Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σας τσούπρες!!!!!!!!!!!!!!!!

Είπα να την ξαναπέσω....... αλλά...... ο μικρούλης μου ήθελε παγωμένο καρπουζάκι........ κι ύπνος γιοκ!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χορεύει τώρα εκεί μέσα!!!!!!!!! Ουυυυυυυ!!!!!!!!!!! Το λατρεύει το καρπουζάκι!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη μου, περιμένω νεάκια σου..... μην ανησυχείς πάντως...... μεγαλώνουνε τα μωράκια & στριμώχντονται εκεί μέσα.... τα πουλάκια μου!!!!!!!!!

Κι εμείς εχθές, πήγαμε τη βολτίτσα μας σε 1 φιλικό ζευγάρι (είδαμε κι άλλους φίλους εκεί & περάσαμε πάρα πολύ ωραία!!!!) και παιδιά, όσο περπατούσα κι όσο ήμουν στο τουτού, αν κι ο αντρούλης μου προσπαθούσε όσο μπορούσε ν΄αποφεύγει τις λακούβες (αλλά τι να σου κάνει...... παλιόδρομοι...... τίγκα στα μπαλώματα!!!!) παιδιά έτρωγα κάτι κλωτσιές!!!!!!!!!!! Μερικές φορές πονούσα!!!!!!!! Αλλά ευτυχώς μου πέρασε!!!!! Αχ..... 6 βδομαδούλες μας μείνανε...... υπομονή!!!!!!!!!!

Κοιμήθηκα μία χαρά πάντως απόψε...... φχαριστήθηκα ύπνο....... είχε και δροσούλα!!!!!! Ούτε για πιπί δε σηκώθηκα!!!!!!!!! Και τώρα νιώθω πολύ ξεκούραστη!!!!!

Μαράκι μου, ελπίζω να σου πέρασε η αδυναμία καλό μου!!!!!!!!!!!! Μπορεί να φταίει κι ο σίδηρος που λες..... εγώ, έτσι και κάνω το λάθος & ξεχάσω 1 φορά την αμπουλίτσα μου, τα βλέπω όλα να γυρνάνε γύρω-γύρω.....

Γιελιζάκι μου....... αχ....... κουράστηκα μόνο που διάβασα για τις επισκέψεις σας!!!!!!!!! Αλήθεια...... πώς και δεν κρατάς το 40ήμερο????? Εγώ σκοπεύω να το κάνω...... και σε όποιον αρέσει....... και να σου πω και το άλλο..... επειδή γεννάω κατακαλόκαιρο, προτιμώ να βγάλω στις 20 μέρες το μωράκι μία βολτίτσα στην αποκάτω πλατεία (πάντοτε εάν κι εφόσον το επιτρέψει ο Παιδίατρος, έτσι????) παρά να μαζεύω κόσμο εδώ, να έχω να κεράσω, κτλ. κτλ. κτλ....... και δε με νοιάζει αν θα παρεξηγηθεί και κανείς.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αααααααα...............

Μόλις έμαθα πως αναστέλλονται οι διακοπές της Δ.Ε.Η.

Επιτέλους!!!!!!!!!!!!! Καλά μας πρήξανε τόσες μέρες!!!!!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Όχι τίποτε άλλο........ έχω να βγω κι από το άγχος μου....... είδα στον ύπνο μου πως κλείστηκα στο ασανσέρ!!!!! Τέτοιο άγχος!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κι είναι και μεγάλο ασανσέρ!!!!!!!!!!! 1,5Χ1,5!!!!!!!!!!! Θα έσκαγα!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έχω να πάω στην ενορία μας, Δώδεκα Απόστολοι (γιορτάζουνε σήμερις), στο Φαρμακείο (μου τελείεψε ο Σίδηρος & το Ασβέστιο) και θα περάσω κι από την κομμώτρια μου μία βόλτα, να κανονίσω κουρεματάκι, για σήμερα ή αύριο....... δεν τα αντέχω άλλο τα μαλλιά μου!!!!!!!!! Κι έχει και δροσιά αυτές τις μέρες!!!!!!!! Θα τα κόψω ίσα μέχρι τους ώμους....... να πάρω λιγάκι αέρα...... δε θέλω πιο κοντά...... που κι έτσι, για μένα, κοντά είναι..... αλλά και τί να κάνω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιώργη!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο!!!!!!!!!!!!

