Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

twiggy δεν το ειχαμε δει! μας κρυβοτανε, και ο γιατρος μας ειχε πει μαλλον κοριτσι αλλα οχι σιγουρα(τελικα επεσε εξω)! σε ενα απο τα φυλλαδια που μου δωσανε λεει οτι το φυλλο του εμβρυου ανιχνευεται σωστα σε ποσοστο 95%! οποτε θα το δεις σιγουρα! καλη επιτυχια!!!!!

ελινουλινι περαστικα σου!!!

madi καλη επιτυχια και σε εσενα!!!

σας αφηνω!!! παω να χαρω τις τελευταίες ωρες τισ ελευθεριας μου!!! χαχαχα!!!

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια, τι κάνουν οι κοιλίτσες μας;;

EIRINI26 δεν πρέπει να είναι τίποτα σοβαρο το έχω ακούσει αυτό να συμβαίνει και σε άλλες εγκυούλες. Εγω έχω πολύ φαγούρα στην κοιλιά και το στήθος (επειδή ανοίγει το δέρμα) και μόλις βάλω κρέμα για τις ραγάδες σταματάει. Πήγαινε στο γιατρό μήοως σου δώσει καμία κρέμα και ηρεμήσεις λίγο.

MADI καλή επιτυχία με την καμπύλη ζαχάρου, δεν είναι τίποτα την είχα κάνει κι εγω στο μικρό μου, το μόνο εκνευριστικό είναι η γλυκόζη που σου δίνουν να πιεις και ότι πρέπει να περιμένεις εκει 3 ώρες :shock::shock: , βαρετο... Θα δεις όμως που όλα θα είναι μια χαρα ;)

ΝΑΝ μου μην αγχωνεσαι για την εξέταση όλα καλα θα πάνε και θα έχεις σε λίγο καιρό ένα τέλειο μπεμπάκι στην αγκαλιά σου. Αντε καλέ μην τρελλένεσαι και το ανυσηχείς κι αυτό ;);)

Όσο για την μέση και τους συνδέσμους κορίτσια, ενα θα σας πω, σήμερα ξύπνησα στις 4 το πρωι με φοβερούς πόνους στη μεση που εξελίχθηκαν σε ισχυαλγία :shock::shock: Τα έχω παίξει πραγματικά, και δεν μπορώ να πάρω και κανένα mesulid :shock: . Αφήστε που στις 6 το πρωί του ήρθε του γιού μου να με φωνάξει για να τον σηκώσω από το κρεβάτι να τον φέρω στο δικό μου!!! Που να σηκωθώ εγώ και πως να τον πάρω κι αγκαλιά... είχε φύγει κι ο άντρας μου για την δουλειά... κατλαβαίνετε. Ο μικρός να τσιρίζει κι εγώ να μην μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι :?:? Φοβερές καταστάσεις!!!!!

Όσο για τα καρεκλάκια αυτοκινήτου κι εγώ με τέτοιο είχα πάρει τον μικρό από το μαιευτήριο και με τέτοιο θα πάρω και την μπέμπα με το καλό μεθαύριο. Είναι πολύ πιο ασφαλή από το πορτ μπεμπε που σε κάποιο φρενάρισμα μπορεί να έρθει όλο τουμπα... :shock::shock:

Φιλάκια σε ολες κοριτσάκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου,

EIRINI26 μου χαιρομαι που πήγαν όλα καλά με την β' επιπεδου, οσο για το αλλο θεματάκι κι εγω εχω παρα πολύ φαγουρα κοιλιτσα πλευρά πλάτη και στήθος δεν πρεπει να ναι τίποτα ειναι το δέρμα μας που ανοιγει. Αλλες εχουν ποιο ευαίσθητο δερμα και αλλες δεν εχουν φαγουρα καθόλου εξαρταται....

madi good luck με την καμπύλη ζαχαρου εγω εκανα της 1 ωρας και δεν ήταν τίποτα αλλα τι θα χρειαστεί αργοτερα να κανω και την 3ωρη? εσυ εκανες και την πρώτη?

bourique1983 μπραβο ετσι να μεγαλώνει το νινάκι σου με το καλό και να βαζει κι αλλα κιλακια :)

εγώ εχω ήδη καλαθούνα απο το ανηψάκι μου οποτε μάλλον με αυτό θα φύγω απο το μεαιυτήριο με το καλό. και καθισματάκι αυτοκινήτου ακόμα δεν εχω κοιτάξει να δώ τι θα πάρω...λεω να τα κανω μετα τον 7ο ολα τα ψωνια μου λετε να ειναι αργά ?

