Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

Μαρακι στον φτ επιτρεπεται να ναι μεσα ο συζυγος...στην καισαρικη ομως οχι..και δεν ειναι θεμα γιατρου αλλα πολιτικη της κλινικης..εμας πχ μας ειπε πως το Λητω απαγορευεται..και πηρα την απογοητευση..ηθελα παρα πολυ να ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαιρη εγω να δεις πως αγχωνομαι με τα βαψιματα... :?

Αννα μεγεια οι κουνιες.Ρωτα τον γιατρο σου για τις θηλες.

Πωπω,με πειραξε πολυ το χαπι σημερα,τρεμω ολοκληρη...

Μαρακι,μαλλον θα κοιμαται γιατι χθες βραδυ ειχε σφηνωσει στα πλευρα μου και με σκουνταγε!Δεν θελει να ξαπλωνω δεξια!Διαμαρτυρεται!Αλλα εγω δεν της δινω σημασια,κοιμαμαι μονο δεξια,ετσι βολευομαι. :lol:

Κατερινα,σε ολες τις κλινικες απαγορευεται να ειναι καποιος μεσα στην καισαρικη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο.τωρα που λετε για γεννες,ουτε οι δικοι μου ουτε ο αντρας μου μ αφηνουν να κανω επισκληριδιο.θελουν να κανω ολικη.αυριο λεει ο αντρας μου που θα παμε στο γιατρο θα του το πει κ ο ιδιος.εγω απο την αλλη ειμαι αναποφασιστη.δε ξερω τι να κανω.......

νικη χαιδεψε τη κοιλιτσα κ θα σου απαντησει θα το δεις.κ εμενα με τις μερες τους ειναι.αλλοτε εχουν ορεξη κ αλλοτε με γραφουν κανονικοτατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου και εγω δεν ξερω τι θα κανω - αν κανω καισαρικη-

Απο τη μια εχω ενα θεμα με την επισκληριδιο..απο την αλλη δε θελλω ολικη..

ειμαι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!Εχθες πηγαμε για ψωνια...καλα τρελαθηκα!!!!!!!

Πηραμε φορμακια,φανελακια,πανουλες.....τα παντα!!!!!!!!!!!!!Μουρλα μας επιασε!!!!!!!!!!!!

Βεβαια λιγο μπερδευτηκα με τα νουμερα...αλλα θα δειξει!!!!Εσεις ρε κοριτσια 0-3 πηρατε πολλα????

Πηραμε καποια 0-3 που μου φαινονται πολυ μικρα...και καποια αλλα που ειναι μεγαλα και ειναι παλι 0-3...δεν ξερω!!!!!!!!!!!Φανελακια πηραμε πιο πολλα 3-6 γιατι ειχαν πολυ λιγο διαφορα με τα 0-3...αλλα παλι δεν ξερω...εσεις τι κανατε με αυτο το θεμα????Ο γιατρος λεει πως ο μπεμπης ειναι μακρης και με τα κιλα του κανονικος προς το ΚΑΛΟ.....!!!!!!!!!!!!!Πειτε μου τη γνωμη σας!!!!!!

Κατα τα αλλα ολα καλα....περιμενω πως και πως να περασει αυτη η εβδομαδα για να παμε γιατρο την τεταρτη.. :D:D:D:D:D:D

Εσεις τι μου κανετε?????Μαρακι μου και εμενα ο αντρας μου θελει να μπει μεσα...να ειναι διπλα μου ομως...!!!!!!!!Και εγω θελω παρα πολυ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etsi akribws maraki k beboulino..me niwthete!!!!!!!mexri na teleiwsoun ta basika egw tha kathomai se anamena karbouna

nikh k mena o dikos mou etsi kanei allwte einai uperkinhtikos k allwte me exei grammenh..proxtes to bradu na fantasteite klwtsouse -xtupouse pantou giati einai k megalos twra ..epaikse loipon ola ta paixnidia mesa sthn koilia pou paizoun ta paidia ths hlikias tou opws me ta autokinhtakia..kinigito,krufto,k.a..k meta den anteksa egw k me phre o upnos :lol::lol::lol::lol:

maroulita me geia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικακι μου θα κοιμαται..μην ανησυχεις..γαργαλατο λιγο κ θα ξυπνησει...

Εγω παλι εν θελω με τιποτα να κανω ολικη...θελω να δω αμεσως τον μικρουλη μου ,να ακουσω το κλαμα του...περιμενω πως κ πως αυτη τη στιγμη 3 χρονια τωρα κ δεν θελω να την χασω...

