Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα..Λιγο βραδυνη αλλα με τη δουλεια το Νικολακη και το σπιτι δεν προλαβαινω...

Αννα Μαρια μην κουραζεσαι τοσο πολυ .....

Εγω σημερα ευτυχως κοιμηθηκα ενα δυωρο το μεσημερι .Το απογευμα βεβαια καθαρισα το σπιτι .Μαυτο τον καιρο πολυ σκονη....Μετα εκανα μπανιο τον Νικολα εκανα μπανιο και γω και τωρα παλι κουρασμενη ειμαι ...

φιλια και καλο βραδυ σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερααα κοριτσαρες μου

βραδυνη ειμαι σημερα..

ΜΑΣ ΚΟΨΑΝ ΤΟ ΝΕΡΟ :evil: τωρααααα

πηγα να ανοιξω την βρυση του νεροχυτη και ισα που εβγαινε λιγο νεροοοο :evil:

μα τετοια ωρααααααααααααααα? :twisted::twisted:

τελως παντων αννα μαρια, κανονισε μια μερα να σκαψεις να φυτεψεις τιποτα

να κανεις καμια αλλαγη επιπλων, να βαψεις καγκελα..μα ρρ παιδι μου

ετσι οπως σε εχουνε βρειι! :evil:

ολια και εγω ενα μπανιο της μικρης ειναι σαν να σκαβω,

παιχνιδι το εχουμε κανει το μπανιο..

σε λιγο θα μπει και η ανθη να μας τα πειι τα δικα της.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !!!!Να' μαι κι εγώ Μαρία μου! Ήρθα να σας πω τα δικά μου!

Ντίνα καλώς μας ήρθες σε αυτή την πολύ όμορφη παρεούλα! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

Κατερίνα μου το βιβλίο που σου λέω υπάρχει σε όλα τα βιβλιοπωλεία! Είναι πολύ καλή δουλειά! Εκτός από τις διακοπές υπάρχουν και άλλα παρεμφερή ;) ! Να δεις που θα του αρέσει!

Georgi 79 έχεις δίκιο. Ένα δεύτερο παιδάκι θα ήταν όντως καλή παρεούλα για τον Πάνο. Εγώ έχω μία αδερφή και δε θα μπορούσα να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς αυτήν. Είμαστε κολλητές. Δε θα ήθελα να στερήσω από τον Πάνο λοιπόν κάτι τόσο όμορφο..Το θέμα είναι να πάρω και την απόφαση που δεν το βλέπω να αργώ πολύ να την παίρνω γιατί είμαι και 33 (το λέω και πονάει :shock::shock::shock::lol::lol: )

Dolfin είναι πολύ σημαντικό που έχεις βοήθεια!! Ειδικά με τα διδυμάκια είναι απαραίτητη. Μια φίλη μου έκανε δίδυμα, δεν είχε καμία βοήθεια και τα είδε όλα :shock::shock::shock: ...

Άννα Μαρία κάνε λίγη υπομονή ακόμα και τα βάσανα τελειώνουν με τη δουλειά! Μετά χαλάρωση και θα απολαμβάνετε τις κλωτσιές του μωρού σας!

Σαμάνθα μου αυτό ακριβώς εννοώ. Τώρα ο Πάνος έχει γίνει πιο ανεξάρτητος, έχει κόψει και την πάνα και όλα είναι πιο χαλαρά και ξεκούραστα. Άντε λοιπόν να το ξαναπάρεις απόφαση για δεύτερο και ξανά από την αρχή όλα :?:?:?:? ...Γι' αυτό πιστεύω ότι άμα στην πρώτη εγκυμοσύνη κάτσουν δίδυμα, μπορεί να είναι δύσκολα στην αρχή αλλά μετά όλα είναι τέλεια!

Αθανασία μου μη στεναχωριέσαι που αδιαθέτησες. Μου φαίνεται έχεις αγχωθεί λιγάκι ε;;; Θα έρθει σύντομα και το δεύτερο παιδάκι σου. Κάνε υπομονή και θα έρθει ;) !

Μπράβο Μαράκι μου!!! Πολύ καλά τα νέα σου!!! Είδες που όλα είναι καλά;; Τσάμπα αγχωνόσουν! Σε λίγο καιρό θα κρατάς τον παίδαρό σου αγκαλίτσα ;):D:D:D !!!!

