Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο44!Για να δω!Γίναμε "φέτες"???!!


Recommended Posts

αχ ρε κοριτσια..δεν ειμαι ηρεμη με τετοιες συμπεριφορες...αν κανει κατι κατα λαθος, πχ χτες εχυσε ενα μπουκαλι κρασι πανω στο πανακριβο πουκαμισο του πατερα του και μεσα στο πιατο του με αποτελεσμα ο Κ να μεινει νηστικος..κατα λαθος το εκανε..σε τετοια ΠΟΤΕ δεν φωναζω αλλα οταν φερεται σαν βλαμμενο ΕΠΙΤΗΔΕΣ...ειδικα οταν κανει τετοια που θα τον αρρωστησουν...το χανω τελειως...απλα σημερα ομολογω ημουν λιγο αγρια..τον χτυπησα μαλλον πιο δυνατα απο οτι επρεπε...

Θουλη μου ναι ο εχει καταλαβει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ πως εδω που ειμαστε δεν βαζουμε τιποτα στο στομα..ουτε φιλαμε αλλα παιδακια, ουτε πινουμε νερο απο τη βρυση γιατι θα αρρωστησει το ξερει κ το λεει κ μονος του..Αλλα οταν θελει να με προκαλεσει τοτε θα προσπαθησει να πιει νερο απο τη βρυση (ετσι κ το κανει χαθηκαμε, ειναι πολυ μολυσμενο το νερο εδω), θα αρχισει να γλυφει ξενα πραγματα, θα μου πεταει τα φαγητα...ανοιγει το ψυγειο κ χυνει το γαλα ΕΠΙΤΗΔΕΣ στο πατωμα...Η ΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΛΙΩΤΗ...

Κ το χανω τελειως εκει...διοτι εχω κ αγχος μην παθει κατι αλλα μου σπαει κ τα νευρα...

Θελει να εχει αποκλειστικη προσοχη ΣΥΝΕΧΕΙΑ...αν κανω κατι αλλο, πχ να του μιλαω κ να πιω καφε, αρχιζει οιιι καφε κ μου βουταει το φλυτζανι για να το χυσει...σε τετοιο σημειο μιλαμε :shock: ...

Ετσι θα γινει?? κακομαθημενο μοναχοπαιδι?? δεν ξερω πια τι να πω...κ δεν τα αρχισε στην Ουγκαντα αυτα, απλα εδω εχει γινει πιο απαιτητικος...

Αργυρουλα επαθα εγκεφαλικο!! ειδικα εκει που εγλυφε με ΟΛΑ τα μικροβια της αφρικης απο ΟΛΑ τα βρωμικα χερια....ΠΩ ΠΩ..περμενω να δω τι θα παθει μεχρι αυριο....

Αχ τονια το ξερω πως το κανει επιτηδες...αλλα φουντωνω σε σημειο που θα τον κοπανησω αγρια καμια μερα με αυτα που κανει..ειδικα αυτο με το κινητο...ΕΔΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Φρανίτα επιθετικό παιδί έχεις και άστα αυτά!!!! :roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol:

συγνώμη που γελάω, αλλά....ξέρεις....

Ο Κ τι λέει? πώς του φέρεται αν κάνει κάτι τέτοιο? δλδ του έχυσε το κρασί και δεν είπε τίποτα? :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν προλαβε να πει κατι ο Κ..επαθε ενα εγκεφαλικο κ αυτος κ το πρωτο που ειπε μηηηηη ειναι Timberland...ο καθενας με τον πονο του βλεπεις...Ο Κ δεν τον μαλωνει οταν τα κανει κατα λαθος, αλλα συνηθως τα κανει επιτηδες...ο Κ αργυρουλα εκανε τον εξυπνο τοσο καιρο κ τωρα που τον ζει, τα εχει παιξει...μου λεει, τον λατρευω τον γιο μου αλλα δεν αντεχω ΟΛΗ μερα ετσι! κ παταει κ αυτος ξαφνικα κατι φωνες...πχ οταν μαγειρευει ο Κ, τρεχει το σεμπινι κ πεταει με φορα τα αρκουδακια του μεσα στο τηγανι πανω στο ματι (που ειναι με αεριο κ φωτια, οχι ηλεκτρικο)...κ στοχευει επιτηδες το παλιοπαιδι μου....Κ λιγα λεω...μας εχει ταραξει κ εκει που δεν φωναζαμε ποτε, θα ουρλιαζουμε τουλαχιστον μια φορα την ημερα...

