Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου 2010 Νο4!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα :D:D:D

Ελπίζω σήμερα όλα τα μπεμπάκια να πλατσουρίζουν στις παραλίες. \:D/ \:D/

Εμείς θα πάμε αργότερα αφού πρώτα ο μπαμπάς πάει τη μαμά για ψαράκι =p~

Χτες πήγαμε σε παιδικό πάρτυ. Το πρώτο παιδικό πάρτυ που καλέσθηκε το ζουζούνι μου :D Περάσαμε ωραία. Φορούσε και το καπελάκι που μας έδωσαν και είχε πλάκα. Έβλεπε τα παιδάκια να τρέχουν πάνω κάτω και ήθελε να πάει και αυτός. Παραλίγο να τον πατήσει και ένα μεγάλύτερο παιδάκι που έπαιζαν μπάλα αλλά το γλιτώσαμε.

Αλεξάνδρα δεν έχουμε αλλεργείες. Το κατσικίσιο το δίνω γιατί μετά από έρευνα είδα ότι είναι πιο εύπεπτο από το αγελαδινό, με λιγότερη λακτόζη, λιπαρά διαφορετικά σε σύσταση και δομή από τα αγελαδίνα γι'αυτό και είναι καλύτερα αποδεκτά από τα μωράκια, και τέλος είναι πιο κοντά στο μητρικό γάλα. ;) Έχω δώσει και το Όλυμπος αλλά γενικά προτιμώ το ΕΒΟΛ, μόνο όταν δεν έχει παίρνω όλυμπος

Αν δεν κάνω λάθος στα βιολογικά μαγαζιά υπάρχουν ζυμαρικά χωρίς γλουτένη, γιατί δεν παίρνεις από αυτά για να φτιάξεις για την μικρούλα, και κάνεις και μια σαλτσούλα με φρέσκια ντοματούλα και βασιλικό και είσαι έτοιμη.

Γενικά μην αγχώνεσαι. Πλέον υπάρχουν πολλές επιλογές τροφών για άτομα με αλλεργείες. Ψαξτο και θα βρεις πολλά ;):D

Μπράβο στη Κωνσταντίνα που έφαγε τα φρουτάκια της :ymapplause::ymapplause:

Φουφου σιδερωσα (με ρωτησες πριν 3 σελιδες :lol::lol: ) αλλά τι να το κανω που ξαναμαζευτηκαν :evil: 3 πλυντηρια εβαλα χτες και εμεινε για σημερα 1 του μικρου αλλά μάλλον θα το αφησω για άλλη μερα αφού δεν ειναι πολλά, πλέον μόνο με την πάνα κυκλοφορει στο σπίτι :D . Πρόγραμμα φαγητού διαβάζω, μπράβο :D

Μήτση με τέτοια συμπεριφορά και πολύ τον κράτησες τον παιδίατρο. :evil::evil:

Χαιρετώ την μαυρισμένη Ρουλίτσα :D

Μάγδα διάβαζα στο σάιτ ενός παιδιάτρου ότι όσο πιο γρήγορα εισάγεις στη διατροφή του παιδιού κάποια τρόφιμα τόσο λιγότερο ιδιότροπο θα γίνει στο φαγητό αφού από νωρίς θα έχει γνωρίσει αυτές τις γεύσεις και τόσο πιο ώριμο διατροφικά θα είναι το παιδί.

Οπότε κορίτσια μην φοβάστε να δώσετε υγιεινές τροφές π.χ. μπρόκολο, κουνουπίδι, φασολάκια, αρακά κλπ Τίποτα από αυτά δεν κατηγορείται για αλλεργείες ;) και μόνο θρεπτικά συστατικά προσφέρουν.

Ο Βασιλάκης όλο νάζια είναι το καλό μου. Δώστου φιλάκια και από εμένα :-*:-*:-*

Άρια χρυσοχέρα πως πάνε οι ετοιμασίες της βάφτισης; Πότε βαφτίζεις; Τι καλό ετοιμάζεις;Βάλε φωτο

Παρίσι και εγώ πήγα το 2003 με το αμόρε όταν πήρα το πτυχίο μου, ήταν το δώρο του :x:x Πράγματι στη ντίσνεϋλαντ ξετρελένεσαι!!

