Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες (δεν)περιμενουμε περιοδο τον Ιουνιο!!!!!!


Recommended Posts

εγω παντως κοριτσια νομιζω οτι η αναμονη του "θαυματος" με αγχωνει περισσοτερο απο τη διαδικασια ακομα και της εξωσωματικης! ειναι ποτε θα φτασεις τα ορια σου.. εγω πιστευω οτι θα μπορουσαμε ισως σε καποιες σνθηκες να τα καταφερναμε μονοι μας, αλλα ετσι οπως νιωθω τωρα με ολη αυτη την κουραση απο ολη τη διαδρομη,εχει χασει και λιγο την αξια του καπως... δηλαδη τι σημασια εχει πως θα φτασουμε εκει? αν ηταν ολα καλα σκεφτομαι, θα ειχαμε 2 παιδια τωρα ..δεν θα αγωνιουσαμε για χοριακες, εμβρυα,, εμφυτευσεις...

θετικη σκεψη, σε αυτο το θεμα νομιζω πραγματικα πως οι γυναικες ειναι μπροστα και σπρωχνουν.. αυτη ειναι μια φυσικη πραγματικοτητα που δεν αλλαζει οσο και.. τεχνητος να γινεται ο τροπος συλληψης...σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 305
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Cuando μου ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, σίγουρα αυτό θα είναι και το σωστό, αφού μπορείτε και μόνοι σας κι όσο αντέχετε εννοείται πως συνεχίζεται, απλά στην κοπέλα που προανέφερα ήταν και θέμα ψυχολογίας δεν άντεχαν άλλο κι έτσι το αποφάσισαν, δε τους βγήκε σε κακό!!!! Αλλά για να μη σε πρίζω που ξέρεις κι αυτή τι στιγμή που μιλάμε μπορεί κάτι υπάρχει στην κοιλίτσα σου αφού είχες πιάσει σχετικά γρήγορα!!!!

Twiggy μου έχεις δίκιο αυτή η αναμονή είναι βασανιστική......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

touiggi μου συμφωνω απολυτα μαζι σου...δεν εχει σημασια ουτε τοπως ουτε τιποτα..εχω παψει να ειμαι ρομαντικη πλεον..το ξεπερασα κι εγω..και μας χαλαρωσε να το βγαλουμε λιγο απο πανω μας..το υποβοηθουμε μηπως και..κι ο,τι γινει..τουλαχιστον νιωθουμε οτι κατι κανουμε και εμεις απο οταν ξεκινησαμε τη βοηθεια ηρθε κι ας εφυγε..αλλα ηρθε στους δυο μηνες!!!ειναι σημαντικο..ειδαμε λιγο φως μετα απο σχεδον δυο χρονια!!κι εγω επρεπε να μαι στο δευτερο..!!!χαχαχα

Α!οχι αθανασια μου..και οι δυο ειπαμε να παμε το ιουλιο για μια..αφου δεν μας αγχωνει αλλα υποσχεθηκαμε να μη χασουμε το ρυθμο μας και την ορεξη που εχουμε πλεον γενικως..δηλαδη να το κανουμε οσοσ γινεται πιο ανωδυνα..χωρις να το συζηταμε αναλυουμε η να περιμενουμε το τρελο θαυμα..βοηθαμε λιγο την κατασταση αυτο ειναι ολο και ο,τι γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando μου όπως και να έχει καλή επιτυχία!!!!! Εύχομαι πολύ σύντομα να είσαι κατακόκκινη με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δεν έχει σημασία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι μπραβο κουαντο! ευχομαι πραγματικα η επομενη προσπαθεια (αν βεβαιως δεν εχουμε ηδη κατι) να ειναι η τυχερη σας.. να ερθει και να μεινει!! πολλα φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia...kollisame agria e??????????? =((=((=((=((

mhn stenaxwrieste....cuando esy to eixes pei..to kalokairi tha gineis manoula!!!mhn xaneis to kouragio sou :D:D:D

kai esy melipikto kai lil kala oles mazi sas irthe simera??????????

sinennohmenh htane???? :shock::shock::shock::shock:

MHN XANOUME TO KOURAGIO MAS!!!