φιλακια πολλα πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!! ειστε ολες καλα?

ειρηνη μπραβο ολα καλα με τη β' επιπεδου να χαλαρωσεις τωρα.. οσο για τη φαγουρα εχω κι εγω που και που στην κοιλια..

ελινουλινι αυτο που περιγραφεις τον πονο τον περιεργο τον εχω κι εγω εδω και καιρο αλλα στη μεση δεξια, σαν να εχει φυγει κατι απο τη θεση του ή να εκανα αποτομη κινηση.. αυτο με τη χαλαρωση των συνδεσμων μου φαινεται ικανοποιητικη εξηγηση.. εγω παντως εν εχω ανησυχησει, δεν ειναι εντονος!

μπουρικ φιλια στη χοντρουλα σου! αντε μωρε αφρατουλα ειναι , αμεσως ο γιατρος να μας χαρακτηρισει!! :lol::lol:

σημερα εχω γιατρο επιτελους .. αντε να δουμε! ελπιζω να μην εχω περιπετειες σαν τη μαριαπαπα και δεν μας δειξει φυλο!!!μαντι, ναν.. δεν ξερω θα βοηθησω την κατασταση? ολοι μου λενε οτι πιστευουν οτι εχω αγορι και εχω αρχισει να το πιστευω!! ελπιζω αυριο πρωι πρωι να σας εχω νεα..

Πηρα και τις εξετασεις αιματος και βρε κοριτσια επεσε κι αλλο ο αιματοκριτης μου!! :cry: τοσο κρεας, τοσος σιδηρος.. τι εγινε? πωπω θα με μαλωσει η γιατρος... εν τω μεταξυ ουτε ζαλιζομαι , μια χαρα νιωθω, τι να πω? :?

νομιζω οτι εχω αρχισει να νιωθω το ψαρακι μου οταν βαζω το χερι το βραδυ.. ανυπομονω για κλωτσιες!!

φιλια σε ολες τις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TWIGGY να σε ρωτήσω κάτι;; Εχεις στίγμα και έχεις χαμηλό αιματοκρίτη;; Γιατί αν είναι έτσι δεν χριάζεται να πέρνεις παραπάνω σίδηρο απλά φολικό οξύ για να γίνει σωστά η απορρόφηση του σιδήρου από τον οργανισμό. Μπορεί να πέρνεις σίδηρο και ο οργανισμός σου απλά να το αποβάλει. Ρώτησε τον γιατρό σου ή καλύτερα κάποιον αιματολόγο. Πάντως γενικά κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ο αιματοκρίτης πέφτει.

Φιλιά

Περιμένουμε και το φύλο εεεε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy με το καλο να πατε στο γιατρο και να δειτε το φυλο,και μακαρι να ναι και κοριτσακι να παιρνουμε μπρος γιατι μας φαγανε τα αγορακια..αλλα και παλι,θα ειμαστε σπανιες και περιζητητες :lol::lol: Για το φυλλικο,οντως αν τα παιρνεις μαζι αυξανεται η απορροφηση,οπως επισης μαζι με γαλακτοκομικα δεν απορροφαται τοσο πολυ..κοκκινο κρεατακι τρωγε,αυτο με τις φακες λενε οτι ειναι μυθος και δεν εχουν τοσο πολυ σιδηρο ή μαλλον δεν αποροφωνται τοσο πολυ απο τον οργανισμο :roll: Secondchance ετσι ειναι,καποιες μερες ειναι πιο ησυχα και καποιες αλλες πιο ζωηρα,μαλλον ξεκουραζονται για να επιστρεψουν δριμυτερα..ειρηνη,εγω ειχα φαγουρα στο θωρακα και στα χερια και ειχα βγαλει κατι μικρα μικρα σπιθουρακια,δεν ειναιι τιποτα μου ειπαν και οντως μετα απο λιγο περασαν μονα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φλωριανα οχι δεν εχω στιγμα, αλλα παντοτε ειχα θεμα με τον αιματοκριτη μου.. Επισης τωρα μου εχει δωσει φεοφολ, που ειναι σιδηρος με φυλικο οξυ, παιρνω 2 την ημερα με πορτοκαλαδα και νηστικη και καθε μερα επι 1 μηνα ετρωγα κοκκινο κρεας.. Γι αυτο απογοητευτηκα.. φαινεται το παιρνει ολο το μικρουλι, τι να πω! :? θα μου πει σημερα η γιατρος..