Ειδικα σημερα με το κινητο...ετσι κ κανει διαροιες θα θελω να τον πλακωσω με τις βλακειες που κανει!!

αχ τα ειπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτες πχ στους καταρρακτες τον ειχε αγκαλια κ κατεβηκαν να δουν τα νερα...Ο Κ φορουσε γυαλια ηλιου (για τα οποια εχει σκασει πανω απο 500 ευρω να τα παρει)...ρε παιδια του τα βουταει το σεμπινι κ του τα πεταξε στους καταρρακτες....ευτυχως σκαλωσαν σε ενα φυτο κ τα προλαβε κ τα επιασε ο Κ στον αερα..κ τον κοιτουσε ο μικρος να δει αντιδραση...Κ βλεπω τον δανο να αφηνει το σεμπινι κατω κ να φευγει!! ΣΟΒΑΡΑ...διπλα στους καταρρακτες, κατω στπν γκρεμο (εγω ημουν ψηλα) κ τον αφηνει κατω (χωρις φωνη) κ του λεει πηγαινε στη μανα σου...κ αυτο αρχιζει να σκαρφαλωνει κ εγω απο ψηλα να κοντευω να παθω καρδιακη προσβολη...μα λιγο να ξεφευγε το μικρο θα επεφτε στο νερο...

ΕΧΟΥΝ ΜΥΑΛΟ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΙΑ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Κ αργυρουλα εκανε τον εξυπνο τοσο καιρο κ τωρα που τον ζει, τα εχει παιξει...μου λεει, τον λατρευω τον γιο μου αλλα δεν αντεχω ΟΛΗ μερα ετσι! ...

χαχαχα για να συνηθίζει σιγά σιγά.....πες του είδες τι τραβάμε εμείς οι μαμάδες? όχι που κάποιοι νομίζουν ότι είναι απλό και καθόλου αγχωτικό να είσαι όλη μέρα με ένα παιδί!!!! :|

ο άντρας μου πάντως κάνει αυτό που λέει η Τόνια, αλλά δίνει και καμμιά ξυλιά και του έχω πει να μην δίνει καμμιά ξυλιά στην Ρ. τα κορίτσια δεν τα χτυπάμε ποτέ γιατί όταν μεγαλώσουν θα θωρούν ότι είναι φυσικό οι άντρες τους να τους χτυπούν!!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια εχω μετρο ρε!! :lol::lol::lol::lol: μη σου πω θα μετακινησουμε κ τους καναπεδες!!!αλλα..τοτε θα πρεπει να σκουπισω απο πισω..οποτε ας μεινουμε στα θεωρητικα! :lol::lol::lol::lol::lol:

καλα κανεις κ καλεις κοσμο!μπορεις να βρεις 50 ετσι για δοκιμη;;; ;):lol::lol::lol::lol::lol::o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol::!::!::!::!::!::!::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

νατασακι αν ερθεις φερε εκεινα τα κουλουρακια που τρως,αλλιως νηστικη θα μεινεις! :shock::shock::shock::lol::lol::lol:

μωρε αναστασια μαθε μου καμια συνταγη απο αυτες που μπορει να τρωει η νατασα! :roll::roll::roll: χυμο πορτοκαλι θα σου στυψω ομως!! :D:D:D:D

φρανι δικιο εχεις,ειναι πολλοι οι κινδυνοι..για να εχει καταφερει να εκνευρισει κ τον αντρα σου,φανταζομαι ποσο ζωηρεψε!σκεφτεσαι να τον πηγαινεις σε εκεινα τα γκρουπ που ελεγες ή να τον αφηνεις με την κοπελα σπιτι;;

αναστασακι μπραβο στον α.!!τελικα μπορει κ να σε εκλπηξει ευχαριστα η εξελιξη των πραγματων! ;)

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι ότι όταν ένα παιδί πάει παιδικό ξεσκάει και ξεσπάει εκεί οπότε όταν έρχεται πίσω στο σπίτι είναι κουρασμένο για να κάνει τις σκανταλιές του!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εχουν μυαλο;;;;; ερωτηση κρισεως ειναι αυτη;;;; :lol::lol::lol:

Φρανι δε το συζητω οτι ειναι λογικο να ξεφυγεις με ολα αυτα που εκανε ο Σεμπ!!!!

