Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τί αντηλιακό;;;


Recommended Posts

Κορίτσια πήρατε κάποιο ''ιδιαίτερο'' αντηλιακό για την εγκυμοσύνη. Σκέφτομαι να πάρω ένα για βρέφη, μήπως δεν έχει τρελά χημικά!!!! :roll:

Έχω ακούσει διάφορα και έχω τρομάξει, αλλά όλα τα χημικά που αναπνέουμε, τρώμε κτλ είναι τόοοοοσα πολλά που ειλικρινά πιστεύετε ότι το αντηλιακό μπορεί να κάνει ζημιά στο μωράκι μας;;;; :?:?:?

Δε ξέρω τί να σκεφτώ και εγώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αντιηλιακό σίγουρα θα κάνει λιγότερο κακό απ' όσο θα κάνει η έκθεση στην ηλιακή ακτινοβολία χωρίς αυτό. Ζητήστε ένα αντιηλιακό χωρίς parabens και από εκεί και πέρα ρωτήστε εάν υπάρχει κάτι με όσο το δυνατόν λιγότερα αρώματα κ.λπ.

Καλά μπάνια και προσοχή στις κοιλίτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να παρεις αντιηλιακο του κορε η της Απιβιτα, ειναι πολυ καλα..

Και φυσικα εννωειται πως θα καθεσε παντα κατω απο την ομπρελα- υφασματηνη- και δεν θα κανεις μπανιο 10-4.

Η Καλυτερη ωρα ειναι κατα τις 6 το απογευμα που και η θαλασσα θα ειναι ζεστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω την ιδια απορια εχω!Θελω αντηλιακο προσωπου και σωματος,χωρις χημικα...ξερετε αν η WELEDA βγαζει αντηλιακα;Να παρω καλυτερα βρεφικο,που ειναι μευψηλο δεικτη προστασιας; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν ξέρω αν θα πάω για μπάνιο φέτος. Αλλά και μόνο στο αμάξι που κάθομαι και χτυπάει ο ήλιος τα μπράτσα μου, ε, ένα αντηλίακο δε χρειάζεται σ' αυτήν την περίπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα

κοιταξτε σιγουρα υπαρχουν τοσα χημικα που δεν ξερεις απο που να προσεξεις

δεν νομιζω οτι ενα αντιηλιακο θα κανει τοσο κακο οκ μην υπερβαλουμε

μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο παιδικο

εγω στην εγκυμοσυνη χρησιμοποιουσα της φρεζυντερμ το παιδικο αλλα ειναι τοοοσοοο λυπαρο!!!!!!

μπορεις να παρεις οπως ειπε και η χρυσα του κορρε η απιβιτα

και η βελεντα νομιζω βγαζει παιδικα αλλα νομιζω μονο με 20 δεικτη

μπορει και να κανω και λαθος

γενικα και θαλασσα να μην πηγαινουμε καλο ειναι να φοραμε αντιηλιακο τουλαχ στο προσωπο στα χερια εγω προσωπικα δεν φοραω εκτος θαλασσας αλλα ισως πρεπει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΘΑΛΑΣΣΑ!! ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ! ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ WELEDA ME 25 ΔΕΙΚΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΠΗΡΑ ΤΗΣ BEPANTHOL ΠΑΛΙ ΜΕ 25. ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ SPF 25 ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΑ ΦΙΛΤΡΑ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ 50+ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΗΜΙΚΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΟ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΙΣ ΠΑΝΑΔΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα Φρεζυντερμ ειναι τιγκα στα παραμπενς. :? Και καλο ειναι γενικα να προσεχουμε τι βαζουμε στις κοιλιτσες μας και στα μωρακια μας αργοτερα. ;)

Εχει η WELEDA αντηλιακα;Ωραια!Θα το ψαξω! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείτε να πάρετε κάποιο φυτικό ή βιολογικό αντιηλιακό όπως apivita, lavera και διάφορα άλλα που είναι χωρίς parabens

Η weleda έβγαζε αντιηλιακά αλλά έχει σταματήσει την παραγωγή τους για 3 χρόνια θα ξαναβγάλει το 2012

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν ξέρω αν θα πάω για μπάνιο φέτος. Αλλά και μόνο στο αμάξι που κάθομαι και χτυπάει ο ήλιος τα μπράτσα μου, ε, ένα αντηλίακο δε χρειάζεται σ' αυτήν την περίπτωση;

Και εγω πιο πολυ γι αυτο το θελω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα αυτό που λένε ότι ειναι για εγκυους... Το αγόρασα σήμερα, πολύ ωραίο, καθόλου λιπαρό!!!

http://www.frezyderm.gr/Templates/Produ ... i&S=5&A=27

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...