Μαρία μου εγώ συνήθως πηγαίνω στις κούνιες με την αδερφή μου αλλά επειδή κυνηγάω συνέχεια τον Πάνο δεν προλαβαίνουμε να πούμε καμιά κουβέντα. Όταν έρχεται και ο άντρας μου βέβαια όλα είναι διαφορετικά γιατί κυνηγά και αυτός ;););) !

Νάσια μου βραδινή είμαι εγώ ναι :lol::lol::lol: ..Ο Πανούλης δυστυχώς κόλλησε γαστρεντερίτιδα :(:(:( ...Από τις 8 το πρωί ως τις 12 το μεσημέρι έκανε ΣΥΝΕΧΕΙΑ εμετό..Ευτυχώς μετά δεν έκανε αλλά δεν είχε καθόλου ούτε διάθεση, ούτε όρεξη για φαγάκι :(:(:( ..Δεν μπορώ να τον βλέπω να υποφέρει..Πάντως τσαντίζομαι πολύ με τις μαμάδες που βγάζουν έξω τα παιδιά τους ενώ είναι άρρωστα. Χέστηκαν για τα άλλα παιδάκια..Τις προάλλες τον είχα πάει σε παιδότοπο και ένα αγοράκι έκανε εμετό και η μαμά του δεν τον πήρε να φύγουν. Εκεί καθόταν..Αναγκάστηκα να πάρω εγώ τον δικό μου :evil::evil::evil: ..ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ!!!

Ελπίζω αύριο το αγοράκι μου να είναι τελείως καλά γιατί δεν μπορώ να το βλέπω έτσι μαραζωμένο :(:(:(

Επίσης μου τη δίνει τρελά που δε λέει να καλοκαιριάσει :evil::evil: Εκνευρίζομαι που το βράδυ φοράω ζακέτα και που δεν μπορώ να κάνω ένα μπάνιο στη θάλασσα κάθε Κυριακή που το σχεδιάζω :evil::evil::evil:

Αυτά και για σήμερα. πάω να διαβάσω λίγο το βιβλίο μου και μετά θα την πέσω!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!

εγω νεα ιδιαιτερα δεν εχω..μια καλημερα μπηκα να πω! ο Βαγιακος μου ακομη κοιμαται :shock::D μιας κ εχθες το βραδυ τον επιασε μια τρελα κ με φωναζε διαρκως..εριχνε το "νανακι"του απο τη κουνια κ φωναζε να του το δωσω..αφου τον μαλωσα κ επεμενα να του λεω να κοιμηθει..φωναζε για νερο 2-3 φορες,μετα εκλαιγε κ μου εδειχνε το "μιμι"που ειχε κανει εδω κ 1 μηνα..ΠΟΝΗΡΟΥΛΗΣ..!!! :lol::lol: ευτυχως το βρηκα χαριτωμενο ολο αυτο κ δε ταραχτηκα να εχω παλι αλλα...οοοοο με βρισκω πολυ κουλ :lol::lol: ειμαι σε καλο δρομο μαλλον.. 8-)

Ανθη περαστικα στο γιοκα σου!

οσο για το αλλο παιδακι κ τον παιδοτοπο τι να πω?!τα εχουμε ξαναπει αυτα εδω μεσα..απαραδεκτο απλα :-q:evil:

την καλημερα μου λοιπον κυριες μου κ ξανα περαστικουλια στον Πανουλη της Ανθης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα στην παρεουλα!

Εχω μαστορους στο σπιτι και ξυπνησα απο τις 8.Τωρα παω να φτιαξω φραπεδακι να ανοιξει το ματι. :lol:

Η μπεμπα μου με ποναει πλεον με τις κλωτσιες της...Νομιζω πως γυρισε,την νοιωθω πανω απο τον αφαλο..

Ντινα,αντιγραφεις λαθος τον κωδικο,γι'αυτο δεν βγαινει το τικερακι.Προσπαθησε παλι να το κανεις επικολληση.Καπου γραφει τον κωδικο για τα φορουμς,ειναι ενας απο αυτους που σου δινει στο σαιτ,δεν ειναι ολα τα λινκ συμβατα.Για δες το...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

λιγο ελειψα και γραψατε ενα σωρο δεν σας προλαβαινω,τα μεγαλα μου χθες το βραδυ πηγαν στην συνειφαδα μου και κοιμηθηκαν εκει πρωτη φορα μου φευγουν και τα δυο και μου κακοφανηκε μολις κοιμηθηκε ο μικρος το σπιτι ηταν αδειο δεν το αντεχα,το απογευμα θα παω να τους παρω

