Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

Νίκη μου και πού είσαι ακόμα...αυτό μόνο έχω να σου πω!! Γι'αυτο λέμε για αϋπνίες...Πας να κοιμηθεις στα δεξιά...κλωτσάει! Πας να κοιμηθείς στα αριστερά...σπρώχνει!!! Στα ανάσκελα νιώθεις δυσφορία...Αντε να βολευτείς και να κοιμηθείς!!! :lol::lol::lol:

Αρχισαν τα όργανα και για σένα!!

Εμένα πάντως το μαξιλάρι θηλασμού δεν με βολεύει στον ύπνο. Βαζω μαξιλάρι πίσω από την πλάτη, μπροστά στην κοιλιά και ανάμεσα στα πόδια! Αλλά πόσο να αντέξεις!!! :lol::lol::lol:

Μια χαρά θα έχεις και παρεούλα σήμερα..Εγώ μοναχούλα...αλλά θα είμαι ξάπλα σήμερα για να έχω αντοχές αύριο που θα πάω στο σχολείο..

Σας είπα ότι χάλεσε το κομπιουτερ μου?? Ετσι ξαφνικά δεν ανοιγει! Ευτυχως πήρα του άντρα μου αλλιώς θα εσπαζαν τα νεύρα μου!!

Για φαγητο δεν έχω ιδέα...ισως φάω σαλάτα ή μακαρόνια...Δεν ξέρω...δεν εχω αποφασίσει ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κάνετε φουσκίτσες μου γλυκές????? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Καλημέρα σας…… σήμερα το έκοψα στον ύπνο……

Ξενυχτήσαμε η αλήθεια (αλλά περάσαμε πολύ καλά, είχαμε πάει σε φίλες μας & πιάσαμε το μπούρου-μπούρου….. στις 2.30΄ τα χαράματα ήμασταν σπίτι!!!!!) κι επειδή με έπιασε η μέση μου λιγάκι, κουράστηκα, με έτριψε ο καλός μου πολύ απαλά…….. κι είπα να κοιμηθώ λιγάκι παραπάνω!!!!

Κατά τις 7 το πρωί ξύπνησα βογκώντας!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Με έπιασε μία πολύ δυνατή κράμπα στο αριστερό μου πόδι!!!! Μου το έτριψε λιγάκι ο καλός μου κι ηρέμησα…. πριν λίγο μίλησα με τη Γιατρό μου, με συμβούλευσε να παίρνω Buscopan ενδιάμεσα στα Trofocard, είναι εντελώς ακίνδυνα για το μωράκι & να προσέχω να μην κουράζομαι…. είναι πάντως κάτι το τελείως φυσιολογικό κι αναμενόμενο!!!!! Την ρώτησα και για την απολύμανση, που έλεγα να κάνω στους χώρους του σπιτιού, αλλά ήταν κατηγορηματική…. “όχι τέτοια πράγματα τώρα παιδί μου”…. μου είπε χαρακτηριστικά!!!!

Κατά τ΄άλλα…… ησυχία….. ο μικρός χορεύει συνέχεια το μανάρι μου, ελπίζω να μην τον τρόμαξα πριν με τις φωνές μου από την κράμπα…. κι ότι το μελετούσα χθες με τις φίλες μας, κι εκείνων η αδελφή είχε πολλές μόλις μπήκε στον 8ο, αλλά όπως αντιλαμβάνεστε, δεν θα ηρεμούσα εάν δε ρωτούσα τη Γιατρό μου, έτσι δεν είναι??? Το ήξερα πως δεν θα είναι κάτι κακό, αλλά τώρα πραγματικά ηρέμησα πολύ…. και ξέρω πως είναι για καλό…. μεγαλώνει ο μπεμπούκος μου!!!!!!!!! ;);););););););););););););););););)

Σήμερα δεν θα κάνω και πολλά πραγματάκια, το υπόσχομαι, ψιλοφοβάμαι κιόλας, αυτή τη στιγμή δεν πονάει καθόλου το πόδι μου & δεν έχω και καμία ενόχληση στην κοιλιά, αλλά αφού μου είπε να προσέχω, αυτό θα κάνω!!!! Είχαμε πει με τον καλό μου να πάμε για μπανάκι το απόγευμα, μετά τις 5 δλδ. που σχολάει, αλλά μάθαμε για βροχές, έχει και μία παλιοσυννεφιά τώρα….. οπότε μάλλον θα την αράξουμε εδώ…. χαλαράάάά….. :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Πάω να σας διαβάσω κι επανέρχομαι….. πίνω και το γαλατάκι μου, σαν καλή φουσκίτσα!!!!!

