδελιτσα αλλα και παλι με εχουν ρωτησει αν ειναι αγορι :shock: :shock:!!! μα καλα φαινεται για αγορι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσακια μου.Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για τον Ορεστακο μου.Απο το πρωι ειμαι πολυ συγκινημενη και θυμαμαι με καθε λεπτομερεια την ημερα της γεννησης του.Ποτε δε θα ξεχασω τη πρωτη αγκαλια,το πρωτο χαδι,το πρωτο φιλι.Δε με ταλαιπωρησε καθολου το μωρο μου στη γεννα.Μολις τον εβαλλαν πανω μου εκλαιγα σα μωρο παιδι.Δεν το πιστευα οτι αυτο το πλασματακι ηταν δικο μου.Ειχε πολλα μαυρα μαλακια και ηταν ενας κουκλος.Το ονειρο καθε μανας.Μετα τον πηγαν στο μπαμπα μολις τον πηρε αγκαλια του ειπε απλα ¨γιοκα μου¨και εβαλλε τα κλαματα.Και τωρα που σας γραφω,κλαιω. Ποσες μοναδικες στιγμες περασαμε στη διαρκεια αυτου του χρονου.Καθε μια χαραγμενη στη μνημη μου για παντα. Χρονια πολλα αγορινα μου γλυκια, να εισαι παντα γερος,ευτυχισμενος και εμεις να χαιρομαστε τη καθε στιγμη σου.Σ΄αγαπαμε παρα παρα πολυ,εισαι ολη μας η ζωη,η καθε ανασα μας.

Στις 6.30 το απογευμα εχουμε το παρτακι μας.θα ειμαστε γυρω στα 40 ατομα.Απο χθες ετοιμασαμε πολλα με τη μαμα μου.Θα σας βαλλω φωτο να τον δειτε. Εχει 8 δοντια,μπουσουλαει,σηκωνεται ορθιος και κρατωντας κανει πολλα βηματα.Ειναι πολυ ψηλος και γυρω στα 11.500 κιλα.Αυριο θα παμε στην παιδιατρο να μας δει. Η τουρτα μας ειναι με τα luney tunes, δωρο του νονου μας.Πιατακια,χαρτοπετσετες με το mikey και την παρεα του.

θα σας γραψω λεπτομερειες αυριο.Σας φιλω ολες γλυκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κι απο 'μενα Ορεστακο! Σας ευχομαι παντα γερος κι ευτυχισμενος! Και να περασετε υπεροχα στο πρωτο σας παρτακι!!!

Φωτεινη γελασα πολυ την ιστορια του μικρου...Εχω ζησει κατι παρομοιο με την ανηψια μου η οποια πασαλειψε το αλμπουμ γαμου της μαμας της!!!! Αχ εχεις δικιο για τις φωτο...θα το κανω με την πρωτη ευκαιρια...

Κατερινα κουκλι το Καθολικακι στο οχημα!!!!

Αλεξανδρα κι εμας μας περασαν για αγορακι κι ας εχουμε αρκετα μαλλακια... Μαλιστα η μικρη ντυμενη ροζ σιφουνας με εναν φιογκο στο κεφαλι σαν της Νταιζυ Ντακ καιμου λεει ενας κυριος: Καλε τι κουκλος ειναι αυτος? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα για να γεμίσω καμιά σελίδα και να μην αραχνιάζει το θεματάκι μας. :D

Λοιπόν ας τα πάρω από εκεί που τα είχα αφήσει.

Για τα γενέθλια έκανα μια πρόχειρη λίστα καλεσμένων και αν σας πω τον αριθμό θα με κράξετε :roll::roll::roll: είναι γύρω στους 45 μεγάλους και 20 παιδάκια. Το ξέρω ότι είναι υπερβολικό αλλά μιλάμε πως πρόκειται μόνο για ξαδέλφια και φίλους με παιδιά, ενν. γιαγιοπαππούδες και νονοί. Υπάρχουν και κάποιοι που αυτοπροσκλήθηκαν. Μην ξεχνάτε δεν έχουμε κάνει και βάφτιση και πολλοί θέλουν να έρθουν στα γενέθλια.

Το πάρτυ θα γίνει στον κήπο. Πιατικά/μπαλόνια/διακόσμηση θα πάρω από τζάμπο, αλλά και Βασιλόπουλο γιατί είδα πως είχε κάποια σχέδια που ταιριάζουν με αυτό που έχω στο μυαλό μου. Θα φτιάξω μπουφέ με διάφορα πιτοειδή, σφολιατοειδή, πίτσες κλπ. Τούρτα από ζαχαροπλαστείο.