Γεωργιαννα τα μεγαλα μου ειναι στιγμες που σκωτονονται μεταξυ τους μαλωνουν με το παραμικρο,αλλα απο την αλλη ειναι και κωλος και βρακι δεν αποχωριζεται ο ενας τον αλλο,οτι κανουν το κανουν μαζι ακομα και στην τουαλετα μαζι πανε,κολλητα φιλαρακια

Σαμανθα τωρα δεν δουλευω με το που γεννηθηκε ο τριτος μου πηρα ολες τις αδεις και μετα παραιτηθηκα,δεν την παλευα να δουλευω με τρια παιδια,ετσι και δεν προλαβαινω με τις δουλειες,ασε που δεν χρωσταει κανενας να κραταει τρια παιδια μαζι,ετσι δεν ειναι;;οσο για την διαφορα τοτε μου φανηκε λιγη αλλα μετα καταλαβα οτι ηταν ιδανικη

Ντινα να αντιγραψεις τον κωδικο που λεει ΒΒCODE και να ξετσεκαρεις τα ν που εχει κατω απο την υπογραφη του προφιλ μας

Ανθη μου περαστικα τον Πανουλη σου κοπελα μου ευχομαι να γινει συντομα καλα,να του δινεις πολλα υγρα,οσο γιαυτες τις μαμαδες που τριγυρνανε με τα παιδια τους αρρωστα και εγω πολυ νευριαζω,τι να πεις ολος ο κοσμος δεν σκεφτεται οπως εμεις,αδιαφορια......

beboulino να μην κουραζεσαι πολυ με τις δουλειες,κοιτα να ξεκουραζεσαι

Αννα Μαρια κανε υπομονη να τελειωσετε και θα ηρεμησεις απο ολους και απο ολα και κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου αυτες οι στιγμες δεν ξαναγυρνανε!!!

Καγκουρακι,Νασουλα και Μαρακι φιλια στις κοιλιτσες!και φιλια και στα υπολοιπα κοριτσια που δεν ανεφερα,βγαινω γιατι ο μικρος ειναι μεσα στα νευρα ειναι μονος του και δεν παιζει με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...Τι κάνετε?? Δεν θυμαμαι τι γράψατε...Εύχομαι να είστε όλες καλά..

Εγώ εδώ τα ιδια...θα είμαι μοναχούλα μέχρι αργά σήμερα :?

Τώρα που μπορώ να πάω καμιά βολτίτσα δεν έχω κάποιον να με πάει αλλά ούτε έχω το κουραγιο!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έκανα κάτι ψιλοδουλίτσες, έφαγα και το τοστάκι μου - μόλις πάρω τον σίδηρο μετά από λίγο με πιάνει απίστευτη πείνα, τί πράγμα κι αυτό....και να θες να κρατηθείς δεν γίνεται με τίποτα - έστειλα και την κόρη μου βόλτα στην γιαγιά της (της φόρεσα ένα καυτό σορτσάκι με τα μπουτάκια έξω :lol: )....είναι απέναντι τα σπίτια μας και την βλέπω την μικρή στο μπαλκόνι αλλά κλαίει (τί του κάνουν του παιδιού μου?????)

Σε λίγο θα ξεκινήσω να τηγανίζω, πατάτες, μελιτζάνες, κολοκυθάκια.....μου έδωσε η μαμά μου φρέσκα και πεντακάθαρα (χωρίς φάρμακα και αηδίες) από τον κήπο του πατέρα μου....

Κατερινάκι μου είδες πως αδειάζει το σπίτι άμα φεύγουν τα σκατουλάκια μας???????

Ανθή μου περαστικά στον Πανούλη, πως είναι σήμερα?.....Μερικοί γονείς ρε παιδί μου είναι εντελώς για χαστούκια!!!! Μην το βγάζεις κυρά μου για βόλτα (και σε παιδότοπο κιόλας που είναι τίγκα στα παιδάκια) το παιδί άμα είναι άρρωστο!!!! Κι αν δεν τους νοιάζει για τα άλλα, δεν τους ενδιαφέρει ούτε για το δικό τους που ταλαιπωρείται?

Όλια μου εγώ πλέον δεν μπορώ να μπανιάρω την Μαμία μου.....γίνομαι πτώμα!!! Την κάνει μπάνιο ο μπαμπάς της.....