Πόσα γράψατε πάλι καλέέέέ???????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου καλημέρα...Σε έπιασαν και σένα κράμπες??Πάνω που το μελετούσαμε και μας έπιασαν σχεδόν όλες!! Εμένα μου είπε να συνεχίσω να παίρνω το μαγνήσιο και τις βιταμίνες μου. Το μπουσκοπάν το έπαιρνα παλιά και όταν ήμουν στην κλινική!

Να ξεκουραστείς και άσε τις δουλειές και τις απολυμάνσεις!!! ;):lol:

Πολύ ησυχία σήμερα...πού είσαστε όλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω ειμαι εδω παντως!Πολλη ησυχια οντως!

Πιπιτσα καλημερα και υπομονη με τις κραμπες.Εμενα ευτυχως δεν με επιασαν ακομα αλλα τις βλεπω να ερχονται... :? Ασε τις δουλειες,αραξε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα..........επιτελους μπηκαααααα...απο το πρωι ολο κολουσε κ δεν μου εκανε συνδεση. :evil::evil::evil:

να σας ζησουν τα μωρακια κοριτσακια κ καλη λοχεια να εχετε!!!!

αντε τωρα στις επομενες....ευγενια προγραμματισες κ εσυ ημερομηνια....μην στεναχωριεσαι για την καισαρικη...δες το κ αυτο σαν μια ακομα εμπειρια ;););) κ οπως ειπε κ η χρυσα θα ξεμπερδεψεις γρηγορα κ θα κρατας την κορουλα σου αγκαλια.

οποτε τωρα εχουμε να περιμενουμε γιεληζ κ ευγενια....εξαιρουνται τα απροοπτα :D:D:D

νικη το ιδιο πραγμα νοιωθω κ εγω....νομιζω οτι η μπεμπα εχει μεγαλωσει αρκετα κ τωρα πια οι κινησεις τις ωρες ωρες με ενοχλουν....νομιζω οτι θα σκισει την κοιλια μου :shock::shock::shock: κ εχουμε ακομα μπροστα μας καιρο.

τελικα σημερα δεν πηγα στα μαθηματα γιατι η φιλη πηρε χθες τηλεφωνο την μαια να την ενημερωσει οτι θα παω κ εγω σημερα κ της ειπε οτι το γκρουπ ειναι ολοκληρωμενο κ επειδη κ ο χωρος ειναι μικρος που γινονται τα μαθηματα δεν χωραει αλλο ατομο.θα με βαλει ομως σε ενα αλλο που ετοιμαζεται κ θα κανω εκει.

αααααααα....κ σημερα δεν πηγα πουθενα απο το πρωι :shock::shock::shock::shock: ειμαι ολη μερα σπιτι :o:o:o:o ουτε για ψωμι δεν βγηκα(ειχα απο χθες ;););) ) :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να σας θυμήθηκα όλες.... να μην ξέχασα καμιά φουσκοκοιλίτσα!!!!!!

Titinaki μου….. πολύ ωραία τα ρουχάκια του μπέμπη σου!!!!!!! Καλοφόρετα!!!!!!!! Με το καλό…..

Χρύσα μου….. ταλαιπωρήθηκες στο ΙΚΑ διάβασα…. τι να κάνεις….. αναισθησία υπάρχει γενικώς…. 1η φορά είναι????

Κατερινάκι μου….. περαστικά στην ανηψούλα σου….. στενοχωρήθηκα τώρα…. μα τόσο ανεγκεφαλιά πια???? Συγγνώμη κιόλας…….

Ιφιγένεια…. μία χαρούλα τα κιλάκια σου…. μπράβο… αφού κοντεύεις κιόλας…..