Μεγαλώνει ο μπουμπούκος σας!!!!!!!!!!! Τέλεια νέα!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά-πολλά στα πατουσάκια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιωργο μια χαρα ο μικρος τα κιλακια του τελεια...Πηνελοπη μου καλημερα και εσυ πρωινη εεε...εγω εχτες εφαγα κρεπα με σοκολατα μπισκοτο και παγωτο εσκασα και σε 5 λεπτα πειναγα παλι,..ειναι δυνατον...εφτιαξα μια λαιτ...κρεπα με γιαουρτι μην γουρουνιασω κιολας...ετοιμαζομαι για μαγαζι και μπηκα στα γρηγορα...φιλακια σε ολες..Γιελιζακι υπομονη τι αλλο να κανεις...σε λυπαμαι...δεν τις θελω καθολου τις επισκεψεις τον πρωτο καιρο...αν και δεν νομιζω να εχω γιατι ειπαμε τους εχω κανει περα αλλα με το θρασος που εχουνε δεν ξερεις ποτε..δεν σχολιαζω γιατι βιαζομαι να φυγω φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλες!!!!!!!!!!Τι κανετε??

Εμεις καλα ειμαστε,ζωηροι ζωηροι!!!!!!!!!!!!Χτες μας φερανε τα επιπλακια μας,επλυνα σεντινακια κλπ κ σημερα εχει σιδερο!!!!

Επισης σημερα θα μαι μοναχουλα κ παλι..μιας κ τα ρεπο τελειωσαν..επιστροφη της βαρεμαρας λοιπον..

Μαρακι μου τι τελεια η φωτο του γιου σου!!!! :D:D:D:D:D:D:D Μπραβο στο γιατρο που την πετυχε!!!!Την εδειξα στον αντρα μου χτες κ ζηλεψε θελει κ αυτος τετοια φωτο του γιου του!!! :D:D

Γιελιζακι μου γιατι δεν βαζεις τον αντρα σου να απομακρυνει λιγο τις επισκεψεις?Ε ας γινει κ καποιος κακος..μετα θα τους περασει..χρειαζεσαι κ λιγη ηρεμια κ ξεκουραση κ εσυ..

Γιωργο μεγαλωσε πολυ ο μικρουλης σας!!!Τελειααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Νικακι μου τωρα μεγαλωει πολυ η μικρουλα σου..στριμωχνεται,σπρωχνει κ καθε κινησητης ειναι πολυ αισθητη!!!!!Εμενα αμα τον πιασει να κινειτε συνεχεια κουνιεμαι ολοκληρη κ γω!!!Κ απο τα τεντωματα ποναω κ γω...δεν ειναι τιποτα μν αησυχεις..αλλα ενημερωσε κ τον γιατρο σου!!

Σεσιλια,Τονια,Χριστινακι,Σισακι,Πιπιτσα,Μαρουλιτα,Μαιρη,Σοφακι,Κισκα, κ καποια θα ξεχασα...φιλακιααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες μο!!! τι κανετε;;;

Γιελιζ σοβαρα μιλας..ακομα δεν επεστρεψες και πλακωσε κοσμος;;;..μα καλα δε ντρεπονται λιγο...δεν καταλαβαινουν οτι θελεις ισυχια;;;...

Κατερινακη Μαρακι Ευη Πινελοπη τα φιλια μου...παω να φαω πρωινο μετα του γιου μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Εύη μου!!!!!!!!!!!!!

Κι εγώ χθες το χτύπησα το γλυκάκι μου, η κοπέλα που πήγαμε γιόρταζε κι είχε φτιάξει 1 πολύ δροσιστικό γλύκισμα, με μπισκοτάκια και κρέμα βανίλια και καρύδα τριμμένη........ μιααααμμμμμμμμ........... δεν υπήρχε περίπτωση να μη φάω βέβαια!!!!!!!!!!!

Και σήμερα έχει τα Γενέθλια της η ξαδελφούλα μας κι αν κόψει τουρτίτσα & πάμε, πάλι θα φάω........ αχ...... είναι που πρέπει να τα αποφεύγω, τρομάρα μου.... αλλά αφού είμαι ΟΚ στα κιλά..... κάθε φορά λέω..... σιγά μωρέ την ποσότητα!!!!!!!! Ξέρεις!!!!!!!

Καλημέρα Κατερινάκι!!!!!!!!!!!! Μεγεια τα επιπλάκια σας!!!!!!!!! Καλοχρησιμοποίητα να ΄ναι, να τα ευχαριστηθεί ο μπεμπάκος σας!!!!!!!!! Αχ..... φτάνει και για σένα η μεγάλη μέρα!!!!!!!!! Άντε.... με το καλό!!!!!!

