Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλέ Ελίς...εγώ σε παρέσυρα!! Εγώ έφτιαξα την τυρόπιτα!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Τι ώρα έχεις γιατρό? Φαντάζομαι την αγωνία σου τώρα που είσαι στο τέλος και απλά περιμένεις!!

Νομίζω θα σκάσω εγώ όταν μπω στο μήνα μου γιατί δεν μπορώ να περιμένω όταν θέλω κάτι πολύ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι Μαράκι μου, εσύ εισαι ο ένοχος :lol::lol::lol:

Ασε, αυτό με την αναμονή είναι πολύ ψυχοφθόρο. Μία ο άντρας μου, που μόλις κουνηθώ με ρωτάει "γεννάμε?", από την άλλη κάθε τρεις και λίγο με παίρνουν τηλ φίλοι και γνωστοί και με ρωτάνε άν γέννησα, για να μην πω στο δρόμο όταν συναντώ κάποιον "ακόμη να το βγάλεις?"

Ε, βάλε και την δική μου αγωνία, κοντεύω να φλιπάρω (που λέει και το τραγούδι). Ελπίζω να μου πει κάτι καλό σήμερα :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααα κ απο μενα!!!τελικα το μποτε μου αναβαλετε για αυριο γιατι κατι ετυχε (φτου φτου εξω απο εδω)στην κομμωτρια κ δεν θα ερθει.τι μου κανετε?ολες καλα?

εγω παλι χθες δεν μπορεσα να κοιμηθω....γυρω στις 3 πρεπει να με πηρε ο υπνος. :twisted::twisted::twisted: σαν την σβουρα...κ το στομαχι μου χαλια....ε η χαζη εφαγα εν σαουλακι τυρογαριδακια εξτρα πικαντικα...δεν θα με πιασει :(:(:(

αννα αν εχεις σπαθολαδο βαλε....το καλυτερο γιατρικο κ φυτικο...κλεινει ολες τις πληγες...αλλα μιλα κ με το γιατρο.

τι μου κανετε ρε κοριτσια πρωινιατικα.....κ ακομα δεν εφαγα πρωινο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα! Σαν πολλά γαριδάκια δεν κλέβεις από την κορούλα σου? :lol::lol::lol::lol::lol:

Ούτε ΄γω δεν έφαγα πρωινό, περιμένω να ψηθεί η τυρόπιττα μμμμμμμμμμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου...συμφωνω με την Ελίς...πολλά γαριδάκια ακούω!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ελίς μου όντως είναι πολύ ψυχοφθορο όταν όλοι σε ρωτανε αν γέννησες! Κι εγώ εχω ένα γείτονα μικρό, της ηλικίας μου δηλαδη!! Κάθε φορά που με πετυχαίνει στο διαδρομο με ρωταει "ακόμα να γεννησεις εσύ"? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω βρε κοριτσια....εχουμε κ εμεις τις αδυναμιες μας :lol::lol::lol: αλλες παγωτα κ καρπουζακια κ εγω τα γαριδακια ;););)

απο την φιλη μου ελλη τα ιδια....οι γιατροι δεν λενε κ πολλα...η ιδια ειναι εδω κ παει κ το βλεπει μεσα στην βδομαδα.οι ψυχολογοι δεν την αφηνουν να το βλεπει καθημερινα για να μη δενεται με το μωρο...ωστε αν συμβει κατι....το μωρακι φαινεται οτι το παλευει...ειναι ακομα πολυ νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε γκαστρουλες??

Τυροπιτες ακουω,γαριδακια,παγωτα....πωπω οτι εχει αλατι κ δεν μπορω να φα ρε κοριτσια....

Πριν λιγο σηκωθηκα κ γω..χτες κοιμηθηκα 1.30+ ειχα πιει καφε το απογευμα κ το ματι γαριδα..ο μικρος εκανε μακροβουτια...κουνιομουν ολοκληρη σχεδον ολο το βραδυ μεχρι που κουλουριαστηκε στο αγαπημενοτου σημειο στο στομαχι!!!!!!

Αρας να σας ζησει το μπεμπε να ναι γερο και να το δειτε οπως επιθυμειτε!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ κοριτσια βλεπω πως ολα τα αγορακια βγαινουν νωρις νωρις....λετε να μας την κανει κ εμας??

