Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες (δεν)περιμενουμε περιοδο τον Ιουνιο!!!!!!


Recommended Posts

η Λιτσα Πατερα σημερα κοριτσια ειπε κατι το οποιο με συγκινησε...

λεει οτι συμφωνα με την θεωρια της μετενσαρκωσης το μωρακι λεει οταν ερχεται σε ενα ζευγαρι διαλεγει μια μαμα και εναν μπαμπα και ερχεται σε εσας για να το φερετε στον κοσμο...αρα μπορει ενα μωρο λεει να ερθει και απροοιδοποιητα για αυτο προσοχη..το μωρο λεει δεν ειναι κουκλα...

πολυ ομορφο και πολυ συγκινητικο :x@};-@};-@};-;;);;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 305
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

twiggy σου εύχομαι κάθε επιτυχία στην νέα σας προσπάθεια.

mwroudenia πολύ όμορφες κουβέντες.

alekagala καμιά φορά οι αντιδράσεις των άλλων μας βγάζουν εκτός εαυτού αλλά δεν χρειάζεται κοριτσάκι μου να χαλάς την διάθεση σου.Τι και αν θα συγκρίνει τα παιδάκια σας ,κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει τα δικά του χαρίσματα.Ίσως τώρα που θα γίνουν και αυτοί γονείς αλλάξουν και έρθετε και πιο κοντά.Μην ξεχνάς ότι μια απώλεια σε ότι εβδομάδα και να έγινε πονάει.Πόσο μάλιστα όταν βλέπουν το δικό σου κοριτσάκι που σίγουρα θα τους θυμίζει το δικό τους που χάθηκε.Είναι αμαρτία να έχετε τέτοιες κόντρες πόσο μάλιστα με τον αδελφό σου.

Για το clearblue είναι πολύ νωρίς να το κάνεις και πιθανότατα δεν θα δείξει τίποτα.Γιατί λοιπόν να μπεις σε αυτήν την ψυχοφθόρα διαδικασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy σου εύχομαι κάθε επιτυχία στην νέα σας προσπάθεια.

mwroudenia πολύ όμορφες κουβέντες.

alekagala καμιά φορά οι αντιδράσεις των άλλων μας βγάζουν εκτός εαυτού αλλά δεν χρειάζεται κοριτσάκι μου να χαλάς την διάθεση σου.Τι και αν θα συγκρίνει τα παιδάκια σας ,κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει τα δικά του χαρίσματα.Ίσως τώρα που θα γίνουν και αυτοί γονείς αλλάξουν και έρθετε και πιο κοντά.Μην ξεχνάς ότι μια απώλεια σε ότι εβδομάδα και να έγινε πονάει.Πόσο μάλιστα όταν βλέπουν το δικό σου κοριτσάκι που σίγουρα θα τους θυμίζει το δικό τους που χάθηκε.Είναι αμαρτία να έχετε τέτοιες κόντρες πόσο μάλιστα με τον αδελφό σου.

Για το clearblue είναι πολύ νωρίς να το κάνεις και πιθανότατα δεν θα δείξει τίποτα.Γιατί λοιπόν να μπεις σε αυτήν την ψυχοφθόρα διαδικασία;

τα εγραψες πολυ ωραια...δεν εχω να πω κατι παραπανω...μη χαλιεσαι αλεγκαλα κι ας σε πνιγει το δικιο..το μονο που καταφερνεις ειναι να νιωθεις εσυ πιο ασχημα...προσπαθησε να το δεις αλλιως και θα αλλαξουν κι εκεινοι..μην το βλεπεις ανταγωνιστικα..θα σε κουρασει..κι αν δεν κανεις γιο;..μην στενοχωριεσαι..ειναι κριμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...και εχασαν κι ενα μωρακι..ας τους να χαρουν λιγακι..το αν θελουν η οχι τους γονεις σου κι εσας δεν πρεπει να σε κανει να νιωθεις ετσι..φανταζομαι υπαρχουν λογοι,ευχομαι να τα βρειτε καποια στιγμη,ειναι κριμα..