Σταυρούλα την ίδια ίωση περάσαμε. Οι κοκκινίλες μέχρι σήμερα φαντάζομαι θα πέρασαν γιατί και εμάς κράτησαν 3-4 μέρες. Αυτό το σ/κ βάφτιζεις ή λάθος θυμάμαι;;;;;

Χαρά και εγώ μάλλον τα κοσμήματα θα έπαιρνα γιατί είναι αυτό που λες ρε παιδί μου, αν και δίνεις τα ίδια λεφτά τα κοσμήματα κάνουν για πιο καλό δώρο. Ο άντρας μου ως πιο γκατζετάκιας θα έπαιρνε καμιά κάμερα, καμιά φωτογραφική ή κινητό.

Οι υπόλοιπες τι πήρατε στους νονούς; Ο άντρας μου που έχει βαφτίσει 2 φορές ρολόι του είχαν πάρει και τις 2. :lol:

Αυτά, πάω τώρα στο μικρούλι μου

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!!!τι ζεστη σημερα!!!!θα παμε για μπανακι το απογευματακι!!κι εμεις χθες πηγαμε στο πρωτο μας παρτυ.μπουσουλησε με τον εορταζοντα,παιξανε με τα τουβλακια του,δεν χορταινες να τα βλεπεις.

fotini μου της εχω παρει ζυμαρικά απο ρυζαλευρο κ καλαμποκαλευρο κ η παιδιατρος μας ειπε κ Noodles,μονο με ρυζι δεν ειναι αυτα;;ντοματα δεν μας εχει πει ακομα.ειναι πολυ επιφυλακτικη γιατι εχει βγει πολυ ευαισθητουλα.εδω κ στο ψαρι που καναμε τεστ κ δεν εχει αλλεργια μας ειπε καλυτερα στον χρονο.

εχει μαζευτει κ σε μενα σιδερο....τα εχω κλεισει στην ντουλαπα να μην τα βλεπω...

εμεις στην νονα πηραμε ενα βραχιολι και σκουλαρικια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! για εμας δεν νοιαστηκε κανενας εεε?? :( ειμασταν και εγω κ ο αντρας μου με 38 - 39 πυρετο! ευτηχως οσες φορες αρρωστησαμε δεν κολλησε το Καθολικάκι μου!!!! τι κανετε?????????

χαρουλιτα εριξα πολυ γελιο που ειπες για την Δημητρουλα που θα νομιζει οτι εφημερευεις :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

η συμπεθερα μου χαλια ε? :(

εμενα σταματησε να τρωει πρωινο!!! φρουτοκρεμα δηλαδι.....τι φρεσκα τι σκονη τι γιαουρτακι ...τιποτα!!!!!!!!!!!!! και το απογευμα με το ζορι φαριν λακτε!!! μονο το μεσημεριανο τρωει ΟΛΟ!!! και πινει ποοοοοοολυ γαλα!!!!!!!!!!!

χθες ηταν η τελευταια μερα στην δουλεια..ο διευθυντης ειπε θα τα ξαναπουμε....αρα Σεπτεμβρη!!!

σας διαβασα γρηγορα και τα ξεχασα :) δεν θυμαμαι που δεν θυμαμαι τωρα με τα καινουργια κοριτσια δεν θυμαμαι και τιποτα :lol:

στης 21 ερχετε ο μπαμπακας μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

το Καθολικακι εχει γιορτη στης 15 γενεθλια 25 και βαπτιση 28........ ξερω σας επριξα αλλα.....ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΑΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και τωρα εναν μηνα θα την εχω οοοοοοοολη μερα :YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:x

τι αλλο???? ξεκινησα να κανω καλη γενικη το σπιτι τωρα που εκατσα....

