Μετάβαση σε περιεχόμενο

αποκόλληση και συναισθήματα!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!!

Θελω να σας πω τον πονο μου......... :cry::cry::cry:

Πριν 20 μέρες περίπου ειχα παθει αποκολληση πλακουντα. Το μωρο μια χαρα και η αποκολληση σε σημειο καθολου επικινδυνο, δοξα τω θεω!!

Ελα ομως που εμενα με εχει παρει απο κατω. Απο το Σαββατο ειχα παλι λιγο καφε, ο γιατρος πολυ χαλαρος μου ειπε οτι πιθανον να ειναι κ καλο γιατι κλεινει η αποκολληση, γι αυτο εχω το καφε...

Εγω ομως νοιωθω πολυ ασχημα ψυχολογικα. Λιγο οτι σκεφτομαι τις 3 αποβολες πριν, λιγο οτι δε ξερω απο εγκυμοσυνες, εχω πεσει πολυ ασχημα ψυχολογικα.... Νομιζω οτι κατι θα παθει το μωρο μου... :cry::cry::cry:

Σνιφ σνιφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile! μη στεναχωριέσαι καλέ! Αφού περνάει η αποκόλληση! Άλλωστε, αύριο μπαίνεις στο δεύτερο τρίμηνο, απ' ό,τι λέει το τικεράκι σου, και ο μεγάλος κίνδυνος περνάει! Οι πιθανότητες αποβολής μειώνονται πάρα πολύ. Μην αγχώνεσαι, ηρέμησε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααα κοπελια θα σε μαλωσω αντι να εισαι χαρουμενη που τα κατεφερεσ εσυ σκεφτεσαι το ποτηρι μισοαδιο ! τσ τσ τσ τσ [-x[-x[-x[-x

χαλαροσε απολαυσε την εγκυμοσινη σου τραγουδα στο μωρακι σου κ πεσ του οτι δεν θα αφυσεισ τπτ να του συμβει κ κατσε ξαπλωσε κ ασε τα mammy :-*

ολα θα περασουν δεν εισαι η πρωτη με αποκολληση αν συνεχισεισ ετσι δεν θα φταιει η αποκολληση αν το χασεισ αλλα η ψυχολογια σου ;)

ολα θα πανε καλα αρκει να το θεσ πολυ 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρέμησε και χαλάρωσε κορίτσι μου για να μπορέσεις να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου......η καλή ψυχολογία παίζει σπουδαίο ρόλο και για το μωράκι σου!

Κι εγώ έπαθα αποκόλληση και είχα καφέ υγρά και πήρα χάπια φοβήθηκα βέβαια αλλά αφού ο γιατρός ήταν καθησυχαστικός από την αρχή προσπαθούσα κι εγώ να είμαι αισιόδοξη...

Να σκέφτεσαι μόνο θετικά και όλα θα πάνε καλά!!!!!! Το μωρό σου δεν θα πάθει τίποτα κι εσύ σε λίγους μήνες θα είσαι μια ευτυχισμένη μανουλίτσα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην φοβασαι τιποτα και μην πεφτεις ψυχολογικα!Αφου ο γιατρος σου σε καθησυχασε,δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Και εγω ειχα παθει αποκολληση στην αρχη της εγκυμοσυνης μου και σε καταλαβαινω.Ειναι λογικο να αγχωνεσαι.Οταν ομως δεν ειμαστε καλα ψυχολογικα,επηρεαζουμε και τα μωρακια μας. ;) Προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να ξεκουραζεσαι!Ολα θα πανε καλα!Καλη εγκυμοσυνη! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω με ολα τα κοριτσακια!Το αγχος στην εγκυμοσυνη ειναι ο,τι χειροτερο.Χαλαρωσε γλυκια μου κ απολαυσε αυτη τη μοναδικη περιοδο της ζωης σου.Η αποκολληση οντως περναει κ το μωρακι σου θα ειναι μια χαρα.Καλη συνεχεια κ να χαμογελας!Το νιωθει κ το αγγελακι σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να εισαι πολυ ηρεμη και να σκεφτεσαι το μωρο σου. Εντοπισαμε αποκολληση την 12η εβδομαδα και γεννησα ΚΑΝΟΝΙΚΑ στην 38η. Μολις βγηκε και η 15η πετουσα. Εκατσα 2-3 εβδομαδες στα αυγα μου και ολα μια χαρα. Ξεκουραση θελει και μετα ειναι σαν να μην το εχεις. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile αυτό που κάνεις είναι το χειρότερο που θα μπορούσες να κάνεις.Πρέπει να σκέφτεσαι θετικά και να δεις που όλα θα πάνε πάρα πολύ καλά.Άλλωστε αφού σου λέει ο γιατρός σου ότι όλα πηγαίνουν προς τα καλύτερο γιατί εσύ να χαλάς αυτές τις στιγμές.Το ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο αλλά η ψυχολογία καμιά φορά είναι το Α και το Ω σε μια εγκυμοσύνη.Εγώ έπαθα 3 αποκολλήσεις, αλλά ποτέ δεν πίστεψα ότι θα το χάσω τον θησαυρό μου και όλα πήγαν πολύ καλά.