Κι εγώ έχω σιδεράκι..... δικά μας ρουχάκια.... για 1/2 ωρίτσα πάλι..... όχι περισσότερο!!!!!!!

Καλημέρα Χρύσα μου!!!!!!!! Καλό πρωινούλι..... μετά του υιού!!!!!!!!! Δυστυχώς ο κόσμος δεν καταλαβαίνει πως η μανούλα & το βρεφάκι της χρήζουν απόλυτης ησυχίας στην αρχή..... κι εγώ αγχώνομαι, αλλά σκοπεύω να γίνω κακιά!!!!!!! Και σκασίλα μου εάν παρεξηγηθεί κανείς.... το ξαναλέω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρει κανένα κοριτσάκι μήπως να μου πει πόσες μέρες χρειάζεται 1 Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης ή Ληξιαρχική Πράξη Γάμου να βγει στα ΚΕΠ??????? Μπορώ να πάω και στο Δήμο βέβαια..... αλλά εκεί κοιμούνται όρθιοι..... άσε που είναι αρκετά μακριά με τα πόδια & σε λεωφορεία δε μπαίνω....... ενώ τα ΚΕΠ είναι, όσο να πεις, πιο κοντά..... να πήγαινα από βδομάδα να τα ζητήσω...... θέλω όταν μπω στο μήνα μου να το έχω πάντως αυτό το χαρτί, μας το ζητήσανε στο Μαιευτήριο, για την εισαγωγή......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααα........ και τα 2 χρειάζονται??????

Γιατί η Μαία μας είπε είτε το 1 είτε το άλλο......

Θα ρωτήσω κι εκεί, δε θα ξέρουνε???????

Πάντως, ούτως ή άλλως..... μετά τη γέννα..... θα πάει ο καλός μου να δηλώσει το νινί & θα βγάλει κι άλλα χαρτιά, για το Δήμο.... έτσι δεν είναι?????? Σάμπως τα ξέρω κι εγώ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας μας ειπαν κ τα δυο χαρτια,,τι να σου πω??Δεν χανεις τιποτα βα τα χεις κ τα δυο..κ βγαλε κ απο τωρα μερικα αντιγραφα επικυρωμενα να τα χεις..γιατι να ξανατρεχει ο καλος σου?

Και ναι 14 μερουλες μεινανε!!!!!!!!!Εκτος αν βαρεθει κ μας την κανει νωριτερα την εκπληξη ο μικρουλης!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε? Έγραψα τόσα και κόλλησε ο υπολογιστής και τα έχασα! :evil:

Εμείς καλά είμαστε...η αδυναμία δεν ειναι τόσο έντονη τώρα...θα δείξει αργότερα! Πάντως με έπιασε και πάλι ένας βαθυς ύπνος..μόλις 2 φορές σηκώθηκα για τουαλετα χθες :shock: Ενιωθα και τον μικρό που κλωτσούσε αλλά δεν άνοιγαν τα μάτια μου!!! :D

Γιελιζακι τι ενοχλητικό αυτό με τις επισκέψεις...Και δεν φτάνει αυτό σε απειλούν ότι θα ξαναρθουν!! Νομίζω θα πρέπει να αρχίσεις να μην ανοιγεις τις πόρτες!! Ε αφού αυτοί δεν καταλαβαίνουν...καλά πως μπορείς και θηλάζεις με τόσο κόσμο? Εμένα αυτό είναι το άγχος μου..Μην πλακώσουν όλοι και δεν με αφήνουν σε ησυχία..

Το καλό σε εμένα ότι οι συγγενείς μας έιναι μακρυά...Έχω μια ελπίδα :lol::lol:

Πιπίτσα μου καλημέρα..Σε κέρδισε το καρπουζάκι ε?? Καλές δουλίτσες και προσοχή!

Ευάκι καλή δουλειά!

Κατερινάκι μου με γεια τα έπιπλα σας!! Δεν σου έμεινε και πολύ!! Σας είπε ημερομηνία για καισαρική?? Μαζί θα μετράμε τις μέρες εμείς!! :lol:

Χρύσα μου καλημέρα και σε σένα!!

Γιωργακη μεγάλωσε ο μπέμπης σας!!!

Νίκη μου περιμένουμε νέα σας!!

Η Βίκυ (mamapianisimo) δεν μπήκε...Λέτε να γέννησε?? Θα την στείλω μήνυμα αργότερα!