Μαράκι μου….. τέλεια τα νεάκια σου από το Γιατρό!!!!! Λύθηκα στα γέλια με….. τις διαπραγματεύσεις σου!!!! Κατηγορηματικός ο Γιατρός σου….. ε…. άντε…. μετράς αντίστροφα κι εσύ πλέον!!!!! Καλό είναι πάντως όσο γίνεται να μένει το μωράκι εντός της μήτρας….. κάτι παραπάνω ξέρει η φύση!!!!!!!!

Νίκη μου….. καλό κουράγιο με το ΙΚΑ…. όταν έρθει βέβαια εκείνη η ώρα…. ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσουνε…… φουσκίτσα κοπέλα…… καλά αποτελέσματα στις εξετασούλες σου!!!!! Και μην τρελαίνεσαι με τις ραγάδες καλέέέ….. ΞΕΚΟΛΛΑΑΑΑ!!!!!!!!!

Mamapianisimo….. μπήκες κι εσύ στην τελική ευθεία κοριτσάκι μου!!!!!! Μπράβο!!!!!! Πολύ ωραία τα νέα σου….. οπότε τώρα πια είσαι stand-by!!!!!! Μια πανεύκολη γέννα να έχεις κούκλα μου!!!!!! Και καλά….. περπατήματα τώρα πια….. δεν έχω ιδέα γι΄αυτό που ρωτάς καλή μου!!!!!

Έλα βρε Ευγενία μου!!!!!!!!! Πού χάθηκες καλέ???? Όλα καλά με τη μπουμπού διάβασα…. αλλά αφού θέλει να έρθει με καισαρική η σουσουράδα σου, τι να κάνεις??? Εμπιστοσύνη στο Γιατρό σου να έχεις κι όλα θα πάνε τέλεια!!!!! Λίγες μέρες μείνανε πια…. γερό κι υγιέστατο να γεννηθεί το μωράκι σου!!!!!! αυτό πρωτεύει!!!!!!! Έτσι δεν είναι???

Αχα!!!!!! Ελισάβετ μου να σου ζήσει η στρουμπουλίτσα σου!!!!! Μία χαρά!!!!!!! Καλή λοχεία κούκλα μου!!!!!! Με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας!!!!!!!

Καλημέρα Αννούλα μου…… οι συσπάσεις μέσα στο πρόγραμμα είναι, έτσι δεν είναι???? Ναι….. ο καιρός είναι πάάάάάλι χάλια!!!!!!!! Τα νεύρα μου!!!!!!!! Δε θα καλοκαιριάσει ποτέ πια φέτος???? :evil::evil::evil:

Γεια σου Ευάκι!!!!! Έχεις καιρό εσύ ακόμη….. μην αγχώνεσαι από τώρα!!!!! Που ξέρεις…. :?::?::?:

Ααααααα……….. Μαριλού να σου ζήσουνε γλυκειά μου τα ζουζουνάκια σου!!!!!!!! μία χαρούλα!!!!!! Μπράβο!!!!!!!! Καλή λοχεία μανούλα!!!!!!

Καλημερούδια Γιελιζάκι μου!!!!!!!! Κοιμήθηκες κι εσύ μπόλικο φιλενάδα.... μπράβο.... μάζεψε δυνάμεις τώρα που προφταίνεις!!!!!

Καλημερούδια Sisaki!!!! Αφού θα σε βολέψουνε σε άλλα μαθήματα, μία χαρούλα!!!!!

Μεγαλώνουνε τα μπεμπάκια μας κι οι παραμικρές κινήσεις τους μας ενοχλούνε πια......

