Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Rose απο ποιο μαγαζι στη θεσσαλονικη το πηρες και ειχε την ιδια τιμη??Κι εμεις μενουμε Λαγυνα και εχει σουπερ ανηφορες!!!!! :mrgreen:

Ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω αλλα φοβαμαι για το αμαξι αν χωραει(φορντ φιεστα εχουμε)...και το σαιτ http://www.ebaby.gr/peg-perego/trio-pli ... erego.html περιλαμβανει ολο το σετ??Γιατι προσπαθησα να επικοινωνησω μαζι τους αλλα τζιφος!!!!!!

Οσο για το θεμα των αντρων..ε καλα και εμενα ο δικος μου ναζια κανει οτι τον παραμελω κλπ..... :roll::roll: αλλα τωρα ειναι η δικη μας σειρα για ξεκουραση και περιποιηση, γιατι οταν γεννηθουν με το καλο τα μωρακια μας...ΑΝΤΙΟ ξεκουραση!!!!! :D:D:D

Βρε κοριτσια απο Θεσσαλονικη εμενα ο γιατρος μου ειναι ο Ελκοτης Μιχαηλ....μηπως τον εχει ακουσει καμμια???? Ειναι συμβεβλημενος γιατρος με τη δουλεια μου και οκ ειναι αλλα καποιες φορες αναρωτιεμαι..... :oops:

(Σας ζαλισα παλι :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Το απόγευμα πήγαμε στο γιατρό! Το μωρούλι μας είναι μια χαρούλα, όλα πολύ καλά. Δεν μας έκανε την χάρη να μας δείξει αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι, οπότε έχουμε μείνει με την περιεργια..τα στοιχήματα δίνουν κ παίρνουν :lol: ! Η πίεση μου ήταν πάλι χαμηλή, 8 με 5 αλλά οκ. Έχω πάρει ήδη -3-3,5 κιλάκια.

Κατά τα άλλα μια χαρούλα. Βλέπω έχετε ξεκινήσει τις αγορές ειδικά οι πρωτομανούλες! Μόνο κορίτσια προσπαθήστε να μην εκμεταλλευτούν την χαρά σας κ σας βάλουν στο τρυπάκι να σας πουλάνε διάφορα πανάκριβα -ή άχρηστα αντικείμενα. πχ για σετ πάντα για κουνια-παπλωμα-κουνουπίερα δεν χρειάζεται να δώσετε 400-500 ευρω, είναι τελείως χαζά λεφτά. Δινω αυτό το παράδειγμα γιατί θυμάμαι όταν πρώτο είχα πάει να κοιτάξω τόσα μου έλεγα. Τελικά είχα πάρει από τα Κούκου σε προσφορά ένα σετ 180 ευρω της Ήρα. Μια χαρά ήταν ωραιότατο! Βέβαια δεν είχε νόημα γιατί το πάπλωμα μέχρι 1 έτους τουλάχιστον δεν ενδείκνυται για τα βρεφάκια, στην αρχή είχα λίκνο όποτε κ την κούνια με την πάντα - κουνουπιέρα δεν την χρησιμοποιούσα ..Αυτό είναι ένα απλό παράδειγμα, έχω πολλά ακόμα αν θέλετε, αλλά είναι νωρίς ακόμα να τα συζητήσουμε.

Το καρότσι από την άλλη είναι μια πραγματικά σημαντική αγορά. Απλά προσπαθήστε να είναι ουδέτερα για να μείνει κ για τυχόν δεύτερο μπεμπάκι κ να είναι σχετικά ελαφρύ.