Οι υπόλοιπες μανούλες και γκαστρούλες τι κάνουν?

Εγώ δεν θα είμαι μοναχούλα σήμερα..Σε καμιά ώρα θα έρθουν οι γονείς μου με τις 2 ανηψιές μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια Μαράκι μου!!!!!!

Εγώ...... δυστυχώς...... δεν την πολυέχω αυτήν την ελπίδα.......

Στην περιοχή που ζούμε....... όλοι οι συγγενείς από το σόι του πεθερού & της πεθεράς είναι κοντά μας.........

Η μάνα μου πάλι & οι λοιποί δικοί της συγγενείς είναι αρκετά πιο μακριά..........

Αν και τη μάνα μου (μη σου πω και τη γιαγιά μου!!!!!) τις περιμένω (δυστυχώς ή ευτυχώς!!!!) να κατασκηνώσουν εδώ μέσα!!!!!! Το σίγουρο είναι πως δεν θα με ρωτήσουν.... ούτε θα λογαριάσουνε τη γνώμη μου.... ξέρω τί λέω.........

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Κι αν εγώ δε θέλω να δω κανέναν??????

Ούτε μάνα, ούτε πεθερικά, ούτε γιαγιάδες???????

Τα πεθερικά, τέλη Φλεβάρη, που γέννησε η Βαπτισημιά τους, όταν τους είπε πως δε θα δεχτεί κόσμο στο σπίτι τις 1ες 40 μέρες, παρεξηγηθήκανε!!!!!!!! Κατεβάσανε κάτι μούτρα...... ίσα μ΄εκεί κάτω!!!!!!!!!!!

Εγώ πάντως την υποστήριξα την κοπέλα & τους ξεκαθάρισα..... αν τους πω κι εγώ το ίδιο.... να μην με παρεξηγήσουνε!!!!!!!!! Τώρα.......... κι αν είναι η μάνα μου εδώ..... θα έχουμε άλλα μετά..... γκρίνιες..... κτλ. κτλ...... ας μην τα σκέφτομαι από τώρα....... αγχώνομαι!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksupnhsameeeeeeeeeeeeee..kalhmeraaaaaaaaaaa

fagame k hrthame!!!!!!!!

shmera exoume giatrooooooooooo se ligo tha fugoume..exoume k ton 1o mas kardiotokokrafo shmera ..anupomonw

maraki ti wraia pou koimhthikes egw ksupnaw ana 2-3 wres to polu gia tsisa mou twra teleutaia...

pipitsa mou ti to thes to poistopoihtiko oik.katastashs?auta den anhkoun ola mazi se mia uphresia?otan tha paei o kalos sou sto dhmo den tha ta broun oi idioi afou sto lhksiarxeio tha to dhlwseis...eee???

k egw ksekatharisa gia tis episkepseis oti den tha dexomai alla to kata poso tha isakousto den kserw..bebaia egw me thn gennhsh tou mikrou den tha exw toosh bohtheia giati h kalh mou manoula douleuei k thn pethera mou den thn thellw ase pou asxoleite me agrotikes douleies k outws h allws den tha mporei na erthei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα Merykal μου!!!!!!

Τα χρειάζομαι αυτά τα χαρτιά (1 από τα 2, όποιο να ΄ναι) για την εισαγωγή μου στο ΕΛΕΝΑΣ, είναι τακτική του Μαιευτηρίου............ τα άλλα, όταν δηλώσουμε το μωράκι στο Ληξιαρχείο, γίνονται σαφώς αργότερα, εντός των 40 ημερών......

Εγώ δεν έχω ξεκαθαρίσει τίποτε ακόμη.... για τις επισκέψεις.... θα με φάει το άγχος......

Το καλό είναι πως ο αντρούλης μου συμφωνεί απολύτως μαζί μου!!!!!!! Θα γίνουμε κακοί!!!!!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειμαι ξυπνια απο τις 7:30 πηγα εδωσα αιμα και ουρα και τωρα νιωθω πολυ πεσμενη...δεν ξερω γιατι τοσο πολυ!!!!!Μαλλον νυσταζω δεν χορτασα υπνο!!!!!!!

Σημερα εχω και γυναικα στο σπιτι οποτε μαλλον δεν θα κοιμηθω και το μεσημερι...και με βλεπω να πεφτω ξερη το βραδυ...

