Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν4


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Πω πω, τι έπαθα πάλι... Καθόμουν με ανοιχτό παράθυρο και ξαφνικά ακούω κάτι σα φτερά εντόμου, ένα κρατς-κρατς, σκουίκ-σκούικ, καταλάβατε. Κοιτάω, τίποτα. Κλείνω το παράθυρο για παν ενδεχόμενο, αλλά ο θόρυβος ξανακούστηκε.Τελικά βλέπω πάνω απ' την είσοδο της κουζίνας που είναι ημιενωμένη με το καθιστικό κι έχει κάτι σαν ξύλινο παραστάτη που εξέχει, ένα τεράστιο έντομο να ετοιμάζεται να πετάξει. Τελικά το βλέπω ότι πετάει. Νόμισα ήταν κανένας μπάμπουρας, τους φοβάμαι, αλλά οκ, το αντέχω. Όπως και να 'χει, έριξα τις τσιρίδες μου, ήρθε ο άντρας μου, πήγα σε άλλο δωμάτιο, και τελικά ήταν μια τεράστια κατσαρίδα που πετούσε... Έλεος πια... Πρέπει να μπήκε απ' το ανοιχτό παράθυρο. Τώρα το έκλεισα κι έχω σκάσει απ' τη ζέστη... Κλαψ... Τι άλλο θα τραβήξω πια;

Ο γιατρός μου δε συνεργάζεται με κανέναν, αλλά έχει εμμονές. Π.χ. εδώ έχει πολλά μικροβιολογικά εργαστήρια που τα έχουν χημικοί, όχι γιατροί μικροβιολόγοι. Έτσι και του πας αναλύσεις από εκεί, τις κοιτάει με μισό μάτι. Δε θα σου πει να πας σε γιατρό ντε και καλά, αλλά τις αντιμετωπίζει με κάποια περιφρόνηση. Να μην πω για τις εξετάσεις απ' το νοσοκομείο. Εκεί σίγουρα θα βρει λάθος και θα σου πει να τις ξανακάνεις!

Αλλά γενικά έχουμε ξεπαραδιαστεί αυτόν τον καιρό. Δύο φορές καλλιέργεια κολπικού υγρού και ούρων, από 60 ευρώ=120 ευρώ. Αντιβίωση, 5 κουτιά, από 47 ευρώ και κάτι το κουτί=180 ευρώ και βάλε. Κολπική κρέμα= 25 ευρώ. Αυτά μόνο τον τελευταίο μήνα. Πάλι καλά που δεν πληρώνουμε τον ίδιο το γιατρό!

Τιτίνα, το πάρκο μια χαρά μου φαίνεται, αλλά δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει. Είναι για ύπνο, ή για να κάθεται μέσα το μωρό και να παίζει; Ή και για τα δύο; Εγώ τέτοιο δε θα πάρω ακόμα.

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

apapappaapa den thelw oute na tis skeftomai tis katsarides panagitsa mouuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!

to parko einai gia na kathete kai na paizei to parkokrevato einai ayto pou kathete kai paizei kai mporeis kai na to koimhseis ekei merikes fores...h otan pas kapu taxidi to pairneis mazi gia na koimatai to mwroo!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, άσε, πήγε ο άντρας μου τώρα τουαλέτα και βρήκε κι άλλη... Άσε, άσε, ζω υπό καθεστώς διαρκούς τρόμου...

Καλά, θα κουβαλάς όλο αυτό το πράγμα στο ταξίδι; Φαντάζομαι μπορείς να το χαλάσεις και να το ξαναστήσεις, αλλά δεν πιάνει πολύ χώρο;

Καλά, ο κουνιάδος μου κοίμιζαν το μωρό τους στο κρεβάτι τους. Αμφιβάλλω αν της αγόρασαν ποτέ κρεβατάκι. Τελικά η μικρή τώρα είναι 8 χρονών και θέλει να κοιμάται πάντα στο κρεβάτι με κάποιον άλλο, τον πατέρα της, τη μάνα της, τη γιαγιά της, την προγιαγιά της, τον πατέρα και τη μητριά της, γενικώς, με κάποιον... Πολύ χάλια μου φαίνεται αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to parkokrevato kleinei poy eykola kai ginete mikro kai to perneis mazi...ayto to sketo parko den einai voliko gia metafora katholou einai poly ogodes!!!!!!!!!!!!

den thelw oute na tis skeftomai tis vrwmokatsarides...apapapapa makria apo emas!!!!!!!

to paidi prepei na exei to krevataki tou apo thn arxh fysika kai den einai swsto na koimatai mexri tetoia hlikeia me tous goneis!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

σας διαβασα αλλα δε θυμαμαι κ πολλα...