Δεν ήθελα να έχει κάποιο συγκεκριμένο θέμα το πάρτυ γιατι είμαι κατά αυτής της μόδας, αλλά ως ανισόρροπο άτομο που είμαι τελικά κατέληξα πως θα έχουμε θέμα τον "βάτραχο/πρίγκιπα". Μην κοροϊδεύετε γιατί σας έφαγα [smilie=violent1.gif] [smilie=whip2.gif] Τον μικρό τον λέω από μικρό βατραχάκι λόγω της στάσης που είχε όταν ξεκίνησε να μπουσουλάει αλλά και λόγω στάσης ύπνου (μπρούμυτα με μαζεμένα ποδαράκια και τρουλωτό κωλαράκι) :D Φυσικά μέσα σε 3 εβδομάδες πιθανότατα πάλι θα αλλάξω γνώμη, οπότε τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Μαρία μπαμπάς και κόρες Παρθένοι :o:o:o , πώπω παιδάκι μου θα πήξεις στην ανάλυση και την σοβαρότητα. Για τα γενέθλια νομίζω καλές τιμές θα βρεις στη Στάνη σε τυροπιτοειδή και πιτσάκια και είναι και νόστιμα.

Σχετικά με παιδικό εγώ είμαι υπέρ. Κοινωνικοποιούνται, έχουν πάρα πολλά ερεθίσματα, βοηθάει και στην ψυχοκινητική ανάπτυξη, δεν το συζητώ για γλωσσική ανάπτυξη αφού όσες περιπτώσεις ξέρω με παιδάκια που δεν μιλούσαν οι γιατροί πάντα έλεγαν κατευθείαν παιδικό. Φυσικά να φροντίσεις να είσαι σίγουρη για την ασφάλεια του περιβάλλοντος, πόσες κοπέλες αναλογούν για πόσα παιδάκια, δες την καθαριότητα και την υγιεινή του χώρου, τι φαγητό θα δίνουν, να κάνουν αλλαγή πάνας συχνά, κλπ. Συμφωνω με τον άντρα σου για τις αρρώστιες, θα αποκτήσουν αντισώματα και δεν θα αρρωσταίνουν μετά.

Πάνω απ'όλα δώστε προσοχή στην περίοδο προσαρμογής. Ρώτα στον σταθμό τι τακτική έχουν; Στην αρχή να πηγαίνεις και εσύ και μην τα αφήσεις αμέσως πολλές ώρες, αλλά σιγά σιγά. Αν και οι δικές σου είναι μικρές και νομίζω θα προσαρμοστούν πιο εύκολα από ένα 2χρονο που έχει άλλη αντιληψη, αλλά παρόλα αυτά μην τους έρθει απότομα η αλλαγή.

Αλεξάνδρα γιατί σε έκανε πύραυλο η μικρή; Πάλι δεν τρώει; :roll::roll: Ναι, θηλάζω ακόμα, και ναι τον Αλέξανδρο μπορείς να τον πεις εύκολο παιδί κατά τη διάρκεια της ημέρας, γιατί το βράδυ μεταμορφώνεται σε βαμπίρ που μου ρουφάει το γάλα [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] (στη θέση της πιπίλας είναι το βυζί μου :lol::lol::lol: ) Για τον οαεδ ρώτησα τον άντρα μου και απ'ότι κατάλαβα δεν έχεις πρόβλημα ενσήμων. Δεν μου είπε αριθμό γιατί υπάρχουν πολλές κατηγορίες αλλά αφού τόσους μήνες σου βάζουν ένσημα τότε εντάξει (εκτός και αν σου βάζουν πολύ λίγα το μήνα :? )

Για αγοράκι περνάνε την Κων, για κοριτσάκι τον δικό μου :evil::evil: Ξέρεις πόσες φορές με ρωτήσαν αν είναι κοριτσάκι; ουουυυυ

Κατερινούλα ετοιμάζεσαι για αύριο; Ωραία η Μίνι :D Άκου πιπι τον παπού :lol::lol::lol: Βρε το καθολικάκι με το λιονταράκι του :D πολύ καλή η μικρή και σίγουρα έχει πάρει βάρος, φαίνεται μια χάρα η κουκλίτσα ;)

Ρε Έλενα με συγκίνησες μωρή σκατούλα, μιλάμε μου σηκώθηκε η τρίχα όταν σε διάβαζα. Να κάτσεις να τα γράψεις αυτά κάπου στο άλμπουμ του μικρού να τα διαβάζει όταν μεγαλώσει. (ωραία ιδέα κατέβασα πάλι, να μου θυμήσετε να το κάνω και εγώ :idea: ) Να περάσετε τέλεια σήμερα