Κι εγώ εχθές το βράδυ ένιωθα τον μικρό μου να κουνιέται σε όλη την κοιλιά.... είχα και κάποια χτυπηματάκια ελαφριά επάνω δεξιά, πολύ ψηλά, να ήταν το κεφαλάκι του??? Να γύρισε & να είχε λοξυγκάκι???? Ποιός ξέρει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι τελειωσα με τα γεμιστουλιααα μαλιστα εκανα και 2 ταψια...ενα για να φαμε και ενα για καταψυξη μιλαμεεεε πεθανα 2 μου πηρε αλλα θα εχω και για οταν ξαναλιγουρευτω...Μαρια μου η αληθεια ειναι οτι εχει χωρο εμενα ακομα να κινηθει αλλα επειδη ο Χριστοφορινος απο τον 6ο αρχες ειχε γυρισει και ειχε μεινει εκει ελεγα οτι ετσι θα γινει...γενικα εχω μια ωραια αναμνηση απο τον τοκετο μου και δεν θα ηθελα να μου αλλαξει κατι...βεβαια αλλη γιατρο εχω σε αλλο νοσοκομειο θα παω...αλλα ελπιζω να ειναι οπως και στην πρωτη γεννα που γεννησα παααρα πολυ ευκολα και γενικα ηταν ενας ωραιος τοκετος..και εμενα με ποναει το κοκαλο στο πιπι και πιο πολυ οταν κοιμαμαι που παω να αλλαξω πλευρο αλλα μου ειπε οτι ειναι απο την πιεση που μου ασκει..τωρα ο αντρας μου φτιαχνει παγωτο βερυκοκοοοο μιαμ μιαμ..καλα Κατεριναα εφαγα χτες το βραδυ καρπουζι και πεθανα στα τσισα....χαχαχα...εχτες πηγα και στη γιορτη οπως σας ειπα..εριξα και γελιο γιατι γενικα ο γιος μου μιλαει ολη την ωρα και κατα τη διαρκεια της γιορτης ελεγε τα απιστευτα στη δασκαλα...ειπε και το ποιημα δυναταααα θα το βαλω και σε βιντεακι στο facebook και μετααα πεσανε οι γονεις στις πιτσες και δεν μπορουσα να βρω χωρο να βαλω και εγω στο παιδι μου..υποτιθετε ηταν για τα παιδια το φαγητο....μεχρι που ειχαν καλεσει και συγγενεις λες και ηταν κανενας γαμος...και γενικα εχω ενα κολλημα και σε παρτυ που πηγαινω για δουλεια και μου λενε να φαω δεν τρωω ειμαι λιγο αναποδη και μερα ερχομαι σπιτι και λεωω αχχχ μια τουρτααα αχχχ κατι σουβλακια...εχτες με επιασε το αναποδο μου παλι αλλα απο την αλλη πληρωσα για να φαει το παιδι μου..πηγα εφαγα σπρωξιδι λες και ειμαι στο λεοφορειο και καταφερα να παρω 2 κοματια να φαει ο μικρος..ειχε και κατι χυμους ατομικους και πηρα ενα αν και εμενα ο γιος μου δεν πινει χυμο μονο νερο..αα νερο δεν ειχαν προνοησει να αγορασουν γιατι ειχε λεει πορτοκαλαδα..η εγω ειμαι στραβη η το κλιμα...και εμενα που το παιδι μου δεν πινει...βαλαμε αναγκαστικα απο την βρυση της τουαλετας...αλλα τον χυμο τον πηρα ,..εε οχι δεν πληρωσα τσαμπα!!Αφηστε που ειχαν παρει 8 πιτσες...και ενα σωρο ατομα..τα παιδακια ειναι 30 και αλλοι τοσοι και παραπανω οι γονεις..και 4 κουτια γεματα παγωτινια τα οποιοα φυσικα και μεινανε ...και τους ελεγα ποιος θα φαει τοοοσα παγωτινια και λενε τα παιδιααα ναι πολυ που φαγανε...δεν ρωτανε και καποιον που ξερει να τους πει..οοολα τα ξερουν...αφου τετοιες ηλικιες μικρες σε παρτυ που παω αντε κανα πατατακι κανα τυροπιτακι να φανε και αυτο πρεπει να το δωσουμε εμεις μιας και τρεχουνε και παιζουν ενω τα παιδακια του δημοτικου που αισθανονταιο πιο πολυ την πεινα θα αφησουν για λιιιιγο το φαγητο και θα φανε...ο μπουφες μας μαρανε τρομαααρα μου...και το χειροτεροο??Οσο τα κανονιζανε τι να παρουνε πηγανε σε 3 catering και για τα 2 λεγανε οτι ζητανε 400ευρω ψεμα μεγαααλοοο γιατι συνεργαζομαι με τα περισσοτερα και ξερω τις τιμες αλλα για να προωθησουν αυτο που θελουν ειπαν ετσι....και καλα αυτο που θελανε μονο 150 ευρω ζητησε...και λεω δεν γινετε τετοια διαφορα και επειδη ξερω τις τιμες δεν μπορει να ειναι 400ευρω...δεν ειναι βαπτιση ενα παρτυ ειναι...ελεοςςςς τι να πειςςς...ωραιο το σηματακι Νικη...γεια σου Μιχαελα και εγω το πρωι ειχα θεμα με το μαμμυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικακι τελειο το σημα για το αυτοκινητο.εγω βλεπω τηλεοραση κ εχω παθει με αυτα που γινονται.