φτιαχνω γεμιστα σημερα τα πεθυμησα :-p

αυταααα φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινα και περαστικά σας!!!!και ελεγα που χαθηκες;γιατι εγω κολλησα στο mammyland απόταν διαβασα για την ζουζουνα σου και ταυτιστηκα με τα κιλα τους οποτε περιμενω να ακουσω τα νεα σας!!!αυτη την φρουτοκρεμα...α πα πα...εγω βρηκα την λυση κ την ξανααρχισε. βαζω σε ενα κατσαρολακι λιγο νερακι και βραζω πχ τις βανιλιες που τρωει τωρα για 2 λεπτακια.βγαζουν τα ζουμακια τους κ ολη τους την γλυκα και τα αλεθω με μια μπανανουλα..αυτο ηταν!!!αντε τωρα διακοπουλες ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κορίτσια μου!Τι κάνετε;Εγώ σήμερα ξύπνησα έκανα το σπίτι από νωρίς (μπάνια,σκούπισμα,σφουγγάρισμα) και μετά πήγαμε έξω για φαγητό με τα πεθερικούλια και την κουνιάδα μου.Όπως καταλαβαίνετε δε σηκώθηκα καθόλου από την καρέκλα μου αφού ήταν μαζί οι ξετρελλαμένοι παππουδογιαγιάδες και η θεία. :D:D Έχω κι εγώ σίδερο και δε λέω να κάτσω να το κάνω. :? Εχθές και σημερα το μικράκι μου έφαγε ψαρόσουπα και την καταβρόχθισε.Χάρηκα γιατί την προηγούμενη φορά δεν την είχε φάει και νόμιζα ότι δεν της άρεσε.Αλλά τελικά οκ ;)

Σταυρουλίτσα,περιμένουμε νέα από τη βάφτιση. :D

Μαγδούλα,θεατρινός ο Βασιλάκης ε;Μια χαρά σας βρίσκω. :)

Χαρουλίτα μου,άντε πλησιάζει και η δική σας η βάφτιση.Εγώ ψώνισα στη νονά της Στέλλα 2 μέρες πριν τη βάφτιση και μία μέρα πριν το γάμο,αφού αυτή με πάντρεψε και στη νονά της Αγγελικής το πρωί της βάφτισης. :P Αφού ήξερα τι ήθελα. ;) Εγώ πάντως αν ήμουν νονά δε θα ήθελα χρυσαφικό,αλλά κάτι σε κάμερα και γενικότερα σε γκατζετάκι.Ακόμα και ρούχα θα προτιμούσα.Αφού δεν πολυφοράω ακριβά κοσμήματα μωρέ.Βέβαια,τους κουμπάρους σου τους ξέρεις καλύτερα και ξέρεις πάνω κάτι τι θα προτιμούσαν. :) Της λείπετε μωρέ της ζουζουνίτσας ε; :( Αχ,πώς τη νιώθω;Κι εμένα δουλεύανε η μαμά και ο μπαμπάς από το πρωί μέχρι το βράδυ και πάντα μου λείπανε. :cry: Όσο για το γάλα εγώ δίνω ακόμα σκόνη ΝΑΝ2.Μόλις χρονίσει θα ξεκινήσω Noulac.Έτσι είχα κάνει και με τη Στέλλα.

Αλεξάνδρα,έλα ρε!Μια χαρά.Λες να το κάνω κι εγώ έτσι μπας και ξαναρχίσει να τρώει φρουτόκρεμα.Πολύ στεναχωριέμαι που δεν τρώει φρούτα κι έχω αρκεστεί στα φρουτογιαουρτάκια. :roll: Θα δοκιμάσω κι εγώ.

Φωτεινή,αυτό το κακό έχει το σίδερο.Ότι ξαναμαζεύεται :lol::lol::lol: Εγώ για αυτό δε σιδερώνω,αφού θα ξαναμαζευτούν. :lol::lol::lol: Κι εγώ σαν τον άντρα σου.Γκατζετάκι θα προτιμούσα.Εγώ στη νονά της Στέλλας στο γάμο της πήρα δύο ρολόγια,ένα πρόχειρο κι ένα καλό(η μαμά της ασχολείται με χρυσαφικά οποτε θα ήταν άκυρο δώρο κάτι τέτοιο) και στη βάφτιση της Στέλλας ένα κινητό και στην ανηψιά μου(τη νονά της Αγγελικής) ένα μινι λάπτοπ με όλα τα αξεσουάρ.Μέχρι και βάση με ανεμιστηράκι για να μη θερμαίνεται. :P:P:P