μωρουδενια εγω εχω ακουσει και το αλλο..τα μωρακια που χανουμε συνηθως ειναι τα ιδια με αυτα που ερχονται και μετα..αυτα τα ιδια επιλεγουν το ποιον και ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε???ευχομαι ο Ιουνιος να ειναι ο τυχερος σας μηνας !!εγω φουσκωνω και αναμενω να ακουσω το ιδιο και για εσας!Cuando και οοοολες οι υπολοιπες κοπελες πολλα πολλα γκαστρουλοφιλα!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ηρθε παλι η ακατανομαστη :? παμε για τον αλλο μηνα 4 ιουλη περιμενω εγω...!!!εγω ειμαι για το επομενο ποστ..ποιες δεν περιμενουμε τον ιουλη!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

κρίμα cuando μου :? αισιοδοξία και σύντομα θα χτυπήσει την πόρτα... και ξέρεις 4 Ιουλίου είναι το 4rth of July για τους αμερικάνους, ημέρα εθνικής ανεξαρτησίας... μπορεί και να σου κάνει την χάρη η ακατονόμαστη και να ανεξαρτοποιηθεί για κανά 8μηνο ακόμα!!!!!!

εγώ στην αναμονή, με πρησμένο και πολύ ευαίσθητο στήθος (πολύ σπάνιο για εμένα), δεν νιώθω όμως ότι είμαι εγκυος (μέσα μου δηλαδή) οπότε την περιμένω την Δευτέρα άντε την Τρίτη...

φιλιά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα κουαντο... δεν πειραζει ο Ιουνιος θα ειναι πολυ πολυ τυχερος!!! μελιπηκτο για να δουμε... λες να εχουμε ευχαριστα??!! μακαρι... φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το εκανα το τεστακι και φυσικα πηρα την κρυαδα και συνηλθα. δεν ξερω τι με εχει πιασει αλλα πραγματικα αυτη μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι και τωρα που ειναι κοντα στη πριγκιπεσσα μου θελω να την πνιξω, αφου να φανταστειτε ειπα στους δικους μου να μην την περνουν την μικρη στο χωριο το σαβατοκυριακο αλλα να την βλεπουν εδω στο σπιτι μου για να μην την βλεπει η σκροφα(συγνωμη κιολας) και ξεσπα ολη την κακια της πανω στο μωρο μου. Δεν τα λεω τυχαια χθες που ηρθε στο σπιτι των γονιων που ειχαν την μικρη την εριξε την κακια της πανω στο μωρο μου και την τακτοποιησε κανονικα η μανα μου, ευτυχως δεν ημουν εγω μπροστα. Οσο για το μωρακι που ειχε χασει και εγω εχασα πριν απο τη Σαντυ ενα αγγελουδι αλλα δεν γυρισα να πω σε αυτην οτι με καταραστηκε και το εχασα οπως ειπε αυτη σε μενα.....και αλλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις με επισκέφτηκε η ακατονόμαστη :cry::(:cry::(:cry::(

την 23η μέρα του κύκλου μου που και καλά είναι 24-25 μέρες... ευτυχώς μόνο που δεν παίζει μαζί μου με καθυστερήσεις κλπ...

άρα τώρα (δεν) περιμένω τέλος Ιουνίου γύρω στις 25 με 27!!!

alekagala είμαι σίγουρη πως η κακία και η ζήλια με κάποιον τρόπο γυρίζει πίσω σε αυτούς που είναι κακοί, ζηλιάρηδες και μίζεροι και γκρινιάριδες... εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου και τον αντρούλη σου, να είστε ευτυχισμένοι και κυρίως γεροί και ενωμένοι και άσε το "σύμπαν" να κανονίσει τα δικά του για όσους δεν μπορούν να αντέξουν την ευτυχία σας... υπομονή και αδιαφορία θέλει... και να είσαι σίγουρη πως το επόμενο μωράκι θα έρθει όταν νιώθεις μέσα σου χαλαρή και ευτυχισμένη... μην αφήνεις τέτοιους ανθρώπους να σε χαλάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν μπορεί κάποια ας μου πει πως αναρτούμε τικεράκια γιατί όλο μου λέει αδύνατη η σύνδεση με το site... πώς το έβαλα την προηγούμενη φορά;;;;;;;;;;; θέλω να το αλλάξω αλλά δεν μπορώ... στον τοίχο το ανακοινώνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια ειμαι πολυ προβληματισμενη. χθες ειδα στο υπνο μου οτι εκανα τεστακι και βγηκε αρνητικο. Αν και σχολασα στις 2 το πρωι κατα τις 7 που μου ηρθε η ορεξη για τουαλετα ειπα να κανω ενα τεστακι μπας και μου φυγει το ονειρο. Το εκανα που λετε και βγηκε αρνητικο και της ξαναπεσα για υπνο. Απο τη νυστα μου το αφησα πανω στο νιπτηρα του μπανιου και οταν σηκωθηκε ο αντρας μου να παει τουαλετα με φωναζει και μου λεει οτι το τεστ εδειξε σταυρο. ταχω παιξει εντελως. πραγματικα δειχνει αχνα μεν αλλα σταυρο. το κακο ειναι οτι αυριο δουλευω πρωινη και δεν προλαβαινω να παω για χοριακη λετε να ξαναεπαναλαβω το τεστακι ή να παρω καποια αλλη μαρκα τεστ???? για πειτε μου γιατι εχω μπερδευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα τεστακια αλεγκαλα απο καποια ωρα και μετα δεν πρεπει να τα διαβαζεις..γιατι μπορει να ειναι λαθος αυτο που βλεπεις...καποια εχουν ενα θεμα οταν εξατμιζεται το υγρο κλπ..αν θες ξανακανε ενα..και δες το μεσα στα 5 λεπτα η πηγαινε αυριο για χοριακη.σου ευχομαι να μην ειναι λαθος..