Να σας πω πατοφλες που λετε κλειστες??μπορνουζενιες πχ η σαγιοναρες κανονικες εξοδου??Τι σκαλωμα ειναι αυτο που εχω φαει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Σας εχασα εντελως κ μου λειψατε!!!Καταργησαμε το ασυρματο ιντερνετ στο σπιτι λογω των μικρων κ ποναω ακομη αρκετα για να καθομαι στο γραφειο να σας γραφω.. :(:( Η αληθεια ειναι οτι πλεον ο ελευθερος χρονος μου ειναι ελαχιστος αλλα δε θελω να χανω κ τις εξελιξεις!!!Δεν πιστευω να γεννησε καμια ε????

Εμεις ειμαστε καλα.Μεγαλωνουμε!Τα αγγελουδια μου σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ησυχα αν εξαιρεσουμε πονακια που καποιες φορες τα ταλαιπωρουν.Μακαρι να συνεχισουμε ετσι γιατι δε σας κρυβω οτι με 2 μωρα ειναι ποοοολυ δυσκολα τα πραγματα.Τις πρωτες μερες ημουν κ λιγο χαλια ψυχολογικα,ευτυχως εχω αρχισει να ανεβαινω :):):) Εσεις πως μου ειστε?

Α!τωρα που εχω λιγο χρονο θα σας περιγραψω κ την εμπειρια μου...

Λοιπον....Παρασκευη στις 7 ημουν στην κλινικη κ κατα τις 9 με πηρανε.Με ετοιμασανε για την επισκληριδιο,χρονοβορα διαδικασια σε σχεση με τη γενικη ναρκωση... Στο χειρουργειο-μαιευτηριο με πηρανε κατα τις 10 παρα.Μετα κ τα διαδικαστικα εκει θυμαμαι ενα ''Σοφια ξεκιναμε'' κ σε λιγοτερο απο 5 λεπτα ακουσα το πρωτο κλαμα..Δε περιγραφεται η αισθηση!!!Μου τη φερανε κατευθειαν να τη δω κ η μαια μου εβγαλε τη μασκα κ τη φιλησα,ακομη συγκινουμαι οταν το θυμαμαι.Σε 2 λεπτα ακριβως ακουσα κ τη δευτερη κ αμεσως την ειδα κ αυτη!!!Ενας αγγελος σαν την αδερφη της κ αυτη!!Καθε μερα λεω ευτυχως που δεν επελεξα γενικη αναισθησια....Τις πηραν να τις ετοιμασουν,κ αφου βγηκα μου τις εφεραν διπλα μου.Περιττο να σας πω οτι δε σταματησα να κλαιω!Ζητησα τον αντρα μου κ η μαια τον φωναξε αμεσως,αν κ απαγορευοταν.Την υπερευχαριστω!

Γλυκες μου ευχομαι σε ολες με το καλο να κρατησετε τα θαυματακια σας αγκαλια!Ο,τι κ αν περναμε για τα μωρακια μας ειναι ποοοολυ λιγο μπροστα στο θαυμα της μητροτητας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα!! Οι παντόφλες που πήρα εγώ για το δωμάτιο είναι μπουρνουζένιες και ανοιχτές, σκέφτηκα ότι κάνει αρκετή ζέστη πια, οπότε θα βολέψουν πιο πολύ.

Μόλις τσάκισα την τυρόπιττα, να ΄σαι καλά Μαράκι, το ευχαριστήθηκα!!!

ΣΟΦΑΚΙ καλημέρα!!!!!!!!! Φαίνεσαι πραγματικά ευτυχισμένη, μπράβο!!!!!!!!!!! Οι μικρές σου είναι πανέμορφες, αληθινές κουκλίτσες. Λίγο υπομονή τώρα στην αρχή και μετά θα είναι μόνο απόλαυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι για την κοπέλα αυτό που ζει. Μακάρι να τους πάνε όλα καλά..

Κατερινάκι καλημέρα...Γιατί κόλλησες με τις παντόφλες???Οτι σε βολεύει θα πάρεις!!! :D

Σοφάκι μου γλυκό...τι κάνουν οι κοριτσάρες σου? Μεγάλη συγκινηση να αντικρύζεις για πρώτη φορά τα θαυματάκια σου...Οπως τα λες είναι..μπροστά στο θαύμα της μητρότητας όλα τα υπόλοιπα δεν εχουν σημασία...να μου τις φιλήσεις..Εμεις εδώ είμαστε κι όταν μπορείς να μπάινεις να τα λέμε! Σε καταλαβαίνουμε ότι με 2 μωράκια δεν εχεις πολύ χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia..ti kanete

emeis kala eimastan sthn pethera mou xtes koimhthikame ekei apo proxtes giauto me xasate..