ελπιζω να ειστε ολες καλα, θα σας γραψω νεα.. φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου τι κάνετε!

Εγώ έκανα την καμπύλη σήμερα και ευτυχώς οι μετρήσεις ήταν μια χαρούλα. Σίγουρα δεν ήταν και πολύ ευχάριστη εμπειρία αλλά δεν ήταν και τόσο χάλια όσο άκουγα από άλλες. Ευτυχώς πήρα και ένα βιβλίο μαζί μου γιατί δύσκολα περνάνε 3 ώρες! Λίγο μια αναγούλα την έχω ακόμα αλλά είναι υποφερτή.

Σοφία30 εμένα η γυναικολόγος μου είπε στην αρχή να κάνω την 2ωρη και αν δεν βγει καλή τότε να την επαναλάβω σε 3ωρη. Απλά μετά που μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου είπε ότι καλύτερα να κάνω κατευθείαν την 3ωρη μια φορά και να μη χρειαστεί να την ξαναεπαναλάβω. Εσύ αφού έκανες της 1 ώρας και βγείκε ΟΚ λογικά νομίζω δε χρειάζεται να την ξανακάνεις.

Twiggy περιμένουμε νέα σου με ανηπομονησία! Τι καλά θα το δείτε το ψαράκι σήμερα να σας κάνει τα κολπακια του!

Βourique καλέ πόσο πολύ μεγάλωσε η δικιά σου! Φαντάζομαι και η δικιά μου τώρα θα έχει φτάσει το 1 κιλό αφού πριν 2 βδομάδες ήταν 880 γρ.

Μariapapa τι έγινε μπήκες και εσύ πλέον στο club των παντρεμένων; Να ζήσετε!

Κορίτσια δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε. Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Έβαλα τον μικρό για ύπνο και είπα να μπω να σας χαιρετήσω. :P:P:P

Twiggy πήγες στον γιατρό;;; Τι σου είπε για τον αιματοκρίτη;;; Έδειξε φύλο :?::?::?:

Madi μια χαρά με την καμπύλη, ξεμπέρδεψες, εγώ θυμάμαι την προηγούμενη και το σκέφτομαι γιατί από την πολύ γλύκα είχα πάθει overdose :o:o:o

Σήμερα παρήγγειλα ένα sling για το μωρό και ένα γιογιό μεταφοράς για τον Ν. Στον Ν είχα μάρσιπο και δεν με είχε βολέψει καθόλου... :(:(:( Τώρα φίλες μου, μου είπαν ότι το sling το έχουν καταβολευτεί γι' αυτό και το αποφάσισα ;) Θα δούμε στην πράξη...

Καλό βράδυ κοριτσάκια και καλό Σ/Κ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!

πηγαμε στη γιατρο ολα καλα, εχουμε φτασει τα 200 γραμμαρια! βεβαια...

