Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

Tza!!! Να μαιιιιιι

ειχαμε τιποτα καινουρι αγεννητουρια;;;;;;;

εγω χαθηκα..ειχα δουλιε ςμε φοντες..ηρθε η μαμα μου και κανουμε γεννικη το σπιτι..

χαμος.λ.ειμαι πτωμα αλλα αξιζε τον κπο μοσχομυρισε καθαριοητα το σπιτακι μου

Δεν κανω τιποτα..μονο φαιρνω και ετοιμαζω..ολα τα αλλα τα κανει η μανουλαμου και η γυναικα που φερνουμε.

Ιφη ουαου...που τα βρισκεις αυτα τα ωραια και φοβερα;;;

Σημερα πηγα γιατρο...

ειμαστε ακομα μι του κεφαλ κατου..που λεει και μια φιλη μου...τζιφος..δε θελει να γυρησει ακομα το σκατιαρικο..

επισης..πλαη δενε ιδα τη μουριτσα του..απο τον Β επιπεδου και μετα ρε παιδια..αυτο το παιδι μα να μη θελει να μας δειξει τη φατσουλα του....ουτε στην Β επιπεδου σκοτωθηκε να παρουσιαστει..αλλα μια φατσα την ειδα...στοτελος θα μου δωσουναλλο μωρο και χαμπαρι δε θα παρω

Ει8μαστε επισης 2450..μεγαλωσαμε..και ηρθαμε στα ισα μας..δενε ιμαστε πλεων τοσο μεγαλα μωρα

Αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου γλυκά!!!! ήρθα κι εγώ.. μόλις έκανα το μπάνιο μου.. ξυρίστηκα, έφτιαξα πόδια χέρια φρύδια ετοίμασα τα τελευταία και κάθισα στον καναπέ μου να χαλαρώσω!!!έχω τρελαθεί στις δουλειές... είμαι ένα πτώμα αλλά άξιζε τον κόπο.. το σπίτι μοσχοβολάει και δεν υπάρχει τίποτα άπλυτο,ασιδέρωτο και ακατάστατο... θα έσκαγα εαν δεν τα έκανα... μόνη μου...

Τώρα.. δεν με βλέπω και να κοιμάμαι..... δύσκολη νύχτα η σημερινή και τα συναισθήματα μου πολύ περίεργα... από τη μια χαίρομαι και ανυπομονώ να δω τη φατσούλα της να την πάρω αγκαλίτσα κι από την άλλη έχω και μια απογοήτευση να το πω.. :?:?:? για την καισαρική.. τέλος πάντων.. όλα καλά να πάνε και τι να κάνουμε..??? α!!!τρέχουν και τα μάτια μου συνέχεια γιατί σκέφτομαι που θα αφήσω την ζωούλα μου πίσω...ήδη μου λείπει ρε κορίτσια!!!αχ.αύριο δεν θα τον δω καθόλου... :cry::cry::cry: πως θα τα αντέξω αυτό??? ειλικρινά είναι΄το πιο δύσκολο σημείο αυτό.. για μένα τουλάχιστον!!

Λοιπόν ζουζούνες μου!!!εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά!!!!πλησιάζετε όλες!!

σε όσες ήδη γέννησαν να σας ζήσουν τα αγγελούδια και πάντα χαμόγελα και ευτυχία στις οικογενειες σας!!!

Σας ευχαριστώ που μου κρατήσατε συντροφιά σε όλο αυτό το μαγικό ταξίδι.. που μακάρι όλες οι γυναίκες να είναι τόσο τυχερές και να το ζουν ξανά και ξανά!!!!!!!!

Πολλά πολλά φιλιά και θα σας ενημερώσω αύριο με την πρώτη ευκαιρία!!!!!!!!!!!!

Σας φιλώ γλυκά!!..... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!!!!!!

Μαμά Νικόλα με το καλό!!! Να έχεις μια εύκολη και οσο γίνεται ανώδυνη καισαρική!!! Με το καλο να αγκαλιάσεις την κοράκλα σου, γερή δυνατή και τυχερή να ειναι!!! Οσο για τα συναισθήματα σου σε νιώθω απόλυτα!!! απο την μια ειμαι ενθουσιασμένη που σε 15 μέρες θα αγκαλιάσω το κοριτσάκι μου αλλα απο την αλλη οσο σκέφτομαι πως θα αφησω πισω την Μαρινα μου φρικάρω!!! Δεν θέλω ουτε να το σκέφτομαι!! Πως θα αντέξω χωρις το Μαρινάκι μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααααα κοριτσακια!!!!Τι κανετε??