αννα μαρια τι κανει η κοιλιτσα??

νασια βλεπω σε κουραζει το κοριτσακι σου ε? ολα θα πανε τελεια με τον β επιπεδου μην αγχωνεσαι!

κισκα παγωσατε κοριτσαρα μου?

τεντυ πως εισαι?

μιριαμ ολα καλα?

τιτινα εμεις του ειχαμε παρει ενα παρκο που κατω εχει τις πιο μεγαλες τρυπες κ πανω τις πιο μικρες, για να μπορει να πιανεται κ να σηκωνεται πιο ευκολα. αλλα ηταν μια απο τις αχρηστες αγορες μας, αφου ουτε στο παρκο ουτε στο ριλαξ καθοταν.. για να δουμε με το δευτερο τι θα γινει!

επισης να πας στο ρεα, σιγα, αφου σου βγαινει πιο οικονομικο!

να ξερεις οτι οι περισσοτεροι γυναικολογοι παιρνουν ποσοστα.. δεν ειναι ο μονος!

εγω κοριτσια ειχα παρει 1.700 γρ κ σημερα που ζυγιστηκα εχασα το ενα. λογικο αφου δε μπορω να φαω τιποτα, ολα μου μυριζουν πια!

φιλακια σε οοοοοοοοολες τις κοιλιτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!Πηγαμε χθες και ειδαμε το μωρακι μας!!!Καλε μεγαλωσεεεεεεεε και ολο τουμπες εκανε!!!Ολα καλα λοιπον και σημερα εκανα και το τεστ-α ,την παρασκευη θα βγουν τα αποτελεσματα!!

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

πως είστε σήμερα;

Αναστασάκο μπράβο που είδατε το γλυκούλι σας!

Με το καλό τα αποτελέσματά σας την Παρασκευή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maimoudaki τι έχεις πάθει καλό μου;

Σου έχει χαλάσει το στομαχάκι;Ελπίζω να το ξεπεράσεις γρήγορα

γιατί το έχω περάσει και εγώ και δεν αντέχεται αυτή η αηδία για όλα!

Άννα Μαρία κατσαριδοεπιδρομή διαβάζω....

Τιτινάκι έκλεισες στο ΡΕΑ τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεερααα..σημερα ειμαι σπιτι να κανω δουλειες να μαγειρεψω και σε λιγο...(γιατι βαριεμαι τωρα...)θα παω στο παραθυρο να δω αν εχει κυμα μπας και παμε παλι για μπανιο σημερα...χιχιχ...Χριστινα μου αμα δεν το δω απο κοντα το παρκο δεν μπορω να σου πω...το λεω γιατι εξαρταται απο τις τρυπες στο δυχτι πως ειναι...τα ατιμα μπορουν και σκαρφαλονουν αμα ειναι λιγο πιο μεγαλη η τρυπα..εγω στο Χριστοφορο ειχα παρει ενα παρκοκρεβατο απο τα Τζαμπο καπου στα 50 ευρω το οποιο το καταευχαριστηθικε ολη μερα εκει την εβγαζε και επειδη δεν ηθελε κουνια κοιμοτανε εκει...ειναι στο παιδι αλλα καθονται στην κουνια εμενα ηθελε παρκο...πραγματικα ζητημα συνολικα να κοιμηθικε κανα 2μηνο στην κουνια...τωρα που εψαχνα για παρκα οσα ροζ ειδα ηταν σαν αυτο που εβαλες φωτο..αλλα ειδα ενα στα τζαμπο λαχανοπορτοκαλι και ετσι παρκοκρεβατο με κουνουπιερα και αλλαξιερα στα 80 ευρω και αμα ψαξεις σε αλλα μαγαζια κατω απο 120 ευρω δεν θα το βρεις...οποτε....αν και λαχανοπορτοκαλι αυτο λεω να παρω...οντως ειναι νωρις για παρκο αλλα σκεφτομαι αμα δεν εχω μετα λευτα να το παρω ...οποτε λεω τον Αυγουστο να το παρω ουτως η αλλος ειναι κλειστο και δεν πιανει χωρο...αα βαζω και μια φωτο απο αλλο site να δεις περιπου πως ειναι...Αναστασια ολα καλα με το μικρο εεε???Νασια μου τουλαχιστον δωσταε 80 ευρω σε παιδογαστρεντερολογο...εμας η παιδιατρος του ΤΕΒΕ μας εστελνε σε αλλη παιδιατρο..κορυφη λεει η οποια ηθελε να μας βλεπει και 2 φορες την εβδομαδα....70 ευρω τη φορα...τωρα η γυναικολογος ειναι με το ΤΕΒΕ και δεν πληρωνω επισκεψη μονο 20ευρω τον υπερηχο,για βεπιπεδου και τετοια παω αλλου στην αρχη ειχα παρει αποδειξη για να παρω τα λευτα πισω αλλα τελικα απο τα 170 που πληρωσα μου δινανε μονο 9 ευρω οποτε πλεον λεω να μην μου κοψουν αποδειξη και ετσι γλυτωνω καπου 30 ευρω...πολυ περισσοτερα απο αυτα που μου δινει η ασφαλεια...τα φαρμακα ειναι οοολα δωρεαν λογω εγκυμοσυνης και οι αιματος και τετοια πληρωνω μια συμμετοχη καπου στα 3-7 ευρω αναλογα τι εχω να κανω...δεν μπορω να πω..τουλαχιστον δεν πληρωνω πολλα...στο τελος καπου 850 θα παρω πισω τα οποια μαζι με αλλα φυσικα θα τα δωσω στην γιατρο...Ηλιαννα μπαλκονακι εεε??Εγω δεν καθομαι και τοσο στο μπαλκονι δεν μπορω τα κουνουπια...καθομαι μεσα...με ανεμιστηρα εχτες ομως πεθανα πολυυ ζεστηηη..