Φαινεται πως θα βοηθησω λιγο με τη λιστα, το πιο πιθανο ειναι οτι το μικρο ειναι κοριτσακι!!! :) Βεβαια, επειδη οπως εχουμε δει και προσφατα (secondchance) δεν ειναι ακομα απολυτα σιγουρο, θα περιμενουμε τη β' επιπεδου για επιβεβαιωση!! Μπορει δηλαδη τσουπ να εμφανιστει κανενα πουλακι! :P

Η εμπειρια ηταν πολυ ωραια.. το μικρο ειχε αραξει μπρουμυτα πανω στον πλακουντα και μετα το κουνησαμε λιγο κι αρχισε να τεντωνεται και να τριβει τις πατουσιτσες του μωρε!!! ειχε πολυ πλακα!!

Οποτε ναν βαλε με για κοριτσακι και το πολυ πολυ το αλλαζουμε σε 1 μηνα...

Οσο για τον αιματοκριτη. ου ειπε να αυξησω τα χαπακια του σιδηρου σε 3 κι αν αντιμετωπισω προβλημα δυσκοιλιοτητας να επιστρεψω στα 2.. Δεν με μαλωσε παντως, μου ειπε οτι το μωρο παιρνει το σιδηρο που χρειαζεται κι εγω ακομα ειμαι καλα...

Ρωτησα και για το αντιγριπικο, μου ειπε οτι μπορουμε αφοβα να το κανουμε γενικα κι ας αποφασισω εγω. Παντως λεει και μια γριπουλα να περασω δεν πειραζει, αλλα εγω σκεφτομαι να το κανω για να μην ανησυχω καθε φορα που ειμαι με πολυ κοσμο ή χρησιμοποιω τα μεσα...

Μαριαπαππα νυφουλα πως τα περασατε?!!

πολλα φιλια σε ολες και καλο σαββατοκυριακο...εμεις ειπαμε να φτιαξουμε ντουλαπες σημερα και να αδειασουμε οσο μπορουμε το σπιτι σιγα σιγα απο αχρηστα πραγματα που μαζευονται!! Ε, να κανουμε και λιγο χωρο για τη .. μπεμπα!! (ααα να το συνηθιζω σιγα σιγα!!) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

ειμαι μαυρα χαλια...κρυωμενη...βουλομενη μυτη...κομαρες..ποναει ο λαιμος μου...δεν μπορω καθολου...που την πατησα δε ξερω..τεσπα..ελπιζω να περασει γρηγορα...

μαντι πολυ χαιρομαι που η καμπυλη ηταν μια χαρα...τελεια....

twiggy κοριτσακι τι ωραια....λογικα σε αυτη τη βδομαδα που εισαι θα φαινοταν αν ηταν αγορακι...παντως εμενα κοριτσια ποτε δεν μου εχουν κανει λαθος στο φυλο...στα αγορια ειδικα μου το ειχαν πει απο την 15 βδομαδα με σιγουρια...

για τον αιματοκριτη μην τρελενεσαι...δεν ειναι δυστυχως στο χερι μας...τρωγε και σπανακι..εχει αρκετο σιδηρο...

φιλια κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου!

Τι κανετε?Ωχ bourique1983 πως την πατησες? :shock: Αλλα να μου πεις με τετοιο τρελλοκαιρο πως να μην κρυωσουμε...Αυριο λεει βροχες και πτωση θερμοκρασιας,για να δουμε...Κανε γαργαρες με αλατονερο,τσαγακια με μελι και κανενα φυτικο σιροπι,ε?Ο γιατρος σου τι ειπε?Περαστικα και γρηγορα!!!Τwiggy μπραβο,πολυ χαιρομαι αντε τα κοριτσακια να αρχισουν να αυξανονται στη λιστα!!! :lol: Εγω παντως που ειχα κανει στις αρχες τη καμπυλη την 3ωρη,μονο 2 μετρησεις αντεξα μετα πηγα και το εβγαλα ολο...αυτη η γλυκοζη με αηδιαζει,δε ξερω πως θα την ξανακανω αργοτερα! :? Σημερα εχει τα γενεθλια του ο αντρουλης μου,αντε σκεφτομαι του χρονου με το καλο θα τα γιορταζουμε 3!!! :o):ymparty: [smilie=occasion13.gif]

Φιλακια σε ολες,καλο σ/κ!!!