μολις εφαγα.! :oops: για μεσημερι ναι!πεινουσαμε ομαδικως κ ειπα ας φαω,γιατι μετα θα τσιμπολογουσα κ θα ταν χειροτερα.

δεν επλυνα τελικα τα ρουχαλακια σημερα.δε κανει καιρο για να στεγνωσουν οποτε ειπα αυριο-μεθαυριο,θα δουμε.επλυνα μονο τη βαλιτσα,

καλημερα γιελιζ κ σισακι,πιπιτσα κ κισκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιελιζ...ριξτο στον ύπνο τώρα που προλαβαίνεις!!!

Μιχαέλα μου σήμερα δενπήγες πουθενά??? Πάει θα χαλάσει ο καιρός!!! :lol::lol::lol:

Νίκη μου τέλειο το σήμα για το αμάξι και εγώ σκεφτομαι να παραγγείλω!

Αννα μου κι εγώ βλέπω τηλεοραση...χαμος!!

Ευακη έκλεψε την παράσταση ο μικρός??? :D Καλά αυτό με την πίτσα απίστευτο!!

Πιπίτσα μου ίσως να τον έπιασε λόξυγγας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις σημερα τρωμε πατατουλες λεμονατες στο φουρνο κ σαλατουλα με τυρακι.....περιμενω να βγουνε για να φαμε...σημερα νωρις νωρις...εχω κ παρεα τον αντρα μου οποτε θα φαμε ολοι μαζι.

αννα κ εγω μολις μαζεψα ενα πλυντηριο με ρουχαλακια κ καθως τα διπλωνα ειχα κ την μικρη μου να προσπαθει να τα δοκιμασει κ να λεει να μαμα μου κανει δες...τα χερια μπηκαν :shock::shock::shock: τωρα φοραει ενα σκουφι (ισα που στεκεται στο κεφαλι)κ γυριζει γυρω τριγυρω...σαν νανακι ειναι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για ραγάδες που λέγατε εγώ δεν έβγαλα ακόμα... στο στήθος έχω και εγώ μερικές απο παλιά αλλά σχεδόν δεν φαίνονται... εγώ πιστεύω ότι παίζει ρόλο ο τύπος δέρματος... η μαμά μου που είναι ξανθιά με κάτασπρο δέρμα δεν είχε κάνει ούτε μία σεμένα... αλλά έχει πολύ λιπαρό δέρμα...

Χριστινάκι τέλεια τα ρουχαλάκια του μικρού!!! με το καλό να τα φορέσει!!

Κατερίνα μου με γειά τα ψώνια σας!! Νομίζω είναι αρκετές 2 νυχτικές και μία πυτζάμα... Ετοίμασες και τη βαλίτσα σου, μια χαρά... τώρα μπήκες και εσύ στην αναμονή... :D:D

Περαστικά στην ανιψούλα σου... εύχομαι να το περάσει όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα!!

Είχατε και επέτειο ε? Να ζήσετε και να είστε πάντα γεροί και ευτυχισμένοι!! Με το καλό να έρθει και το μπεμπάκι σας!!!

Μαράκι μου τέλεια τα νέα σας απο τον γιατρό!!! Μεγαλώσατε καλέεεε!!! Πώ πώ 12/07 ε? τίποτα δεν έμεινε!! Αφού σού έκανε και νόημα ο μικρός ότι όλα καλά... απόλαυσέ το!!! :D:D:D:D

Βίκυ μεγάλωσε και εσένα η μπέμπα σου πολύ!!! Με το καλό να έρθει όποτε είναι να έρθει!! Δεν έμεινε πολύ, το πολύ 2 εβδομάδες και θα την έχεις αγαλίτσα!!

Γέννησε και η Μαριλού!!!! Τι καλάαα!!! Να σας ζήσουν κοπέλα μου και καλή λοχεία να έχεις!!!