Άρια ο κύριος είχε πρόβλημα με τα μάτια του;;;Καλά τόσο ροζ δεν το πήρε χαμπάρι;;;;;;;;;

Τώρα που το θυμήθηκα, Μήτσηηηηηηηηηηηηηηηηη πούυυυυυυυυυυυυυ είσαιιιιιιιιιιιιιιιιι και εσύ, ξεχάστηκες στην Κέρκυρα ή έβγαλες πολλά λεφτά από τα κοσμήματα και το έσκασες για Μαλδιβες;;;;;;;; :lol::lol: Κορίτσια, όσες θυμάστε, η Μήτση τώρα τον Αύγουστο δεν θα επέστρεφε δουλειά; Μάλλον γι'αυτό χάθηκε, έχει και το σπατό ωράριο η κακομοίρα, που χρόνος να μπει στο μάμμυ. Σε σκεφτόμαστε κοπέλα μου και σου στέλνουμε φιλιά.

Βικάκι και σ'εσένα πολλά φιλάκια :-*:-*:-*

Πάω τώρα και θα τα πούμε αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας!!!

Ελενάκι να χαίρεσαι τον γιόκα σου, να είναι γερός και ευτυχισμένος πάντα!!Πολύ συγκινιτική η περιγραφή σου!!Να έιστε καλά με τον αντρούλη σου να τον καμαρώνετε!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

Φωτεινούλι που είχες χαθεί??? Σε γέμισε κακουνάκια ο μικρός???Τέλεια η περιγραφή σου!!!Με το καλό και τα δικά σας γενεθλιάκια και μου αρέσει πολύ το θεματάκι!!!Θα έρθει βρε και το δεύτερο νινάκι, μην αγχωνεσαι!

Κατερινάκι στο έχω ξαναπεί, η Καθολικούλα είναι μια κούκλα και φαίνεται και πολύ ναζιάρα!!!Αυριο ξημερώνει πολύ ωραία ημέρα για εσάς και είμαι σίγουρη οτι θα περάσετε τέλεια!!! :ymparty::ymparty:

Άρια, στραβομάρα είχε ο άνθρωπος με τόσο ροζ και minnie???Αλήθεια πώς φωνάζεις την μικρή σου???

Αλεξάνδρα, στραβομάρα εχουν αυτοί που συναντάς???Κουκλα είναι η μικρή και χαμογελαστή!!!Κι εμείς ψιλογλόμποι είμαστε, αν θες να κανουμε προξενιό!!!Δεν κάναμε ανακαίνιση απλα αξιωθηκε ο αντρουλης μου να πιασει το τρυπανι να βαλουμε κατι ραφακια και διαφορα αλλα που ειχα αγορασει πριν απο 6 μηνες!!!!

Mardio να τις πας τις ζουζουνες παιδικό, θα περνάνε τελεια!!!Λένε για τις αρρωστιες αλλα καλυτερα με αλλα παιδακια παρα κλεισμενα σε ενα σπιτι συνεχεια!!!

Στα δικά μας τωρα...θέλει ΟΛΗΗΗΗΗΗ την ωρα να τον κραταμε απο τα χερακια και να περπατει ή να καθεται ορθιος στο πάρκο, κάνει βηματακια καπως σαν τις μπαλαρινες μου φαινεται και γελαμε, πηγαινει παντου μεσα στο σπιτι με την στρατα σε δευτερολεπτα, προσπαθω να τον μαθω να μην πεταει τα παιχνιδια του κατω και οταν το κανει με κοιταει και σουφρωνει καπως τα χειλακια και κανει οοο και παλευω να κρατηθω να μην γελασω, λεει μπα μπα, μπαμπα, για μαμα ουτε λογος, εχουμε δυο μυτερες ασπρες κουκιδιτσες στο στοματακι μας και κανει διαφορες βαλκειουλες και γλυκες που με τρελλαινει!!!Παιδιατρο θα παμε τον Οκτωβρη για εμβολιο, λετε να παω και ενδιαμεσα για μετρησεις???Πριν από 1 1/2 μηνα ήταν 8.800 και 78 ποντους!!!Προσπαθησα να σας βαλω φωτογραφιες από την βαφτιση αλλα είναι πολύ μεγαλες και δεν της ανεβάζει, θα σας βαλω αλλες ομως να μας δείτε τι ομορφα αντρακια εχουμε γιανει (η κουκουβαγιομανα!!!)