Χαθηκα χτες ..εφυγε νωρις ο αντρας μου για ενα σεμιναριο στη δουλεια κ μετα καπακι η βαρδια του οποτε ολη μερα θα μουν τελειως μονη κ για να μην φρικαρω εγκατασταθηκα στης μαμας..κ αν κ προσπαθησα να μπω συνεχεια με πεταγε..

Εσεις απ οτι διαβασα ολες καλα!!!Χαιρομαι!!!!!!!!!!

Ευγενια μου τωρα θα σε ετοιμαζουν για να υποδεχτεις το κοριτσακι σου!!!!Με το καλο γλυκια μου να την κρατησεις στην αγκαλια σου!!!!!!!!!Ο Νικολακος σου θα καταλαβει κ δεν θα στεναχωρεθει!!!

Σεσιλια κ μενα τα ιδια με το κεφαλι πανω...δεν γυρναει με τιποτα...μεγαλωσε το μπεμπακι πολυυυυ!!!!!Μια χαρα μπραβοο!!!!

Χριστινακι μια χαρα εισαι..κ να μην τρως βαρος θα παρεις μεγαλωνει το μωρο κ ετσι ειναι ο οργανισμος σου..

Κ γω εχω παρει 11 κιλα κ με διατροφη παρακαλω..χωρις σαβουριασμα..αντε σε ολη τη διαρκεια να χω σαβουρωσει ουτε 10 φορες..κ γλυκο τωραπου δεν τρωω αλατι τρωω περισσοτερο..

Θυμαμαι καπου στον 60 εκανα μια βδομαδα το προγραμμα του διαιτολογου που εκανα περυσι κ τελικα εβαλα 1.5 κιλο..οποτε σταματησα να αγχωνομαι..κ τωρα στον 8 δεν εχω παρει..

Μαιρη μου κ μενα εχει λοξυγγα στανταρ καθε μερα..μην ανησυχεις..

Σε λιγες μερες μπαινω στον 9ο!!!Μας εμειναν 3 βδομαδες ακριβως!!!!!!!!Εκτος απροοπτου...

Φιλακιααααααααα κοριτσουδια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Πρωινη και εγω!Ηρθε ο μπογιατζης και με ξυπνησε!Χαλαλι του ομως αμα ειναι να μου τελειωσει τις δουλειεις!Το σπιτι εχει γινει χαλια μεσα και εξω.Αντε να τελειωνει να συμμαζευομαστε...Αν και εχει μελλον ακομα.

Τωρα πηγε ο αντρας μου να φερει το δεμα του Αμαζον απο το ταχυδρομειο. :D

Χριστινα τελεια η κοιλιτσα!Μην αγχωνεσαι με τα κιλα εισαι πολυ αδυνατη!

Ευγενια με το καλο να κρατησεις το κοριτσακι σου!

Χρυσα πολυ καλα τα νεα σας!

Μαρια,Κατερινα καλημερα.

Χθες μιλησα με τον οφθαλμιατρο μου για το θεμα του φ.τ.Μου ειπε πως δεν υπαρει κανενας απολυτως κινδυνος για τα ματια μου.Ουτε να ξαναπαθω στραβισμο,ουτε να παθουν κατι τα ραμματα ουτε τιποτα.Μπορω να γεννησω φυσιολογικα. :D Πολυ χαρηκα!Φυσικα θα παω και εδω να παρω μια 2η γνωμη και να κανω μια βυθοσκοπηση προληπτικα,αλλα εφοσον το ειπε ο γιατρος που με χειρουργησε οτι δεν εχει φοβο,ολα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

Εμεις καλα...

Ευγενια μου με το καλο..ολα θα πανε καλα..φιλακια πολλα και κασλη λοχεια.

Μαρακιι μου το ιδιο σκεφτομαι και εγω...πως ναι μεν θα ειμαι με ενα ζουζουνι που ανυπομονω να κρατισω αγκαλια και απο την αλλη...πως θα φισω τον μικρο μου σπιτι μονο του;;;

Νικη καλα βαψηματα και μεγεια τα ψωνια

Κατερινακι..πλακα πλακα...κοντευεις και εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα...............περιμενω να ξυπνησει η μικρη μου για να ξεκινησω τα καθημερινα...