Ευγενία μουυ μας έλειψες!!! Και λέγαμε ότι θα έχεις γεννήσει!!! Μεγάλωσε η μπουμπού σου πολύ!!! Όσο για την καισαρική μην στεναχωριέσαι... αρκεί να είναι καλά η μπουμπού σου και εσύ!! 23/06!! Έμαθες και εσύ την μαγική ημερομηνίααα!!! Τέλεια με το καλό κοριτσάκι μου!!!

Γέννησε και η Ελισάβετ!!! Να σας ζήσει Ελισάβετ μου και καλή λοχεία... θα περιμένουμε νέα σας!!!

Χρύσα μου σε ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες!!

Άννα μου είχες συσπάσεις ε? Περαστικά καλή μου...

Μαράκι όντως χάθηκε η Ζαχα... :roll::roll::roll:

Εύη μου είναι νωρίς ακόμα για σένα... εμένα γύρισε την 30η εβδομάδα... ο γιατρός λέει ότι μπορεί να γυρίσει μέχρι και την 36η εβδομάδα το μωρό... έχεις καιρό ακόμα μην αγχώνεσαι!!

Νίκη μεγάλωσε η μπουμπού σου γιαυτό την νιώθεις πιο πολύ τώρα.... και που να φτάσεις και στις μεγαλύτερες εβδομάδες εκεί να δείς!!! :lol::lol: Το κόκκαλο στο πιπί πονάει γιατί ανοίγει η λεκάνη για να περάσει το μωράκι σου...δεν είναι τίποτα θα το συνηθίσεις... :D:D:D

Πιπίτσα μου κράμπες και εσύ ε? Ασβέστιο παίρνεις? γιατί πέρα απο το μαγνήσιο βοηθάει και το ασβέστιο πολύ... και να τρώς πολλά γαλακτοκομικά... Περαστικά σου!!

Νίκη τέλειο το σηματάκι!!! Καλά που μου το θύμισες... να πάω και το δικό μας στο αυτοκίνητο για να το βάλουμε όταν γυρνάμε απο το νοσοκομείο!!

Καλημέρα Μιχαέλααα!! Είπες και εσύ να κάτσεις σπίτι να μπείς στο μαμμυ και δεν σε άφηνε ε?? Σαν να σου λέει να βγείς βόλτα!! :lol::lol::lol::lol:

Πιπίτσα μου μη νομίζεις μέχρι τις 6 πηγαινοερχόμουν στη τουαλέτα... μετά τις 6 μέχρι τις 12 παρά σηκώθηκα μία φορά... γιαυτό και κοιμήθηκα τόσο... αλλά ήταν ωραία!! Φυσούσε και αεράκι...σκέτη απόλαυση!!

Γειά σου Εύη μου!! Θα περιμένουμε το βίντεο στο φεις!!

Εμείς σήμερα θα φάμε μακαρόνια με κιμά... βαριέμαι να κάνω οτιδήποτε άλλο...

Μιχαέλα έχει πολύ γέλιο η μικρή σου!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!

ti kanete?

xamos sthn athina k oxi mono..ante na ksesikonaomaste mpas k allaksei tipota sto mpaxalo to kratos mas

emeis phgame shmera gia eksetaseis aimatos giati aurio exoume giatro k auth h gaidara me katakriourghse.. :evil::evil::evil:

meta phgame gia ena kafedaki se miasunadelfo..kala htane...

emena ton mikro mou ton pianei arketa suxna loksuggas giati auto pou niwthw einai ruthmiko alla oxi entono na kouniete h koilia mou san na xtupa h kardia..

xtes phrame k tis bafes telos ths bdomadas arxh ths epomenhs tha bapsoume

emeis shmera trwme spanakorizo

oso gia tis ragades egw ekana liges katw xamhla sthn koilia k sto sththos..einai kokkines makari na eksafanistoun

bre koritsia ksekinhsate na prizeste katholou parathrhsa tis teleutaies merres oti arxisa na prizomai as elpisoume oti k oi eksetaseis den tha deiksoun kati k den tha nai kati sobaro alla tha einai priksimon tou teleutaio mhna

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου..... νωρίς-νωρίς φάγατε!!!!! Καλή χώνεψη λοιπόν.......