μονο αν ειναι απαραιτητο κ διατρεχει καποιος κινδυνος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα εξαρταταια πο το κοψημο των ρουχων.

γεννικα εγω ειχα πολυ λιγα νουμερο 0-3..τα περισσοτερα ειχα 3-6 και ευτυχως.

Πολλα παιδια αναπτισσονται πολυ γρηγορα και τα ρουχακια δεν τους κανουν

ο δικου ςμου τοςυ πρωτου ς3 μηνες πηρε 1200 1200 και 1000 γραμμαρτια..οποτε τα 0-3 μας εκαναν για 3 ευδομαδες ολες και ολες...

Επισης οσες θελετε ο Μασουτης εχει ολε ςτςι πανες λιμπερο 50%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια μου το χαν δηλωσει απο καιρο,αλλα συνεπεσε τωρα να εχει κανει ενας θειος μου λαπαροσκοπηση με επισκληριδιο κ τον ειδαν στο νοσοκομειο που απαγορευοταν να κουνηθει για καποιες ωρες κτλ.πονουσε κιολας ολο το κορμι του ανθρωπου κ επηρρεαστηκαν ασχημα.κ μου το παν οτι τελος τα ονειρα μου για επισκλ.

κ εγω θελω να τις δω αμεσως τις πασχαλιτσες μου,αλλα δε μπορω να τους παω κ κοντρα κ να κανω του κεφαλιου μου,γιατι αν μια στο εκατομ συμβει κατι....................

κατερινα εμεις που κανουμε τις αντιπηκτικες σου ειπαν τι γινεται;εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι μια μερα πριν απλα δε θα τη κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα,το πως θα γεννησεις νομιζω πως ειναι καθαρα δικο σου θεμα και δεν πρεπει να εκφερει κανεις γνωμη απο τους δικους σου.Ακου εκει,δεν σε αφηνουν!Εκεινοι θα γεννησουν;Τι να πω...Σκεψου το.Εγω δεν θα επελεγα την ολικη,γιατι δεν θα ηθελα με τιποτα να χασω αυτη την στιγμη...Ειδες τι ειπε και η Σοφια. ;)

Κοριτσια σκεφτομαι να μην παρω καθολου 0-3 γιατι η μπεμπα ειναι ψηλη και δεν θα τα φορεσει για πολυ.Καλυτερα να της ειναι λιγο μεγαλα παρα να μην τα φορεσει καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το ξέρω ότι το πιο πιθανόν σε καισαρική να μην επιτρέπεται αλλά σε μια φίλημου που έκανε καισαρική μ εεπισκληρίδιο ο αντρας της ήταν μέσα και με κάμερα στο χερι μάλιστα!!! :D

Βασικά θέλω και εγώ και ο γιατρός μου να γεννησουμε φυσιολογικά γιατι λόγω τραχηλου θα είναι πιο εύκολα. Απλα πολύ πισω στο μυάλό μου θα εχω και την καισαρική λόγω περιτυληξης με τον ομφαλιο. Παντως αν τυχει να κάνω καισαρική μονο ολική θα κάνω λόγω δισκοπάθειας και ο αντρας μου φοβάται να το διακινδυνεύσουμε!

Μαρουλίτα μου με γεια τα ψώνια σας..Εγώ από ρούχα πήρα μόνο τα απαραίτητα προς το παρόν και τα περισσότερα 0-3.

Κατερίνα μου στην Κύπρο γεννάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κ εγω αν παω επειγοντως για γεννα κ δεν εχω χρονο εννοειται οτι δε θα προλαβαινουν για επισκληριδιο κ οτι θα με πανε κατευθειαν για ολικη.δε ξερω.νικη δικιο εχεις σ αυτο που λες.αλλα εχω ακουσει για μερικες γυναικες οτι ειχαν προβληματα μετα απο επισκληριδιο.μακαρι να μπορουσα κ εγω με φυσιολογικο.δε θα σκεφτομουν τιποτα απο ολα αυτα.κ οσο να ναι,μια το ενα μια το αλλο επηρρεαζομαι κ εγω.πφφφφφφφφφφφ!δε ξερω!ο γιατρος την αλλη φορα τον ειδα που εκλινε προς την ολικη.τωρα γιατι δε ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου συζήτησε το ήρεμα με τον άντρα σου και τον γιατρο σου και να κάνεις ότι σε κάνει να νιωθεις ασφάλεια. Αυτο αφορά εσας τους δυο μονο.