KALH MAS EPITYXIAAAAA TON IOULIO OLES MAZI NTOIN NTOIN POU THA MP0ORW KAI EGW PLEON ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χα πει μωρουδενια :lol::lol: τοσα που χω πει το χω ξεχασει...αλλα για να το πα θα το κανω..ερχεται το μωρακι ειπαμε!!!!κι οχι μονο το δικο μου!!!!!!!ετοιμαστειτε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoimasteiteeeee gia thetiko testaki oles mazi ton ioulio!!!!!!!!!!!!

etsi opws eimaste OLES xalia auto ton koloiounioo ton gkantemh :twisted:

etsi ton IOULIO na eimaste oles me thetika testakia!!!na mhn prolavainoume na kokkinizoume thn listaa!!! :lol::lol:

ante varia AUGOUSTO....giati egw tha arxisw prospatheies ioulio ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε mwroydenia....γκαντεμης ο Ιουνιος.......κολήσαμε άσχημα........

Ε μα κι εγω.....την μερα της έκλειψης και της μεγαλης συγκεντρωσης στην Αθήνα πηγα κι εκανα την εμβρυομεταφορά.....α πα πα κάναμε 3 ωρες να παμε!

Τι περίμενες?

Τ'ελος πάντων κορίτσια όπως καταλαβαινετε προσπαθω να χαλαρώσω απο το αρνητικό αποτέλεσμα....και λεω καμια βλακεία :)

cuando εισαι λίγο "σπασμενη"κι εσυ με την όλη κατάσταση........

Ολα θα πάνε καλά κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως να μην ειμαι βρε λαγονησι μου..αφου τωρα περιμενα να ειμαι στο δευτερο μωρο..χαχαχαχαχα...αυτη η σιγουρια θα με φαει.. :lol::lol: και ουτε ενα ακομα..ελπιζω να τα κανω μαζι να τελειωνω...το θεμα ειναι να παρει μπρος η μηχανη..για να δουμε..

εσυ καλα κανεις και γελας λιγο..ολα θα γινουν..και το χιουμορ ειναι η μονη διεξοδος οταν τα πραγματα δεν ερθουν οπως τα θελουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά κι από εδώ!!!

εγώ περιμένω 7-9 την ακατονόμαστη.... Τελευταία 2-3 μήνες έχω παρατηρήσει ότι δεν πρήζεται το στηθος μου όυτε πονά όταν είναι να έρθει η περίοδος....τα έχω παίξει ε???

Βρε το Λιτσάκι που είναι????

Τουίγγι 3 μέρες μέχρι την χοριακή??? Εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΟΚΙΝΙΣΕΙ Η ΛΙΣΤΟΥΛΑ ΣΑΣ!!!!!!!Η ΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!!ΤΟΥΙΓΚΙ 3 ΜΕΡΕΣ Ε?ΑΝΤΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΥΨΗ?ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΞΑΝΑΕΚΑΝΕΣ ΤΕΣΤ?ΦΙΛΙΑ!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Πόσο δίκιο έχετε σε όλα όσα γράψατε!!! πάντα οι γυναίκες παλεύουμε και οι άντρες απλά ακολουθούν... εμένα ευτυχώς ενώ δίσταζε για το 1ο σπερ/μα το έκανε με λίγη πίεση αν και πίστευε πως θα ήταν καλό... στεναχωρέθηκε απίστευτα με τα αποτελέσματα και μου πήρε πολύ καιρό να τον συνεφέρω...

Τώρα λοιπόν, πιστεύει λεει ότι θα πιάσουμε φυσικά μέσα στον Ιούλιο, είναι λέει πολύ αισιόδοξος, κάτι που δεν ήταν τους προηγούμενους μήνες...

ειδικά τον Ιούνιο που εγώ είχα πολύ πολύ θετική ενέργεια και κατάφερα να αποβ΄λλω το άγχος μου και να μην το σκέφτομαι συνέχεια, εκείνος είχε κατααγχωθεί και όλο ρωτούσε πότε περιμένεις, και το Σ/Κ κάθε που πήγαινα τουαλέτα με κοίταζε στα μάτια να του πω αν είχε έρθει η ακατονόμαστη... και όσο δεν ερχόταν το πιστέψαμε και οι 2 ότι θα είχαμε ευχάριστα... ευτυχώς εκείνος αν και στεναχωρέθηκε δεν απογοητεύτηκε αυτή την φορά όσο εγώ...