Ναι Μαράκι αυτό λέω κι εγώ..... λοξυγκάκι είχε το χρυσούλι μου!!!!!!!! Βέβαια..... εάν ισχύει αυτό.... που σημαίνει πως γύρισε.... πάμε για καισαρική.... αλλά δε βαριέσαι.... καλά να είμαστε!!!!!!

Μιχαέλα...... πολύ φάση η κορούλα σου!!!!!!!!! Άχου το καλό μου........

Diosaki μου...... κι εγώ έχω τελευταία αυτά τα πονάκια στο πιπί.... ξέρω όμως πως έτσι πάει... οπότε δεν έχω λόγο ν΄αγχώνομαι!!!!!

Το Ζαχαρωτούλι μας όντως χάθηκε.... ελπίζω να είναι όλα πολύ καλά με τον μπεμπούκο της!!!!!!!

Γεια σου Merykal μου!!!! Καλά αποτελέσματα από τις εξετασούλες σου κι όλα καλά στο Γιατρό αύριο...... για το πρήξιμο που λες κατακράτηση είναι λογικά, αλλά αν ανησυχείς, ρώτα το Γιατρό σου.... με τα κιλάκια που βάζουμε.... μέσα στο πρόγραμμα είναι όλα τελικά....

Εγώ πάλι δεν ξέρω τί να φτιάξω για φαγητό..... πρωτότυπο.... για τον καλό μου μάλλον μία ομελετίτσα για τη δουλειά.... για μένα??? Να έφτιαχνα καμιά πατατούλα γιαχνί???? Πολύ καιρό έχω να φάω.....

Κοριτσάκια μου, ξέχασα πω σας.....

Όλη την επόμενη εβδομάδα θα έχει ο καλούλης μου αδειούλα!!!! Τα πρωινά έχουμε τα Μαθήματα Ανώδυνου Τοκετού (9-11) αλλά θα πρέπει να φεύγουμε από εδώ πολύ νωρίς, να βρίσκουμε να παρκάρουμε εύκολα στο Αιγάλεω για να μετακινηθούμε με το ΜΕΤΡΟ. Μία εκ των ημερών θα κάνω και τις μηνιαίες μου εξετασούλες!!!!!!

Μετά, μου λέει, έχει κανονίσει πραγματάκια, για να γεμίσει έτσι την αδειούλα, γιατί στην ουσία θα είναι σαν "mini-διακοπές" εντός των τειχών βέβαια, αλλά στην ουσία η τελευταία του ανάπαυλα πριν την έλευση του μπέμπη!!!! Από την άλλη.... εγώ αγνοώντας τα σχέδια του (που δε θέλω να μου τα λέει, αφού ψοφάω για εκπλήξεις) του είπα πως είναι ευκαιρία (εάν μας αφήσει ο παλιοβλαμμένος καιρός τέλος πάντων......) να πηγαίνουμε για μπανάκια.... απογευματινά.... γιατί στο τέλος.... ούτε 10 δε θα προλάβω.... δεν ξέρω εάν θα κάνω αφότου μπω στο μήνα μου.... θα φοβάμαι να λείπω εκτός σπιτιού!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικά και το Χρυσουλίνι θα έχει γεννήσει έτσι δεν είναι??? Παρασκευή δεν είχε πεί ότι θα πηγαινε με πρόκληση?

Γειά σου Μαίρη μου!! Καλά αποτελέσματα!! Με το καλό νε ξεκινήσετε και τα βαψίματα...

Εγώ έχω να πρηστώ πάνω απο μήνα... απόταν έκοψα το αλάτι δηλαδή... να φανταστείς ότι μπορώ να φορέσω και τη βέρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mallon katakrathsh alla den katalabainw afou den trww almura mou ta kopsan...oufffff ti na pw

diosia mou apo to stoma sou k stou theou to auti giati eida oti den mou menoun k polles meres :shock::shock:

pipitsa mou kala mathimata k kala na perasete

na mas zhsoun ta kainourgia neogenhta mwrakia kalh loxeia sta koritsia..ante wraia erxontai ta zouzounia mas perase o kairos!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι.......