Τωρα ήρθε η μαμά μου και μου λεει...έχει κατέβει πολύ η κοιλιά σου!!! :shock: Δεν το νιωθω μόνο εγώ τελικα...ετσι είναι!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι η δισκοπαθεια δεν εχει καμια σχεση με την επισκληριδιο. ;) Εχω και εγω δισκοπαθεια και ρωτησα την γιατρο μου και μου ειπε πως το σημειο που γινεται η ενεση δεν εχει καμια σχεση με τους σπονδυλους.Μην ακουτε διαφορα,η επισκληριδιος οταν γινεται απο εξειδικευμενα ατομα δεν ειναι καθολου επικινδυνη.

Αννα,πιστευω πως η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου.Ρωτα και τον αντρα σου,αν και νομιζω πως την τελικη αποφαση πρεπει να την παρεις μονη σου,αφου εσυ θα το υποστεις. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikη μου και εμενα η μανα μου ετσι μου λεει....απο την αλλη σκεφτομαι να παρω κανα 2...και μετα παει η μανα μου και μου περνει!!!!!!!Ασε που θα μας φερουν και δωρα...

Αντε δεν αγχωνομαι αλλο με αυτα!!!!

Κοριτσια εμενα μου λεει ο γιατρος πρωτα ο θεος αν πανε ολα καλα και γεννησω φυσιολογικα να κανουμε λιγο επισκληριδιο γιατι ειμαι λιγο φοβιτσιαρα...εσεις τι γνωμη εχετε γι αυτο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου βασικά ο γιατρος μου είπε ότι γενικά πολιτική του είναι οποια κοπέλα εχει καποιο προβλημα στη μεση να την αποφευγει για καλό και για κακό. Αλλά δεν μου απέκλεισε τιποτα απλά μου ανέφερε ότι αυτο θα πρέπει να το συζητησω με τον αναισθησιολογος κι αυτος θα μου πει αν ειναι οκ. Ο αντρας μου παντως ειναι ανενδοτος και η αληθεια και εγω το φοβαμαι...Η αληθεια ομως ολοι μας (εγω, ο αντρας μου και ο γιατρος) το εχουμε δεσει οτι θα γεννησω φυσιολογικά κι ετσι δεν το σκεφτομαι ιδιαιτερα το θέμα!

Και για τον φυσιολογικό δεν το συζητω για επισκληριδιο, δεν το θέλω. Οπως ειπα στον γιατρο μου...οσο πιο φυσιολογικος γινεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και να κανεις Μαρουλιτα.Και εγω θα κανω.Δεν βρισκω τον λογο γιατι να ποναω ενω μπορω να ανακουφιστω λιγο. ;) Η γιατρος μου ειναι καθετη σε αυτο,ειναι πολυ υπερ της επισκληριδιου,δεν με αφηνει να γεννησω χωρις...

Μεγεια τα ψωνια σας!Και εγω δεν θα παρω πολλα φορμακια.Να γεννηθει με το καλο και βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου καλά θα κάνεις!!

Περσι το έζησα χωρις τίποτα και τα καταφερα.Βεβαια δεν ηταν τελειομηνη εγκυμοσυνη αλλα πήρα μια δόση από γέννα :? Μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ανεκτική στον πόνο..Αφου πέρσι καταλαβα και πότε βγαινει το μωρο και φώναζα στις μαιες γεννάω!!!!Κι ειχα δίκιο!!!

Ας ερθει με το καλό εκείνη η ωρα, να γεννηθουν τα μωράκια μας και τα άλλα δεν ειναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

einai thema ths kathe kopelas an tha thellei episklhridio h oxi..egw prwta o theos paw gia fusiologiak k o antras mou leei na mhn kanw episklhridio allwstw toses k toses gennhsan xwris authn k exei k dikio sauto pou leei to thema einai pws den kserw egw an tha eimai se thesh na mhn thn thellhsw giati oles oses ekanan anakoufistikan apo tous ponous..tha deiksei ..ksekiname xwris k blepoume..

oso gia to thema kindunou panta tha uparxei opws k sthn olikh..an autos pou tha sthn kanei einai asxetos tote mporei k na mhn ksipniseis pote to idio einai k me thn episklhridio..ola ena risko einai..pote den mporeis na sai 100% sigouros

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...