είπα να περιμένω και τον Ιούλιο αφού πιστεύει τόσο ο καλός μου και μετά αν δεν γίνει κάτι αμέσως για εξετάσεις... και μάλλον για σπερματέγχυση αν συμφωνήσει ο γιατρός....

σκέφτεται λέει ότι εξαιτίας του θα μου στερήσει την χαρά της φυσικής εγκυμοσύνης και στεναχωριέται, εγώ σαφώς και θα προτιμούσα να έμενα έγκυος φυσικά αλλά δεν με πειράζει, αρκεί να καταφέρουμε να φερουμε στον κόσμο υγιέστατα μωράκια μια μέρα, με όποιον τρόπο κι αν έλθουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Μελίπλιτο συνήλθες κορίτσι μου? άντε ας σκεφτούμε για τον Ιούλιο ότι όσο γκαντέμης ήταν ον Ιούνιος τόσο τυχερός να είναι ο Ιούλιος...

Μuriam έχω ήδη αδιαθετήσει από χθες το πρωί κορίτσι μου, δεν τα διάβασες τα μαντάτα μας :(:( Εσύ τι κάνεις? να δώσεις πολλά χαδάκια στην κοιλίτσα σου από μένα ;););)

Μωρουδένια, λαγονήσι βουρ για Ιούλιο ε????

Εύχομαι να ακούσουμε καλά νεάκια από τα άλλα κοριτσάκια πριν τον Ιούλιο :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Μελίπλιτο συνήλθες κορίτσι μου? άντε ας σκεφτούμε για τον Ιούλιο ότι όσο γκαντέμης ήταν ον Ιούνιος τόσο τυχερός να είναι ο Ιούλιος...

Μuriam έχω ήδη αδιαθετήσει από χθες το πρωί κορίτσι μου, δεν τα διάβασες τα μαντάτα μας :(:( Εσύ τι κάνεις? να δώσεις πολλά χαδάκια στην κοιλίτσα σου από μένα ;););)

Μωρουδένια, λαγονήσι βουρ για Ιούλιο ε????

Εύχομαι να ακούσουμε καλά νεάκια από τα άλλα κοριτσάκια πριν τον Ιούλιο :ympray::ympray::ympray:

vour vour ennoeitai se liges meroules!!!!!!!!!!! ;););)

ante na doume pws tha einai o ioulios ;);)

giati o pelargos phge diakopes mou fainetai ton iounio :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και σας ευχαριστω για τις ευχες!!

με τη σειρα μου να ευχηθω πραγματι ο Ιουλιος να φερει πολλα σπορακια για ολες μας! Με μπολικη θετικη ενεργεια απο τις εγκυουλες μας , πιστη και δυναμη θα τα καταφερουμε!!!Ο τροπος δεν εχει σημασια...

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και σας ευχαριστω για τις ευχες!!

με τη σειρα μου να ευχηθω πραγματι ο Ιουλιος να φερει πολλα σπορακια για ολες μας! Με μπολικη θετικη ενεργεια απο τις εγκυουλες μας , πιστη και δυναμη θα τα καταφερουμε!!!Ο τροπος δεν εχει σημασια...

πολλα φιλια

kai h stash den exei simasia epishs!!!opws voleuete h kathemia :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

(As gelasoume kai ligo) :P:P:P:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία μου συνήλθα!!! 1η φορά με πείραξε τόσο αλλά σήμερα είμαι οκ!!!

βοήθησε και ότι πήρα και κάτι αποτελέσματα από εξετάσεις που είχα κάνει για το θέμα με το καρκίνο και δόξα το Θεό 1η φορά μετά από πολύ καιρό βγήκαν καλές... έχουν μειωθεί κατά πολύ οι εστίες που υπήρχαν και μάλλον δεν θα χρειαστώ ξανά επέμβαση ή αν θα χρειαστεί να γίνει θα είναι μικρή!!!!

οπότε ναι σκεφτόμαστε όλες θετικά για τον Ιούλιο!!! Μπορέι να ακουστεί χαζό, αλλά τον Ιούλιο είναι η γιορτή της Αγίας Μαρίνας που για κάποιον λόγο (χωρίς να υπάρχει κάτι συγκεκριμένο) αγαπάω παρα πολύ και νιώθω ότι μας βοηθάει όταν συμβαίνει κάτι... εύχομαι να κάνει τι θαύμα της φέτος τον Ιούλιο και του χρόνου να πάμε μαζί με το σποράκι μας να προσκυνήσουμε την εικόνα της...