Καλημέρα σε όλες τις κοπελούδες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μιλούσα τώρα με το βοηθό διευθυντή και μου λέει ότι χτες βράδι είπε στη διευθύντρια ότι έπρεπε να έρθει κάποια να βοηθήσει, αντί να κάθονται όλες κάτω και να χαριεντίζονται, και του κάνει "ε, αυτό έπρεπε να το σκεφτείτε εσείς και να τους πείτε". Συγγνώμη, σε ποιο μέγεθος μαλακίας μπορεί να φτάσει ένας άνθρωπος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ότι είμαι έγκυος και ταλαιπωρήθηκα τόσο πολύ, δεν τη νοιάζει, και μετά έρχεται και μου λέει "πριν φύγουμε πήγαινε τουαλέτα" ή "πρόσεχε, έχει ένα ψηλό σκαλί' και το παίζει μητρική φιγούρα. Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα ξύπνησα στις 6 το πρωί με φρικτό πόνο στη μέση. Ευτυχώς τώρα πέρασε.

Τέλος πάντων, κατά τα άλλα, πήγαμε σήμερα με τη μάνα μου στο βιβλιοπωλείο του θείου μου και πήρε ένα βιβλίο για δώρο για τη βαφτιστικιά της που ορκίζεται σήμερα στο Πανεπιστήμιο Κύπρου. Πολύ πονεμένη ιστορία αυτή η κοπέλα, 18 χρονών παντρεύτηκε έναν τύπο που την έδερνε και την απατούσε, αυτή καθόταν μαζί του λες και την είχε υπνωτίσει, έκαναν και τρία παιδιά, στο μεγάλο γιό αυτός προκάλεσε τεράστια προβλήματα, τελικά χώρισαν και τρόμαξε να απαλλαγεί απ' αυτόν, και στα τριάντα πέντε της περίπου, άρχισε να σπουδάζει στο Πανεπιστήμιο και να κάνει ένα σωρό πράγματα που είχε στερηθεί, χωρίς να παραμελεί τα παιδιά της. Αγόρασα κι εγώ ένα βιβλίο (τα βιβλία είναι τα μόνα πράγματα που μου αρέσει να αγοράζω!) και τώρα υποτίθεται ξεκουράζομαι...

Ευτυχώς έχω φαγητό από χτες και δεν έχω μαγείρεμα.

Φιλιά σε όλες.

ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι μου κάνετε? Ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχούλες σας!!! Από το στόμα σας κ στου Θεούλη το αυτί!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Μαρι, Νάσια να είστε καλά ακι με το καλό να πάρετε τα νινάκια σας αγκαλίτσα!!!!

Μαράκι μεγάλωσε ο παίδαρος ε? άντε με τον καλό κι εσύ και μ' ένα πόνο!!!! ;);)

Κατερινάκι μου (kangaroo) είναι πολύ ωραία η ευχούλα σου, και μην αγχώνεσαι μια χαρούλα θα είναι τα διδυμάκια σου, να χαίρεσαι που δεν ανακατεύεσαι, εγώ ξερνοβόλαγα τους 4 πρώτους μήνες χωρίς σταματημό.... :shock::shock::shock:

Άννα Μαρία μου μα ΠΑΠΑΔΙΑ :o:shock::o:shock::o:shock: δε χρειάζεται να μας πεις τίποτα άλλο τα λέει όλα αυτό!!! Μάλλον όμως κι εσύ είσαι πολύ καλή και σ' έχουν βρει και στα κάνουν, για γίνε λίγο στριμμένη..... ;););)

Ανθή μου όντως έχω αγχωθεί λιγάκι αλλά δε το θέλω :|:roll: θα μου περάσει τι να κάνουμε :-?:-? Περαστικά στον Πανούλη σου κι έχεις απόλυτο δίκιο να νευριάζεις με τόση αναισθησία, αλλά όπως είπε και μια άλλη κοπέλα (που δεν θυμάμαι ποια ήταν 8-}8-}) εδώ δε σκέφτονται τα δικά τους παιδιά, τα ξένα θα σκεφτούν :twisted::twisted::twisted:

Τι μαγειρεύετε σήμερα?????? Και πεινάωωω πάω να φάω ένα φρουτάκι να μου κόψει την πείνα!!! πολλά φιλιά σε όλες σας και μια μεγαααααάλη :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία, άσε, ο παπάς είναι πάρα πολύ καλός άνθρωπος, κι όλοι λέμε ότι είναι οσιομάρτυρας.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι ο Βοηθός Διευθυντής είναι πολύ καλός και τον κάνουν ό,τι θέλουν, και κυρίως τον κάνει αυτή ό,τι θέλει. Μιλάμε, τέτοιο τρέξιμο που έφαγε ο άνθρωπος δυο χρόνια, ούτε ο Βέγγος!