post-1349-13873937266718_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΝΗΣΗ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Κ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΑΖΙ Κ ΚΟΙΜΑΤΕ ΕΚΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ,ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Κ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΛΕΦΤΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΤΙΣ ΦΟΒΑΜΑΙ Κ ΤΙΣ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΕΙΧΑ ΨΕΚΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ Κ ΕΞΩ ΤΑ ΛΟΥΚΙΑ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ.

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΤΙΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΑΠΟ ΤΙΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ!!!!!

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΘΑΛΑΣΙΤΣΑ ΚΟΝΤΑ!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΤΙ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ?ΕΓΩ ΛΕΩ ΣΠΑΝΑΚΟΡΥΖΟ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μύριαμ, σήμερα λέμε για ντομάτες γεμιστές με πληγούρι.

Ρε κορίτσια, συνήθως όταν βάζω το χέρι στην κοιλιά μου νιώθω ένα μικρό σπρωξιματάκι. Όχι πάντα, βέβαια, αλλά συχνά. Σήμερα νομίζω κάτι ένιωσα το πρωί, μία φορά, από τότε τίποτα. Λέτε να συμβαίνει κάτι; Ή μήπως είναι πολύ νωρίς ακόμα για να το νιώθω συνέχεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Kiska μου ελπίζω να κάνετε μπανάκι σήμερα!!

Το πάρκο είναι πολύ συμπαθητικούλι!

Muriamaki μου αρέσει το σπανακόρυζο αλλά με

πειράζει το σπανάκι πλεον και το έκοψα...

Εγώ θα φάω μακαρόνια στο φούρνο (τι πρωτότυπο!!!!!!!!!!)

Γλυκιά Miki καλημέρα!!!

Νασιούλα με το καλό αύριοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

όλα θα είναι τέλειααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!

Άννα Μαρία καλημέρα, το παιδάκι σου είναι το σπρωξιματάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ.....ΜΙΝ ΑΝΗΣΗΧΕΙΣ Κ ΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΩΘΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ....ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Ε?ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΧΥΜΟΥΣ Κ ΟΣΠΡΙΑ ΛΟΓΩ ΔΥΣΠΕΨΙΑΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Δώρα, το ξέρω ότι είναι το παιδάκι, αλλά σήμερα γιατί δεν το νιώθω; Λέτε να έπαθε κάτι;

Όχι παιδί μου και εγώ το νιώθω λίγο το πρωί και μετά μόλις ξαπλώνω συνήθως!

Μπορεί να κοιμάται τώρα το γλυκούλι!

Μια χαρά είναι το παιδάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου το μπεμπάκι σου είναι.....ακόμη είναι πολύ μικρό για να σε κλωτσάει διαρκώς...αλλά πλησιάζουν οι μέρες που δεν θα σταματάει...:)....μην ανησυχείς.....είναι μια χαρούλα......όταν εσύ κινείσαι αυτό ηρεμεί και όταν χαλαρώνεις εσύ αυτό αρχίζει δουλειά..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε????πως ειστε??????????