[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy και εσύ ροζ??!!! \:D/ \:D/ \:D/ Τι καλά!!! Γερό να είναι μωρέ και ας βγάλει και τσουτσουνάκι αν θέλει! :D Βλέπω έχουμε ακόμη 3-4 κορίτσια που δεν είδαν ακόμη φύλο ή απλά δεν μπαίνουν πολύ συχνά για να μας το πουν.

bourique περαστικά! :roll: Ελπίζω να περάσει γρήγορα το κρύωμα και να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ. Να πίνεις χυμό φρέσκου λεμονιού με διαλυμένο μέλι μέσα. Εμένα με βοήθησε πολύ τότε με τον δυνατό βήχα. Και αυτός ο παλιόκαιρος είναι ύπουλος πολύ!

Elinoulini να χαίρεσαι τον αντρούλι σου! Στην καμπύλη στην αρχή πήγα να αναγουλιάσω αλλά προσπαθούσα να μένω όσο περισσότερο ακίνητη μπορούσα γιατί με κάθε κίνηση αναγούλιαζα. Προσπάθησα να αφοσιωθώ στο βιβλίο που διάβαζα για να μην το σκέφτομαι. Βέβαια στο τέλος πιάστηκα από την ακινησία αλλά τουλάχιστον τα κατάφερα.

Το αντιγριπικό εγώ δε θα το κάνω. Το φοβάμαι λίγο να πω την αλήθεια. :roll:

Εμένα τελευταίες μέρες έχουν αρχίσει πάλι αναγούλες ρε κορίτσια. :? Μάλλον πιέζει η μικρή το στομάχι και είναι στιγμές που με ζορίζει αρκετά.

Τα λέμε μετά κορίτσια! Το απόγευμα έχω να πάω στα γενέθλια του βαφτιστικού μου που γίνεται 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο,κοριτσακι!!!Εμενα οσοι με ρωτανε και τους λεω κοριτσακι,ολοι μου λενε της καλομανας το παιδι,το πρωτο θα ναι κοριτσι :D η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ελεγα προτιμουσα αγορακι κι ημουν και σιγουρη,αλλα τη μπουμπου μας δεν την αλλαζω με τιποτα!!Μπουρικ,περαστικα σου,προσοχη με τον πυρετο μονο!Ελινα,να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!Κι εγω αυτο σκεφτομαι,στις 26 γιορταζω(δημητρα)και του χρονου τετοιο καιρο θα μαστε 3,απιστευτο ειναι!Για το αντιγριπικο,κι εγω δεν θελω να το κανω,η μαμα μου το χε κανει μια χρονια κι εκεινη ηταν η μοναδικη χρονια που ηταν μονιμως αρρωστη,δεν ξερω πως γινεται αυτο αλλα το καταφερε!Εμεις πηγαμε χθες και πηρα ρουχακια εγκυμοσυνης,ενα φορεματακι για μια βαφτιση που εχουμε στις 23 και αλλο ενα για καθε μερα(βασικα και τα 2 ειναι για καθε μερα,απλα το πρωτο ειναι λιιιγο πιο καλο),πηρα και μια ωραια ζακετα,ολα δωρο της μανουλας μου για τη γιορτη μου!Πηραμε και 2 φορμακια ροζ-μωβ(τι αλλο)για τη μπουμπου,αν την αφηνα θα ειχε παρει ολο το μαγαζι,ολα της αρεσαν..εχω ενα θεμα ομως,ειδα μια τελεια φορμα εξοδου απο εκει φουξ,πολυ ωραιο υφασμα με καρδουλες σαν αναγλυφες πανω και κουμπακια κοκκινα καρδουλες παλι κι αλλη μια που μου αρεσε πολυ,καφε με ενα πραγματακι σαν γουνακι,κι αυτη πολυ ομορφη..αυτες ειχαν 60€ αλλα ηταν τελειες,αλλα σημερα ειδα και μια αλλη απλη βεβαια σε μια βιοτεχνια εδω,ασπρη,με μαλακο υφασμα που γραφει baby ,αυτη εχει 25.Εγω κολλησα με τις πρωτες αλλα ειναι παραπανω απο διπλη τιμη,εσεις θα τα δινατε η θα τα λυποσασταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι και εγω θυμαμαι στη βδομαδα που εισαι ειχα καθε βραδυ αναγουλες...δεν ξερω γιατι..κρατησαν καμοια βδομαδακ και μετα περασαν...