ευγενια μου με το καλο να υποδεχθηται την κοριτσαρα σας...ολα καλα θα πανε κ ο νικολας θα ειναι γρηγορα κοντα σου...φιλια πολλα!

συμπεθερα ποτε περασε ο καιρος κ για σενα....τωρα απολαυσε το καθαρο σπιτακι κ ετοιμασε τα πραγματακια του γαμπρου.οσο για την καισαρικη...ποτε δεν ξερεις...μπορει να σας κανει την χαρη τελευταια στιγμη.

νικη μια χαρα κ εσενα τα νεα σου απο τον οφθαλμιατρο....συο ευχομαι να καταφερεις ν ζησεις την εμπειρια του φ.τ.

κατερινακι καλημερα...οσο κ να προσεχεις αν ειναι να μπουν θα μπουν...τα ριμαδια τα κιλα....στην μικρη μου δεν μπορω να πω οτι προσεχα κ πολυ αλλα συνολο 12 τα πηρα...τωρα δεν προσεχω καθολου κ σαβουριαζω κ συνεχεια...κ πιτσες κ γαριδακια κ παγωτα...κ ειμαι ακομα στα +5...οποτε κοιτα να απολαυσεις την συνεχεια...κ θα δεις οτι οταν βγεις τα περισοοτερα θα εχουν φυγει....ε δεν πηρες κ τα πολλα κιλα.το ιδιο ισχυει για ολα τα κοριτσακια ;);)

καλημερα μαρια...φιλια στη μαρινα σου...κοντευεις κ εσυ...

εμεις χθες πηγαμε στην γιορτουλα...πολυ ομορφα ηταν...μετα για ενα καφεδακι κ φευγοντας πηραμε κ το βρωμικο μας ;);)

τελικα χθες με πηραν τηλ για τα μαθηματα ανωδυνου...ξεκιναω την δευτερα στις 10...πωπωπω κ τι δεν εχω την δευτερα...ολη μερα θα ειμαι στους δρομους :?:? 10-12 ειναι τα μαθηματα κ στης 1 παρα εχω ενδοκρινολογο κ το απογευμα εξωτερικο γιατρο....ουφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι Σεσιλια μου εσυ δεν κοντευεις??? :D:D:D:D

Τελικα ολες σιγα σιγα κοντευουμε!!!!!!!!!!!!

Καλημερα Σισακι!!!!!!!!Κ γω τη Δευτερα πολυυυυ τρεξιμο!!!Γενικα ολη την επομενη βδομαδα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa

ti kanete??????kala????

egw prin ligo ksupnhsa k molis teleiwsa to prwino mou alla eixa ena atuxhmataki to prwi pou shkwthika na prolabw to thl pou xtupouse afou eixe ksupnhthri k stoukara opws phga na anoiksw thn porta sthn koilia oxi poilu alla ponesa h alhtheia..autaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα μια χαρα...σε βλεπω ακμαιοτατη..ετσι μπραβο!!!!!!

Κατερινακη ναι..και εγω σιγα σιγα κοντευω...αν και δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα...

ειμαι εντελως στην κοσμαρα μου...

τωρα εχω ραντευου στις 7 στον γιατρο...οποτε μετα θα παρει φωτια ο πισινος μου...αλοιμονο...

Απο κει και περα θα πλυνω τα ρουχαλακια του μικρου και θα τα σιδεροσω...

και πρεπει καποια στιγμη να παρω 3-4 νυχτικιες για μενα και μερικα επιθεματα στηθους..

ολα τα αλλα τα εχω..

να συναρμολογισω και τα ριλαξ και την καλαθουνα.

Σημερα ειναι λιγο κουρασμενη..δεν ξερω γιατι..

ο Χριστοφορος βεβεια ειναι πολυ ισιχος και δ εμε κουραζει αλλα και παλη ειμαι καπως

Πρεπει να κανω και μια προεργασια στην κουζινα γιατι αυριο θα ερθει παλη η μαμα και η κυρια που θα τη βοηθησει και θα κανουν την κουζινα το μεγαλο μπανιο και θα σηδερωσουν λιγα ρουχα και εχουν να βαλουν και τα χαλια στις σακουλες τους..και τελος.