Ανθή, όντως, πολύ γαϊδούρες κάποιες μανάδες. Μια παλιά μου συγκάτοικος πρόσεχε κάτι παιδιά και σε κάποια φάση θα τα πήγαινε στο μάθημα τένις, το κοριτσάκι, νομίζω τεσσάρων χρονών έκανε εμετό και η μάνα- παιδίατρος παρακαλώ!- δε θεώρησε απαραίτητο να χάσει το μάθημα και την έστειλε για τένις! Οπότε, τι να περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασια μου μην στεναχωριεσαι κοπελα μου θα ερθει το σπορακι εκει που δεν θα το περιμενετεοσο αγχωνεσαι χειροτερα ειναι,τι καιρο σας κανει εκει;;εδω λες και ειναι φθινοπωρο ενα πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου..

προσπαθω να κανω ενα γαλλικο στα νυχια μου

τα ψιλο-καταφερα! :)

βρε ανθη μου περαστικα στον κουκλο σου, πως ειναι σημερα?

οσο για αυτες τις μητερες, τι να πω? απαραδεκτες!

Νικακι τι κανετε σπιτι? το βαφετε?

ο καιρος δεν μαρεσει καθολου

εχει μια ψιλοσυννεφια :evil: που ειναι ο ηλιοοος? τον πουλησε και αυτον ο παπανδρεουυ? :evil:

ενα μεγαλο φιλι σε οοολες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!τι μου κανετε??εγω δεν προλαβαινω και πολυ να μπαινω γιατι μου προεκυψε δουλεια,εχω και τον σπορακο μου και....χρονος γιοκ!επεσα λιγο να ξεκουραστω αλλα που?η μικρη ολο ερχοταν στο δωματιο μου!τωρα πρεπει να σηκωθω να ετοιμαστω,να ετοιμασω και την μικρη γιατι εχουμε να παμε στο παρτυ μιας συμμαθητριας της!!!!!!καλα ειναι,δε λεω αλλα και λιγη ξεκουραση δεν βλαπτει ε???την δευτερα θα φυγουμε 2-3 μερουλες στην αθηνα μαζι με την μικρη και περιμενει πως και πως!!!!!εχει αρχισει να ετοιμαζει και την βαλιτσα της λες και θα παμε για κανενα μηνα!!!!χα χα χα!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εσεις τι κανετε?αμα μπορεσω θα μπω και το βραδυ!εχω να τελειωσω κατι σανδαλακια μετα το παρτυ!!ευχομαι να προλαβω να ξαναμπω!!!φιλακια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Εδω ειμαι παλι...Βρε κοριτσια,εσεις που ειστε ηδη μανουλες και ξερετε,με ποναει παρα πολυ η μπεμπα σημερα...Εχει τσιτωσει και υποφερω,δεν μπορω να σταθω.Ειναι φυσιολογικο αυτο 'η να παρω την γιατρο μου; :roll: Φοβαμαι κιολας γιατι εχω και τις συσπασεις και ωρες ωρες δεν καταλαβαινω αν ειναι το μωρο που τσιτωνει ή αν πετρωνει η κοιλια απο τις συσπασεις... :roll: Εφιαλτικη μερα,ποναω συνεχως...

Μαρια μου οι μαστορες μας φτιαχνουν την προσοψη του σπιτιου,στοκαρισμα και βαψιμο.Και θα βαψουν και το δωματιο του μωρου και κατι μερεμετια που εχω μεσα στο σπιτι.

Εδω εχουμε λιακαδα αλλα ευτυχως φυσαει,γιατι δεν μπορω την ζεστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σήμερα κουράστηκα φοβερά να κάθομαι. Έλεος, δεν είχε κανείς μας δουλειά, εκτός απ' τη διευθύντρια που εφευρίσκει δουλειές, και μας είχε όλους εκεί μέχρι τις εννιά παρά δέκα!

Κι ο βοηθός διευθυντής που μας πηγαίνει είχε το αμάξι του στο συνεργείο και ήρθε με το γιάρις της κόρης του. Τι χάλια αμάξι, καθόμουν πίσω και πέθανα. Τι η μέση μου πόνεσε, τι ένιωθα και το παραμικρό ταρακούνημα, τι μου έμπαινε το εξάρτημα της ζώνης ασφαλείας στο πλευρό... Στο γυρισμό έβαλα τη διευθύντρια πίσω και κάθισα μπροστά, αλλιώς δε θα το άντεχα.

beboulino (Νίκη, σωστά;) κι εμείς θέλουμε να βάψουμε τα τρία υπνοδωμάτια. Από βδομάδα θα πω στο μάστορα που είναι και μαθητής μου να έρθει να δει το σπίτι και να μας πει τιμές. Σκέφτομαι, το δωμάτιό μας να το κάνω γκρι με μπλε της νύχτας, το γραφείο ένα απαλό λιλά και το δωμάτιο του μωρού κάτι σε κιτρινοκρέμ. Δεν έχω δει δείγματα, όμως, ακόμα.