μελιπικτο..εχει θεματακι αντιστοιχο στο μαμμυ με τα τικερακια να διαβασεις..αλλιως πηγαινε στο site www.pregnology.com η οποιο αλλο θες να φτιαξεις το τικερακι σου κανε copy τη διευθυνση url που σου δινει...και πηγαινε στην επεγεργασια προφιλ υπογραφη,σβησε αυτο που εχεις τωρα και κολλα τη νεα διευθυνση..υποβολη και οκ..το χεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια, καλορίζικο και γουρλίδικο το καινούριο ποστάκι μας!!! Χάθηκα λίγο γιατί αυτά τα ψυχολογικά μου δε λένε με τίποτα να μ' αφήσουν..... Cuandaki ήρθε και σένα η ακατανόμαστη ε? :(:( Μα πότε θα βαρεθεί να έρχεται τελοσπάντων...... :ymtongue::ymtongue::ymtongue:

Λιτσάκι βάλε με κι εμένα για 26 Ιουνίου σε παρακαλώ....

Αλέκαγκαλά μη δίνεις σημασία κορίτσι μου ''η κατάρα είναι γαΪδάρα και γυρνάει σ' αυτόν που τη στέλνει'' λέμε στο χωριό μου :-? Φυσικά δεν εύχεσαι το κακό κανενός και πόσο μάλλον όταν πρόκειται για αθώες ψυχούλες.... όσο για το τεστάκι άλλο ένα θα σε πείσει και καλή επιτυχία %%-@};-%%- ...

Μελίπλικτο σε επισκέφτηκε κι εσένα τελικά ε κρίμα.... Τουλάχιστον δε σε ταλαιπώρησε με καθυστερήσεις...

Twiggy, Μαριαναπ και σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια φιλάκια πολλά, συγνώμη αν ξεχνάω καμία...

Madi, Kimon και σε όλες τις γκαστρούλες προσοχή στα σποράκια σας :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! μάλλον καλησπέρα!!!

τα κατάφερα τελικά cuando!!! ήταν στα αγγλικά και στην κατηγορία forum και δεν έβρισκα την υπογραφή με τίποτα!!! σ'ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτό με την κατάρα που είναι γαϊδάρα το έχω ακούσει κι εγώ!!!! :D

σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μελιπικτο!!!!!!!!πολυ ωραια!!!!!!!τα καταφερες...κι εγω στα αγγλικα το εχω..αλλα αφου το βρηκες ολα τελεια!!οσοσ για την ακατανομαστη που σουρθε πιο νωρις..εσυ δεν ελεγες οτι μαλλον εκανες και οωρηξια πιο νωρις;αρα παει ρολοι η περιοδος σου και να μην αγχωνεσαι..

αθανασια..διωξε γρηγορα γρηγορα τα συννεφακια!!!αντε και παμε παλι κι ο,τι βγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryjane να είσαι καλά κοπέλα μου κι εσένα με το καλό να έρθει το μπεμπάκι γερό και δυνατό!!!