Αν ειμαι καλα θα παω Κυριακη με τους γονεις μου και τον μικρο για μπανιο...πιο πολυ γι ατον μικρο παρα για μενα..ο καλος μου ολο το ΣΚ θα δουλευει παλη :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααααααααααααααααααααα!

τι κανετε;

εγω μολις γυρισα απο τη μικροβιολογο.ειχα παει για τις τελευταιες εξετασεις αιματος,ουρων κ κολπικου υγρου.σα ψεμματα μου φαινεται οτι ηταν η τελευταια φορα.

εχει καυσωνα.πλεον δεν ειμαι για να βγαινω εξω.μετα απο λιγη ωρα αρχιζω να ζαλιζομαι :? κ με ποναει η κοιλια μου.η πρεπει να βγαινω στις 8 το πρωι η μετα τις 8 το βραδυ

ΕΥΓΕΝΙΑ μου με το καλο να ερθει στο κοσμο το μωρακι σου.μη στενοχωριεστε τοσο πολυ για τη καισαρικη.ειπαμε............το θεμα ειναι να πανε ολα καλα.

κατερινα μου ολες κοντευουμε.ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρουλα γιατι σε αγχωνει τοσο το τοξοπλασμα;;;..εχει γατες εκει κοντα;;;;

δεν ξερω ποσο κανει αλλα δεν πρεπει απο μονη της να ειναι πολυ ακριβη

Αννουλα σε..πολυ ζεστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω κανενα 30αρι κοστιζει.δε στην εχει ζητησει ως τωρα ο γιατρος;δε κολλας μονο απο γατες,αλλα κ απο λαχανικα που δεν ειναι καλα πλυμμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα καλημερα!Εφαγες βρωμικο χθες;Και εγω χτυπησα μια κρεπα με νουτελα. :lol:

Μαιρη προσεχε την κοιλιτσα σου!Χτυπησες πολυ;

Χρυσα μπραβο,τελειωνεις και με τις δουλειες σου.

Αννα καλημερα!Κοντευουμε ολες και μου φαινεται απιστευτο!

Κοριτσια...καλοριζικη η πρωτη μου ραγαδα... :( Ευτυχως ειναι μια πολυ μικρη γραμμουλα στο πλαι στην μεση,σε σημειο που δεν με νοιαζει γιατι εχω και αλλες απο παλια. :lol: Αρχισε η αντιστροφη μετρηση μου φαινεται.Αν ειναι να βγουν ολες στην μεση δεν θα με νοιαξει καθολου.Εχω ηδη καποιες απο την εφηβεια,ξερετε εκει στα πιασιματα. :lol: Η κοιλιτσα μου μονο μην ανοιξει ευχομαι. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη μην αγχωνεσαι για το τοξοπλασμα.Εγω εχω γατο,αλλα μενει κατω στης μαμας μου.Τον χαιδευω κανονικα και δεν εχω παθει τιποτα.Δεν εχω οερασει τοξοπλασμα ποτε και ας κοιμομουν μαζι με τον γατο 8 χρονια.Πρεπει να ερθεις σε επαφη με τα κοπρανα του για να κολλησεις.Πιο πιθανο ειναι δλδ ν το παθεις απο τα απλυτα λαχανικα και τα μισοψημενα κρεατα.

Την εξεταση οπως σου ειπα μπορεις να την κανεις και να παρεις τα λεφτα απο το ΙΚΑ.Εγω αυτο εκανα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!! ΤΙ κάνετε?? Εχω πολύ ώρα που ξύπνησα αλλά έκανα δουλίτσες...τώρα θα κάνω κι ένα ντουζ και χαλαρά στο κλιματιστικό και πάλι!!

Χρύσα μου μεγαλώσατε κι εσείς...Μια χαρά είναι τα κιλά του μωρού σου..Εδώ εμένα στις 34 εβδ ακριβώς ήταν 2420γρ! μέχρι το τέλος μπορεί και να γυρίσει ποτέ δεν ξέρεις!!

Νίκη μου 'αντε να τελειώνεις κι εσύ με τα μπογιατίσματα να ηρεμήσεις..Με γεια τα πραγματάκια που σου ήρθαν!!

