Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Ηello hello και απο εμένα.

Εχτές ήταν μια πολυ πολύ δύσκολη ημέρα αλλα σήμερα τα πράγματα είναι καλύτερα..

Σοφακι για την ουλίτιδα μην αγχώνεσαι καθόλου, είναι τελείως φυσιολογικό. Στο πρώτο μου παιδάκι εφτυνα πάρα πολυ αιμα κ ειχα τρομάξει πολυ. Και να φανταστείς οτι ποτέ δεν ειχα ουλίτιδα. Πλενε συχνά τα δοντάκια σου, κανε καμια γαργάρα με αλατονερο κ ολα καλα.

Evita πάντως το μωράκι κ εγω χαμηλα το νιώθω κ νομίζω οτι ειναι φυσικο σε αυη την φάση. Μιλα με τον γιατρο σου για να σε ηρεμήσει.

twiggi να βγάλεις ντουντούκα καλε!!! Απολαυσε το κ μην σκεφτεσαι χαζα.. Οσο για το νινάκι θα σε τρελάνει στις κλωτσιτσες σε λίγο, μην αφηνεις κανεναν να σε αγχώνει. Και εμένα στο πρώτο ειχαν λυσσαξει κ μαλιστα απο πολυ νωρις κ ειχα αγχωθεί η ερημη η μανα :lol: . με ειχαν τρελάνει κλώτσισε, δεν κλωτσισε, καλε τι ζορι τραβαγαν δεν καταλαβα ποτε.cooolllll

Ανυπομωνώ κ εγω πολύ για την Β επιπέδου, θέλω να δω γερο το μωράκι κ να μαθουμε επιτέλους αν εχουμε αγοράκι ή κοριτσάκι!!!!

καλή ξεκούρασει σε όλες!!! νανι σαςς ;) ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό βράδυ κοριτσάκια!!!

Δεν έχω κουράγιο να γράψω... κλείνουν τα μάτια μου και μόλις πάω στο κρεβάτι μου δεν θα μπορώ να βολευτώ... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Καληνύχτα λοιπόν [smilie=wave.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!ολες καλα?

εγω εχθες περασα πολυ ωραια και θα ειστε και περηφανες για μενα! βγηκαμε με φιλες να κερασουμε για το μπεμπε στο πιο επισημο και ηταν πολυ ωραια!! Μου χαιδευαν την κοιλιτσα και καμαρι εγω!! Μετα αρχισαν να μου διαλεγουν γελοια ονοματα για το παιδι και ειχαμε σκασει στα γελια :lol: τοσο πολυ που σκεφτηκα μηπως δεν πρεπει κιολας!! πονεσε η κοιλια μου... Σπουδαιο πραγμα οι φιλοι, στα ευκολα και στα δυσκολα...

Ελινουλινι καλη τυχη με τις εξετασεις...

εβιτα μαλλον δεν ειναι κατι να ανησυχεις, ρωτα και τον γιατρο για σιγουρια..

σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες...

χθες πηγαμε για καφεδακι με τα κουμπαρακια μας και μετα πηγαμε μια επισκεψη σε ενα φιλικο ζευγαρι...καλα περασαμε...ξεφυγαμε λιγο....

τις τελευταιες μερες μουδιαζει συνεχεια η πλατη μου....δε ξερω τι ειναι αυτο παλι...αρχιζω και ανυσηχω οτι εχω κατι....λεει και το ζωδιο μου για προβλημα υγειας και αγχωνομαι :roll:

twiggy μπραβο ετσι να βγαινεται και να λετε οτι περιμενετε παιδακι...τι πιο ομορφο....αυτοι που σε αγαπανε θα χαρουν...τους αλλους γραψε τους στα παλια σου τα παπουτσια...

μαντι ψηλη η μπεμπουλα ε;;;;αντε μπραβο....

τζενουλα τι επαθες;;;;ποτε πας β επιπεδου;;;

μαρια ειναι φρικη οι πονοκεφαλοι...

εγω την αλλη βδομαδα παω γιατρο...πρεπει να εχει παρει θεση η μπουμπου γιατι ολο ψηλα κλοτσαει τωρα...

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσακια!