καληνύχτα σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki πολυ χαιρομαι που ολα πηγανε καλα με τον υπερηχο!!!Κι εμενα η πιεση μου κυμαινεται 5-9 και με αυτη ειμαι τοσα χρονια..το καλοκαιρι υποφερω βεβαια και με τη ζεστη αλλα καλυτερα απο το να εχω υψηλη πιεση!!! Τι παντες και παπλωματα???Και οι παντες υποπτες ειναι σε πληροφορω γιατι μαζευουν σκονη που δε φαινεται και ειναι επικινδυνες για ασθμα!Αυτα μου τα ειπε γυναικα παιδιατρος με παιδια.Καλο βραδυ λοιπον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλίτσες!!! Τι κάνετε;; Για πιέσεις βλέπω μιλάτε... εγω ποτέ δεν είχα ιδιαίτερη πίεση παντα κυμαινόμουν μεταξύ 11 και 12 μεγαλη με 7 και 8 μικρή (μια χαρά δηλαδή). Την ημέρα που πήγα να γεννήσω τον Δημητράκη πριν ξεκινήσουμε τη διαδικασία (γιατί γέννησα με τεχνιτούς πόνους - είχα περασει την ΠΗΤ) μου πήραν την πίεση και είχα 16 με 11 :shock::shock::shock: . Ο γιατρός έλεγε ότι ήταν από το άγχος μου. Βέβαια εγώ δεν έννοιωθα ιδιαίτερα αγχωμένη αλλά τελικά μετα απο καμιά ώρα έπεσε στο 12 οπότε και μου έβαλαν ορό. Αυτά με τις πιέσεις...

Κατά τα άλλα τι κάνετε; Έχετε καθόλου πονάκια; Γιατί εμένα τις τελευταίες μέρες μια με πιάνουν μια με αφήνουν. Αφήστε τη μέση - λεκάνη, ξυπνάω στον ύπνο ύπνο μου από τον πόνο, ανοίγει ανοίγει αντε να δούμε που θα φτάσει, δεν θα χωράω από την πόρτα σε λίγο :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι κάπως έτσι είναι, γιαυτο κ είναι καλό να είναι απο υλικά που μπορούν να πλένονται πολύ συχνά. Αυτές που είχα κ στην κούνια κ στο λίκνο πλένονταν πολύ συχνά κ πανεύκολα στο πλυντήριο, όποτε ήταν οκ. Οτι θα χρειαστεί μια πάντα θα χρειαστεί, γιατί τα μωράκια όταν γίνονται πιο κινητικά, βγάζουν χεράκια ποδαράκια έξω απο την κούνια κ ειδικά στον ύπνο δεν είναι οτι καλύτερο. Απλά τις αφαιρείς όταν τον το βρεφάκι αρχίζει να σηκώνεται όρθιο γιατί μπορεί να την χρησιμοποιήσει σαν σκαλάκι να πατήσει κ να πέσει έξω από την κούνια. Άσχετο αλλά εγώ μετά είχα βρει κ μια ολόκληρη (που έπιανε σχεδόν όλη την κούνια) με περίπου 20 ευρω στα ΙΚΕΑ, ωραιότατη!!! Κρίμα τα λεφτά που είχα δώσει. Γιαυτό λέω απλά καμιά φορά χαλάμε ψιλοτζάμπα περισσότερα λεφτά..

Φλωριάνα υπομονή με τα πονάκια. Ακόμα δεν έχω κάτι ανάλογο, μόνο πόνο σαν κράμπα όταν σηκώνωμαι απότομα. .ολα ειναι φυσιολογικά!

Αχ ρε κοριτσια, η κορούλα μου με εχει χαζέψει τελείως, εχει γίνει εντελώς αγγελουδι αυτές τις ημέρες κ δεν την χορταίνω. Ολο λογάκια μας λεει κ ειναι μες στο ναζι κ στην γλύκα!!! Και αυτό το <<σε απαπαω μαμακα>>, που μου λεει με εχει λιώσει :x . Αντε να δούμε κ μμε το δεύτερο νινάκι πως θα είναι..

καλημέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

σημερα δε μας θελει απο το πρωι....ο ιασονας εχεις φαει 2 τουμπες η μια απο αυτες μας αφησε ενα ωραιοτατο καρουμπαλο στο μετωπο...και ο γιωργος πηγε να πεσει απο το τραπεζι...στο τσακ τον επιασα...τωρα παιζουν στο δωματιο τους..πολυ ησυχια βεβαια ακουω και δεν μου αρεσει.....ξεκινησαμε τις γκρινιες τωρα...αχ!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω ποναω πολυ σημερα...χαμηλα η μεση μου...η πλατη μου...για πεταμα ειμαι.......