Όσο για τον καιρό, εμάς έχει σχετική δροσιά και όχι καύσωνα, κι ευτυχώς μπορώ και κοιμάμαι τα βράδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κουκλιτσες .Εγω σημερα ημουν απογευμα στη δουλεια και γυρισα στις 930 .μολις εβαλα το Νικολα να κοιμηθει και σελιγο θα παω και γω ..

Ανθη περαστικα ..Οντως υπαρχουν καποιες μητερες που δεν τους νοιαζει αν τα μωρα τους κολλησουν αλλα οταν ειναι αρρωστα.Ετσι την πατησαμε και μεις πριν απο δυο εβδομαδες και ο Νικολακης ταλαιπωρηθηκε με μια ιωση που λεγεται νοσος των χεριων των ποδιων και του στοματος...Ο καημενουλης ειχε βγαλει σπυρακια παντου και στο στομα φουσκαλες και δεν μπορουσε να φαει..Οφειλεται στον ιο κοξακι ..Ευτυχως το ξεπερασαμε και αυτο....

φιλια καλο βραδυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Εδω ειμαι παλι...Βρε κοριτσια,εσεις που ειστε ηδη μανουλες και ξερετε,με ποναει παρα πολυ η μπεμπα σημερα...Εχει τσιτωσει και υποφερω,δεν μπορω να σταθω.Ειναι φυσιολογικο αυτο 'η να παρω την γιατρο μου; :roll: Φοβαμαι κιολας γιατι εχω και τις συσπασεις και ωρες ωρες δεν καταλαβαινω αν ειναι το μωρο που τσιτωνει ή αν πετρωνει η κοιλια απο τις συσπασεις... :roll: Εφιαλτικη μερα,ποναω συνεχως..

Νικη μου οταν εχεις συσπασεις νιωθεις την κοιλια σου να πετρωνει και να τεντωνεται και λογικο ειναι εκεινη τη στιγμη να μην μπορεις να στεκεσαι ορθια,μετρα τες ποσες φορες τη μερα εχεις συσπασεις να μην ξεπερνανε τις δεκα αν δεις και εχεις πολυ συχνες παρε τηλ τον γιατρο σου,απο εδω και περα ειναι λογικο να αυξηθουν λιγο,κοιτα να ξεκουραζεσαι,και οι κλοτσιτσες της μπεμπουλας θα ειναι και πιο δυνατες να ξερεις το θεμα ειναι να μην πονας χαμηλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω, βραδυνη παλι

μιας και περιμενω τον αντρουλη μου που ακομα δεν εχει γυρισει

απο μια μάζωξη σε σπιτι φιλου του (Εργενη.. καταλαβατεε.. δεν καλεσε οικογενειες

παιδια σκυλια γατιαα :lol::lol: )

νικη συμφωνω με την κατεριναα, οσα σου ειπε!

αν ειναι πολλες οι συσπασεις συμβουλεψου τον γιατρο σου.

αννα μαρια αντε να τελειωνεις θα σε πεθανον εκει

μεσα! παρε μεταθεση εδω στο Δαφνι, με λιγοτερους τρελους θα

εχεις να κανεις :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου :D !!!

Ντινάκι μου ευχαριστώ πολύ για τα περαστικούλια :D ! Είδες που τα πάντα θέλουν ψυχραιμία;; Σήμερα εγώ την έχασα λίγο :oops::oops: .Οδηγούσα και ο Πάνος μου είπε ότι θέλει τσίσα. Σταμάτησα. Δεν έκανε.Μετά από λίγο ξανά. Πάλι δεν έκανε..Έγινε αυτό 3 φορές για να μου δηλώσει τελικά ότι θέλει να τα κάνει σπίτι :evil::evil::evil: ...Πόση ψυχραιμία να έχουμε και εμείς πια :lol::lol::lol: ;;;;Για το τίκερ δεν μπορώ να σε διαφωτίσω γιατί και εμένα στην αρχή έτσι έβγαινε και δε θυμάμαι τελικά τι έκανα και μου βγήκε...