δημητρουλα λοιπον ειναι δικια σου επιλογη..αν αντεχει η τσεπη παρε αυτο που πραγματικα σου αρεσε...

ελινουλιβνι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου...παντα γερος να ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique μου περαστικα.. ευχομαι να περασει γρηγορα!κι εγω νομιζω αν ηταν αγορακι θα το βλεπαμε, δεν νομιζω να εκανε λαθος η γιατρος , το εψαχνε και πολυ ωρα.. ο αντρας μου ελπιζει ακομα βεβαια για αγορι, αλλα οταν του ειπα οτι θα ειναι ο αντρας της ζωης της κορης μας συγκινηθηκε !!! ;)

μαντι ελπιζω να εισαι καλυτερα.. τοσο ζορικη ειναι αυτη η εξεταση? δεν το ηξερα, να προετοιμαζομαι λοιπον, αν και εχω καιρο ακομα!Τωρα η αγωνια μου ειναι η β' επιπεδου..

ελινουλινι να χαιρεσαι τον καλο σου, να ειναι παντα καλα , του χρονου θα σας εχει δυο να σας καμαρωνει!!

ροζε κι εγω πιστευω αν σου αρεσει πολυ να το παρεις.. Αφησε 2-3 μερες να περασουν κι αν συνεχισεις να το σκεφτεσαι να το παρεις, αν το ψιλοξεχασεις δεν το θες τοσο πολυ! ;) με γεια τα ρουχαλακια!!

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααααααααααααααα σας.

twiggy μου αντε με το καλό η μπέμπα βρε μα πάνω από όλα ένα γερό νινι.

bourique περαστικά κούκλα μου

Madi εγω πάω την άλλη βδομάδα για καμπύλη και ούτε να το σκέφτομαι !!!

rose εγώ λέω πάρτο !!!

πως ειστε οι υπόλοιπες? Εγω δυο μέρες είμαι λίγο.. μπλιαχ.. μάλλον ο μπεμπούλης άλλαξε θέση και κάτι πιέζει και πονάω χαμηλά (δεν είναι συσπάσεις) αλλά όταν ξαπλώσω ηρεμώ..τι να κάνουμε θα περάσει κι αυτό.

Φιλάκια σε όλες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

bourique περαστικούλια και υπομονή

Twiggy μπεμπούλα ε? σε βλεπω σε κανα χρ'ονο απο τωρα να αδειαζεις το Zara και benetton με όλα τα φουξια και ροζουλι! Ζηλεύω!

Εμεις ειμαστε καλά ο μπεμπης ειναι αισίως 480γρ. και όλες οι μετρησεις ήταν πολύ καλες. Το μονο που μου ειπαν ειναι ότι ο πλακούντας ειναι λίγο χαμηλά ακόμα αν μεγαλώσει η μητρα θα ανέβει γι αυτό δεν πρεπει να κουράζομαι πολύ. Μετα πηγαμε και για καφεδάκι και φαγάκι στο mall και περάσαμε καλά, δεν βρήκα τιποτα εγκυμοσυνης να μου αρεσει πηρά για το γιο μου μονο ενα αμάνικο μπουφαν που ειναι της εποχής. Αυτά κορίτσια μου τώρα εχω μπροστα την καμπύλη γλυκόζης που είναι όντως μπλιαχ αλλα τι να κανουμε.Καλό σας βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! εχθες περασαμε τελεια!!! κ οταν τους ανακοινωσαμε και για τον γιο εκει να δεις κλαμματα και αγκαλιες!!! ειναι βλεπετε το πρωτο μωρακι και στις 2 οικογενειες!

bourique περαστικουλια....

twiggy τι τελεια! γερο να ειναι πανω απο ολα!!!!