cuando μου εμένα γενικά ο κύκλος μου είναι λίγο περίεργος... όχι ασταθής ιδιαίτερα αλλά περίεργος... την μία κάνω ωορηξία την 18η μέρα του κύκλου και αδιαθετώ την 25, την άλλη κάνω ωορηξία την 11 και αδιαθετώ την 26 και τώρα με τεστ ωορηξίας έχω ωορηξία την 10-11 και αδιαθετώ την 23... δηλαδή ο κύκλος μου που πέρσι ήταν 28 μέρες φέτος είναι από 22 ώς 25... βέβαια έχω περισσότερες ευκαιρίες να μείνω έγκυος από μία κοπέλα με 50 μέρες κύκλο... απλά λίγο προβληματίστηκα... σκέφτηκα (όπως πάντα βιαστική και αγχώδης) μήπως μένω έγκυος αλλά ο οργανισμός μου δεν το κρατάει οπότε αποβάλλω αμέσως (και απαισιόδοξη ξαφνικά) εξού και η ακατονόμαστη έρχεται τόσο νωρίς... ο γιατρός μου μου είπε 1ον "σύνελθε παιδί μου και χαλάρωσε λιγάκι", 2ον πως όντως μπορει να συμβεί αλλά όχι με τέτοια συχνότητα (3 φορές στις 3 προσπάθειες) και 3ον δεν μπορώ να το ξέρω και ούτε μπορώ να μάθω αν μου συμβαινει μια τέτοια βιοχημική αποβολή (κάπως έτσι) εκτός αν κάνω συνέχεια β-χοριακές που είναι εξοντωτικό και οικονομικά και ψυχολογικά κυρίως...

χαλάρωση λοιπόν και ξεκινάμε πάλι δυναμικά και με αισιοδοξία!!!!!!!!!!

"σποράκι αυτό τον μήνα θα σε πιάσουμε... μην προσπαθήσεις να ξεφύγεις..."

λέω να αρχίσω να προγραμματίζω τις διακοπές μας μήπως σκέφτομαι όλη μέρα κάτι άλλο...

φιλιά πολλά σε όλα τα κορίτσια και καλό βράδυ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν παιζει αυτο που λες...παντα η δευτερη φαση του κυκλου κρατει 12-14 μερες εσενα παιζει το ποτε θα κανεις οωρηξια..αυτο κανει ασταθη τον κυκλο σου...αλλα ενας τετοιος κυκλος δεν θεωρειται ασταθης...ασταθης ειναι με μεγαλες διαφορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρόβλημα με την ωορηξία του πρώτους 2 κύκλους ήταν εξαιτίας των αντισυλληπτικών... μετά από 2 κύκλους χωρίς ορμόνες λέει ότι στρώνει το θέμα... άσε που την 1η φορά ήμουν στον γυναικολόγο γιατί ένιωθα έντονο πόνο στην δεξιά ωοθήκη για 8 μέρες και πήγα και στον υπέρηχο είδε ότι είχα ωορηξία πριν περίπου 12-24 ώρες και ήμουν στην 18η μέρα. λέω πότε να περιμένω περίοδο; λέει ίσως σε 10-12 μέρες, μπορει όμως και σε 15 και σε 5 λόγω των αντισυλληπτικών που μόλις είχα κόψει... και τελικά ήρθε σε 7 μέρες... τώρα με τα τεστάκια την βρίσκω την ωορηξία οπότε νομίζω όλα καλά θα πάνε... όσο για την αστάθεια έχεις απόλυτο δίκιο... ασταθής λέγεται όταν έχει πάνω από 10 μέρες διαφορά, 2-4 μέρες είναι φυσιολογικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.cuando,melipikto πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα!!!!!!

maryjane ευχαριστούμε για τα καλά λόγια και με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου.

Εμένα κορίτσια γύρω στις 02:00 τα ξημερώματα με έπιασε ένας πόνος χαμηλά αριστερά πάρα πολύ έντονος,χρειάστηκε να περάσει μια ώρα και να πάρω 2 Buscopan για να μου περάσει;Λέτε να είναι καμιά κύστη και να μου προκάλεσε τόσο πόνο;Σας έχει τύχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, πως είστε?

Μαριαναπ δυστυχώς δε μου έχει τύχει αυτό που λες αλλά σκέψου ότι μπορεί να ήταν κάτι εντερικό ή μπορεί να κρύωσες... Δεν έχω ακούσει κάτι που να έχει σχέση με κύστες, ελπίζω τώρα να είσαι καλύτερα και να μη ξανάρθει ο παλιοπόνος....

Cuando, meliplikto και σε όλα τα κοριτσάκια :-*:-*:-* Maryjane να προσέχεις το σποράκι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω ξερω μαριαναπ...ειναι πολυπλοκοι οι πονοι στην κοιλια...μπορει να ναι οτιδηποτε..μπορει να ναι το εντερακι η οτιδηποτε αλλο,αν δε σε ποναει και σημερα δεν νομιζω να ναι κατι..μηπως ειχες καμια οωρρηξια;δεν ξερω κι εγω...τι κανετε οι υπολοιπες;λιτσακι κανενα νεο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...