Κατερινάκι,δε σε ξεχάσαμε.Παραπονιάρα μου εσύ.Μπορεί να είναι φάση μωρέ με τα φρουτάκια.Τουλάχιστον τρώει το μεσημεριανό της.Πολύ σημαντικό και το σημαντικότερο ότι πίνει γάλα. ;) Άντε μπράβο.Ένα μήνα ξεκούραση τώρα και το Σεπτέμβρη πάλι δουλίτσα.Τέλεια.Με το καλό να δεχτείς και τον μπαμπάκα σου!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κορίτσια μου!Τι κάνετε;Εγώ περιμένω να ξυπνήσει το μικράκι μου,και μου φαίνεται ότι κάτι ακούω,και να πάμε στο σούπερ μάρκετ να πάρουμε αρακά για να μαγειρέψω και πατατούλες φούρνου.Είναι νηστεία σήμερα.ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό μηνα!!!πω πω,σημερα φαγαμε το πρωινό μας στο ικα.τι χάος επικρατούσε!!!ετρεχα κ την Κωνσταντινα μου μαζι...αλλα τουλαχιστον καποιοι μας εδωσαν την σειρά τους(να ναι καλα)και ξεμπερδεψαμε!!!

παω να φτιαξω φρουτοκρεμα.foufou δοκιμασε το κι εσυ,ποιος ξερει μπορει να την φαει...σιγουρα καποια στιγμη θα την βαρεθει παλι κ θα πρεπει να ψαξω για αλλη συνταγη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα,στο ικα ε;Δε λες έστω που αυτοί οι κάποιοι σου έδωσαν τη σειρά τους;Γιατί κάποιοι άλλοι είναι γαϊδούρια!!!Να ελπίζεις ότι δε θα τη βαρεθεί ή ότι θα πάρει καιρό να τη βαρεθεί.

Ρε κοριτσια ξέρετε τι σκεφτόμουν;Ταλέντο ε;Σκέφτομαι κιόλας :lol::lol::lol: Ότι από αυτό το μήνα ξεκινάνε τα γενεθλιάκια μας.Πάω να ρίξω μια ματιά στη λίστα της Φωτεινής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

και εγω στο ικα πηγα σημερα να ΞΑΝΑβγαλω βιβλιαριο υγειας γιατι το εχασα :? ενοειται οτι κανενασ δεν μου εδωσε την σειρα του αλλα ευτηχως δεν περιμενα πολυ...κανενα 10λεπτο....και η Καθολικη τους κουνουσε το χερι και ελεγε απαπαπαααααα......εγω θα το φαω αυτο το μουτσουνι!!!

φουφου εδω εισαι?????????? ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: πηραμε σημερα και φορεματακι και παπουτσακια μας πηρε η νονα μας αμεεε και πηγαμε και κλεισαμε τον θεικο σταυρο μας για την βαφτιση!!!!!!!!!!!!!!!!!

αααχχχ κοριτσια ειμαι τοσο ενθουσιασμενη ....ξερω οτι δεν μου φενεται καθολου αλλα πιστεψτε με :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

παω να σας διαβασω μιπως βγαλω καμια ακρη ... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Καλο μηνα... Αυτος ο μηνας εμεινε και μετα θα μας "διωχνει" η θαλασσιτσα.... Το Σαββατο ηταν η πρωτη φορα που κοιμηθηκε το κοριτσακι μου στην γιαγια του γιατι εμεις πηγαμε σε μια συναυλια και ολη τη νυχτα ειχα τυψεις που την αφησα!!! Εσεις το εχετε νιωσει αυτο? Οι ετοιμασιες επιτελους μπηκαν σε μια σειρα! Εχω κανει χωνακια με ζαχαρωτα, αναμνηστικο δωρακι για τους συγγενεις που θα ερθουν μετα στο τραπεζι το οποιο ειναι μπουκαλακι με λικερ απο τα χερακια μου, τις μπομπονιερες για τους μεγαλους ακομα δεν τις τελειωσα αλλα που θα παει! Για τα παιδακια τις παρηγγειλα... Επισης κανω τον στολισμο για το τραπεζι που θα μπουν οι μπομπο, ζωγραφιζω ενα καδρο για καλωσορισμα και φτιαχνω το βιβλιο ευχων! Α! και η βαφτιση ειναι τον 15αυγουστο....