Beboulino δεν έχω χειρότερο από μαστόρους στο σπίτι..Με κουράζουν απίστευτα :?:?:? Τελειώσατε τουλάχιστον;;;

Κατερινάκι μου σ' ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά! Είναι πολύ καλύτερα ο Πάνος. Έκανε μόνο μια φορά κακάκια(διαρροϊκά δυστυχώς) και δεν έχει πολλή όρεξη για φαγητό. Κατά τ' άλλα καλά!Σου έλειψαν τα αντράκια σου ε;;; Πρώτη φορά μακριά σου, λογικό είναι!

Νάσια μου σε ευχαριστώ κι εσένα πολύ για τα περαστικά! Δεν τους μπορώ τους αναίσθητους ανθρώπους. Θυμώνω πολύ. Η πρώτη μου κίνηση όταν έκανε ο Πάνος εμετό ήταν να πάρω την ανιψιά μου να μην ανέβει σπίτι μου για να μην κολλήσει..Τα μπουτάκια έξω η μπουμπού ε;;; Για φίλημα θα ήταν η ζουζούνα!

Αθανασία μου ευχαριστώ για τα περαστικά! Έχεις δίκιο πάντως. Το άγχος δυστυχώς δεν μπορούμε να το ελέγξουμε...Δεν πειράζει όμως. Ακόμα και με αυτό θα σου έρθει το μπεμπέ ;) !

Άννα Μαρία έχουμε γεμίσει γαϊδούρια γενικά :evil::evil: .Πάρε παράδειγμα και τη διευθύντρια που σε τρέχει έτσι...Υπομονή! Δυο μέρες ακόμα! Όσο για την κοπέλα που ανέφερες μπράβο της που δεν άφησε τα όνειρά της στην άκρη και βρήκε τη δύναμη να φύγει από αυτόν. Όταν έχεις παιδιά με κάποιον θέλει δύναμη ο χωρισμός.....

Μαρία μου ευχαριστώ για τα περαστικά! Πολύ γέλασα με την ατάκα περί πουλήματος του ήλιου :lol::lol::lol::lol::lol:

Γεια σου Κάλλη! Πώς τα περάσατε στο παρτάκι;;

Oliax 73 σ' ευχαριστώ για τα περαστικά! Πρώτη φορά ακούω για τον ιό αυτό..Θα ταλαιπωρήθηκε ο Νικόλας σου ε;; Τον έτρωγαν κιόλας τα σπυράκια;;;Κράτησε πολύ;;;

Σήμερα κορίτσια δεν ξέρω γιατί αλλά βαρέθηκα τη ζωή μου...Το πρωί πήγα για δουλίτσες με τον Πάνο, μετά γυρίσαμε, φάγαμε, κοιμηθήκαμε και από την ώρα που ξυπνήσαμε ένιωθα ότι το ρολόι είναι κολλημένο. Δεν περνούσε η ώρα με τίποτα..Το καλοκαίρι θέλω συνέχεια έξω. Δεν με κρατάει το σπίτι καθόλου. Δεν τον έβγαλα όμως σε χώρο με παιδάκια γιατί θέλω να γίνει πρώτα τελείως καλά. Κατά τα άλλα πάλι με έπιασε λιγούρα και έφαγα μία ολόκληρη σοκολάτα που μου έφερε ο άντρας μου και αφού την έφαγα τον έβριζα γιατί μου την έφερε :lol::lol::lol: Ήταν όμως άλλο πράγμα. Λευκή με ολόκληρα κομμάτια από μπισκότο σοκολατένιο...Πριν λίγο χτύπησα και τα πατατάκια μου με λίγη σαγκρία και ήρθε και έδεσε :lol::lol::lol: Θέλω να πάω τον Πάνο στο σινεμά μια από αυτές τις μέρες για να δει το cars 2. Έχει τρέλα με τον Μακουίν, όπως και αρκετά αγοράκια υποθέτω :lol::lol::lol:

Αυτά τα βαρετά νέα μου! Ήταν η μέρα της βαρεμάρας :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! ΤΙ κάνετε σήμερα?

Ανθη πώς είναι ο μικρός?

Άννα Μαρία, τελευταία μέρα σήμερα ε?? Υπομονή κορίτσι μου!

Οι άλλες τι κάνετε?

