Μετάβαση σε περιεχόμενο

απο ποια μερια κλωτσαει?και σε ποια εβδομαδα?


Recommended Posts

σημερα μπηκα στην 18η εβδομαδα,ψαχνω να βρω καποιο θεμα καατι που να λεει απο ποια μερια νιωθεται το μπεμπε,γιατι εγω εχω την εντυπωση πως οτι νιωθω ειναι μονο απο τα δεξια και ποτε απο αλλου...μου φαινεται καπως παραξενο γιατι δεν ξερω καν αν ειναι το μπεμπε αυτο που νιωθω η κατι αλλο?...εχω ραντεβου με τον γιατρο μου 06 του μηνα αλλα μεχρι τοτε θα σκασωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι στη 15η και δεν ξέρω αν το έχω νιώσει ακόμα! Νιώθω μια κινητικότητα, αλλά μου φαίνεται ότι τελικά είναι τα έντερά μου! Μην αγχώνεσαι, κάπου εδώ, 20-22η εβδομάδα, θα το νιώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγώ τις εβδομάδες που αναφέρετε το ένιωσα, αν θυμάμαι καλά στην 20η. ωστόσο έχω ακούσει 2 περιπτώσεις που το ένιωσαν 15η εβδομάδα η μία κ 16η η άλλη μέλλουσα μαμά. με το καλό! είναι μοναδικό συναίσθημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου ειναι μικρουλι το νινακι ακομα,για αυτο σου φαινεται οτι δε το καταλαβαινεις πολυ καλα ή μονο απο δεξια.σιγα σιγα που θα μεγαλωνει θα το καταλαβεις για τα καλα.το πρωτο παιδι λενε οι γιατροι το καταλαβαινεις κανονικα μετα την 19η-20η βδομαδα.εμενα επειδη ηταν διδυμα εκαναν αισθητη τη παρουσια τους απο τη 16η βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι ενω παντα ηταν δεξια κ τωρα εκει ειναι βολεμενος..τον ενιωσα στις 17+2μερες απο αριστερα!!Τσακ μια γερη κλωτσιτσα ..και μτα καθε μρα κ πιο πολυ!!Τωρα κανει τουμπες!!

Μην ανησυχεις θα το καταλαβεις το μπεμπε!!!

Με το καλο να το κρατησεις στην αγκαλια σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εγω στην 17η εβδομαδα την ενοιωσα την μπεμπουλα μου!Στην αρχη σαν φτερουγισμα,μετα απο καμια εβδομαδα σαν κλωτσια!Τωρα πια κλωτσαει προς ολες τις κατευθυνσεις! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μην στεναχωριεσαι θα σου πω οτι εγω την ενοιωσα λιγο πριν την β επιπεδου στην 21η εβδομαδα...αφου ειχα παει κ στο γιαγτρο ενδιαμεσα γιατι νομιζχα οτι κατι ειχε παθει...

μη στεναχωριεσαι δεν θπαρχουν στανταρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τη μικρη μου την ενωθα απο τη 17 εβομαδα μονο απο δεξια και μετα απο κανα δυο εβδομαδες εγιναν οι κινησεις τη ς πιο συντονισμενες και την ενιωθα και σε αλλα σημεια, μην αγχωνεσαι ολα φυσιολογικα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι πρωτο παιδακι περιπου στην 17 βδομαδα αρχιζεις να το καταλαβαινεις..τωρα απο ποια μερα εξαρτατε σε ποια μερια καθετε..δεν ειναι ολα στην ιδια μερια μιας και εχουν τοσο χωρο που κολυμπανε αρκετα και αλλαζουν θεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουπι γιουπι τελικα πηγα στον γιατρο και ειναι το κεφαλακι του μπεμπεκιου απο τα δεξια που αισθανομαι!!!!!!!θεε μου τι χαρα αντε σε ενα μηνα παλι θα το δουμε και σε 2 γιατρους ,γιατι εχουμε και β'επιπεδου...μετραω μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,αντε!!!! Θελω και εγω κλωτσιτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Πλακα πλακα και εγω νοιωθω κατι αριστερα,χαμηλα,αλλα ημουν πεπεισμενη οτι ειναι τα εντερα!!!!

Ο γιατρος μου ειπε μετα τη 19η!!! Αλλο ενα μηνα υπομονη;;; Σνιφ σνιφ :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι καλα και γω πεπεισμενη ημουν οτι ηταν καααατι αλλο οτιδηποτε εκτος απο το μπεμπεκι και τελικα ηταν αυτο....αχ ποτε θα ρθει η ωρα που θα τεντωνει η κοιλαρα μας στις κλοτσιες να φχαριστιομαστε :?::?::?::?::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι καλα και γω πεπεισμενη ημουν οτι ηταν καααατι αλλο οτιδηποτε εκτος απο το μπεμπεκι και τελικα ηταν αυτο....αχ ποτε θα ρθει η ωρα που θα τεντωνει η κοιλαρα μας στις κλοτσιες να φχαριστιομαστε :?::?::?::?::mrgreen:

Και μετα θα παρακαλαμε να ηρεμησει λιγο μηπως κλεισουμε κανενα ματι!!! Χα χα χα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω το ενιωσα πρωτη φορα στην 19η βδομαδα. Απο εκεινη τη στιγμη και μεχρι να γεννησω κλοτσαγε μονο δεξια. Ενα περιεργο πραμα...αριστερα αντε 2 με 3 φορεσς. Μαλλον ειχε καλοβολευτει δεξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Τώρα ίσως με πείτε παλαβή αλλά εγώ θα σας ρωτήσω. Αν κ ο γιατρός μου είχε πει ότι περίπου στην 17-19 εβδομάδα θα το νιώσω, εγώ νομίζω πως πριν κανα 2 ωρίτσες το κατάλαβα. Δεν αισθάνθηκα το φτερούγισμα που λέτε όλες, αλλα κάτι εντελώς διαφορετικό!

Ήμουν ξαπλωμένη σον καναπέ κ τα πόδια σαν σε σταυροπόδι,οπου το ένα έτσι όπως το είχα λυγισμένο λίγο πίεζε την κοιλιά(χωρίς να με ενοχλεί ή να τη ζορίζω). Ξαφνικά ένιωσα κάτι να σκληραίνει χαμηλά δεξιά, εκεί ακριβώς που μου κάνει κ τον υπέρηχο.Η αλήθεια είναι ότι ένας πανικούλης πήγε να με πιάσει.Το πιάνω κ δεν καταλάβαινα... Φωνάζω τον άντρούκο μου κ κοιταζόμασε κ μου λέει ''λες να είναι το μωράκι''; Κ εγώ αυτό σκεφτόμουν αλλά νόμιζα ότι είμαι υπερβολική! Τέντωσα το πόδι και σιγά σιγά χάθηκε, έγινε όπως πριν η κοιλίτσα μου. Μπορεί όντως να ήταν; Προσπάθησα να ξανακάνω το ίδιο ''πείραμα'' αλλά δεν έπιασε!

Η μητέρα μου μου είπε ότι μπορεί κ να είναι!Αχ λέτε;;; Δεν κρατιέμαι!!Θέλω να αρχίσω να το καταλαβαίνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...