κοριτσια το ξερω οτι στο καροτσι περνεις ενα ουδετερο χρωμα....εγω ειχα παρει κοκκινο...αλλα αυτο το ροζουλι πολυ μου αρεσει...

τζενουλα σας εκανε κολπα το μπεμπε ε;;;;δεν πειραζει αρκει που ειναι ολα ενταξει...ποτε πας ξανα τωρα;;;

και μενα η πιεση μια χαρα ειναι....το πολυ μεχρι 11....

αυτα.........τα φιλια μου σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BOURIQUE τα έχεις και τα δυο πιτσιρίκια στο σπίτι;; Δεν τα στέλνεις σχολείο;; Ωχ υπομονή και με τη μέση σε καταλαβαίνω απόλυτα.

ATNHROPAKI για αυτές τις στιγμές της απόλυτης λατρίας ζω κι εγώ... όταν κάνει τετοια γίνομαι αλοιφή, χαλί να με πατήσει... τι ζουζουνια που είναι όταν θέλουν... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

μπουρικ κουραγιο με τα αγορια σου, να προσεχεις και τη μπουμπου ομως ε? βαλε τους σε ταξη!!! ;)

ανθρωπακι τι γλυκα συναισθηματα!!! ανυπομονω να τα νιωσω, μου εφτιαξες τη μερα!!

να σας ξαναρωτησω, εχει κανει καμια υπερηχογραφημα καρδιας εμβρυου?

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μολις τωρα γυρισα απο την γιατρό. μια χαρά ο μπεμπης ψηλωνει οσο παει εχει περάσει τα 20 εκ. μια χαρά δηλ. μιας και φτάνω σε λιγες μερες στα μέσα της εγκυμοσύνης. Για β επιπεδου θα παω αρχες Οκτ. μου εγραψε και τις βιταμινες μου και τις εξετάσεις μου και όλα μια χαρά. και στα κιλά με βρηκε καλά εχω πάρει ουτε 3 μου ειπε αφου ο μπεμπης αναπτυσεται καλά όλα βαινουν καλώς εξαλλου δεν ειμαι αδυνατη οποτε μεχρι 12-13 στο σύνολο ειναι καλά. Αυτά και απο εμενα παω να παρω το ζουζουνι μου απο το σχολείο. Καλό μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να σας παρω με τη σειρα,Μαρια το καροτσι που πηρα εγω δεν ειναι το on track αλλα το easy drive,κι επειδη ακριβως εχουμε ανηφορες προτιμησα αυτο..Εμεις μενουμε Χορτιατη κι ολο το χωριο ειναι καπως ετσι,οποτε ηθελα κατι ευκινητο!Ειναι οντως πιο ακριβο,αλλα αν πας για "τεστ ντραιβ" και στα 2 θα καταλαβεις τη διαφορα..δεν ειναι στα κιλα,εχουν μολις 200γραμμαρια διαφορα,αλλα το ον τρακ εχει 8 ροδες(4 διπλες δλδ)ενω το ιζι ντραιβ(αντι για γκρικλις εγω εκανα ινγκλισγκρικ,χεχε)4(ειναι μονες δλδ)οποτε ειναι πιο ευκινητο.Το πηραμε απο ενα μαγαζι στην Καλαμαρια,στο σαιτ εβγαινε 650-660 με τα μεταφορικα κι εμεις το πηραμε απο εδω 690.Αν θελεις πληροφοριες πες μου να σου στειλω πμ,γιατι με τα αλλα μαγαζια η διαφορα ειναι μεγαλη.Για τους αντρες βασικα,ακουγα μονιμως οτι οι αντρες φοβουνται και ετσι δεν θελουν πολλα πολλα,εμενα θελει περισσοτερα απο πριν και αντι να φοβαται αυτος φοβαμαι εγω για τη μπεμπιτα μας οποτε δεν μου βγαινει,οχι τοσο συχνα τουλαχιστον!Ανθρωπακι πολυ καλα τα νεα με το γιατρο σας..για να μην σας εδειξε κατι εγω λεω κοριτσι ειναι παντως :D ολο και κατι θα φαινοταν αν ηταν αγορακι..Οσο για την προικα,εγω εβαλα ηδη στο ματι μια οικολογικη με φυσικα χρωματισμενο βαμβακι κι εχει 170€ απο ο,τι ειδα στο ιντερνετ,καλη τιμη δηλαδη λες ε??Παντως μεχρι τωρα ειδα και καποιες που ξεφευγαν οντως,αλλα και μεχρι 200€ ειχε ωραια σχεδιακια..το παπλωμα κι εγω δεν ξερω ποσο θα χρειαστει η αληθεια..Οσο για το σ'απαπαω μαμακα,λιωνω!!Οσο για πονακια,κι εγω εχω κραμπες αν σηκωθω αποτομα γι αυτο και σηκωνομαι πλεον προσεκτικα και πιανω και την κοιλια μου,που να μεγαλωσει κι αλλο.Μαρια υποπτες οι παντες??Αυτα που υποτιθεται προστατευουν το παιδακι μας να μη χτυπησει το κεφαλακι του στην κουνια??Πως γινεται αυτο?Οσο για πιεση,παντα ειχα 9,5 το πολυ και τωρα παει μεχρι 11,οποτε νομιζω καλα ειμαστε..Απο 13 και πανω δεν ειναι ανησυχητικο??Bourique καλο κουραγιο με τα παιδακια σου,ειναι και τα 2 μικρα και δεν πανε σχολειο,που θα παει,θα μεγαλωσουν..Τρεχεις ολη μερα φανταζομαι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy δεν εχω κανει ποτε....αλλα μην αγχωνεσαι ενας απλος υπερυχος ειναι που κοιτανε την καρδια...καλυτερα ετσι θα εισαι πιο σιγουρη..ειναι μερικοι γιατροι που κανουν ολους τους υπερυχους που υπαρχουν...