Τώρα που ανέφερες τη βέρα Γιελιζάκι.... κάποια στιγμή την είχα βγάλει..... την είχα βάλει στο άλλο χέρι κι ένιωθα πως κάτι μου λείπει.....

Αλλά πλάκα-πλάκα.... μάλλον θα πρέπει να τη βγάλω κάποια στιγμή μη σφηνώσει...... εεεεε......

Merykalaki μου..... η κατακράτηση δεν επηρεάζεται αποκλειστικά από το αλάτι..... κι εγώ το αποφεύγω όσο μπορώ.... τα κιλά από μόνα τους μας φουσκώνουνε!!!!

Αααααα.... παίζει και το ψωμί ρόλο Γιελίζ???? Και το ψωμί του τοστ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai diosia alla oxi polu...les apo to pswmi???? :shock::shock::shock:

Η διαιτολόγος μου μου είχε πεί ότι το αλάτι που υπάρχει μέσα στο ψωμί είναι αρκετό για να κάνει κατακράτηση... και μου είχε πεί να φτιάχνω μόνη μου ψωμίανάλατο και έτσι έκανα. μία φορά που βαρέθηκα να φτιάξω και έφαγα μία φέτα αγοραστό την άλλη μέρα το πρωί πρήστικαν τα δάχτυλα του χεριού μου...

Ναι Πιπίτσα μου όλα τα ψωμιά του εμπορίου έχουν αλάτι μέσα...

Όσο για τη βέρα εγώ την έχω βγάλει εδώ και πολύ καιρό... καλό είναι να τη βγάλεις και εσύ μην σφηνώσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έχει πιάσει μια πείνα....είπα να φτιάξω στραπατσαδα τελικά...Βαριέμαι τα πάντα από φαγητα αλλά τι να κάνουμε?

Μαίρη καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις σου και με το καλο ο γιατρος..Εγώ πρήξιμο πρόσεξα 2-3 φορές την προηγουμενη βδομάδα που είχε πολύ ζέστη αλλά ήταν ελαχιστο..

Πιπίτσα μου μια χαρά την αλλη βδομάδα θα έχεις και παρεούλα...

Γιελιζ μου 12/7 το πιο πιθανόν να κοπούν οι ραφες εκτος απροοπτου..Θα δείξει...

Την βέρα ούτε εγω την φοράω πια...βασικά μου μπαίνει αλλά ζοριζομαι και γενικά με ενοχλει να εχω κάτι πάνω μου τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η διαιτολόγος μου μου είχε πεί ότι το αλάτι που υπάρχει μέσα στο ψωμί είναι αρκετό για να κάνει κατακράτηση... και μου είχε πεί να φτιάχνω μόνη μου ψωμίανάλατο και έτσι έκανα. μία φορά που βαρέθηκα να φτιάξω και έφαγα μία φέτα αγοραστό την άλλη μέρα το πρωί πρήστικαν τα δάχτυλα του χεριού μου...

Ναι Πιπίτσα μου όλα τα ψωμιά του εμπορίου έχουν αλάτι μέσα...

Όσο για τη βέρα εγώ την έχω βγάλει εδώ και πολύ καιρό... καλό είναι να τη βγάλεις και εσύ μην σφηνώσει...

Αααααα..... τώρα κατάλαβα..... γι΄αυτό μου είχε πει ο Καρδιολόγος τότε να προσέξω το "κρυμμένο αλάτι"!!!!

Χμ..... καλά μαγειρέματα Μαράκι!!!!! Κι εγώ πρέπει να φτιάξω τις πατατίτσες μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ δεν μπορώ να έχω κάτι πάνω μου Μαράκι γιαυτό έβγαλα και βέρα και σκουλαρίκια τα οποία δεν τα έβγαζα ποτέ... είναι και μικρούτσικα και δεν με ενοχλούσαν... αλλά τελευταία ακόμα και αυτά δεν μπορούσα!!! :lol::lol::lol:

Πιπίτσα πολύ σωστά... το κρυμμένο αλάτι, έτσι μου είχε πεί και η διαιτολόγος μου.

Και το τυρί (φέτα) αν το βάλεις μέσα σε νερό κανα 2-3 ώρες γίνεται εντελώς ανάλατο!!! Κόλπο του παππού μου που είχε καρδιά και απέφευγε το αλάτι!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...