Πηρα τις εξετασεις χθες,για πειτε μου και εσεις...καλες μου φανηκαν με μια πρωτη ματια!Ο αιματοκριτης απο 41,4 που ειχα στην αρχη τωρα ειναι 38,2,σακχαρο 77,κατα τα αλλα φυσιολογικες ηταν και οι αλλες τιμες(ετσι νομιζω δηλαδη...)θα τις στειλω και στο γιατρο μου να μου πει και εκεινος τη γνωμη του :) Σημερα παντως θα φτιαξω μοσχαρισιες γαλακτος με πατατουλες στο φουρνο για να ανεβαζουμε τον αιματοκριτη :lol: Εσεις τι αλλα?Twiggy μπραβο καλα εκανες.... :D Αυτο ειναι τοσο ευχαριστο που θα πρεπει να το λεμε με καμαρι!Αντε ανυπομονω να μεγαλωσει κι'αλλο η κοιλιτσα μου που να μη κρυβεται πια [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Φιλακια και να προσεχετε!!! χχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου,

πηρα την περιοδοντολογο μου και μου πε οτι ναι ειναι απολυτα φυσιολογικο και δεν χρειαζετε να κανω κατι μιας και ειχα κανει καθαρισμο πριν την εγκυμοσύνη, απλα πολυ καλο βουρτσισμα να φευγει το αιμα απο τα ουλα και αλατονερο που και που και νημα συνεχειαααα (ποπο βαρεμαρα :-)))) ανθρωπάκι ειχες απολυτο δικιο)

Αχ μαρακι μου οχι ,ειναι πολυ πιεστική η δουλεια μου και δεν μπορω να λείπω μιας και είμαι υπεύθυνη τμήματος ουφφφφ....αλλα ευτυχώς διαθέτουμε εναν ωραιότατο καναπε και αν δεν αντεχω αλλο τον πονοκεφαλο η οτιδηποτε παω και ξαπλώνω και δεν ντρεπομαι και καθόλου χεχε. Οσο για το αφτι που ειναι μονιμος βουλωμένο ο ΩΡΛ μου ειπε ειναι απο την αλλεργική ρινιτιδα και το στραβο διαφραγμα που εχω στη μυτη οποτε μονο υπομονή μπορω να κανω και πολλές μα πολλές τσιχλες σαν κατσικούλα....

νινακι για την βαζελινη κι εγω τα ιδια πραγματα εχω ακούσει(παραγωγο πετρ) το αμυγδαλελαιο νομιζω ειναι μια πολύ καλή ιδεα με μια αμπούλα βιταμίνη Ε μέσα θα είναι ενα τελειο ενυδατικό για το δερματακι σου...

ο χορός των πονοκεφάλων καλα κρατεί, μαλλόν η άτιμη ρινιτιδα μου μπουκωνει ολο το σύστημα...

αυτά απο μένα για σήμερα ωρα για δουλεια παλι....καλημερα σε ολες σας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έχω να πω ότι εγώ το μωράκι μου δεν το έχω νοιώσει ακόμα. 1-2 φορές είχα την εντύπωση ότι κάτι ένοιωσα αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρη...

Βρήκα ένα μαξιλάρι στο internet, πως σας φαίνεται?

http://www.diapersandcakes.gr/index.php ... 50〈=el

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορινα απο αυτα που εχω καταλαβει δεν πρεπει να αγχωνομαστε για το ποτε θα το ακουσουμε! σε καποιες συμβαινει νωρις αλλες αργουν.. υπομονη! κι εγω ανυπομονω αλλα δεν αγχωνομαι.

το λινκ που εβαλες για το μαξιλαρι δεν μου ανοιγει :(

σοφακι σε ακουω πολυ καλυτερα και χαιρομαι! Οσο μπορεις χαλαρα με τη δουλεια, ειπαμε δεν ειμαστε αρρωστες αλλα προσεχουμε λιγο παραπανω!Κουραγιο με τους πονοκεφαλους.. σιγουρα το επιβαρυνει η ρινιτιδα.. Μπορεις να κανεις και πλυσεις της μυτης με αλατονερο (κολπο που μαθαμε στη γιογκα) με ενα καλαμακι ας πουμε, βοηθαει και ανακουφιζει.. επισης εχω δει οτι υπαρχουν κατι στικς στα φαρμακεια με ευκαλυπτο για τους ποοκεφαλους.. Μηπως να τα δοκιμαζες?