nan τελεια τα νεα σου απο τον γιατρο...

rose με γεια το καροτσι σας...εγω παντως ειχα παει τελευταια στιγμη και τα ειχα παρει τα πραγματα...δε ξερω γιατι...

οσο για το σχολειο επειδη θα ανεβω αθηνα τελος του μηνα δε μπορω να τον γραψω το γιωργο...οποτε στο σπιτι και φετος...του χρονου πρωτα ο θεος θα πανε και τα δυο τους...φοβαμαι κιολας οτι θα μου φερνουν ολες τις αρρωστιες στο σπιτι με το νεογεννητο και δεν θελω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

bourique σε καταλαβαίνω, εγώ που τον έχω και έναν και συνέχεια εδώ και ένα μήνα κάνει σκανταλιές, ανεβαίνει καρέκλες, πηδάει από καναπέδες :?:?:? , κάνει κούνια στο τραπεζάκι :o:o:o και να σου πω και το πιο κουφό;;; Το καλοκαίρι έβλεπε στο νησί κάποια παιδάκια που έκαναν σκέιτμπορντ και από τότε του έχει γίνει εμμονή και κάνει σκέιτμπορντ με ό,τι βρει. Κυρίως με τις σαγιονάρες μου... :shock::shock::shock: Τρώει και κάτι τούμπες του λέω πρόσεχε θα χτυπήσεις πιο πολύ αλλά.... :?:?:? Και αυτά τα κάνει από το καλοκαίρι και μετά. Πριν ήταν πολύ ήσυχος και έλεγα ευτυχώς τώρα στην κατάστασή μου, δεν θα ταλαιπωρηθούμε πολύ ;)

antropaki κι εμένα η πίεσή μου είναι 8-5 αλλά πάντα ήμουν υποτασική οπότε το έχω συνηθίσει...

Φλωριάνα κι εγώ που και που έχω πονάκια αλλά νομίζω ότι είναι φυσιολογικά... ;)

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινακι αστα να πανε...ετσι και μενα κανει σαχλαμαρες ο μεγαλος και ακολουθει και ο μικρος...αλλα το προβλημα ειναι οτι ο μικρος ειναι απροσεχτος....