εμεις καλα εδω ο αγγελακος τωρα κοιμαται (κ για κανα μισαωρο ακομη), κ η αννουλιτσα μου παιζει στο δωματιο της το κοριτσακι μου!!!!!!!!!

ο μπεμπακος κλοτσαει κ εγω εδω σημερα οχι κ τοσο καλα!!!!!!!

με εχει πιασει μια τρεμουλα,ζαλαδα, νιωθω βαρια τα ματια μου κ το στομαχι μου καπως περιεργα!!!!!!!

μου ειπε κ ο αντρας μου κατι δυσαρεστο στεναχωρηθηκα!!!!! :cry::cry::cry:

μυριαμακι μου αυτο το παρκο που λες το εχω δει κ εγω στα τζαμπο κ μου αρεσε κ μαλλον θα το παρω για το μπεμπη κ αυτο που εχω μπορει να δωσω κατω στηα μαμα μου να το εχει για το μωρο κ τα αλλα δυο να μαπινουν στο αλλο που εχει (γιατι σιγουρα θα θελουν κ αυτα....)

τιτινακι μου ναι καλα θα κανεις αν μπορεις να παρεις κ ενα αλλο που θα σε βολεψει καλυτερα κ αυτο για δευτερο!!!!!!!!!

ευη μου σαν κ αυτο το παρκοκρεβατο με την αλλαξιερα που λες εχω κ εγω παρομοιο.το ειχα παρει οταν γεννησα την κορη μου.ακουω η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ βολικο!!!!

αννα μαρια μου κατσαριδες ακουω..... :shock::shock::o:o ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!

πω πω κ εγω μονη μου φοβαμαι παρα πολυ τα παντα!!!!!!!!!!!!!

μικι μου πως εισαι κοπελα μου?????το νινακι σου?????

τεντυ μου πως ειναι η κοιλιτσα με το μωρακι σου?????

αναστασια μου ολα τελεια λοιπον με το μωρακι σου,ε????μπραβο κοπελα μου!!!!!!μεγαλωνει το μικρουλι!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι...εβαλα πλυντηριο...επλυνα κατσαρολες...σιδερωσα και κατι μωρουδιακα για να βαλω στη βαλιτσα οτι χρειαζομαι..ρε κοριτισια εμεις προς το παρον με κατσαριδες στο σπιτι δεν εχουμε θεμα..ουτε περισυ ειχαμε αλλα εχουμε μυρμυγκια...ελεοςςςς...εχουμε βαλει παντου παγηδες μααα απο που μπαινουν τα σκασμενααα??Περισυ στο μαγαζι ειχε μπει μια κατσαριδαααα...μολις την ειδα να πεταει επαθα σοκ...βγαινω εξω και φοβομουνα να μπω μεσα...εστειλα τον Χριστοφορ να φερει το τηλεφωνο και την τσαντα μου να κλεισω να φυγουμε...και πηγε ρε παιδια....αντρες παιδι μου απο μικρα...ωχ σημερα ειμαι καπως σαν ζαλαδα ενα πραγμα...τωρα πηρα και το σιδηρο μου...λεω μηπως αα για να μετρησω πιεση μπορει να μου εχει πεσει...αχχχ πειναωω παλι....αλλα σε λιγο λεω να παω να μαγειρεψω...αχ τι ζεστηηη..Αννα Μαρια το μωρο νιωθεις αλλα οπως ειπαν και οι αλλες κοπελες ειναι μικρο ακομα για να το νιωθεις ολη την ωρα μιας και ακομα εχει χωρο να κινηται..εμενα που περιοριζεται σιγα σιγα...αρχιζει να με ποναει οταν κουνιεται..Ηλιαννα μια απο τα ιδια και εγω σημερα...λες να ειναι απο τη ζεστη...μια ζαλαδα μια λιγοθυμια..τι να πω...και εγω το παλιο παρκο και καροτσι θα τα δωσω στη μανα μου οποτε οταν πηγαινω Ερετρια να μην κουβαλαω απο εδω να εχει εκει να κανουμε δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ειναι αυτο το πραγμα σημερα βρε ευη , δεν ξερω......πολυ χαλια μιλαμε...!!!!!!!!!!!!!

πω πω εμεις χθες το βραδυ που καθομασταν εξω περασε μια κουκουβαγια κ πηγε κ καθησε πιο περα σε μια κολωνα της δεη!!!μιλαμε πως δεν εμεινα!!!!!!