sofaki ti wraia auta pou mas les???????teleia k egw anupomonw na dw ton kouklo mou..!!!

shmera oneireutika ena trello oneiro oti hthela leei na gennhsw k sfiggomoun giati eimai stis 30 eudomades k ta nosokomeia den eixan thermokoitides na mas perithalpsoun..polu stenaxwria wspou telika parakalesa leei ton giatro eklapsa k gennhsa to mwro mou krathsa to zesto swmataki tou k hrthe k h thermokoitida..axx apelpisia htan to oneiro

emeis kuriakh tha bgalloume ta pragmata eksw apo to spiti k trith me to kalo epitelous tha bapsoume mallon lew giati o antras mou einai ligo epifobos sauta....meta tha ksekinhsw plusimo siderwma..thn balitsa lew na thn etoimasw pio meta kata ton ioulio...eseis ti tha parete mazi sas?????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ αγαπημενες μου!!!

Μιχαελα μου ελπιζω κ ευχομαι οοολα να πανε καλα για τη φιλη σου..

Κατερινακι εγω ειχα παρει απλες παντοφλες,αυτες που ειναι σατεν κ φλατ,εντελως απλες κ μια χαρα με βολεψαν.Ειχα παρει κ ενα ζευγαρι σαγιοναρες για το μπανιο αλλα δεν τις χρησιμοποιησα καθολου.Ο,τι σε βολευει παρε,κοινως,ο,τι φορας κ σπιτι σου ;)

Καλημερα Μαιρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι μερα με την μερα θα γινονται ολο κ καλυτερα τα πραγματα κ εσυ θα το ευχαριστιεσαι περισσοτερα...ειναι ζορι στην αρχη...ποσο μαλλον με δυο μωρα.

μακαρι κοριτσια να περασουν τα δυσκολα κ ολα να ειναι ενα κακο ονειρο...να ερθει η στιγμη που θα το παρει στο σπιτι...μονο ο θεος ξερει.

εγω απο παντοφλες μαλλον θα παρω σαγιοναρες 2 ζευγαρια...πιο πολυ με βολευουν.

εφαγα κ το τοστακι μου κ περιμενω μια φιλη με τον μπομπιρα της για καφε.σημερα εχω κ παρεα την μικρη μου.λεω να παω να πατησω κανενα ρουχο μεχρι να ερθουν.τα ξαναλεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι γιατι οι μισοι μουλενες οχι μπουρνουζενιες οι αλλοι μισοι οχι σαγιοναρες...στο μαιευτηριο βεβαια δινουν παντοφλες μπουρνουζενιες κλειστες..βεβαια χειμωνα εχω κανει λαπαροσκοπηση...και λεω να παρω κ ενα ζευγαρι σαγιοναρες..

θα ξεσκαλωσω που θα παει...

Σοφακι μου γλυκεια μανουλα!!!!!!Χαιρομαστε που εχει αρχισει κ ανεβαινεις!!!Ολα θα ναι μια χαρα και οι γοργονες σου ειναι τα καλυτερα παιδια απο οτι φαινεται!!!!!!!!

Κ γω θελω να ερθει ο αντρας μου μεσα στο χειρουργειο αλλα απαγορευεται γμτ!!!Μολις γεννησω ομως θα πω κ γω στον γιατρο μου να του επιτρεψουν να μπει να δει κ εκεινος το μωρο αμεσως...γιατι να απγορευεται??να τους αποστειρωνουν και να μπαινουν..τοσο δυκολο ειναι??

Σισακι μου ευχομαι το μωρακι να βγει νικητης απο ολη αυτη την ιστορια!!!και η φιλη σου επιτελους να χαμογελασει..μακαρι η Παναγιτσα να ναι διπλα του και να του δνει δυναμη να παλεψει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετ εκουκλες!!!!

μαιρουλα τι ονειρα ειναι αυτα που βλεπεις καλεεεεε!!! απαπαπαπ..ευχομαι να μη βγει!!!!

Σοφιτσα μια χαρα...ολα τελεια με τις νεραιδες σου...λογικο να μην εχεις χρονο!!!

Εγω απο παντοφλες εχω παρει απλες ανατομικες- οχι γιαγιαδιστικες- απο φαρμακειο, και για το ντουσ εχω παρει τις κολυμβητικε ςπου δε γλυστρανε..