αχ!!!!και εγω ελεγα οταν θα γινει 2 χρονων οτι θα ηρεμησει λιγο αλλα μαλλον κανω λαθος.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μιας και μιλάτε για αγορες στον γιο μου τα ειχα παρει ολα 2 μηνες πριν γεννησω. Τωρα εννοειται οτι τα εχω σχεδόν ολα θα χρειαστω σιγουρα ρουχαλακια γιατι ο γιος μου ηταν καλοκαιρινός αυτός εδω καραχειμωνιατικός και θα χρειαστω μικρα ρουχαλακια χειμωνιατικα. Πάντα για κούνια θελώ σιγουρα να αγορασω γιατι την άλλη την πεταξα αλλα βρε κοριτσια δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα, γυρω στα 100 ευρώ ειναι μια καλή τιμηοχι παραπανω, ιδεες απο το internet εχετε να ριξω μια ματιά? Ο γιος μου τι μου ειπε τις προάλλες: μαμά εγω ειμαι ο προγκιπας του καλοκαιριου και ο μπεμπης θα ειναι ο πριγκιπας του χειμωνα! το σκατουλι που βρισκει και τα λεει! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε τωρα θα απαντησω με τη σειρα( την οποια και εχασα!!!)

anthropaki σε ευχαριστω, θα κοιταξω αυτο απο τα ΙΚΕΑ οπως ειπε και η nan δε θελω να ξεπαραδιαστω απλα να ειναι απο καλα υλικα...και οικολογικα να ειναι ακομη καλυτερα....για δειτε αυτο: www.ecobaby.gr

φλωριαννα μου κι εγω απο μεση...αστα...δραματικη κατασταση και απορω στον 8ο μηνα τι θα κανω....εχω και μια ωραιοτατη κοιλη δισκου..... :|:|

twiggy μην αγχωνεσαι για την εξεταση, ειναι καποιοι γιατροι που απλα κανουν τα παντα απο εξετασεις...μιας φιλης μου ο γιατρος της ειχε γραψει ενα σωρο εξετασεις και πηγα εγω πανικοβλητη στο γιατρο μου γιατι δεν ειχα κανει ουτε το 1/3 και αφου με μαλωσε τελικα καταλαβα οτι ειναι στο γιατρο...Οπως ειναι μερικοι που βαζουν 30χρονες να κανουν αμνιο χωρις ενδειξεις....ποτε θα πας??Μην πανικοβαλλεσαι...

nan χαιρομαι που ειναι ολα καλα και να συνεχισουν φυσικα για ολες μας να ειναι ολα καλα, σωστα και ομορφα!!!!!! ;););)

Σας φιλω απο τη σουπερ ζεστη περιφερεια Θεσσαλονικης με ωραιοτατους 36 βαθμους κελσιου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναν τι γλυκο παιδι ο γιος σου!!! μας συγκινησε... :)

μαρια δεν πανικοβαλλομαι για την εξεταση, καμια σχεση.. απλα ρωτουσα αν την εκανε καμια να μου πει λεπτομερειες.. ετσι κι αλλιως αργει, θα την κανω μετα την β' επιπεδου, απλα εκελισα ραντεβου απο τωρα!! φιλια σε ολες, καλη τυχη με τις αγορες..εγω ακομα απεχω, θα ανησυχησω γι αυατα αργοτερα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε πάλι να βρω άκρη μπουρμπούρες μου με τόσα που γράφετε...εμένα με έχουν φάει οι δρόμοι να ψάχνω για σπίτι, η ζέστη με έει ρημάξει και ξεκίνησα και δουλεια οπότε... κλάψε με μάνα κλάψε με.

Ευτυχως τα παιδια μου ειναι μεγάλα και βοηθάνε λιγο στο σπίτι...

ναν πεθυμησα τέτοιες στιγμές.. εμείς πλεον φτάσαμε στο στάδιο που παρακαλάμε να μείνουν λίγο σπίτι να τα δούμε.. γιατι εκτος απο σχολειο φροντιστηρια διαβασμα και εξωσχολικες δραστηριοτητες...έχουμε και τις παρέες μας οπότε δε μαζευόμαστε σπίτι...

twiggy εκανε μια φίλη μου και λεει οτι ειναι σαν κανονικος υπερηχος απλα λιγο πιο αναλυτικος...προσωπικη πειρα δεν εχω..