Μπουρικ πως παει η πλατη? Να σου πω και μενα με ποναει που και που ειδικα μετα απο ορθοστασια ή οταν πλενω πιατα.. Στην εφηβεια ειχα και θεμα με σκολιωση και νομιζω με χτυπαει εκει... Κανω μερικες ασκησουλες και τεντωματα τοτε και ειμαι λιγο καλυτερα... περαστικουλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι twiggy μου ειμαι καλυτερα σ ευχαριστω, καταφερα και να κοιμηθω σχετικα καλα το βραδακι και χαιρομαι ,ελπιζω ολα να πηγαινουν καλυτερα απο δω και στο εξης, εχω παρει θαλασσινο νερο απο το φαρμακειο για τη μυτη αλλα χμμμ δεν με βοηθησε με το αφτι ιδιαιτερα :-(, οσο για τα αυτοκολλητα ευκαλυπτου θα τα δοκιμασω αν κανει βεβαια δεν εχω να χασω κατι σ ευχαριστω για την πληροφορια...

ουτε κι εμενα κορινα μου ανοιγει εγω είδα αυτό δεν ξερω αν ειναι καλο η οχι αλλα λεω να το παραγγείλω

http://www.babycity.gr/category.php?id_category=5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξαναβάζω μήπως και ανοίξει http://www.diapersandcakes.gr/index.php ... 50〈=el

Αν πάλι δεν τα καταφέρετε μπείτε στην κεντρική σελίδα http://www.diapersandcakes.gr/ και στο μενού που έχει πάνω επιλέξτε ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κορίνα εγώ πήρα αυτό που λέει η Σοφία και έμεινα ευχαριστημένη. Και το δικό σου είναι ωραίο και πιο φτηνό απλά αν κατάλαβα καλά είναι μικρότερο. Νομίζω το δικό μου βοηθάει περισσότερο στον ύπνο αλλά δε ξέρω με το θηλασμό πόσο βολικό θα είναι επειδή είναι μεγάλο. Το δικό σου μπορεί να ειναι πιο συμαζεμένο και πιο εύκολο να το κουμαντάρεις στο θηλασμό απλά δε ξέρω στον ύπνο πόσο θα βοηθάει. Δεν ξέρω πιο να σου προτείνω.

Πάντως αυτά που μου άρεσαν πολύ στο site που ανέφερες ειναι τα Super Trendy Panties. Τι τέλεια που είναι! Θα πάρω σίγουρα για τα ανηψάκια μου!

Twiggy τελικά ήταν να μην γίνει η αρχή ε; Είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να μοιράζεσαι τη χαρά σου μαζί με ανθρώπους που σε αγαπάνε!

Elinoulini μια χαρά μου φαίνονται οι εξετάσεις σου αλλά θα σου πει καλύτερα και ο γιατρός σου.

Βourique μήπως να έβαζες τον αντρούλι σου να σου κάνει ένα μασαζάκι στην πλάτη μήπως και βοηθήσει στην κυκλοφορία του αίματος.

Σας αφήνω κορίτσια θα προσπαθήσω να κοιμηθώ για καμιά ωρίτσα γιατί νυστάζω πολύ! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Σας διαβάζω αλλα δεν εχω χρόνο πολύ αυτή την εβδομαδα με τις δουλειές και τα διαβάσματα. Ειμαστε καλά το ιδιο και ο μπεμπης που εχει αρχισει και κλοτσαει που και που.

Twiggy χαιρομαι που νιωθεις καλά να μοιραστεις τα καλά νεα με δικους σου ανθρώπους.

Μαρία λιγο υπερβολικός ο γιατρός να σε φοβήσει για διαβητη απο τις μετρησεις και μονο που ετσι και αλλιως ειναι κατάπροσεγγιση.

Τελικά μαξιλάρι θηλασμου πηρα της omega 45 ευρω πολύ μεγάλο με καλυμμα που βγαίνει και πλένεται.

Ουτε εγω χρησιμοποιώ βαζελινη. βαζω μια φυτική Αγγλική pregnacare λεγεται 1η σε πωλήσεις στην Αγγλίακαι δεν ειναι ακριβή πολύ 13 ευρω. Στον γιο μου που πασαλειβομουν με ακριβες το τελευταιο μηνα εκανα ραγαδες οποτε εχω καταλάβει οτι αν εχεις δερμα που κανει θα κανει οτι και να βαζεις. Οποτε οι κρέμες ειναι για την ψυχολογια της εγκυου εχω καταλαβει.Αυτά κορίτσια καλό σας απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοιλιτσες!!!δεν μπαινω συχνα αλλα οταν μπω ανακαλυπτω οτι γραφετε χιλιαδες σελιδες.. :D