Φωτεινη θα βαλω φωτο οταν τα εχω ολα τελειωσει για να μου πειτε και γνωμες γιατι τωρα ειναι μισοτελειωμενα και δεν ειναι ωραια :roll:

Αλεξανδρα ειδες που δεν χρειαζεται αγχος? Καθε παιδι εχει το κουμπι του και εσυ μαλλον βρηκες της μικρης σου!!!Μακαρι να συνεχισει ετσι!!!

Κατερινα περαστικα σας!!! Παλι καλα που δεν κολλησε και η μικρουλα!!!

Φιλια σε ολες.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε κοριτσια ,μερικοί είναι πολύ γαιδούρια,τι μας φταινε κ τα ζωντανα!!οταν βρισκομαι σε ουρα με την μικρη αμα δεν με φωναξει ο υπαλληλος ή δεν μου δωσουν την σειρα τους δεν παω μπροστα ,μερικοί ειναι τοσο...που μπορει να σε προσβαλουν οτι πας να τους φας την σειρα.βεβαια ειναι και αλλοι γιαγιαδες παντα,που με βλεπουν στον σουπερ μαρκετ στο ταμειο και μου λενε να περασουν μπροστα γιατι εχουν ενα πραγμα,κι εγω δεν εχω 100 κυρα μου κ εχω κ το μωρο!!αλλα κ σημερα στο ικα ερχεται μια ''μια ερωτηση να κανω''.λες κ εγω θα κατσω με τις ωρες...

ναι βρε Κατερινα μου,λιγο αδιαφορη ακουγεσαι!!!χαχαχαχαχα.πιστευω ολες σε καταλαβαινουμε.κι εγω ειχα ενθουσιαστει τοσο με την βαφτιση...ειχα θεμα τις γοργονες και ειχα ξετρελαθει τοσο που εφτασα μεχρι Κρητη(μεσω ιντερνετ βεβαια) για να βρω λουτρινη γοργονα για τον στολισμο της λαμπαδας.παπουτσια;απο Θεσσαλονικη....

HoneyΜ πλησιαζει κι εσας η βαφτιση ε;κανεις και πολλα χειροποιητα...μπραβο σου!!θα ειναι υπεροχα...ασε αυτο το κουμπι της μικρης...την μια την θελει ζεστη,την αλλη κρυα,την μια της αρεσουν καποια φρουτα ,την αλλη ουτε μπουκια...σημερα εφαγε πιο λιγη αλλα ειχε χασει τον πρωινό της υπνακο με το ικα κ νυσταζε πολυ.αυτό το φαι μου εχει γινει πολυ αγχος ρε γαμωτο..στο τελος δεν θα αντεξω...θα την δαγκωσω... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΠΩ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΙΘΡΕΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΡΟΛΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΩ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΟΠΡΟΣΚΛΥΛΙΑΖΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΣΟΥΗΔΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΦΑΙ Κ ΤΑΙΝΙΑ ΕΝΟΕΙΤΑΙ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΚΥΡΙΟΣ!!!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΠΑΜΕ ΣΑΝ 3 ΣΤΟΥΤΖΕΣ ΑΛΛΑ 30 ΑΥΓΟΥΣΤΤΟΥ ΠΑΩ ΔΟΥΛΕΙΑ :cry::cry::cry: ΩΧ ΞΥΠΝΗΣΕ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΕΙΚ Κ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Εγώ μπήκα να σας πω μια καλημέρα και θα ξεκινήσω να πακετάρω.όοοοοοοοοοχι δεν ξέρουμε πότε θα φύγουμε,αλλά τη βλέπω εγώ τη δουλειά θα έρθει κανα χαρτί,θα λέει να φύγουμε σε καμια βδομάδα και θα τρέχουμε πανικόβλητη.Οπότε ξεκινάω σιγά σιγά.Ευτυχώς εδώ δεν έχουμε πολλά πράγματα και σκόπιμα το κάναμε έτσι.