Γιώτα μήπως να σε μετονομάσουμε σε Θανάση Βέγγο? γιατι μόλις έρθει και η μπέμπα για κατα κει σε βλέπω με τόσο τρέξιμο..χιχι

Τζενάκι συνονόματη μας κρατάει σε αγωνία το μπεμπε σου ε? Πες του/της ότι έχουμε και ενα σκορ αγοριων κοριτσιων εδω.. δεν μπορει να μην ξέρουμε...Χαιρομαι που ολα ειναι καλα κι ας μας κραταει τα ποδια κλειστα για την ώρα.

rose με γεια!! εκανες τιποτα με τους γιατρους ?

Μαράκι πως την παλεύεις την ζέστη της Σαλονίκης μας? Εγώ Ασπροβάλτα είμαι και βαριανασαινω σα φάλαινα!!

φλωριάνα πονάκια έχω κι εγώ συχνά πυκνά...φυσιολογικο ειναι αλλά και σπαστικο ε?

Ποιες ξέχασα? Ζαλίστηκα πάλι!! Άντε φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες πάω για μάθημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια που ηταν ο μεσημεριανος υπνος...αλλα ηθελα και αλλο...αλλα οι μπομπιρες ειχαν αλλα σχεδια...

nan τι τρυφερο το αντρακι σου...

twiggy πηγαινε στην αναζητηση καποια στιγμη θυμαμαι ειχαν βαλει ενα τετοιο θεμα με υπερυχο καρδιας....να δεις τι λενε,απο περιεργια....

περιμενω να ερθει ο αντρας μου να μου φερει σταφυλι....αλλα θα φυγει μετα...πρεπει να παει στον λογιστη....και θα φαει ολο το απογευμα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Secondchance εκλεισα σε εναν ραντεβου(μαζεψα πολλα τηλεφωνα,χαχα)και θα παω να δω στις 20 τι θα μου πει κι αυτος,σκεφτομαι αν μου πει κι αυτος οτι μπορω να γεννησω φυσιολογικα να μιλησω στον δικο μου,να του πω οτι δεν θελω καισαρικη κι οτι ακουσα οτι μπορω για φυσιολογικο,οτι πηρα αλλη γνωμη και στην τελικη αν επιμενει να μου πληρωσει τη διαφορα του δωματιου που δεν τη λες και μικρη..αν συνεχισει να επιμενει θα αλλαξω γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια μου!!!Απ'οτι βλεπω ολες εδω.. :lol::lol::lol:

Εγω ειχα μια χαρα και αγωνια σημερα επειδη θα πηγαιναμε να δουμε το μωρακι μας και μια ωρα πριν το ραντεβου με πηραν και μου ειπαν οτι του ετυχε κατι επειγον στο νοσοκομειο του γιατρου και να παω στις 22:00 αλλα επειδη ηταν λιγο κουρασμενος ο αντρας μου κανονισαμε να παμε τη δευτερα το βραδυ... :shock: Θα μεινω ως τη δευτερα με την αγωνια παλι :ymdaydream:

Μηπως γνωριζει καμια για τιμες στο Ιασω σε δικλινο ή μονοκλινο?Γιατι ο γιατρος μου απ'οτι εχω καταλαβει μονο σε αυτο ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια κι απο' μένα δεν γράφω συχνά αλλα σας διαβάζω καθημερινά!Μόλις γύρισα κι εγώ απ τον γιατρό και για 2η φορά πάλι ήταν πεισματικά γυρισμένη με την πλάτη!!! :( 6 οκτωβρίου έχω την β επιπέδου και κάτι μου λέει οτι θα μας παιδέψει πολύ.. ουτε μια φώτο της προκοπής δεν έχω :cry: πάντως δοξα το θεό όλα καλά είναι και 260 γραμμάρια αυτό έχει σημασία! αυτα!!ααα με ξεχάσατε θέλω κι εγω να μπώ στην λίσταααα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρινι26 γεια σου απο εμενα καλως ορισες στην παρεουλα μας. πες μου καλέ ημερομηνια τοκετου ποτε εχεις να σε βάλω στην λιστα και νοσοκομειο αν ξερεις. Αυτά απο εμενα παντως κοντα ειμαστε γιατι και εγω αρχες Οκτ. θα κανω την β επιπεδου. Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....