τις εχω απο τον Χριστοφορο οποτε ειναι τα μονα που δεν χειραζετε να παρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μάιρη μου...αρχισατε κι εσείς τις προετοιμασίες ε? Αντε με το καλό...Πλησιάζεις κι εσύ!

Μιχαέλα μου καλό καφέ και καλά να περάσετε!

βρε Κατερινάκι μου, γιατί να πρέπει να εχεις συγκεκριμένες παντόφλες???οτι βολεύει την καθε κοπέλα. Αυτο εξαρτάται αποκλειστικά από εσένα!

Καλημέρα Χρυσα μου!

Εγώ κορίτσια θέλω πολύ να είναι μέσα ο αντρας μου και το θέλει κι αυτός.Βεβαια πάμε για φυσιολογικό...τώρα αν χτύπα ξύλο προκύψει κάτι και πάμε για καισαρική, δεν νομίζω να αντέξει :lol: και δεν ξέρω αν το επιτρέπει ο γιατρος μου. Παντως σε όλες τι εξετάσεις πάντα τον αφήνει να είναι μέσα. Θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει σοφια με αποτελειωσες.καταρχην ηρθαν οι κουνιες σημερα κ τις εστησαν.με παιρνουν μια φορα τα ζουμια.τωρα εγραψες κ εσυ αυτα ενταξει.ποταμι τα δακρυα..... :((:((:((

πω πω!τι μερα κ η σημερινη!

σοφιτσα μου ειδικα εμεις με τα διδυμακια θα ζοριστουμε πιο πολυ,κ εννοειται θα εξουθενωθουμε.αλλα πες μου,θα ανταλλασες με κατι αυτο το συναισθημα;κ εγω το σκεφτομαι καθημερινα πως θα τα καταφερω.αλλα ξερω οτι θα τα καταφερω.αφου ειναι ησυχα ως τωρα τα δικα σου ,ησυχα θα παραμεινουν.να σου ζησουν γλυκια μου κ να ξερεις οτι καθε μερα που περναει θα ειναι καλυτερη απο τη προηγουμενη :P

μιχαελλα μου αφου εντεξε ως τωρα το μωρακι εγω ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα.τελειο ο κορμος χτες!

μαριααααααααααααα!τωρα μου βαλατε στο μυαλο κ τη τυροπιτα.ελεος!θα σκασωωωωωωω!

ευχαριστω για τις συμβουλες για το στηθος.θα ρωτησω κ το γιατρο αυριο αλλα να χω κ μια ιδεα οτι συμβαινει κ σ αλλα κοριτσια

οτι ζεσταινομαι πολυ σας το πα!φουντωνω τοσο που δακρυζουν τα ματια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραααααα!Τι κανουν οι κοιλιτσες;

Πριν μια ωριτσα ξυπνησα.Εφαγα τοστακι,πηρα το καταραμενο χαπακι και τωρα εχω ταχυπαλμια! :evil:

Χριστινα,κουκλος ο μπεμπακος!Και μεγαλωσε πολυ!

Κατερινα τι σκαλωμα εφαγες με τις παντοφλες; :lol: Εγω σκεφτομαι να παρω 2 ζευγαρια σαγιοναρες.

Μιχαελλα,ευχομαι να πανε ολα καλα για το αγγελουδι... :(

Τι μου κανετε με τις τυροπιτες;Και δεν μπορω να βγω να παρω,κανει ζεστη!

Σοφια,μια χαρα οι ζουζουνες σας!Υπομονη και θα μπειτε σε εναν ρυθμο!Να μου τις φιλησεις!

Μαρακι στις καισαρικες δεν μπαινει κανεις μεσα.Ειναι εγχειρηση και δεν επιτρεπεται.

Την μπεμπα μου δεν ακουσα ακομα σημερα και ανησυχω! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου τα ονειρα αυτα τα βλέπουμε επειδή το εχουμε στο μυαλό μας! Νομιζω πως όλες βλέπουμε κατι τετοια περιεργα...Για το βαψιμο λογικό να εισαι ανησυχη μέχρι να τελειωσουν ολα και να εισαι εντελως ετοιμη!

Αννα μου με γεια οι κούνιες! Να τις χαρούν με το καλό τα μωράκια σου!

Από ζέστη πάντως δεν μπορώ να πω...εχω σκάσει!! Σήμερα δεν φυσάει και καθόλου!

καλημέρα Νίκη μου..θα κοιμάται η νύφη μου! Σε λίγο θα αρχίσει τις βόλτες μην ανησυχεις!

Ο δικός μου τώρα ηρέμησε λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...