Κατερίνα,εσύ ενθουσιασμενη;;;;;;;Εντύπωση μου κάνει!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Τρελή!!!!!

Άρια απ'ότι κατάλαβα πιάνει το χεράκι σου ε;;;Μπράβο!!!Εγώ πάλι ούτε σπιτάκι δεν μπορώ να φτιάξω!!! :P:P:P

Αλεξάνδρα κι εγώ το ίδιο,αν δε μου δώσουν προτεραιότητα μόνη μου δεν περνάω για τον ίδιο λόγο με εσένα.Εγώ είχα θέμα φραουλίτσα.Αχ,τι ωραία που ήτανε!!! :x:x:x

Μαγδούλα,μη νομίζεις!Στην αρχή που θα πας θα είναι δύσκολα.Μετά θα συνηθίσεις!!!

Πάω για πακετάρισμα.Φιλάκιααααααααα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδούλες.

Την Κυριακή είχαμε τα βαφτίσια.Βαφτίσαμε τη μικρή μας Εμμέλεια.Το καημενούλι πλάνταξε από το κλάμα από την αρχή μεχρι το τέλος.Εμένα να μου πιάνεται η καρδιά μου που την έβλεπα να κλαίει και ο μπαμπάς της μούσκεμα από το ζόρι.Παλι καλα ο παπάς ήταν καλός και μας άφηνε την κρατάμε εμείς σχεδόν σε όλο το μυστήριο.Ηταν ταλαιπωρημένη από την ίωση τις προηγούμενες μέρες είδε και τόσο κόσμο δεν αντέχει και τα μούσια με τίποτα και για καλή της τύχη είχε μούσια και ο φωτογράφος.... :lol:

Σήμερα το πρωι περιμένω την νονά της να την κάνουμε μπάνιο και να την πάω για κούρεμα .

Μόλις έχω καμια φωτογραφία θα σας βάλω.

Εσείς τι κάνετε?Τα μωρακια όλα καλά?Ετοιμάζεστε για βαφτίσια και γενέθλια ε? Αντε με το καλό όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα tweety να τη χαίρεστε την Εμμέλεια σας,καλέ τι ωραίο όνομα!Είσαστε ακριβώς ίδια ηλικία με τις δικές μου που βαπτίστηκαν και μας στις 10 του Ιούλη.Και μένα κλάψαν αλλά ευτυχώς λίγο.Όσο για τα μούσια εμείς φοβόμαστε τα μαύρα ρούχα οπότε με τους παππάδες δεν έχουμε και τη καλύτερη σχέση όπως καταλαβαίνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΗΤΑΝ ΕΔΩ ΟΙ ΑΝΗΨΟΥΛΕΣ Κ ΚΑΤΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ Κ ΠΑΙΖΑΝ ΜΕ ΤΟ ΒΑΣΙΛΗ ΜΕ ΤΟ ΚΕΙΚ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕΝ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΤΣΙ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΧΟΡΤΑΤΟΣ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΒΡΑΣΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ.ΜΑΜ Κ ΜΑΜ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΗΤΑΝ.

ΝΑ ΖΗΣΕΙ Η ΕΜΜΕΛΕΙΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΟΝΟΜΑ Κ ΣΠΑΝΙΟ ΕΚΛΑΙΓΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ Ε????ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΛΑΨΕ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΒΟΥΤΗΓΜΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΣΠΑΡΑΞΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΗ ΗΜΟΥΝ ΝΑ ΚΛΑΨΩ ΚΙ ΕΓΩ :cry::cry: ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΜΑRDIO KAΛΕ ΣΕ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΝΕΑ???

ΦΟΥΦΟΥΚΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΤΣΕΣ Ε ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΝΟΗΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΣΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΙΩ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΟΜΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ.. ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΠΟΡΙ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΦΙΛΙ( Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΓΛΥΨΙΜΟ Κ ΔΑΓΚΩΝΙΑ)Κ ΞΑΝΑ ΔΩΣΤΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΜΟΛΙΣ ΓΕΛΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΓΕΛΑΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ YTUBE ΘΑ ΓΙΝΟΜΟΥΝ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΗ ΠΛΑΚΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΓΕΛΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΗΧΟ ΓΕΡΝΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ Κ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΜΠΡΟΣ :lol::lol::lol: ΗΟΝΕΥ ΧΡΥΣΟΧΕΡΑ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΟΥΛΗ! :oops::oops: ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΕΝΟ Κ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΡΩΝΩ ΑΥΤΗΝ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΓΟΡΓΟΝΑ ΣΑΝ ΘΕΜΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΤΟΤΥΠΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΤΡΩΤΕ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΑΠΟ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ Κ ΓΩ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΩΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ ΜΑΓΕΙΡΙΤΣΕΣ Κ ΛΙΠΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΛΑΠΑΚΩΝΩ.ΒΓΑΛΑΜΕ 2 ΝΕΑ ΔΟΝΤΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙΟ ΖΕΣΤΟΥΛΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΥΑΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ...ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΛΟΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΩΡΑΙΑ ΕΓΩ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΗΘΕΛΕ ΚΟΣΜΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ Κ ΚΟΛΙΕ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΝΘΛΙΑ ΤΗΣ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ΖΗΤΗΣΕ ΓΙΑ ΓΙΟΡΤΗ 15-8 ΧΥΤΡΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΘΑΡΡΟΣ ΕΥΤΥΧΩΣ Κ ΠΑΕΡΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ. ;);) ΠΑΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΠΡΑΣΙΝΑ Κ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΟΡΟΦΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΑ ΚΑΤΩ... :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal σας διαβάζω καθημερινά αλλά δε γράφω γιατί δεν έχω και τίποτα να γράψω ιδιαίτερο.Εμείς είμαστε σε φάση γκρίνιας τώρα λόγω δοντιών.Δε τρώει η μια μου καθόλου έκανε και πυρετό,μόνο νερό πίνει 2 μέρες τώρα και γάλα φαί τίποτα.Η άλλη είναι ταρζάν,σκαρφαλώνει στον καναπέ συνέχεια και η καρδιά μου πάει στη κούλουρη.Κάνει βηματάκια και μένα αλλά κρατώντας το τραπεζάκι όχι μόνη.Αν την αφήσω χωρίς εμπόδια τη μικρή τη τσαχπίνα μπουσουλάει όλο το σπίτι.2 πατάκια να της βάλω στα γόνατα και δε θα χρειάζομαι σφουγγάρισμα πλεόν!Είμαστε το ίδιο ηλικιακά με το μικρό σου αλλά εμένα γεννήθηκαν ένα μήνα πρόωρα και έχω την αίσθηση ότι όλα τα κάνουν ένα μήνα αργότερα από άλλα της ηλικιάς τους πχ περπάτημα που λες,παλαμάκια,φιλάκια.Μόνο το μια ωραία πεταλούδα κάνει η τσαχπίνα και όταν της πεις που είναι το αεροπλάνο ψάχνει τον ουρανό!!Ταξιδιάρα ψυχή...Φιλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!καλοφωτιστη μικρή Εμμελεια!!!!

ναι πρωτοτυπη η γοργονα ,τοσο που δεν εβρισκα βαφτιστικα!!!χαχαχα.το στολισμό της λαμπαδας κ του κουτιου τον βρηκα εγω γιατι δεν υπηρχε σε κανενα μαγαζι με τετοιο θεμα...