πως ειστε σημερα;;;;

Elinoulini δεν ξερω απλα γνωριζω οτι ειναι ακριβα....μπες στο σαιτ και λογικα θα γραφει...η μπορεις να παρεις τηλ να σου πουν....

ειρηνη το μπεμπε ειναι πολυ ντροπαλο μαλλον...γερο να ειναι και αυτο ειναι αρκετο ;)

εμεις καλα ειμαστε..

τα μικρα βλεπουν μικυ μαους και εχω για λιγο ησυχια....η μπεμπα ειναι ησυχη και εγω κλασικα ποναω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα,χθες δεν καταφερα να κοιμηθω σχεδον καθολου,η μπεμα αποφασισε να παιξει μαλλον και το σκασμενο οπου γυριζα πλευρο εκει κλωτσουσε οποτε κοιμασαι ετσι??Καθομουν και αναρωτιομουν που θα ειναι η επομενη κλωτσιτσα...Ειρηνη καλωσηρθες στην παρεα,η κορη σου θα ναι οντως ντροπαλη μαλλον..μιλα της και μπορει να σε ακουσει,εμεις συνεννοουμαστε πλεον,της ειπα πει πριν τον προηγουμενο υπερρηχο να κατσει φρονιμα να τη μετρησει ο κυριουλης και εκατσε αγγελουδακι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχω κάθε μέρα 2-3 πετρώματα. Την Τρίτη έχω γιατρο και θα του το αναφέρω. Γενικά είμαι καλά.., Σήμερα εκανα τις πρώτες εκπτωτικές αγορές της μπέμπας…ξέρω ξέρω είναι νωρις…αλλά το Ζάρα έβαλε εκπτώσεις και είχε κάτι κομματάκια χειμωνιάτικα μούρλια!!!!
    • Μεγαλωσε το μωρακι σου κορίτσι μου μια χαρά είναι 😊 Κορίτσι μου ο πλακούντας γερνάει σε όλες μας  έτσι είναι γίνετε όσο πλησιάζει ο καιρός να γεννήσουμε ωριμάζει είναι φυσιολογικό αυτό απλά οι γιατροί κοιτάνε μην ωριμάσει πιο γρήγορα από αυτό που θελουμε  ο πλακούντας είναι αυτός που τρέφει το μωρο… όσο γερνάει γερνάει ο πλακούντας, το μωρο πέρνει όλο και λιγότερο βαρος για αυτό προς το τέλος μειώνετε και η μεγάλη αύξηση βάρους του μωρού  Ο γιατρός θα το παρακολουθεί το Doppler σου σε κάθε εξετάσει και αν χρειαστεί να θα σε ξανά στείλει να την ξανά κανείς  τωρα αν δουν ότι μωρο δεν πέρνει άλλο βαρος δεν έχει νοημα να το αφηνουν μέσα στην κοιλιτσα σε βάζουν να γεννήσεις ώστε να αρχίσει να παίρνει βαρος τρώγοντας αυτό δεν σημαίνει ντε και καλά ότι θα γεννήσεις πρόωρα μπορεί όταν λένε νωρίτερα να εννοεί πχ 37 εβδ αντί για 39-40.. σε ένα μήνα σκέψου μπαίνουνε στο μήνας μας 🥳 παντως δεν είναι κάτι αγχωτικό γιατί το μωρο σου έχει είδη καλό βαρος 🥰
    • Εννοείς ότι καταλαβαίνεις αν είναι με το κεφάλι κάτω από τα εξογκώματα ;; Έχω την Τρίτη τώρα που μας έρχεται και μπαίνω 35η 
    • Εγω 29 εβδ & 5 που είχα πάει ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ήταν νωρίς ακόμα  η αλήθεια είναι πως βλέπω εξογκώματα από τον οφαλο και προς τα πανω αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω και τα εξογκώματα που βλέπω είναι πόδι 🤷‍♀️ 8/7 έχω ραντεβού ξανα εσυ ποτε έχεις επόμενο ραντεβού ; 
    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...