Τα άλλα κοριτσακια, που χαθηκαν???Βικουλινι δωσε σημεια ζωης!!Η γιατρινα μας????Η Μητση???Το Κατερινάκι και η συνονόματη???Αντε γυριστε σας περιμένουμε!!!!

Πολλα φιλια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Φωτεινη σημερα εισαι το κατι αλλο....διαβαζω και γελαω!!!να σαι καλα!!

ωχ μας εχετε καταλαβει ε;; :roll::roll: ναι η σκατουλα δεν ετρωγε...νυσταζε,τριβοταν,εκλαιγε και λεω ωραια μην σε πιεσω(αναψαν μερικα λαμπακια βεβαια) αφου δεν επιαναν τα κολπα,παιχνιδια παμε να κοιμηθεις..την βαζω να κοιμηθει και σαν να της περασαν ολα...εβγαζε την πιπιλα η κυρια την πεταγε κατω απο την κουνια και αρχιζε το μπλα μπλα...πηγαινα να της ξαναβαλω πιπιλα και καθοταν κιολας, ουτε καν ξαπλωμενη...δεν θυμαμαι ποσες φορες μπηκα να κανω το ιδιο πραγμα.και μολις με εβλεπε γελουσε η πονηροφατσα... ευχαριστω για τον οαεδ.κανονικα μου βαζουν ενσημα...

Koukiditsa ασε,και με εχουν ρωτησει πως ΤΟΝ λενε; εγω'' εεεε Κωνσταντινα'',''α κοριτσακι εινα;''και μπορει να ειναι μες στα ροζ,με φορεμα,με κορδελα στα μαλλια εεεε στο κεφαλι και αλλα τετοια!!

ο αντρας σου μου θυμιζει τον δικο σου...μετα απο 7 μηνες σε αυτο το σπιτι καταφεραμε να κρεμασουμε κάδρα,κατι κορνιζες στο παιδικο και διαφορα αλλα και αυτο γιατι ειχαμε την βαφτιση και θα ειχαμε κοσμο μετα στο σπιτι!!!περιμενω φωτο του γιοκα σου να δω η πεθερα!!!χαχαχα :D:D !!!θα ταιριαζουν λες;;η δικια μου εν τω μεταξυ ειναι πολυ διαχυτικη με τα παιδακια(και με τα κοριτσακια μην παρεξηγηθουμε),χαμογελακια,να τα πιασει...που να μεγαλωσει...θα εχουμε αγκαλιες φιλια!!!

εχεις 1 1/2 μηνα να πας και θα πας κ τον Οκτωβρη;;;εχω θα ειχα σκασει....θα πηγαινα για ζυγισμα!!αφου τωρα τελειωνουν τα εμβολια καθε μηνα και το σκεφτομαι...θα πηγαινω για ενα ζυγισματακι!!!αλλα εσενα ειναι μια χαρα.

σας καληνυχτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Ορεστάκο [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] Χρόνια πολλά πάντα γερός και ευτυχισμένος και να μην στεναχωρήσεις ποτέ τη μανούλα.

Ελενα να σου ζήσει και πάντα να τον καμαρώνεις.

Εχω καιρό να διαβάσω νέα σας και τώρα που τα διάβασα μαζεμένα νομίζω ότι τα χω μπερδέψει η ξανθιά.. :lol::lol:

Φωτεινούλα τι χουνέρι σου έκανε ο Αλέξανδρος?χαχαχα!!!Οσο για το άλλο που λες μην αγχώνεσαι αφού θηλάζεις ακόμα.

Μαγδούλα καλά να περάσετε.Θα πάρετε και τον Βασιλάκη μαζί σας?

Κατερινάκι κούκλα το Καθολικάκι...Είσαι έτοιμη για τα γενέθλια.Μπράβο...

Μαρία σε μεγάλο δίλημμα είσαι.Δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου..ισως θα φοβόμουν να την πάω σε σταθμό από τόσο μικρή.Συμφωνώ ότι κοινωνικοποιούνται αλλά φοβάμαι τις αρρώστιες.Ο ξάδερφος του άντρα μου είχε πάει την κόρη του και ήταν μονίμως άρρωστη.Αφού στο τέλος ο παιδίατρος είπε να την σταματήσουν για ένα μεγάλο διάστημα.

Αλεξάνδρα να σου στείλω λίγα μαλλάκια από της κόρης μου που είμαστε συνέχεια με τα κοκαλάκια. ;)

Ρουλάκι βάλε καμια φωτογραφία του μικρού...

Εγώ ετοιμάζω το δωμάτιο της και εχω κολλήσει στο χαλί.θα μου πάρει κανα μήνα να αποφασίσω.