Να τραγουδάς στην κοιλίτσα σου όπως σου είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια.

Εγώ του τραγουδούσα το ¨σε θέλω εδώ" Γιώργος Καραδήμος- Δήμητρα Γαλάνη.

Α στο έγραψα και σε άλλο ποστ.Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχεία του γιατρού σου γιατί ψάχνομαι αυτή την περίοδο;

Φιλάκια πολλ΄πα στη κοιλίτσα σου :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etoile μου...........

1 στις 2 εγκυμοσύνες σχεδόν συνοδεύονται από αποκόλληση!!!!!!!!!

Αυτό δε σημαίνει τίποτα!!!!!!!!!! Είναι κάτι το πάρα πολύ σύνηθες!!!!!!!!!!!!!

Ηρέμησε, ξάπλαρε να ξεκουράζεσαι, προσεκτικές κινησούλες κι όλα θα πάνε τέλεια!!!!!!!!!!!!

Να έχεις πολύ θετική σκέψη & να μιλάς & να χαϊδεύεις συνεχώς την κοιλίτσα!!!!!!!! Το μπεμπάκι σου σε καταλαβαίνει και σε ακούει....... σε νιώθει......

Δείξε του πως το αγαπάς πολύ και πως σημαίνει πολλά για σένα....... εκεί είναι!!!!!!!!

Κι εγώ πέρασα αποκόλληση στην αρχή........ αλλά έστρωσα τον ..... μου κάτω..... έμεινα για κάποιες μέρες εντελώς ακίνητη (μόνο για πιπί σηκωνόμουν) και σε 2 μηνάκια περίπου γεννάω!!!!!!!!!!!!!

Άρα........ υπομονή, θετική σκέψη, ξεκούραση!!!!!!!! Όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etoile μου...........

1 στις 2 εγκυμοσύνες σχεδόν συνοδεύονται από αποκόλληση!!!!!!!!!

Αυτό δε σημαίνει τίποτα!!!!!!!!!! Είναι κάτι το πάρα πολύ σύνηθες!!!!!!!!!!!!!

Ηρέμησε, ξάπλαρε να ξεκουράζεσαι, προσεκτικές κινησούλες κι όλα θα πάνε τέλεια!!!!!!!!!!!!

Να έχεις πολύ θετική σκέψη & να μιλάς & να χαϊδεύεις συνεχώς την κοιλίτσα!!!!!!!! Το μπεμπάκι σου σε καταλαβαίνει και σε ακούει....... σε νιώθει......

Δείξε του πως το αγαπάς πολύ και πως σημαίνει πολλά για σένα....... εκεί είναι!!!!!!!!

Κι εγώ πέρασα αποκόλληση στην αρχή........ αλλά έστρωσα τον ..... μου κάτω..... έμεινα για κάποιες μέρες εντελώς ακίνητη (μόνο για πιπί σηκωνόμουν) και σε 2 μηνάκια περίπου γεννάω!!!!!!!!!!!!!

Άρα........ υπομονή, θετική σκέψη, ξεκούραση!!!!!!!! Όλα θα πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!

ta idia pou sou leei h pipitsa k oi upoloipes ta sumfwnw ..k egw mia apo ta idia alla ola kala k apo oti blepeis perimenw ton mpempoulh mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou tipota den tha pathei to mwraki sou.Apokolhsh eixa pathei kai egw akrivws molis empaina ston 4 mhna na fandasteis ekana exetash A EPIPEDOU me apokolhsh pou eixa pathei prin 3 meres Xerw pws aisthanesai egw eixa pathei sok molis eida to aima nomiza oti eixa xasei to mwro alla doxa to theo twra se ena mina kleinei xrono o mpempakos mou loipon xalarwse afou den anoisixei o giatros sou mhn trellenesai esti apla prepei na prosexeis ligo mexri na mpeis ston 6 mhna tote pou o plakoundas paei psila kai pistepsemai otan eixa paei sto nosokomeio gia thn apokolhsh sta krevatia dipla mou htan 2 kopeles pou perimenan to deutero paidaki tous kai otan tous eipa gia apokolhsh mou eipan aaaaaaaa den einai tipota kai emeis sto prwto mas paidaki to eixame pathei .sou euxomai olopsyxa na krathseis to mwraki sou aggalitsa me to kalo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα, σας ευχαριστω παααααρα πολυ!!!! Με ηρεμησατε πολυ!!!

Σημερα πηγαμε στο γιατρο. Ολα τελεια. Η αποκολληση ειναι ενταξει, το καφε που βλεπω ειναι υπολειμματα!!! Ειμαι τοσο χαρουμενη παιδια. Και μαλλον θα ειναι αγορακι!!! Ενα μικρο τσουτσουνακι μεγαλωνει μεσα μου!!!! Πεταω κουκλες μου... πεταω.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...