nan μπραβο που ολα πηγανε καλα!και τωρα ξεκουραση! ειμαστε στην ιδια εβδομαδα και τα μπεμπακια μας τα ιδια κιλα! εμενα σε ενα διαγραμμα που μου εδωσαν λεει οτι θα γεννηθει 4500 γρ. :shock: εσενα σου ειπανε η σου γραψανε κατι τετοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μαριαπαπα που περασατε ωραια και συγκινητικα! να εχετε εναν βιο ανθοσπαρτο!! :)

ναν κι εμενα μου ειπε χθες οτι ο πλακουντας ειναι λιγο χαμηλα αλλα δεν ανησυχησε.. Ειπε οτι μολις μεγαλωσει λιγο η μητρα θα ανεβει το πιο πιθανο...

secondchance ξεκουρασου λιγο θα περασει....

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα ο πλακουντας ηταν χαμηλα στην αρχη και πλεον ειναι τερμα πανω,μη σας ανησυχει αυτο..τλκ ειπα να παρω κατι που να τα συνδυαζει και τα δυο,εψαξα και βρηκα στο αμαζον μια φορμα εξοδου με 25€ της ντισνευ με το γουινι πανω..οποτε λυθηκε κι αυτο!!Μαριαπαππα βιον ανθοσπαρτο,με το καλο να γινετε τρεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Twiggy με το καλό η μπέμπα σου!!! Τι ωραία!!!

Mariapappa συγχαρητήρια, άντε και αγκαλιά τώρα με το μωράκι σας!!!

Nan στην πρώτη εγκυμοσύνη ο πλακούντας μου ήταν χαμηλά αλλά δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα ;)

Bourique περαστικά, πως την πάτησες έτσι;;; Ξεκουράσου όσο γίνεται και πίνε ζεστά και χυμούς για βιταμίνες, ναι;;;

Ελινουλίνι χρόνια πολλά για τον άντρα σου!!!

Rose-d σήμερα πήρα κι εγώ μια φόρμα εξόδου πολύ ωραία από τα matou france στο macarthur με 22€. Με γειά τα ρουχάκια σου ;)

Πήγα το μεσημέρι αφού τα αντράκια μου επισκέφτηκαν το αττικό πάρκο και ψώνισα :):):) Γενικά έχει καλές τιμές απλά σήμερα Σάββατο γινόταν ένας ψιλοπανικός :o:o:o Ευτυχώς λόγω κοιλιάς με άφηναν να περάσω, όχι βέβαια να μου δώσουν την σειρά τους απλά έκαναν χώρο να περάσω σε διαδρόμους... :?:?:?

Το αντιγριπικό ούτε εγώ θα το κάνω, το ψιλοφοβάμαι... :roll::roll::roll:

Καλό βράδυ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello και από εμένα :) !

Σας διάβαζα μανούλες αλλά δυστυχώς δεν προλάβαινα να γράψω.

Σήμερα είμαι κ εγώ αρρωστούλα, ευτυχώς η ίωση αυτή έχει μόνο καταρροή κ πονόλαιμο κ κρατάει περίπου 3 ημέρες, όποτε κάνω απλά υπομονή.

Το νινάκι στην κοιλίτσα είναι πολύ ζωηρό κ με έχει τρελάνει στις κλωτσούλες. Τώρα τις νιώθει κ ο άντρας μου κ κατουριέται κ αυτός :lol: . Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πάρει κ ένα μικρό ντόπλερ κ μια στο τόσο ακούμε μαζί για λίγο την καρδούλα του μωρού κ βλέπουμε τους παλμούς!!!

Η Νεφελίτσα, τραγουδάει συνέχεια κ είναι πολύ αστεία, (ειδικά αυτό το φεγγαράκι μου λαμποοοοο να πηγαι-ω στο (σ)χολειο έχει γίνει μέγα σουξέ :lol:) δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω πως έχει μεγαλώσει τόσο :shock::) ..!!! Β επιπέδου με έχει κλείσει σε περίπου 10 ημέρες κ νομίζω ότι είναι οριακά βρε κορίτσια.. Εχω κ τρομερή αγωνία..