Άντε κοριτσάκια μου να έχουμε δύναμη και πολλή τύχη....

Ευτυχώς έχουμε και το αεράκι από τις εγκυούλες να μας δίνει κουράγιο και τύχη... όλα καλά να σας πάνε κορίτσια!!!

Twiggy μου να αρχίσεις εσύ με την cuando τα καλά νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία μου συνήλθα!!! 1η φορά με πείραξε τόσο αλλά σήμερα είμαι οκ!!!

βοήθησε και ότι πήρα και κάτι αποτελέσματα από εξετάσεις που είχα κάνει για το θέμα με το καρκίνο και δόξα το Θεό 1η φορά μετά από πολύ καιρό βγήκαν καλές... έχουν μειωθεί κατά πολύ οι εστίες που υπήρχαν και μάλλον δεν θα χρειαστώ ξανά επέμβαση ή αν θα χρειαστεί να γίνει θα είναι μικρή!!!!

οπότε ναι σκεφτόμαστε όλες θετικά για τον Ιούλιο!!! Μπορέι να ακουστεί χαζό, αλλά τον Ιούλιο είναι η γιορτή της Αγίας Μαρίνας που για κάποιον λόγο (χωρίς να υπάρχει κάτι συγκεκριμένο) αγαπάω παρα πολύ και νιώθω ότι μας βοηθάει όταν συμβαίνει κάτι... εύχομαι να κάνει τι θαύμα της φέτος τον Ιούλιο και του χρόνου να πάμε μαζί με το σποράκι μας να προσκυνήσουμε την εικόνα της...

Άντε κοριτσάκια μου να έχουμε δύναμη και πολλή τύχη....

Ευτυχώς έχουμε και το αεράκι από τις εγκυούλες να μας δίνει κουράγιο και τύχη... όλα καλά να σας πάνε κορίτσια!!!

Twiggy μου να αρχίσεις εσύ με την cuando τα καλά νέα...

ναιιιιιιιιιιιι γιορταζωωω τον ιουλιο και εγω....!!!Ειναι η γιορτουλα μου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελίπλικτο μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια για τις εξετάσεις σου!!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η Αγία Μαρίνα να βάλει το χεράκι της και του χρόνου να προσκυνήσεις μαζί με το νινάκι σου κοριτσάκι μου!!!! Κι εγώ σήμερα συνήλθα λίγο σήμερα, πήρα και το γιατρό μου και θα πάω Σ/Κ που κατεβαίνει Σαντορίνη (από Αθήνα, γιατί σ΄αυτούς που είναι εδώ δεν έχω καμία εμπιστοσύνη) να τα πούμε λίγο, δε ξέρω λόγω περιόδου αν είναι εφικτή μία εξέταση ή αν θα δει κάτι, αλλά σίγουρα κάτι θα μου πει, γιατί όντως αυτή τη φορά κι εγώ στενοχωρήθηκα περισσότερο από κάθε άλλη....

Μωρουδένια μου εύχομαι φέτος στη γιορτούλα σου να πάρεις το ωραιότερο δωράκι της ζωής σου μια μεγάααααααλη χοριακούλα!!!!

Εγκυούλες μη ξεχνιέστε φυσάτεεεεεεε.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια μου όπως είπε και η Αθανασία εύχομαι το δώρο οσυ φέτος να έιναι ένα μπεμπάκι στην κοιλίτσα σου και του χρόνου στην αγκαλίτσα σου!!!

Αθανασία μυο ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου... Εύχομαι και για εσένα να γίνει σύντομα το θαύμα και του χρόνου να γράφουμε όλες σε άλλο ποστ για νέες μανούλες... Τόσες μέρες σου κρατάει η ακατονόμαστη; Ελπίζω να σε δεί και να μην βρει τίποτα ανησυχητικό... όσο για το νησάκι σου, τέλειο, είχα έρθει πριν 5 χρόνια και είχα περάσει πολύ όμορφα!!! ;)

Κορίτσια τέρμα οι στεναχώριες... μόνο όνειρα και αισιοδοξία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...