Μαρακι και εγω ετσι επεσα εχθες...σηκωθηκα μονο μια φορα για τουλετα και μετα ακουγα τον μικρο με πιεζε κιολας αλλα εγω τπτ....στον υπνο μου!!!!!!!!!!!!!

Εχθες ειχα μια περιεργη ψυχολογια...με πιανει που και που....!!!!!!!!!!!!!!

Εσεις ολες καλα?????????

Κατερινακι αντε περασε ο καιρος σου....με το καλο κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω κοριτσια θα το ξεκαθαρισω απο την κλινικη και δεν μασαω και καθολου....τις πρωτες 40 μερες δεν θελω επισκεψης...απο εκει και περα οποιος θελει να ερθει μετα τις 40 μερες θα ερχετε πρωι...και παντα εφοσον με παρει τηλ.το ξεκαθαρισα και με τον αντρα μου και θα τα πω και με τον παιδιατρο να του τα πει και αυτος... ;)

Απο εκει και περα....φυσικα η μαμα μου τις πρωτες μερες θα ερχετε να με βοηθαει απο εκει και περα τα περισσοτερα θα κοιταω να τα κανω με τον αντρα μου!!!Τωρα οσον αφορα την πεθερα..εμενα δεν ερχεται σπιτι μου τωρα που ειμαι εγκυος δεν με περνει ουτε τηλ...οποτε δεν θα απαιτει και πολλα...μπορει να ερχεται να τον βλεπει αλλα μεχρη εκει!!!!!!!!!!!!Εχω αγριεψει πολυ οπως καταλαβατε...χιχιχιχχιχιχιχι!!!!!!!!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαίρη μου...με το καλό ο καρδιοτοκογράφος...Θα περιμένουμε νέα σας!

Αυτές τις 2 μέρες κοιμάμαι κάπως καλύτερα γιατί απλά δεν έχω το κουράγιο να είμαι ξυπνια!!!

Πιπίτσα μου ξεκαθάρισε το από τώρα, και στη μαμά σου και στη γιαγιά.Αν είσαι εσύ μες στο άγχος και τα νεύρα θα το μεταδίδεις στο μωράκι σου..Και καλύτερα να παρεξηγηθούν αφού δεν καταλαβαίνουν παρά να ταλαιπωρείστε εσείς!

Μαρία μου καλημέρα!! Πιες καμιά πορτοκαλαδίτσα να συνέλθεις...Τι μας έπιασε με αυτή την αδυναμία αυτές τις μέρες???

Για την πεθερά εμένα δεν μιλάνε με το αντρα μου και έτσι όταν είμαι μόνη έρχονται αλλά πολύ αραιά και πού γιατί μένουν μακρυά.

Ευτυχώς εμένα η μαμά μου είναι πολύ διακριτική και όταν την πω κάτι δεν παρεξηγείτε. Η αλήθεια είναι πως τος έκοψε όλους τον αερα κι ο άντρας μου οποτε είμαστε ήρεμοι..Τα πρωινά που θα είναι στη δουλειά ο καλός μου θα έρχεται λίγο η μαμά μου, στις αρχές και πιο πολύ για να με βοηθάει με τις δουλειές.Αλλά δεν θέλω κανένα άλλο..προτιμώ μόνη μου στο κάτω κάτω της γραφης!!!

Τώρα με τις επισκέψεις...θα δείξει...Προτιμώ να μου μαζευτούν όλοι στην κλινική παρά στο σπίτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Maroulita μου!!!!!!!!!!!!!

Αγριεμένη σε ακούω........... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς ξέρεις τί γίνεται????? Ο καλός μου, την θερινή του αδειούλα, θα την πάρει στα γεννητούρια μου (κι η μάνα μου το ίδιο!!!!!) οπότε θα έχω βοήθεια στην αρχή..... είμαστε και σε μικρό σπίτι μωρέ.... κακά τα ψέμματα.... δε χωράει πολύς κόσμος εδώ μέσα......

Αλλά θα προτιμούσα, εάν είναι στο χέρι μου, μόνο τον άντρα μου μαζί, αυτές τις πρώτες μέρες...........

Εξάλλου...... καλό είναι κι ο μπεμπούκος να μη βλέπει 800 πρόσωπα & μπερδεύεται (όόόόόσο βλέπει, αφού στην αρχή η όραση του βρέφους είναι περιορισμένη εκ φύσεως!!!!)