κ συνεχεια κατι ιπταμενα μαμουνια περνανε!!!!!!!

καλα μυρμιγκια κ εμεις εχουμε που κ που καλα απο σκ@τ@ ερχονται...??????

τι θα φτιαξεις σημερα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω αναρωτιεμαι απο που ερχονται...σημερα βρικα στην κουζινα στον νεροχυτη και κοιταξα παντου στα ντουλαπια απο κατω στο πατωμα και δεν βρικα πουθενα μονο στον νεροχυτη και λεει ο αντρας μου μηπως πανε για νερο....μα τι να πω εδω βρικανε...χαλια Ηλιαννα μου χαλια αφου θελω να παω παραλια και ειμαι χαλια αλλα δεν λεει να χασω το μπανακι μου ειναι και Τεταρτη και δεν δουλευουμε το απογευμα..τελεια..κεφτεδακια θα κανω με πιτουλες και ρυζακι και λεω μηπωςκανω και κανα κολοκυθακι τηγανητο..ευτυχως ειχα κανει την προηγουμενη βδομαδα μπιφτεκια και εμεινε κυμας και εκανα κεφτεδακια και τα εβαλα καταψηξη οποτε μονο τηγανισμα θα κανω...που πας για μπανιο παραλια δροσιας??Καλα ειναι τελεια εκει ...πηγαινα σε παρτυ σε Ιπποκαμπο και ετσι και ζηλευααα..αα μια φορα ειχα παρτυ σε μια καινουργια για τοτε καφετερια στην Αρτακη μολις μπαινεις αριστερα στην παραλια τελειααααα καναμε παρτυ στην αμμο...φοβερα ητανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α πολυ ωραια μια χαρα τα φαγητακια σου!!!!!!εγω εκανα αρακα με πατατουλες κ καροτακια,μου εγινε πολυ νοστιμος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ναι πηγαινουμε στη δροσια προς τον ιπποκαμπο σε κατι παραλιες που ειναι πιο καθαρα!!!!!

α καταλαβα στην αρτακη στο ζεφυρο λες????ειναι τελεια εκει,παλια που εμενα στην εξω παναγιτσα εκει πηγαιναμε για μπανιο με τον αντρα μου!!!!!!

σημερα δεν θα παμε γιατι εδω φυσαει πολυ(αν κ εκει που παμε δεν το πιανει κ πολυ) κ επειτα ειμαι τοσο χαλια που δεν εχω καθολου ορεξη!!!!!!!

εχω κ μια βαφη να παω να περασω το απογευμα αλλα μαλλον θα το ακυρωσω!!!

οι υπολοιπες που ειστε βρε κοριτσια?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάννα, όταν ήμουν έξι χρονών είχε μπει στο δωμάτιό μου την ώρα που κοιμόμουν μια κουκουβάγια! Φαίνεται είχε μπει απ' το ανοιχτό παραθυράκι του μπάνιο, κι όταν ξημέρωσε, και πριν ξυπνήσουν οι υπόλοιποι, την ενοχλούσε το φως, και μπήκε σε ένα απ' τα σκοτεινά δωμάτια που βρήκε, δηλαδή το δικό μου. Τότε κοιμόμασταν με ανοιχτές τις εσωτερικές πόρτες, επειδή εμείς τα παιδιά φοβόμασταν, οπότε ήταν πολύ εύκολο να μπει. Κάθισε στο κουρτινόξυλο απέναντι απ' το κρεβάτι μου, αλλά όταν ξύπνησα δεν την πρόσεξα, επειδή στα κουρτινόξυλα είχα πολλά μπουλουκάκια, κουκλάκια, αρκουδάκια, και δε ξεχώριζε. Ήμουν κι απ' τον ύπνο... Φυσικά την είδα όταν άρχισε να πετάει, πράγμα τρομακτικό. Άρχισα να ουρλιάζω, έτρεξε η μάνα μου, ο πατέρας μου έλειπε ταξίδι για δουλειές, κι ευτυχώς τότε μπογιατίζαμε το σπίτι και έτρεξε ο μάστορας και την έδιωξε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiska και Ηλιάννα τι παθατε σήμερα παιδιά μου;

Μου φαίνεται είναι η ζέστη.Και εγώ το παθαίνω

που και που αλλά εγώ έχω και υπόταση....

Ηλιαννάκι εσένα μπορεί να είναι και από την

ταραχή που πήρες σήμερα με το δυσάρεστο νέο!

Άννα Μαρία κουκουβάγια;πρέπει να είναι τρομακτικό........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...