εχθές κάναμε και εμβόλιο ζυγιστήκαμε και μετρηθήκαμε και είμαστε 71.5 και 9 κιλά.Πήρε πάλι μόνο 50 γραμμάρια και αν συνεχίσει έτσι θα πάμε για εξετάσεις.Καλά που είχε περιθώριο από πριν ;)

Από γλώσσα όμως ροδάνι λέει παρα πολλά πράγματα και κάθε μέρα καινούργια.εχουμε γίνει θέαμα γιατί την ρωτάνε πως την λένε και απαντάει Μένιο :lol::lol::lol:

Σας αφήνω όμως γιατί είμαι πτώμα και πάω για ξάπλα.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια να ευχηθώ πρώτα στην Ελένη να χαίρεται τον Ορέστη της με το ωραίο όνομα και στην Κατερίνα να χαίρεται την Αλεξάνδρα της με το ωραίο όχημα!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΣΤΕΡΙΑ!

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας για τον παιδικό.Τελικά πήγαμε χθες της γράψαμε,στο ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ foteini και katerina για σας που ξέρετε.Θα ξεκινήσουμε 12/9 και μεις όπως τα παιδάκια του σχολείου!Θα πηγαίνουμε μια βδομάδα προσαρμογή λίγες ώρες τη μέρα και μετά κανονικά 09,00 με 14,00.Θα τα ταίζουν εκεί τελικά και μεσημεριανό.Έχουν μενου από παιδίατρο διαφορετικό κάθε βδομαδα και πρωινό στις 10,00 όχι φρούτα,δημητριακά με γάλα,ψωμί με μαρμελάδα.Απορώ αν θα φάνε τα μωρά μου τέτοια πράγματα,δεν έχω δώσει ποτέ.Λέει θα τους τα αλέθουν για αρχή αν δε μπορούν να φάνε μπουκίτσες.Η μεγάλη μου σίγουρα μπορεί το μικρό ακόμα ,χωρίς δόντια γλύφει και τα φτύνει.Με καθησύχασε πολύ η υπεύθυνη,όλες οι μανούλες λέει έτσι νιώθουμε στην αρχή,όπως εγώ.Θα είναι μια βρεφονηπιοκόμος με 8 παιδάκια έχει το τμήμα.Της λέω τα καταφέρνει;;;;Εγώ με 2 και τα παίζω.Μου λέει αυτή είναι η δουλειά της.Ο χώρος πολύ ωραίος μια αίθουσα μεγάλη όλο παιχνίδια και χώρο άπλετο για μπουσούλημα που στο σπίτι μας δεν έχουμε.Και άλλος ένας χώρος με κρεβατάκια και καρεκλάκια για μαμ!

Αυτά με το σταθμό.

Τώρα όσον αφορά το πάρτι foteinoula δε σας σνομπάρω και δε ρώτησα απλά η katerina τα έχει οργανώσει ήδη γι αυτό ρώτησα εκείνη....Αν και εσύ βλέπω όλα τα σκέφτηκες.

Τούρτα θα πάρω από τη "στανη" μόνο κεράσματα από "pane di capo " θα παραγγείλω από εκεί κάναμε και στη βάπτιση και ήταν τέλεια.Εγώ έλεγα για 25 έτομα που έχω εγώ ότι είναι πολλά αλλά εσέις δεν πάτε πίσω!!!Καλό κουράγιο!Και μεις έξω σε αυλή με γκαζόν θα το κάνουμε στο εξοχικό 17/9 τελικά Σαββάτο.

katerinaki να περάσετε τέλεια σήμερα!

Εμένα από λεξούλες η μικρή η τσαχπίνα λέει μαμα μπαμπα ατα ατο η μεγάλη η παχουλή λέει μια μόνο "μαμ" χα χα χα Καταβροχθίζει τα πάντα βρε παιδιά,χθες έβαλε ένα μεγάλο κομμάτι μπανάνα στο στόμα και δεν άνοιγε μην της το πάρει κανείς.Τα βάζει μέσα κλείνει το στόμα και τα μασάει σιγά σιγά.Άσε που πέρνει από το μικρό τη μπουκιά από το στόμα.Και μεις εμβόλιο τον Οκτώβριο πάλι,τότε θα ζυγιστούμε ξανά.

Φιλιά σε όλες...ουφ πολλά έγραψα!

ΥΓ.Όσο για το νέο νινί foteini θα έρθει μην αγχώνεσαι....ετοιμοπόλεμη σε βρίσκω πάντως...να αντέχεις με τόσο μικρή διαφορά ηλικίας που θα χουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...