Εγώ περιμένω τους γονείς μου με τα ανηψάκια μου κι έτσι θα έχω παρεούλα για λίγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσιααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε; ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή, ελπίζω να γίνει σύντομα καλά το αγοράκι σου. Τι να κάνεις, φαντάζομαι ότι, όταν έχεις παιδιά, αναγκαστικά τρέχεις από πίσω τους και κάποια στιγμή θα βαρεθείς. Εγώ αυτό που δεν αντέχω είναι το "ξανά". Να παίζεις ένα παιχνίδι, να τους λες ένα παραμύθι ή ένα τραγούδι, και να θέλουν ξανά και ξανά και ξανά. Άντε να το κάνεις δυο-τρεις φορές, αντέχεται. Αλλά αυτά θέλουν αμέτρητες φορές. Πώς το αντέχεις αυτό το πράγμα, κάθε μέρα, όλη μέρα;

Φιλιά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

τί κάνετε??????? Ήρθαν οι γονείς μου και πήραν την ζουζούνα μου κάτω στο χωριό και.......άδειασε το σπίτι!!!!!! Την χρειάζομαι την ξεκούραση αλλά όσο μεγαλώνει τόσο δυσκολότερα την αποχωρίζομαι την σκατουλίτσα μου!!!!!!

Το απόγευμα θα πάω επιτέλους στον γυναικολόγο, να δεί κι εμένα, να δεί και τις εξετάσεις μου (β' επιπέδου, αιματολογικές, ούρων, coomps) όλο το πακέτο!!!

Δεν έχω και μαγείρεμα σήμερα, έμεινε φαγητό από χθές....οπότε θα αράξω λίγο!!!!

Φιλάκιαααααα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σε όλεεεεεεεεεεεες!!!!!!!

Άννα Μαρία επιτέλους μία και καμία που λένε και οι φαντάροι ε :lol::lol::lol: Σήμερα ποιος σε πιάνει φαντάζομαι!!! Άντε να ξεκουραστείς επιτέλους κορίτσι μου να ευχαριστηθείς και την εγκυμοσύνη σου!!!

Κατερίνα (ΚΑ1) μου εμείς εδώ χθες είχαμε πολύ ωραίο καιρό με ζέστη και πήγαμε για μπανάκι, εγώ φυσικά δε μπορούσα να μπω αλλά το ζουζούνι μου ξεσάλωσε για τα καλά!!!

Μαρι μου μόνο τον ήλιο δεν έχει πουλήσει ακόμα ο άχρηστος, αλλά μη τους βάζεις ιδέες :lol::lol::lol:, γιατί αν μπορούσε να το κάνει θα το σκεφτόταν σίγουρα :twisted::twisted::twisted:

Μαράκι θα' χεις παρεούλα σήμερα ε, να πάρεις και μία γεύση από παιδάκια!!!

Κ.Τ.Κ. φτιάχνεις χειροποίητα σανδαλάκια??? Χρυσοχέρα :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Νίκη μήπως το κούρασες το μωράκι σου και γι' αυτό? όπως σου είπαν και τα κορίτσια είναι λογικό όταν είναι νομίζω κάτω από 10 φορές την μέρα, αλλά για παν ενδεχόμενο ενημέρωσε και το γιατρό σου να είσαι ήσυχη δε χάνεις κάτι ;)

Ανθούλα, καλύτερα να βαριέσαι, παρά να τρέχεις πανικόβλητη και να μη προλαβαίνεις :o:o:o Ααααχ αυτή η περιγραφή σου με τη σοκολάτα, τι ήταν αυτό :shock::shock: έκλεισα το στόμα μου ασυναίσθητα νόμιζα ότι τη μασούσα και θα μου έφευγε από το στόμα =))=))=))=))

Νάσια μου είδες όσο και να μας κουράζουν τα σκατούλια μας δε μπορούμε να τα αποχωριστούμε!!! Εγώ έχω ένα πρόβλημα στο θέμα του ύπνου, δε κοιμάται με κανέναν άλλο, όχι μόνο βράδυ αλλά ούτε καν μεσημέρι, να φανταστείς ούτε καν με τη μητέρα μου που τον έχει το πρωί που δουλεύω και γενικά είναι πολύ κοντά της αφού τα σπίτια μας είναι πάνω κάτω κι είναι σχεδόν όλη μέρα μέσα στα πόδια της!!!

Αυτά από μένα και σήμερα κοριτσάκια μου εδώ έχει πάλι πολύ ζέστη, ανυπομονώ να τελειώσω τη δουλειά να πάω το μικρό μου για μπανάκι , αυτά τα νεάκια μου, Πολλά φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...