Γιωτούλα περαστικά, σε καταλαβαίνω, υπομονή κ θα περάσει..

rose_d, κάπου διάβασα αυτό που έγραψες για το σκυλάκι. Απλα να σου πω ότι έχω κ εγώ μαλτεζάκι κ γενικά προσαρμόστηκε πολύ γρήγορα με το μωρό. Απλά πριν γεννηθεί, προσπάθησα να της αλλάξω κάποιες συνήθειες που δεν ήθελα να έχει μετά με το μωρό, όπως να ανεβαίνει σε καναπέδες κτλ. Μην προβληματίζεσαι καθόλου όλα μια χαρά θα πάνε. Τα μαλτεζάκια προσαρμόζονται εύκολα ;) .

twiggy, κοριτσάκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο βρε κορίτσι!!!!!!!!!!!!! Απλά θα σας ξετρελάνει!!!!!!!!!!!!!! Άντε να δω κ το δικό μου κιντερ έκπληξη τι είναι επιτέλους :lol: ...

mariapapa24, με το καλό το αντράκι σας!!!!!!!!!!!!!!!

καλέ πήγε 1:40 πρέπει να την πέσω τώρΑΑΑΑΑ..

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

twiggy ΜΟΥ μπεμουλα ε??? αχ τι ωραιαααααααα μονο μην βιαστεις περιμενε β-επιπεδου γιατι κ μενα ετσι μ ειπαν στην αρχη κ μετα τσουπ πεταχτηκε το πουλακι... :lol::lol: γερο κ δυνατο να ειναι μονο αυτο...

bourique1983 μου πολλα περαστικουλιαααα πολλα υγρα κ ζεστα κ θα περασει...

Elinoulini να χαιρεσαι τον αντρουλι σου ...

MaDi μου μεγαλωνει η μπεμουλα κ ζοριζει ε??? πως εισαι συ γενικα μιας κ εισαι πιο μπροστα στην εγκυμοσυνη...??? βρε κοριτσια αυτη η εξεταση που λετε καμπύλη γλυκόζης τι ειναι??? εγω γιατι ειμαι τοσο ασχετη??? για ποιο λογο γινεται???

rose_d μου με γεια τα ρουχαλακιααααααααααααα ανεβαστε βρε κοριτσια καμια φωτο να χαζευουμε τιποτα ....εγω λεω να το παρεις κ μην το σκευτεσαι... ;) τελειωσατε με το δωματιο???

ΤΖΕΝΑΚΗ κατσε ξαπλα αφου σε κανει να νιωθεις καλυτερα κ θα περασει... μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας :D

nan μου μια χαρουλα ο μπεμπης...

anthropaki μου περαστηκα κ σε σενα κοριτσακι μου... τι εγινε βρε κοριτσια γιατι μου αρρωστησατε ολες??? αλλα να μ πεις με τετοιο καιρο ειναι να μην τη πατησεις ...

εμεις χθες ειχαμε μαστορα κ μας φτιαχνει το δωματιο του μικρου... εχει ακομα δουλεια... αλλα τα χρωματα ειναι φανταστικα κ ειμαστε πολυ χαρουμενοιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

πολλα φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα. Σημέρα ο αντρας μου δουλευει και θα παω να περάσω την μερα μου στους γονεις μου κατά τα αλλα όλα καλά. Εχθες βγηκαμέ και περάσαμε ωραια ειχε γλυκιά βραδιά και καθισαμε εξω απο σημερα σηκωθήκαμε με άλλο καιρό. Μαριαπαπα το χαρήκατε στον γάμο σας ε? Για 4,5 κιλά μωρό ακουω μηπως είναι 3,5 κιλα? Τεσαραμιση κιλά παιδί δεν το γεννας με τιποτα, ανχωθηκα λιγάκι αν και νομιζω οτι αυτές οι τιμές ειναι κατά προσεγγιση δεν νομιζω να βγάλουμε τοσο μεγάλα παιδιά. Ο γιος μου ηταν 3600 και πιστεψε με δεν θα ηθέλα να ηταν παραπάνω. Αυτά απο εμενα να εχετε όλες μια ομορφη Κυριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...