ενταξει τρωμε...μην κανω συνεχεια παραπονα....λιγο την κρεμα βαρεθηκε...σημερα της εδωσα γιαουρτι,εφαγε 130ml,αλλα παρόλο που πηρα κατσικισιο εβγαλε κοκκινιλες γυρω απο το στομα...λεω μηπως την ετριψα με την χαρτοπετσετα αλλα δεν νομιζω για αλλεργια μου φαινεται....θα παρω την παιδιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας!!!Εχω χαθεί αλλα δεν προλαβαινω να σας γραψω οταν ειμαι στο γραφειο, στο σπιτι δεν εχω internet -κατι χαλασε παλι- !!Σας διαβαζω ομως σχεδον καθημερινά!Παω να σας διαβασω και επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου!Πώς είστε;Εγώ επιτέλους τελείωσα.

Σταυρουλίτσα,να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!Τέλειο το ονοματάκι της.Φωτεινή βάλτο στη λίστα,τώρα δεν μπορούν να αλλάξουν γνώμη. :lol::lol::lol: Την έκανες μπάνιο;Εγώ νόμιζω πρέπει να της αφήσεις 3 ημέρες με το λαδάκι και μετά μπανάκι! :?

Μαρία,τι έγινε;Χάθηκες βρε;Να έρχεσαι να μαθαίνουμε νεάκια σου :) Η μικρούλα σου μήπως έχει καμια ιωσούλα ή τίποτα δοντάκια;

Μαγδούλα,τι κάνεις;Εμένα η μικρή όταν βήχει και δείχνω ότι τρομάζω μετά το κάνει ψεύτικα :lol: Τα ζουζουνάκια μας μεγαλώνουν.Αν τυχόν συναντηθούμε κάποτε η μία θα λέει στα παιδιά των αλλωνών:"Σας ξέρω από την κοιλιά της μάνας σας".Και όντως από πριν γεννήσουμε τα λέμε. :D Κι εγώ δεν τρώω κοκορέτσια και τέτοια αλλά δεν μπορώ να πω ότι τρώω και υγιεινά.Δωσ'μου κρέπα και πάρε μου την ψυχή. =p~=p~=p~ Άμα είναι να γίνεις εκατομμυριούχος βάλτον στο utube.Το συζητάς;Να δώσεις και σε εμάς τίποτα. :lol: Εγώ αύριο σκέφτομαι να της δώσω κουνουπιδάκι.Εν τω μεταξύ εγώ δεν το τρώω.

Αλεξάνδρα,όλες οι μαμάδες το κάνουν αυτό.Αν το παιδί δε φάει ένα γεύμα φέρνουμε την καταστροφή και το γενικεύουμε.Αλλεργικό το κοριτσάκι μωρέ ε;Μακάρι να ξεπερνιέται και γρήγορα.

Ρουλάκι,μην αγχώνεσαι.Εμείς εδώ είμαστε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς εχθές πήγαμε στην παιδίατρο εδώ στην Καρδίτσα γιατί η Στέλλα μου είχε βήχα και μαζί με αυτή κι εγώ.Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα παρά μόνο έχει φλεματάκια και είπε ορό πολύ να της κάνω.Κατα τ'άλλα ψήλωσε το ζουζουνάκι μου και πήρε και βάρος.Μας έχει σώσει το πολύ γάλα που πίνει,γιατί από φαΐ τζίφος.Είδε και το Αγγελικάκι μου και είναι 80 πόντους και 10 κιλά.Ψήλωσε 5 πόντους και πήρε 400 γραμμάρια.Όσο για τη μετακόμιση τώρα έπλυνα όλα τα κουζινικά και τα έβαλα στις κούτες με φουσκαλίτσες για να μη λερωθούν και χρειαστεί να τα ξαναπλύνω.Άφησα έξω από 3 πιάτα και 6 ποτήρια για να κάνουμε τη δουλειά μας ;) Αυτα από εμας :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ πάλι.Έβαλα το μουσουδάκι για ύπνο το οποιό το ακούω τώρα,μάλλον θέλει το υπόλοιπο γαλατάκι και θα χαλαρώσω.Δουλεύει και ο αντρούλης σήμερα και είμαι όλη την ημέρα μόνη μου. :(

Χαρουλίτα;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...