Πω πω ομως βρε παιδακι μου εχεις παρα πολλα να αγχωνεσαι στο μερος που εισαι...ειδικα αυτο με το νερο!!! οταν τον κανεις μπανιο τι κανεις;;πως αποφευγεις να πιει νερο;;;;!!!! :o σκεψουν να ειχες νεογεννητο και να πρεπι να το πλυνεις με αυτο το νερο!!!! :shock::o

Καλα και ο Μακης που ειναι πολυ πιο ψυχραιμος απο μενα με τον Αλεξ,οταν μενει αρκετη ωρα μαζι του τα παιζει κυριολεκτικα!!!! Δε τον παλευει!!! :twisted: Αυτα τα 2 τελικα δεν ειναι απλως terrible,ειναι anbeliveble!!!!! ~x(~x(~x(~x(~x(~x(

Εμενα δε με κουραζει καθολου το μωρο και με εξοντωνει ο ΑΛεξ!!! :?

Ιουλια περιττο να πω οτι με εχεις ξελιγωσει με τα γλυκα σου!!!!και μου πεφτεις και μακρια για να ερθω να με ταρταρεις!!! :P

Αργυ μου νομιζω οτι δεν εχει σχεση αν ειναι αγορι ή κοριτσι...κι εγω εφαγα μπολικο ξυλο και απο τους 2,αλλα αν τολμουσε ποτε να με ακουμπησει κανενας γκομενος θα του το κοβα απο τη ριζα!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Φοβο μεγαλο για κατι τετοιο εχουν οταν βλεπουν το μπαμπα να χτυπαει τη μαμα! ;)

Παντως παιδια αυτες τις μερες ειδικα νιωθω πολυ εξαντλημενη με τα 2 ολη μερα μονη... :(:(:(

Αθηνα πως τη παλευεις ρε συ με 3 και δουλευει κι ο δικος σου ετσι πολυ;;;; :roll:

Παιδικος ειναι η λυση αλλα αντε να περιμενω μεχρι Σεπτεμβρη που ανοιγουν οι δημοσιοι και θα πρπει να εχει βγαλει και τις πανες! και δε τον βλεπω προθυμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια μου τον παω στα γκρουπ. Καθε δευτερα, τριτη, τεταρτη παμε απο τις 9.30 μεχρι τις 12.00 και παιζει κ περναει μια χαρα.Εγω φευγω κ τον αφηνω εκει, στην αρχη καθομουν, αλλα τωρα με διωχνει...καθεται με την Ανετ κ τα πανε μια χαρα! Τις παρασκευες ο πατερας του σχολαει στη 1 κ ετσι παμε βολτα...Κ τα ΣΚ παει πισινα...ουφ..

Σημερα δεν πηγε γιατι η μαμα του παιδιου που το οργανωνει επαθε τροφικη δηλητηριαση (κ ειναι κ 5 μηνων εγκυος)...οποτε πηγαμε εξω για πρωινο...

Παντως Ιουλια δεν μπορω να σε φανατστω να ουρλιαζεις...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...

Ουτε εσενα Αφροδιτη μπορω να φανατστω να φωναζεις στο μανωλακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια το νερο το ξερει οτι δεν το πινουμε..τον κανω μπανιο με νερο της βρυσης αλλα τον λουζω με εμφιαλωμενο...οποτε οκ, δεν εχουμε προβλημα...

Πω πω..να τα ειχα δυο..θα ειχα πεσει στον καταρρακτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ τρενακι!

τι κανετε?

ουαου 11 επισκεψεις!

μπραβο μας!

Franita εγω θα ημουν συνεχως στη τσιτα!

δεν κανε και λιγα!

και ναι νομιζω οτι και εγω ετσι θα αντιδρουσα!

ευτυχως η Μ-Ι ειναι σχετικα ησυχη ..απλα μιλαει πολυ...παρα πολυ!

συνομιλια Π. με Μ-Ι

Ο Π. ξυριζετε

Μ-Ι :τοκ τοκ(χτυπα την πορτα) να μπω?

θελ να κανω τσισα μου!

Π: Μπες...

(κανιε τσισα της και τραγουδα)

Μ-Ι: μπαμπα ξυριζεσαι?