Χριστινακι...αδικα ανησυχεις για τα κιλά...μοντελάκι είσαι!!!

Κατερίνα μου κοντεύουμε!!

Μιχαέλα μου με το καλό να αρχίσεις κι εσύ τα μαθήματα...

Ευγενία μου ίσως να έχεις ήδη το μωράκι σου αγκαλιά...Με το καλό κορίτσι μου...περιμένουμε νέα σας!

Μαίρη μου προσοχή!!!

Καλημέρα Άννα μου!!

Τι άλλο γράψατε...δεν θυμάμαι!! :o

Μίλησα με την Γιελιζ χθες, σήμερα μάλλον πάνε στο σπίτι τους...είναι και οι δυο τους πολύ καλά!!

Στο μεταξύ χθες ενιωθα συνέχεια μια πιέση που άρχιζε από την μέση κι εφτανε στην κοιλιά και με πιεζε προς τα κάτω...Ενιωθα πολυ βαριά!! Κι όλο πήγαινα τουαλέτα!!!

:D:lol::lol::lol: Μάλλον κατεβαίνει κι άλλο ο μικρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα καλημερα!Τελικα πολυ ωραιος ο αποστειρωτης! ;) Απλα θα παρω εναν ανταπτορα γιατι η μπριζα ειναι Αγγλικη.

Πολυ καλα τα νεα απο την Γιελιζ,με το καλο να πανε σπιτι τους!

Τι τρωτε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου αρεσε πολύ ο αποστειρωτης! Και τα μπιμπερο της ιδιας εταιρειας.Εχω ακουσει τα καλυτερα κι από άλλες κοπέλες...

Απο φαγητο δεν εχω ιδεα...Μετά από τις δουλειες και ντουζακι που εκανα τωρα νυσταζω!! μαλλον πεονάκι θα φαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,ειχε ενα δειγμα μεσα στον αποστειρωτη.Φαινονται ωραια.Οταν αρχισω να χρησιμοποιω πλαστικα θα παραγγειλω σιγουρα!Τωρα θα κατεβει ο αντρας μου για κατι δουλειες και σκεφτομαι να παω μαζι,να παραγγειλω και το κρεβατακι.Πηγα χθες και το ειδα και κατεληξα..Αλλα κανει και ζεστη,δεν ξερω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκες και κρεβατάκι Νίκη μου? Μπράβο! Σου έκανα έκπτωση τελικά??

Εγώ πλαστικά μπιμπερό πήρα...Οι παιδίατροι εδώ αυτό που λένε είναι ότι σημασία έχει τα μπιμπερό να γράφουν BPA free είτε είναι πλαστικά είτε γυαλινα...Οποτε ολα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλη επειδη δεν πολυχωνεω τα πλαστικα γεννικα θα παρω παλη γιαλυνα..και μετα ανοξειδωτα.

Ναι σημασια εχει αν ειναι πρωτιστος τα μπιμπερο BPA free και τα περισσοτερα επωνυμα συμορφωνονται με αυτη την οδιγια..απλα φθειρονται πιο γρηγηγορα και θελουν συχνη αντικατασταση καθε 2 μηνες περιπου ενω στα γιαλυνα αλλαζεις μονο τις θηλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου νομιζω κοντευεις κ εσυ.σα να χες τη πρωτη σου συσπαση μου φαινεται χτες.οσο για τους αποστειρωτες εγω πηρατης κικο που πΑΙΡΝΕΙ 7 ΜΠΙΜΠΕΡΟ.

ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ πηρατε;

θηλαστρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου τα συγκεκριμένα τα έχουν δοκιμασμένα και μια φίλη μου και η ξαδέρφη μου και το καιρό τα χρησιμοποιούν και δεν έχουν πάθει τίποτα. ΓΙ'αυτο διάλεξα τα συγκεκριμένα...

Άννα μου λες να ήταν συσπασεις?? Δεν νομιζω όμως γιατί ήταν συνεχόμενο...

Θήλαστρο δεν πήρα γιατί όλες μου λένε αφού γεννησουμε θα δούμε αν όντως το χρειαζόμαστε και μετά...

Ούτε θερμαντήρα πήρα...δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητος...Τώρα εσύ που έχεις διδυμάκια δεν ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...