Εφόσον θα είναι εδώ εκείνος, θα μπορεί ν΄ασχολείται με το νινί, για να φτιάξω εγώ 1 φαγάκι, ή να βάλω 1 πλυντήριο ή λίγο σίδερο, κάτι τέλος πάντων..... τώρα δεν ξέρω..... τα λέω όπως τα φαντάζομαι..... το πώς θα γίνει τελικά..... ουδείς γνωρίζει..... άσε που θέλω όταν κοιμάται το νινάκι, να κοιμάμαι κι εγώώώώ........... ή τουλάχιστον να το προσπαθήσω...... ίδωμεν........

Δίκιο έχεις βρε Μαράκι, καλά θα ήτανε να το πω από τώρα αλλάάάά...... που δε μιλάω????? Γενικά στη ζωή μου????? Τα κρατάω όλα μέσα μου & στο τέλος βράζω?????? Δεν ξέρω εάν μπορώ να το αλλάξω αυτό..... από παιδί είμαι έτσι!!!!!!!!!! :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ το ίδιο είμαι..Αλλά έχω τον άντρα μου που ξεκαθαρίζει τα πράγματα κι έτσι είμαι ήσυχη κι εγώ!!! :lol::lol::lol:

Πάντως κάπου διάβασα πως το μωράκι καλό θα ήταν να μην το πιάνουν πολλοί στην αρχή ή αν πινει ξένο γάλα να μην τον ταϊζει όποιος να'ναι αλλά μόνο οι γονείς του. Γιατί αυτούς πρεπει να συνηθίσει στην αρχή και με αυτούς νιώθει ασφάλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου και εγω ετσι ειμαι...η μαμα μου ειναι πολυ διακριτικη και επειδη υπαρχει και το θεμα με την πεθερα μου δεν θελει να προκαλλει...ετσι θα ερχεται καποια πρωινα για τις πρωτες μερες και για καποιες δουλειτσες...οπως ερχεται και τωρα δηλαδη...απο εκει και περα οποτε την χρειαζομαι!!!Γιατι και η ιδια υποστηριζει πως ολο αυτο πρεπει να το ζησω με τον αντρα μου οπως εκανε και η ιδια με τον μπαμπα μου!!!!

Η πεθερα μου ειναι δυσκολη φαση...δεν ειναι και πολυ θερμη με ολη την φαση δεν την ενδιαφερει!!!!Οποτε και εγω δεν δινω σημασια!!!Γενικα δεν εχει και πολυ καλες σχεσεις με το θεμα μωρο..μας ξεκαθαρισε εξαρχης οτι δεν μπορει να κοιταει μωρα...αν και ειναι νεα!!!!!!Αλλ καταλαβαινετε μερικες φορες οι ανθρωποι ειναι οπως μαθουν αυτη εμαθε μονη της με την μανα της και κανεναν πανω απο τον κεφαλι της...γιατι να σας θυμισω οτι ο αντρας μου ζει μαζι μου απο οταν ηταν 22 χρονων πριν σπουδαζε κιολας...οποτε αυτη η γυναικα αν και ζουμε στην ιδια πολη λειτουργει πολυ ουδετερα!!!!!!Απο την αλλη ο πεθερος μου και η καινουρια γυναικα ειναι λιγο κουραστικοι....αλλα αυτους τους κανω κουμαντο..:P

Ο αντρας μου 3 χρονια εζησε με εμας με τους γονεις μου...ειναι αλλιως οι σχεσεις του μαζι τους...σε σχεση με εμενα και τους δικους του...ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ????????

Oποτε ουτε πολλα πολλα....ουτε πολυ λιγα...!!!!Αφηστε που εγω θα εχω θεμα και με την βαφτηση...αλλα πραγματικα....ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaaaa twra katalaba pipitsaki mou!!lew k egw emas den mas eipan tpt!!! :shock::shock:

maraki mou kalo...kalo kouragio..koimhsou k sou euxomai na koimasai oso pio polu ginete na eisai ksekourasth gia thn afiksh tou prigkipa sou

oso gia tis episkepseis k auta..den kserw gia ton antra mou pws to skeftetai egw mia fora ta exw ksekatharisei ta pragmata mesa mou k me tous gurw mou..to mwro toulaxiston gia tis prwtes 40merres tha nai upo austhrh epithrhsh..k as ginw kakia allste gia to paidi mou proikeite..k emena poios mou leei pws an kollhsei kati poion na paw na karidwsw meta??? :twisted::twisted: oxi oxi..kakia gia xarh tou paidiou mou ..tha xoun oloi ton xrono k thn xara na to paroun agkalia otan megalwsei ligo :twisted: ..milaw lathos?eimai uperbolikh?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...