Π: ναι

Μ-Ι: Οταν μεγαλωσω κα γινω αγορακι θα ξυριζομαι και εγω?

Π: εσυ εισαι κοριτσακι οταν μεγαλωσεις πολυ θα γινει ςκοπελα και με τα γυναικα

Μ-Ι: και δεν αθ ξυριζομαι?

Π: οχι

Μ-Ι: θελω να γινω αγορακι να ξυροζομαι και να βαζω και κολωνια

Π: :shock::shock::shock::shock:

τα κοριτσακι δεν ξυριζονται..δεν εχουν γενια...

Μ-Ι:οι γιαγιαδες?

Π: ουτε οι γιαγιαδες!

Μ-Ι: μπαμπα η γιαγια μαρώ εχει μουσι σα τον αγιο βασιλη αλλα ειναι πιο μικρο

Π: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Μ-Ι: ναι αληθεια σου λεω εχει τριχες εδω(δειχνει πιγουνι)....

Π: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Μ-Ι: το αποφασισα....οτα μεγαλωσω θα γινω αγορακι...

Π: μα τα αγορακια δεν φορουν φουστες που εσενα σου αρεσουν τοσο πολυ....

Β: Ο Σακης φοραει

Μ-Ι: μαμα ποιος ειναι ο Σακης που φοραει φουστα...

Β: Ο ρουβας

Μ-Ι: μπαμπα οταν μεγαλωσω θα γινω ρουβας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκαμε λιγο και ξυπησαμε και ξεσκατιζω ....και τα δυο ....με κατουρισε και ο μικρος για χιλιοστη φορα ο Μ δεν ερχετε να τον αλλαξω και φωναζει οτι θελει ντορα .....οτι θελει τον παππου και την ποπη και τωρα θελει μικι ....πανα παντως δεν θελει να αλλαξει και βρωμαει σκατιλα ολο το σπιτι ....αυτα τα νεα μου .

φραν πιστεψεμε φωναζω και ειμαι η αυστηρη του σπιτιου ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!

Δεν σας διάβασα! Ουτε και τα της ομάδας. Εχω κάτι δουλειές εδώ με το σπιτι και τρέχω..

Ελπίζω να σας διαβάσω αργοτερα..

Εμεις περάσαμε καλά το σκ, πηγαμε και στην βάφτιση που ειχαμε στον Νιαγάρα, το μυστηριο ηταν μισο μισό Αγγλικά - Ελληνικά. Η δεξίωση ηταν λες και ημασταν σε γάμο στην Ελλάδα...

Φιλάκια σε όλες! Θα τα πουμε αργότερα! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι βγαζω για τον μικρο το σφετεριζεται ο Μανωλης ....εβγαλα το μπανακι ...το εχει παρει και το εχει κανει βαρκα .

Ατε λιγο ακομα και θα τον βαλω για υπνο .....το περισσοτερο απογευμα το περασε με την βρυση της κουζινας να παιζει .

ερη τελικα τι φορουσαν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] Χρονια πολλα στο γλυκοπαπάκι!!! Να την χαιρεσαι Καρολινάκι, πάντα γερη και ευτυχισμένη να ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορεσα να τα διαβάσω όλα κορίτσια συγνώμη,

Φρανιτάκι μου μην αγχώνεσαι σε καταλαβαίνω και μενα ετσι μου κάνει συνεχώς, δεν μπορώ να μιλήσω με άνθρωπο στο skype (γιατι στο σπιτι μας δεν ερχεται και κανεις :P ) . Ολο χωνεται και μου λέει συνεχώς βλάζοντας το δάχτυλο στο στόμα "Μαμα σουτ σταμάτα εσυ! " :twisted:

Τωρα αυτο που κάνει με το να πετάει τα παιχνιδια στο τηγάνι ειναι πράγματικά πολύ επικύνδινο...

Αχ ρε κορίτσια, τι δυσκολο που ειναι! Πως να τα μάθεις να συμπεριφέρονται καλά και να μην ξεφεύγουν τόσο? Και πως να καταφέρουμε να ειμαστε πάντα ψυχραιμες οταν θα διαλέξουν να κάνουν το πιο παράλογο και τις πιο πολλες φορές επικύνδινο πράγμα?

Αναστάσι πηγες βολτα στο φιλι του θανάτου? :P:P

Βικυ η κορη σου ειναι όλα τα λεφτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...