αυτη την κρεμα για τις ραγαδες της κοιλιας μπορουμε να τη βαζουμε και στο στηθος;ο γιατρος μου μου εδωσε σημερα μια της mustela.την δοκιμασε καμια απο σας; ειναι καλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολες σας. Μολις αφησα τον γιο μου στο σχολείο και ειπα να σας πω μια καλημέρα. Evinicolas δεν ξερω αν μπορώ να σε βοηθησω γιατι το πήρα απο μαγαζί της πόλης μου οχι απο αλυσίδα, παντως 80 τιμη δεν βρήκα πουθενά. Στο Ηρα ειχαν ενα ωραίο 57 ευρω. Δες κανα δυο σελίδες πριν εδω, κορίτσια εχουν βαλει site με ωραία μαξιλάρια που μπορεις να παραγγειλεις. Κυπρο ζεις? μηπως εκει ειναι πιο ακριβα τα μαγαζιά και σε συμφερει να παραγγειλεις απο το internet ετσι και αλλιως? Εχθες κοιμηθηκα πρωτο βράδυ μαζι με το μαξιλαρι και μου αρεσε πολύ αν και ο αντρας μου γελαγε είναι τεράστιο. Οσο για την κρεμα για τις ραγάδες λεει οτι μπορεις να την βάλεις και στο στήθος προσοχη οχι στην θηλή. Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε;; Εχω μέρες να γραψω και φαντάζομαι οτι καταλαβαίνετε τον λόγο. Τι με τριγύρναγε όλη τη περασμένη εβδομάδα;; Ναι σωστά, επεσα με γρύπη μέχρι 39 εφτασε ο πυρετος!!! Τι παναντολ, τι ντεπον... τίποτα ψηνόμουν συνέχεια :shock::shock: και φανταζομαι το κοριτσάκι μου θα ήταν σαν σε χύτρα ταχύτητος :(:(:( . Δεν μπορούσα καν να ανοιξω τον υπολογιστή να σας διαβάσω :?:? . Τέλος πάντων, τώρα είμαι καλά και είμαι στη δουλεια :evil::evil::evil: .

ΑΑΑ Τη Παρασκευή έχω τη β επιπέδου!!! Αχ πόσο θέλω να δω αν είναι καλά με όλα αυτά που περάσαμε...

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Φλωριάνα τι καλά, έφτασε ο καιρός για τη β επιπέδου!! Άντε με το καλό!!

Όσο για το μαξιλάρι της omega, βρήκα αυτό στο internet με 52€ http://www.omegahome.gr/brefiko-paidiko ... 1477993559 (αν πάλι δεν ανοίγει το link μπείτε στην αρχική σελίδα και θα το βρείτε).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!

φλωριανα μου περαστικα.. και με το καλο η β΄επιπεδου! ολα καλα θα πανε.. εγω ανυπομονω για το ραντεβου την επομενη βδομαδα με τη γιατρο.. αντε να δουμε και φυλο επιτελους!!

φιλια σε ολες... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝ οντως στην κυπρο ειναι πολυ πιο ακριβα.σχεδον διπλασια τιμη.σε ρωτω αν το πηρες απο Αθηνα γιατι η πεθερα μου ειναι Αθηναια και θα κατεβει Κυπρο και ελεγα να μου το φερνε. θα τα δω και αυτα απο το ιντερνετ.

φλωριαννα καλη επιτυχια με το β επιπεδου...ολα θα πανε καλα!!!!

twiggy τι φυλο διαισθανεσαι οτι ειναι το μωρο;.εγω πιστευα οτι ειναι κοριτσι και τελικα ειναι αγορι. τρομαρα μου για ενστικτο της μανας που λενε. :shock:

γερα να ειναι και οτι να 'ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβινικολας γεια! να σου πω κι εγω νομιζω χαλια τα παω απο διαισθηση! :? δεν αισθανομαι κατι.. λιγο τωρα τελευταια μονο μου εχει καθισει οτι ειναι αγορακι, ισως και απο την κοιλια μου αν και λενε οτι δεν ισχυουν αυτα! θα δειξει, λιγο αγωνια ακομη... φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια,χαθηκα αλλα ακομα ειμαι χαλια,δυστυχως δεν την γλιτωσα ουτε αυτη τη φορα και με πιασε ιγμοριτιδα μαλλον,με ο,τι αυτο συνεπαγεται..σημερα εχω και ραντεβου σε ωρλ να δουμε τι θα κανουμε γιατι καλα να μην παιρνω φαρμακα αλλα εχω και βηχα και ενοχλω και τη ρηνουλα μας ετσι,ο γιατρος μου ειπε οτι αν παρω αντιβιωση που ειναι ασφαλης κανω και καλο γιατι θα περασει πιο ευκολα..καναμε και τη β'επιπεδου,ολα ειναι τελεια,η μικρη μας ειναι πολυ καλα,528 γραμμαρια(τοσο ηταν και η πρωτη μας χοριακη,σημαδιακο το νουμερο :D ),ψηλουτσικη,συμβαδιζει πληρως σε αναπτυξη και αυτο που με χαροποιησε πολυ ειναι οτι μετρησε τις μητριαιες(αν και τις μετρουσαμε σε ολους τους υπερρηχους ετσι κι αλλιως)και μας ειπε οτι εχω πολυ πολυ μικρες πιθανοτητες για προεκλαμψια,ειμαστε κατω κι απο το μεσο ορο..απο κιλα πηγα +1 και πολυ χαιρομαι,επιτελους εβαλα κατι γιατι το χα αγχος,αν εχετε κι εσεις θεμα,επειδη εμενα με ειχαν τρομαξει οτι δεν παιρνω και μηπως κατι δεν παει καλα με το μωρο,αυτη μας τη βρηκε πολυ καλα τη μικρη κι οτι μεγαλωνει οσο θα πρεπε..Πηραμε και το καροτσι μας στο σπιτι χθες...αυτα τα νεα μας..το απογευμα ελπιζω να μπορεσω να μπω να σας διαβασω και να σχολιασω τα νεακια σας γιατι τωρα μπηκα τελειως κλεφτα.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evinicolas το πηρα απο Κορινθο. Οποτε ή ιντερνετ ή στα μεγαλα μαγαζιά της Αθηνας Ηρα, Λητω πανω απο 57-60 αντε δεν υπαρχουν τιμες. Τα 80 θα τα δώσεις για το ιδιο προιον ακριβως. Καλό απόγευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναν ευχαριστω για τις πληροφοριες. νομιζα το πηρες απο αθηνα αφου γεννας στο λητω.. ;)

θα το παρω απο το ιντερνετ,αφου ειναι τα ιδια λεφτα για να μη με πλακωσει στις γρηγορες η πεθερα μου αν το μεγεθος του ειναι τεραστιο για να το μεταφερει.πλακα θα εχει να ειναι στο μποι της.. :lol::lol:

φανταζομαι ειναι βολικο και στον υπνο...

twiggy αυτα που λενε για το σχημα της κοιλιας σε σχεση με το φυλο ειναι ολιγον τι βλακειες, νομιζω. ανυπομονεις ε;;;απορω με τις κοπελες που κρατιονται και μαθαινουν το φυλο στη γεννα...πολυ δυσκολο τουλαχιστον για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Πως είστε;;; Εμείς καλά, το μόνο μου θέμα είναι τα βράδια που δεν κοιμάμαι καλά... Όλο ακούω θορύβους, σηκώνομαι συνέχεια, δεν βολεύομαι κτλ....

Rose-d τέλεια η β' επιπέδου :):):) Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα και ανυπομονώ.... Επίσης περαστικά, εύχομαι να περάσει γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθείς πολύ ;);););)

Twiggy υπομονή και σε λίγο θα μάθεις κι εσύ το φύλο :):):) Εμένα στον τελευταίο υπέρηχο μου είχε πει μάλλον αγόρι, αυτό ήταν και το ένστικτό μου :roll::roll: και τώρα το έχω δέσει. Φαντάζεσαι να μου πει τώρα στη β' επιπέδου κορίτσι;;; :o:o:o:o:o Μπα, δεν νομίζω...

Φλωρίαννα ταλαιπωρήθηκες κι εσύ μωρε... Περαστικά ;)

Τζένηηηηηηηηηηηη!!!!! Τώρα που συμπεθεριάσαμε εξαφανίστηκες;;; Καλέ τι κάνει η νύφη μου;;;; :D:D:D

Bourique τακτοποιηθήκατε;;; Τα ζουζουνάκια σου εγκλιματίστηκαν;;;

Φιλάκια σε όλες και καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είσαστε όλες? τι κανετε? πως τα περνάτε. Εμεις τα ίδια και τα ίδια. Σχολείο, διαβασματα κανα καφέ με καμιά φίλη τα πρωινά. Βαρετή εβδομάδα, αντε να ερθει το Σ/κ να κάνουμε τιποτα διαφορετικό. Αυτά απο εμενα καλό σας απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...